HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2018-10-10
Ute för 1996 Resultatdatum: 1996-09-15
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
45.02  Hansson, Robin -84 P13 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
» Attersand, Henrik -84
Lööf, Tony -85
Kannerberg, Linus -84
46.39  Ericsson, Mattias -84 P13 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
Kannerberg, Linus -84
Lööf, Tony -85
Falkdal, Christian -84
Bjurman, Anton -84
Manuell tidtagning
44.6m Rofors, Daniel -85 P13 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
Karlsson, Mattias -85
Odell, David -84
Kannerberg, Linus -84
48.7m  {HIF lag 1} [1] P12 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
49.1m Frölander, Patrik -84 P13 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
Cederqvist, Gustav -84
Falkdal, Christian -84
Nyström, Jimmy -85
Robertsson, Niklas -85
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
41.39  Werner, Gabriel -82 P15 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
Skeppstedt, Martin -82
Kjäll, Daniel -83
Kisch, André -82
41.78  Boufrouri, Ali -82 P15 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Kjäll, Daniel -83
Skeppstedt, Martin -82
Werner, Gabriel -82
41.99  Werner, Gabriel -82 P15 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
Gustafsson, Joel -83
Skeppstedt, Martin -82
Kjäll, Daniel -83
42.43  Kjäll, Daniel -83 P15 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
Gustafsson, Joel -83
Skeppstedt, Martin -82
Werner, Gabriel -82
45.99  Axelsson, Fredrik -82 P15 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
Granlund, Anton -82
Orrskog, Martin -82
Chan, Erik -82
46.59  Gustafsson, Joel -83 P15 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Granlund, Anton -82
Axelsson, Fredrik -82
Isaksson, Johan -82
47.91  Axelsson, Fredrik -82 P15 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
Orrskog, Martin -82
Isaksson, Johan -82
Lönnies, Henning -83
Manuell tidtagning
45.4m  {HIF lag 1} [1] P14 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
48.3m  {HIF lag 2} [1] P14 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
43.25  [1] Wijk, Fredrik -72 MS 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Högberg, David -73
» Attersand, Johan -74
Geywu, Henry -65
43.44  [2] Molinder, Roger -80 MS 1996-06-09 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Ström, Michael -78
Dani, Peter -79
Söderström, Niclas -79
43.58  [3] Wijk, Fredrik -72 MS 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Högberg, David -73
» Attersand, Johan -74
Danielsson, Erik -71
43.58  [4,5] » Attersand, Johan -74 M22 1996-06-09 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Hagman, Martin -76
Enochsson, Magnus -74
Kleebinder, Niklas -77
43.84  » Attersand, Johan -74 M22 1996-05-29 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Hagman, Martin -76
Enochsson, Magnus -74
Kleebinder, Niklas -77
43.91  Suhard, Yannick -78 P19 1996-05-29 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Ström, Michael -78
Dani, Peter -79
Söderström, Niclas -79
44.15  Molinder, Roger -80 MS 1996-06-09 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Ström, Michael -78
Dani, Peter -79
Söderström, Niclas -79
44.39  Schmitz, Robert -79 MS 1996-06-05 » ICAden cup finaler 16 - 18 år, Enskede IP, Enskede
Ström, Michael -78
Dani, Peter -79
Söderström, Niclas -79
44.75  Suhard, Yannick -78 P19 1996-05-18 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Ström, Michael -78
Dani, Peter -79
Söderström, Niclas -79
46.78  Molinder, Roger -80 P17 1996-05-21 » ICA-den cup 16 år, Enskede IP, Enskede
Grankvist, Markus -81
Lindkvist, Andreas -81
Messing, Emil -80
47.09  Molinder, Roger -80 P17 1996-05-29 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Grankvist, Markus -81
Kahn, Fredrik -81
Messing, Emil -80
47.31  Molinder, Roger -80 MS 1996-06-05 » ICAden cup finaler 16 - 18 år, Enskede IP, Enskede
Söderling, Andreas -81
Lindkvist, Andreas -81
Kahn, Fredrik -81
47.51   {HIF lag 1} [6] P18 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
47.53   {HIF lag 1} [6] P16 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
47.62  Molinder, Roger -80 MS 1996-09-07 » Lag-USM 1996, Gavlestadion, Gävle
Klinteskog, Johan -81
Grankvist, Markus -81
Kahn, Fredrik -81
47.78  [7] Grankvist, Markus -81 P15 1996-06-09 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Söderling, Andreas -81
Lindkvist, Andreas -81
Kahn, Fredrik -81
47.79  Grankvist, Markus -81 P15 1996-06-09 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Söderling, Andreas -81
Lindkvist, Andreas -81
Kahn, Fredrik -81
48.83  Klinteskog, Johan -81 MS 1996-05-29 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Söderling, Andreas -81
Hallgren, Jonathan -81
» Suhard, Karl Henrik -80
49.28  Klinteskog, Johan -81 MS 1996-05-21 » ICA-den cup 16 år, Enskede IP, Enskede
Söderling, Andreas -81
Hallgren, Jonathan -81
» Suhard, Karl Henrik -80
49.62  Ugube, Senay -78 MS 1996-05-29 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Schmitz, Robert -79
Berglind, Kalle -79
Nilsson, Per -79
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för MS
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[6] - Lagets deltagare är okända
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:01.36  [1] Geywu, Henry -65 MS 1996-05-26 » Regionsserien män div 1B, Södertälje IP, Södertälje
Högberg, David -73
Söderström, Niclas -79
Danielsson, Stefan -76
2:02.22  [2] Wijk, Fredrik -72 MS 1996-05-19 » Regionsserien män omg 1, Enskede IP, Enskede
Suhard, Yannick -78
Hagman, Martin -76
Karlsson, Mikael -74
2:02.64  Högberg, David -73 MS 1996-06-30 » Regionsserien div 1 män  final, Södertälje IP, Södertälje
Ström, Michael -78
Wallén, Mattias -72
Björkqvist, Rickard -71
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för MS
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
3:23.83  [1,2] Hagman, Martin -76 M22 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Karlsson, Mikael -74
Kleebinder, Niklas -77
Danielsson, Stefan -76
3:24.00  Hagman, Martin -76 M22 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Kleebinder, Niklas -77
Karlsson, Mikael -74
Danielsson, Stefan -76
3:28.09  [3] Suhard, Yannick -78 P19 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Ström, Michael -78
» Pell, Rickard -79
Söderström, Niclas -79
3:30.71  Schmitz, Robert -79 MS 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Söderström, Niclas -79
Ström, Michael -78
Nilsson, Per -79
3:39.51  Dani, Peter -79 P17 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Schmitz, Robert -79
Nilsson, Per -79
Wallgren, Jens -79
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:31.77  » Suhard, Karl Henrik -80 MS 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Klinteskog, Johan -81
Ericsson, Markus -81
6:34.03  [1] » Suhard, Karl Henrik -80 P17 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Klinteskog, Johan -81
Messing, Emil -80
6:38.66  [2] Schmitz, Robert -79 P17 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Gustafsson, Björn -79
Nilsson, Per -79
8:01.8m [3] Gustafsson, Joel -83 P15 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Orrskog, Martin -82
Axelsson, Fredrik -82
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:33.03  [1] Wallén, Mattias -72 MS 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Jedemo, Mats -72
» Häggström, Niklas -71
Phersson, Andreas -75
7:34.33  [2] Andersson, Martin -75 M22 1996-06-09 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Danielsson, Stefan -76
Karlsson, Mikael -74
» Pell, Rickard -79
7:52.21  [3] Phersson, Andreas -75 M22 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Karlsson, Mikael -74
Andersson, Martin -75
Danielsson, Stefan -76
7:55.58  Phersson, Andreas -75 MS 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Jedemo, Mats -72
» Häggström, Niklas -71
Rappe, Jonas -70
8:10.66  Andersson, Martin -75 MS 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Holmberg, Björn -77
Björkqvist, Rickard -71
» Gustafsson, Peter -74
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
               
 4 x 1 500 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
16:31.65  Jedemo, Mats -72 MS 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Arkad, Martin -69
» Häggström, Niklas -71
Rappe, Jonas -70
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
45.93  Ahnström, Maria -84 F13 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Jacobsson, Sofie -84
Lagerblad, Lovisa -85
Kudrén, Sara -84
Isaksson, Kristina -84
46.18  Kudrén, Sara -84 F13 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
Jacobsson, Sofie -84
Palén, Tove -85
Hjort, Johanna -84
Isaksson, Kristina -84
48.98  Svidén, Elin -85 KS 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
Berglund, Emma -85
Karlsson, Lina -85
Hjort, Johanna -84
Palén, Tove -85
Manuell tidtagning
46.5m Ahnström, Maria -84 F13 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
Jacobsson, Sofie -84
Karlsson, Lina -85
Lagerblad, Lovisa -85
Isaksson, Kristina -84
47.9m  {HIF lag 1} [1] F12 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
50.4m Svidén, Elin -85 F13 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
Wojcek, Magdalena -84
Kudrén, Sara -84
Hjort, Johanna -84
Gustafsson, Annika -85
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
41.81  Ljungkvist, Jenny -83 F15 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Askervall, Louise -83
Pahlén, Jenny -82
Sonnerby, Maria -82
42.09  Ljungkvist, Jenny -83 F15 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
Askervall, Louise -83
Pahlén, Jenny -82
Larsson, Angelica -82
42.14  Ljungkvist, Jenny -83 F15 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Askervall, Louise -83
Pahlén, Jenny -82
Sonnerby, Maria -82
42.53   {HIF lag 1} [1] F14 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
42.75  Ljungkvist, Jenny -83 F15 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
Larsson, Angelica -82
Pahlén, Jenny -82
Askervall, Louise -83
42.79  Ljungkvist, Jenny -83 F15 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
Pahlén, Jenny -82
Larsson, Angelica -82
Sonnerby, Maria -82
45.02   {HIF lag 2} [1] F14 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
45.40  Schmitz, Corinne -83 F15 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Skagerwall, Tove -82
Lundström, Anna -82
Liedberg, Catrin -82
45.69  Schmitz, Corinne -83 KS 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
Olofsson, Angelica -83
Ålund, Carina -83
Lundström, Anna -82
47.40  Giliusson, Anna -83 KS 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
Söderling, Sofia -83
Ålund, Carina -83
Sonnerby, Maria -82
Manuell tidtagning
43.0m  {HIF lag 1} [1] F14 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
49.83  [1] Bergström, Frida -79 F17 1996-06-05 » ICAden cup finaler 16 - 18 år, Enskede IP, Enskede
Thulin, Petra -79
Jyttner, Hannah -79
Hansson Malmén, Jenny -79
50.09  [2] Bergström, Frida -79 F17 1996-06-09 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Thulin, Petra -79
Jyttner, Hannah -79
Meckbach, Susanne -81
50.30  Bergström, Frida -79 F17 1996-06-09 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Thulin, Petra -79
Jyttner, Hannah -79
Meckbach, Susanne -81
50.43  Bergström, Frida -79 F17 1996-05-29 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Thulin, Petra -79
Jyttner, Hannah -79
Hansson Malmén, Jenny -79
50.98  Bergström, Frida -79 KS 1996-05-19 » Svenska cupen kvinnor, Rosvalla IP, Nyköping
Thulin, Petra -79
» Kapell, Petra -67
Jyttner, Hannah -79
53.35   {HIF lag 1} [3] F18 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
54.55  [4] Lögdqvist, Caroline -81 F15 1996-06-05 » ICAden cup finaler 16 - 18 år, Enskede IP, Enskede
Meckbach, Susanne -81
Ghebrehiwet, Harnet -81
Aderö, Johanna -81
54.76  [5] Wikström, Linda -81 F15 1996-05-29 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Meckbach, Susanne -81
Ghebrehiwet, Harnet -81
Aderö, Johanna -81
54.96  [6] Meckbach, Susanne -81 F15 1996-09-07 » Lag-USM 1996, Gavlestadion, Gävle
Liljegren, Sara -81
Ghebrehiwet, Harnet -81
Aderö, Johanna -81
55.44  [7] Lögdqvist, Caroline -81 F15 1996-05-21 » ICA-den cup 16 år, Enskede IP, Enskede
Wikblad, Karin -81
Ghebrehiwet, Harnet -81
Aderö, Johanna -81
55.52  Wikström, Linda -81 F15 1996-05-18 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Mattsson, Sofii -81
Ghebrehiwet, Harnet -81
Aderö, Johanna -81
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - Lagets deltagare är okända
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:22.83  Meckbach, Susanne -81 F17 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Jyttner, Hannah -79
Bergström, Frida -79
Thulin, Petra -79
2:25.76  Bergström, Frida -79 KS 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Jyttner, Hannah -79
Richardsson, Åsa -78
Thulin, Petra -79
2:31.58  [1] Bergström, Frida -79 F17 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Jyttner, Hannah -79
Aderö, Johanna -81
Thulin, Petra -79
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
               
 4 x 400 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
4:15.34  Schmitz, Jenny -77 KS 1996-05-29 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
» Lundgren, Stina -76
» Kapell, Petra -67
Alfredsson, Sonia -75
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
8:08.09  [1] Mattsson, Sofii -81 F15 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Wikblad, Karin -81
Ghebrehiwet, Harnet -81
8:42.51  Skagerwall, Tove -82 KS 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Ålund, Carina -83
Olofsson, Angelica -83
9:12.40  [2] Almqvist, Maria -84 F13 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Jacobsson, Sofie -84
Kudrén, Sara -84
9:44.97  Palén, Tove -85 F11 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Karlsson, Lina -85
Lagerblad, Lovisa -85
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics