HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-08-13
Inne för 1997 Resultatdatum: 1997-03-16
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1997-03-16 (sö)  | Regionsfinal Svealand, Våxnäshallen, Karlstad - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F14   Ljungkvist, Jenny -83 8.39      1 Heat 4    
8.38  PB 3 A-Final
Nordqvist, Malin -84 8.40  2 Heat 5
8.39  PB 5 A-Final
800 m P14   Gustafsson, Joel -83 2:19.55      3 Heat    
F14 Olofsson, Angelica -83 2:33.07  PB 4 Heat 3
60 m häck (84 cm) P14   Gustafsson, Joel -83 10.45    PB 2 Heat 4    
Kjäll, Daniel -83 9.83  PB 2 Heat 2
Höjd F14   Olofsson, Angelica -83 1.55    PB 1 Final    
 1997-03-15/16 (lö-sö)  | IUSM, Athleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P15   Skeppstedt, Martin -82 7.65      3 Heat 2  
F15 Larsson, Angelica -82 8.26  2 Heat 4
8.19  4 Semi 2
8.26  8 Final
200 m P16   Klinteskog, Johan -81 23.63    PB 2 Heat 3  
24.24  3 Semi 2
P15 Skeppstedt, Martin -82 24.45  PB 1 Heat 4
24.42  1 Semi 3
Skeppstedt, Martin -82 24.34    PB 3 Final  
F15 Larsson, Angelica -82 26.45  PB 1 Heat 2
Larsson, Angelica -82 26.42  PB 2 Semi 2
26.88  4 Final
Höjd P16   Hallgren, Jonathan -81 1.84      4 Final  
Nordwall, Jimmy -81 1.76  PB 9
 1997-03-06 (to)  | Solna-öset nr 3, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Kisch, André -82 8.01      1 Heat 1    
Klinteskog, Johan -81 7.77  3 Heat 3
  7.67      1 B-final    
Skeppstedt, Martin -82 7.69  1 Heat 2
7.69  4 Final
F16 Larsson, Angelica -82 8.51  1 Heat 2
  8.40      3 Final    
Sonnerby, Maria -82 8.37  3 Heat 1
8.52  4 Final
Wiberg, Katrin -82 9.54  PB 5 Heat 2
800 m P16   Nerman, Linus -82 2:30.22    PB 4 Heat 1    
Söderling, Andreas -81 2:19.10  PB 4 Heat 2
F16 Liljegren, Sara -81 2:40.22    PB 3 Heat 1    
Mattsson, Sofii -81 2:45.98  PB 4 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) F16   Fitinghoff, Sophie -82 10.28    PB 2 Final    
Längd F16   Larsson, Angelica -82 4.63      3 Final    
Lundström, Anna -82 3.89  PB 5 Final
 1997-02-22/23 (lö-sö)  | IJSM, Munktellarenan, Eskilstuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F18   Bergström, Frida -79 7.93    PB 2 Heat 3  
8.06  5 Semi 2
400 m P18 » Pell, Rickard -79 50.92      1 Heat 5  
» Pell, Rickard -79 50.18  [1] PB 1 Semi 2
» Pell, Rickard -79 49.53  [1] PB 2 Final  
Söderström, Niclas -79 diskad  Heat 3
60 m häck (84 cm) F18   Thulin, Petra -79 9.06      2 Heat 2  
Thulin, Petra -79 8.96  PB 3 Final
Stav P18   Wallgren, Jens -79 4.12    SB 7 Final  
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 1997-02-20 (to)  | DN-Games, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m KS   Bergström, Frida -79 8.00      4 Final    
Nyström Tholander, Emma -76 ej start 
200 m MS   Wallén, Mattias -72 25.06  [1]          
400 m MS   Axelsson, Björn -73 58.55  [1]          
Danielsson, Stefan -76 56.67  [1]
Wallén, Mattias -72 51.28  PB 2 C-final
800 m MS   Axelsson, Björn -73 1:59.31    PB 3 B-final    
Danielsson, Stefan -76 1:55.57  4 Final
Jedemo, Mats -72 1:56.29      6 Final    
Karlsson, Mikael -74 ej start 
» Pell, Rickard -79 1:56.99  7 Final
4 x 200 m X12   Berglund, Emma -85 2:10.07      5 Heat 1    
Nyström, Jimmy -85
Teilman, Maria -86
Lundin-Tunedal, Fredrik -85
Not
[1] - Mellantid
 1997-02-15/16 (lö-sö)  | IDF 12-13-14 år, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Kjäll, Daniel -83 8.50    PB 3 Heat 3  
P13 Eisenlauer, Peter -84 ej start  Heat 3
Kannerberg, Linus -84 8.50  1 Heat 3
  8.50      4 Final  
P12 Håkansson, Torsten -85 ej start  Heat 3
Liljestrand, Niklas -86 10.10  4 Heat 5
Lindqvist, Anders -85 ej start        Heat 1  
Ruquinsi, Martin -86 9.82  PB 5 Heat 2
Wahlberg, Torbjörn -86 9.73  PB 4 Heat 3
Wanag, Jacob -85 10.02    PB 5 Heat 4  
Wojtczuk, Mikael -86 10.18  PB 5 Heat 5
F14 Ljungkvist, Jenny -83 8.42  1 Heat 1
  8.44      1 Final  
Olofsson, Angelica -83 8.54  1 Heat 2
8.47  PB 2 Final
F13 Ahnström, Maria -84 9.42      4 Heat 3  
Isaksson, Kristina -84 9.26  4 Heat 2
Jacobsson, Sofie -84 9.56  4 Heat 4
Kudrén, Sara -84 9.66    PB 5 Heat 1  
F12 Benjaro, Denise -85 10.88  PB 5 Heat 7
Benjaro, Dina -86 11.93  PB 5 Heat 9
Berglund, Emma -85 9.30      2 Heat 7  
Kamstedt, Ellen -86 9.11  [1] PB 2 Heat 6
Karlsson, Lina -85 10.22  5 Heat 1
Knops, Daina -86 11.08    PB 6 Heat 1  
Larsson, Louise -85 ej start  Heat 4 [¤]
Novak, Anneli -86 10.44  PB 6 Heat 2
Raikai, Alexandra -85 10.54    PB 6 Heat 3  
Sabuk, Katarina -85 10.80  PB 5 Heat 4
Svidén, Elin -85 9.93  PB 5 Heat 3
Tedros, Rut -85 10.45    PB 6 Heat 5  
Winberg, Emelie -86 11.16  6 Heat 6
Zielinski, Caroline -86 10.64  PB 4 Heat 9
Öberg, Jessica -86 10.30  5 Heat 2
800 m P14   Gustafsson, Joel -83 2:19.21      1 Final  
P12 Gürtler, Kristoffer -86 3:25.84  PB 6 Heat 2
Lindqvist, Anders -85 ej start        Heat 1  
Nyström, Jimmy -85 2:53.28  PB 2 Heat 2
Wojtczuk, Mikael -86 ej start  Heat 1
F14 Olofsson, Angelica -83 2:33.93      3 Heat 2  
F13 Kudrén, Sara -84 2:58.02  PB 5 Heat 1
F12 Andersson, Annika -86 3:05.50  PB 2 Heat 2
Karlsson, Lina -85 3:06.58    PB 5 Heat 1  
Krasniqi, Rozafa -86 3:21.28  4 Heat 2
Larsson, Louise -85 ej start  Heat 1 [¤]
Skilje-Kolstad, Emma -86 ej start  Heat 2 [¤]
60 m häck (84 cm) P14   Gustafsson, Joel -83 10.46    PB 2 Final  
Kjäll, Daniel -83 10.13  PB 1 Final
Regazzoni, Leo -83 11.01  PB 4 Final
60 m häck (76,2 cm) F13   Isaksson, Kristina -84 11.76    PB 3 Heat 2  
Höjd P14   Regazzoni, Leo -83 1.51      4 Final  
P13 Ericsson, Mattias -84 1.49  1 Final
Villalba, Alexander -84 1.31    PB 10    
P12 Liljestrand, Niklas -86 ej res  Final
Wanag, Jacob -85 ej res  Final
F14 Olofsson, Angelica -83 1.54    PB 2 Final  
F13 Ahnström, Maria -84 1.11  8 Final
Jacobsson, Sofie -84 1.26  3 Final
F12 Krasniqi, Rozafa -86 1.16    PB 11    
Kurkowski, Kate -86 1.11  PB 12
Raikai, Alexandra -85 1.11  PB 12
Skilje-Kolstad, Emma -86 1.31  [1] PB 3 Final  
Svidén, Elin -85 1.16  PB 10
Längd (zon) P14   Gustafsson, Joel -83 4.62    PB 8 Final  
P13 Ericsson, Mattias -84 4.53  PB 6 Final
P12 Liljestrand, Niklas -86 2.75      28    
Ruquinsi, Martin -86 3.76  PB 23
» Wahlberg, Tommy -49 3.84  PB 20
F14 Olofsson, Angelica -83 4.78    PB 3 Final  
F13 Ahnström, Maria -84 3.72  PB 21
Isaksson, Kristina -84 3.92  17
Jacobsson, Sofie -84 3.94    PB 16    
Kudrén, Sara -84 3.78  PB 20
F12 Berglund, Emma -85 3.59  24
Kamstedt, Ellen -86 3.91    PB 15    
Karlsson, Lina -85 3.17  38
Krasniqi, Rozafa -86 3.22  35
Kurkowski, Kate -86 3.30    PB 31    
Lis, Anna -86 3.18  PB 37
Novak, Anneli -86 3.20  PB 36
Svidén, Elin -85 3.62    PB 23    
Tedros, Rut -85 3.30  PB 33
Zielinski, Caroline -86 3.05  PB 39
Tresteg (zon) P14   Gustafsson, Joel -83 10.70    PB 1 Final  
Regazzoni, Leo -83 10.15  PB 3 Final
P13 Ericsson, Mattias -84 9.69  PB 5 Final
Kula (4,0 kg) P14   Kjäll, Daniel -83 9.60    PB 3 Final  
Lengheden, Lasse -83 6.66  PB 7 Final
Kula (3,0 kg) P12   Westberg, Magnus -85 7.12      7 Final  
F13 Naeve, Ylva -84 6.76  PB 6 Final
Kula (2,0 kg) F12   Benjaro, Denise -85 7.65    PB 8 Final  
Benjaro, Dina -86 5.46  PB 25
Knops, Daina -86 5.76    PB 23    
Skilje-Kolstad, Emma -86 5.69  PB 24
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
[¤] - Efteranmäld
 1997-02-15/16 (lö-sö)  | Inne-SM, Athleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m K22   Nyström Tholander, Emma -76 25.22  [1] PB 3 Heat 5  
800 m MS   Jedemo, Mats -72 diskad        Heat 2  
» Pell, Rickard -79 1:51.63  [2,3] PB 2 Heat 1
1:51.88  5 Final
Stav KS » Kapell, Petra -67 3.27    PB 5 Final  
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.10    SB 7 Final  
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
[2] - Klubbrekord i klassen P18
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
 1997-02-12 (on)  | Solna-öset nr 2, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P18   Akhras, Sacha -80 7.78      3 Heat 1    
7.69  PB 2 D-final
Nilsson, Per -79 7.83  2 Heat 2
  7.82      1 E-final    
» Suhard, Karl Henrik -80 7.97  4 Heat 1
7.83  PB 2 E-final
P16 Kahn, Fredrik -81 7.98      4 Heat 2    
Skeppstedt, Martin -82 7.85  4 Heat 3
Werner, Gabriel -82 7.89  5 Heat 3
F18 Bergström, Frida -79 8.06  1 Heat 2
  8.08      1 A-Final    
Hansson Malmén, Jenny -79 8.65  3 Heat 1
8.86  1 B-final
Hellstrand, Linn -79 8.85  4 Heat 1
  8.88      2 B-final    
F16 Larsson, Angelica -82 8.39  2 Heat 2
8.24  2 A-Final
Liljegren, Sara -81 8.48  4 Heat 2
8.44  6 A-Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.46      2 Final    
Kahn, Fredrik -81 11.58  4 Final
F16 Sandberg, Maria -81 8.50    PB 4 Final    
Wikström, Linda -81 9.18  3 Final
 1997-02-11 (ti)  | För-SM, Bosöhallen, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Akhras, Sacha -80 25.48    PB 3 Heat 6    
Högberg, David -73 24.80  [1] SB
Jedemo, Mats -72 24.32  [1] PB        
Kahn, Fredrik -81 25.33  3 Heat 7
Sauter, David -76 27.20  [1]
Skeppstedt, Martin -82 ej start        Heat 4    
» Suhard, Karl Henrik -80 26.11  [1]
Söderling, Andreas -81 24.78  PB 3 Heat 3
Söderström, Niclas -79 25.36  [1]          
» Tailoglou, Panagiotis -66 27.78  [1]
KS Liljegren, Sara -81 27.5m 3 Heat 8
Lissäng, Sofie -80 28.25      3 Heat 2    
Mattsson, Sofii -81 31.90  [1] PB
Nyström Tholander, Emma -76 28.32  [1]
400 m MS   Danielsson, Stefan -76 54.85  [1]          
» Häggström, Niklas -71 56.33  [1] PB
Högberg, David -73 51.54    SB 3 Heat 3    
Jedemo, Mats -72 51.67  PB 3 Heat 9
Sauter, David -76 57.99  PB 3 Heat 3
» Suhard, Karl Henrik -80 55.05    PB 2 Heat 2    
Söderström, Niclas -79 52.80  PB 2 Heat 6
» Tailoglou, Panagiotis -66 59.27  2 Heat 1
KS Mattsson, Sofii -81 69.16      3 Heat 1    
Nyström Tholander, Emma -76 57.44  2 Heat 3
800 m MS   Axelsson, Björn -73 2:01.31      5 Heat 2    
Danielsson, Stefan -76 1:55.41  PB 2 Heat 3
» Häggström, Niklas -71 1:56.29  PB 4 Heat 3
1 000 m KS   Porle Obradovic, Sofia -72 3:29.27  [1] PB        
1 500 m KS   Wallgren, Lisa -79 4:51.68  [2] SB 4 Final    
2 000 m KS   Porle Obradovic, Sofia -72 7:14.67  [1] PB        
3 000 m MS   Brandt, Michael -76 9:42.40    PB 10 Final    
Garcia, Ricardo -77 8:40.82  PB 1 Final
KS Porle Obradovic, Sofia -72 10:57.56  PB 2 Final
Stav MS   Wallgren, Jens -79 4.02      5 Final    
KS Hellstrand, Linn -79 2.43  3 Final
Längd MS   Molinder, Roger -80 6.33    PB 3 Final    
KS Bergström, Frida -79 4.87  10
Kula (4,0 kg) KS   Sandberg, Maria -81 7.56      7 Final    
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen F18
 1997-02-09 (sö)  | Sista Chansen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Ericsson, Mattias -84 ej start        Heat 5    
Falkdal, Christian -84 10.09  PB 6 Heat 2
Gustafsson, Joel -83 8.71    PB 2 Heat 5    
Kannerberg, Linus -84 8.44  PB 2 Heat 3
8.50  6 A-final
Kjäll, Daniel -83 8.59  3 Heat 6
  8.54      2 B-final    
P12 Hillgren, Daniel -85 ej start  Heat 3
Johansson, Martin -86 ej start  Heat 2
Liljestrand, Niklas -86 9.92    PB 3 Heat 2    
Lundin-Tunedal, Fredrik -85 ej start  Heat 5
F14 Ahnström, Maria -84 9.41  3 Heat 3
Askervall, Louise -83 ej start        Heat 2    
Kudrén, Sara -84 9.72  PB 4 Heat 2
Wojcek, Magdalena -84 9.54  PB 4 Heat 1
F12 Carls, Camilla -86 10.32    PB 3 Heat 6    
Krasniqi, Rozafa -86 10.02  6 Heat 2
Winberg, Emelie -86 10.96  5 Heat 5
Öberg, Jessica -86 10.25  5 Heat 3
800 m P14   Gustafsson, Joel -83 2:17.58    PB 1 A-final    
P12 Liljestrand, Niklas -86 3:01.94  PB 5 B-final
Lundin-Tunedal, Fredrik -85 ej start        C-final    
Nyström, Jimmy -85 ej start  B-final
F14 Ahnström, Maria -84 2:58.27  4 A-final
Kudrén, Sara -84 3:14.05      6 A-final    
Olofsson, Angelica -83 2:33.77  PB 1 B-final
F12 Krasniqi, Rozafa -86 3:15.03  4 B-final
Skilje-Kolstad, Emma -86 3:18.05  PB 6 B-final
60 m häck (84 cm) P14   Falkdal, Christian -84 13.29    PB 4 B-final    
Kjäll, Daniel -83 diskad  A-final
60 m häck (76,2 cm) P12   Hillgren, Daniel -85 ej start        B-final    
Lundin-Tunedal, Fredrik -85 ej start  A-final
F12 Lagerblad, Lovisa -85 12.78  4 A-final
Längd (zon) P12   Liljestrand, Niklas -86 3.40    PB 22      
F12 Andersson, Annika -86 3.59  PB 12
Carls, Camilla -86 3.30    PB 22      
Krasniqi, Rozafa -86 3.50  13
Tresteg (zon) P14   Gustafsson, Joel -83 9.39      9      
F14 Kudrén, Sara -84 8.77  PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P14   Kjäll, Daniel -83 9.31    PB 3 Final    
Kula (3,0 kg) F14   Wojcek, Magdalena -84 6.99    PB 5 Final    
Kula (2,0 kg) F12   Krasniqi, Rozafa -86 7.13      5 Final    
Skilje-Kolstad, Emma -86 5.58  PB 12
 1997-02-08/09 (lö-sö)  | IUDM 97, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Grankvist, Markus -81 7.87    PB 1 Heat 4  
7.91  2 X-final
Hallgren, Jonathan -81 7.83  2 Heat 2
  7.93      6 Final  
Kahn, Fredrik -81 7.90  3 Heat 3
7.87  PB 1 X-final
Söderling, Andreas -81 7.77  PB 2 Heat 1
  7.81      4 Final  
P15 Skeppstedt, Martin -82 7.82  1 Heat B
7.81  3 Heat 4
F16 Liljegren, Sara -81 8.30  1 Heat 3
  8.37      6 Final  
Mattsson, Sofii -81 8.94  PB 6 Heat 3
Meckbach, Susanne -81 8.35  PB 3 Heat 4
  8.38      2 X-final  
F15 Essen-Möller, Linda -82 8.95  PB 6 Heat 1
Larsson, Angelica -82 8.28  1 Heat 2
  8.29      1 Final  
Pahlén, Jenny -82 8.90  4 Heat 1
Sonnerby, Maria -82 8.34  2 Heat 3
8.32  PB 2 Final
1 500 m P16   Sundén, Mikael -81 5:09.12    PB 11 Final  
P15 Nerman, Linus -82 5:03.24  PB 9 Final
F15 Essen-Möller, Linda -82 5:26.41    PB 5 Final  
Liedberg, Catrin -82 6:08.41  PB 11 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Hallgren, Jonathan -81 8.84      1 Final  
60 m häck (76,2 cm) F16   Liljegren, Sara -81 9.84    PB 2 Final  
9.88  3 X-final
Mattsson, Sofii -81 10.84    PB 5 Final  
Wikström, Linda -81 10.63  PB 4 Final
F15 Fitinghoff, Sophie -82 10.73  2 Heat
  10.61    PB 3 Final  
Lundström, Anna -82 11.67  3 Heat 2
Höjd P16   Hallgren, Jonathan -81 1.88      1 Final  
F16 Wikström, Linda -81 1.35  SB 8 Final
Stav P15   Granlund, Anton -82 2.27    PB 3 Final  
Orrskog, Martin -82 2.42  2 Final
F16 Aderö, Johanna -81 2.53  PB 3 Final
Längd P16   Kahn, Fredrik -81 5.40      6 Final  
Söderling, Andreas -81 5.46  PB 5 Final
P15 Kisch, André -82 5.19    PB 9 Final  
Skeppstedt, Martin -82 5.26  8 Final
F16 Liljegren, Sara -81 4.81  5 Final
Mattsson, Sofii -81 3.88      10    
F15 Essen-Möller, Linda -82 4.05  12
Fitinghoff, Sophie -82 4.69  PB 5 Final
Larsson, Angelica -82 4.68    PB 6 Final  
Lundström, Anna -82 3.63  14
Pahlén, Jenny -82 4.23  PB 10
Tresteg P16   Hallgren, Jonathan -81 12.02      3 Final  
Kahn, Fredrik -81 12.14  PB 1 Final
Söderling, Andreas -81 12.06    PB 2 Final  
F16 Aderö, Johanna -81 ej res  Final
Liljegren, Sara -81 10.24  PB 3 Final
Wikström, Linda -81 9.66  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) F16   Sandberg, Maria -81 8.98      8 Final  
 1997-02-05 (on)  | Solna Friidrottsspel nr 2, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Wijk, Fredrik -72 7.35      5 Heat 3    
7.27  SB 2 B-final
M22 Sjölin, Martin -77 7.61      3 Heat 1    
P18 Dani, Peter -79 7.31  1 Heat 2
7.26  PB 2 A-final
Söderling, Andreas -81 7.85    PB 4 Heat 3    
F18 Hansson Malmén, Jenny -79 8.66  5 Heat 2
8.67  5 B-final
Jyttner, Hannah -79 8.30  2 Heat 1
  8.36      5 A-final    
Liljegren, Sara -81 8.31  3 Heat 1
8.28  4 A-final
Lissäng, Sofie -80 8.50  3 Heat 2
  8.47      3 B-final    
Mattsson, Sofii -81 9.13  4 Heat 3
800 m P18   Nerman, Linus -82 2:35.2m     7 Final    
60 m häck (84 cm) F18   Thulin, Petra -79 9.04    PB 2 Final    
Stav P18   Wallgren, Jens -79 4.00      2 Final    
Längd P18   Kahn, Fredrik -81 5.48      6 Final    
Molinder, Roger -80 6.06  SB 1 Final
Söderling, Andreas -81 5.36      8 Final    
F18 Liljegren, Sara -81 4.68  2 Final
Lissäng, Sofie -80 4.47  4 Final
Mattsson, Sofii -81 3.87      6 Final    
Wikström, Linda -81 4.26  5 Final
 1997-02-04 (ti)  | Raka Spåret, Bosöhallen, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Axelsson, Björn -73 24.67  [1] PB        
Danielsson, Stefan -76 24.14  [1]
Högberg, David -73 25.03  [1] SB        
Jedemo, Mats -72 24.67  [1] PB
Klinteskog, Johan -81 25.47  [1]
» Pell, Rickard -79 24.62  [1] PB        
Sauter, David -76 27.38  [1]
Söderling, Andreas -81 25.01  [1]
Söderström, Niclas -79 24.80  [1] SB        
» Tailoglou, Panagiotis -66 27.70  [1]
Wallén, Mattias -72 24.87  [1] PB
KS Lissäng, Sofie -80 32.48  [1]          
Mattsson, Sofii -81 32.61  [1] PB
Nyström Tholander, Emma -76 27.34  [1]
400 m MS   Axelsson, Björn -73 53.23    PB 2 Heat 7    
Danielsson, Stefan -76 51.49  PB 2 Heat 13
Högberg, David -73 51.70    SB 3 Heat 14    
Jedemo, Mats -72 51.84  PB 2 Heat 12
Karlsson, Mikael -74 diskad  Heat 8
Klinteskog, Johan -81 52.34      2 Heat 8    
» Pell, Rickard -79 50.25  [2,3] PB 2 Heat 15
Sauter, David -76 58.66  PB 1 Heat 1
Söderling, Andreas -81 55.51    PB 1 Heat 2    
Söderström, Niclas -79 52.99  PB 3 Heat 9
» Tailoglou, Panagiotis -66 59.17  PB 2 Heat 1
Wallén, Mattias -72 52.17    PB 2 Heat 9    
KS Lissäng, Sofie -80 68.79  PB 3 Heat 2
Mattsson, Sofii -81 67.33  PB 1 Heat 2
Nyström Tholander, Emma -76 57.44  PB 1 Heat 5
1 000 m MS   Phersson, Andreas -75 2:46.82  [1] PB        
1 500 m MS   Garcia, Ricardo -77 4:08.20    SB 10 Heat 2    
Gustafsson, Björn -79 4:18.37  PB 2 Heat 1
Phersson, Andreas -75 4:14.4m [1] PB        
» Suhard, Karl Henrik -80 4:44.71  9 Heat 1
2 000 m MS   Phersson, Andreas -75 5:50.87  [1] PB        
3 000 m MS   Eklund, Leif -69 9:02.77    PB 4 Final    
Phersson, Andreas -75 9:01.69  PB 3 Final
KS Porle Obradovic, Sofia -72 11:02.29    PB 5 Final    
Wallgren, Lisa -79 10:51.69  4 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.52      2 Final    
KS Wikström, Linda -81 9.39  4 Final
Kula (4,0 kg) KS   Sandberg, Maria -81 7.87    PB 5 Final    
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen P18
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
 1997-02-01/02 (lö-sö)  | Göteborg int. indoor games, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F18   Bergström, Frida -79 7.98      3 Heat 1  
7.98  4 Final
200 m MS » Suhard, Karl Henrik -80 25.14    PB 3 D-final  
P18 Nilsson, Per -79 24.92  3 Heat 2
Schmitz, Robert -79 23.99    PB 3 Heat 4  
KS Nyström Tholander, Emma -76 25.63  [1] PB 2 Heat 3
400 m MS   Högberg, David -73 52.15    SB 4 Heat 5  
1 500 m P18 » Suhard, Karl Henrik -80 4:52.61      9 Final  
60 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 9.17      8 Heat 1  
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.72    SB 7 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
 1997-02-01/02 (lö-sö)  | Haninge Open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Söderling, Andreas -81 7.91    PB 2 Final  
P12 Granlund, Jonas -86 ej start  Heat 2
Lundin-Tunedal, Fredrik -85 9.37    PB 2 Heat 2  
P11 Johansson, Martin -86 9.85  2 Heat 3
Liljestrand, Niklas -86 10.21  PB 3 Heat 3
F18 Lissäng, Sofie -80 8.44      3 Heat  
F16 Aderö, Johanna -81 8.60  SB 3 Heat 1
8.81  6 Final
Liljegren, Sara -81 8.39  1 Heat 2
  8.44      3 Final  
Mattsson, Sofii -81 9.20  5 Heat 1
Meckbach, Susanne -81 8.36  PB 2 Heat 1
  8.40      2 Final  
F15 Larsson, Angelica -82 8.30  2 Final
F12 Axelsson, Lisa -85 10.55  6 Heat 2
Berglund, Emma -85 ej start        Heat 4  
Karlsson, Lina -85 10.47  5 Heat 2
Svidén, Elin -85 10.00  PB 5 Heat 3
F11 Andersson, Annika -86 ej start        Heat 3  
Karnstedt, Ellen -86 9.29  4 Final
Karnstedt, Ellen -86 9.19  PB 2 Heat 1
Krasniqi, Rozafa -86 9.93    PB 3 Heat 2  
Lennerö, Matilda -87 ej start  Heat 1
Teilman, Maria -86 9.41  PB 4 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) F16   Liljegren, Sara -81 10.20    PB 1 Final  
Mattsson, Sofii -81 11.44  6 Final
Meckbach, Susanne -81 10.43    PB 3 Final  
Wikström, Linda -81 10.99  PB 5 Final
Höjd P11   Johansson, Martin -86 1.05    PB 4 Final  
Liljestrand, Niklas -86 ej res  Final
F16 Wikström, Linda -81 1.25      2 Final  
F11 Krasniqi, Rozafa -86 1.15  PB 6 Final
Stav KS   Hammarberg, Sara -79 2.52      5 Final  
» Kapell, Petra -67 3.22  1 Final
Längd P16   Kahn, Fredrik -81 5.02      4 Final  
Söderling, Andreas -81 5.40  2 Final
F18 Lissäng, Sofie -80 4.67    PB 4 Final  
F16 Liljegren, Sara -81 4.80  2 Final
Mattsson, Sofii -81 4.21  6 Final
Wikström, Linda -81 4.21      6 Final  
F15 Essen-Möller, Linda -82 4.25  PB 3 Final
Längd (zon) P12   Lundin-Tunedal, Fredrik -85 4.02    PB 8 Final  
P11 Liljestrand, Niklas -86 2.83  PB 10
F12 Axelsson, Lisa -85 3.10      13    
Karlsson, Lina -85 3.20  PB 10
Krasniqi, Rozafa -86 3.43  9
Svidén, Elin -85 3.59    PB 5 Final  
F11 Karnstedt, Ellen -86 3.72  PB 6 Final
Kula (3,0 kg) P12   Westberg, Magnus -85 7.27    PB 6 Final  
P11 Johansson, Martin -86 5.63  PB 2 Final
F16 Sandberg, Maria -81 8.67      3 Final  
Wikström, Linda -81 8.31  PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F11   Krasniqi, Rozafa -86 7.43    PB 1 Final  
 1997-01-31/02-02 (fr-sö)  | ISM mångkamp, Våxnäshallen, Karlstad - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp P18   Wallgren, Jens -79 4 240    PB 13    
60 m 7.98 [565] 4 1
Stav 4.00 [617] 10 pool A
Längd 5.50 [481] 21
60 m häck (100 cm) 9.38 [664] PB 2 1
Höjd 1.73 [569] 10 pool B
Kula (6,25 kg) 11.10 [552] PB 9
1 000 m 2:47.49 [792] PB 3 1
7-kamp P16   Hallgren, Jonathan -81 4 637      7    
60 m 7.75 [744] PB 3 1 fr
Stav 3.10 [627] 7 fr
Längd 5.79 [708] 4 1 fr
60 m häck (91,4 cm) 8.81 [878] PB 1 3 fr
Höjd 1.77 [787] 4 1
Kula (5,5 kg) 9.60 [564] 7 1
600 m 1:47.26 [329] 5 2
 1997-02-01 (lö)  | Sthlm öppna veteranmästerskap inne, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Andersson, Torkel -48 8.80    SB 3 Final    
200 m MS   Andersson, Torkel -48 28.64    PB 2 Final    
 1997-01-30 (to)  | Ministjärnan, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Ericsson, Mattias -84 9.06      4 Heat 1    
Kannerberg, Linus -84 8.64  PB 2 Heat 2
Kjäll, Daniel -83 8.53    PB 3 Heat 4    
Regazzoni, Leo -83 8.72  PB 1 Heat 3
P12 Eriksson, Jerker -86 10.22  PB 4 Heat 2
Lundin-Tunedal, Fredrik -85 9.58      5 Heat 1    
F14 Ahnström, Maria -84 9.37  PB 2 Heat 1
Isaksson, Kristina -84 9.07  4 Heat 2
Jacobsson, Sofie -84 9.55      4 Heat 5    
Ljungkvist, Jenny -83 8.48  1 Heat 4
8.48  2 Final
Olofsson, Angelica -83 8.61  PB 1 Heat 3
  8.63      4 Final    
F12 Berglund, Emma -85 9.17  2 Heat 3
9.12  PB 4 Final
Carlsson, Camilla -85 10.27    PB 3 Heat 6    
Gustafsson, Annika -85 10.43  PB 5 Heat 4
Lagerblad, Lovisa -85 9.96  PB 3 Heat 4
Larsson, Louise -85 10.09  PB 4 Heat 5
800 m P14   Arve, Hannes -84 3:06.10    PB 6 Heat 1    
Gustafsson, Joel -83 2:20.60  PB 1 Heat 3
P12 Eriksson, Jerker -86 3:33.04    PB 6 Heat 1    
Lundin-Tunedal, Fredrik -85 2:57.77  PB 3 Heat 2
F14 Jacobsson, Sofie -84 2:56.26  PB 6 Heat 1
Olofsson, Angelica -83 2:34.17    PB 3 Heat 2    
F12 Krasniqi, Rozafa -86 3:14.65  PB 3 Heat 1
Lagerblad, Lovisa -85 3:14.79  PB 4 Heat 2
Larsson, Louise -85 3:13.07  PB 4 Heat 3
Höjd P14   Ericsson, Mattias -84 1.57      1 Final    
Gustafsson, Joel -83 1.40  6 Final
Kjäll, Daniel -83 1.35      9      
Regazzoni, Leo -83 1.48  3 Final
F14 Ahnström, Maria -84 1.20  PB 11
Isaksson, Kristina -84 1.25  6 Final
Längd (zon) P12   Eriksson, Jerker -86 3.47    PB 19      
Lundin-Tunedal, Fredrik -85 3.78  PB 11
F12 Berglund, Emma -85 3.59      10      
Gustafsson, Annika -85 2.85  26
Krasniqi, Rozafa -86 3.55  PB 12
Lagerblad, Lovisa -85 3.40    PB 16      
Larsson, Louise -85 3.15  22
Kula (2,0 kg) F12   Krasniqi, Rozafa -86 6.46    PB 8 Final    
 1997-01-29 (on)  | Bosöspelen, Bosöhallen, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Danielsson, Stefan -76 24.07    PB 2 Heat 11    
Sauter, David -76 26.67  SB 3 Heat 6
» Tailoglou, Panagiotis -66 27.24    PB 3 Heat 1    
P18 Nilsson, Per -79 26.26  [1] 2 Heat 5
Schmitz, Robert -79 24.9m [1] 1 Heat 5
» Suhard, Karl Henrik -80 25.51  [1] PB 1 Heat 4    
Söderström, Niclas -79 24.8m [1] 1 Heat 7
P16 Hallgren, Jonathan -81 24.66  PB 1 Heat 2
  24.91      3 A-final    
Kahn, Fredrik -81 25.07  PB 3 Heat 2
Klinteskog, Johan -81 23.87  1 Heat 4
  23.90      1 A-final    
Söderling, Andreas -81 24.98  PB 2 Heat 2
P15 Boufrouri, Ali -82 27.58  PB 3 Heat 3
K22 Nyström Tholander, Emma -76 25.70  PB 2 Heat 3
  ej start        B-final    
F16 Liljegren, Sara -81 27.19  PB 1 Heat 3
27.30  1 B-final
Sonnerby, Maria -82 28.74      2 C-final    
F15 Fitinghoff, Sophie -82 28.84  PB 2 Heat 4
Larsson, Angelica -82 27.0m 1 Heat 2
Larsson, Angelica -82 26.74    PB 1 Final    
Sonnerby, Maria -82 28.02  PB 2 Heat 1
400 m P18   Nilsson, Per -79 56.44      2 Heat 5    
Schmitz, Robert -79 53.12  PB 1 Heat 5
» Suhard, Karl Henrik -80 55.28    PB 2 Heat 4    
Söderström, Niclas -79 51.8m 1 Heat 7
800 m MS   Axelsson, Björn -73 2:00.35    PB 5 B-final    
Björkqvist, Rickard -71 2:01.88  PB 8 B-final
Jedemo, Mats -72 1:59.41      7 A-final    
» Pell, Rickard -79 1:52.71  [2,3] PB 1 A-final
Wallén, Mattias -72 1:58.80  SB 6 A-final
Walther, Hugo -57 2:10.21  [4] SB 6 C-final    
KS Wallgren, Lisa -79 2:27.32  PB 8 Final
Höjd P18   Wallgren, Jens -79 1.75      3 Final    
Kula (6,25 kg) P18   Wallgren, Jens -79 10.79      8 Final    
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen P18
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
[4] - Klubbrekord i klassen M40
 1997-01-28 (ti)  | Solna km-cup nr 3, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Attersand, Johan -74 7.50      3 Heat 1    
7.48  3 A-Final
M22 Sjölin, Martin -77 7.48  2 Heat 1
  7.51      4 A-Final    
P18 Akhras, Sacha -80 7.82  4 Heat 1
Hallgren, Jonathan -81 7.80  4 Heat 2
Klinteskog, Johan -81 7.68      3 Heat 1    
Wallgren, Jens -79 7.97  6 Heat 1
P16 Klinteskog, Johan -81 7.74  5 Final
F18 Bergström, Frida -79 8.13  2 Heat 1
  8.19      2 Final    
F16 Liljegren, Sara -81 8.29  3 Heat 1
8.34  3 Final
Mattsson, Sofii -81 9.10  6 Heat 1
  9.14      5 Final    
Meckbach, Susanne -81 8.47  4 Heat 1
8.37  PB 4 Final
1 000 m P16   Nerman, Linus -82 3:08.89    PB 3 Heat 1    
Sundén, Mikael -81 3:21.49  5 Heat 1
F12 Andersson, Annika -86 3:59.68  PB 8 Final
Höjd P16   Hallgren, Jonathan -81 1.85      1 Final    
Stav KS » Kapell, Petra -67 3.20      1 Final    
F18 Hammarberg, Sara -79 2.70  PB 1 Final
Hellstrand, Linn -79 2.40      2 Final    
F16 Aderö, Johanna -81 2.40  PB 3 Final
Längd P18   Kahn, Fredrik -81 5.31      3 Final    
Wallgren, Jens -79 5.58  2 Final
F16 Ghebrehiwet, Harnet -81 4.12      3 Final    
Liljegren, Sara -81 4.62  1 Final
Mattsson, Sofii -81 3.99  4 Final
Sandberg, Maria -81 3.98  5 Final
 1997-01-25/26 (lö-sö)  | IDM S & 18år, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Attersand, Johan -74 7.42    SB 3 Heat 5  
Sauter, David -76 8.30  6 Heat 2
Wijk, Fredrik -72 7.28    SB 1 Heat 4  
P18 Akhras, Sacha -80 7.86  6 Heat 6
Dani, Peter -79 7.44  2 Heat 2
Molinder, Roger -80 7.45  1 Heat 7
  7.53      4 X-final  
Schmitz, Robert -79 7.86  4 Heat 3
» Suhard, Karl Henrik -80 7.95  5 Heat 3
KS Nyström Tholander, Emma -76 7.98  2 Heat
  7.96      3 Final  
F18 Bergström, Frida -79 7.98  PB 1 Heat
8.09  2 Final
1 500 m P18   Gustafsson, Björn -79 4:24.95    SB 2 Final  
» Suhard, Karl Henrik -80 4:40.01  PB 4 Final
F18 Wallgren, Lisa -79 4:58.79  3 Final
3 000 m F18   Wallgren, Lisa -79 10:37.83    PB 2 Final  
60 m häck (100 cm) P18   Molinder, Roger -80 10.01    PB 4 Heat 1  
Wallgren, Jens -79 9.87  2 Heat 2
60 m häck (84 cm) F18   Thulin, Petra -79 9.13    PB 1 Heat 2  
9.15  1 Final
Höjd P18   Wallgren, Jens -79 ej res        Final  
Stav P18   Wallgren, Jens -79 4.07    SB 3 Final  
KS » Kapell, Petra -67 3.22  PB 1 Final
F18 Hammarberg, Sara -79 2.52    PB 1 Final  
Hellstrand, Linn -79 2.52  PB 2 Final
Längd F18   Bergström, Frida -79 5.05    PB 5 Final  
Hellstrand, Linn -79 4.67  SB 8 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.60      2 Final  
Kula (6,25 kg) P18   Wallgren, Jens -79 11.03      6 Final  
Kula (4,0 kg) F18   Bergström, Frida -79 10.17    PB 4 Final  
 1997-01-25 (lö)  | Rekarne-spelen, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F16   Larsson, Angelica -82 8.39      2 Heat 3    
diskad  Final
200 m P16   Kahn, Fredrik -81 25.12    PB 1 Heat 2    
Klinteskog, Johan -81 23.84  PB 2 Heat 1
Söderling, Andreas -81 diskad        Heat 2    
F16 Larsson, Angelica -82 27.14  2 Heat 2
Wikström, Linda -81 31.38  PB 4 Heat 3
400 m F18   Lissäng, Sofie -80 diskad        Heat 2    
Kula (3,0 kg) F16   Sandberg, Maria -81 9.06    PB 6 Final    
 1997-01-23 (to)  | Solna km-cup nr 2, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Attersand, Johan -74 7.44    SB 5 Heat 1    
Wijk, Fredrik -72 7.30  SB 3 Heat 3
M22 Sauter, David -76 8.27      4 Heat 2    
Sjölin, Martin -77 7.56  1 Heat 1
7.43  SB 1 Final
P18 Dani, Peter -79 7.43  2 Heat 3
  7.38    SB 2 Final    
Molinder, Roger -80 7.41  1 Heat 3
7.37  PB 1 Final
Schmitz, Robert -79 7.75      2 Heat 1    
» Suhard, Karl Henrik -80 7.90  4 Heat 2
KS » Kapell, Petra -67 8.34  3 Heat 2
  8.29    SB 5 Final    
K22 Nyström Tholander, Emma -76 7.94  1 Heat 1
7.87  PB 1 Final
F18 Bergström, Frida -79 8.07  1 Heat 2
  8.06      1 Final    
Hellstrand, Linn -79 8.80  SB 4 Heat 1
Lissäng, Sofie -80 8.45  2 Heat 3
Meckbach, Susanne -81 8.52  PB 4 Heat 3
800 m P16   Nerman, Linus -82 2:34.3m [1] PB        
Sundén, Mikael -81 2:33.5m [1] PB
F12 Andersson, Annika -86 3:09.7m [1]
1 000 m P16   Nerman, Linus -82 3:13.25    PB 5 Heat 1    
Sundén, Mikael -81 3:07.75  PB 2 Heat 1
F12 Andersson, Annika -86 4:01.86  8 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.63    SB 3 Final    
P16 Kahn, Fredrik -81 11.58  2 Final
Söderling, Andreas -81 11.75    PB 1 Final    
F18 Lissäng, Sofie -80 10.21  PB 2 Final
F16 Aderö, Johanna -81 9.80  PB 6 Final
Lögdqvist, Caroline -81 9.59    PB 8 Final    
Wikström, Linda -81 9.60  PB 7 Final
Not
[1] - Mellantid
 1997-01-17/19 (fr-sö)  | IDM mångkamp, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp P18   Wallgren, Jens -79 4 138    SB 2    
60 m 7.98 [565] 2 1
Stav 3.97 [609] 2 1
Längd 5.55 [492] 2 1
60 m häck (100 cm) 9.58 [623] SB 2 1
Höjd 1.76 [593] 2 1
Kula (6,25 kg) 10.46 [513] 2 1
1 000 m 2:52.21 [743] SB 2 1
7-kamp P16   Hallgren, Jonathan -81 4 866    PB 1    
60 m 7.77 [737] PB 1 1
Stav 3.37 [705] PB 1 1
Längd 5.92 [740] PB 1 1
60 m häck (91,4 cm) 9.28 [764] 1 1
Höjd 1.86 [876] 1 1
Kula (5,5 kg) 10.65 [638] PB 1 1
600 m 1:43.64 [406] PB 1 1
4-kamp P14 » Attersand, Henrik -84 1 103    PB 11   fr  
60 m häck (84 cm) 12.28 [389] PB 11 1 fr
Längd (zon) 3.95 [329] PB 11 1 fr
Höjd 1.18 [200] PB 11 1 fr
Kula (4,0 kg) 6.26 [185]   PB 11 1 fr  
Gustafsson, Joel -83 2 002  PB 7 fr
60 m häck (84 cm) 10.59 [669] PB 7 1 fr
Längd (zon) 4.58 [520] PB 7 1 fr
Höjd 1.43 [500] PB 6 1 fr
Kula (4,0 kg) 7.42 [313]   PB 7 1 fr  
Kjäll, Daniel -83 2 188  PB 6 fr
60 m häck (84 cm) 10.30 [724] 6 1 fr
Längd (zon) 4.43 [475] PB 6 1 fr
Höjd 1.43 [500] PB 6 1 fr
Kula (4,0 kg) 9.24 [489]   PB 6 1 fr  
P13 Ericsson, Mattias -84 1 724  PB 3 fr
60 m häck (84 cm) 12.24 [395] PB 3 1 fr
Längd (zon) 4.43 [475] PB 3 1 fr
Höjd 1.53 [622] 3 1 fr
Kula (4,0 kg) 6.67 [232]   PB 3 1 fr  
Kannerberg, Linus -84 1 603  PB 10 fr
60 m häck (84 cm) 12.24 [395] PB 10 1 fr
Längd (zon) 4.03 [354] PB 10 1 fr
Höjd 1.53 [622] PB 10 1 fr
Kula (4,0 kg) 6.67 [232]   PB 10 1 fr  
F14 Abashina, Katja -83 ej start  fr
4-kamp F14   Askervall, Louise -83 brutit          fr  
60 m häck (76,2 cm) ej start  1 fr
Kula (3,0 kg) ej start  fr
Längd (zon) 4.20 [546] SB 14 1 fr
Höjd 1.28 [522]     14 1 fr  
Olofsson, Angelica -83 2 136  PB 7 fr
60 m häck (76,2 cm) 11.52 [527] PB 7 1 fr
Kula (3,0 kg) 5.86 [289] PB 7 1 fr
Längd (zon) 4.55 [664] PB 7 1 fr
Höjd 1.38 [656]   PB 7 1 fr  
F13 Isaksson, Kristina -84 brutit  fr
60 m häck (76,2 cm) ej start  1 fr
Kula (3,0 kg) ej start  fr
Längd (zon) 4.14 [525] PB 13 1 fr
Höjd 1.28 [522]   PB 13 1 fr  
Jacobsson, Sofie -84 1 555  PB 10 fr
60 m häck (76,2 cm) 12.50 [372] PB 10 1 fr
Kula (3,0 kg) 5.39 [229] PB 1 fr
Längd (zon) 3.86 [432] PB 10 1 fr
Höjd 1.28 [522] PB 10 1 fr
3-kamp P12   Lundin-Tunedal, Fredrik -85 1 350    PB 12   fr  
Längd (zon) 3.65 [462] 12 1 fr
60 m 9.66 [481] 12 1 fr
Kula (3,0 kg) 5.93 [407] PB 12 1 fr
3-kamp F12   Lagerblad, Lovisa -85 992    PB 27   fr  
Kula (2,0 kg) 4.58 [233] PB 27 1 fr
60 m 10.13 [380] 27 1 fr
Längd (zon) 3.32 [379] 27 1 fr
 1997-01-16 (to)  | Solna km-cup nr 1, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22   Sjölin, Martin -77 7.53      3 Heat 3    
K22 Nyström Tholander, Emma -76 7.99  1 Heat 1
8.00  3 Final
800 m P18 » Suhard, Karl Henrik -80 2:17.2m [1]          
F18 Wallgren, Lisa -79 2:31.3m [1] SB
F12 Andersson, Annika -86 3:08.2m [1] PB
1 000 m P18 » Suhard, Karl Henrik -80 2:52.54    PB 3 Final    
F18 Wallgren, Lisa -79 3:09.84  PB 2 Final
F12 Andersson, Annika -86 4:00.96  PB 7 Final
Höjd P16   Hallgren, Jonathan -81 1.95    PB 1 Final    
Not
[1] - Mellantid
 1997-01-12 (sö)  | Solna Friidrottspel nr 1, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22   Sauter, David -76 8.22    SB 6 Heat 2    
Sjölin, Martin -77 7.48  SB 3 Heat 1
  7.49      5 Final    
P14 Behr, Hampus -84 9.62  PB 6 Heat 1
Ericsson, Mattias -84 9.06  PB 5 Heat 2
Kannerberg, Linus -84 8.67  2 Heat 3
  8.65    PB 6 Final    
P12 Granlund, Jonas -86 9.63  6 Heat 1
ej start  Final
K22 Nyström Tholander, Emma -76 8.02      2 Heat 1    
F18 Lissäng, Sofie -80 8.44  2 Heat 1
8.51  4 Final
F16 Liedberg, Catrin -82 9.60    SB 4 Heat 3    
Liljegren, Sara -81 8.26  1 Heat 2
8.22  PB 1 Final
Mattsson, Sofii -81 9.10      5 Heat 1    
F14 Askervall, Louise -83 8.62  1 Heat 4
8.61  SB 2 A-Final
Kudrén, Sara -84 9.82    PB 6 Heat 1    
Ljungkvist, Jenny -83 8.58  1 Heat 2
8.53  1 A-Final
F12 Andersson, Annika -86 10.18      3 Heat 3    
Teilman, Maria -86 9.45  2 Heat 3
9.42  PB 5 Final
Winberg, Emelie -86 10.73    PB 5 Heat 1    
Öberg, Jessica -86 10.19  PB 4 Heat 2
800 m P16   Klinteskog, Johan -81 2:05.87    PB 1 Heat 2    
P14 Behr, Hampus -84 2:46.25  PB 7 Heat 2
Gustafsson, Joel -83 2:26.67    PB 3 Heat 2    
F16 Essen-Möller, Linda -82 2:36.45  PB 3 Final
Liedberg, Catrin -82 3:03.48  PB 5 Final
F14 Kudrén, Sara -84 3:00.56      5 Heat 1    
F12 Andersson, Annika -86 3:17.48  PB 7 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Boufrouri, Ali -82 10.16    PB 2 Final    
60 m häck (76,2 cm) F16   Aderö, Johanna -81 10.42      1 Heat 1    
Mattsson, Sofii -81 11.35  3 Heat 1
Höjd F14   Askervall, Louise -83 1.30    SB 5 Final    
Kudrén, Sara -84 1.20  PB 9
Stav P16   Granlund, Anton -82 1.80      8 Final    
Längd P16   Boufrouri, Ali -82 4.92    PB 12      
Hallgren, Jonathan -81 5.86  1 Final
Kahn, Fredrik -81 5.51    PB 5 Final    
F18 Lissäng, Sofie -80 4.58  4 Final
F16 Liljegren, Sara -81 4.85  PB 1 Final
Mattsson, Sofii -81 4.37    PB 4 Final    
Sandberg, Maria -81 4.00  PB 8 Final
Wikström, Linda -81 4.11  7 Final
 1996-12-14/15 (lö-sö)  | Luciaspelen, Bosöhallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Akhras, Sacha -80 7.81    PB 3 Heat 7  
Wallgren, Jens -79 7.99  3 Heat 1
P16 Söderling, Andreas -81 8.03      3 Heat 1  
P14 Ericsson, Mattias -84 9.07  PB 2 Heat 7
Kannerberg, Linus -84 8.70  PB 3 Heat 6
Månsson, Jonas -84 9.94      2 Heat 5  
P12 Nyström, Jimmy -85 9.47  PB 3 Heat 2
F18 Hansson Malmén, Jenny -79 8.59  PB 2 Heat 2
Lissäng, Sofie -80 8.49      3 Heat 3  
F16 Ghebrehiwet, Harnet -81 8.90  4 Heat 2
Liljegren, Sara -81 9.30  1 Heat 6
  8.26    PB 3 A-Final  
Mattsson, Sofii -81 9.25  4 Heat 4
F14 Hjort, Johanna -84 9.65  PB 4 Heat 5
Isaksson, Kristina -84 8.87    PB 4 Heat 10  
Jacobsson, Sofie -84 9.41  PB 3 Heat 12
F12 Berglund, Emma -85 9.50  4 Heat 2
200 m P18   Messing, Emil -80 24.67    SB 2 Heat 8  
Nilsson, Per -79 24.80  PB 1 Heat 5
P16 Grankvist, Markus -81 ej start        Heat 7  
Klinteskog, Johan -81 23.90  PB 1 Heat 9
Skeppstedt, Martin -82 24.74  PB 1 Heat 8
Söderling, Andreas -81 25.71    PB 1 Heat 5  
K22 Nyström Tholander, Emma -76 60.64  SB 1 Final
F18 Lissäng, Sofie -80 27.90  PB 2 2
F16 Ghebrehiwet, Harnet -81 diskad        8  
Liljegren, Sara -81 27.56  PB 1 Heat 3
Wikström, Linda -81 31.45  PB 3 Heat 4
400 m P18   Klinteskog, Johan -81 50.95    PB 2 A-final  
Messing, Emil -80 53.68  [1] PB 2 B-final
Nilsson, Per -79 54.22  PB 3 B-final
600 m P12   Nyström, Jimmy -85 2:04.40    PB 2 B-final  
800 m P18 » Suhard, Karl Henrik -80 2:11.99    PB 4 Heat A  
F16 Essen-Möller, Linda -82 2:40.4m 1 B-final
F14 Ahnström, Maria -84 2:52.96    PB 3 C-final  
Kudrén, Sara -84 2:58.13  PB 6 C-final
1 500 m P18 » Pell, Rickard -79 4:08.39    SB 1 Heat A  
F18 Wallgren, Lisa -79 4:55.54  SB 4 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Hallgren, Jonathan -81 9.08      1 Heat 1  
ingen tid  Final
60 m häck (76,2 cm) F16   Aderö, Johanna -81 10.13    PB 2 Heat 1  
brutit  Final
Mattsson, Sofii -81 11.35    PB 2 Heat 2  
Wikström, Linda -81 11.05  PB 3 Heat 3
Höjd P18   Wallgren, Jens -79 1.79    PB 4 Final  
P16 Hallgren, Jonathan -81 1.85  2 Final
P14 Ericsson, Mattias -84 1.59  [2] PB 3 Final  
Kannerberg, Linus -84 1.17  SB 22
F14 Ahnström, Maria -84 1.12  PB 18
Kudrén, Sara -84 1.12  PB 18
Stav P18   Wallgren, Jens -79 4.01    SB 2 Final  
P16 Granlund, Anton -82 2.26  PB 7 Final
Orrskog, Martin -82 2.66  PB 5 Final
Längd P16   Hallgren, Jonathan -81 5.86    PB 3 Final  
F18 Lissäng, Sofie -80 4.47  8 Final
F16 Liljegren, Sara -81 4.57      12    
Wikström, Linda -81 4.18  16
Längd (zon) P12   Nyström, Jimmy -85 3.98    PB 11 Final  
F14 Hjort, Johanna -84 3.59  PB 45
Isaksson, Kristina -84 4.11    PB 24    
Jacobsson, Sofie -84 3.82  PB 38
Tresteg P16   Hallgren, Jonathan -81 12.30    PB 1 Final  
Söderling, Andreas -81 11.50  PB 4 Final
F16 Wikström, Linda -81 9.49  PB 7 Final
Kula (6,25 kg) P18   Wallgren, Jens -79 11.03    PB 8 Final  
Kula (4,0 kg) P14   Månsson, Jonas -84 5.50    PB 20    
Kula (3,0 kg) F16   Sandberg, Maria -81 8.13      11    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Klubbrekord i klassen P13
 1996-12-10 (ti)  | Solna-öset nr 1, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P18   Messing, Emil -80 7.76    SB 1 Heat 1    
7.78  1 Final
Nilsson, Per -79 7.81  PB 2 Heat 1
  7.81      3 Final    
Schmitz, Robert -79 7.64  SB 2 Heat 2
7.78  2 Final
» Suhard, Karl Henrik -80 7.88  3 Heat 1
  7.84    PB 4 Final    
Wallgren, Jens -79 7.95  PB 5 Heat 2
P16 Ericsson, Markus -81 8.36  PB 4 Försök
  ej start        Final    
Hallgren, Jonathan -81 7.81  PB 1 Försök
7.87  1 Final
Söderling, Andreas -81 8.01  2 Försök
  8.00      2 Final    
K22 Nyström Tholander, Emma -76 8.02  2 Försök
7.99  PB 1 Final
F18 Jyttner, Hannah -79 8.31  3 Heat 1
  8.25    SB 6 Final    
Thulin, Petra -79 8.23  3 Heat 2
8.21  SB 4 Final
F16 Ghebrehiwet, Harnet -81 8.90  2 Försök
  8.83      2 Final    
Mattsson, Sofii -81 9.07  4 Försök
9.27  4 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Hallgren, Jonathan -81 9.03      2 Final    
60 m häck (84 cm) P14   Gustafsson, Joel -83 10.79      1 Final    
60 m häck (76,2 cm) F16   Mattsson, Sofii -81 11.49    PB 1 Final    
Längd P18   Wallgren, Jens -79 5.72    SB 3 Final    
P16 Ericsson, Markus -81 5.22  PB 5 Final
Hallgren, Jonathan -81 5.63    PB 2 Final    
Kahn, Fredrik -81 5.13  SB 6 Final
Söderling, Andreas -81 5.40  4 Final
F16 Ghebrehiwet, Harnet -81 ej res 
Längd (zon) P14   Gustafsson, Joel -83 4.30    SB 6 Final    
 1996-12-07/08 (lö-sö)  | Julklappsjakten, Friidrottens hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Kahn, Fredrik -81 7.95    PB 3 Heat 1  
Söderling, Andreas -81 8.00  5 Heat 3
P15 Kisch, André -82 7.96  PB 3 Heat 2
  7.96      8 Final  
Skeppstedt, Martin -82 7.81  2 Heat 1
7.65  PB 4 Final
P14 Kjäll, Daniel -83 8.59    PB 5 Heat 4  
Månsson, Jonas -84 9.88  PB 7 Heat 5
P13 Odell, David -84 8.57  PB 2 Heat 4
  8.71      7 Final  
Söderström, Nils -84 9.53  PB 5 Heat 2
P12 Lundin-Tunedal, Fredrik -85 9.66  5 Heat 2
P11 Granlund, Jonas -86 9.90      5 Heat 3  
F18 Bergström, Frida -79 8.04  1 Heat 3
Bergström, Frida -79 8.00  PB 1 Final
F16 Larsson, Angelica -82 8.10  [1] PB 1 A-Final  
Liljegren, Sara -81 8.48  1 Heat 1
8.37  PB 3 Final
Mattsson, Sofii -81 9.02    PB 7 Heat 2  
Wikström, Linda -81 9.31  7 Heat 1
F15 Essen-Möller, Linda -82 9.09  PB 4 Heat 5
Larsson, Angelica -82 8.11      1 Heat 6  
F12 Axelsson, Lisa -85 10.47  PB 7 Heat 5
Berglund, Emma -85 9.19  PB 3 Heat 1
  9.26      7 B-final  
Karlsson, Lina -85 10.18  7 Heat 6
Lagerblad, Lovisa -85 10.10  PB 6 Heat 5
Larsson, Louise -85 10.40      7 Heat 1  
Svidén, Elin -85 10.26  PB 6 Heat 1
F11 Bark, Fanny -86 11.30  PB 7 Heat 3
Hagbo, Viktoria -86 11.71    PB 8 Heat 3  
Krasniqi, Rozafa -86 10.28  5 Heat 4
Larsson, Ewa-Maria -87 11.45  PB 7 Heat 1
200 m P16   Grankvist, Markus -81 24.90    PB 1 Heat 5  
Klinteskog, Johan -81 24.00  PB 1 Heat 1
P15 Skeppstedt, Martin -82 24.86    PB 1 Heat 2  
F18 Lissäng, Sofie -80 28.05  PB 1 Heat 3
F16 Liljegren, Sara -81 27.99  PB 1 Heat 3
F15 Larsson, Angelica -82 26.82  PB 1 Heat 4
600 m P12   Hillgren, Daniel -85 2:08.33    PB 5 Heat 1  
Lindqvist, Anders -85 2:06.13  PB 4 Heat 1
Lundin-Tunedal, Fredrik -85 2:03.56    PB 5 Heat 2  
P11 Granlund, Jonas -86 2:09.62  PB 7 Heat 2
F12 Larsson, Louise -85 2:16.78  PB 7 Heat 4
800 m MS   Jedemo, Mats -72 1:54.82    PB 2 Heat 1  
P16 Johansson, Fredrik -81 2:24.94  PB 4 Heat 2
P14 Gustafsson, Joel -83 2:31.29    PB 4 Heat 1  
P13 Månsson, Jonas -84 2:56.74  PB 3 Heat 2
Odell, David -84 2:51.52  PB 4 Heat 3
Söderström, Nils -84 2:57.87    PB 7 Heat 4  
F16 Ghebrehiwet, Harnet -81 2:41.79  6 Final
F15 Essen-Möller, Linda -82 2:38.37  PB 6 Final
1 500 m P15   Nerman, Linus -82 5:07.51    PB 3 Final  
60 m häck (91,4 cm) P16   Hallgren, Jonathan -81 9.13      3 Heat 1  
8.84  PB 3 Final
Klinteskog, Johan -81 9.07  2 Heat 2
9.02  PB 5 Final
60 m häck (84 cm) P14   Gustafsson, Joel -83 10.76      4 Heat 1  
10.65  PB 6 Final
Kjäll, Daniel -83 10.23  1 Heat 2
  10.20    PB 4 Final  
Regazzoni, Leo -83 11.07  PB 5 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P12   Lundin-Tunedal, Fredrik -85 13.16    PB 2 Heat 2  
F16 Aderö, Johanna -81 10.26  3 Heat 1
  10.23    PB 7 Final  
Wikström, Linda -81 11.15  PB 5 Heat 1
F15 Lundström, Anna -82 11.56  SB 6 Heat 1
F12 Berglund, Emma -85 12.36    PB 5 Heat 2  
Lagerblad, Lovisa -85 12.72  PB 3 Heat 1
Höjd P16   Ericsson, Markus -81 1.83    PB 2 Final  
Hallgren, Jonathan -81 1.86  PB 1 Final
P15 Kisch, André -82 1.55    PB 11    
P14 Regazzoni, Leo -83 1.55  PB 3
P11 Granlund, Jonas -86 1.10  PB 11
F12 Karlsson, Lina -85 1.05      17    
Larsson, Louise -85 1.10  16
Svidén, Elin -85 1.10  13
F11 Bark, Fanny -86 1.00    PB 12    
Hagbo, Viktoria -86 ej res 
Krasniqi, Rozafa -86 1.10  PB 7 Final
Stav P15   Orrskog, Martin -82 2.50    PB 5 Final  
Längd P16   Söderling, Andreas -81 5.42    PB 6 Final  
P15 Kisch, André -82 5.13  PB 9
Skeppstedt, Martin -82 5.39    PB 6 Final  
F18 Lissäng, Sofie -80 4.48  7 Final
F16 Liljegren, Sara -81 4.53  6 Final
Wikström, Linda -81 4.43    PB 7 Final  
F15 Essen-Möller, Linda -82 4.00  PB 19
Larsson, Angelica -82 4.67  PB 11
Lundström, Anna -82 3.86    PB 21    
Pahlén, Jenny -82 4.02  PB 18
Längd (zon) P13   Månsson, Jonas -84 3.68    PB 28    
Odell, David -84 4.29  PB 16
Söderström, Nils -84 3.65    PB 29    
P12 Hillgren, Daniel -85 3.79  PB 26
F12 Axelsson, Lisa -85 3.22  PB 46
Berglund, Emma -85 3.78      23    
Karlsson, Lina -85 3.13  PB 47
Lagerblad, Lovisa -85 3.37  PB 39
Svidén, Elin -85 3.56    PB 36    
F11 Bark, Fanny -86 2.89  PB 30
Hagbo, Viktoria -86 2.78  PB 33
Krasniqi, Rozafa -86 3.33    PB 18    
Larsson, Ewa-Maria -87 2.38  PB 35
Tresteg P16   Hallgren, Jonathan -81 ej res           
Kahn, Fredrik -81 11.68  PB 7 Final
Söderling, Andreas -81 11.17    PB 11    
P15 Orrskog, Martin -82 9.17  PB 12
Skeppstedt, Martin -82 10.53  PB 9
F16 Wikström, Linda -81 9.39    PB 10    
F15 Lundström, Anna -82 8.60  PB 17
Pahlén, Jenny -82 8.40  PB 18
Ölander, Hanna -82 9.24  PB 14
Tresteg (zon) P14   Gustafsson, Joel -83 9.93    PB 14    
Regazzoni, Leo -83 10.12  PB 11
P12 Hillgren, Daniel -85 8.24    PB 15    
P11 Granlund, Jonas -86 8.21  PB 3 Final
F12 Karlsson, Lina -85 7.59  PB 20
Svidén, Elin -85 8.08  PB 15
Kula (4,0 kg) P14   Gustafsson, Joel -83 7.40    PB 11    
Kjäll, Daniel -83 8.64  PB 9
P13 Odell, David -84 8.55    PB 3 Final  
Söderström, Nils -84 5.63  PB 13
Kula (3,0 kg) F16   Liljegren, Sara -81 8.09    PB 13    
Mattsson, Sofii -81 7.70  PB 14
Sandberg, Maria -81 8.15  PB 12
Kula (2,0 kg) F11   Krasniqi, Rozafa -86 6.10    PB 9    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
 1996-12-03 (ti)  | Solna Sprintcup nr 3, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P17   Akhras, Sacha -80 7.98    PB 4 Heat 4    
Kahn, Fredrik -81 8.05  SB 4 Heat 1
Klinteskog, Johan -81 7.75  3 Heat 4
  7.74      2 B-final    
Lindkvist, Andreas -81 7.76  PB 3 Heat 2
7.80  4 B-final
Söderling, Andreas -81 8.03      5 Heat 3    
P13 Hillgren, Daniel -85 9.43  4 Heat 1
P11 Granlund, Jonas -86 9.59  3 Heat 2
  9.58      2 B-final    
Johansson, Martin -86 9.83  4 Heat 3
9.88  6 B-final
F17 Ghebrehiwet, Harnet -81 8.86  5 Heat 3
  8.84      3 B-final    
Kleebinder, Aline -80 8.88  4 Heat 1
Liljegren, Sara -81 8.46  1 Heat 2
  8.47      5 A-Final    
Lissäng, Sofie -80 8.50  3 Heat 3
8.56  6 A-Final
Meckbach, Susanne -81 8.54  PB 2 Heat 2
  ej start        B-final   [¤]
Nedin, Emma -80 9.77  PB 5 Heat 1
Wikström, Linda -81 9.44  5 Heat 2
F15 Larsson, Angelica -82 8.43  1 Heat 3
  8.34      1 A-Final    
Ljungkvist, Jenny -83 8.46  1 Heat 1
8.41  PB 2 A-Final
Sonnerby, Maria -82 8.55  1 Heat 2
  8.46    PB 3 A-Final    
F13 Berglund, Emma -85 9.94  3 Heat 3
Larsson, Louise -85 10.29  4 Heat 4
F11 Andersson, Annika -86 10.14    PB 3 Heat 4    
Krasniqi, Rozafa -86 10.15  PB 5 Heat 2
Lennerö, Matilda -87 10.14  [2] PB 3 Heat 5
Liljegren, Emma -86 10.07    PB 3 Heat 1    
Teilman, Maria -86 9.87  2 Heat 3
9.63  PB 2 B-final
Höjd P17   Hallgren, Jonathan -81 1.80      1 Final    
P13 Hillgren, Daniel -85 1.15  16
Längd F17   Ghebrehiwet, Harnet -81 4.15      6 Final    
Kleebinder, Aline -80 4.29  SB 5 Final
Liljegren, Sara -81 4.57    PB 2 Final    
Lissäng, Sofie -80 4.64  1 Final
Nedin, Emma -80 3.98  PB 7 Final
Wikström, Linda -81 4.36  4 Final
Längd (zon) F15   Larsson, Angelica -82 4.62      3 Final    
Ljungkvist, Jenny -83 4.66  PB 2 Final
Lundström, Anna -82 4.19      8 Final    
F13 Berglund, Emma -85 3.82  PB 12
Larsson, Louise -85 3.34  PB 19
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F10
 1996-11-28 (to)  | Solna Sprintcup nr 2, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P17   Kahn, Fredrik -81 8.19      4 Heat 4    
Klinteskog, Johan -81 7.63  PB 2 Heat 2
  7.66      6 Final    
Lindkvist, Andreas -81 7.85  PB 2 Heat 3
7.94  2 B-final
Söderling, Andreas -81 8.08      4 Heat 1    
P15 Skeppstedt, Martin -82 7.73  2 Heat 3
7.71  PB 2 A-Final
Werner, Gabriel -82 7.79  PB 1 Heat 2
  7.83      3 A-Final    
P13 Lundin-Tunedal, Fredrik -85 9.59  3 Heat 4
P11 Granlund, Jonas -86 9.53  PB 2 Heat 2
  9.60      2 B-final    
Johansson, Martin -86 9.75  PB 3 Heat 3
9.79  3 B-final
F17 Ghebrehiwet, Harnet -81 8.73  3 Heat 2
  8.71    PB 1 B-final    
Kleebinder, Aline -80 8.88  PB 4 Heat 2
8.92  2 B-final
Liljegren, Sara -81 8.47  2 Heat 1
  8.50      4 A-Final    
Lissäng, Sofie -80 8.41  PB 1 Heat 1
8.44  3 A-Final
Wikström, Linda -81 9.38  5 Heat 2
  9.54      3 B-final    
F15 Larsson, Angelica -82 8.37  1 Heat 4
8.37  1 A-Final
Ljungkvist, Jenny -83 8.49  1 Heat 2
  8.44    PB 2 A-Final    
Lundström, Anna -82 9.44  SB 3 Heat 4
Pahlén, Jenny -82 8.82  SB 2 Heat 3
  8.87      1 B-final    
Sonnerby, Maria -82 8.55  2 Heat 2
8.48  SB 3 A-Final
F13 Karlsson, Lina -85 10.18    PB 5 Heat 3    
Larsson, Louise -85 10.22  PB 4 Heat 1
Svidén, Elin -85 10.38  PB 6 Heat 4
F11 Lennerö, Matilda -87 10.37  [1] PB 5 Heat 2    
Winberg, Emelie -86 11.07  PB 6 Heat 4
Öberg, Jessica -86 10.29  PB 5 Heat 3
800 m P17   Klinteskog, Johan -81 2:07.6m   PB 1 Final    
F17 Ghebrehiwet, Harnet -81 2:40.1m SB 1 Final
Liljegren, Sara -81 2:44.7m PB 2 Final
Höjd F17   Wikström, Linda -81 1.30    SB 1 Final    
F13 Karlsson, Lina -85 1.10  PB 18
Larsson, Louise -85 1.20    PB 13      
Svidén, Elin -85 1.15  PB 14
Längd (zon) P17   Hallgren, Jonathan -81 6.20    PB 1 Final    
Lindkvist, Andreas -81 5.32  PB 9
Söderling, Andreas -81 5.27    PB 10      
P15 Skeppstedt, Martin -82 5.57  PB 2 Final
Werner, Gabriel -82 5.45  PB 3 Final
P13 Lundin-Tunedal, Fredrik -85 3.75  PB 16
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F10
 1996-11-20 (on)  | Solna Sprintcup nr 1, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P17   Kahn, Fredrik -81 8.12    SB 5 Heat 1    
Söderling, Andreas -81 7.97  PB 4 Heat 3
  ej start        B-final   [¤]
P13 Hillgren, Daniel -85 9.32  PB 3 Heat 5
Lundin-Tunedal, Fredrik -85 9.51  PB 6 Heat 4
P11 Johansson, Martin -86 9.80  PB 2 Heat 2
  9.92      5 B-final    
F17 Liljegren, Sara -81 8.54  1 Heat 1
8.44  PB 2 Final
Lissäng, Sofie -80 8.54  1 Heat 1
  8.44    PB 1 Final    
Wikström, Linda -81 9.28  PB 5 Heat 1
9.41  5 Final
F15 Larsson, Angelica -82 8.41  1 Heat 3
Larsson, Angelica -82 8.34    SB 1 A-Final    
Sonnerby, Maria -82 8.54  SB 1 Heat 2
8.65  4 A-Final
F13 Ahlholm, Eliza -85 10.88    PB 6 Heat 6    
Berglund, Emma -85 9.27  PB 3 Heat 6
9.29  5 B-final
Larsson, Louise -85 10.54    PB 4 Heat 5    
F11 Lennerö, Matilda -87 10.39  [2] PB 4 Heat 5
Teilman, Maria -86 10.03  3 Heat 1
  9.98    PB 6 B-final    
Winberg, Emelie -86 11.54  PB 5 Heat 3
Öberg, Jessica -86 10.82  PB 5 Heat 4
Höjd P17   Hallgren, Jonathan -81 1.80    PB 2 1    
P13 Hillgren, Daniel -85 1.15  PB 11
Lundin-Tunedal, Fredrik -85 1.10  PB 12
Längd F17   Ghebrehiwet, Harnet -81 4.38    PB 4 Final    
Liljegren, Sara -81 4.53  PB 2 Final
Lissäng, Sofie -80 4.64    PB 1 Final    
Wikström, Linda -81 4.42  PB 3 Final
Längd (zon) F15   Larsson, Angelica -82 4.71    SB 2 Final    
Lundström, Anna -82 4.24  PB 7 Final
F13 Ahlholm, Eliza -85 3.26    PB 20      
Berglund, Emma -85 3.81  PB 14
Gustafsson, Annika -85 3.18  PB 23
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F10
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics