HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2018-11-15
Ute för 1995 Resultatdatum: 1995-10-14
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.80  [1] Ljungkvist, Jenny -83 0.0 F12 1995-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.16  Schmitz, Corinne -83 +1.7 F12 1995-08-18 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
9.35  [2]   Isaksson, Kristina -84 -0.5 F11 1995-09-14 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
9.43  Wallner, Charlotte -83 +0.8 F12 1995-08-18 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
9.71  Malmkvist, Sofie -83 +0.8 F12 1995-08-18 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
9.81      Ålund, Carina -83 -0.7 F12 1995-05-20 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
10.13  Jacobsson, Sofie -84 +1.1 F11 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
10.34  Brask, Tove -84 -0.4 F11 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
10.63      Kudrén, Sara -84 -2.1 F11 1995-09-14 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
10.67  [3] Karlsson, Lina -85 +1.1 F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
10.67  [3] Tall, Maria -85 +1.1 F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
8.66  Ljungkvist, Jenny -83 +2.3 F12 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
9.62  Gustafsson, Victoria -83 +2.2 F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
10.05      Jacobsson, Sofie -84 +2.5 F11 1995-08-18 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
10.11  Lund, Elvine -83 +2.2 F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
10.60  Karlsson, Madelene -83 +2.2 F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
11.68  Axelsson, Lisa -85 +2.2 F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
8.95  [4] Askervall, Louise -83 - F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
9.62  Malmkvist, Sofie -83 - F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
10.39  Giliusson, Anna -83 - F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
Manuell tidtagning
10.7m Sunnerhed, Emilie -84 - F11 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F10
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.96  [1] Larsson, Angelica -82 -0.2 F13 1995-08-19 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
11.19  [2] Sonnerby, Maria -82 -0.9 F13 1995-09-14 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.24  [3]   Pahlén, Jenny -82 -0.2 F13 1995-08-19 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
11.24  [4] Aderö, Johanna -81 +0.1 F14 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
11.60  Meckbach, Susanne -81 +0.1 F14 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
11.76      Lögdqvist, Caroline -81 +2.0 F14 1995-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.82  Ghebrehiwet, Harnet -81 -0.3 F14 1995-05-20 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.90  Wikblad, Karin -81 -0.3 F14 1995-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
12.22      Wikström, Linda -81 -0.4 F14 1995-08-27 » Täby open, Tibblevallen, Täby
12.32  Lundström, Anna -82 +0.4 F13 1995-05-20 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.66  Nyberg, Jessica -82 +0.4 F13 1995-05-20 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.75  Liedberg, Catrin -82 +0.1 F13 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
10.94  Larsson, Angelica -82 +3.2 F13 1995-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Manuell tidtagning
12.4m Nyberg, Jessica -82 - F13 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
12.5m Liedberg, Catrin -82 - F13 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.74  Wickström, Tanja -73 +0.8 K22 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
13.07  [1] Nyström Tholander, Emma -76 -1.4 F19 1995-07-14 » Valbo Games, Gävle Stadion, Gävle
13.13  [2]   Bergström, Frida -79 -0.3 F16 1995-09-02 » Lag USM, Vilundavallen, Upplands Väsby
13.21  [3] Jyttner, Hannah -79 +0.8 F16 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
13.63  Franzén, Cecilia -74 +1.2 K22 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
13.74      Lannermo, Therese -80 +1.2 F15 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
13.93  Hansson Malmén, Jenny -79 +1.2 F16 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
13.98  [4] Sonnerby, Maria -82 -0.8 F13 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
14.01      Richardsson, Åsa -78 -1.3 F17 1995-07-15 » Valbo Games, Gävle Stadion, Gävle
14.10  Askervall, Louise -83 -0.7 F12 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
14.15  [5] Larsson, Angelica -82 -0.4 F13 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
14.20      Ålund, Anna -80 +1.2 F15 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
14.25  Skeppstedt, Maria -77 +1.2 F18 1995-08-26 » Täby open, Tibblevallen, Täby
14.42  Hellstrand, Linn -79 +0.8 F16 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
14.42      Ljungkvist, Jenny -83 0.0 F12 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
14.75  Selvasundaram, Thaksha -80 +1.5 F15 1995-05-20 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
15.26  Wikström, Linda -81 -0.4 F14 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
15.65      Strömdal, Susanne -81 -0.4 F14 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
16.13  [6] Kolecka, Mariola -82 -0.7 F13 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
13.64  Skeppstedt, Maria -77 +2.5 F18 1995-07-29 » Norrländska Ungdomsspelen, Timrå IP, Timrå
Vinduppgift saknas
13.78  Richardsson, Åsa -78 - F17 1995-05-29 » 29/5 Icaden cup 16-18 år, Enskede IP, Enskede
15.60  Wallgren, Lisa -79 - F16 1995-08-25 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
26.05  [1] Nyström Tholander, Emma -76 +2.0 F19 1995-08-22 » Augustiproppen, Enskede IP, Enskede
26.77  [2] Thulin, Petra -79 +1.4 F16 1995-09-08 » USM & JSm i mångkamp, Finnvedsvallen, Värnamo
27.54  [3]   Jyttner, Hannah -79 +1.5 F16 1995-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
27.56  [4] Bergström, Frida -79 +1.4 F16 1995-07-29 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
28.03  Wikblad, Malin -77 +0.1 F18 1995-07-15 » Valbo Games, Gävle Stadion, Gävle
29.32      Ålund, Anna -80 +0.2 F15 1995-07-29 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
29.37  Skeppstedt, Maria -77 +2.0 F18 1995-07-30 » Norrländska Ungdomsspelen, Timrå IP, Timrå
29.49  [5] Aderö, Johanna -81 +2.0 F14 1995-08-22 » Augustiproppen, Enskede IP, Enskede
29.87      Hansson Malmén, Jenny -79 -2.0 F16 1995-08-31 » Sth ungdoms och junior DM, Källbrinks IP, Huddinge
29.97  » Lundgren, Stina -76 +2.0 F19 1995-08-22 » Augustiproppen, Enskede IP, Enskede
30.04  Hellstrand, Linn -79 +1.5 F16 1995-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
30.14      Lannermo, Therese -80 -0.9 F15 1995-08-31 » Sth ungdoms och junior DM, Källbrinks IP, Huddinge
30.15  Wallgren, Lisa -79 +1.8 F16 1995-06-03 » UDM + JDM + Landskamp i Mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
26.53  » Kapell, Petra -67 +3.1 KS 1995-07-16 » Valbo Games, Gävle Stadion, Gävle
27.52  Bergström, Frida -79 +2.2 F16 1995-07-15 » Valbo Games, Gävle Stadion, Gävle
29.15      Ålund, Anna -80 +3.3 F15 1995-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.78  Hansson Malmén, Jenny -79 +3.4 F16 1995-07-15 » Valbo Games, Gävle Stadion, Gävle
Manuell tidtagning
29.2m Pahlén, Jenny -82 0.0 F13 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
29.5m Alfredsson, Sonia -75 0.0 K22 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
30.6m     Ghebrehiwet, Harnet -81 0.0 F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
32.0m Nilsson, Josefin -82 0.0 F13 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
32.1m Wikström, Linda -81 0.0 F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
41.84  Nyström Tholander, Emma -76 F19 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
47.77  Ghebrehiwet, Harnet -81 F14 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
48.58      Ålund, Anna -80   F15 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
49.19  Svenning, Sigrid -81 F14 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
59.52  » Kapell, Petra -67 KS 1995-07-26 » Stockholm Games, Stockholms Stadion, Stockholm
59.78  [1] Richardsson, Åsa -78 F17 1995-07-16 » Valbo Games, Gävle Stadion, Gävle
62.45  [2]   Schmitz, Jenny -77   F18 1995-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
63.02  Wikblad, Malin -77 F18 1995-07-03 » Senior DM, Enskede IP, Enskede
64.16  Alfredsson, Sonia -75 K22 1995-09-05 » Sth ungdoms och junior DM, Källbrinks IP, Huddinge
65.90  Wahlberg, Jessica -74 K22 1995-08-29 » Studenternas Höstpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:41.15  » Lundgren, Stina -76 F19 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:41.47  Schmitz, Jenny -77 F18 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:43.27    » Kapell, Petra -67   KS 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:45.45  Alfredsson, Sonia -75 K22 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:48.03  Wallgren, Lisa -79 F16 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:49.99      Wahlberg, Jessica -74   K22 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
1:59.12  Sparreskog, Petra -77 F18 1995-05-16 » Maj-proppen, Enskede IP, Enskede
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:19.19  [1] » Lundgren, Stina -76 F19 1995-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:20.94  [2] Johansson, Susanna -74 K22 1995-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:21.05      Schmitz, Jenny -77   F18 1995-05-20 » Kval till Lag-SM kvinnor, Enskede IP, Enskede
2:24.19  [3] Alfredsson, Sonia -75 K22 1995-07-30 » Sommaröset, Lidingövallen, Lidingö
2:25.68  [4] Wallgren, Lisa -79 F16 1995-06-04 » UDM + JDM + Landskamp i Mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
2:28.51      Wahlberg, Jessica -74   K22 1995-08-02 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:31.07  [5] Ghebrehiwet, Harnet -81 F14 1995-09-02 » Riksicaden, Kilbergsvallen, Garphyttan
2:33.17  [6] Czarnecki, Grete -80 F15 1995-09-06 » Sth ungdoms och junior DM, Källbrinks IP, Huddinge
2:34.56      Thulin, Petra -79   F16 1995-06-04 » UDM + JDM + Landskamp i Mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
2:39.02  Wikblad, Karin -81 F14 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
2:42.93  Aderö, Johanna -81 F14 1995-09-17 » Upplands UDM + regionfinal mångkamp, Studenternas IP, Uppsala
2:45.82      Mattsson, Sofii -81   F14 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
2:47.32  Bergström, Frida -79 F16 1995-09-09 » USM & JSm i mångkamp, Finnvedsvallen, Värnamo
2:54.65  Ålund, Anna -80 F15 1995-05-17 » Icaden cup 16 år, Enskede IP, Enskede
2:59.32      Liedberg, Catrin -82   F13 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3:01.04  Malmkvist, Sofie -83 F12 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
3:03.51  Sonnerby, Maria -82 F13 1995-07-29 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
3:04.03      Wikström, Linda -81   F14 1995-08-02 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3:04.9m Nyberg, Jessica -82 F13 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
3:06.80  Schmitz, Corinne -83 F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3:09.04      Lögdqvist, Caroline -81   F14 1995-08-02 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3:09.76  Ahnström, Maria -84 F11 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
3:10.3m Bäckrud, Malin -84 F11 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3:17.70      Wikblad, Emma -84   F11 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
3:20.71  Malmkvist, Helen -83 F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3:20.91  Ålund, Carina -83 F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3:21.20      Lagerblad, Lovisa -85   F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3:23.20  Norlin, Frida -81 F14 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3:23.4m Tall, Maria -85 F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3:27.4m     Giliusson, Anna -83   F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3:34.51  Söderling, Sofia -83 F12 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Stafettsträcka
2:20.66  [7] » Kapell, Petra -67 KS 1995-07-18 » Stafett SM, Gavlestadion, Gävle
2:29.86  [8] Wikblad, Malin -77 F18 1995-07-18 » Stafett SM, Gavlestadion, Gävle
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[7] - sträcka #1 i 4x800m
[8] - sträcka #1 i 3x800m
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
4:49.33  [1,2] » Lundgren, Stina -76 F19 1995-07-03 » Senior DM, Enskede IP, Enskede
4:51.00  [3] Johansson, Susanna -74 K22 1995-08-01 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4:58.83  [4]   Wallgren, Lisa -79   F16 1995-08-01 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
5:08.77  [5] Alfredsson, Sonia -75 K22 1995-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5:51.5m Ghebrehiwet, Harnet -81 F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
5:56.5m     Wikström, Linda -81   F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
5:56.5m Nilsson, Josefin -82 F13 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
6:11.7m Aderö, Johanna -81 F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
6:13.1m [6]   Thulin, Petra -79   F16 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
6:29.7m [7] Ålund, Anna -80 F15 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
6:55.44  Wallgren, Lisa -79 F16 1995-09-06 » Sth ungdoms och junior DM, Källbrinks IP, Huddinge
7:52.17  [1] Ghebrehiwet, Harnet -81 F14 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
7:54.17  [2]   Wikblad, Karin -81   F14 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
8:36.74  [3] Liedberg, Catrin -82 F13 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
10:35.96  Johansson, Susanna -74 K22 1995-05-20 » Kval till Lag-SM kvinnor, Enskede IP, Enskede
10:55.76  [1] » Lundgren, Stina -76 F19 1995-09-06 » Sth ungdoms och junior DM, Källbrinks IP, Huddinge
10:59.14  [2]   Wallgren, Lisa -79   F16 1995-09-15 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
11:45.76  [3] Alfredsson, Sonia -75 K22 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
41.28  Wallgren, Lisa -79 F16 1995-10-14 » Hässelbyloppet, Grimsta Sportfält, Stockholm
43.01  Alfredsson, Sonia -75 K22 1995-10-14 » Hässelbyloppet, Grimsta Sportfält, Stockholm
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
3:28.14  [1] Haraldsen, Christina -57 K35 1995-06-10 » Stockholm marathon, Stockholm, Stockhom
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Ej godkänd vind
13.08  Isaksson, Kristina -84 +2.9 F11 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
13.68  Schmitz, Corinne -83 +2.9 F12 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
14.40  Söderling, Sofia -83 +2.0 F12 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 80 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.50  [1] Aderö, Johanna -81 -0.9 F14 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
15.33  [2] Ölander, Hanna -82 +1.5 F13 1995-08-20 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
15.90      Lögdqvist, Caroline -81 +0.5 F14 1995-08-20 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
15.93  Wikström, Linda -81 +1.3 F14 1995-09-16 » Upplands UDM + regionfinal mångkamp, Studenternas IP, Uppsala
16.70  Lundström, Anna -82 +1.5 F13 1995-08-20 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
Ej godkänd vind
15.76  Lundström, Anna -82 +2.3 F13 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.92  Thulin, Petra -79 -0.3 F16 1995-05-20 » Kval till Lag-SM kvinnor, Enskede IP, Enskede
                 
 100 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.66  Thulin, Petra -79 -0.7 F16 1995-09-08 » USM & JSm i mångkamp, Finnvedsvallen, Värnamo
16.87  [1] Jyttner, Hannah -79 -2.0 F16 1995-05-17 » Icaden cup 16 år, Enskede IP, Enskede
17.23  [2]   Wallgren, Lisa -79 +1.0 F16 1995-06-03 » UDM + JDM + Landskamp i Mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
17.90  Bergström, Frida -79 -0.7 F16 1995-09-08 » USM & JSm i mångkamp, Finnvedsvallen, Värnamo
Ej godkänd vind
14.65  Thulin, Petra -79 +4.4 F16 1995-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 200 m häck (76,2 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
39.50  Wikström, Linda -81 0.0 F14 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
45.82  Thulin, Petra -79 F16 1995-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
47.96  [1] Wikblad, Malin -77 F18 1995-09-06 » Sth ungdoms och junior DM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 400 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
63.57  [1] » Kapell, Petra -67 KS 1995-07-15 » Valbo Games, Gävle Stadion, Gävle
69.17  Wikblad, Malin -77 F18 1995-05-20 » Kval till Lag-SM kvinnor, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.50  [1] Wallgren, Lisa -79 F16 1995-06-03 » UDM + JDM + Landskamp i Mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
1.41  Selvasundaram, Thaksha -80 F15 1995-08-22 » Augustiproppen, Enskede IP, Enskede
1.40  [2]   Hammarberg, Sara -79   F16 1995-09-02 » Lag USM, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.40  [2] Thulin, Petra -79 F16 1995-09-08 » USM & JSm i mångkamp, Finnvedsvallen, Värnamo
1.38  Wikström, Linda -81 F14 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
1.35  [3]   Ölander, Hanna -82   F13 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
1.33  Ghebrehiwet, Harnet -81 F14 1995-08-22 » Augustiproppen, Enskede IP, Enskede
1.33  Aderö, Johanna -81 F14 1995-09-16 » Upplands UDM + regionfinal mångkamp, Studenternas IP, Uppsala
1.29      Ålund, Anna -80   F15 1995-08-22 » Augustiproppen, Enskede IP, Enskede
1.28  Tuvéne, Anna -80 F15 1995-05-17 » Icaden cup 16 år, Enskede IP, Enskede
1.28  [4] Wallner, Charlotte -83 F12 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
1.28      Bergström, Frida -79   F16 1995-09-08 » USM & JSm i mångkamp, Finnvedsvallen, Värnamo
1.25  Larsson, Angelica -82 F13 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
1.25  Wikblad, Karin -81 F14 1995-08-01 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1.25      Lögdqvist, Caroline -81   F14 1995-08-01 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1.25  Pahlén, Jenny -82 F13 1995-08-19 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
1.24  [5] Schmitz, Jenny -77 F18 1995-05-29 » 29/5 Icaden cup 16-18 år, Enskede IP, Enskede
1.20      Ljungkvist, Jenny -83   F12 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
1.15  Notice, Maria -83 F12 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
1.10  [6] Isaksson, Kristina -84 F11 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
1.05  Ålund, Carina -83 F12 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
2.50  » Kapell, Petra -67 KS 1995-05-21 » Hässelby Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1.70  [1] Ölander, Hanna -82 F13 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
1.50  [2,3] Aderö, Johanna -81 F14 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.15  [1] Thulin, Petra -79 +1.7 F16 1995-05-17 » Icaden cup 16 år, Enskede IP, Enskede
4.66  [2] Hellstrand, Linn -79 +1.8 F16 1995-05-17 » Icaden cup 16 år, Enskede IP, Enskede
4.63  [3]   Bergström, Frida -79 +0.7 F16 1995-08-31 » Sth ungdoms och junior DM, Källbrinks IP, Huddinge
4.40  Selvasundaram, Thaksha -80 -0.6 F15 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
4.31  Lannermo, Therese -80 -0.2 F15 1995-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.28  [4]   Wikström, Linda -81 -0.4 F14 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
4.27  [5] Lögdqvist, Caroline -81 -0.4 F14 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
4.19  Wallgren, Lisa -79 +0.8 F16 1995-06-04 » UDM + JDM + Landskamp i Mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
4.12  [6]   Larsson, Angelica -82 -0.4 F13 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
4.08  Ålund, Anna -80 -0.8 F15 1995-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.04  Alfredsson, Sonia -75 0.0 K22 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
4.02      Ljungkvist, Jenny -83 -0.3 F12 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
3.96  Askervall, Louise -83 -1.2 F12 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
3.51  [7] Kolecka, Mariola -82 -0.5 F13 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
3.26  [8] Iracema, Mata -82 -0.2 F13 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
5.26  Thulin, Petra -79 +2.1 F16 1995-05-17 » Icaden cup 16 år, Enskede IP, Enskede
4.69  Bergström, Frida -79 +3.3 F16 1995-08-31 » Sth ungdoms och junior DM, Källbrinks IP, Huddinge
4.68  Hellstrand, Linn -79 +2.1 F16 1995-05-20 » Kval till Lag-SM kvinnor, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.67  [1] Lögdqvist, Caroline -81 +1.9 F14 1995-08-02 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.54  [2] Larsson, Angelica -82 +0.1 F13 1995-09-14 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4.45      Aderö, Johanna -81 +1.5 F14 1995-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.34  Wikström, Linda -81 0.0 F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
4.27  Pahlén, Jenny -82 0.0 F13 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
4.20      Wikblad, Karin -81 +1.0 F14 1995-08-02 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.12  Nilsson, Josefin -82 0.0 F13 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
4.06  Privitera, Francesca -83 0.0 F12 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
4.03      Ghebrehiwet, Harnet -81 0.0 F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
3.91  Askervall, Louise -83 0.0 F12 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
3.84  [3] Isaksson, Kristina -84 +1.2 F11 1995-09-14 » S:t Görans ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
3.60      Malmkvist, Sofie -83 +0.4 F12 1995-08-18 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
3.50  Schmitz, Corinne -83 +1.4 F12 1995-08-18 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
3.33  Jacobsson, Sofie -84 +2.0 F11 1995-08-18 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
3.18      Ålund, Carina -83 +1.8 F12 1995-08-18 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
3.17  Nowicka, Nathalie -85 +0.3 F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3.12  Franzén, Therese -85 +1.0 F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3.10      Lagerblad, Lovisa -85 +0.3 F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
2.89  Karlsson, Lina -85 0.0 F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
2.69  Ahlholm, Eliza -85 -0.1 F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
2.49  Klinger, Andrea -84 -0.1 F11 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
3.28  Ålund, Carina -83 +2.5 F12 1995-08-18 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
Vinduppgift saknas
4.55  Aderö, Johanna -81 - F14 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
3.95  Askervall, Louise -83 - F12 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
3.93      Wallner, Charlotte -83 - F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3.91  Ljungkvist, Jenny -83 - F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3.69  Malmkvist, Sofie -83 - F12 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
3.58      Lundström, Anna -82 - F13 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
3.46  Wikblad, Emma -84 - F11 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
3.43  Ålund, Carina -83 - F12 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
3.36      Söderling, Sofia -83 - F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
3.16  Kudrén, Sara -84 - F11 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
2.95  Ahnström, Maria -84 - F11 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
2.94      Malmkvist, Helen -83 - F12 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
2.80  Stenevald, Martina -85 - F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
2.17  Axelsson, Lisa -85 - F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.10  [1] Thulin, Petra -79 -0.9 F16 1995-09-02 » Lag USM, Vilundavallen, Upplands Väsby
9.95  [2] Hellstrand, Linn -79 0.0 F16 1995-05-21 » Hässelby Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
11.49  Thulin, Petra -79 +3.4 F16 1995-05-20 » Kval till Lag-SM kvinnor, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
10.12  Wikblad, Malin -77 - F18 1995-05-29 » 29/5 Icaden cup 16-18 år, Enskede IP, Enskede
9.96  Hellstrand, Linn -79 - F16 1995-05-29 » 29/5 Icaden cup 16-18 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.71  [1] Wikström, Linda -81 +1.0 F14 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
9.49  [2] Pahlén, Jenny -82 +1.1 F13 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
9.19  [3]   Nilsson, Josefin -82 +0.3 F13 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
9.17  [4] Lögdqvist, Caroline -81 0.0 F14 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
7.74  Svensson, Jenny -82 +0.5 F13 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
8.90  Aderö, Johanna -81 - F14 1995-07-01 » Spårvägens ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
8.89  [5] Ölander, Hanna -82 - F13 1995-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
8.64  [6] Larsson, Angelica -82 - F13 1995-07-01 » Spårvägens ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.64  [1] Gylfe, Mari -73 K22 1995-06-15 » Växjöspelen, Värendsvallen, Växjö
8.68  [2] Bergström, Frida -79 F16 1995-07-03 » Senior DM, Enskede IP, Enskede
8.57  Schöldström, Anneli -67 KS 1995-07-14 » Valbo Games, Gävle Stadion, Gävle
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.31  Bergström, Frida -79 F16 1995-09-08 » USM & JSm i mångkamp, Finnvedsvallen, Värnamo
8.64  [1] Björkman, Anna -81 F14 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
8.60  [2]   Wallgren, Lisa -79   F16 1995-06-03 » UDM + JDM + Landskamp i Mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
8.36  [3] Wikström, Linda -81 F14 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
7.56  [4] Thulin, Petra -79 F16 1995-06-03 » UDM + JDM + Landskamp i Mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
7.46      Lögdqvist, Caroline -81   F14 1995-05-20 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
7.15  Wikblad, Karin -81 F14 1995-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
7.04  Meckbach, Susanne -81 F14 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
6.81      Pahlén, Jenny -82   F13 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
6.71  Strömdal, Susanne -81 F14 1995-09-12 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
6.49  Aderö, Johanna -81 F14 1995-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
6.48  Svensson, Jenny -82 F13 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.90  Askervall, Louise -83 F12 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
8.82  [1] Notice, Maria -83 F12 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
7.71      Malmkvist, Helen -83   F12 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
6.69  Ljungkvist, Jenny -83 F12 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
6.60  Wallner, Charlotte -83 F12 1995-05-20 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.32  [1] Bergström, Frida -79 F16 1995-08-19 » USM, Enavallen, Enköping
33.82  [2] Gylfe, Mari -73 K22 1995-07-18 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
26.00      Schöldström, Anneli -67   KS 1995-07-04 » Senior DM, Enskede IP, Enskede
23.00  [3] Wallgren, Lisa -79 F16 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
17.44  Ålund, Anna -80 F15 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
17.42      Thulin, Petra -79   F16 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
16.60  [4] Ritzén, Ulrika -78 F17 1995-05-29 » 29/5 Icaden cup 16-18 år, Enskede IP, Enskede
16.44  [5] Alfredsson, Sonia -75 K22 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.40  [1] Aderö, Johanna -81 F14 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
20.84  [2] Nilsson, Josefin -82 F13 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
19.52      Wikström, Linda -81   F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
19.16  Lögdqvist, Caroline -81 F14 1995-08-19 » Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Vilundavallen, Väsby
18.52  [3] Pahlén, Jenny -82 F13 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
16.98      Ghebrehiwet, Harnet -81   F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
13.60  Lundström, Anna -82 F13 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Spjut (600 gr, f 1999)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.94  Gylfe, Mari -73 K22 1995-05-13 » Linnéaspelen, Enskede IP, Enskede
26.04  [1] Bergström, Frida -79 F16 1995-09-09 » USM & JSm i mångkamp, Finnvedsvallen, Värnamo
20.40  [2]   Wallgren, Lisa -79   F16 1995-06-04 » UDM + JDM + Landskamp i Mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
18.56  [3] Wahlström, Ana -80 F15 1995-05-17 » Icaden cup 16 år, Enskede IP, Enskede
16.96  Thulin, Petra -79 F16 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
15.78      Jyttner, Hannah -79   F16 1995-09-02 » Lag USM, Vilundavallen, Upplands Väsby
14.98  [4] Alfredsson, Sonia -75 K22 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
14.30  Ålund, Anna -80 F15 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
14.04  [5] Skeppstedt, Maria -77 F18 1995-05-29 » 29/5 Icaden cup 16-18 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för K22
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
20.24  [1] Lögdqvist, Caroline -81 F14 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
19.50  [2] Aderö, Johanna -81 F14 1995-09-16 » Upplands UDM + regionfinal mångkamp, Studenternas IP, Uppsala
16.20      Wikblad, Karin -81   F14 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
15.96  Wikström, Linda -81 F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
15.96  [3] Nilsson, Josefin -82 F13 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
12.98      Sonnerby, Maria -82   F13 1995-05-23 » Omg 2 Icaden cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
12.18  Ghebrehiwet, Harnet -81 F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.89  [1] Lund, Elvine -83 F12 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
23.10  [2] Askervall, Louise -83 F12 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
22.44  [3]   Bäckrud, Malin -84   F11 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
19.27  Malmkvist, Helen -83 F12 1995-09-10 » Distriktsfinal Icaden Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
17.98  Karlsson, Madelene -83 F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
17.10      Malmkvist, Sofie -83   F12 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
17.10  Söderling, Sofia -83 F12 1995-05-10 » Icaden cup, Lidingövallen, Lidingö
17.08  [4] Ahlholm, Eliza -85 F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
16.00      Schmitz, Corinne -83   F12 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
15.26  Klinger, Andrea -84 F11 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
13.56  [5] Stenevald, Martina -85 F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
11.90  [6] Nowicka, Nathalie -85 F10 1995-08-25 » ICAden-cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 7-kamp
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr, f 1999)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 141  [1] Thulin, Petra -79 +0.6 F16 1995-09-09 » USM & JSm i mångkamp, Finnvedsvallen, Värnamo
Resultat:          |  14.66(-0.7)  |  1.40  |  7.25  |  26.77(+1.4)  |  5.10(+1.0)  |  14.76  |  2:39.32  |
Poäng:                |  964  |  496  |  349  |  824  |  735  |  248  |  525  |
3 912  [2] Wallgren, Lisa -79 +1.2 F16 1995-06-04 » UDM + JDM + Landskamp i Mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  17.23(+1.0)  |  1.50  |  8.60  |  30.15(+1.8)  |  4.19(+0.8)  |  20.40  |  2:25.68  |
Poäng:                |  645  |  632  |  476  |  555  |  447  |  415  |  742  |
3 659  [3] Bergström, Frida -79 +0.4 F16 1995-09-09 » USM & JSm i mångkamp, Finnvedsvallen, Värnamo
Resultat:          |  17.90(-0.7)  |  1.28  |  9.31  |  27.69(+1.4)  |  4.35(+0.4)  |  26.04  |  2:47.32  |
Poäng:                |  572  |  336  |  541  |  746  |  497  |  552  |  415  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 6-kamp
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  Kula (3,0 kg)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 638  Aderö, Johanna -81 +1.0 F14 1995-09-17 » Upplands UDM + regionfinal mångkamp, Studenternas IP, Uppsala
Resultat:          |  14.97(+1.7)  |  1.33  |  19.50  |  4.32(+0.2)  |  6.49  |  2:42.93  |
Poäng:                |  318  |  590  |  356  |  586  |  365  |  423  |
Ej eltid
brutit Wikström, Linda -81 - F14 1995-09-17 » Upplands UDM + regionfinal mångkamp, Studenternas IP, Uppsala
Resultat:          |  15.93(+1.3)  |  1.24  |  13.78  |  4.09(-0.7)  |  6.98  |  ej start  |
Poäng:                |  174  |  465  |  189  |  509  |  422  |  - 1  |
                 
 5-kamp (-1977)
  |  Längd  |  Spjut (600 gr, f 1999)  |  200 m  |  Diskus (1,0 kg)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 131  Wallgren, Lisa -79 0.0 F16 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  2.95(0.0)  |  19.86  |  30.9m(0.0)  |  23.00  |  5:11.2m  |
Poäng:                |  85  |  400  |  485  |  509  |  652  |
1 900  [1] Alfredsson, Sonia -75 0.0 K22 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  4.04(0.0)  |  14.98  |  29.5m(0.0)  |  16.44  |  5:24.3m  |
Poäng:                |  317  |  196  |  500  |  214  |  673  |
1 701  [2] Ålund, Anna -80 0.0 F15 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  3.77(0.0)  |  14.30  |  29.2m(0.0)  |  17.44  |  6:29.7m  |
Poäng:                |  319  |  231  |  608  |  360  |  183  |
1 596  [3,4] Thulin, Petra -79 - F16 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  -(-)  |  16.96  |  27.4m(0.0)  |  17.42  |  6:13.1m  |  (vissa grenresultat saknas)
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 5-kamp
  |  Längd (zon)  |  Spjut (400 gr)  |  200 m  |  Diskus (0,6 kg)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
1 536  Pahlén, Jenny -82 0.0 F13 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  4.27(0.0)  |  -  |  29.2m(0.0)  |  18.52  |  -  |  (vissa grenresultat saknas)
0  Wikström, Linda -81 0.0 F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  4.34(0.0)  |  15.96  |  32.1m(0.0)  |  19.52  |  5:56.5m  |
Poäng:                |  593  |  254  |  399  |  388  |  0  |
0  Ghebrehiwet, Harnet -81 0.0 F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  4.03(0.0)  |  12.18  |  30.6m(0.0)  |  16.98  |  5:51.5m  |
Poäng:                |  488  |  141  |  522  |  313  |  0  |
0  Aderö, Johanna -81 0.0 F14 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  4.30(0.0)  |  15.58  |  29.6m(0.0)  |  21.36  |  6:11.7m  |
Poäng:                |  579  |  243  |  612  |  442  |  0  |
0  [1] Nilsson, Josefin -82 0.0 F13 1995-09-24 » KM-mångkamp, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  4.12(0.0)  |  15.96  |  32.0m(0.0)  |  20.84  |  5:56.5m  |
Poäng:                |  519  |  254  |  406  |  427  |  0  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics