HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2018-10-23
Ute för 1997 Resultatdatum: 1997-09-21
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.05  [1] Teilman, Maria -86 +0.8 F11 1997-09-04 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
9.44  [2] Carls, Camilla -86 +1.1 F11 1997-09-04 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
9.66      Andersson, Annika -86 +1.1 F11 1997-09-04 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
9.77  Krasniqi, Rozafa -86 +1.7 F11 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9.77  Cotté, Nadja -85 -2.0 F12 1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
9.98  [3]   Lennerö, Matilda -87 +2.0 F10 1997-06-08 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.04  Karlsson, Lina -85 +1.1 F12 1997-05-31 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.05  Lagerblad, Lovisa -85 -1.0 F12 1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
10.13      Svidén, Elin -85 +0.6 F12 1997-05-31 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.45  Axelsson, Lisa -85 -0.8 F12 1997-05-31 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.75  Öijerstedt, Linn -86 +0.5 F11 1997-09-04 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
10.82      Blomström, Felicia -86 -0.4 F11 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.03  Berlin, Elin -87 +0.5 F10 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
11.07  Lagerblad, Ulrika -87 +0.5 F10 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
11.16  » Nyström, Michelle -87 +0.5 F10 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
9.53  Halsius, Jessica -85 +2.1 F12 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9.93  Karlsson, Lina -85 +2.2 F12 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.09      Svidén, Elin -85 +2.1 F12 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.14  Öberg, Jessica -86 +2.3 F11 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.56  Blomström, Felicia -86 +2.1 F11 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.59      Fors, Mika -86 +2.3 F11 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.96  Winberg, Emelie -86 +2.2 F11 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.02  Hagbo, Viktoria -86 +6.9 F11 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
9.18  [4] Karnstedt, Ellen -86 - F11 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
10.30  Wirsborg, Jessica -85 - F12 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
10.65  Appelgren, Marie -85 - F12 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
Manuell tidtagning
9.4m Cotté, Nadja -85 -0.8 F12 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
9.7m Svidén, Elin -85 -0.4 F12 1997-05-11 » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
9.7m     Halsius, Jessica -85 -1.7 F12 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
10.5m Ellsäter, Olivia -85 -1.7 F12 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
10.6m Appelgren, Marie -85 -0.8 F12 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.49  Ljungkvist, Jenny -83 +0.9 F14 1997-09-14 » Svedala-mästerskapet, Lugnets IP, Falun
10.73  Nordqvist, Malin -84 +1.8 F13 1997-08-10 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
10.82  [1]   Askervall, Louise -83 0.0 F14 1997-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.87  [2] Olofsson, Angelica -83 +0.4 F14 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.04  [3] Schmitz, Corinne -83 -0.4 F14 1997-09-01 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
11.70      Isaksson, Kristina -84 +0.6 F13 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
12.24  Ahnström, Maria -84 +0.6 F13 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
10.56  Nordqvist, Malin -84 +2.7 F13 1997-09-14 » Svedala-mästerskapet, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.22  [1,2] Nyström Tholander, Emma -76 +1.1 K22 1997-06-10 » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
12.65  [3] Bergström, Frida -79 +1.3 F18 1997-08-10 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
12.72  [4,5]   Liljegren, Sara -81 +1.7 F16 1997-08-26 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
12.73  [6] Thulin, Petra -79 +1.0 F18 1997-08-26 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.27  [7] Larsson, Angelica -82 -0.1 F15 1997-09-12 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
13.30  [8]   Sonnerby, Maria -82 +0.6 F15 1997-06-24 » Sommar-ös, Tureberg, Sollentunavallen, Sollentuna
13.35  Lissäng, Sofie -80 -1.3 F17 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
13.36  [9] Jyttner, Hannah -79 +0.6 F18 1997-06-10 » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
13.36  [10]   Ljungkvist, Jenny -83 +0.6 F14 1997-06-24 » Sommar-ös, Tureberg, Sollentunavallen, Sollentuna
13.41  [11] Meckbach, Susanne -81 +1.7 F16 1997-08-26 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.45  Nordqvist, Malin -84 0.0 F13 1997-09-11 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
13.60      Hansson Malmén, Jenny -79 +1.8 F18 1997-06-26 » Stockholm Games, Stockholms Stadion, Stockholm
13.76  Kleebinder, Aline -80 +1.9 F17 1997-08-26 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
14.48  Hammarberg, Sara -79 -1.3 F18 1997-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.50      Essen-Möller, Linda -82 -1.7 F15 1997-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.52  Mattsson, Sofii -81 -0.5 F16 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
14.67  Schmitz, Corinne -83 0.0 F14 1997-09-11 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
15.30      Lundström, Anna -82 -0.5 F15 1997-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
15.37  Wikström, Linda -81 +0.5 F16 1997-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
12.71  Thulin, Petra -79 +2.1 F18 1997-08-26 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
12.80  Larsson, Angelica -82 +2.8 F15 1997-08-26 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.02      Nordqvist, Malin -84 +3.3 F13 1997-07-02 » Regionens Seriefinal, Arosvallen, Västerås
13.19  Sonnerby, Maria -82 +2.1 F15 1997-06-08 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.24  Ljungkvist, Jenny -83 +2.3 F14 1997-06-24 » Sommar-ös, Tureberg, Sollentunavallen, Sollentuna
14.43  Essen-Möller, Linda -82 +2.8 F15 1997-08-26 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Manuell tidtagning
12.9m Larsson, Angelica -82 +1.7 F15 1997-05-11 » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[8] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[9] - 9:e plats på 10-bästalista för F18
[10] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[11] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.85  [1] Nyström Tholander, Emma -76 +2.0 K22 1997-06-18 » Juni proppen, Enskede IP, Enskede
25.58  [2] Thulin, Petra -79 +1.0 F18 1997-06-18 » Juni proppen, Enskede IP, Enskede
26.24      Larsson, Angelica -82 +1.8 F15 1997-09-02 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
26.50  [3] Liljegren, Sara -81 +1.0 F16 1997-06-18 » Juni proppen, Enskede IP, Enskede
26.55  Ljungkvist, Jenny -83 +1.0 F14 1997-06-18 » Juni proppen, Enskede IP, Enskede
27.23  [4]   Olofsson, Angelica -83 +0.3 F14 1997-09-13 » Svedala-mästerskapet, Lugnets IP, Falun
27.40  Bergström, Frida -79 -1.8 F18 1997-07-15 » Senior-DM, Enskede IP, Enskede
27.48  [5] Lissäng, Sofie -80 +0.4 F17 1997-08-09 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
27.76  [6]   Pahlén, Jenny -82 +1.0 F15 1997-06-18 » Juni proppen, Enskede IP, Enskede
27.92  [7] Fitinghoff, Sophie -82 +1.8 F15 1997-09-02 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
28.09  Sonnerby, Maria -82 +1.0 F15 1997-06-18 » Juni proppen, Enskede IP, Enskede
28.18      Jyttner, Hannah -79 -1.9 F18 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
28.20  [8] Schmitz, Corinne -83 -1.2 F14 1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
28.65  [9] Askervall, Louise -83 -1.6 F14 1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
29.14      Hammarberg, Sara -79 0.0 F18 1997-09-02 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
29.33  Kleebinder, Aline -80 -1.9 F17 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
30.02  Essen-Möller, Linda -82 +1.8 F15 1997-09-02 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
30.89      Lundström, Anna -82 +1.0 F15 1997-06-18 » Juni proppen, Enskede IP, Enskede
31.00  Mattsson, Sofii -81 +0.2 F16 1997-05-24 » UDM mångkamp (Vårkampen), Kvarnängens IP, Nynäshamn
33.70  Barman, Emelie -85 +2.0 F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
33.78  [10]   Kudrén, Sara -84 -1.3 F13 1997-08-21 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
35.11  Appelgren, Marie -85 +2.0 F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
35.68  Wirsborg, Jessica -85 +2.0 F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
27.79  Meckbach, Susanne -81 +2.7 F16 1997-08-09 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Manuell tidtagning
27.6m Nordqvist, Malin -84 0.0 F13 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
28.3m Askervall, Louise -83 -1.6 F14 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[8] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[9] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[10] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
41.65  Larsson, Angelica -82 F15 1997-08-30 » Lag-USM -97, Heleneholms IP, Malmö
41.71  Liljegren, Sara -81 F16 1997-08-27 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
42.87      Thulin, Petra -79   F18 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
44.30  [1] Meckbach, Susanne -81 F16 1997-08-27 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
44.67  Engström, Gunilla -72 KS 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
44.97      Pahlén, Jenny -82   F15 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
45.36  Sonnerby, Maria -82 F15 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
45.70  Lissäng, Sofie -80 F17 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
45.77      Nilsson, Lina -78   F19 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
46.54  Fitinghoff, Sophie -82 F15 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
46.91  Hammarberg, Sara -79 F18 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
47.77  [2]   Mattsson, Sofii -81   F16 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
51.85  Liedberg, Catrin -82 F15 1997-05-28 » STH-cup P+F 16  Kval, Enskede IP, Enskede
52.55  Giliusson, Anna -83 F14 1997-09-11 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
52.77  Feuer, Elinor -83 F14 1997-09-11 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
55.77  [1] Nyström Tholander, Emma -76 K22 1997-08-16 » JSM -97, Tingvalla IP, Karlstad
61.42  [2,3] Thulin, Petra -79 F18 1997-05-25 » Regionsserien div 1A Kvinnor, Kristinebergs IP, Stockholm
65.40      Schmitz, Jenny -77   K22 1997-06-11 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
66.57  » Lundgren, Stina -76 K22 1997-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
69.09  [4] Mattsson, Sofii -81 F16 1997-08-10 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - Mellantid
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:24.72  [1] Olofsson, Angelica -83 F14 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2:25.7m » Lundgren, Stina -76 K22 1997-08-10 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2:26.02  [2]   Wallgren, Lisa -79   F18 1997-08-09 » Nynäs-spelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2:28.63  [3] Essen-Möller, Linda -82 F15 1997-06-10 » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2:29.02  Schmitz, Jenny -77 K22 1997-06-28 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2:31.80      Nilsson, Lina -78   F19 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
2:32.00  [4] Liljegren, Sara -81 F16 1997-07-06 » Dalakampen (DM mångkamp), Lugnets IP, Falun
2:39.57  Mattsson, Sofii -81 F16 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
2:50.53      Liedberg, Catrin -82   F15 1997-09-02 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2:54.42  Karlsson, Lina -85 F12 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
2:57.0m [5] Teilman, Maria -86 F11 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:05.1m     Kudrén, Sara -84   F13 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:12.42  Carls, Camilla -86 F11 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
3:14.91  Appelgren, Marie -85 F12 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
3:16.0m Andersson, Annika -86 F11 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Stafettsträcka
2:27.2m [6] Ljungkvist, Jenny -83 F14 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
2:48.2m [7] Håkansson, Felicia -84 F13 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
2:53.49  [7]   Schmitz, Corinne -83   F14 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
3:00.59  [8] Kudrén, Sara -84 F13 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
3:06.8m [8] Lagerblad, Lovisa -85 F12 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
3:09.19  [8]   Halsius, Jessica -85   F12 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
3:10.33  [6] Lagerstedt, Magdalena -83 F14 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
3:13.39  [7] Skilje-Kolstad, Emma -86 F11 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
3:15.7m [7]   Gustafsson, Annika -85   F12 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
3:31.5m [6] » Nyström, Michelle -87 F10 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[6] - sträcka #3 i 3x800m
[7] - sträcka #2 i 3x800m
[8] - sträcka #1 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:21.5m [1] Wallgren, Lisa -79 F18 1997-05-25 » Regionsserien div 1A Kvinnor, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
4:46.38  [1] Wallgren, Lisa -79 F18 1997-06-10 » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
4:48.34  [2,3] » Lundgren, Stina -76 K22 1997-08-15 » JSM -97, Tingvalla IP, Karlstad
5:14.19      Porle Obradovic, Sofia -72   KS 1997-06-10 » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
5:17.61  [4] Schmitz, Jenny -77 K22 1997-05-25 » Regionsserien div 1A Kvinnor, Kristinebergs IP, Stockholm
5:40.74  Barman, Emelie -85 F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
6:36.60      Andersson, Annika -86   F11 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
6:47.69  Appelgren, Marie -85 F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
7:54.95  Wirsborg, Jessica -85 F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
6:49.6m [1] Wallgren, Lisa -79 F18 1997-05-25 » Regionsserien div 1A Kvinnor, Kristinebergs IP, Stockholm
7:36.90  [2] Olofsson, Angelica -83 F14 1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
8:10.79  [3]   Kudrén, Sara -84   F13 1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
8:55.75  [4] Schmitz, Corinne -83 F14 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
8:56.70  [5] Ahnström, Maria -84 F13 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Mellantid
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
10:21.38  Wallgren, Lisa -79 F18 1997-05-25 » Regionsserien div 1A Kvinnor, Kristinebergs IP, Stockholm
10:35.40  [1] » Lundgren, Stina -76 K22 1997-07-30 » Sommarös, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.49  Wallgren, Lisa -79 F18 1997-08-09 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.29  Carls, Camilla -86 -0.1 F11 1997-09-01 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
13.73  [1] Lagerblad, Lovisa -85 -1.6 F12 1997-09-01 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
14.85  [2] Blomström, Felicia -86 -1.6 F11 1997-09-01 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 80 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.92  [1] Nordqvist, Malin -84 -1.1 F13 1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
16.53  Isaksson, Kristina -84 -0.4 F13 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.70  [1] Thulin, Petra -79 +0.6 F18 1997-07-30 » Sommarös, Stockholms Stadion, Stockholm
Ej godkänd vind
14.34  Thulin, Petra -79 +3.8 F18 1997-06-28 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 100 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.23  [1] Liljegren, Sara -81 +0.6 F16 1997-09-03 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
17.05  [2] Fitinghoff, Sophie -82 -0.5 F15 1997-09-03 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
18.52      Wikström, Linda -81 +0.1 F16 1997-05-28 » STH-cup P+F 16  Kval, Enskede IP, Enskede
19.33  Mattsson, Sofii -81 -2.9 F16 1997-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
19.95  Lundström, Anna -82 -0.5 F15 1997-09-03 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
16.50  Fitinghoff, Sophie -82 +3.0 F15 1997-08-15 » USM -97, Nobelstadion, Karlskoga
Manuell tidtagning
14.9m Liljegren, Sara -81 +0.7 F16 1997-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
15.8m Fitinghoff, Sophie -82 +0.8 F15 1997-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
45.14  [1] Thulin, Petra -79 F18 1997-09-09 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
46.90  [2] Liljegren, Sara -81 F16 1997-06-08 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
48.38  [3]   Fitinghoff, Sophie -82   F15 1997-09-09 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
54.59  [4] Mattsson, Sofii -81 F16 1997-05-31 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
55.33  Wikström, Linda -81 F16 1997-05-31 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 400 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
68.54  » Kapell, Petra -67 KS 1997-05-25 » Regionsserien div 1A Kvinnor, Kristinebergs IP, Stockholm
69.14  Liljegren, Sara -81 F16 1997-07-02 » Regionens Seriefinal, Arosvallen, Västerås
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.57  [1] Olofsson, Angelica -83 F14 1997-06-08 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.48  [2] Liljegren, Sara -81 F16 1997-07-05 » Dalakampen (DM mångkamp), Lugnets IP, Falun
1.35  [3]   Isaksson, Kristina -84   F13 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
1.28  Mattsson, Sofii -81 F16 1997-05-24 » UDM mångkamp (Vårkampen), Kvarnängens IP, Nynäshamn
1.20  [4] Krasniqi, Rozafa -86 F11 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
1.17      Svidén, Elin -85   F12 1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
1.15  [5] Andersson, Annika -86 F11 1997-05-11 » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
1.10  Lagerblad, Lovisa -85 F12 1997-05-31 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.10  [6]   Carls, Camilla -86   F11 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
1.00  Öijerstedt, Linn -86 F11 1997-09-04 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
3.41  » Kapell, Petra -67 KS 1997-08-19 » Tjejernas kväll, Sollentunavallen, Stockholm
3.00  [1] Hammarberg, Sara -79 F18 1997-08-09 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2.45  [2,3]   Hellstrand, Linn -79   F18 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2.41  [4] Aderö, Johanna -81 F16 1997-05-31 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.30  [5,6] Fitinghoff, Sophie -82 F15 1997-08-30 » Lag-USM -97, Heleneholms IP, Malmö
2.15  [7,8] Wikström, Linda -81 F16 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[8] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.45  [1,2] Thulin, Petra -79 +1.8 F18 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
5.26  [3,4] Liljegren, Sara -81 +0.8 F16 1997-08-31 » Svealands 16-års cup, Enavallen, Enköping
5.23  [5,6]   Bergström, Frida -79 +0.9 F18 1997-07-30 » Sommarös, Stockholms Stadion, Stockholm
5.00  [7] Lissäng, Sofie -80 +1.7 F17 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4.77  [8] Larsson, Angelica -82 +2.0 F15 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4.74  [9]   Pahlén, Jenny -82 +1.7 F15 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4.71  Fitinghoff, Sophie -82 -0.1 F15 1997-05-28 » STH-cup P+F 16  Kval, Enskede IP, Enskede
4.58  [10] Hellstrand, Linn -79 +0.9 F18 1997-08-13 » Studenternas Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
4.50      Mattsson, Sofii -81 +0.9 F16 1997-08-26 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
4.35  Kleebinder, Aline -80 0.0 F17 1997-08-19 » Tjejernas kväll, Sollentunavallen, Stockholm
4.10  Essen-Möller, Linda -82 +1.9 F15 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
3.95      Wikström, Linda -81 -1.3 F16 1997-05-31 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.94  Sandberg, Maria -81 -0.1 F16 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.90  Liedberg, Catrin -82 -0.6 F15 1997-05-28 » STH-cup P+F 16  Kval, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
5.36  Bergström, Frida -79 +3.2 F18 1997-06-08 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.82  Larsson, Angelica -82 +2.6 F15 1997-07-02 » Regionens Seriefinal, Arosvallen, Västerås
4.16  Essen-Möller, Linda -82 +2.1 F15 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[8] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[9] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[10] - 10:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.38  Olofsson, Angelica -83 -1.9 F14 1997-08-09 » Nynäs-spelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
4.02  Isaksson, Kristina -84 -0.1 F13 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.02      Håkansson, Felicia -84 +0.1 F13 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
3.93  [1] Andersson, Annika -86 +0.6 F11 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
3.78  Ellsäter, Olivia -85 +1.6 F12 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
3.56      Ahnström, Maria -84 -0.1 F13 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.56  Blomström, Felicia -86 +0.6 F11 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.56  Svidén, Elin -85 +1.0 F12 1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
3.47      Karlsson, Lina -85 -0.9 F12 1997-05-31 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.41  Carls, Camilla -86 -0.6 F11 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.38  Krasniqi, Rozafa -86 -0.2 F11 1997-05-24 » UDM mångkamp (Vårkampen), Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.26      Lagerblad, Lovisa -85 +1.8 F12 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.22  Öberg, Jessica -86 +1.7 F11 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.20  Axelsson, Lisa -85 +0.4 F12 1997-05-31 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.93      Winberg, Emelie -86 +1.3 F11 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2.75  Fors, Mika -86 +0.8 F11 1997-05-13 » Linnéa-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2.72  » Nyström, Michelle -87 -0.5 F10 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2.67      Lagerblad, Ulrika -87 -0.7 F10 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2.36  Berlin, Elin -87 -0.6 F10 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
4.68  Olofsson, Angelica -83 +3.1 F14 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.74  Kudrén, Sara -84 +2.7 F13 1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
3.54      Krasniqi, Rozafa -86 +4.7 F11 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.00  Fors, Mika -86 +4.0 F11 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2.64  Hagbo, Viktoria -86 +4.2 F11 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
4.02  Kudrén, Sara -84 - F13 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.98  [2] Karnstedt, Ellen -86 - F11 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
3.86  [3]   Teilman, Maria -86 - F11 1997-09-04 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
3.49  Krasniqi, Rozafa -86 - F11 1997-09-04 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
3.46  Carls, Camilla -86 - F11 1997-09-04 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
3.45      Axelsson, Lisa -85 - F12 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
3.30  Barman, Emelie -85 - F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
3.26  Gustafsson, Annika -85 - F12 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
3.25      Appelgren, Marie -85 - F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
3.15  Wirsborg, Jessica -85 - F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.55  [1] Thulin, Petra -79 +0.9 F18 1997-08-24 » Landskapsmatch P+F 17-18 år, Finnvedsvallen, Värnamo
10.58  [2,3] Liljegren, Sara -81 +0.7 F16 1997-09-02 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
10.29  [4,5]   Lissäng, Sofie -80 +1.8 F17 1997-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.53  [6] Sandberg, Maria -81 +1.8 F16 1997-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
11.07  Liljegren, Sara -81 +2.7 F16 1997-09-02 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
10.49  Lissäng, Sofie -80 +2.6 F17 1997-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.67  Nordqvist, Malin -84 +1.2 F13 1997-09-01 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
9.89  Nordqvist, Malin -84 - F13 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
9.29  Askervall, Louise -83 - F14 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
9.09  [1] Isaksson, Kristina -84 - F13 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.88  [1] Bergström, Frida -79 F18 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
8.24  [2] Kleebinder, Aline -80 F17 1997-08-26 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
7.44  [3] Sandberg, Maria -81 F16 1997-07-02 » Regionens Seriefinal, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.53  Liljegren, Sara -81 F16 1997-06-24 » Sommar-ös, Tureberg, Sollentunavallen, Sollentuna
9.48  [1] Sandberg, Maria -81 F16 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
8.90  [2]   Askervall, Louise -83   F14 1997-05-31 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.82  [3] Mattsson, Sofii -81 F16 1997-05-31 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.62  [4] Wikström, Linda -81 F16 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
6.88  Essen-Möller, Linda -82 F15 1997-05-28 » STH-cup P+F 16  Kval, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
7.81  Cotté, Nadja -85 F12 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
7.40  Ellsäter, Olivia -85 F12 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
7.37  [1]   Krasniqi, Rozafa -86   F11 1997-09-01 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
6.80  [2] Carls, Camilla -86 F11 1997-09-04 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
6.15  Svidén, Elin -85 F12 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
5.22      Andersson, Annika -86   F11 1997-09-01 » DF 12 - 14 1997, Enskede IP, Enskede
5.00  Axelsson, Lisa -85 F12 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.18  [1] Bergström, Frida -79 F18 1997-08-16 » JSM -97, Tingvalla IP, Karlstad
25.88  [2] Kleebinder, Aline -80 F17 1997-08-21 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
21.82  [3]   Sandberg, Maria -81   F16 1997-08-26 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
20.92  [4] Jyttner, Hannah -79 F18 1997-07-02 » Regionens Seriefinal, Arosvallen, Västerås
17.30  Lundström, Anna -82 F15 1997-08-26 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
21.00  Schmitz, Corinne -83 F14 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
16.42  Askervall, Louise -83 F14 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
14.58  [1]   Wirsborg, Jessica -85   F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
13.14  [2] Appelgren, Marie -85 F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
8.52  [3] Barman, Emelie -85 F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.50  [1] Kleebinder, Aline -80 F17 1997-07-02 » Regionens Seriefinal, Arosvallen, Västerås
26.66  [2] Bergström, Frida -79 F18 1997-08-27 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
22.70  [3]   Sandberg, Maria -81   F16 1997-08-21 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
20.48  [4] Mattsson, Sofii -81 F16 1997-06-18 » Juni proppen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.44  Mattsson, Sofii -81 F16 1997-08-27 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
28.42  [1] Sandberg, Maria -81 F16 1997-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
20.04      Askervall, Louise -83   F14 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
19.12  Lundström, Anna -82 F15 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
16.94  [2] Schmitz, Corinne -83 F14 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
                 
 Spjut (600 gr, f 1999)
resultat     namn   klass datum   tävling
26.74  [1] Sandberg, Maria -81 F16 1997-08-10 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
23.14  [2] Mattsson, Sofii -81 F16 1997-05-25 » UDM mångkamp (Vårkampen), Kvarnängens IP, Nynäshamn
22.88  [3] Liljegren, Sara -81 F16 1997-09-02 » UDM - JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
16.00  Ljungkvist, Jenny -83 F14 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
13.50  Ahnström, Maria -84 F13 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
12.60  [1]   Appelgren, Marie -85   F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
11.12  [2] Wirsborg, Jessica -85 F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
10.70  [3] Barman, Emelie -85 F12 1997-09-21 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.84  Krasniqi, Rozafa -86 F11 1997-09-04 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
23.84  [1] Appelgren, Marie -85 F12 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
22.38  [2]   Cotté, Nadja -85   F12 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
20.30  [3] Carls, Camilla -86 F11 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
18.94  Halsius, Jessica -85 F12 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
17.94      Andersson, Annika -86   F11 1997-05-24 » UDM mångkamp (Vårkampen), Kvarnängens IP, Nynäshamn
16.10  Svidén, Elin -85 F12 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
14.70  [4] Lagerblad, Ulrika -87 F10 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
14.24  [5]   Berlin, Elin -87   F10 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
13.00  [6] » Nyström, Michelle -87 F10 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
11.40  Axelsson, Lisa -85 F12 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F10
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 7-kamp
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr, f 1999)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 545  Liljegren, Sara -81 +0.3 F16 1997-07-06 » Dalakampen (DM mångkamp), Lugnets IP, Falun
Resultat:          |  15.52(-1.1)  |  1.48  |  9.42  |  26.77(+0.7)  |  5.06(+1.4)  |  18.20  |  2:32.00  |
Poäng:                |  851  |  605  |  551  |  824  |  723  |  354  |  637  |
2 969  [1] Mattsson, Sofii -81 +0.9 F16 1997-05-25 » UDM mångkamp (Vårkampen), Kvarnängens IP, Nynäshamn
Resultat:          |  20.81(-0.7)  |  1.28  |  8.36  |  31.00(+0.2)  |  4.28(+3.2)  |  23.14  |  2:46.61  |
Poäng:                |  301  |  336  |  454  |  495  |  475  |  484  |  424  |
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 3-kamp
  |  60 m  |  Boll (300 gr)  |  Längd (zon)  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
1 429  Krasniqi, Rozafa -86 -0.3 F11 1997-05-24 » UDM mångkamp (Vårkampen), Kvarnängens IP, Nynäshamn
Resultat:          |  9.87(-0.4)  |  25.80  |  3.38(-0.2)  |
Poäng:                |  453  |  576  |  400  |
1 389  [1] Carls, Camilla -86 -0.4 F11 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.47(-0.2)  |  20.30  |  3.41(-0.6)  |
Poäng:                |  575  |  403  |  411  |
1 295  [2] Andersson, Annika -86 0.0 F11 1997-05-24 » UDM mångkamp (Vårkampen), Kvarnängens IP, Nynäshamn
Resultat:          |  9.73(-0.4)  |  17.94  |  3.59(+0.3)  |
Poäng:                |  494  |  326  |  475  |
537  Lagerblad, Ulrika -87 -0.1 F10 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  11.07(+0.5)  |  14.70  |  2.67(-0.7)  |
Poäng:                |  167  |  218  |  152  |
477  » Nyström, Michelle -87 0.0 F10 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  11.16(+0.5)  |  13.00  |  2.72(-0.5)  |
Poäng:                |  150  |  158  |  169  |
425  Berlin, Elin -87 -0.1 F10 1997-09-16 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  11.03(+0.5)  |  14.24  |  2.36(-0.6)  |
Poäng:                |  174  |  202  |  49  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics