HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-08-13
Inne för 1996 Resultatdatum: 1996-03-17
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1996-03-17 (sö)  | Sth Öppna veteranmästerskap, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Andersson, Torkel -48 8.59    SB 4 Final    
» Wahlberg, Tommy -49 8.54  3 Final
Längd MS   Andersson, Torkel -48 4.37  [1] PB 2 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M45
 1996-03-08/10 (fr-sö)  | EM inomhus, Globen, Stockholm - EM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
4 x 200 m P18    {Hammarby IF} [2] 1:33.93  [1]   1 Heat 1 fr  
P16  {Hammarby IF} [2] 1:39.90  [1]   1 Heat 3 fr  
P14  {Hammarby IF} [2] 1:49.71  [1]   3 Heat 2 fr  
P13  {Hammarby IF} [2] 2:03.46  [1]   5 Heat 5 fr  
P12  {Hammarby IF} [2] 2:06.93  [1]   1 Heat 3 fr  
F18  {Hammarby IF} [2] 1:49.27  [1]   2 Heat 1 fr  
F14  {Hammarby IF} [2] 1:55.78  [1]   1 Heat 1 fr  
F13  {Hammarby IF} [2] 1:55.85  [1]   3 Heat 1 fr  
F12  {Hammarby IF} [2] 2:12.81  [1] 4 Heat 2 fr
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[2] - Lagets deltagare är okända
 1996-02-25 (sö)  | DN Games, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Danielsson, Erik -71 7.36      3 D-final    
Wijk, Fredrik -72 7.25  2 D-final
KS Wickström, Tanja -73 7.76  SB 1 B-final
200 m MS   Suhard, Yannick -78 23.24    PB 1 C-final    
Söderström, Niclas -79 24.35  SB 4 C-final
800 m MS » Häggström, Niklas -71 1:58.04    SB 7 Final    
Jedemo, Mats -72 1:57.24  6 Final
4 x 200 m X14   Larsson, Angelica -82 1:49.75      1 Final    
Boufrouri, Ali -82
Sonnerby, Maria -82
Skeppstedt, Martin -82              
Larsson, Angelica -82 1:49.97  1 1
Boufrouri, Ali -82
Sonnerby, Maria -82
Skeppstedt, Martin -82              
X12 Isaksson, Kristina -84 2:10.01  5 2
Kannerberg, Linus -84
Ahnström, Maria -84
Ericsson, Mattias -84
 1996-02-22 (to)  | 5:e Solna Friidrottsspelen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Kahn, Fredrik -81 8.13      3 Heat 3    
Klinteskog, Johan -81 8.01  PB 4 Heat 4
  8.19      5 B-final    
Lindkvist, Andreas -81 7.98  3 Heat 2
8.04  3 B-final
P14 Boufrouri, Ali -82 ej start        Heat 1    
Gahne, Stefan -82 9.72  3 Heat 2
Granlund, Anton -82 9.30  4 Heat 1
  9.28    PB 5 Final    
Isaksson, Johan -82 9.68  2 Heat 2
ej start  Final
Olsson, Johan -83 10.08      4 Heat 2    
P12 Arve, Hannes -84 10.79  6 Heat 2
Augustsson, Matias -84 9.91  4 Heat 2
Cederqvist, Gustav -84 10.62    PB 5 Heat 2    
Ericsson, Mattias -84 9.74  PB 3 Heat 1
9.80  6 Final
Frölander, Patrik -84 9.97      5 Heat 1    
Jansson, Magnus -84 10.01  6 Heat 1
Kannerberg, Linus -84 9.02  2 Heat 2
  8.91    PB 2 Final    
Lööf, Tony -85 9.73  3 Heat 1
9.71  5 Final
Odell, David -84 8.78  PB 1 Heat 2
  8.82      1 Final    
F16 Aderö, Johanna -81 8.62  4 Heat 3
ej start  B-Final
Lögdqvist, Caroline -81 9.20      5 Heat 2    
Meckbach, Susanne -81 8.61  2 Heat 4
8.69  3 B-final
Wikström, Linda -81 9.36      4 Heat 1    
F14 Larsson, Angelica -82 8.53  1 Heat 2
8.44  1 Final
Liedberg, Catrin -82 9.70      4 Heat 3    
Ljungkvist, Jenny -83 8.70  2 Heat 1
8.63  PB 2 Final
Lundström, Anna -82 9.35      2 Heat 3    
Skagerwall, Tove -82 9.41  3 Heat 2
Sonnerby, Maria -82 8.68  1 Heat 1
  8.79      4 Final    
Söderling, Sofia -83 9.62  PB 4 Heat 2
Ålund, Carina -83 9.42  PB 3 Heat 3
60 m häck (91,4 cm) P16   Hallgren, Jonathan -81 9.65      1 Final    
60 m häck (84 cm) P14   Gustafsson, Joel -83 11.35      2 Final    
60 m häck (76,2 cm) F16   Aderö, Johanna -81 10.66    PB 3 Heat 2    
10.72  4 Final
Lögdqvist, Caroline -81 11.41    PB 4 Heat 2    
Wikström, Linda -81 11.61  3 Heat 1
F14 Lundström, Anna -82 11.81  4 Final
Ölander, Hanna -82 10.90  PB 2 Final
Höjd F16   Aderö, Johanna -81 1.35    PB 3 Final    
Lögdqvist, Caroline -81 1.30  5 Final
Wikström, Linda -81 1.30      4 Final    
F14 Nilsson, Josefin -82 1.30  3 Final
Ålund, Carina -83 1.25  PB 5 Final
Ölander, Hanna -82 1.35  2 Final
Stav P14   Isaksson, Johan -82 1.87      1 Final    
F16 Aderö, Johanna -81 2.32  [1] PB 3 Final
Längd P16   Ericsson, Markus -81 4.98    PB 8 Final    
Kahn, Fredrik -81 5.31  PB 4 Final
Lindkvist, Andreas -81 5.05  7 Final
Längd (zon) P14   Gahne, Stefan -82 3.67    PB 5 Final    
Gustafsson, Joel -83 4.30  PB 2 Final
Isaksson, Johan -82 3.90      3 Final    
Karlsson, Mikael -83 3.55  PB 7 Final
Lengheden, Lasse -83 3.05  8 Final
Olsson, Johan -83 3.60      6 Final    
P12 Arve, Hannes -84 2.60  13
Augustsson, Matias -84 3.29  PB 9
Cederqvist, Gustav -84 ej res             
Ericsson, Mattias -84 3.90  6 Final
Frölander, Patrik -84 3.15  10
Jansson, Magnus -84 3.66      7 Final    
Kannerberg, Linus -84 3.15  11
Lööf, Tony -85 3.93  4 Final
Odell, David -84 4.25  PB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
 1996-02-17/18 (lö-sö)  | Inomhus Distrikts Finaler, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Skeppstedt, Martin -82 8.17      3 Heat 2  
8.16  3 B-final
P13 Gustafsson, Joel -83 9.26      2 Heat 3  
Karlsson, Mikael -83 10.72  PB 5 Heat 2
P12 Augustsson, Matias -84 9.78  5 Heat 3
Falkdal, Christian -84 10.27    PB 5 Heat 1  
Frölander, Patrik -84 9.93  4 Heat 7
Hillgren, Daniel -85 9.76  PB 4 Heat 3
Jansson, Magnus -84 9.77    PB 4 Heat 2  
Robertsson, Niklas -85 9.87  PB 5 Heat 4
Rofors, Daniel -85 9.85  PB 5 Heat 2
F14 Larsson, Angelica -82 8.50  1 Heat 1
  8.31      1 A-Final  
Liedberg, Catrin -82 9.58  PB 5 Heat 4
Sonnerby, Maria -82 8.50  1 Heat 5
  8.49      3 A-Final  
F13 Askervall, Louise -83 8.40  1 Heat 2
8.36  PB 1 A-Final
Ljungkvist, Jenny -83 8.67  PB 1 Heat 1
  8.67      2 A-Final  
Schmitz, Corinne -83 8.93  PB 3 Heat 3
ej start  B-final
Ålund, Carina -83 9.52      4 Heat 7  
F12 Ahlholm, Eliza -85 11.30  PB 6 Heat 7
Isaksson, Kristina -84 9.21  2 Heat 4
  9.25      2 C-final  
Phersson, Sofie -84 brutit  Heat 5
60 m häck (84 cm) P14   Isaksson, Johan -82 12.23      4 Final  
P13 Gustafsson, Joel -83 11.20  2 Heat 1
  10.95    PB 2 Final  
Regazzoni, Leo -83 11.74  PB 3 Heat 22
60 m häck (76,2 cm) F14   Lundström, Anna -82 11.89      4 Heat 1  
11.78  5 B-final
Ölander, Hanna -82 11.04  PB 3 Heat 2
11.29  4 A-Final
Höjd P13   Regazzoni, Leo -83 1.27      11    
P12 Jansson, Magnus -84 1.24  PB 11
F14 Lundström, Anna -82 1.27      9    
Ölander, Hanna -82 1.32  7 Final
F13 Ålund, Carina -83 1.22  PB 6 Final
Längd (zon) P14   Boufrouri, Ali -82 4.68      10    
P13 Gustafsson, Joel -83 4.21  PB 8 Final
Karlsson, Mikael -83 3.37    PB 13    
P12 Augustsson, Matias -84 3.15  41
Falkdal, Christian -84 3.21  PB 39
Frölander, Patrik -84 3.35      37    
Hillgren, Daniel -85 3.60  PB 26
Jansson, Magnus -84 3.75  PB 19
Robertsson, Niklas -85 3.64    PB 24    
Rofors, Daniel -85 3.21  PB 39
F14 Larsson, Angelica -82 4.55  9
Liedberg, Catrin -82 3.90    PB 21    
Nilsson, Josefin -82 4.23  17
Pahlén, Jenny -82 3.81  23
Sonnerby, Maria -82 2.50      26    
F13 Ålund, Carina -83 3.70  16
F12 Isaksson, Kristina -84 3.99  PB 11
Karlsson, Lina -85 3.01      34    
Phersson, Sofie -84 3.53  PB 20
Svidén, Elin -85 2.96  35
Tresteg (zon) P14   Boufrouri, Ali -82 10.24      5 Final  
Gahne, Stefan -82 7.73  PB 8 Final
Isaksson, Johan -82 7.37      9    
Skeppstedt, Martin -82 10.84  PB 4 Final
P13 Gustafsson, Joel -83 9.38  5 Final
Regazzoni, Leo -83 8.79    PB 9    
Westholm, Christian -83 8.16  PB 11
F14 Ölander, Hanna -82 9.54  7 Final
F13 Abashina, Katja -83 8.32  PB 8 Final
Kula (4,0 kg) P14   Boufrouri, Ali -82 8.58    PB 8 Final  
P13 Kjäll, Daniel -83 7.56  PB 3 Final
Westholm, Christian -83 6.80  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) F14   Nilsson, Josefin -82 7.11      5 Final  
F13 Abashina, Katja -83 6.13  PB 14
Askervall, Louise -83 9.76  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F12   Axelsson, Lisa -85 4.44    PB 23 Final  
Karlsson, Lina -85 4.96  PB 21 Final
Svidén, Elin -85 5.03  PB 20 Final
 1996-02-16/18 (fr-sö)  | SM och USM Inomhus, Kupolen, Borlänge - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Molinder, Roger -80 7.59      3 Heat 3  
KS Wickström, Tanja -73 7.84  SB 3 Heat 1 fr
200 m P16   Messing, Emil -80 24.39    PB 3 Heat 6 fr  
800 m MS   Danielsson, Stefan -76 1:57.77      6 Heat 3  
Jedemo, Mats -72 1:56.19  PB 3 Heat 1
1 500 m P15   Klinteskog, Johan -81 4:26.38    PB 3 Heat 1  
4:22.98  PB 3 Final
3 000 m MS » Rappe, Martin -72 9:10.78      9 B-final  
60 m häck (91,4 cm) P16   Molinder, Roger -80 8.93      3 Heat 2  
Molinder, Roger -80 8.68  PB 3 Final
60 m häck (84 cm) KS   Wickström, Tanja -73 9.03    SB 5 Heat 1  
Höjd P15   Ericsson, Markus -81 1.75      2 Final  
Stav KS » Kapell, Petra -67 3.09    PB 4 Final fr  
Längd P16   Molinder, Roger -80 5.85      11    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.43  [1,2] PB 10    
P16 Molinder, Roger -80 12.66  SB 7 Final fr
Kula (4,0 kg) KS   Gylfe, Mari -73 12.60    PB 10   fr  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
 1996-02-14 (on)  | För-SM + IDM/IUDM Sth & Uppland, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Enochsson, Magnus -74 23.69    PB 20 Försök    
Hagman, Martin -76 23.14  10 Försök
Hagman, Martin -76 23.07  [1] PB 2 C-final    
Islamzai, Ali -78 24.79  SB 38 Försök
Messing, Emil -80 24.54  33 Försök
Nilsson, Per -79 25.66      54 Försök    
Odell, Felix -76 26.31  PB 58 Försök
Schmitz, Robert -79 24.65  PB 34 Fförsök
Ström, Michael -78 23.71    PB 21 Försök    
Suhard, Yannick -78 23.38  PB 15 Försök
Söderström, Niclas -79 diskad  Försök
Ugube, Senay -78 26.03    PB 56 Försök    
KS Hammarberg, Sara -79 29.19  PB 15 Försök
Jyttner, Hannah -79 27.73  PB 9 Försök
400 m MS » Engström, Fredrik -74 53.12    SB 3 Försök    
800 m MS   Bergenfelt, Niklas -75 2:03.08    PB 29 Försök    
Danielsson, Stefan -76 1:56.44  PB 6 Försök
Gustafsson, Björn -79 2:09.51    PB 38 Försök    
Holma, Gunnar -77 2:46.47  PB 42 Försök
Jedemo, Mats -72 1:57.40  PB 7 Försök
Karlsson, Mikael -74 1:57.58    PB 9 Försök    
Phersson, Andreas -75 2:03.07  PB 28 Försök
Werner, Oskar -77 2:13.73  PB 40 Försök
3 000 m MS   Garcia, Ricardo -77 8:51.23    PB 5 Försök    
Källbäck, Stefan -73 9:31.81  PB 19 Försök
» Rappe, Martin -72 8:46.66  PB 2 Försök
Stav MS   Kleebinder, Niklas -77 4.15      9      
Wallgren, Jens -79 4.15  [2] PB 8 Final
KS » Kapell, Petra -67 3.03  1 Final
Längd MS   Danielsson, Erik -71 6.47    PB 3 Final    
Molinder, Roger -80 6.00  SB 4 Final
Kula (4,0 kg) KS   Gylfe, Mari -73 11.90      1 Final    
4 x 200 m MS    {HIF lag 1} [3] 1:33.96      2 Final    
 {HIF lag 2} [3] diskad        Final    
 {HIF lag 3} [3] diskad  Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Klubbrekord i klassen P17
[3] - Lagets deltagare är okända
 1996-02-11 (sö)  | Sista chansen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Boufrouri, Ali -82 8.78    PB 2 Heat 4    
8.88  6 A-Final
Gahne, Stefan -82 9.64      4 Heat 2    
Skeppstedt, Martin -82 8.16  1 Heat 3
8.12  4 A-Final
P12 Arve, Hannes -84 10.74    PB 5 Heat 3    
Augustsson, Matias -84 9.76  PB 3 Heat 6
Ericsson, Mattias -84 9.98  SB 3 Heat 5
Frölander, Patrik -84 9.88    PB 4 Heat 2    
Hillgren, Daniel -85 9.93  2 Heat 3
Jansson, Magnus -84 9.85  PB 3 Heat 2
Kannerberg, Linus -84 9.00  1 Heat 6
  8.97    PB 3 A-Final    
Lööf, Tony -85 9.74  2 Heat 4
Odell, David -84 8.94  1 Heat 1
  8.81    PB 2 A-Final    
Robertsson, Niklas -85 10.02  PB 4 Heat 6
Strömdahl, Lars -84 9.64  2 Heat 5
  9.65      4 B-final    
F14 Askervall, Louise -83 8.54  PB 2 Heat 1
8.65  4 A-Final
Larsson, Angelica -82 8.43  1 Heat 5
  8.33      1 A-Final    
Liedberg, Catrin -82 9.77  6 Heat 2
Lundström, Anna -82 9.40  5 Heat 3
Pahlén, Jenny -82 8.87  2 Heat 3
  ej start        B-Final    
Skagerwall, Tove -82 ej start  Heat 3
Sonnerby, Maria -82 8.74  2 Heat 6
  8.69      1 B-Final    
F12 Ahnström, Maria -84 9.76  5 Heat 2
Hjort, Johanna -84 10.06  PB 4 Heat 4
Isaksson, Kristina -84 9.27  3 Heat 2
  9.18    PB 4 A-Final    
Jacobsson, Sofie -84 9.66  PB 2 Heat 4
9.70  6 B-final
Lagerblad, Lovisa -85 10.88    PB 4 Heat 5    
Lilliehöök, Sofie -84 10.19  PB 3 Heat 6
60 m häck (84 cm) P14   Isaksson, Johan -82 12.18      3 Heat A    
Orrskog, Martin -82 11.30  PB 1 Heat A
60 m häck (76,2 cm) P12   Jansson, Magnus -84 13.21      2 Heat B    
Lööf, Tony -85 12.82  PB 4 Heat A
F14 Askervall, Louise -83 11.36    PB 3 Heat A    
Lundström, Anna -82 12.20  3 Heat B
Ölander, Hanna -82 11.57  4 Heat A
F12 Isaksson, Kristina -84 13.26  3 Heat C
Längd (zon) P12   Arve, Hannes -84 2.70    PB 36      
Augustsson, Matias -84 3.23  PB 28
Ericsson, Mattias -84 3.98    SB 8 Final    
Frölander, Patrik -84 3.69  PB 18
Hillgren, Daniel -85 3.41  PB 22
Jansson, Magnus -84 3.70    PB 16      
Kannerberg, Linus -84 3.73  PB 14
Lööf, Tony -85 4.00  PB 7 Final
Odell, David -84 4.02      5 Final    
Robertsson, Niklas -85 3.49  20
Strömdahl, Lars -84 3.08  31
F12 Ahnström, Maria -84 3.29    SB 24      
Hjort, Johanna -84 3.27  25
Isaksson, Kristina -84 3.95  PB 8 Final
Lagerblad, Lovisa -85 3.04    PB 29      
Lilliehöök, Sofie -84 3.16  PB 27
Tresteg (zon) P14   Boufrouri, Ali -82 10.24    PB 5 Final    
Gahne, Stefan -82 7.25  PB 17
Isaksson, Johan -82 8.63      12      
Orrskog, Martin -82 9.31  6 Final
Skeppstedt, Martin -82 10.42  PB 3 Final
F14 Larsson, Angelica -82 9.55      5 Final    
Sonnerby, Maria -82 8.49  7 Final
Ölander, Hanna -82 9.87  PB 3 Final
Kula (3,0 kg) P12   Jansson, Magnus -84 4.97    PB 11      
Odell, David -84 8.78  PB 1 Final
Strömdahl, Lars -84 5.50    PB 9      
F14 Askervall, Louise -83 8.48  4 Final
 1996-02-10/11 (lö-sö)  | Junior-SM inomhus, Atleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
400 m M22   Danielsson, Stefan -76 51.81      4 Heat 2  
1 500 m P18 » Pell, Rickard -79 4:05.93      1 Heat 1  
4:08.46  5 Final
F18 Wallgren, Lisa -79 4:56.70  8 Final
Tresteg M22 » Attersand, Johan -74 14.95    SB 5 Final  
 1996-02-06 (ti)  | Raka Spåret, Bosön, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m MS   Danielsson, Stefan -76 51.61    PB 2 Heat 15    
Karlsson, Mikael -74 51.35  PB 2 Heat 11
Klinteskog, Johan -81 57.17    PB 3 Heat 2    
Löfvenberg, Micke -78 55.86  2 Heat 5
Messing, Emil -80 54.18  PB 1 Heat 1
Schmitz, Robert -79 56.31      3 Heat 5    
Söderström, Niclas -79 54.37  PB 2 Heat 7
Werner, Oskar -77 58.96  PB 2 Heat 1
1 500 m MS   Bergenfelt, Niklas -75 4:17.24    PB 9 Heat 3    
Garcia, Ricardo -77 4:07.93  PB 3 Heat 3
Gustafsson, Björn -79 4:18.44    PB 5 Heat 2    
Holma, Gunnar -77 5:51.99  PB 9 Heat 1
» Häggström, Niklas -71 4:08.71  PB 7 Heat 4
Källbäck, Stefan -73 4:28.30    PB 10 Heat 3    
Rönnerstam, Martin -77 4:43.01  PB 4 Heat 1
3 000 m MS   Hägg, Johan -72 9:49.39    PB 5 Heat 1    
» Rappe, Martin -72 8:48.11  PB 1 Heat 1
Tresteg MS   Molinder, Roger -80 ej res        Final    
 1996-02-04 (sö)  | IDM Småland, Tipshallen, Växjö
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (4,0 kg) KS   Gylfe, Mari -73 12.36      1 Final    
 1996-02-03/04 (lö-sö)  | I-SM Mångkamp, Friidrottens hus, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp M22   Hagman, Martin -76 4 004      17    
60 m 7.33 [769] PB 1
Längd 6.07 [602] 1
Kula (7,26 kg) 9.53 [457] 1
Höjd 1.69 [536] 1
60 m häck (106,7 cm) 9.87 [566] 1
Stav 3.02 [362] PB 1
1 000 m 2:55.23 [712]   PB   1  
Kleebinder, Niklas -77 4 876  [1] PB 5
60 m 7.55 [697] PB 1
Längd 6.52 [702] PB 1
Kula (7,26 kg) 12.25 [622] PB 1
Höjd 1.87 [687] [2] SB 1
60 m häck (106,7 cm) 9.02 [741] [2] PB 1
Stav 4.32 [708] [2,3] PB 1
1 000 m 2:54.55 [719] PB 1
7-kamp P18   Ström, Michael -78 4 121      16    
60 m 7.51 [710] 1
Stav 3.52 [488] 1
Längd 5.96 [578] 1
60 m häck (100 cm) 11.07 [357] 1
Höjd 1.74 [577] 1
Kula (6,25 kg) 12.29 [624] 1
1 000 m 2:47.94 [787]   PB   1  
Wallgren, Jens -79 4 200  PB 13
60 m 7.97 [568] PB 1
Stav 3.92 [595] 1
Längd 5.63 [508] 1
60 m häck (100 cm) 9.47 [646] PB 1
Höjd 1.74 [577] 1
Kula (6,25 kg) 10.89 [539] PB 1
1 000 m 2:49.88 [767] PB 1
7-kamp P16   Messing, Emil -80 3 765      13    
60 m 7.81 [721] 1
Stav 2.72 [512] PB 1
Längd 5.52 [642] 1
60 m häck (91,4 cm) 9.55 [701] 1
Höjd ej res  1
Kula (5,5 kg) 8.72 [498] PB 1
600 m 1:32.48 [691]   PB   1  
Molinder, Roger -80 4 082  10
60 m 7.56 [819] 1
Stav 2.22 [345] 1
Längd 5.86 [725] 1
60 m häck (91,4 cm) 8.95 [843] 1
Höjd 1.55 [561] 1
Kula (5,5 kg) 6.60 [324] 1
600 m 1:41.13 [465] 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen MS
[2] - Klubbrekord i klassen P19
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
 1996-02-01 (to)  | 4:e Solna Friidrotts-spelen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Danielsson, Erik -71 7.40      4 Heat 3    
7.35  SB 4 B-final
Wijk, Fredrik -72 7.31  4 Heat 1
  7.30      2 B-final    
M22 » Attersand, Johan -74 7.41  SB 3 Heat 3
» Engström, Fredrik -74 7.60  SB 4 Heat 2
Enochsson, Magnus -74 7.44    SB 4 Heat 3    
Holubec, Andreas -74 7.56  3 Heat 4
7.48  4 B-final
Kleebinder, Niklas -77 7.69    SB 5 Heat 1    
Odell, Felix -76 7.91  PB 6 Heat 1
P18 Schmitz, Robert -79 7.81  4 Heat 2
Suhard, Yannick -78 7.54  3 Heat 1
  7.52      5 Final    
Wallgren, Jens -79 8.12  4 Heat 3
Wijk, Jonas -78 8.02  PB 5 Heat 1
F18 Jyttner, Hannah -79 8.29  1 Heat 1
8.22  PB 2 Final
60 m häck (106,7 cm) M22   Hagman, Martin -76 9.41    PB 4 Heat 1    
Stav KS » Kapell, Petra -67 2.95      1 Final    
Längd MS   Danielsson, Erik -71 6.33    SB 6 Final    
Enochsson, Magnus -74 6.31  SB 8 Final
Kleebinder, Niklas -77 6.44    PB 5 Final    
P18 Berglind, Kalle -79 6.42  PB 4 Final
 1996-01-31 (on)  | Bosöspelen, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m P16   Messing, Emil -80 24.45      3 Försök    
24.51  3 Final
Molinder, Roger -80 25.3m     10 Försök    
P15 Kahn, Fredrik -81 26.20  2 Försök
26.21  2 Final
Klinteskog, Johan -81 25.88  1 Försök
  25.81      1 Final    
Söderling, Andreas -81 diskad  Försök
F15 Aderö, Johanna -81 28.35  4 Final
400 m P18   Löfvenberg, Micke -78 55.19    SB 9 Final    
Nilsson, Per -79 diskad  Final
Schmitz, Robert -79 54.63    PB 6 Final    
Söderström, Niclas -79 diskad  Final
1 500 m P18   Gustafsson, Björn -79 4:24.77    PB 7 Final    
» Pell, Rickard -79 4:02.59  [1] PB 1 Final
P15 Klinteskog, Johan -81 4:39.05      5 Final    
F18 Wallgren, Lisa -79 4:50.70  [2] PB 3 Final
F15 Ghebrehiwet, Harnet -81 5:22.22  PB 4 Final
Wikblad, Karin -81 5:40.73  PB 8 Final
Höjd P18   Ström, Michael -78 1.84      10      
Stav M22   Kleebinder, Niklas -77 4.20  [3,4] PB 8 Final    
P18 Wallgren, Jens -79 4.00  [1] PB 10
Kula (7,26 kg) M22   Hagman, Martin -76 10.08    PB 9 Final    
Kleebinder, Niklas -77 12.00  7 Final
Odell, Felix -76 8.78  10 Final
Kula (6,25 kg) P18   Ström, Michael -78 12.79    PB 5 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Klubbrekord i klassen F17
[3] - Klubbrekord i klassen P19
[4] - Även klubbrekord i klassen MS
 1996-01-27/28 (lö-sö)  | IUDM Uppland och Stockholm, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Nilsson, Per -79 8.00    PB 4 Heat 2  
Schmitz, Robert -79 7.63  PB 5 Heat 7
  7.74      6 Extraheat  
Ström, Michael -78 7.47  PB 2 Heat 6
7.54  5 Extraheat
Suhard, Yannick -78 7.39  1 Heat 4
  7.37    PB 5 Final  
Söderström, Niclas -79 7.87  4 Heat 5
Ugube, Senay -78 7.93  PB 4 Heat 6
Wallgren, Jens -79 8.05    PB 6 Heat 3  
P16 Messing, Emil -80 7.80  3 Heat 5
ej start  Extraheat
Molinder, Roger -80 7.58  1 Heat 1
  7.59      5 Final  
P15 Grankvist, Markus -81 8.16  PB 6 Heat 7
8.22  6 Final
Kahn, Fredrik -81 8.05  4 Heat 3
  8.15      5 Final  
Lindkvist, Andreas -81 8.03  4 Heat 4
7.94  2 Final
Söderling, Andreas -81 8.26      4 Heat 6  
F18 Bergström, Frida -79 8.20  2 Heat 3
8.05  PB 2 Final
Hansson Malmén, Jenny -79 8.64    PB 6 Heat 1  
Jyttner, Hannah -79 8.27  3 Heat 3
8.28  5 Final
Richardsson, Åsa -78 8.61    SB 3 Heat 2  
Thulin, Petra -79 8.36  3 Heat 1
8.19  PB 1 B-final
F15 Aderö, Johanna -81 8.66  3 Heat 5
  8.66      4 Extraheat  
Meckbach, Susanne -81 8.58  PB 3 Heat 4
8.59  5 A-Final
60 m häck (100 cm) P18   Ström, Michael -78 8.84    PB 2 Final  
Wallgren, Jens -79 9.59  5 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Messing, Emil -80 9.40    PB 3 Final  
Molinder, Roger -80 8.82  PB 1 Final
60 m häck (84 cm) F18   Bergström, Frida -79 10.71      3 Heat 3  
10.17  PB 5 Final
60 m häck (76,2 cm) F15   Aderö, Johanna -81 brutit        Heat 1  
Wikström, Linda -81 11.60  4 Heat 5
Höjd P18   Ström, Michael -78 1.82      4 Final  
Wallgren, Jens -79 1.74  9 Final
P15 Ericsson, Markus -81 1.67      4 Final  
Grankvist, Markus -81 1.59  7 Final
F18 Hammarberg, Sara -79 ej start 
F16 Wikström, Linda -81 1.35  14
Stav P18   Ström, Michael -78 3.70    PB 4 Final  
Wallgren, Jens -79 3.68  5 Final
P16 Messing, Emil -80 2.40      5 Final  
Molinder, Roger -80 2.24  PB 7 Final
P15 Ericsson, Markus -81 2.88  3 Final
F15 Aderö, Johanna -81 2.10  3 Final
Längd P18   Berglind, Kalle -79 5.33    PB 16    
P16 Molinder, Roger -80 5.95  2 Final
P15 Grankvist, Markus -81 5.58    PB 6 Final  
Kahn, Fredrik -81 5.08  17 Final
Söderling, Andreas -81 4.65  25 Final
F18 Thulin, Petra -79 5.16      3 Final  
F15 Lögdqvist, Caroline -81 4.66  PB 11 Final
Tresteg P16   Molinder, Roger -80 12.55    SB 2 Final  
F15 Lögdqvist, Caroline -81 9.34  PB 4 Final
Mattsson, Sofii -81 8.28    PB 8 Final  
Wikström, Linda -81 8.69  7 Final
Kula (4,0 kg) F18   Bergström, Frida -79 9.18  [1] PB 5 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1996-01-27/28 (lö-sö)  | Gbgs Internationell, Friidrottens hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
1 500 m M22   Bergenfelt, Niklas -75 4:18.24    PB 13 Final  
Karlsson, Mikael -74 4:15.9m PB 11 Final
60 m häck (106,7 cm) M22   Kleebinder, Niklas -77 9.18  [1] PB 7 1  
Stav KS » Kapell, Petra -67 3.00      2 Final  
Kula (7,26 kg) M22   Kleebinder, Niklas -77 12.16    PB 5 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
 1996-01-27 (lö)  | BMHH Games, Munktell Arena, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M45 » Wahlberg, Tommy -49 8.49    SB 3 Final    
400 m M22   Danielsson, Stefan -76 52.32    PB 2 Heat 4    
Hagman, Martin -76 52.31  PB 1 Heat 4
K22 Wahlberg, Jessica -74 67.60  PB 2 Heat 2
 1996-01-24 (on)  | 3:e Solna Friidrottsspelen, Solnahallen, Solna
  Petra Kapell stav Sv rekord
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Danielsson, Erik -71 7.43      5 Heat 2    
Wijk, Fredrik -72 7.28  2 Heat 4
  7.22    SB 6 Final    
M22 » Engström, Fredrik -74 7.74  5 Heat 2
Enochsson, Magnus -74 7.46  SB 2 Heat 2
  ej start        Final    
Hagman, Martin -76 7.47  2 Heat 1
7.39  PB 3 Final
Holubec, Andreas -74 7.49  3 Heat 1
  7.56      5 Final    
Odell, Felix -76 8.04  6 Heat 1
P18 Dani, Peter -79 7.53  1 Heat 2
  7.37    PB 2 Final    
Nilsson, Per -79 8.11  PB 4 Heat 3
Schmitz, Robert -79 7.76  4 Heat 2
Ström, Michael -78 7.74      3 Heat 1    
Suhard, Yannick -78 7.55  2 Heat 3
7.47  3 Final
Wijk, Jonas -78 8.07    PB 6 Heat 1    
P16 Kahn, Fredrik -81 8.09  4 Heat 2
Klinteskog, Johan -81 8.16  5 Heat 1
Lindkvist, Andreas -81 8.03  4 Heat 3 [¤]
  ej start        B-Final    
Messing, Emil -80 7.84  1 Heat 4
7.84  4 A-Final
Molinder, Roger -80 7.69  1 Heat 3
  7.64      3 A-Final    
Söderling, Andreas -81 8.30  6 Heat 1
P14 Granlund, Anton -82 9.49  4 Heat 1
Gustafsson, Joel -83 9.25    PB 5 Heat 2    
F18 Hammarberg, Sara -79 9.02  PB 6 Heat 1
9.04  6 Final
Hansson Malmén, Jenny -79 8.72  5 Heat 1
  8.67    SB 4 Final    
Richardsson, Åsa -78 8.71  4 Heat 1
8.69  SB 5 Final
F16 Lögdqvist, Caroline -81 9.22      4 Heat 3    
Meckbach, Susanne -81 8.64  4 Heat 2
Wikström, Linda -81 9.36  5 Heat 1
F14 Askervall, Louise -83 8.65  1 Heat 2
  8.64    PB 3 Final    
Larsson, Angelica -82 8.45  1 Heat 1
8.47  1 Final
Lundström, Anna -82 9.55      5 Heat 2    
Schmitz, Corinne -83 9.12  5 Heat 1
Sonnerby, Maria -82 8.70  2 Heat 1
  8.64      2 Final    
Söderling, Sofia -83 9.64  PB 6 Heat 1
Stav KS » Kapell, Petra -67 3.05  [2] PB 1 Final    
Tresteg P16   Ericsson, Markus -81 10.84    PB 5 Final    
Molinder, Roger -80 12.13  SB 2 Final
F16 Lögdqvist, Caroline -81 9.28    PB 2 Final    
Wikström, Linda -81 8.73  3 Final
Tresteg (zon) P14   Boufrouri, Ali -82 9.98    PB 1 Final    
Gustafsson, Joel -83 9.53  PB 3 Final
Orrskog, Martin -82 9.96    PB 2 Final    
F14 Lundström, Anna -82 8.27  PB 4 Final
Schmitz, Corinne -83 8.60  PB 3 Final
Sonnerby, Maria -82 7.88      6 Final    
Söderling, Sofia -83 8.02  PB 5 Final
Ölander, Hanna -82 9.53  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Sv. rek.
 1996-01-20/21 (lö-sö)  | Haninge Open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Suhard, Yannick -78 7.62      4 Heat 4  
7.50  2 B-final
P15 Grankvist, Markus -81 8.19  4 Heat 1
  8.21      3 Final  
Kahn, Fredrik -81 8.05  2 Heat 1
7.99  2 Final
Klinteskog, Johan -81 8.16  1 Heat 2
  8.24      4 Final  
Lindkvist, Andreas -81 8.07  3 Heat 1
7.98  1 Final
Söderling, Andreas -81 8.33      3 Heat 2  
P14 Skeppstedt, Martin -82 8.13  2 Heat 1
ej start  Final
F15 Lögdqvist, Caroline -81 9.13      3 Heat 1  
Meckbach, Susanne -81 8.66  1 Heat 2
8.63  PB 4 Final
Wikström, Linda -81 9.33  PB 5 Heat 1
60 m häck (91,4 cm) P15   Klinteskog, Johan -81 10.46      3 Heat 1  
10.46  3 Final
60 m häck (76,2 cm) F16   Wikström, Linda -81 11.43      4 Final  
Höjd P15   Ericsson, Markus -81 1.75    PB 1 Final  
Grankvist, Markus -81 1.65  PB 2 Final
P11 Jordanos, Jaffet -85 0.95      17    
F15 Lögdqvist, Caroline -81 1.30  3 Final
Wikström, Linda -81 1.35  2 Final
Stav P15   Ericsson, Markus -81 2.70      1 Final  
Längd P15   Grankvist, Markus -81 5.25      1 Final  
Kahn, Fredrik -81 5.23  2 Final
Lindkvist, Andreas -81 5.09    PB 4 Final  
Söderling, Andreas -81 4.82  5 Final
F15 Aderö, Johanna -81 4.59  PB 3 Final
Lögdqvist, Caroline -81 4.62    PB 2 Final  
Wikström, Linda -81 4.35  PB 7 Final
Längd (zon) P11   Jordanos, Jaffet -85 3.01      19    
 1996-01-19/21 (fr-sö)  | IDF/IUDM/IDM Mångkamp, Solnahallen + Isstadion, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp MS   Hagman, Martin -76 4 021  [1,2] PB 4    
60 m 7.42 [739] PB 1
Längd 6.16 [621] PB 1
Kula (7,26 kg) 9.89 [479] PB 1
Höjd 1.71 [552] PB 1
60 m häck (106,7 cm) 9.68 [603] PB 1
Stav 2.86 [323] PB 1
1 000 m 2:56.0m[704]   PB   1  
Odell, Felix -76 2 833  PB 5
60 m 7.99 [563] 1
Längd 5.18 [417] 1
Kula (7,26 kg) 8.84 [416] 1
Höjd 1.66 [512] PB 1
60 m häck (106,7 cm) brutit  1
Stav 2.41 [222] PB 1
1 000 m 2:56.1m[703] PB 1
7-kamp P18   Ström, Michael -78 4 500    PB 2    
60 m 7.66 [662] PB 1
Stav 3.46 [472] 1
Längd 6.02 [591] SB 1
60 m häck (100 cm) 8.88 [772] PB 1
Höjd 1.86 [679] PB 1
Kula (6,25 kg) 12.41 [631] PB 1
1 000 m 2:57.1m[693]   PB   1  
Wallgren, Jens -79 3 477  PB 4
60 m 8.08 [537] PB 1
Stav ej res  1
Längd 5.64 [510] 1
60 m häck (100 cm) 9.48 [644] PB 1
Höjd 1.71 [552] 1
Kula (6,25 kg) 10.61 [522] PB 1
1 000 m 2:55.2m[712] PB 1
7-kamp P16   Messing, Emil -80 4 055    PB 2    
60 m 7.71 [760] PB 1
Stav 2.41 [411] PB 1
Längd 5.67 [678] PB 1
60 m häck (91,4 cm) 9.56 [699] PB 1
Höjd 1.41 [409] PB 1
Kula (5,5 kg) 7.88 [433] PB 1
600 m 1:33.4m[665]   PB   1  
Molinder, Roger -80 4 192  PB 1
60 m 7.58 [811] 1
Stav 2.11 [304] PB 1
Längd 5.69 [683] 1
60 m häck (91,4 cm) 8.99 [833] PB 1
Höjd 1.56 [572] PB 1
Kula (5,5 kg) 7.64 [413] PB 1
600 m 1:36.7m[576] PB 1
5-kamp F18   Bergström, Frida -79 2 336    PB 3    
60 m häck (84 cm) 11.40 [473] SB 1
Höjd 1.31 [419] SB 1
Kula (4,0 kg) 8.68 [443] [3] PB 1
Längd 4.88 [527] 1
800 m 2:49.0m[474]   PB   1  
Thulin, Petra -79 2 784  [4] PB 2
60 m häck (84 cm) 9.53 [802] 1
Höjd 1.41 [523] PB 1
Kula (4,0 kg) 6.61 [310] PB 1
Längd 5.23 [623] PB 1
800 m 2:44.2m[526] PB 1
4-kamp P14   Olsson, Johan -83 642    PB 8   fr  
60 m 9.86 [223] PB 1 fr
Längd (zon) 3.79 [279] PB 1 fr
Höjd ej res  1 fr
Kula (4,0 kg) 5.89 [140]   PB   1 fr  
Orrskog, Martin -82 1 268  PB 6 fr
60 m 9.28 [370] 1 fr
Längd (zon) 3.89 [310] 1 fr
Höjd 1.41 [475] 1 fr
Kula (4,0 kg) 5.68 [113]   PB   1 fr  
Skeppstedt, Martin -82 2 187  PB 3 fr
60 m 8.13 [755] 1 fr
Längd (zon) 4.98 [637] 1 fr
Höjd 1.36 [415] PB 1 fr
Kula (4,0 kg) 8.09 [380] PB 1 fr
4-kamp F13   Askervall, Louise -83 2 525    PB 1   fr  
60 m 8.71 [722] 1 fr
Kula (3,0 kg) 8.56 [593] PB 1 fr
Längd (zon) 4.50 [647] 1 fr
Höjd 1.31 [563]   PB   1 fr  
Ljungkvist, Jenny -83 2 061  PB 4 fr
60 m 8.77 [700] 1 fr
Kula (3,0 kg) 6.28 [341] PB 1 fr
Längd (zon) 4.36 [600] PB 1 fr
Höjd 1.21 [420]   SB   1 fr  
Schmitz, Corinne -83 1 734  PB 6 fr
60 m 9.00 [617] PB 1 fr
Kula (3,0 kg) 5.96 [302] PB 1 fr
Längd (zon) 3.75 [395] SB 1 fr
Höjd 1.21 [420]   PB   1 fr  
Ålund, Carina -83 1 274  PB 9 fr
60 m 9.46 [466] PB 1 fr
Kula (3,0 kg) 3.60 [0] PB 1 fr
Längd (zon) 3.73 [388] PB 1 fr
Höjd 1.21 [420] PB 1 fr
3-kamp P12   Nordberg, Niclas -85 607    PB 18   fr  
Längd (zon) 3.09 [277] PB 1 fr
60 m 11.41 [97] 1 fr
Kula (3,0 kg) 4.62 [233]       1 fr  
Nyström, Jimmy -85 1 045  PB 17 fr
Längd (zon) 3.53 [422] PB 1 fr
60 m 10.25 [323] PB 1 fr
Kula (3,0 kg) 5.09 [300] PB 1 fr
3-kamp F12   Karlsson, Lina -85 746    PB 21   fr  
Kula (2,0 kg) 4.69 [250] PB 1 fr
60 m 10.80 [220] PB 1 fr
Längd (zon) 3.03 [276]       1 fr  
Svidén, Elin -85 811  [5] PB 20 fr
Kula (2,0 kg) 4.94 [287] PB 1 fr
60 m 10.80 [220] PB 1 fr
Längd (zon) 3.11 [304] PB 1 fr
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
[3] - Klubbrekord i klassen F17
[4] - Klubbrekord i klassen KS
[5] - Klubbrekord i klassen F11
 1996-01-18 (to)  | 2:a Solna Friidrotts-spelen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Petersson, Thomas -65 8.10    SB 5 Heat 2    
» Tailoglou, Panagiotis -66 8.44  5 Heat 1
P18 Schmitz, Robert -79 7.94  3 Heat 3
  7.81      3 B-final    
Suhard, Yannick -78 7.58  2 Heat 2
7.45  3 A-Final
Söderström, Niclas -79 7.82  2 Heat 1
  7.70    PB 2 B-final    
Ugube, Senay -78 8.01  SB 4 Heat 1
Wijk, Jonas -78 8.16  5 Heat 4
K22 Wikblad, Malin -77 8.98      5 Heat 1    
F18 Bergström, Frida -79 8.12  PB 1 Final
8.14  1 Heat 1
Jyttner, Hannah -79 8.24  PB 2 Heat 1
  8.26      2 Final    
Thulin, Petra -79 8.45  6 Heat 1
8.30  PB 3 Final
60 m häck (106,7 cm) M22   Hagman, Martin -76 9.74    PB 2 Heat 2    
ej start  Final
Kleebinder, Niklas -77 brutit        Heat 2    
Odell, Felix -76 11.35  PB 3 Heat 1
ej start  Final
60 m häck (100 cm) P18   Ström, Michael -78 8.99    PB 1 Final    
Wallgren, Jens -79 9.58  PB 2 Final
60 m häck (84 cm) F18   Bergström, Frida -79 brutit        Heat 1    
Jyttner, Hannah -79 10.39  PB 4 Heat 2
  ej start        Final    
Thulin, Petra -79 9.55  3 Heat 1
9.44  4 Final
Höjd F18   Hammarberg, Sara -79 1.35      2 Final    
Stav M22   Kleebinder, Niklas -77 4.07  [1,2] PB 6 Final    
P18 Ström, Michael -78 3.62  PB 3 Final
Längd M22 » Attersand, Johan -74 6.04    SB 4 Final    
Enochsson, Magnus -74 6.10  3 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
 1996-01-14 (sö)  | Södermanlands IJDM, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 4:07.28  [1] PB 3 Final    
KS Wallgren, Lisa -79 4:53.74  [2] PB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Klubbrekord i klassen F17
 1996-01-13/14 (lö-sö)  | Vinterpropaganda + IDM Uppland, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Hagman, Martin -76 7.44    PB 2 Heat 7  
Odell, Felix -76 7.98  PB 4 Heat 6
Schmitz, Robert -79 7.76    PB 4 Heat 5  
» Tailoglou, Panagiotis -66 8.54  6 Heat 4
Wallgren, Jens -79 8.17  PB 5 Heat 5
Wijk, Fredrik -72 7.39  3 Heat 1
  7.46      4 B-final  
KS Bergström, Frida -79 8.30  3 Heat 1
Jyttner, Hannah -79 8.29  3 Heat 3
  8.28      4 A-Final  
Wikblad, Malin -77 8.87  SB 5 Heat 2
Höjd MS   Hagman, Martin -76 1.63    PB 14    
Odell, Felix -76 1.63  PB 16
Wallgren, Jens -79 1.69  13
Längd MS   Wallgren, Jens -79 5.72    PB 6 Final  
KS Bergström, Frida -79 4.90  PB 9
Thulin, Petra -79 5.10  7 Final
Kula (7,26 kg) MS   Hagman, Martin -76 9.80    PB 7 Final  
Odell, Felix -76 8.84  PB 8 Final
Kula (4,0 kg) KS   Gylfe, Mari -73 12.43      1 Final  
 1996-01-10 (on)  | 2:a Inne-öset, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Danielsson, Erik -71 7.43      3 Heat 10    
7.40  SB 3 Heat M
» Tailoglou, Panagiotis -66 8.44  PB 6 Heat 11
  ej start        Heat K    
Wijk, Fredrik -72 7.33  2 Heat 13
7.32  SB 1 Heat M
M22 » Engström, Fredrik -74 7.68  SB 4 Heat 14
  ej start        Heat K    
Enochsson, Magnus -74 7.52  SB 4 Heat 13
ej start  Heat L
Hagman, Martin -76 7.50  5 Heat 11
  7.51      6 Heat M    
Holubec, Andreas -74 7.50  4 Heat 11
7.45  SB 5 Heat M
Odell, Felix -76 8.06  6 Heat 12
  8.02    PB 4 Heat J    
P18 Dani, Peter -79 7.49  1 Heat 9
7.46  PB 1 Heat I
Nilsson, Per -79 8.18  5 Heat 9
  8.16      3 Heat H    
Schmitz, Robert -79 7.83  2 Heat 8
7.80  PB 5 Heat I
Wijk, Jonas -78 8.14  PB 5 Heat 8
  8.23      5 Heat H    
P16 Messing, Emil -80 7.83  2 Heat 5
7.93  5 Heat F
P14 Boufrouri, Ali -82 8.97  1 Heat 4
  ej start        Heat D    
Gahne, Stefan -82 9.73  4 Heat 4
ej start  Heat D
Granlund, Anton -82 9.80  5 Heat 4
  ej start        Heat G    
Orrskog, Martin -82 9.40  3 Heat 4
ej start  Heat D
Skeppstedt, Martin -82 8.43  4 Heat 5
  ej start        Heat D    
P12 Forssman, Niklas -85 10.28  PB 5 Heat 1
ej start  Heat A
Jordanos, Jaffet -85 10.56  6 Heat 1
  ej start        Heat A    
Karlsson, Mattias -85 9.68  PB 2 Heat 1
ej start  Heat A
Robertsson, Niklas -85 10.13  PB 4 Heat 1
  ej start        Heat A    
F18 Jyttner, Hannah -79 8.34  1 Heat 7
8.37  1 Heat G
Thulin, Petra -79 8.41  2 Heat 7
  8.44      2 Heat G    
F14 Askervall, Louise -83 8.77  1 Heat 2
8.81  2 Heat B
Larsson, Angelica -82 8.66  1 Heat 3
  8.49      1 Heat B    
Ljungkvist, Jenny -83 8.88  2 Heat 2
9.02  3 Heat B
Nilsson, Josefin -82 9.54  4 Heat 3
  9.43      4 Heat B    
Pahlén, Jenny -82 8.85  2 Heat 3 [¤]
ej start  Heat C
Höjd F18   Hammarberg, Sara -79 1.38    PB 1 Final    
F16 Ghebrehiwet, Harnet -81 1.22  PB 5 Final
Wikblad, Karin -81 1.26    PB 4 Final    
F14 Nilsson, Josefin -82 1.34  PB 4 Final
Ölander, Hanna -82 1.46  PB 3 Final
Längd MS   Danielsson, Erik -71 6.19    SB 2 Final    
Enochsson, Magnus -74 6.16  SB 3 Final
Hagman, Martin -76 5.63    PB 4 Final    
Odell, Felix -76 5.40  PB 6 Final
P16 Messing, Emil -80 5.29  SB 3 Final
Molinder, Roger -80 5.95  SB 1 Final
Längd (zon) P14   Boufrouri, Ali -82 4.66      2 Final    
Gahne, Stefan -82 3.64  PB 5 Final
Orrskog, Martin -82 4.20      4 Final    
Skeppstedt, Martin -82 4.80  1 Final
P12 Forssman, Niklas -85 3.78  PB 2 Final
Jordanos, Jaffet -85 3.08    PB 6 Final    
Karlsson, Mattias -85 3.52  PB 4 Final
Robertsson, Niklas -85 3.57  PB 3 Final
F12 Axelsson, Lisa -85 2.35      38 Final    
Gustafsson, Annika -85 2.52  37 Final
Yohannes, Sabine -85 2.32  39 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 1996-01-07 (sö)  | Växjöspelen, Tipshallen, Växjö
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (4,0 kg) KS   Gylfe, Mari -73 12.48    SB 1 Final    
 1996-01-06 (lö)  | 1:a Solna Friidrott-spelen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22   Hagman, Martin -76 7.48    PB 5 Heat 2    
ej start  Extraheat
Sjölin, Martin -77 7.64    SB 4 Heat 1    
P18 Dani, Peter -79 7.48  3 Heat 4
ej start  B-final
Schmitz, Robert -79 7.84    PB 5 Heat 1    
Suhard, Yannick -78 7.47  2 Heat 3
7.40  PB 1 B-Final
Söderström, Niclas -79 7.90    SB 5 Heat 2    
Ugube, Senay -78 8.07  SB 6 Heat 1
Wijk, Jonas -78 8.29  PB 6 Heat 4
P16 Grankvist, Markus -81 8.28      4 Heat 1    
Kahn, Fredrik -81 8.09  4 Heat 2
Molinder, Roger -80 7.62  2 Heat 3
  7.56    PB 4 Final    
P14 Gahne, Stefan -82 10.58  4 Heat 2
Skeppstedt, Martin -82 8.35  1 Heat 1
  8.13      1 Final    
F18 Bergström, Frida -79 8.23  PB 2 Heat 3
8.25  5 Final
Hammarberg, Sara -79 9.18    PB 3 Heat 1    
Jyttner, Hannah -79 8.36  3 Heat 2
8.27  PB 3 Extraheat
F16 Meckbach, Susanne -81 8.77      4 Heat 1    
F14 Askervall, Louise -83 8.69  2 Heat 3
ej start  A-Final
Larsson, Angelica -82 8.56  1 Heat 1
  8.26      1 A-Final    
Ljungkvist, Jenny -83 8.84  3 Heat 1
8.85  5 A-Final
60 m häck (100 cm) P18   Wallgren, Jens -79 9.74    PB 4 Final    
60 m häck (91,4 cm) P16   Messing, Emil -80 10.65    PB 2 Final    
Molinder, Roger -80 9.44  SB 1 Final
60 m häck (84 cm) F18   Bergström, Frida -79 11.53    SB 3 Heat 1    
Jyttner, Hannah -79 10.47  PB 3 Heat 2
  ej start        Final    
Thulin, Petra -79 9.32  [1] PB 1 Heat 2
9.44  1 Final
60 m häck (76,2 cm) F16   Wikström, Linda -81 11.70      4 Final    
Höjd P16   Ericsson, Markus -81 1.60      4 Final    
Grankvist, Markus -81 1.60  PB 6 Final
P14 Boufrouri, Ali -82 1.40    PB 5 Final    
Orrskog, Martin -82 1.30  8 Final
Stav P18   Wallgren, Jens -79 3.88      3 Final    
P16 Ericsson, Markus -81 2.60  4 Final
F16 Aderö, Johanna -81 2.15      2 Final    
Wikström, Linda -81 1.85  PB 4 Final
Längd F18   Thulin, Petra -79 4.96      2 Final    
F16 Lögdqvist, Caroline -81 4.21  7 Final
Längd (zon) F14   Larsson, Angelica -82 4.83      1 Final    
Lundström, Anna -82 4.08  PB 9
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1995-12-14 (to)  | 1:a Inneöset, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Grankvist, Markus -81 8.17    PB 4 7    
8.32  5 G-final
Kahn, Fredrik -81 8.00  3 7
  8.04      2 G-final    
Remnebjörk, Bill -81 8.72  4 9
8.72  5 H-final
Söderling, Andreas -81 8.17  PB 2 8
  8.22      4 G-final    
P14 Boufrouri, Ali -82 8.90  2 4
8.87  4 C-final
Gustafsson, Joel -83 9.56    PB 4 4    
Lengheden, Lasse -83 10.34  6 4
Skeppstedt, Martin -82 8.20  1 3
  8.31      1 C-final    
Werner, Gabriel -82 8.53  PB 2 3
8.67  3 C-final
F16 Jagare, Ida -81 9.63  PB 4 6
  9.87      2 Final F    
Lögdqvist, Caroline -81 9.14  3 6
9.22  1 Final F
Meckbach, Susanne -81 8.72  3 5
  8.65      5 E-final    
F14 Larsson, Angelica -82 8.45  2 1
8.55  3 Final
Liedberg, Catrin -82 9.80      4 2    
Ljungkvist, Jenny -83 8.77  PB 2 2
8.77  4 Final
Sonnerby, Maria -82 8.63  3 1
8.92  5 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Ericsson, Markus -81 11.27    PB 4 5    
Hallgren, Jonathan -81 9.50  PB 1 5
Klinteskog, Johan -81 10.60  2 5
60 m häck (84 cm) P14   Gustafsson, Joel -83 12.51      2 4    
Isaksson, Johan -82 11.82  2 3
Orrskog, Martin -82 11.41  1 4
60 m häck (76,2 cm) F14   Larsson, Angelica -82 10.95    PB 1 1    
Ölander, Hanna -82 11.23  PB 2 1
Längd P16   Ericsson, Markus -81 4.17    PB 9 1    
Grankvist, Markus -81 5.15  4 1
Hallgren, Jonathan -81 5.14    PB 5 1    
Kahn, Fredrik -81 5.25  PB 3 1
Söderling, Andreas -81 5.09  PB 6 1
F16 Jagare, Ida -81 3.34    PB 2 1    
Lögdqvist, Caroline -81 4.45  PB 1 1
Längd (zon) P14   Boufrouri, Ali -82 4.75    PB 2 1    
Chan, Erik -82 3.63  PB 10 1
Isaksson, Johan -82 4.25    PB 4 1    
Lengheden, Lasse -83 3.52  PB 11 1
Orrskog, Martin -82 4.10  5 1
Skeppstedt, Martin -82 4.88      1 1    
F14 Larsson, Angelica -82 4.75  1 1
Sonnerby, Maria -82 4.09  PB 3 1
 1995-12-09/10 (lö-sö)  | Julklappsjakten, Friidrottens hus, Göteborg
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Dani, Peter -79 7.48    PB 3 B-final  
7.53  4 Heat 1
P16 Kahn, Fredrik -81 8.05      8 Heat 1  
Messing, Emil -80 7.82  SB 7 Heat 2
P14 Grankvist, Markus -81 8.20  2 Heat 3
Isaksson, Johan -82 9.21    PB 7 Heat 1  
Kahn, Fredrik -81 7.99  PB 2 Heat 2
Kjäll, Daniel -83 9.35  8 B-final
Orrskog, Martin -82 9.16    PB 5 Heat 2  
Regazzoni, Leo -83 9.40  PB 4 Heat 4
Skeppstedt, Martin -82 8.08  4 Final
  8.19      2 Heat 3  
P12 Kjäll, Daniel -83 9.08  PB 4 Heat 5
F18 Jyttner, Hannah -79 8.29  PB 9 Final
  8.2m     2 Heat 2  
F16 Aderö, Johanna -81 8.58  4 Final
8.4m 2 Heat 1
Lögdqvist, Caroline -81 8.9m     5 Heat 1  
Meckbach, Susanne -81 8.64  PB 2 B-final
8.5m 1 Heat 4
Wikström, Linda -81 9.1m     6 Heat 3  
Ålund, Anna -80 8.6m 7 Heat 1
F14 Larsson, Angelica -82 8.26  PB 2 A-Final
  8.33      1 Heat 6  
Lundström, Anna -82 9.35  7 Heat 3
Pahlén, Jenny -82 8.46  PB 1 B-final
  8.57      3 Heat 3  
Skagerwall, Tove -82 9.17  PB 7 Heat 2
Sonnerby, Maria -82 8.56  4 B-final
8.50  1 Heat 4
200 m P18   Dani, Peter -79 23.92  [1] PB 1 Heat 2  
Nilsson, Per -79 25.42  PB 1 Heat 5
Schmitz, Robert -79 25.29    PB 2 Heat 4  
P16 Grankvist, Markus -81 25.97  PB 1 Heat 4
Johansson, Fredrik -81 29.38  PB 4 Heat 5
Kahn, Fredrik -81 26.01    PB 1 Heat 5  
Messing, Emil -80 24.45  PB 1 Heat 2
Söderling, Andreas -81 26.80  PB 1 Heat 2
F18 Hellstrand, Linn -79 30.57    PB 3 Heat 4  
Jyttner, Hannah -79 27.90  PB 3 Heat 3
F16 Aderö, Johanna -81 28.01  PB 1 Heat 2
Meckbach, Susanne -81 29.19    PB 2 Heat 3  
Ålund, Anna -80 29.40  PB 3 Heat 5
400 m P18   Nilsson, Per -79 56.31    PB 2 Heat 3  
Schmitz, Robert -79 55.57  PB 3 Heat 2
600 m P12   Lööf, Tony -85 2:04.98      6 Heat 3  
Odell, David -84 2:06.58  PB 2 Heat 2
Strömdahl, Lars -84 1:58.46  PB 3 Heat 1
800 m P16   Klinteskog, Johan -81 2:12.71    PB 1 Final  
P14 Gustafsson, Joel -83 2:35.97  PB 6 Final
F14 Skagerwall, Tove -82 3:04.84  PB 18 Final
1 500 m P18 » Pell, Rickard -79 4:09.49  [1] SB 1 Final  
P16 Klinteskog, Johan -81 4:35.67  PB 1 Final
F18 Wallgren, Lisa -79 4:55.69  [2] PB 2 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Hallgren, Jonathan -81 10.13      6 Final  
9.94  3 Heat 2
Klinteskog, Johan -81 9.78  4 Final
9.74  PB 1 Heat 2
60 m häck (84 cm) P14   Gustafsson, Joel -83 11.94      6 B-final  
Isaksson, Johan -82 11.66  PB 6 A-Final
Orrskog, Martin -82 11.32    PB 5 A-Final  
Regazzoni, Leo -83 12.38  8 A-Final
11.79  PB 4 B-final
60 m häck (76,2 cm) P12   Jansson, Magnus -84 12.96    PB 4 Heat  
F16 Thulin, Petra -79 9.80  SB 4 Final
F14 Lundström, Anna -82 11.70    SB 6 Heat 3  
Ölander, Hanna -82 11.73  7 Heat 3
Höjd P18   Wallgren, Jens -79 1.75    PB 6 Final  
P16 Ericsson, Markus -81 1.65  SB 2 Final
Grankvist, Markus -81 1.50      12    
Hallgren, Jonathan -81 1.65  3 Final
P14 Gustafsson, Joel -83 1.25  SB 18
Orrskog, Martin -82 1.45    PB 8 Final  
Regazzoni, Leo -83 1.30  9
Streberg, Tommy -83 1.20  PB 20
P12 Jansson, Magnus -84 1.20      8 Final  
Lööf, Tony -85 1.15  PB 9
Odell, David -84 1.25  PB 6 Final
F16 Wikström, Linda -81 1.35    PB 8 Final  
F14 Larsson, Angelica -82 1.30  9
Nilsson, Josefin -82 1.30  PB 10
Ölander, Hanna -82 1.35  5 Final
Stav P18   Wallgren, Jens -79 3.90  [1,3] PB 1 Final  
P16 Ericsson, Markus -81 2.80  3 Final
Hallgren, Jonathan -81 2.30      7 Final  
P14 Isaksson, Johan -82 1.90  PB 5 Final
F16 Aderö, Johanna -81 2.30  [4,5] PB 6 Final
F14 Ölander, Hanna -82 1.80  PB 3 Final
Längd P16   Grankvist, Markus -81 5.25    PB 7 Final  
Kahn, Fredrik -81 5.10  PB 9
Söderling, Andreas -81 4.87    PB 14    
F18 Thulin, Petra -79 5.20  PB 3 Final
F16 Lögdqvist, Caroline -81 4.44  PB 5 Final
Wikström, Linda -81 4.33    PB 9    
Ålund, Anna -80 3.96  SB 10
Längd (zon) P14   Gustafsson, Joel -83 3.83    PB 25    
Karlsson, Mikael -83 3.34  PB 29
Regazzoni, Leo -83 3.86      24    
Skeppstedt, Martin -82 5.13  PB 6 Final
Streberg, Tommy -83 3.28  SB 30
P12 » Attersand, Henrik -84 3.60    PB 25    
Frölander, Patrik -84 3.24  PB 31
Lööf, Tony -85 3.82  PB 18
Odell, David -84 4.19    PB 9    
Strömdahl, Lars -84 3.19  PB 32
F14 Larsson, Angelica -82 4.68  10
Lundström, Anna -82 3.91      36    
Nilsson, Josefin -82 4.21  23
Pahlén, Jenny -82 4.51  13
Skagerwall, Tove -82 4.18    PB 24    
Sonnerby, Maria -82 3.81  39
Tresteg P16   Hallgren, Jonathan -81 11.05    PB 6 Final  
F18 Thulin, Petra -79 10.81  [2] PB 5 Final
F16 Lögdqvist, Caroline -81 9.24    PB 9    
Wikström, Linda -81 9.03  PB 13
Tresteg (zon) P14   Gustafsson, Joel -83 8.92    PB 11    
Isaksson, Johan -82 8.70  SB 17
Kjäll, Daniel -83 8.25    PB 21    
Orrskog, Martin -82 9.63  PB 12
Skeppstedt, Martin -82 9.72  PB 10
P12 Jansson, Magnus -84 8.08    PB 10    
F14 Larsson, Angelica -82 9.58  PB 12
Lundström, Anna -82 8.16  PB 26
Pahlén, Jenny -82 9.48    PB 13    
Skagerwall, Tove -82 8.88  PB 22
Sonnerby, Maria -82 8.58  PB 25
Ölander, Hanna -82 9.01  SB 20
Kula (4,0 kg) P14   Kjäll, Daniel -83 7.53    PB 6 Final  
Kula (3,0 kg) P12 » Attersand, Henrik -84 6.89    PB 9    
Strömdahl, Lars -84 5.29  PB 14
F14 Nilsson, Josefin -82 7.42    PB 9    
Pahlén, Jenny -82 6.49  PB 10
Sonnerby, Maria -82 5.96  PB 13
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Klubbrekord i klassen F17
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
[4] - Klubbrekord i klassen F15
[5] - Även klubbrekord i klassen KS
 1995-12-05 (ti)  | 3:e Sprintcupen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Berglind, Kalle -79 8.06      4 Heat 1    
Dani, Peter -79 7.53  1 Heat 2
  7.57      6 A-Final    
Messing, Emil -80 7.92  SB 4 Heat 2
7.95  6 B-final
P14 Boufrouri, Ali -82 8.85    PB 5 Heat 2    
Gahne, Stefan -82 9.74  6 Heat 1
Kahn, Fredrik -81 8.08  1 Heat 2
  8.11      4 A-Final    
Lindkvist, Andreas -81 7.92  PB 1 Heat 3
7.99  2 A-Final
Remnebjörk, Bill -81 8.68  PB 3 Heat 1
  ej start        B-final    
Skeppstedt, Martin -82 8.29  2 Heat 3
8.18  1 B-final
Söderling, Andreas -81 8.35  2 Heat 4
  8.25    PB 2 B-final    
P12 Lengheden, Lasse -83 10.32  5 Heat 2
Regazzoni, Leo -83 9.69  4 Heat 1
F14 Aderö, Johanna -81 8.6m 2 Heat 5
  8.75      6 A-Final    
Larsson, Angelica -82 8.52  1 Heat 1
8.40  1 A-Final
Liedberg, Catrin -82 9.73    PB 6 Heat 2    
Lundström, Anna -82 9.33  PB 5 Heat 3
Meckbach, Susanne -81 8.76  2 Heat 3
  8.70    PB 1 B-final    
Nilsson, Josefin -82 9.26  PB 4 Heat 4
Pahlén, Jenny -82 8.66  2 Heat 4
  8.74      2 B-final    
Skagerwall, Tove -82 9.38  5 Heat 1
Sonnerby, Maria -82 8.5m 1 Heat 5
  8.62      5 A-Final    
Svensson, Jenny -82 9.43  5 Heat 5
Wikström, Linda -81 9.45  5 Heat 2
F12 Askervall, Louise -83 8.78  1 Heat 5
  8.65    PB 2 A-Final    
Ljungkvist, Jenny -83 8.9m 2 Heat 2
8.81  SB 3 A-Final
Söderling, Sofia -83 10.03    PB 5 Heat 3    
Ålund, Carina -83 9.64  3 Heat 6
Höjd P14   Orrskog, Martin -82 1.40    PB 4 Final    
P12 Lengheden, Lasse -83 1.20  PB 9
Regazzoni, Leo -83 1.35  PB 3 Final
Stav P14   Ericsson, Markus -81 2.80      3 Final    
F14 Aderö, Johanna -81 2.20  [1,2] PB 2 Final
Wikström, Linda -81 1.70  PB 3 Final
Längd (zon) F14   Aderö, Johanna -81 4.58      4 Final    
Larsson, Angelica -82 4.87  PB 1 Final
Liedberg, Catrin -82 3.84    PB 15      
Lundström, Anna -82 3.91  14
Nilsson, Josefin -82 4.32  PB 9
Pahlén, Jenny -82 4.44      7 Final    
Skagerwall, Tove -82 4.13  PB 13
Sonnerby, Maria -82 3.54  17
Wikström, Linda -81 4.29    PB 11      
F12 Askervall, Louise -83 4.60  PB 2 Final
Ljungkvist, Jenny -83 4.32  PB 5 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 1995-11-30 (to)  | 2:a Sprintcupen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Berglind, Kalle -79 8.03    SB 6 Heat 2    
Dani, Peter -79 7.50  PB 1 Heat 3
  7.55      4 A-Final    
Hultman, Daniel -79 8.43  PB 6 Heat 1
Magnusson, Mathias -79 8.31  PB 5 Heat 1
Messing, Emil -80 7.96      4 Heat 3    
Nilsson, Per -79 8.14  PB 5 Heat 4
Schmitz, Robert -79 7.94  PB 3 Heat 2
P14 Grankvist, Markus -81 8.20  PB 2 Heat 5
  8.20      3 B-final    
Granlund, Anton -82 9.42  PB 6 Heat 1
Isaksson, Johan -82 9.41  PB 5 Heat 1
Kahn, Fredrik -81 8.07  1 Heat 3
  8.10      5 A-Final    
Klinteskog, Johan -81 8.17  2 Heat 4
8.26  5 B-final
Lindkvist, Andreas -81 8.03  1 Heat 4
  8.05      3 A-Final    
Orrskog, Martin -82 9.21  PB 5 Heat 2
Skeppstedt, Martin -82 8.20  3 Heat 3
  8.22      4 B-final    
Söderling, Andreas -81 8.38  PB 3 Heat 2
P12 Lönnies, Henning -83 9.91  PB 4 Heat 6
Regazzoni, Leo -83 9.60    PB 4 Heat 1    
F16 Hellstrand, Linn -79 9.15  SB 5 Heat 1
Thulin, Petra -79 8.34  PB 3 Heat 1
F14 Aderö, Johanna -81 8.75  1 Heat 5
  8.67      1 B-final    
Larsson, Angelica -82 8.71  1 Heat 1
8.35  SB 1 A-Final
Liedberg, Catrin -82 9.87    SB 5 Heat 2    
Lundström, Anna -82 9.45  5 Heat 1
Lögdqvist, Caroline -81 9.08  4 Heat 3
Nilsson, Josefin -82 9.32    PB 3 Heat 2    
Pahlén, Jenny -82 8.69  2 Heat 6
8.62  5 A-Final
Skagerwall, Tove -82 9.41      5 Heat 4    
Sonnerby, Maria -82 8.63  1 Heat 4
8.66  6 A-Final
Svensson, Jenny -82 9.44      4 Heat 5    
Ölander, Hanna -82 9.59  5 Heat 3
F12 Ewelönn, Karin -83 9.97  4 Heat 6
Ljungkvist, Jenny -83 8.82  1 Heat 4
  8.87      4 A-Final    
Munther-Bjerking, Minna -83 10.25  5 Heat 3
Notice, Maria -83 8.67  1 Heat 2
  8.64      2 A-Final    
Ålund, Carina -83 9.61  PB 3 Heat 5
Höjd F14   Larsson, Angelica -82 1.30    SB 9      
Lundström, Anna -82 1.30  PB 10
Lögdqvist, Caroline -81 1.25      12      
Pahlén, Jenny -82 1.25  SB 11
Ölander, Hanna -82 1.40  PB 4 Final
Stav P14   Ericsson, Markus -81 2.98    PB 1 Final    
F14 Aderö, Johanna -81 2.08  [1,2] PB 2 Final
Längd P16   Sutinen, Martin -80 5.34    PB 2 Final    
Längd (zon) P14   Ericsson, Markus -81 4.86    PB 9      
Grankvist, Markus -81 5.28  PB 1 Final
Hallgren, Jonathan -81 5.03    SB 5 Final    
Isaksson, Johan -82 4.14  PB 16
Kahn, Fredrik -81 5.22  SB 2 Final
Klinteskog, Johan -81 4.86    PB 10      
Lindkvist, Andreas -81 5.03  PB 6 Final
Orrskog, Martin -82 4.31  PB 14
Skeppstedt, Martin -82 4.78    PB 11      
Söderling, Andreas -81 4.90  PB 7 Final
P12 Lönnies, Henning -83 3.71  PB 16
Regazzoni, Leo -83 4.05  PB 10
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 1995-11-26 (sö)  | Adventskampen, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Gahne, Stefan -82 9.61    PB 2 Final    
Skeppstedt, Martin -82 8.06  PB 1 Final
P12 Ekstrand, Mattias -85 9.95    PB 1 Heat 5    
Hasic, Elvir -85 ej start  Heat 5
Hillgren, Daniel -85 9.89  PB 1 Heat 4
Holmqvist, Torne -84 9.99    PB 3 Heat 3    
Johansson, Olle -85 10.13  PB 2 Heat 4
Jordanos, Jaffet -85 10.52  PB 4 Heat 3
Kannerberg, Linus -84 9.11    PB 2 Heat 2    
Lööf, Tony -85 9.61  PB 2 Heat 3
Nordberg, Niclas -85 11.04  PB 3 Heat 4
Nyström, Jimmy -85 10.29    PB 2 Heat 5    
Odell, David -84 8.98  PB 1 Heat 2
Strömdahl, Lars -84 9.38  PB 1 Heat 1
Sundberg, Axel -84 11.23    PB 4 Heat 1    
F14 Larsson, Angelica -82 8.50  1 Heat 1
Malmkvist, Helen -83 10.13  PB 3 Heat 2
Pahlén, Jenny -82 8.66      1 Heat 2    
Sonnerby, Maria -82 8.68  2 Heat 1
F12 Ahnström, Maria -84 9.45  PB 1 Heat 2
Axelsson, Lisa -85 11.95    PB 2 Heat 3    
Gustafsson, Annika -85 12.11  PB 3 Heat 3
Hjort, Johanna -84 10.08  PB 2 Heat 1
Isaksson, Kristina -84 9.28    PB 1 Heat 1    
Karlsson, Lina -85 11.08  PB 1 Heat 3
Wojcek, Magdalena -84 9.63  PB 2 Heat 2
Yohannes, Sabine -85 11.76  PB 3 Heat 2
200 m P16   Grankvist, Markus -81 26.32    PB 2 Heat 2    
Kahn, Fredrik -81 26.03  PB 3 Heat 1
Klinteskog, Johan -81 25.74    PB 2 Heat 1    
Lindkvist, Andreas -81 26.00  PB 1 Heat 2
Söderling, Andreas -81 26.88  PB 3 Heat 2
F16 Aderö, Johanna -81 28.21    PB 1 Heat 2    
Wikström, Linda -81 31.79  PB 2 Heat 1
600 m P14   Gahne, Stefan -82 2:03.46    PB 4 Final    
Gustafsson, Joel -83 1:53.79  PB 2 Final
Isaksson, Johan -82 1:52.80    PB 1 Final    
P12 Hillgren, Daniel -85 2:20.88  PB 9 Final
Holmqvist, Torne -84 2:04.46  PB 2 Final
Jansson, Magnus -84 2:14.24    PB 7 Final    
Lööf, Tony -85 2:04.73  PB 3 Final
Nyström, Jimmy -85 2:05.63  PB 4 Final
Odell, David -84 2:13.01    PB 6 Final    
Strömdahl, Lars -84 2:06.98  SB 5 Final
F14 Malmkvist, Sofie -83 2:10.36  PB 3 Final
Ölander, Hanna -82 2:02.86    PB 2 Final    
F12 Abashina, Katja -83 2:18.00  PB 5 Final
Ahnström, Maria -84 2:12.38  PB 1 Final
Kudrén, Sara -84 2:14.36  PB 2 Final
1 500 m P16   Johansson, Fredrik -81 5:34.10    PB 2 Final    
Klinteskog, Johan -81 4:53.68  PB 1 Final
F16 Ghebrehiwet, Harnet -81 5:27.61  PB 1 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Hallgren, Jonathan -81 9.79    PB 1 Final    
Klinteskog, Johan -81 10.08  PB 2 Final
60 m häck (84 cm) P14   Gustafsson, Joel -83 11.74    PB 2 Final    
Orrskog, Martin -82 11.49  PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) P12   Ekstrand, Mattias -85 14.31    PB 1 Final    
Hasic, Elvir -85 15.26  PB 2 Final
F16 Aderö, Johanna -81 10.83    PB 1 Final    
Wikström, Linda -81 11.38  PB 2 Final
F14 Lundström, Anna -82 11.90  SB 2 Heat 1
Ölander, Hanna -82 11.31    PB 1 Heat 2    
F12 Isaksson, Kristina -84 12.75  PB 1 Final
Höjd P12   Ekstrand, Mattias -85 1.02    PB 7 Final    
Hasic, Elvir -85 0.99  PB 8 Final
Jansson, Magnus -84 1.20    PB 3 Final    
Jordanos, Jaffet -85 0.96  PB 9
Kannerberg, Linus -84 1.32  PB 1 Final
Nordberg, Niclas -85 1.02    PB 6 Final    
F16 Lögdqvist, Caroline -81 1.36  PB 1 Final
Wikström, Linda -81 1.28  SB 2 Final
Stav P16   Ericsson, Markus -81 2.35    PB 2 Final    
Hallgren, Jonathan -81 2.60  PB 1 Final
P14 Isaksson, Johan -82 1.60    PB 1 Final    
Orrskog, Martin -82 ej res 
Längd (zon) F14   Larsson, Angelica -82 4.56      1 Final    
Lundström, Anna -82 4.06  PB 4 Final
Malmkvist, Sofie -83 3.90    PB 6 Final    
Pahlén, Jenny -82 4.52  2 Final
F12 Abashina, Katja -83 3.33  PB 5 Final
Ahlholm, Eliza -85 2.48    PB 10      
Axelsson, Lisa -85 2.54  PB 9
Gustafsson, Annika -85 2.62  PB 7
Hjort, Johanna -84 3.49    PB 2 Final    
Karlsson, Lina -85 3.04  PB 6 Final
Kudrén, Sara -84 3.34  PB 4 Final
Yohannes, Sabine -85 2.55  PB 8
Kula (5,5 kg) P16   Ericsson, Markus -81 8.96    PB 2 Final    
Hallgren, Jonathan -81 8.96  PB 1 Final
Kahn, Fredrik -81 8.68  PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P14   Skeppstedt, Martin -82 7.90    PB 1 Final    
Kula (3,0 kg) P12   Nordberg, Niclas -85 4.84    PB 2 Final    
Sundberg, Axel -84 5.00  PB 1 Final
F14 Malmkvist, Helen -83 6.36    PB 1 Final    
Sonnerby, Maria -82 5.45  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F12   Wojcek, Magdalena -84 7.47    PB 1 Final    
12 x 200 m X16   Ahnström, Maria -84 5:59.58      1 Final    
Odell, David -84
Isaksson, Kristina -84
Kannerberg, Linus -84
Sonnerby, Maria -82
Gustafsson, Joel -83
Larsson, Angelica -82
Skeppstedt, Martin -82
Ghebrehiwet, Harnet -81
Grankvist, Markus -81
Aderö, Johanna -81
Kahn, Fredrik -81
 1995-11-23 (to)  | Sprintcupen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Dani, Peter -79 7.54    PB 1 Heat 2    
7.56  2 A-Final
Messing, Emil -80 7.93  SB 3 Heat 1
  7.99      5 B-final    
P14 Grankvist, Markus -81 8.24  1 Heat 3
8.23  PB 5 B-final
Granlund, Anton -82 9.54    PB 6 Heat 2    
Hallgren, Jonathan -81 8.55  PB 5 Heat 4
Isaksson, Johan -82 9.50  SB 6 Heat 3
Kahn, Fredrik -81 8.01  PB 1 Heat 4
  8.07      3 A-Final    
Klinteskog, Johan -81 8.16  2 Heat 2
8.12  PB 3 B-final
Lindkvist, Andreas -81 8.06  2 Heat 1
  7.97    PB 2 A-Final    
Remnebjörk, Bill -81 8.76  PB 3 Heat 6
Skeppstedt, Martin -82 8.21  4 Heat 1
  8.11    PB 2 B-final    
Söderling, Andreas -81 8.46  PB 2 Heat 5
P12 Haag, Nils -83 9.83  PB 2 Heat 8
Lazar, Thomas -83 9.89    SB 4 Heat 4    
Lengheden, Lasse -83 10.17  PB 6 Heat 3
Lindahl, Henrik -83 9.93  PB 3 Heat 6
Palm, Jonathan -83 9.88    PB 4 Heat 7    
Regazzoni, Leo -83 9.61  PB 3 Heat 5
F14 Aderö, Johanna -81 8.60  1 Heat 1
  8.58    PB 5 Final    
Larsson, Angelica -82 8.40  1 Heat 4
8.37  SB 1 Final
Liedberg, Catrin -82 9.94    SB 4 Heat 5    
Lundström, Anna -82 9.36  PB 5 Heat 1
Lögdqvist, Caroline -81 9.04  SB 3 Heat 3
  9.08      5 B-final    
Pahlén, Jenny -82 8.64  2 Heat 5
8.62  PB 1 B-final
Skagerwall, Tove -82 9.30    PB 4 Heat 1    
Sonnerby, Maria -82 8.48  PB 1 Heat 2
8.50  4 Final
Svensson, Jenny -82 9.42    SB 6 Heat 3    
Wikström, Linda -81 9.38  PB 5 Heat 2
Ölander, Hanna -82 9.48  PB 5 Heat 4
F12 Askervall, Louise -83 8.95  1 Heat 6
  8.82    SB 4 A-Final    
Ewelönn, Karin -83 9.72  PB 5 Heat 4
Ljungkvist, Jenny -83 8.90  1 Heat 7
  8.82    SB 4 A-Final    
Munther-Bjerking, Minna -83 9.97  PB 6 Heat 3
Notice, Maria -83 8.60  1 Heat 5
8.58  PB 2 A-Final
Höjd P14   Grankvist, Markus -81 1.55    PB 4 Final    
Hallgren, Jonathan -81 1.70  PB 1 Final
Längd (zon) F14   Aderö, Johanna -81 4.58    SB 7 Final    
Larsson, Angelica -82 4.70  PB 3 Final
Liedberg, Catrin -82 3.74    SB 15      
Lundström, Anna -82 4.05  PB 13
Lögdqvist, Caroline -81 4.67  PB 4 Final
Pahlén, Jenny -82 4.60    PB 6 Final    
Sonnerby, Maria -82 3.91  PB 14
Wikström, Linda -81 4.26  PB 11
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics