HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2018-10-25
Ute för 1996 Resultatdatum: 1996-11-02
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.88  [1] Kannerberg, Linus -84 -0.6 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
9.01  [2] Odell, David -84 -2.0 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
9.33      Behr, Hampus -84 +1.2 P12 1996-09-05 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
9.44  Strömdahl, Lars -84 +1.4 P12 1996-09-05 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
9.50  Ericsson, Mattias -84 -0.4 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
9.95      Hillgren, Daniel -85 -2.2 P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
10.01  Rofors, Daniel -85 -0.6 P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
10.02  Frölander, Patrik -84 -0.7 P12 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.02      Karlsson, Mattias -85 -0.6 P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
10.08  Robertsson, Niklas -85 -0.6 P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
10.13  Falkdal, Christian -84 -0.4 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
10.15      Cederqvist, Gustav -84 -1.3 P12 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.35  Nyström, Jimmy -85 -2.2 P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
10.61  Risto-Boheman, Robin -84 -0.7 P12 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.63      Westberg, Magnus -85 +0.3 P11 1996-09-17 » Säsongsavslutningen 1996, Kristinebergs IP, Stockholm
10.67  Josef, Mohammed -84 -0.4 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
10.80  Tornborg, Martin -85 -2.2 P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
10.90  Arve, Hannes -84 -0.7 P12 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
10.08  Johansson, Joakim -85 +2.8 P11 1996-09-05 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Manuell tidtagning
9.8m Falkdal, Christian -84 - P12 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
9.9m Löwenhamn, Fredrik -84 - P12 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.20  [1] Werner, Gabriel -82 +0.7 P14 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
10.22  [2] Skeppstedt, Martin -82 -0.8 P14 1996-06-29 » Storsjöspelen, Hofvallen, Östersund
11.20      Boufrouri, Ali -82 0.0 P14 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.28  [3] Wiklund, Jack -83 0.0 P13 1996-07-05 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
11.32  Kjäll, Daniel -83 0.0 P13 1996-07-05 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
11.59      Gustafsson, Joel -83 +0.3 P13 1996-09-05 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.53  Axelsson, Fredrik -82 -2.8 P14 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
12.54  Lazar, Thomas -83 0.0 P13 1996-08-17 » DF 12-13-14, Enskede IP, Enskede
13.67      Haag, Nils -83 -2.0 P13 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
13.76  Karlsson, Mikael -83 -2.0 P13 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
11.17  Wiklund, Jack -83 +4.5 P13 1996-07-05 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
11.29  Kjäll, Daniel -83 +4.5 P13 1996-07-05 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
Manuell tidtagning
11.6m Axelsson, Fredrik -82 - P14 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
12.2m Isaksson, Johan -82 - P14 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
12.3m     Chan, Erik -82 - P14 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
12.5m Lönnies, Henning -83 - P13 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
12.6m Olsson, Johan -83 - P13 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.23  [1] Wijk, Fredrik -72 -0.3 MS 1996-06-16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.24  Högberg, David -73 +1.8 MS 1996-05-26 » Regionsserien män div 1B, Södertälje IP, Södertälje
11.41  [2]   Hagman, Martin -76 -0.3 M22 1996-06-15 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.45  [3] Dani, Peter -79 -0.5 P17 1996-05-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.48  [4] Sjölin, Martin -77 +1.2 P19 1996-07-25 » Sommarös nr 2, Enskede IP, Enskede
11.51    » Attersand, Johan -74 +2.0 M22 1996-07-20 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
11.74  [5] Kleebinder, Niklas -77 -1.4 P19 1996-05-18 » Juniorcup, Dresden, GER
11.81  Ström, Michael -78 -0.5 P18 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.82  [6]   Messing, Emil -80 +1.7 P16 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.89  [7] Molinder, Roger -80 -1.9 P16 1996-08-28 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
11.96  Danielsson, Erik -71 -1.4 MS 1996-07-16 » Sommaröset, Stockholms Stadion, Stockholm
12.00      Schmitz, Robert -79 -0.4 P17 1996-05-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.07  Holubec, Andreas -74 +1.2 M22 1996-07-25 » Sommarös nr 2, Enskede IP, Enskede
12.18  Enochsson, Magnus -74 -2.9 M22 1996-06-25 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
12.19      Suhard, Yannick -78 -5.4 P18 1996-05-18 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.22  » Pell, Rickard -79 -0.6 P17 1996-05-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.29  [8] Klinteskog, Johan -81 -0.7 P15 1996-08-28 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
12.37      Odell, Felix -76 +1.3 M22 1996-06-11 » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
12.40  Berglind, Kalle -79 +0.3 P17 1996-09-03 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
12.41  Ugube, Senay -78 0.0 P18 1996-05-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.47      Nilsson, Per -79 -0.7 P17 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
12.48  Grankvist, Markus -81 +0.2 P15 1996-07-25 » Sommarös nr 2, Enskede IP, Enskede
12.60  Lindkvist, Andreas -81 -0.3 P15 1996-05-12 » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
12.60      Hallgren, Jonathan -81 +0.2 P15 1996-08-30 » JSM-USM mångkamp, Heleneholms IP, Malmö
12.62  Kahn, Fredrik -81 -0.1 P15 1996-05-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.63  [9] Skeppstedt, Martin -82 +0.6 P14 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
12.64      Wallgren, Jens -79 +1.8 P17 1996-07-20 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
12.65  El-Naggar, Samy -76 -2.3 M22 1996-06-25 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
12.71  Söderström, Niclas -79 -5.4 P17 1996-05-18 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.81      Sutinen, Martin -80 +1.7 P16 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
12.85  Akhras, Sacha -80 -0.3 P16 1996-09-19 » Final-öset, Enskede IP, Enskede
12.92  Petersson, Thomas -65 -0.1 MS 1996-06-16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.98      Wijk, Jonas -78 +0.6 P18 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
12.99  Söderling, Andreas -81 -0.1 P15 1996-05-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.11  Ericsson, Markus -81 +0.3 P15 1996-08-30 » JSM-USM mångkamp, Heleneholms IP, Malmö
13.26    » Tailoglou, Panagiotis -66 -0.6 MS 1996-09-19 » Final-öset, Enskede IP, Enskede
13.41  » Suhard, Karl Henrik -80 -2.1 P16 1996-09-12 » September-proppen, Enskede Ip, Enskede
15.91  [10] Andersson, Olle -83 -2.8 P13 1996-09-12 » September-proppen, Enskede Ip, Enskede
Ej godkänd vind
11.29  Dani, Peter -79 +3.1 P17 1996-05-12 » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
11.35  Hagman, Martin -76 +2.5 M22 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
11.52      Ström, Michael -78 +2.1 P18 1996-05-25 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
11.67  Danielsson, Erik -71 +2.2 MS 1996-07-20 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
11.68  Enochsson, Magnus -74 +2.2 M22 1996-07-20 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
11.74      Schmitz, Robert -79 +3.1 P17 1996-05-12 » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
11.88  Molinder, Roger -80 +2.5 P16 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
11.88  Söderström, Niclas -79 +2.5 P17 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
12.55    » Suhard, Karl Henrik -80 +2.2 P16 1996-06-11 » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
12.63  Wallgren, Jens -79 +2.1 P17 1996-05-25 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
Vinduppgift saknas
13.21  » Tailoglou, Panagiotis -66 - MS 1996-09-10 » Sibirien-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.74  Andersson, Torkel -48 - M45 1996-06-04 » Veteran-DM dag 4, Brunna IP, Botkyrka
Manuell tidtagning
14.0m Johansson, Fredrik -81 -0.4 P15 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
15.6m » Berg, Torbjörn -51 +1.2 M45 1996-08-30 » HSK öppet KM, Hässelby IP, Hässelby
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[7] - 9:e plats på 10-bästalista för P16
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[9] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[10] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
22.78  [1,2] Hagman, Martin -76 +0.7 M22 1996-06-18 » Stockholm Games, Stockholms Stadion, Stockholm
22.82  Högberg, David -73 +0.7 MS 1996-06-18 » Stockholm Games, Stockholms Stadion, Stockholm
22.91  [3]   Dani, Peter -79 +1.8 P17 1996-06-05 » ICAden cup finaler 16 - 18 år, Enskede IP, Enskede
23.47  [4] Söderström, Niclas -79 +1.9 P17 1996-07-20 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
23.48  Danielsson, Stefan -76 +0.2 M22 1996-08-15 » Grabbarnas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
23.63  [5]   Schmitz, Robert -79 +1.8 P17 1996-06-05 » ICAden cup finaler 16 - 18 år, Enskede IP, Enskede
23.70  Karlsson, Mikael -74 +1.6 M22 1996-06-01 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
24.15  [6] Klinteskog, Johan -81 0.0 P15 1996-09-04 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
24.23    » Pell, Rickard -79 -1.6 P17 1996-07-07 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Väsby
24.44  Kleebinder, Niklas -77 -1.2 P19 1996-08-13 » Höstpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
24.57  Danielsson, Erik -71 -1.6 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
24.59      Wallén, Mattias -72 -1.6 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
24.85  [7] Grankvist, Markus -81 -0.1 P15 1996-09-04 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
24.99  Nilsson, Per -79 -0.4 P17 1996-06-15 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
25.29      Skeppstedt, Martin -82 -0.1 P14 1996-06-30 » Storsjöspelen, Hofvallen, Östersund
25.51  El-Naggar, Samy -76 -1.3 M22 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
25.66  Molinder, Roger -80 -2.8 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
25.74      Sutinen, Martin -80 +0.3 P16 1996-09-04 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
25.82  Söderling, Andreas -81 0.0 P15 1996-09-04 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
25.95  Kahn, Fredrik -81 0.0 P15 1996-09-04 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
26.35    » Suhard, Karl Henrik -80 -2.8 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
26.41  Wallgren, Jens -79 -1.2 P17 1996-08-13 » Höstpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
26.71  » Tailoglou, Panagiotis -66 -0.5 MS 1996-06-15 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
27.26      Ericsson, Markus -81 -1.4 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
27.55  Crona, Magnus -75 -1.6 M22 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
27.61  Wagner, Henrik -69 -1.6 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
28.26      Sundén, Mikael -81 -1.4 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
29.78  Regazzoni, Leo -83 -0.9 P13 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
30.42  [8] Gustafsson, Joel -83 -1.1 P13 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
30.89      Odell, David -84 -1.1 P12 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
31.31  Chan, Erik -82 -1.1 P14 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
35.11  [9] Haag, Nils -83 -0.9 P13 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
35.19  [10]   Olsson, Johan -83 -0.9 P13 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
35.47  [11] Lengheden, Lasse -83 -0.9 P13 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
39.35  Westberg, Magnus -85 -1.1 P11 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
22.34  Högberg, David -73 +2.9 MS 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
22.62  Hagman, Martin -76 +2.3 M22 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
22.67      Dani, Peter -79 +4.7 P17 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
23.09  Danielsson, Stefan -76 +2.9 M22 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
23.33  Söderström, Niclas -79 +3.1 P17 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
23.50      Ström, Michael -78 +3.1 P18 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
23.57  Jedemo, Mats -72 +2.3 MS 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
23.76  Kleebinder, Niklas -77 +3.2 P19 1996-07-27 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
24.65      Nilsson, Per -79 +3.1 P17 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
25.27  Odell, Felix -76 +3.1 M22 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
25.30  Lindkvist, Andreas -81 +2.4 P15 1996-06-05 » ICAden cup finaler 16 - 18 år, Enskede IP, Enskede
25.70      Wallgren, Jens -79 +3.1 P17 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
26.48  Sauter, David -76 +2.2 M22 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
26.95  Wijk, Jonas -78 +4.0 P18 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
Manuell tidtagning
28.3m » Wahlberg, Tommy -49 -2.8 M45 1996-05-28 » Veteran-DM dag 3, Brunna IP, Botkyrka
28.5m Andersson, Torkel -48 -2.8 M45 1996-05-28 » Veteran-DM dag 3, Brunna IP, Botkyrka
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
[8] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[9] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[10] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[11] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
37.13  [1] Suhard, Yannick -78 P18 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
37.28  [2] Ström, Michael -78 P18 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
37.55  [3]   Söderström, Niclas -79   P17 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
38.08  [4] Schmitz, Robert -79 P17 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
38.54  Löfvenberg, Micke -78 P18 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
39.27      El-Naggar, Samy -76   M22 1996-09-12 » September-proppen, Enskede Ip, Enskede
39.93  Wallgren, Jens -79 P17 1996-08-30 » JSM-USM mångkamp, Heleneholms IP, Malmö
40.73  Söderling, Andreas -81 P15 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
42.90    » Tailoglou, Panagiotis -66   MS 1996-09-12 » September-proppen, Enskede Ip, Enskede
48.72  Gustafsson, Joel -83 P13 1996-09-12 » September-proppen, Enskede Ip, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
49.41  [1] » Pell, Rickard -79 P17 1996-09-15 » Skol-SM, Stockholms stadion, Stockholm
49.96  Högberg, David -73 MS 1996-06-25 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
50.38  [2]   Danielsson, Stefan -76   M22 1996-06-25 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
50.51  Jedemo, Mats -72 MS 1996-07-21 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
50.60  Wallén, Mattias -72 MS 1996-06-30 » Regionsserien div 1 män  final, Södertälje IP, Södertälje
50.91  [3]   Karlsson, Mikael -74   M22 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
51.26  [4] Hagman, Martin -76 M22 1996-05-26 » Regionsserien män div 1B, Södertälje IP, Södertälje
51.53  [5] Söderström, Niclas -79 P17 1996-07-21 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
51.93  [6]   Kleebinder, Niklas -77   P19 1996-05-18 » Juniorcup, Dresden, GER
53.02  » Häggström, Niklas -71 MS 1996-07-21 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
53.43  Schmitz, Robert -79 P17 1996-09-04 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
53.51      Björkqvist, Rickard -71   MS 1996-06-25 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
54.03  [7] Messing, Emil -80 P16 1996-07-28 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
54.10  Klinteskog, Johan -81 P15 1996-08-29 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Enskede
54.13      Nilsson, Per -79   P17 1996-06-30 » Norway Games, Bislett Stadion, Oslo, NOR
54.25  Löfvenberg, Micke -78 P18 1996-05-18 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
55.18  Andersson, Martin -75 M22 1996-06-25 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
57.30      Söderling, Andreas -81   P15 1996-07-25 » Sommarös nr 2, Enskede IP, Enskede
58.31  » Tailoglou, Panagiotis -66 MS 1996-06-16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
62.65  [8] » Wahlberg, Tommy -49 M45 1996-05-21 » Veteran-DM dag 2, Brunna IP, Botkyrka
64.37  Andersson, Torkel -48 M45 1996-05-21 » Veteran-DM dag 2, Brunna IP, Botkyrka
Manuell tidtagning
54.7m [9] Arkad, Martin -69 MS 1996-07-04 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
79.4m » Berg, Torbjörn -51 M45 1996-08-30 » HSK öppet KM, Hässelby IP, Hässelby
Stafettsträcka
49.86  [10] Danielsson, Stefan -76 M22 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
50.30  [11] Karlsson, Mikael -74 M22 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
51.06  [11]   Kleebinder, Niklas -77   P19 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
51.63  [11] Ström, Michael -78 P18 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
53.13  [10] Nilsson, Per -79 P17 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
54.40  [12]   Suhard, Yannick -78   P18 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
55.10  [10] Wallgren, Jens -79 P17 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
50.50  [13] Jedemo, Mats -72 MS 1996-05-29 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för P16
[8] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
[9] - Mellantid
[10] - sträcka #4 i 4x400m
[11] - sträcka #3 i 4x400m
[12] - sträcka #1 i 4x400m
[13] - sträcka #2 i 4x400m
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:19.80  » Pell, Rickard -79 P17 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:22.17  Jedemo, Mats -72 MS 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:24.42    » Häggström, Niklas -71   MS 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:27.88  Björkqvist, Rickard -71 MS 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:28.06  Ström, Michael -78 P18 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:28.31      Bergenfelt, Niklas -75   M22 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:29.37  Kleebinder, Niklas -77 P19 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:30.06  Karlsson, Magnus -68 MS 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:30.09      Phersson, Andreas -75   M22 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:31.00  Tholander, Jakob -71 MS 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:31.88  Nilsson, Per -79 P17 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:31.91      Walther, Hugo -57   M35 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:32.23  Gustafsson, Björn -79 P17 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:33.38  Schmitz, Robert -79 P17 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:34.92    » Tailoglou, Panagiotis -66   MS 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:35.33  Odell, Felix -76 M22 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:35.80  Werner, Oskar -77 P19 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:40.23      El-Naggar, Samy -76   M22 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:42.98  » Suhard, Karl Henrik -80 P16 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:50.56  [1] » Pell, Rickard -79 P17 1996-08-04 » JSM, Hedens IP, Helsingborg
1:52.19  [2] Jedemo, Mats -72 MS 1996-07-08 » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1:53.92      Wallén, Mattias -72   MS 1996-07-20 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
1:54.00  [3] Danielsson, Stefan -76 M22 1996-06-27 » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
1:55.22  » Häggström, Niklas -71 MS 1996-07-31 » Sommarös nr 3, Enskede IP, Enskede
1:55.82      Karlsson, Mikael -74   M22 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1:57.22  Arkad, Martin -69 MS 1996-07-03 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
1:58.20  Phersson, Andreas -75 M22 1996-07-03 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
1:58.72    » Gustafsson, Peter -74   M22 1996-07-26 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2:00.24  Björkqvist, Rickard -71 MS 1996-06-16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:00.34  Bergenfelt, Niklas -75 M22 1996-07-21 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2:01.97      Andersson, Martin -75   M22 1996-09-17 » Säsongsavslutningen 1996, Kristinebergs IP, Stockholm
2:02.77  Holmberg, Björn -77 P19 1996-07-03 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
2:03.53  Karlsson, Magnus -68 MS 1996-06-11 » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2:03.56    » Rappe, Martin -72   MS 1996-06-19 » Sommarös, Rånäs 4H, Sportcentrum, Norrtälje
2:04.17  [4] Klinteskog, Johan -81 P15 1996-09-03 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
2:04.23  Källbäck, Stefan -73 MS 1996-06-19 » Sommarös, Rånäs 4H, Sportcentrum, Norrtälje
2:05.95      Gustafsson, Björn -79   P17 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2:07.40  » Bjurner, Pontus -74 M22 1996-07-31 » Sommarös nr 3, Enskede IP, Enskede
2:10.91  Hanning, Kenneth -80 P16 1996-09-03 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
2:12.01      Werner, Oskar -77   P19 1996-06-01 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2:12.36  » Suhard, Karl Henrik -80 P16 1996-09-21 » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
2:17.7m Johansson, Bengt -59 M35 1996-08-20 » Augusti-ettan, Källbrinks IP, Huddinge
2:18.60      Söderling, Andreas -81   P15 1996-09-03 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
2:18.67  Ericsson, Markus -81 P15 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2:23.14  [5] Gustafsson, Joel -83 P13 1996-09-07 » Reg-mästerskap 13 - 14 år, Arosvallen, Västerås
2:28.98      Boufrouri, Ali -82   P14 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
2:29.38  Hallgren, Jonathan -81 P15 1996-05-26 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
2:31.66  Sundén, Mikael -81 P15 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2:32.9m     Andersson, Torkel -48   M45 1996-06-04 » Veteran-DM dag 4, Brunna IP, Botkyrka
2:34.16  Nerman, Linus -82 P14 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
2:38.94  Skeppstedt, Martin -82 P14 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2:41.6m [6]   Lööf, Tony -85   P11 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
2:48.3m Orrskog, Martin -82 P14 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
2:48.4m Regazzoni, Leo -83 P13 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
2:48.5m     Axelsson, Fredrik -82   P14 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
2:49.36  Kjäll, Daniel -83 P13 1996-05-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:49.8m Isaksson, Johan -82 P14 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
2:53.55      Lönnies, Henning -83   P13 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
3:03.02  Behr, Hampus -84 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
3:04.52  Månsson, Jonas -84 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
3:04.53      Risto-Boheman, Robin -84   P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
3:05.3m Bjurman, Anton -84 P12 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
3:06.6m Nyström, Jimmy -85 P11 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
3:07.89      Josef, Mohammed -84   P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
3:08.44  Rofors, Daniel -85 P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
3:08.9m Arve, Hannes -84 P12 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
3:12.25      Hillgren, Daniel -85   P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
3:13.89  Tornborg, Martin -85 P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
Stafettsträcka
1:49.97  [7] » Pell, Rickard -79 P17 1996-06-09 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:50.90  [8] Jedemo, Mats -72 MS 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:53.10  [9] » Häggström, Niklas -71   MS 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:53.27  [8] Danielsson, Stefan -76 M22 1996-06-09 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:53.60  [10] Wallén, Mattias -72 MS 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:53.92  [9]   Karlsson, Mikael -74   M22 1996-06-09 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:55.40  [7] Phersson, Andreas -75 M22 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:57.17  [10] Andersson, Martin -75 M22 1996-06-09 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:00.10  [8]   Holmberg, Björn -77   P19 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
2:03.60  [7] Rappe, Jonas -70 MS 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
2:09.90  [11] Messing, Emil -80 P16 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
2:12.73  [11]   Ericsson, Markus -81   P15 1996-06-08 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:14.30  [11] Nilsson, Per -79 P17 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
2:15.60  [12] Schmitz, Robert -79 P17 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
2:47.0m [13]   Orrskog, Martin -82   P14 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
2:47.4m [11] Axelsson, Fredrik -82 P14 1996-05-23 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[7] - sträcka #4 i 4x800m
[8] - sträcka #2 i 4x800m
[9] - sträcka #3 i 4x800m
[10] - sträcka #1 i 4x800m
[11] - sträcka #3 i 3x800m
[12] - sträcka #1 i 3x800m
[13] - sträcka #2 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:31.75  Phersson, Andreas -75 M22 1996-09-12 » September-proppen, Enskede Ip, Enskede
2:32.31  Arkad, Martin -69 MS 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
2:33.75      Wallén, Mattias -72   MS 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
2:51.44  » Bjurner, Pontus -74 M22 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:52.32  Arkad, Martin -69 MS 1996-07-08 » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
3:53.85  » Häggström, Niklas -71 MS 1996-06-27 » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
3:58.57    » Pell, Rickard -79   P17 1996-06-18 » Stockholm Games, Stockholms Stadion, Stockholm
3:59.32  [1] Phersson, Andreas -75 M22 1996-08-29 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Enskede
4:00.70  » Gustafsson, Peter -74 M22 1996-07-24 » Löparnas kväll, Borgsmo IP, Norrköping
4:01.41      Jedemo, Mats -72   MS 1996-08-15 » Grabbarnas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4:03.12  [2] Garcia, Ricardo -77 P19 1996-09-03 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
4:03.75  [3] Holmberg, Björn -77 P19 1996-06-15 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:05.41    » Rappe, Martin -72   MS 1996-08-15 » Grabbarnas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4:11.76  Karlsson, Magnus -68 MS 1996-06-25 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
4:12.70  Bergenfelt, Niklas -75 M22 1996-06-25 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
4:13.81      Källbäck, Stefan -73   MS 1996-06-25 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
4:13.96  [4] Gustafsson, Björn -79 P17 1996-09-11 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
4:18.80  » Bjurner, Pontus -74 M22 1996-07-25 » Sommarös nr 2, Enskede IP, Enskede
4:20.5m     Björkqvist, Rickard -71   MS 1996-05-26 » Regionsserien män div 1B, Södertälje IP, Södertälje
4:25.04  Wallén, Mattias -72 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
4:25.07  Andersson, Martin -75 M22 1996-08-29 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Enskede
4:32.25      Wallgren, Jens -79   P17 1996-08-31 » JSM-USM mångkamp, Heleneholms IP, Malmö
4:34.91  Kleebinder, Niklas -77 P19 1996-06-30 » Dalakampen, Lugnets IP, Falun
4:36.01  Crona, Magnus -75 M22 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
4:37.81      Ronnerstam, Martin -79   P17 1996-05-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:52.24  Klinteskog, Johan -81 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
4:56.93  » Suhard, Karl Henrik -80 P16 1996-08-29 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Enskede
4:58.91      Wagner, Henrik -69   MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5:06.43  Crona, Mikael -81 P15 1996-06-16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5:10.77  Sundén, Mikael -81 P15 1996-06-16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5:15.28      Gustafsson, Joel -83   P13 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5:16.16  Schmitz, Robert -79 P17 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5:25.54  Danielsson, Erik -71 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5:35.18      Nilsson, Per -79   P17 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5:39.55  Molinder, Roger -80 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5:39.79  Ericsson, Markus -81 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5:52.56      Sutinen, Martin -80   P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
6:05.93  Söderling, Andreas -81 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
6:08.03  Regazzoni, Leo -83 P13 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
6:14.47      Kahn, Fredrik -81   P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
6:30.42  Skeppstedt, Martin -82 P14 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
6:33.11  Chan, Erik -82 P14 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
6:46.19      Odell, David -84   P12 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
7:00.9m » Berg, Torbjörn -51 M45 1996-08-31 » HSK öppet KM, Hässelby IP, Hässelby
7:16.8m Weidenberg, Sven -24 M70 1996-05-28 » Veteran-DM dag 3, Brunna IP, Botkyrka
8:28.44  Westberg, Magnus -85 P11 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Stafettsträcka
4:13.80  [5] Rappe, Jonas -70 MS 1996-05-30 » DM-stafett, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - sträcka #4 i 4x1500m
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
6:48.92  Gustafsson, Joel -83 P13 1996-09-08 » Reg-mästerskap 13 - 14 år, Arosvallen, Västerås
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
8:37.97  Garcia, Ricardo -77 P19 1996-07-31 » Sommarös nr 3, Enskede IP, Enskede
8:55.02  » Rappe, Martin -72 MS 1996-07-31 » Sommarös nr 3, Enskede IP, Enskede
8:55.48    » Gustafsson, Peter -74   M22 1996-06-15 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8:59.95  Källbäck, Stefan -73 MS 1996-07-31 » Sommarös nr 3, Enskede IP, Enskede
9:06.77  [1] Phersson, Andreas -75 M22 1996-09-10 » Sibirien-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9:25.03      Ödman, Niklas -64   MS 1996-07-31 » Sommarös nr 3, Enskede IP, Enskede
9:30.15  [1] » Häggström, Niklas -71 MS 1996-09-10 » Sibirien-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9:47.17  Hägg, Johan -72 MS 1996-06-15 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9:49.77  [2]   Hanning, Kenneth -80   P16 1996-09-11 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
11:28.29  Crona, Mikael -81 P15 1996-05-21 » ICA-den cup 16 år, Enskede IP, Enskede
11:46.25  Sundén, Mikael -81 P15 1996-05-21 » ICA-den cup 16 år, Enskede IP, Enskede
11:47.78  Johansson, Fredrik -81 P15 1996-05-21 » ICA-den cup 16 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - Mellantid
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
15:15.29  [1] Garcia, Ricardo -77 P19 1996-08-04 » JSM, Hedens IP, Helsingborg
15:18.43  » Rappe, Martin -72 MS 1996-07-04 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
15:31.79  [2]   Phersson, Andreas -75   M22 1996-09-10 » Sibirien-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
15:55.71  » Häggström, Niklas -71 MS 1996-09-10 » Sibirien-spelen, Kristinebergs IP, Stockholm
16:05.55  Källbäck, Stefan -73 MS 1996-07-04 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
16:22.04    » Gustafsson, Peter -74   M22 1996-09-11 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
16:35.05  Ödman, Niklas -64 MS 1996-05-26 » Regionsserien män div 1B, Södertälje IP, Södertälje
16:45.82  Hägg, Johan -72 MS 1996-08-29 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Enskede
17:03.84    » Bjurner, Pontus -74   M22 1996-09-11 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
17:45.7m » Svidén, Lars -45 M50 1996-05-21 » Veteran-DM dag 2, Brunna IP, Botkyrka
25:38.57  Weidenberg, Sven -24 M70 1996-05-21 » Veteran-DM dag 2, Brunna IP, Botkyrka
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 10 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
32:00.49  » Rappe, Martin -72 MS 1996-09-21 » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.35  » Rappe, Martin -72 MS 1996-08-10 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
35.35  Svensson, Tom -68 MS 1996-08-10 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
36.01      Källbäck, Stefan -73   MS 1996-03-30 » Vällingby springstar, Vällingby, Stockholm
38.45  » Bjurner, Pontus -74 M22 1996-03-30 » Vällingby springstar, Vällingby, Stockholm
47.21  Larsson, Sten -34 M60 1996-03-30 » Vällingby springstar, Vällingby, Stockholm
50.53  Hvitfelt, P-O -23 M70 1996-03-30 » Vällingby springstar, Vällingby, Stockholm
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:09.44  [1] » Rappe, Martin -72 MS 1996-09-07 » Stockholmsloppet, Stockholm
1:30.21  [2] Lagerstedt, Leif -55 M40 1996-09-28 » Veteran-DM halvmarathon, Skavlötens friluftsgård, Täby
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för M40
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
2:33.41  [1] » Rappe, Martin -72 MS 1996-11-02 » Vintermaraton, Huddinge
3:06.39  Ekblom, Örjan -71 MS 1996-06-01 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:07.02      Svensson, Tom -68   MS 1996-06-01 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:34.57  [2] Laurén, Jan -51 M45 1996-06-01 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:41.02  Waltersson, Ulf -65 MS 1996-06-01 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:44.59      Sjöberg, Ture -63   MS 1996-06-01 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:52.22  El-Naggar, Samy -76 M22 1996-06-01 » Stockholm Marathon, Stockholm
4:23.06  » Askdal, Kjell -67 MS 1996-06-01 » Stockholm Marathon, Stockholm
5:23.22  Weidenberg, Sven -24 M70 1996-06-01 » Stockholm Marathon, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för M45
                 
 1 500 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
4:55.73  [1] Hanning, Kenneth -80 P16 1996-08-27 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
6:03.89  [1] Bergenfelt, Niklas -75 M22 1996-07-27 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
6:24.50  [2] Gustafsson, Björn -79 P17 1996-07-27 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 3 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
9:46.68  Bergenfelt, Niklas -75 M22 1996-07-03 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
10:10.68  Källbäck, Stefan -73 MS 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
10:26.41  Rappe, Jonas -70 MS 1996-05-19 » Regionsserien män omg 1, Enskede IP, Enskede
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Manuell tidtagning
12.7m Ericsson, Mattias -84 - P12 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
13.2m Falkdal, Christian -84 - P12 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
13.5m Johansson, Joakim -85 - P11 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.31  [1] Boufrouri, Ali -82 +0.6 P14 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
14.90  Orrskog, Martin -82 -1.4 P14 1996-05-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.90  [2]   Regazzoni, Leo -83 +0.4 P13 1996-09-08 » Reg-mästerskap 13 - 14 år, Arosvallen, Västerås
15.07  [3] Gustafsson, Joel -83 -2.0 P13 1996-06-16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
14.24  Orrskog, Martin -82 +2.1 P14 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
15.00  Gustafsson, Joel -83 +3.3 P13 1996-08-18 » DF 12-13-14, Enskede IP, Enskede
Manuell tidtagning
14.6m Gustafsson, Joel -83 - P13 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.20  Molinder, Roger -80 +1.0 P16 1996-06-30 » Norway Games, Bislett Stadion, Oslo, NOR
                 
 110 m häck (106,7 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.90  [1] » Attersand, Johan -74 +0.4 M22 1996-07-25 » Sommarös nr 2, Enskede IP, Enskede
16.54  [2] Kleebinder, Niklas -77 -1.9 P19 1996-05-19 » Juniorcup, Dresden, GER
Vinduppgift saknas
16.47  Kleebinder, Niklas -77 - P19 1996-06-18 » Stockholm Games, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 110 m häck (100 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.17  [1] Ström, Michael -78 -0.3 P18 1996-06-16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
17.58  [2] Wallgren, Jens -79 +0.7 P17 1996-07-26 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 110 m häck (91,4 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.04  [1] Molinder, Roger -80 +1.9 P16 1996-06-05 » ICAden cup finaler 16 - 18 år, Enskede IP, Enskede
16.15  Hallgren, Jonathan -81 0.0 P15 1996-09-21 » Mångkamp UDM - JDM, Björknäs IP, Boo
16.82  [2]   Klinteskog, Johan -81 -0.9 P15 1996-09-03 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
18.14  [3] Ericsson, Markus -81 -0.2 P15 1996-09-21 » Mångkamp UDM - JDM, Björknäs IP, Boo
Manuell tidtagning
15.7m Molinder, Roger -80 -0.2 P16 1996-09-03 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 200 m häck (76,2 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
34.16  Gustafsson, Joel -83 -2.5 P13 1996-09-12 » September-proppen, Enskede Ip, Enskede
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.67  Klinteskog, Johan -81 P15 1996-08-28 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
40.93  [1] Messing, Emil -80 P16 1996-08-02 » USM, Ängelholms IP, Ängelholm
44.87      Hallgren, Jonathan -81   P15 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
45.87  Kahn, Fredrik -81 P15 1996-08-28 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
46.33  Söderling, Andreas -81 P15 1996-05-21 » ICA-den cup 16 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
                 
 400 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
58.80  [1] Bergenfelt, Niklas -75 M22 1996-07-04 » Öppna senior-DM, Enskede IP, Enskede
60.75  Klinteskog, Johan -81 P15 1996-09-19 » Final-öset, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.99  [1,2] Kleebinder, Niklas -77 P19 1996-05-18 » Juniorcup, Dresden, GER
1.88  [3] Hallgren, Jonathan -81 P15 1996-08-31 » JSM-USM mångkamp, Heleneholms IP, Malmö
1.85  [4]   Ström, Michael -78   P18 1996-05-25 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
1.82  [5] Ericsson, Markus -81 P15 1996-08-24 » Lidingö Ungdomsspel, Lidingövallen, Lidingö
1.80  [6] Wallgren, Jens -79 P17 1996-07-21 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
1.70  [7]   Grankvist, Markus -81   P15 1996-05-12 » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
1.53  [8] Regazzoni, Leo -83 P13 1996-09-05 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1.51  Kisch, André -82 P14 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
1.50    » Berg, Torbjörn -51   M45 1996-08-30 » HSK öppet KM, Hässelby IP, Hässelby
1.46  [9] Ericsson, Mattias -84 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
1.45  Orrskog, Martin -82 P14 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
1.34  [10]   Kannerberg, Linus -84   P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
1.31  Lazar, Thomas -83 P13 1996-08-17 » DF 12-13-14, Enskede IP, Enskede
1.20  Lönnies, Henning -83 P13 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
1.15      Lengheden, Lasse -83   P13 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
1.15  » Attersand, Henrik -84 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
1.15  [11] Robertsson, Niklas -85 P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
1.15  [11]   Karlsson, Mattias -85   P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
1.10  Odell, David -84 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
1.10  [12] Lööf, Tony -85 P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[8] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[9] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[10] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
[11] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[12] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
4.40  [1] Kleebinder, Niklas -77 P19 1996-06-06 » Sommarös, Hässelby, Hässelby IP, Hässelby
3.95  [2] Wallgren, Jens -79 P17 1996-06-30 » Dalakampen, Lugnets IP, Falun
3.60  [3] » Attersand, Johan -74   M22 1996-06-30 » Regionsserien div 1 män  final, Södertälje IP, Södertälje
3.30  [4] Hallgren, Jonathan -81 P15 1996-09-21 » Mångkamp UDM - JDM, Björknäs IP, Boo
3.10  [5] Ericsson, Markus -81 P15 1996-06-05 » ICAden cup finaler 16 - 18 år, Enskede IP, Enskede
2.81    » Berg, Torbjörn -51   M45 1996-08-31 » HSK öppet KM, Hässelby IP, Hässelby
2.20  Orrskog, Martin -82 P14 1996-09-08 » Reg-mästerskap 13 - 14 år, Arosvallen, Västerås
2.00  Granlund, Anton -82 P14 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
2.00  Isaksson, Johan -82 P14 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
6.98  [1,2] Kleebinder, Niklas -77 -1.4 P19 1996-05-18 » Juniorcup, Dresden, GER
6.48  » Attersand, Johan -74 +2.0 M22 1996-07-20 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
6.31  [3]   Ström, Michael -78 +2.0 P18 1996-05-25 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
6.31  [4] Enochsson, Magnus -74 +1.5 M22 1996-07-20 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
6.27  Danielsson, Erik -71 +1.1 MS 1996-07-19 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
6.15  [5]   Molinder, Roger -80 -0.9 P16 1996-06-15 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.78  [6] Hallgren, Jonathan -81 -0.4 P15 1996-06-29 » Norway Games, Bislett Stadion, Oslo, NOR
5.75  [7] Berglind, Kalle -79 +0.3 P17 1996-07-31 » Sommarös nr 3, Enskede IP, Enskede
5.58      Sutinen, Martin -80 +0.5 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5.51  Wallgren, Jens -79 +0.9 P17 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5.50  [8] Kahn, Fredrik -81 +0.5 P15 1996-06-29 » Norway Games, Bislett Stadion, Oslo, NOR
5.43  [9]   Grankvist, Markus -81 +1.7 P15 1996-09-03 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
5.25  Lindkvist, Andreas -81 -0.1 P15 1996-05-12 » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
5.25  Klinteskog, Johan -81 +0.5 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5.20      Ericsson, Markus -81 +2.0 P15 1996-08-20 » Augusti-ettan, Källbrinks IP, Huddinge
5.15  [10] Skeppstedt, Martin -82 +0.9 P14 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
5.14  Söderling, Andreas -81 +0.5 P15 1996-08-20 » Augusti-ettan, Källbrinks IP, Huddinge
5.12    » Suhard, Karl Henrik -80 +0.2 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5.04  Schmitz, Robert -79 +1.7 P17 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
4.65  Wagner, Henrik -69 +0.1 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
4.48      Crona, Magnus -75 +1.6 M22 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
4.04  » Berg, Torbjörn -51 +1.9 M45 1996-08-30 » HSK öppet KM, Hässelby IP, Hässelby
Ej godkänd vind
6.34  Ström, Michael -78 +4.8 P18 1996-05-19 » Regionsserien män omg 1, Enskede IP, Enskede
6.29  Danielsson, Erik -71 +2.9 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
6.27      Molinder, Roger -80 +3.2 P16 1996-06-29 » Norway Games, Bislett Stadion, Oslo, NOR
5.88  Hallgren, Jonathan -81 +2.7 P15 1996-06-29 » Norway Games, Bislett Stadion, Oslo, NOR
5.75  Wallgren, Jens -79 +2.5 P17 1996-06-29 » Dalakampen, Lugnets IP, Falun
5.51      Söderling, Andreas -81 +2.4 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5.26  Nilsson, Per -79 +2.4 P17 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5.11  Wallén, Mattias -72 +3.2 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
3.73  Sundén, Mikael -81 +2.1 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
4.25  Andersson, Torkel -48 - M45 1996-05-21 » Veteran-DM dag 2, Brunna IP, Botkyrka
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
[9] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[10] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.44  [1] Skeppstedt, Martin -82 +1.6 P14 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
5.33  Werner, Gabriel -82 +0.7 P14 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
4.72  [2]   Wiklund, Jack -83 +1.6 P13 1996-07-05 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
4.59  Boufrouri, Ali -82 +1.0 P14 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.44  Regazzoni, Leo -83 +1.1 P13 1996-09-05 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4.34      Gustafsson, Joel -83 +1.0 P13 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
3.99  Lööf, Tony -85 +1.2 P11 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
3.59  Hillgren, Daniel -85 +1.9 P11 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
3.58      Gahne, Stefan -82 +0.3 P14 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
3.57  Johansson, Joakim -85 +1.9 P11 1996-09-05 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
3.56  Chan, Erik -82 +1.1 P14 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
3.48      Frölander, Patrik -84 -2.1 P12 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.48  Isaksson, Johan -82 -0.6 P14 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
3.40  Lengheden, Lasse -83 +0.6 P13 1996-09-05 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
3.29      Falkdal, Christian -84 -0.9 P12 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.12  Karlsson, Mikael -83 +1.0 P13 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
3.08  Orrskog, Martin -82 -0.1 P14 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
3.02      Westberg, Magnus -85 -0.6 P11 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
2.94  Risto-Boheman, Robin -84 -0.8 P12 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
5.35  Werner, Gabriel -82 +3.9 P14 1996-08-18 » DF 12-13-14, Enskede IP, Enskede
4.87  Wiklund, Jack -83 +3.9 P13 1996-07-05 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
4.21      Kjäll, Daniel -83 +3.4 P13 1996-07-05 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
4.08  Odell, David -84 +2.3 P12 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
5.62  Skeppstedt, Martin -82 - P14 1996-06-29 » Storsjöspelen, Hofvallen, Östersund
4.36  Ericsson, Mattias -84 - P12 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
4.25      Kannerberg, Linus -84 - P12 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
4.23  [3] Lööf, Tony -85 - P11 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
4.12  Odell, David -84 - P12 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
3.83      Nyström, Jimmy -85 - P11 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
3.66  Frölander, Patrik -84 - P12 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
3.47  Bjurman, Anton -84 - P12 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
3.45      Falkdal, Christian -84 - P12 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
3.27  Westberg, Magnus -85 - P11 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
3.04  Thoursie, Filip -85 - P11 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.04  » Attersand, Johan -74 +1.0 M22 1996-08-04 » JSM, Hedens IP, Helsingborg
13.30  Enochsson, Magnus -74 +0.8 M22 1996-09-04 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
12.59  [1]   Molinder, Roger -80 -2.2 P16 1996-06-28 » Norway Games, Bislett Stadion, Oslo, NOR
12.21  [2] Hallgren, Jonathan -81 +0.8 P15 1996-07-25 » Sommarös nr 2, Enskede IP, Enskede
11.09  [3] Ericsson, Markus -81 +1.2 P15 1996-09-11 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
11.00  [4]   Söderling, Andreas -81 +0.7 P15 1996-09-11 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
10.54  Grankvist, Markus -81 +0.1 P15 1996-05-21 » ICA-den cup 16 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.69  [1] Skeppstedt, Martin -82 -0.1 P14 1996-06-16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.77  [2] Gustafsson, Joel -83 +1.2 P13 1996-06-16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.78  Lazar, Thomas -83 -1.5 P13 1996-08-17 » DF 12-13-14, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
10.86  Skeppstedt, Martin -82 - P14 1996-06-30 » Storsjöspelen, Hofvallen, Östersund
10.16  Werner, Gabriel -82 - P14 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
9.93  [3]   Regazzoni, Leo -83 - P13 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
9.45  Orrskog, Martin -82 - P14 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Kula (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.06  [1,2] Kleebinder, Niklas -77 P19 1996-05-18 » Juniorcup, Dresden, GER
11.94  » Berg, Torbjörn -51 M45 1996-09-22 » Castorama nr 2, Hässelby IP, Hässelby
11.21      Danielsson, Erik -71   MS 1996-07-19 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
11.06  [3] Westberg, Jöran -47 M45 1996-08-24 » Veterankamp, Gutavallen, Visby
10.63  Ström, Michael -78 P18 1996-06-30 » Regionsserien div 1 män  final, Södertälje IP, Södertälje
9.92  [4]   Hagman, Martin -76   M22 1996-06-16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.74  [5] Sauter, David -76 M22 1996-09-12 » September-proppen, Enskede Ip, Enskede
9.52  [6] » Attersand, Johan -74 M22 1996-09-12 » September-proppen, Enskede Ip, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för M45
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Kula (6,25 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.26  [1] Ström, Michael -78 P18 1996-05-25 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
11.22  [2] Wallgren, Jens -79 P17 1996-08-30 » JSM-USM mångkamp, Heleneholms IP, Malmö
10.77  [3] Kolecki, Robert -79 P17 1996-06-05 » ICAden cup finaler 16 - 18 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Kula (5,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.55  [1] Ericsson, Markus -81 P15 1996-09-22 » Mångkamp UDM - JDM, Björknäs IP, Boo
10.33  [2] Hallgren, Jonathan -81 P15 1996-08-24 » Lidingö Ungdomsspel, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.64  Boufrouri, Ali -82 P14 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
9.17  Skeppstedt, Martin -82 P14 1996-05-04 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
8.30  [1]   Wiklund, Jack -83   P13 1996-07-05 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
8.25  Kjäll, Daniel -83 P13 1996-07-05 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
6.13  Olsson, Johan -83 P13 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
5.66  Lengheden, Lasse -83 P13 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
6.94  Westberg, Magnus -85 P11 1996-09-19 » Final-öset, Enskede IP, Enskede
6.59  Risto-Boheman, Robin -84 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
6.58      Löwenhamn, Fredrik -84   P12 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
6.29  Frölander, Patrik -84 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
6.12  Månsson, Jonas -84 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
5.90    » Attersand, Henrik -84   P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
5.77  Arve, Hannes -84 P12 1996-05-13 » Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
5.73  Falkdal, Christian -84 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
5.12      Nordberg, Niclas -85   P11 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
3.99  Cederqvist, Gustav -84 P12 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
                 
 Diskus (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
42.96  » Berg, Torbjörn -51 M45 1996-08-10 » Veteran-SM, Tingvalla IP, Karlstad
39.32  [1] Kleebinder, Niklas -77 P19 1996-06-30 » Dalakampen, Lugnets IP, Falun
35.70  [2]   Westberg, Jöran -47   M45 1996-08-10 » Veteran-SM, Tingvalla IP, Karlstad
34.58  Danielsson, Erik -71 MS 1996-07-20 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
32.10  [3] » Attersand, Johan -74 M22 1996-09-19 » Final-öset, Enskede IP, Enskede
29.52      Ericsson, Markus -81   P15 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
28.22  Wallgren, Jens -79 P17 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
26.22  Hallgren, Jonathan -81 P15 1996-05-09 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
25.22      Wagner, Henrik -69   MS 1996-06-30 » Regionsserien div 1 män  final, Södertälje IP, Södertälje
19.84  Wallén, Mattias -72 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
16.94  Crona, Magnus -75 M22 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för M45
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Diskus (1,75 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.64  [1] Ström, Michael -78 P18 1996-07-20 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
31.62  [2] Wallgren, Jens -79 P17 1996-09-04 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
23.64      Nilsson, Per -79   P17 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
18.52  Schmitz, Robert -79 P17 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.66  [1] Hallgren, Jonathan -81 P15 1996-09-04 » JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge
29.82  [2] Ericsson, Markus -81 P15 1996-08-30 » JSM-USM mångkamp, Heleneholms IP, Malmö
22.82  [3]   Klinteskog, Johan -81   P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
21.28  Sutinen, Martin -80 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
19.84  Molinder, Roger -80 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
17.90      Kahn, Fredrik -81   P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
17.74  Söderling, Andreas -81 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
17.53  Sundén, Mikael -81 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
15.75  » Suhard, Karl Henrik -80 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.72  [1] Kisch, André -82 P14 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
26.98  Skeppstedt, Martin -82 P14 1996-06-16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.62  [2]   Regazzoni, Leo -83   P13 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
23.24  [3] Kjäll, Daniel -83 P13 1996-09-15 » ICAden Cup DF, Kristinebergs IP, Stockholm
22.24  Westberg, Magnus -85 P11 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
20.76      Gustafsson, Joel -83   P13 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
18.98  Granlund, Anton -82 P14 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
17.90  Lengheden, Lasse -83 P13 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
17.72      Olsson, Johan -83   P13 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
15.90  Isaksson, Johan -82 P14 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
12.78  Haag, Nils -83 P13 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
10.93  Chan, Erik -82 P14 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
19.62  Westberg, Magnus -85 P11 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
19.55  [1] Odell, David -84 P12 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Slägga (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
41.00  Johansson, Håkan -60 M35 1996-05-26 » Regionsserien män div 1B, Södertälje IP, Södertälje
23.96  [1] » Berg, Torbjörn -51 M45 1996-09-22 » Castorama nr 2, Hässelby IP, Hässelby
17.60  Björkqvist, Rickard -71 MS 1996-06-30 » Regionsserien div 1 män  final, Södertälje IP, Södertälje
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M45
                 
 Slägga (6,25 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.94  [1] Wallgren, Jens -79 P17 1996-06-05 » ICAden cup finaler 16 - 18 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
                 
 Slägga (5,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
24.06  Ericsson, Markus -81 P15 1996-06-05 » ICAden cup finaler 16 - 18 år, Enskede IP, Enskede
17.34  [1] Kahn, Fredrik -81 P15 1996-09-07 » Lag-USM 1996, Gavlestadion, Gävle
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
18.34  Gustafsson, Joel -83 P13 1996-09-07 » Reg-mästerskap 13 - 14 år, Arosvallen, Västerås
17.88  [1] Regazzoni, Leo -83 P13 1996-08-17 » DF 12-13-14, Enskede IP, Enskede
14.32  [2]   Olsson, Johan -83   P13 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
12.84  [3] Lengheden, Lasse -83 P13 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
10.92  [4] Haag, Nils -83 P13 1996-08-22 » Augusti-proppen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (800 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
51.80  Kleebinder, Niklas -77 P19 1996-05-19 » Juniorcup, Dresden, GER
50.62  Danielsson, Erik -71 MS 1996-05-19 » Regionsserien män omg 1, Enskede IP, Enskede
47.68  [1,2]   Wallgren, Jens -79   P17 1996-08-13 » Sommarös nr 4, Kristinebergs IP, Stockholm
44.58  [3] Ström, Michael -78 P18 1996-05-26 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
43.72  » Wikström, Peter -57 M35 1996-08-13 » Sommarös nr 4, Kristinebergs IP, Stockholm
41.82    » Berg, Torbjörn -51   M45 1996-09-22 » Castorama nr 2, Hässelby IP, Hässelby
37.28  [4] Odell, Felix -76 M22 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
36.68  [5] Hagman, Martin -76 M22 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
36.64  [6]   Sauter, David -76   M22 1996-06-13 » Juni-proppen, Enskede IP, Enskede
36.28  [7] Suhard, Yannick -78 P18 1996-06-30 » Regionsserien div 1 män  final, Södertälje IP, Södertälje
35.28  [8] Nikolic, Bojan -78 P18 1996-07-25 » Sommarös nr 2, Enskede IP, Enskede
30.60      Wagner, Henrik -69   MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
29.42  [9] Nilsson, Per -79 P17 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
27.28  Wallén, Mattias -72 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
26.28      Schmitz, Robert -79   P17 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
24.06  Crona, Magnus -75 M22 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[8] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[9] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Spjut (600 gr, f 1999)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.96  [1] Ericsson, Markus -81 P15 1996-08-24 » Lidingö Ungdomsspel, Lidingövallen, Lidingö
41.16  [2] Hallgren, Jonathan -81 P15 1996-05-25 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
40.42      Larsson, Sten -34   M60 1996-05-21 » Veteran-DM dag 2, Brunna IP, Botkyrka
38.28  [3] Klinteskog, Johan -81 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
28.78  Kahn, Fredrik -81 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
27.18  [4]   Kjäll, Daniel -83   P13 1996-09-05 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
26.73  Molinder, Roger -80 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
26.18  Boufrouri, Ali -82 P14 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
24.79      Söderling, Andreas -81   P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
24.45  Sundén, Mikael -81 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
23.22  Sutinen, Martin -80 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
22.07      Regazzoni, Leo -83   P13 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
19.99  » Suhard, Karl Henrik -80 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
19.36  Gustafsson, Joel -83 P13 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
18.31      Skeppstedt, Martin -82   P14 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
17.12  Granlund, Anton -82 P14 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
14.52  Isaksson, Johan -82 P14 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
13.44      Lönnies, Henning -83   P13 1996-05-14 » ICA-den cup 960514, Enskede IP, Enskede
12.93  Chan, Erik -82 P14 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
12.46  Lengheden, Lasse -83 P13 1996-09-05 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
25.76  [1] Odell, David -84 P12 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
17.62  [2] Westberg, Magnus -85 P11 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.98  [1] Odell, David -84 P12 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
35.16  Westberg, Magnus -85 P11 1996-09-05 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
28.68      Kannerberg, Linus -84   P12 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
26.68  Falkdal, Christian -84 P12 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
19.42  Thoursie, Filip -85 P11 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
19.40      Arve, Hannes -84   P12 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
18.19  Löwenhamn, Fredrik -84 P12 1996-05-07 » ICAden cup  IFK Lidingö, Lidingövallen, Lidingö
14.74  Nellvik, Torbjörn -84 P12 1996-08-27 » ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 10-kamp
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
6 842  [1] Kleebinder, Niklas -77 -1.6 P19 1996-05-19 » Juniorcup, Dresden, GER
Resultat:          |  11.74(-1.4)  |  6.98(-1.4)  |  12.06  |  1.99  |  51.93  |  16.54(-1.9)  |  36.36  |  4.20  |  51.80  |  4:45.45  |
Poäng:                |  703  |  809  |  610  |  794  |  728  |  673  |  591  |  673  |  615  |  646  |
2 804  » Berg, Torbjörn -51 +1.5 M45 1996-08-31 » HSK öppet KM, Hässelby IP, Hässelby
Resultat:          |  15.6m(+1.2)  |  4.04(+1.9)  |  11.81  |  1.50  |  79.4m  |  brutit  |  39.86  |  2.81  |  40.82  |  7:00.9m  |
Poäng:                |  102  |  212  |  595  |  389  |  7  |  - 1  |  662  |  312  |  454  |  71  |
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
                 
 10-kamp
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,25 kg)  |  Höjd  |  300 m  |  110 m häck (100 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
5 552  [1] Wallgren, Jens -79 +1.2 P17 1996-06-30 » Dalakampen, Lugnets IP, Falun
Resultat:          |  12.74(+0.9)  |  5.75(+2.5)  |  11.02  |  1.73  |  40.01  |  18.05(+0.3)  |  30.44  |  3.95  |  43.88  |  4:35.88  |
Poäng:                |  513  |  533  |  547  |  569  |  590  |  519  |  473  |  603  |  499  |  706  |
5 136  [2] Ström, Michael -78 +1.8 P18 1996-05-26 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
Resultat:          |  11.52(+2.1)  |  6.31(+2.0)  |  12.26  |  1.85  |  37.93  |  16.38(+1.2)  |  33.60  |  ej res  |  44.58  |  brutit  |
Poäng:                |  748  |  655  |  622  |  670  |  705  |  691  |  536  |  - 1  |  509  |  - 1  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
                 
 9-kamp
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Spjut (600 gr, f 1999)  |  Stav  |  100 m  |  Höjd  |  Kula (5,5 kg)  |  Längd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
5 257  Hallgren, Jonathan -81 +1.0 P15 1996-05-26 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
Resultat:          |  17.36(+0.6)  |  30.22  |  41.16  |  2.84  |  12.96(+2.0)  |  1.75  |  9.73  |  5.40(+0.4)  |  2:29.38  |
Poäng:                |  637  |  607  |  603  |  549  |  571  |  767  |  573  |  612  |  338  |
5 131  [1] Ericsson, Markus -81 -0.1 P15 1996-09-22 » Mångkamp UDM - JDM, Björknäs IP, Boo
Resultat:          |  18.14(-0.2)  |  29.64  |  44.16  |  2.50  |  13.41(-0.3)  |  1.80  |  10.55  |  5.13(+0.2)  |  2:23.76  |
Poäng:                |  539  |  595  |  652  |  441  |  482  |  817  |  631  |  546  |  428  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 5-kamp
  |  Längd  |  Spjut (800 gr)  |  200 m  |  Diskus (2,0 kg)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 692  Danielsson, Erik -71 +0.7 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  6.29(+2.9)  |  45.08  |  24.57(-1.6)  |  29.82  |  5:25.54  |
Poäng:                |  650  |  516  |  643  |  461  |  422  |
2 352  Wallén, Mattias -72 +0.8 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  5.11(+3.2)  |  27.28  |  24.59(-1.6)  |  19.84  |  4:25.04  |
Poäng:                |  404  |  261  |  641  |  269  |  777  |
1 931  Wagner, Henrik -69 -0.8 MS 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  4.65(+0.1)  |  30.60  |  27.61(-1.6)  |  23.38  |  4:58.91  |
Poäng:                |  317  |  308  |  404  |  336  |  566  |
1 833  Crona, Magnus -75 0.0 M22 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  4.48(+1.6)  |  24.06  |  27.55(-1.6)  |  16.94  |  4:36.01  |
Poäng:                |  287  |  217  |  408  |  215  |  706  |
                 
 5-kamp
  |  Längd  |  Spjut (800 gr)  |  200 m  |  Diskus (1,75 kg)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 432  Wallgren, Jens -79 -0.7 P17 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  5.51(+0.9)  |  45.60  |  26.77(-2.2)  |  31.08  |  5:15.44  |
Poäng:                |  483  |  524  |  465  |  486  |  474  |
1 938  Schmitz, Robert -79 -0.2 P17 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  5.04(+1.7)  |  26.28  |  25.23(-2.2)  |  18.52  |  5:16.16  |
Poäng:                |  390  |  247  |  587  |  244  |  470  |
1 920  Nilsson, Per -79 +0.1 P17 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  5.26(+2.4)  |  29.42  |  26.55(-2.2)  |  23.64  |  5:35.18  |
Poäng:                |  433  |  291  |  481  |  341  |  374  |
                 
 5-kamp
  |  Längd  |  Spjut (600 gr, f 1999)  |  200 m  |  Diskus (1,5 kg)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 762  Klinteskog, Johan -81 -0.4 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  5.25(+0.5)  |  38.28  |  25.20(-1.4)  |  22.82  |  4:52.24  |
Poäng:                |  576  |  554  |  703  |  436  |  493  |
2 333  Ericsson, Markus -81 -0.4 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  5.13(+0.6)  |  39.23  |  27.26(-1.4)  |  26.72  |  5:39.79  |
Poäng:                |  546  |  571  |  512  |  530  |  174  |
2 296  Molinder, Roger -80 -0.9 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  6.04(+1.0)  |  26.73  |  25.66(-2.8)  |  19.84  |  5:39.55  |
Poäng:                |  769  |  338  |  658  |  356  |  175  |
1 967  » Suhard, Karl Henrik -80 -1.3 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  5.12(+0.2)  |  19.99  |  26.35(-2.8)  |  15.75  |  5:01.52  |
Poäng:                |  544  |  183  |  593  |  228  |  419  |
1 959  Sutinen, Martin -80 -1.1 P16 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  5.58(+0.5)  |  23.22  |  27.05(-2.8)  |  21.28  |  5:52.56  |
Poäng:                |  656  |  262  |  530  |  396  |  115  |
1 898  Söderling, Andreas -81 +0.5 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  5.51(+2.4)  |  24.79  |  26.24(-1.4)  |  17.74  |  6:05.93  |
Poäng:                |  639  |  297  |  603  |  294  |  65  |
1 825  Kahn, Fredrik -81 -0.8 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  5.20(+1.2)  |  28.78  |  26.90(-2.8)  |  17.90  |  6:14.47  |
Poäng:                |  563  |  380  |  543  |  299  |  40  |
1 481  Sundén, Mikael -81 +0.3 P15 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  3.73(+2.1)  |  24.45  |  28.26(-1.4)  |  17.53  |  5:22.72  |
Poäng:                |  203  |  290  |  429  |  288  |  271  |
                 
 5-kamp
  |  Längd (zon)  |  Diskus (1,0 kg)  |  200 m  |  Spjut (600 gr, f 1999)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 118  Skeppstedt, Martin -82 +1.6 P14 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  5.44(+1.6)  |  20.81  |  26.09(+1.6)  |  18.31  |  6:30.42  |
Poäng:                |  769  |  353  |  785  |  202  |  9  |
1 743  Gustafsson, Joel -83 -0.1 P13 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  4.34(+1.0)  |  20.76  |  30.42(-1.1)  |  19.36  |  5:15.28  |
Poäng:                |  448  |  352  |  393  |  230  |  320  |
1 362  Regazzoni, Leo -83 -0.3 P13 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  4.18(+0.5)  |  19.18  |  31.75(-1.1)  |  22.07  |  6:08.03  |
Poäng:                |  400  |  309  |  297  |  298  |  58  |
609  Chan, Erik -82 0.0 P14 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  3.56(+1.1)  |  10.93  |  31.31(-1.1)  |  12.93  |  6:33.11  |
Poäng:                |  204  |  40  |  327  |  33  |  5  |
                 
 5-kamp
  |  Längd (zon)  |  Spjut (400 gr)  |  200 m  |  Diskus (0,6 kg)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
0  Odell, David -84 +0.6 P12 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  4.08(+2.3)  |  25.76  |  30.89(-1.1)  |  19.55  |  6:46.19  |
Poäng:                |  607  |  629  |  0  |  610  |  0  |
0  Westberg, Magnus -85 -0.9 P11 1996-09-29 » KM 5-kamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  3.02(-0.6)  |  17.62  |  39.35(-1.1)  |  19.62  |  8:28.44  |
Poäng:                |  254  |  418  |  0  |  612  |  0  |
                 
 Castorama
  |  Kula (7,26 kg)  |  Spjut (800 gr)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Slägga (7,26 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 219  [1] » Berg, Torbjörn -51 M45 1996-09-22 » Castorama nr 2, Hässelby IP, Hässelby
Resultat:          |  11.94  |  41.82  |  42.42  |  23.96  |
Poäng:                |  595  |  518  |  732  |  374  |
Not
[1] - Klubbrekord för seniorer (MS)
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics