HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-10-01
Inne för 1995 Resultatdatum: 1995-03-26
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1995-03-25/26 (lö-sö)  | Festisspelen, Lugnethallen, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Johansson, Andreas -80 9.12    PB 5 Heat 2  
P14 Isaksson, Johan -82 9.48  5 Heat 6
Jacobsson, Johan -82 9.16      4 Heat 1  
Kahn, Fredrik -81 8.38  3 Heat 1
Lundin, Daniel -81 8.05  PB 2 Heat 4
  8.19      5 Semi 1  
Orrskog, Martin -82 9.30  PB 7 Heat 7
Skeppstedt, Martin -82 8.37  1 Heat 7
  8.44      5 Final  
Skullman, Bill -82 9.42  PB 8 Heat 5
P12 Gustafsson, Joel -83 9.67  PB 4 Heat 1
Karlsson, Mikael -83 12.21      7 Heat 5  
Karpati, Mats -72 10.42  5 Heat 6
Kjäll, Daniel -83 10.22  5 Heat 2
Lazar, Thomas -83 9.84    PB 4 Heat 3  
Naeve, Peter -83 10.43  PB 5 Heat 7
Olsson, Johan -83 10.57  6 Heat 5
F16 Wiberg, Olivia -80 8.92      5 Heat 1  
Ålund, Anna -80 8.93  6 Heat 1
F14 Aderö, Johanna -81 8.63  3 Heat 4
  8.73      6 Semi 1  
Engström, Jenny -77 9.15  PB 2 Heat 9
Ghebrehiwet, Harnet -81 9.02  PB 5 Heat 1
Jedeskog, Karin -81 10.17    PB 4 Heat 9  
Larsson, Angelica -82 8.34  [1] PB 2 Heat 5
8.44  3 Semi 1
  8.42      7 Final  
Lundström, Anna -82 9.40  PB 5 Heat 10
Lögdqvist, Caroline -81 9.00  PB 3 Heat 2
Sonnerby, Maria -82 8.50  PB 1 Heat 3
  8.63      4 Semi 3  
Stridh, Sofia -81 9.44  PB 3 Heat 9
F12 Askervall, Louise -83 8.81  1 Heat 11
8.82  2 Semi 3
  8.84      5 Final  
Jacobsson, Sofie -84 10.09  PB 4 Heat 3
Ljungkvist, Jenny -83 8.79  PB 1 Heat 5
  8.88      5 Semi 1  
Schmitz, Corinne -83 9.20  4 Heat 4
Söderling, Sofia -83 10.21  PB 7 Heat 7
800 m P12   Gustafsson, Joel -83 2:53.02    PB 5 Heat 2  
Karpati, Mats -72 3:11.56  PB 7 Heat 3
Lazar, Thomas -83 3:05.27    PB 6 Heat 3  
F16 Lindskog, Karin -80 2:56.82  5 Heat 2
Wiberg, Olivia -80 2:45.16  3 Heat 2
F14 Ghebrehiwet, Harnet -81 2:35.39    PB 3 Heat 1  
Klinteskog, Johan -81 2:17.91  [2] PB 3 Heat 1
Pahlén, Jenny -82 2:52.68  PB 4 Heat 2
F12 Schmitz, Corinne -83 3:02.52  PB 5 Heat 2
60 m häck (84 cm) P14   Ericsson, Markus -81 10.37      2 Heat 2  
Isaksson, Johan -82 12.02  8 Heat 1
Klinteskog, Johan -81 10.94      4 Heat 3  
Orrskog, Martin -82 12.24  6 Heat 2
60 m häck (76,2 cm) F14   Aderö, Johanna -81 10.93    PB 5 Heat 2  
Lundström, Anna -82 11.52  PB 6 Heat 1
Sonnerby, Maria -82 11.80    PB 4 Heat 2  
Ölander, Hanna -82 11.45  PB 2 Heat 3
Höjd P14   Ericsson, Markus -81 1.66      2 Final  
P12 Gustafsson, Joel -83 1.25  PB 15
Lazar, Thomas -83 1.10      24    
F14 Ölander, Hanna -82 1.35  8 Final
Längd F16   Lindskog, Karin -80 2.75    PB 41    
Ålund, Anna -80 3.96  36
Längd (zon) P14   Jacobsson, Johan -82 3.85    PB 34    
P12 Naeve, Peter -83 3.37  39
Olsson, Johan -83 3.34    PB 40    
F14 Aderö, Johanna -81 4.62  PB 19
Isaksson, Johan -82 4.04  PB 25
Jedeskog, Karin -81 3.38    PB 62    
Kahn, Fredrik -81 4.86  15
Larsson, Angelica -82 4.55  PB 17
Lundin, Daniel -81 4.98      12    
Lundström, Anna -82 3.72  PB 56
Skeppstedt, Martin -82 4.36  14
Skullman, Bill -82 3.93    PB 26    
Stridh, Sofia -81 3.62  PB 59
F12 Ahnström, Maria -84 3.11  51
Askervall, Louise -83 4.30      11    
Isaksson, Kristina -84 3.47  29
Jacobsson, Sofie -84 3.56  PB 19
Ljungkvist, Jenny -83 4.15    PB 18    
Malmkvist, Sofie -83 2.54  93
Schmitz, Corinne -83 3.95  39
Söderling, Sofia -83 3.39  PB 77
Kula (3,0 kg) P12   Karlsson, Mikael -83 4.23      24    
Karpati, Mats -72 5.81  16
Kjäll, Daniel -83 5.56      19    
Olsson, Johan -83 6.13  14
Kula (2,0 kg) F12   Malmkvist, Helen -83 6.24      39    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F13
[2] - Klubbrekord i klassen P14
 1995-03-19 (sö)  | Regionsfinal inomhus F14 + P14, Solnahallen, Solna - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd P14   Ericsson, Markus -81 1.62      3 Final    
Stav P14   Ericsson, Markus -81 2.16    PB 7 Final    
 1995-03-15 (on)  | 4e Inne-öset, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22   Sauter, David -76 8.25    SB 5 Heat 15    
P18 Suhard, Yannick -78 7.65  1 Heat 13
  7.68      2 Final G    
P16 Akhras, Sacha -80 8.79  PB 6 Heat 12
Cepcek, Peter -79 7.85  PB 4 Heat 13
  7.87      3 Final F    
Messing, Emil -80 8.06  4 Heat 12
8.20  5 Final F
Molinder, Roger -80 7.65  1 Heat 12
  7.64      1 Final F    
P14 Grankvist, Markus -81 8.69  PB 2 Heat 8
ej start  Final D
Granlund, Anton -82 9.85      4 Heat 8    
Kahn, Fredrik -81 8.38  2 Heat 9
8.40  2 Final D
Lundin, Daniel -81 8.18  1 Heat 9
  8.16    PB 1 Final D    
Orrskog, Martin -82 9.36  PB 3 Heat 8
P12 Karpati, Mats -72 10.65  3 Heat 1
  10.67      5 Final B    
Lazar, Thomas -83 9.87  1 Heat 1
9.89  3 Final B
F16 Radon, Anita -80 brutit        Heat 10    
Wiberg, Olivia -80 8.91  4 Heat 11
ej start  Final E
F14 Ghebrehiwet, Harnet -81 9.44      5 Heat 5    
Larsson, Angelica -82 8.59  1 Heat 77
8.59  2 Final C
Lundström, Anna -82 9.43    PB 4 Heat 6    
Lögdqvist, Caroline -81 9.18  3 Heat 6
Sonnerby, Maria -82 9.43  2 Heat 7
  8.67      3 Final C    
F12 Askervall, Louise -83 8.95  1 Heat 1
8.81  1 Final A
Ljungkvist, Jenny -83 8.92  1 Heat 2
  8.91    PB 2 Final A    
Malmkvist, Helen -83 10.85  PB 4 Heat 2
Malmkvist, Sofie -83 9.94  PB 4 Heat 1
800 m P16   Akhras, Sacha -80 2:41.23    PB 6 Heat 6    
Rudzki, Jan -80 2:41.07  PB 5 Heat 6
P14 Johansson, Fredrik -81 2:38.22    PB 6 Heat 4    
Klinteskog, Johan -81 2:21.64  1 Heat 4
F16 Wiberg, Olivia -80 2:50.21  3 Heat 5
F14 Ghebrehiwet, Harnet -81 2:40.38  2 Heat 2
Höjd P16   Czernik, David -80 1.52    PB 4 Final    
Kolecki, Robert -79 1.56  PB 3 Final
P14 Ericsson, Markus -81 1.64      1 Final    
Kahn, Fredrik -81 1.40  4 Final
Lundin, Daniel -81 1.44  PB 3 Final
P12 Lazar, Thomas -83 1.12    PB 2 Final    
F14 Larsson, Angelica -82 1.32  PB 4 Final
Lögdqvist, Caroline -81 1.15  PB 6 Final
F12 Askervall, Louise -83 1.28    PB 1 Final    
Ljungkvist, Jenny -83 1.24  PB 2 Final
Malmkvist, Sofie -83 1.15  PB 3 Final
Kula (7,26 kg) M22   Sauter, David -76 9.62    PB 2 Final    
Kula (5,5 kg) P16   Kolecki, Robert -79 11.88    PB 1 1Final    
Rudzki, Jan -80 8.12  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) P12   Karpati, Mats -72 6.41    PB 1 Final    
F14 Lögdqvist, Caroline -81 6.64  4 Final
Kula (2,0 kg) F12   Malmkvist, Helen -83 6.91      1 Final    
 1995-03-12 (sö)  | Stockholms Veteranmästerskap inomh, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M45   Andersson, Torkel -48 8.49    PB 4 Final    
» Wahlberg, Tommy -49 8.30  PB 3 Final
400 m M45   Andersson, Torkel -48 59.91    PB 3 Final    
 1995-03-11 (lö)  | IDF mångkamp 12-14 år, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
4-kamp P14   Ericsson, Markus -81 2 579    PB 4      
60 m häck (84 cm) 10.30 [724] PB
Längd (zon) 4.71 [558]
Höjd 1.67 [796] PB
Kula (4,0 kg) 9.37 [501]            
Hallgren, Jonathan -81 brutit 
60 m häck (84 cm) 10.89 [614]
Längd (zon) 5.04 [654]
Höjd ej start 
Kula (4,0 kg) 9.09 [476]   PB        
Kahn, Fredrik -81 2 056  PB 8
60 m häck (84 cm) 11.08 [581] PB
Längd (zon) 4.84 [596]
Höjd 1.37 [427]
Kula (4,0 kg) 8.84 [452]            
Lundin, Daniel -81 2 264  PB 6
60 m häck (84 cm) 10.53 [681] PB
Längd (zon) 5.31 [732] PB
Höjd 1.37 [427] PB
Kula (4,0 kg) 8.54 [424]
4-kamp F14   Aderö, Johanna -81 1 845    PB 9      
60 m häck (76,2 cm) 11.67 [502] PB
Kula (3,0 kg) 6.15 [325] PB
Längd (zon) 4.49 [644]
Höjd 1.18 [374]            
Lögdqvist, Caroline -81 brutit 
60 m häck (76,2 cm) 12.99 [303]
Kula (3,0 kg) 6.78 [399] PB
Längd (zon) 4.27 [569]
Höjd ej start             
Wikström, Linda -81 1 884  PB 8
60 m häck (76,2 cm) 11.54 [524] PB
Kula (3,0 kg) 6.83 [405]
Längd (zon) 4.17 [535]
Höjd 1.21 [420]
3-kamp F12   Askervall, Louise -83 2 313    PB 1      
Kula (2,0 kg) 8.53 [706]
60 m 8.84 [794]
Längd (zon) 4.52 [813] SB
 1995-03-09 (to)  | Solna Friidrottsspel, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Messing, Emil -80 8.25      5 Heat 3    
Molinder, Roger -80 7.66  1 Heat 2
Molinder, Roger -80 7.58  [1] PB 2 Final    
P14 Hallgren, Jonathan -81 8.62  PB 3 Heat 3
Kahn, Fredrik -81 8.45  2 Heat 2
  8.43      5 Final    
Lundin, Daniel -81 8.27  1 Heat 1
8.33  3 Final
Orrskog, Martin -82 9.40    PB 5 Heat 2    
Skeppstedt, Martin -82 8.47  2 Heat 3
P12 Bendtz, Patrik -84 10.32  3 Heat 2
  10.18    PB 6 Final    
Olsson, Johan -83 10.43  4 Heat 1
Strömdahl, Lars -84 10.14  3 Heat 1
  10.04      5 Final    
F16 Wiberg, Olivia -80 8.95  2 Heat 2
8.97  4 Final
F14 Aderö, Johanna -81 8.73  4 Heat 3
  8.94      1 B-final    
Ghebrehiwet, Harnet -81 9.60  3 Heat 5
Larsson, Angelica -82 8.51  1 Heat 2
  8.47      1 A-final    
Liedberg, Catrin -82 9.99  5 Heat 5
Lögdqvist, Caroline -81 9.16  PB 5 Heat 1
Mattila Palmgren, Maria -82 9.04  1 Heat 1
  9.06      4 B-final    
Sonnerby, Maria -82 8.68  1 Heat 4
8.65  PB 4 A-final
Wikström, Linda -81 9.61    PB 5 Heat 3    
F12 Askervall, Louise -83 8.90  1 Heat 2
8.90  2 Final
Bäckrud, Malin -84 10.70    PB 5 Heat 2    
Kudrén, Sara -84 10.69  6 Heat 3
Ljungkvist, Jenny -83 9.01  2 Heat 3
Nilsson, Sofie -83 9.71  PB 6 Heat 1
800 m P14   Klinteskog, Johan -81 2:20.10      4 Heat 2    
60 m häck (76,2 cm) F16   Kleebinder, Aline -80 10.94    PB 3 Heat 2    
11.15  3 Final
Tuvéne, Anna -80 11.94  PB 1 Heat 1
13.10  5 Final
Höjd P14   Ericsson, Markus -81 1.53      2 Final    
Hallgren, Jonathan -81 1.56  1 Final
Kahn, Fredrik -81 1.50      3 Final    
P12 Olsson, Johan -83 1.20  PB 2 Final
Längd F16   Kleebinder, Aline -80 3.98      9      
Tuvéne, Anna -80 4.06  PB 8 Final
Längd (zon) F14   Aderö, Johanna -81 4.45      8 Final    
Ghebrehiwet, Harnet -81 3.87  19
Liedberg, Catrin -82 3.75    PB 22      
Lögdqvist, Caroline -81 4.38  10
Pahlén, Jenny -82 3.75  21
Wikström, Linda -81 4.23    PB 14      
F12 Kudrén, Sara -84 2.93  9
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P15
 1995-02-27 (må)  | DN. Games, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Danielsson, Erik -71 7.40      3 D-heat    
800 m MS » Rappe, Martin -72 1:58.48    PB 3 C-heat    
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 3:52.29    PB 1 B-heat    
4 x 200 m X12   Ljungkvist, Jenny -83 2:03.09      2 Heat 1    
Kannerberg, Linus -84
Askervall, Louise -83
Ahlqvist, Daniel -83              
Ljungkvist, Jenny -83 2:06.68  2 Final
Kannerberg, Linus -84
Askervall, Louise -83
Ahlqvist, Daniel -83
 1995-02-24/26 (fr-sö)  | ISM + IUSM 16-15, Atleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P15   Molinder, Roger -80 7.73      6 Heat 1  
200 m P16   Söderström, Niclas -79 24.38      2 Heat 7 fr  
24.17  2 Semi 1 fr
P15 Messing, Emil -80 diskad  Heat 2 fr
1 500 m P16 » Pell, Rickard -79 4:13.56      2 Heat 2  
» Pell, Rickard -79 4:08.41  PB 3 Final
F16 Wallgren, Lisa -79 5:05.81  7 Final
60 m häck (76,2 cm) F16   Thulin, Petra -79 9.62      4 Heat 1  
Thulin, Petra -79 9.46  PB 7 Final
Höjd MS » Victorén, Michael -74 2.03      8 Final  
Stav P16   Wallgren, Jens -79 3.73    PB 6 Final  
Längd P15   Molinder, Roger -80 6.12    PB 3 Final  
F16 Thulin, Petra -79 4.99  10 fr
Tresteg P15   Messing, Emil -80 10.85      14    
Molinder, Roger -80 12.76  PB 2 Final
F16 Thulin, Petra -79 10.24  12
 1995-02-18/19 (lö-sö)  | Inomhus Distriktsfinaler P12-P14, Solnahallen, Solna - DM : gren
  Tävlingsdagar gissade
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Lindkvist, Andreas -81 8.32      2 Heat 1  
8.33  6 A-final
Lundin, Daniel -81 8.25  2 Heat 3
  8.21    PB 3 A-final  
P13 Skeppstedt, Martin -82 8.41  1 Heat 3
8.33  PB 4 A-final
P12 Augustsson, Matias -84 10.79    PB 5 Heat 3  
Jonsson, Alexander -84 10.44  PB 6 Heat 6
Löwenhamn, Fredrik -84 10.53  PB 6 Heat 1
Månsson, Jonas -84 11.13    PB 6 Heat 3  
Risto-Boheman, Robin -84 10.87  PB 5 Heat 7
F14 Aderö, Johanna -81 8.62  1 Heat 3
  8.60    PB 4 A-final  
Björnsson, Sara -81 9.27  PB 5 Heat 1
Ghebrehiwet, Harnet -81 9.22  PB 4 Heat 5
F13 Larsson, Angelica -82 8.56  2 Heat 3
  8.39    PB 1 A-final  
Mattila Palmgren, Maria -82 8.89  2 Heat 2
ej start  C-final
Pahlén, Jenny -82 8.87  PB 2 Heat 5
  8.89      1 C-final  
F12 Ahnström, Maria -84 9.99  PB 3 Heat 1
Askervall, Louise -83 8.90  1 Heat 2
  8.85      2 A-final  
Bierbier, Paula -85 10.65  PB 4 Heat 2
Isaksson, Kristina -84 9.31  PB 4 Heat 6
  9.58      5 C-final  
Ljungkvist, Jenny -83 9.06  1 Heat 1
8.99  4 A-final
Schmitz, Corinne -83 9.18  1 Heat 4
9.14  5 A-final
800 m P14   Klinteskog, Johan -81 2:18.94    SB 3 Heat 1  
Sundén, Mikael -81 2:39.83  PB 5 Heat 1
P12 Olsson, Jonas -84 2:54.78    PB 4 Heat 3  
Strömdahl, Lars -84 2:55.70  PB 5 Heat 3
F12 Bierbier, Paula -85 3:21.90  PB 8 Heat 2
Kudrén, Sara -84 3:27.92  PB 8 Heat 3
60 m häck (84 cm) P14   Klinteskog, Johan -81 10.82    PB 3 Final  
P13 Isaksson, Johan -82 11.89  3 Heat 1
11.87  4 Final
60 m häck (76,2 cm) F13   Pahlén, Jenny -82 11.99      4 Heat 2  
Ölander, Hanna -82 11.80  PB 3 Heat 1
Höjd P14   Ericsson, Markus -81 1.56      3 Final  
Hallgren, Jonathan -81 1.62  1 Final
F14 Wikström, Linda -81 1.27      11    
F13 Pahlén, Jenny -82 1.22  10
Ölander, Hanna -82 1.37  7 Final
Längd (zon) P14   Ericsson, Markus -81 4.77    PB 12    
Hallgren, Jonathan -81 4.95  7 Final
Lindkvist, Andreas -81 4.75    PB 13    
Lundin, Daniel -81 4.83  10
P13 Åström, Magnus -82 3.87  19
P12 Augustsson, Matias -84 2.67    PB 35    
Johnson, Alexander -84 3.48  PB 25
Löwenhamn, Fredrik -84 3.35  PB 27
Månsson, Jonas -84 2.92    PB 33    
Risto-Boheman, Robin -84 3.14  PB 29
F14 Aderö, Johanna -81 4.60  6 Final
Ghebrehiwet, Harnet -81 3.85      23    
Lögdqvist, Caroline -81 4.58  7 Final
Wikström, Linda -81 4.10  PB 18
F12 Ahnström, Maria -84 3.40    PB 22    
Askervall, Louise -83 4.41  SB 1 Final
Isaksson, Kristina -84 3.69  16
Kudrén, Sara -84 3.15    PB 26    
Schmitz, Corinne -83 3.88  10
Tresteg (zon) P14   Ericsson, Markus -81 10.22    PB 4 Final  
Hallgren, Jonathan -81 10.79  3 Final
P13 Isaksson, Johan -82 8.52      8 Final  
Åström, Magnus -82 8.73  PB 6 Final
F14 Aderö, Johanna -81 9.29  PB 7 Final
Lögdqvist, Caroline -81 9.25    PB 8 Final  
F13 Ölander, Hanna -82 9.06  6 Final
Kula (4,0 kg) P14   Ericsson, Markus -81 9.69    PB 4 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Naeve, Peter -83 7.36    PB 5 Final  
F14 Wikström, Linda -81 7.25  PB 9
Kula (2,0 kg) F12   Malmkvist, Helen -83 6.28      11    
 1995-02-18/19 (lö-sö)  | JSM inomhus, Friidrottshallen Örebromässan, Örebro - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Sjölin, Martin -77 7.44      4 Heat 1  
K22 Wickström, Tanja -73 7.77  3 Heat 2
7.73  7 Final
1 500 m M22 » Gustafsson, Peter -74 4:07.39      7 Heat 1  
60 m häck (84 cm) K22   Wickström, Tanja -73 8.95      3 Heat 2  
8.85  5 Final
Höjd M22 » Victorén, Michael -74 1.95      10    
Tresteg M22 » Attersand, Johan -74 15.24    SB 2 Final  
Kula (4,0 kg) K22   Gylfe, Mari -73 12.55    PB 6 Final  
 1995-02-15 (on)  | För-SM, Bosön, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS » Engström, Fredrik -74 23.56    PB 2 Heat 12    
Islamzai, Ali -78 24.27  PB 3 Heat 8
Sillén, Martin -75 24.69    PB 3 Heat 4    
Suhard, Yannick -78 24.12  [1] PB 3 Heat 13
Söderström, Niclas -79 diskad  Heat 11
Ugube, Senay -78 26.28    PB 3 Heat 5    
KS Jyttner, Hannah -79 28.35  PB 3 Heat 4
Richardsson, Åsa -78 28.43  3 Heat 3
Wikblad, Malin -77 28.78  SB 3 Heat 2
400 m P18   Löfvenberg, Micke -78 54.79      3 Heat A    
800 m MS   Bergenfelt, Niklas -75 2:08.20    PB 8 Heat C    
» Gustafsson, Peter -74 1:58.05  PB 5 Heat D
» Häggström, Niklas -71 1:57.18    PB 5 Heat E    
Karlsson, Mikael -74 2:02.42  PB 4 Heat C
Källbäck, Stefan -73 2:07.02  PB 7 Heat B
» Munkhammar, Viktor -74 2:06.03    PB 6 Heat B    
» Pell, Rickard -79 2:07.68  7 Heat C
» Rappe, Martin -72 2:01.18  8 Heat D
Ödman, Niklas -64 2:07.03    SB 8 Heat B    
KS » Lundgren, Stina -76 2:28.26  SB 6 Heat B
Wallgren, Lisa -79 2:27.75  PB 2 Heat A
Stav MS   Wallgren, Jens -79 3.60      6 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.91      1 Final    
KS Hellstrand, Linn -79 10.20  7 FINAL
Kula (4,0 kg) KS   Gylfe, Mari -73 11.99      1 Final    
Schöldström, Anneli -67 8.27  6 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1995-02-12 (sö)  | Sista chansen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Granlund, Anton -82 10.02      6 Heat 2    
Isaksson, Johan -82 9.75  5 Heat 4
Klinteskog, Johan -81 8.68  4 Heat 2
  8.71      2 B-final    
Lindkvist, Andreas -81 8.41  2 Heat 2
8.31  PB 4 A-final
Skeppstedt, Martin -82 8.44  2 Heat 1
  8.47      6 A-final    
Virtanen, Patrik -82 9.27  PB 4 Heat 1
Åström, Magnus -82 9.58  PB 5 Heat 3
P12 Karlsson, Mikael -74 11.62      5 Heat 3    
Karpati, Mats -72 10.33  PB 3 Heat 1
Kjäll, Daniel -83 ej start  Heat 1
Olsson, Johan -83 10.30    PB 4 Heat 2    
F14 Aderö, Johanna -81 8.76  5 Heat 2
8.68  3 B-final
Larsson, Angelica -82 8.59  3 Heat 1
  8.58      5 A-final    
Liedberg, Catrin -82 9.87  PB 6 Heat 6
Lundström, Anna -82 9.54  2 Heat 4
Mattila Palmgren, Maria -82 8.96      1 Heat 5    
Svensson, Jenny -82 9.42  PB 5 Heat 5
Wikström, Linda -81 10.06  5 Heat 4
F12 Askervall, Louise -83 8.88  1 Heat 1
  8.85      1 A-final    
Ljungkvist, Jenny -83 ej start  Heat 2
Malmkvist, Sofie -83 ej start  Heat 4
Schmitz, Corinne -83 9.09  PB 1 Heat 3
9.26  3 A-final
800 m P14   Klinteskog, Johan -81 2:23.95      5 Heat A    
60 m häck (84 cm) P14   Hallgren, Jonathan -81 10.71    PB 1 Heat B    
Isaksson, Johan -82 11.92  5 Heat A
Klinteskog, Johan -81 11.07    PB 3 Heat A    
Lindkvist, Andreas -81 11.40  PB 2 Heat B
60 m häck (76,2 cm) P12   Karpati, Mats -72 13.59    PB 2 Heat B    
F14 Lundström, Anna -82 11.92  PB 2 Heat 3
Ölander, Hanna -82 12.11  PB 4 Heat 4
Längd (zon) P12   Naeve, Peter -83 3.56    PB 9      
F12 Schmitz, Corinne -83 4.04  PB 4 Final
Tresteg (zon) P14   Hallgren, Jonathan -81 11.12    SB 1 Final    
Åström, Magnus -82 8.41  6 Final
F14 Aderö, Johanna -81 9.27    PB 7 Final    
Liedberg, Catrin -82 7.74  PB 18
Svensson, Jenny -82 7.33  PB 19
Ölander, Hanna -82 9.25  8 Final
Kula (4,0 kg) P14   Hallgren, Jonathan -81 8.98    PB 3 Final    
Virtanen, Patrik -82 7.23  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) P12   Karlsson, Mikael -83 5.03    PB 15      
Karpati, Mats -72 6.33  PB 6 Final
Kjäll, Daniel -83 7.49    PB 2 Final    
Naeve, Peter -83 6.56  PB 5 Final
Olsson, Johan -83 6.23  PB 8 Final
F14 Wikström, Linda -81 6.90  PB 9
Kula (2,0 kg) F12   Askervall, Louise -83 8.96    PB 1 Final    
Malmkvist, Helen -83 6.46  6 Final
 1995-02-10/12 (fr-sö)  | IUSM Mångkamp, Våxnäshallen, Karlstad - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp P18   Kleebinder, Niklas -77 4 496    PB 5    
60 m 7.65 [665] PB 16 1
Stav 3.50 [482] 10 1
Längd 6.32 [657] PB 5 1
60 m häck (100 cm) 9.20 [702] 12 1
Höjd 1.94 [749] 1 1
Kula (6,25 kg) 10.92 [541] 8 1
1 000 m 2:56.40 [700]   PB 1 1  
Ström, Michael -78 4 048  PB 12
60 m 7.78 [625] 19 1
Stav 3.10 [381] 15 1
Längd 5.95 [576] 14 1
60 m häck (100 cm) 9.57 [625] 17 1
Höjd 1.79 [619] 11 1
Kula (6,25 kg) 10.98 [545] 7 1
1 000 m 2:58.71 [677] PB 3 1
7-kamp P16   Wallgren, Jens -79 4 330    PB 8    
60 m 8.32 [540] 5 Heat 1 fr
Stav 3.70 [796] PB 3 fr
Längd 5.30 [588] 8 fr
60 m häck (91,4 cm) 9.88 [628] 2 Heat 1 fr
Höjd 1.59 [603] 9
Kula (5,5 kg) 10.09 [599] 6
600 m 1:36.69 [576] PB 1 Heat 1
 1995-02-09 (to)  | Solna Friidrottsspel, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Andersson, Martin -82 9.31      4 försök    
Isaksson, Johan -82 9.67  6 försök
Kahn, Fredrik -81 8.32  PB 1 försök
  8.37      1 final    
Lundin, Daniel -81 8.44  PB 2 försök
Skeppstedt, Martin -82 8.57  3 försök
  8.56      2 final    
Åström, Magnus -82 9.64  5 försök
F16 Wiberg, Olivia -80 9.04  5 försök
F14 Aderö, Johanna -81 8.67  PB 3 Heat 2
  8.82      4 Final    
Larsson, Angelica -82 8.58  2 Heat 2
8.53  1 Final
Lundström, Anna -82 9.44    PB 5 Heat 2    
Mattila Palmgren, Maria -82 9.13  4 Heat 1
Pahlén, Jenny -82 8.91  PB 2 Heat 1
F12 Askervall, Louise -83 8.96  1 försök
  9.00      2 Final    
Ljungkvist, Jenny -83 9.00  2 försök
8.97  1 Final
800 m P14   Klinteskog, Johan -81 2:27.75      1 Final    
F16 Lindskog, Karin -80 2:55.63  PB 2 Final
Wiberg, Olivia -80 2:49.13  1 Final
60 m häck (84 cm) P14   Ericsson, Markus -81 10.70    PB 1 Heat 2    
Hallgren, Jonathan -81 10.74  PB 2 Heat 2
Isaksson, Johan -82 12.11      3 Heat 1    
Klinteskog, Johan -81 11.22  1 Heat 1
Lundin, Daniel -81 11.39  PB 2 Heat 1
Orrskog, Martin -82 11.76  PB 3 Heat 2
60 m häck (76,2 cm) F14   Lundström, Anna -82 12.16    PB 3 Final    
Norman, Lisa -82 12.02  1 Final
Ölander, Hanna -82 12.14  PB 2 Final
Höjd F14   Aderö, Johanna -81 1.20      3 Final    
Ölander, Hanna -82 1.35  2 Final
Stav P14   Ericsson, Markus -81 2.15    PB 1 Final    
Kahn, Fredrik -81 1.60  PB 4 Final
Orrskog, Martin -82 1.40  PB 5 Final
Längd (zon) P14   Andersson, Martin -82 4.16    PB 7 Final    
Ericsson, Markus -81 4.71  4 Final
Hallgren, Jonathan -81 5.14    PB 3 Final    
Isaksson, Johan -82 3.94  PB 8 Final
Kahn, Fredrik -81 5.23  PB 1 Final
Klinteskog, Johan -81 4.53    PB 6 Final    
Lundin, Daniel -81 5.23  PB 2 Final
Skeppstedt, Martin -82 4.56  PB 5 Final
Åström, Magnus -82 3.89  PB 9
 1995-02-07 (ti)  | Raka Spåret(Öppna DM), Bosöhallen, Lidingö - DM : gren
  DM-grenar för Stockholm var 

KS 400m, 1500m, tresteg, höjd

MS 400m, 1500m, tresteg, kula

P15, P16, F15 och F16 200m
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m P16   Messing, Emil -80 24.56    PB 2 Heat 10    
Söderström, Niclas -79 24.32  1 Heat 4
  24.14    PB 2 Final    
Wallgren, Jens -79 26.15  PB 2 Heat 1
F16 Bergström, Frida -79 28.41  PB 2 Heat 5
Hansson Malmén, Jenny -79 29.33    PB 3 Heat 2    
Jyttner, Hannah -79 28.49  PB 3 Heat 3
Lannermo, Therese -80 30.85  2 Heat 7
Lindskog, Karin -80 32.37    PB 3 Heat 10    
Wiberg, Olivia -80 30.28  3 Heat 9
Ålund, Anna -80 29.97  3 Heat 11
400 m MS   Islamzai, Ali -78 55.28    PB 3 Heat 9    
Löfvenberg, Micke -78 54.23  [1] PB 3 Heat 5
Sillén, Martin -75 55.15    PB 2 Heat 2    
Ugube, Senay -78 61.12  PB 3 Heat 8
KS Nyström Tholander, Emma -76 60.03  SB 1 Heat 4
Wikblad, Malin -77 63.99  PB 3 Heat 2
1 500 m MS » Gustafsson, Peter -74 4:04.84    PB 3 Heat 3    
» Häggström, Niklas -71 4:08.82  PB 5 Heat 3
» Rappe, Martin -72 4:07.08    SB 8 Heat 4    
KS » Lundgren, Stina -76 4:54.30  [2] SB 4 Heat 1
Wallgren, Lisa -79 5:15.14  7 Heat 1
Stav MS   Kleebinder, Niklas -77 3.60  [3] PB 14      
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.94      1 IDM    
Kula (7,26 kg) MS   Danielsson, Erik -71 11.16      11      
Kula (4,0 kg) KS   Gylfe, Mari -73 12.08  [4] PB 1 Final    
Schöldström, Anneli -67 8.87  PB 7 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Klubbrekord i klassen F19
[3] - Klubbrekord i klassen P18
[4] - Klubbrekord i klassen K22
 1995-02-04/05 (lö-sö)  | Vikingen int., Friidrottens hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m K22   Wickström, Tanja -73 7.75      4 B-final  
7.77  4 Heat 1
60 m häck (84 cm) K22   Wickström, Tanja -73 8.97      6 Final  
9.03  5 Heat 2
Tresteg M22 » Attersand, Johan -74 14.97      8 Final  
 1995-02-04/05 (lö-sö)  | IUDM, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Löfvenberg, Micke -78 7.57      2 Heat 4  
7.63  2 B-final
Suhard, Yannick -78 7.51  PB 2 Heat 1
  7.58      6 A-final  
Ugube, Senay -78 7.99  5 Heat 2
P16 Nilsson, Per -79 8.44  PB 5 Heat 3
Söderström, Niclas -79 7.87  3 Heat 4
  7.83    SB 3 B-final  
P15 Messing, Emil -80 7.82  PB 2 Heat 5
7.92  5 B-final
Molinder, Roger -80 7.64  2 Heat 2
Molinder, Roger -80 7.60    PB 2 A-final  
F18 Richardsson, Åsa -78 8.48  3 Heat 4
Wikblad, Malin -77 8.68  PB 5 Heat 3
F16 Bergström, Frida -79 8.55  3 Heat 3
  8.43    PB 2 B-final  
Hansson Malmén, Jenny -79 8.66  PB 4 Heat 1
Hellstrand, Linn -79 8.58  PB 4 Heat 3
Jyttner, Hannah -79 8.34  1 Heat 1
  8.32    PB 4 A-final  
Thulin, Petra -79 8.59  5 Heat 2
8.52  PB 3 B-final
F15 Lannermo, Therese -80 8.65      3 Heat 3  
Wiberg, Olivia -80 8.76  PB 4 Heat 1
Ålund, Anna -80 8.91  5 Heat 2
1 500 m P16 » Pell, Rickard -79 4:16.37      1 Heat 1  
F16 Wallgren, Lisa -79 5:02.04  PB 2 Final
60 m häck (100 cm) P18   Kleebinder, Niklas -77 9.12    PB 3 Final  
Löfvenberg, Micke -78 8.89  [1] PB 2 Final
Ström, Michael -78 9.28  4 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Wallgren, Jens -79 9.53    PB 3 Final  
60 m häck (84 cm) F18   Richardsson, Åsa -78 brutit        Final  
60 m häck (76,2 cm) F16   Thulin, Petra -79 9.61    PB 2 Heat 2  
9.68  2 Final
Höjd P18   Kleebinder, Niklas -77 1.97    PB 1 Final  
Ström, Michael -78 1.82  PB 3 Final
F16 Berglund, Anna-Karin -79 1.40      3 Final  
F15 Ålund, Anna -80 1.30  SB 6 Final
Stav P16   Wallgren, Jens -79 3.50      3 Final  
Längd P18   Kleebinder, Niklas -77 6.16    PB 3 Final  
Ström, Michael -78 6.14  PB 4 Final
Suhard, Yannick -78 5.79    PB 5 Final  
P15 Messing, Emil -80 5.46  4 Final
Molinder, Roger -80 5.75  2 Final
F16 Good, Sandra -79 4.57      11    
Hellstrand, Linn -79 4.96  PB 6 Final
Thulin, Petra -79 5.08  PB 3 Final
F15 Kleebinder, Aline -80 4.57    PB 12    
Lannermo, Therese -80 4.49  PB 14
Ålund, Anna -80 4.06  15
Tresteg P16   Wallgren, Jens -79 11.67    PB 2 Final  
P15 Messing, Emil -80 12.04  PB 4 Final
Molinder, Roger -80 12.08      3 Final  
F16 Good, Sandra -79 9.95  6 Final
Hellstrand, Linn -79 10.24  5 Final
Thulin, Petra -79 10.56  PB 3 Final
Kula (6,25 kg) P18   Kleebinder, Niklas -77 11.93      4 Final  
Ström, Michael -78 11.01  5 Final
Kula (5,5 kg) P16   Wallgren, Jens -79 10.08      7 Final  
Kula (3,0 kg) F16   Wahlström, Ana -80 9.11      4 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1995-02-04 (lö)  | Duvbospelen, Hallonbergens sporthall, Hallonbergen
  Inga heat bara sammanslagning
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Isaksson, Johan -82 9.4m     18 1    
Kahn, Fredrik -81 8.1m 3 1
Lindkvist, Andreas -81 8.1m     3 1    
Lundin, Daniel -81 8.2m 5 1
Åström, Magnus -82 9.4m 18 1
F14 Aderö, Johanna -81 8.4m     2 1    
Larsson, Angelica -82 8.3m 1 1
Lögdqvist, Caroline -81 9.0m 22 1
Ring, Mischa -82 10.6m     31 1    
F12 Askervall, Louise -83 8.5m 1 1
Höjd P14   Ericsson, Markus -81 1.50      3 1    
Kahn, Fredrik -81 1.35  6 1
F14 Aderö, Johanna -81 1.20  6 1
Längd (zon) P14   Ericsson, Markus -81 4.54      8 1    
Isaksson, Johan -82 3.88  18 1
Kahn, Fredrik -81 5.01    PB 4 1    
Lindkvist, Andreas -81 4.70  PB 7 1
Lundin, Daniel -81 5.20  PB 2 1
Åström, Magnus -82 3.68      20 1    
F14 Aderö, Johanna -81 4.61  PB 5 1
Larsson, Angelica -82 4.42  PB 10 1
Lögdqvist, Caroline -81 4.62    PB 4 1    
Ring, Mischa -82 2.91  PB 27 1
F12 Askervall, Louise -83 4.29  SB 2 1
Kula (4,0 kg) P14   Ericsson, Markus -81 9.47      1 1    
Lindkvist, Andreas -81 6.14  PB 11 1
Lundin, Daniel -81 9.14    PB 5 1    
Virtanen, Patrik -82 6.81  PB 8 1
Kula (3,0 kg) F14   Lögdqvist, Caroline -81 6.68    PB 17 1    
Kula (2,0 kg) F12   Askervall, Louise -83 8.66    PB 3 1    
 1995-02-02 (to)  | Solna Friidrottsspel, Solnahallen, Solna - DM : gren
  M+K DM 60 m, längd
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Danielsson, Erik -71 7.37      4 Heat 3    
7.29  PB 3 C-final
Wijk, Fredrik -72 7.24  4 Heat 4
  7.18      3 B-final    
M22 Högberg, David -73 7.33  1 Heat 2
7.37  4 Final
P18 Löfvenberg, Micke -78 7.63  2 Heat 3
  7.58      4 Final    
Ström, Michael -78 7.78  PB 3 Heat 2
Wallgren, Jens -79 8.34  5 Heat 1
K22 Wickström, Tanja -73 7.74  1 Heat 2
Stav P18   Ström, Michael -78 3.13    PB 4 Final    
Längd MS   Danielsson, Erik -71 6.42      6 Final    
Wijk, Fredrik -72 6.25  PB 8 Final
M22 Enochsson, Magnus -74 6.35    PB 3 Final    
P18 Kleebinder, Niklas -77 5.77  PB 1 Final
Wallgren, Jens -79 5.19  2 Final
 1995-01-31 (ti)  | INNE-öset 3, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Enochsson, Magnus -74 ej start        Heat 11    
Wijk, Fredrik -72 7.20  1 Heat 12
  7.17      3 I-final    
M22 » Engström, Fredrik -74 7.53  4 Heat 10
ej start  H2-final
Högberg, David -73 7.37  1 H1-final
  7.37      2 H1    
Sillén, Martin -75 7.81  4 Heat 9
7.80  2 H2-final
P18 Löfvenberg, Micke -78 7.61  3 Heat 9
  7.53      1 G-final    
Sjölin, Martin -77 7.31  1 Heat 9
ej start  G-final
P14 Isaksson, Johan -82 9.73  5 Heat 4
  9.74      2 C-final    
Jacobsson, Johan -82 9.26  2 Heat 3
9.34  5 D-final
Lindkvist, Andreas -81 8.34  2 Heat 4
  8.41      3 D-final    
Åström, Magnus -82 9.62  4 Heat 4
9.71  6 D-final
P12 Gustafsson, Joel -83 10.23  PB 4 Heat 3
  10.30      3 C-final    
Olsson, Johan -83 10.42  PB 5 Heat 3
10.44  4 C-final
KS Richardsson, Åsa -78 8.55      6 Heat 7    
Wickström, Tanja -73 7.77  1 Heat 7
K22 Wickström, Tanja -73 7.70  1 F-final
F16 Jyttner, Hannah -79 8.40  4 Heat 5
  8.39    PB 3 E-final    
Lannermo, Therese -80 8.80  4 Heat 6
F14 Lannermo, Therese -80 8.75  6 E-final
Larsson, Angelica -82 8.59  2 Heat 2
  8.60      2 B-final    
Lundström, Anna -82 9.64  5 Heat 2
9.60  5 B-final
800 m P12   Gustafsson, Joel -83 2:55.85    PB 1 Final    
60 m häck (100 cm) P18   Kleebinder, Niklas -77 9.22      2 Heat 3    
Löfvenberg, Micke -78 9.04  1 Heat 3
60 m häck (84 cm) P14   Isaksson, Johan -82 12.26      2 Heat 3    
K22 Wickström, Tanja -73 brutit  Final
  8.93      1 Heat 2    
F18 Richardsson, Åsa -78 10.44  PB 4 Heat 2
60 m häck (76,2 cm) F16   Kleebinder, Aline -80 11.36    PB 5 Heat 2    
F14 Lundström, Anna -82 12.34  PB 4 Heat 1
Ölander, Hanna -82 12.26  PB 3 Heat 1
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.04      1 Final    
Enochsson, Magnus -74 13.09  4 Final
F16 Good, Sandra -79 9.96      1 Final    
Kleebinder, Aline -80 9.35  PB 3 Final
Lannermo, Therese -80 8.75  4 Final
Tresteg (zon) P14   Isaksson, Johan -82 8.72    PB 3 Final    
Jacobsson, Johan -82 8.23  5 Final
Åström, Magnus -82 8.71    PB 4 Final    
P12 Olsson, Johan -83 7.37  PB 4 Final
Thunberg, Johan -84 6.87  PB 6 Final
Westholm, Christian -83 7.32    PB 5 Final    
F14 Ölander, Hanna -82 9.25  [1] PB 1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F13
 1995-01-28/29 (lö-sö)  | IUDM Uppland + HIF U-prop, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Levinsson, Peter -78 7.90    PB 5 Heat 2  
Löfvenberg, Micke -78 7.59  3 Heat 4
  7.65      4 B-final  
Sjölin, Martin -77 7.31  1 Heat 1
7.24  PB 2 A-final
Suhard, Yannick -78 7.68  2 Heat 3
  7.64      3 B-final  
Ugube, Senay -78 8.01  5 Heat 5
P16 Messing, Emil -80 7.92  3 Heat 1
Molinder, Roger -80 7.73  2 Heat 5
  7.77      4 B-final  
Söderström, Niclas -79 7.85  SB 2 Heat 7
F18 Richardsson, Åsa -78 8.46  4 Heat 2
  ej start        Final  
Wikblad, Malin -77 8.70  PB 5 Heat 3
F16 Bergström, Frida -79 8.63  4 Heat 5
Hansson Malmén, Jenny -79 8.68    PB 5 Heat 7  
Hellstrand, Linn -79 8.81  4 Heat 6
Jyttner, Hannah -79 8.46  2 Heat 6
  8.41      5 B-final  
Lannermo, Therese -80 8.67  6 Heat 3
Thulin, Petra -79 8.70  4 Heat 2
Ålund, Anna -80 8.97  6 Heat 1
1 500 m P18   Garcia, Ricardo -77 4:27.67    PB 3 Final  
P16 » Pell, Rickard -79 4:16.48  2 Heat 3
F16 Wallgren, Lisa -79 5:07.42  3 Heat 1
60 m häck (100 cm) P18   Kleebinder, Niklas -77 9.21    PB 4 Heat 2  
Löfvenberg, Micke -78 8.98  1 Heat 2
  8.99      3 Final  
Ström, Michael -78 9.28  PB 3 Heat 1
60 m häck (91,4 cm) P16   Molinder, Roger -80 ej start        Heat 1  
Wallgren, Jens -79 9.58  PB 3 Heat 2
ej start  Final
60 m häck (76,2 cm) F16   Tuvéne, Anna -80 ej start        Heat 2  
Höjd P18   Kleebinder, Niklas -77 1.93    PB 1 Final  
F16 Tuvéne, Anna -80 1.35  5 Final
Stav P18   Kleebinder, Niklas -77 3.07    PB 4 Final  
Ström, Michael -78 2.77  PB 5 Final
P16 Wallgren, Jens -79 3.27  2 Final
Längd P18   Ström, Michael -78 6.04    PB 3 Final  
Suhard, Yannick -78 5.56  PB 4 Final
P16 Messing, Emil -80 5.55    PB 7 Final  
Molinder, Roger -80 5.85  SB 3 Final
Wallgren, Jens -79 5.17  11
F16 Good, Sandra -79 4.64    PB 13    
Hellstrand, Linn -79 4.81  11
Lannermo, Therese -80 4.31  18
Thulin, Petra -79 5.05    PB 9    
Ålund, Anna -80 4.02  19
Tresteg P16   Johansson, Andreas -80 8.93      7 Final  
Messing, Emil -80 11.71  PB 4 Final
Molinder, Roger -80 11.87      2 Final  
F16 Good, Sandra -79 10.24  PB 3 Final
Hellstrand, Linn -79 10.30  2 Final
Jyttner, Hannah -79 9.49    PB 6 Final  
Lannermo, Therese -80 8.83  8 Final
Tuvéne, Anna -80 8.46  9
Kula (6,25 kg) P18   Kleebinder, Niklas -77 12.11    PB 2 Final  
Ström, Michael -78 10.41  3 Final
Kula (5,5 kg) P15   Wallgren, Jens -79 10.35      3 Final  
 1995-01-28 (lö)  | Pallasspelen, Atleticum, Malmö
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS » Rappe, Martin -72 1:59.07    PB 12 1    
 1995-01-25 (on)  | Inne-Öset 2, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22 » Engström, Fredrik -74 7.43    SB 3 Heat 3    
Enochsson, Magnus -74 7.43  PB 3 Heat 4
Högberg, David -73 7.41      2 Heat 1    
Mireku, Richard -76 7.47  SB 4 Heat 4
7.49  1 B-final
Sillén, Martin -75 7.78      6 Heat 2    
P18 Kleebinder, Niklas -77 7.76  PB 3 Heat 3
ej start  Final
Löfvenberg, Micke -78 7.71  2 Heat 3
  7.66      2 Final    
Sjöberg, Fredrik -74 7.36  PB 1 Heat 2
Ström, Michael -78 7.92  PB 4 Heat 1
P16 Wallgren, Jens -79 8.23  PB 5 Heat 1
  ej start        Final    
P14 Ericsson, Markus -81 8.91  2 Heat 1
8.87  PB 4 Final
Kahn, Fredrik -81 8.40  1 Heat 1
  8.43      1 Final    
Lundin, Daniel -81 8.46  PB 1 Heat 2
8.52  2 Final
Skeppstedt, Martin -82 8.49  2 Heat 2
  8.57      3 Final    
Åström, Magnus -82 9.61  PB 4 Heat 1
P12 Jonsson, Bo -83 10.65  PB 6 Heat 1
  10.93      4 Final    
Karpati, Mats -72 10.45  PB 5 Heat 1
10.59  3 Final
Lazar, Thomas -83 9.96  3 Heat 1
  9.99      2 Final    
KS Hjärtner, Lotta -70 9.24  PB 6 Heat 1
K22 Nyström Tholander, Emma -76 8.06  3 Heat 2
  8.10      5 Final    
Wickström, Tanja -73 7.73  1 Heat 3
Wickström, Tanja -73 7.65  PB 1 Final
F18 Wikblad, Malin -77 8.78      5 Heat 1    
F16 Jyttner, Hannah -79 8.44  4 Heat 1
8.41  PB 5 Final
Lannermo, Therese -80 8.62    PB 5 Heat 1    
Thulin, Petra -79 8.67  PB 4 Heat 2
Ålund, Anna -80 8.87  PB 5 Heat 2
F14 Aderö, Johanna -81 8.86  4 Heat 1
  8.93      3 Final    
Ghebrehiwet, Harnet -81 9.42  1 Heat 2
9.47  5 Final
Jonason, Ann -82 10.15    PB 3 Heat 2    
F12 Askervall, Louise -83 8.83  1 Heat 1
8.82  1 Final
Ljungkvist, Jenny -83 8.93  2 Heat 2
  9.00      4 Final    
Malmkvist, Sofie -83 10.10  PB 4 Heat 3
Ålund, Carina -83 10.20  4 Heat 1
800 m P12   Karpati, Mats -72 3:17.87    PB 6 Final    
Lazar, Thomas -83 3:12.24  PB 4 Final
K22 » Lundgren, Stina -76 2:28.55    SB 1 Heat 1    
F12 Malmkvist, Sofie -83 3:12.45  PB 6 Heat 2
1 500 m P16   Sundén, Mikael -81 5:31.28    PB 9      
Höjd M22 » Victorén, Michael -74 2.03  [1] PB 1 1Final    
P18 Kleebinder, Niklas -77 1.88  2 Final
Ström, Michael -78 1.76    SB 3 Final    
P16 Wallgren, Jens -79 1.64  PB 2 Final
P14 Hallgren, Jonathan -81 1.52  1 Final
Kahn, Fredrik -81 1.48      2 Final    
P12 Jonsson, Bo -83 ej res 
F16 Ålund, Anna -80 1.24  3 Final
F14 Aderö, Johanna -81 1.28      4 Final    
Pahlén, Jenny -82 1.28  6 Final
F12 Ålund, Carina -83 1.12  PB 1 1Final
Kula (6,25 kg) P18   Kleebinder, Niklas -77 11.95    PB 2 Final    
Ström, Michael -78 11.79  [2] PB 3 Final
Kula (5,5 kg) P16   Wallgren, Jens -79 10.54    PB 2 Final    
Kula (4,0 kg) P14   Ericsson, Markus -81 9.44      1 Final    
Lundin, Daniel -81 8.81  PB 2 Final
KS Gylfe, Mari -73 11.62  1 Final
Kula (3,0 kg) F16   Wahlström, Ana -80 9.22    PB 2 Final    
F14 Jonason, Ann -82 6.95  PB 3 Final
Svensson, Jenny -82 5.32  PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F12   Askervall, Louise -83 8.08      1 Final    
Malmkvist, Helen -83 6.61  3 Final
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
[2] - Klubbrekord i klassen P17
 1995-01-21/22 (lö-sö)  | Haninge OPEN, Torvalla sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Sillén, Martin -75 7.78      6 Heat 2  
Wijk, Fredrik -72 7.27  3 Heat 2
P18 Löfvenberg, Micke -78 7.74  5 Final
  7.42    PB 2 Heat 1  
P14 Kahn, Fredrik -81 8.40  3 Heat 2
8.37  PB 3 Final
Lindkvist, Andreas -81 8.39  2 Heat 2
  8.32    PB 2 Final  
P13 Skeppstedt, Martin -82 8.59  2 Heat 1
8.56  4 Final
F15 Wiberg, Olivia -80 8.95      4 Heat 3  
Ålund, Anna -80 8.95  5 Heat 3
F14 Aderö, Johanna -81 8.87  4 Final
  8.81      2 Heat 3  
Lögdqvist, Caroline -81 9.39  5 Heat 3
60 m häck (100 cm) P18   Kleebinder, Niklas -77 9.42      1 B-final  
Löfvenberg, Micke -78 8.98  [1] PB 2 A-final
Ström, Michael -78 9.57  3 B-final
60 m häck (91,4 cm) P16   Wallgren, Jens -79 9.64    PB 4 Final  
60 m häck (84 cm) KS   Wickström, Tanja -73 8.75  [2,3] PB 1 Final  
Höjd MS » Victorén, Michael -74 1.93    SB 1 Final  
P18 Kleebinder, Niklas -77 1.90  PB 1 Final
P14 Ericsson, Markus -81 1.56      4 Final  
Kahn, Fredrik -81 1.40  8 Final
F14 Aderö, Johanna -81 1.30  PB 4 Final
Wikström, Linda -81 1.30  5 Final
Längd MS   Danielsson, Erik -71 6.46    PB 1 Final  
F16 Ålund, Anna -80 4.10  PB 6 Final
Längd (zon) P14   Ericsson, Markus -81 4.75    PB 6 Final  
Kahn, Fredrik -81 4.91  PB 4 Final
F14 Aderö, Johanna -81 4.46    PB 5 Final  
Ghebrehiwet, Harnet -81 3.96  PB 10
Lögdqvist, Caroline -81 4.48  PB 4 Final
Kula (5,5 kg) P16   Wallgren, Jens -79 10.00    PB 5 Final  
Kula (4,0 kg) P14   Ericsson, Markus -81 9.64    PB 2 Final  
Kahn, Fredrik -81 8.88  4 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Klubbrekord i klassen K22
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
 1995-01-19 (to)  | Solna Friidrottsspelen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Barthel, Mattias -70 7.52      3 Heat 3    
Danielsson, Erik -71 7.39  4 Heat 2
Wijk, Fredrik -72 7.22  2 Heat 1
  7.19      5 Final    
M22 » Engström, Fredrik -74 7.46  SB 4 Heat 1
7.47  5 B-final
Enochsson, Magnus -74 7.53    PB 3 Heat 4    
Högberg, David -73 7.40  2 Heat 1
7.34  2 B-final
Mireku, Richard -76 7.53    SB 3 Heat 3    
Sillén, Martin -75 7.86  4 Heat 3
» Victorén, Michael -74 7.28  1 Heat 2
  7.38      6 A-final    
P18 Islamzai, Ali -78 7.48  1 Heat 1
7.49  5 Final
Löfvenberg, Micke -78 7.67    PB 3 Heat 2    
Sjölin, Martin -77 7.42  2 Heat 3
7.36  PB 2 Final
Suhard, Yannick -78 7.70      3 Heat 3    
Söderström, Niclas -79 7.88  SB 4 Heat 2
Ugube, Senay -78 7.97  PB 6 Heat 1
Wallgren, Jens -79 8.34      5 Heat 3    
KS Wickström, Tanja -73 7.78  1 Heat 1
K22 Nyström Tholander, Emma -76 8.08  1 Heat 1
Nyström Tholander, Emma -76 8.04  [1] SB 1 Final    
F18 Bergström, Frida -79 8.55  4 Heat 3
Fredriksson, Eleonore -79 8.57  3 Heat 2
Hellstrand, Linn -79 8.65    PB 5 Heat 1    
Jyttner, Hannah -79 8.60  4 Heat 1
800 m P18   Gerezginer, Abreham -77 2:12.00      3 Final    
» Pell, Rickard -79 2:08.01  1 Final
F18 Schmitz, Jenny -77 2:34.93    PB 2 Final    
Sparreskog, Petra -77 2:48.59  PB 3 Final
Wallgren, Lisa -79 2:30.55  1 Final
60 m häck (100 cm) P18   Kleebinder, Niklas -77 9.29    PB 4 Final    
Löfvenberg, Micke -78 9.10  [2] PB 2 Final
60 m häck (84 cm) K22   Wickström, Tanja -73 8.79  [3] PB 1 Heat 2    
F18 Richardsson, Åsa -78 10.76  4 Heat 1
Wikblad, Malin -77 10.87  PB 5 Heat 1
Stav P18   Kleebinder, Niklas -77 2.86      4 Final    
Wallgren, Jens -79 3.49  3 Final
Tresteg M22 » Attersand, Johan -74 15.07    SB 1 Final    
Enochsson, Magnus -74 13.17  SB 4 Final
F18 Hellegren, Karin -80 9.46    PB 3 Final    
Hellstrand, Linn -79 10.32  [4] PB 1 Final
Wikblad, Malin -77 9.80  PB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[2] - Klubbrekord i klassen P17
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
[4] - Klubbrekord i klassen F16
 1995-01-19 (to)  | KUL-öset, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (4,0 kg) K22   Gylfe, Mari -73 11.60      1 1    
 1995-01-14/15 (lö-sö)  | IDM uppland + HIF vinterprop, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Barthel, Mattias -70 7.46    PB 3 Heat 10  
» Engström, Fredrik -74 7.56  SB 3 Heat 3
Holubec, Andreas -74 7.46      3 Heat 1  
Högberg, David -73 7.32  SB 2 Heat 1
7.34  6 C-final
Islamzai, Ali -78 7.59      4 Heat 8  
Kleebinder, Niklas -77 7.83  SB 6 Heat 9
Messing, Emil -80 7.89  PB 5 Heat 6
Molinder, Roger -80 7.73      5 Heat 10  
Nilsson, Per -79 8.53  6 Heat 2
Sillén, Martin -75 7.75  PB 5 Heat 7
Sjölin, Martin -77 7.37    PB 4 Heat 9  
Suhard, Yannick -78 7.61  4 Heat 5
» Victorén, Michael -74 7.25  SB 2 Heat 3
  7.30      5 B-final  
KS Hjärtner, Lotta -70 9.27  SB 6 Heat 3
Nyström Tholander, Emma -76 8.17  3 Heat 1
Wickström, Tanja -73 7.73  1 Heat 3
Wickström, Tanja -73 7.72  [1] PB 1 A-Final
800 m MS   Bergenfelt, Niklas -75 2:09.77    PB 2 Heat 2  
Karlsson, Mikael -74 2:04.80  PB 1 Heat 2
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 3:55.06    PB 2 Heat 2  
Bergenfelt, Niklas -75 4:28.05  PB 3 Heat 1
Karlsson, Mikael -74 4:22.16  PB 1 Heat 1
60 m häck (84 cm) KS   Wickström, Tanja -73 8.99      1 Heat 2  
Wickström, Tanja -73 8.86  [1,2] PB 1 Final
Höjd MS   Kleebinder, Niklas -77 1.88    PB 6 Final  
» Victorén, Michael -74 1.92  SB 5 Final
Stav MS   Kleebinder, Niklas -77 2.98    PB 6 Final  
Wallgren, Jens -79 3.48  3 Final
Längd MS   Islamzai, Ali -78 5.53    PB 15    
Messing, Emil -80 4.96  19
Molinder, Roger -80 5.76      14    
Ström, Michael -78 5.86  SB 12
Suhard, Yannick -78 5.46  16
Wallgren, Jens -79 5.33    PB 17    
» Victorén, Michael -74 6.57  SB 6 Final
KS Hellstrand, Linn -79 4.86  PB 9
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.81    SB 1 Final  
Molinder, Roger -80 11.73  9
Wallgren, Jens -79 11.32    PB 10    
KS Hellstrand, Linn -79 9.91  3 Final
Kula (7,26 kg) MS   Danielsson, Erik -71 11.96    PB 4 Final  
Kula (4,0 kg) KS   Gylfe, Mari -73 11.70  [1] PB 1 Final  
Schöldström, Anneli -67 8.29  PB 4 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 1995-01-07 (lö)  | Solna Friidrottsspelan, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Danielsson, Erik -71 7.38    PB 4 Heat 2    
Wijk, Fredrik -72 7.20  2 Heat 1
  7.13    SB 3 Final    
M22 Bergenfelt, Niklas -75 8.22  PB 5 Heat 3
Holubec, Andreas -74 7.41  3 Heat 1
  7.40    SB 4 Final    
Karlsson, Mikael -74 8.02  PB 5 Heat 1
Sillén, Martin -75 8.22  PB 5 Heat 2
P18 Islamzai, Ali -78 7.53  1 Heat 1
  7.48    PB 2 Final    
Sjölin, Martin -77 7.46  1 Heat 3
7.43  SB 1 Final
Suhard, Yannick -78 7.61    PB 2 Heat 2    
P16 Berglind, Kalle -79 8.09  4 Heat 4
Messing, Emil -80 8.01  3 Heat 3
Molinder, Roger -80 7.70  2 Heat 2
  7.72      5 A-Final    
Nilsson, Per -79 8.51  PB 3 Heat 5
Wallgren, Jens -79 8.38  5 Heat 1
P14 Kahn, Fredrik -81 8.58  2 Heat 2
  8.57      3 Final    
K22 Nyström Tholander, Emma -76 8.12  SB 1 Heat 1
F18 Richardsson, Åsa -78 8.50  3 Heat 1
  8.45    PB 5 Final    
Wikblad, Malin -77 8.78  SB 4 Heat 2
F16 Bergström, Frida -79 8.62  3 Heat 4
  8.58      5 B-final    
Hellstrand, Linn -79 8.80  PB 4 Heat 5
Jyttner, Hannah -79 8.52  3 Heat 1
  8.45      4 B-final    
Lannermo, Therese -80 8.81  5 Heat 5
Thulin, Petra -79 8.71  PB 3 Heat 3
Wiberg, Olivia -80 9.06      6 Heat 5    
Ålund, Anna -80 9.19  5 Heat 2
F14 Aderö, Johanna -81 8.87  6 A-Final
  8.91      2 Heat 3    
Larsson, Angelica -82 8.57  1 Heat 1
8.46  PB 2 A-Final
Lögdqvist, Caroline -81 9.45      6 Heat 4    
Ölander, Hanna -82 9.82  PB 6 Heat 2
800 m P16 » Pell, Rickard -79 2:08.64      1 Heat 2    
F16 Wallgren, Lisa -79 2:34.96  3 Heat 2
60 m häck (100 cm) P18   Ström, Michael -78 9.38  [1] PB 2 Final    
Höjd P14   Hallgren, Jonathan -81 1.60      1 Final    
Kahn, Fredrik -81 1.50  PB 4 Final
Stav P18   Ström, Michael -78 2.57      3 Final    
P16 Wallgren, Jens -79 3.57  3 Final
Längd F16   Hellstrand, Linn -79 4.76      8 Final    
Lannermo, Therese -80 3.57  19
Thulin, Petra -79 5.02    PB 3 Final    
Tuvéne, Anna -80 3.82  PB 18
Ålund, Anna -80 3.84  17
Längd (zon) F14   Aderö, Johanna -81 4.26    PB 10      
Lögdqvist, Caroline -81 4.43  PB 7 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1994-12-10/11 (lö-sö)  | Luciaspelen, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Skeppstedt, Martin -82 8.52      4 Heat 1  
8.53  3 C-final
Virtanen, Patrik -82 9.94  4 Heat 8
Kula (4,0 kg) P14   Virtanen, Patrik -82 6.04      16    
 1994-12-10/11 (lö-sö)  | Julklappsjakten, Friidrottens hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Levinsson, Peter -78 7.97    PB 6 Heat 1  
Ström, Michael -78 7.95  PB 4 Heat 3
Suhard, Yannick -78 7.63    PB 5 Heat 2  
Ugube, Senay -78 7.99  PB 5 Heat 3
P16 Berglind, Kalle -79 8.00  PB 6 Heat 4
Söderström, Niclas -79 7.89    SB 5 Heat 4  
Wallgren, Jens -79 8.29  PB 6 Heat 1
P15 Gillberg, Mikael -80 8.64  PB 8 Heat 3
Hellborg, Magnus -80 9.03    PB 8 Heat 1  
Johansson, Andreas -80 9.25  PB 8 Heat 4
Messing, Emil -80 7.94  PB 2 Heat 2
Molinder, Roger -80 7.69  PB 1 Heat 4
  7.70      4 Final  
P14 Hallgren, Jonathan -81 8.80  PB 6 Heat 4
Johansson, Fredrik -81 9.36  PB 7 Heat 2
Kahn, Fredrik -81 8.41    PB 4 Heat 4  
Klinteskog, Johan -81 8.67  PB 7 Heat 3
Orrskog, Martin -82 9.53  PB 4 Heat 4
P13 Granlund, Anton -82 9.81    PB 7 Heat 3  
Isaksson, Johan -82 9.45  PB 5 Heat 1
Jacobsson, Johan -82 9.15  PB 3 Heat 2
Åström, Magnus -82 9.67    PB 7 Heat 1  
P12 Ahlqvist, Daniel -83 9.34  2 Heat 5
9.46  5 B-final
Karlsson, Mikael -83 11.36    PB 6 Heat 1  
Kjäll, Daniel -83 10.04  PB 6 Heat 3
Lazar, Thomas -83 9.87  PB 4 Heat 2
Streberg, Tommy -83 10.41    PB 7 Heat 2  
Westholm, Christian -83 10.25  7 Heat 3
Åkesson, Jimmy -84 11.64  PB 7 Heat 1
P11 » Attersand, Henrik -84 9.75      3 Heat 1  
Thunberg, Johan -84 10.10  PB 5 Heat 1
F18 Richardsson, Åsa -78 8.57  SB 5 Heat 2
F16 Bergström, Frida -79 8.46    SB 3 Heat 3  
Fredriksson, Eleonore -79 8.43  2 Heat 3
8.42  SB 7 Final
Hansson, Jenny -79 8.65    PB 5 Heat 2  
Hellstrand, Linn -79 8.83  SB 6 Heat 1
Jyttner, Hannah -79 8.43  PB 3 Heat 1
  8.45      8 Final  
F15 Lannermo, Therese -80 8.74  PB 4 Heat 3
Wiberg, Olivia -80 8.79  PB 6 Heat 3
Ålund, Anna -80 8.90    PB 8 Heat 2  
F14 Aderö, Johanna -81 8.78  4 Heat 4
8.68  PB 2 B-final
Engström, Jenny -77 9.40      6 Heat 5  
Ghebrehiwet, Harnet -81 9.35  PB 5 Heat 6
Lundström, Anna -82 9.51  PB 3 Heat 6
Lögdqvist, Caroline -81 9.19    PB 7 Heat 4  
Svenning, Sigrid -81 9.09  PB 3 Heat 6
Wikström, Linda -81 10.02  PB 7 Heat 5
F13 Larsson, Angelica -82 8.62  1 Heat 2
  8.53    PB 1 A-final  
Pahlén, Jenny -82 9.01  PB 2 Heat 6
Sonnerby, Maria -82 8.85  PB 3 Heat 5
  8.92      7 B-final  
F12 Askervall, Louise -83 8.77  PB 1 Heat 1
8.78  2 A-final
Kudrén, Sara -84 10.68    PB 7 Heat 3  
Ljungkvist, Jenny -83 8.93  PB 2 Heat 1
9.07  7 A-final
F11 Isaksson, Kristina -84 9.50  3 Heat 2
  9.49      4 A-final  
Jacobsson, Sofie -84 10.23  PB 5 Heat 3
200 m P18   Levinsson, Peter -78 26.03    PB 3 Heat 3  
Suhard, Yannick -78 24.73  PB 2 Heat 3
Ugube, Senay -78 26.44    PB 3 Heat 2  
P16 Söderström, Niclas -79 24.39  PB 2 Heat 1
P15 Messing, Emil -80 25.28  PB 3 Heat 1
F18 Richardsson, Åsa -78 28.40    PB 3 Heat 3  
F16 Bergström, Frida -79 28.70  PB 2 Heat 2
Hansson, Jenny -79 30.29  PB 3 Heat 2
Hellstrand, Linn -79 30.63    PB 4 Heat 3  
Jyttner, Hannah -79 28.70  PB 1 Heat 3
Ålund, Anna -80 29.95  PB 2 Heat 5
F15 Wiberg, Olivia -80 29.59  3 Heat 1
600 m F11   Kudrén, Sara -84 2:15.59    PB 2 Heat 2  
800 m P18   Gerezginer, Abreham -77 2:09.07    PB 3 Heat 2  
P16 » Pell, Rickard -79 2:05.48  PB 4 Final
P15 Hellborg, Magnus -80 2:34.05    PB 5 Heat 1  
P14 Klinteskog, Johan -81 2:21.41  SB 2 Heat 1
F16 Wallgren, Lisa -79 2:28.6m PB 3 Final
F15 Wiberg, Olivia -80 2:44.8m   PB 5 Final  
F14 Aderö, Johanna -81 2:38.40  PB 6 Heat 1
Ghebrehiwet, Harnet -81 2:38.39  PB 5 Heat 1
Rahm, Emma -81 2:52.06    PB 5 Heat 2  
Svenning, Sigrid -81 2:50.82  PB 4 Heat 2
F13 Günter, Ellen -82 3:11.23  PB 5 Heat 2
Norman, Lisa -82 3:07.75  PB 4 Heat 2
1 500 m P18   Gerezginer, Abreham -77 4:34.80    PB 3 Heat 2  
P16 » Pell, Rickard -79 4:12.15  PB 2 Final
F16 Wallgren, Lisa -79 5:02.05  SB 2 Final
60 m häck (100 cm) P18   Ström, Michael -78 9.52  [1] PB 4 Final  
60 m häck (91,4 cm) P16   Molinder, Roger -80 9.86      8 Final  
Wallgren, Jens -79 10.21  3 Heat 1
  10.04    PB 7 Final  
P15 Molinder, Roger -80 9.31  PB 2 Heat 1
60 m häck (84 cm) P14   Klinteskog, Johan -81 11.10      4 Heat 2  
11.19  8 Final
P13 Isaksson, Johan -82 12.15  2 Heat 3
  11.72    PB 6 Final  
Orrskog, Martin -82 12.56  PB 3 Heat 2
F18 Richardsson, Åsa -78 10.64  PB 4 Heat 2
60 m häck (76,2 cm) P12   Karpati, Mats -72 13.87    PB 3 Heat 1  
Lazar, Thomas -83 13.24  2 Heat 1
  12.93    PB 7 Final  
F15 Tuvéne, Anna -80 10.9m 7 Final
F14 Lögdqvist, Caroline -81 12.46  PB 7 Heat 3
F13 Günter, Ellen -82 12.81    PB 8 Heat 2  
Lundström, Anna -82 12.46  PB 7 Heat 2
Norman, Lisa -82 11.99  PB 5 Heat 4
Pahlén, Jenny -82 11.68      3 Heat 3  
Sonnerby, Maria -82 12.12  PB 7 Heat 1
Ölander, Hanna -82 12.33  PB 6 Heat 2
F12 Askervall, Louise -83 13.13      2 Heat 2  
Ljungkvist, Jenny -83 13.65  3 Heat 2
F11 Isaksson, Kristina -84 13.10  PB 3 Heat 2
13.19  7 Final
Höjd P14   Ericsson, Markus -81 1.60    PB 4 Final  
Hallgren, Jonathan -81 1.65  PB 2 Final
P13 Orrskog, Martin -82 1.30    PB 7 Final  
P12 Lazar, Thomas -83 1.10  PB 16
F16 Berglund, Anna-Karin -79 1.40  SB 5 Final
F15 Tuvéne, Anna -80 1.35    PB 12    
Ålund, Anna -80 1.25  13
F14 Wikström, Linda -81 1.30  PB 13
F13 Larsson, Angelica -82 1.25    PB 18    
Pahlén, Jenny -82 1.30  11
Ölander, Hanna -82 1.39  PB 1 Final
F12 Ljungkvist, Jenny -83 1.20  PB 12
Stav P18   Ström, Michael -78 2.65    PB 1 Final  
P16 Wallgren, Jens -79 3.65  SB 1 Final
Längd P18   Ström, Michael -78 5.84    SB 6 Final  
Suhard, Yannick -78 5.52  PB 7 Final
P16 Berglind, Kalle -79 4.81    PB 13    
Wallgren, Jens -79 5.13  PB 10
P15 Gillberg, Mikael -80 4.38  PB 22
Hellborg, Magnus -80 3.89    PB 27    
Johansson, Andreas -80 3.80  PB 28
Messing, Emil -80 5.20  PB 10
Molinder, Roger -80 5.77    SB 2 Final  
F16 Berglund, Anna-Karin -79 4.30  PB 10
Fredriksson, Eleonore -79 4.59  PB 6 Final
Hellstrand, Linn -79 4.77    PB 4 Final  
F15 Lannermo, Therese -80 4.43  PB 8 Final
Ålund, Anna -80 3.96  PB 20
Längd (zon) P14   Kahn, Fredrik -81 4.82    PB 11    
P13 Isaksson, Johan -82 3.91  PB 16
Jacobsson, Johan -82 3.66    SB 23    
Åström, Magnus -82 3.85  PB 21
P12 Ahlqvist, Daniel -83 3.78  SB 10
Kjäll, Daniel -83 3.19    PB 17    
Streberg, Tommy -83 2.59  18
Åkesson, Jimmy -84 2.40  PB 19
P11 » Attersand, Henrik -84 3.36      16    
F14 Aderö, Johanna -81 4.25  PB 9 KvalPool1
Lögdqvist, Caroline -81 4.27  PB 14 KvalPool2
Rahm, Emma -81 3.92    PB 17 KvalPool1  
Wikström, Linda -81 3.32  PB 19 KvalPool1
F13 Pahlén, Jenny -82 4.23  SB 8 KvalPool2
F12 Askervall, Louise -83 4.13    SB 10    
Isaksson, Kristina -84 3.76  4 KvalPool1
3.91  PB 5 Final
Jacobsson, Sofie -84 3.21    PB 17 KvalPool1  
Kudrén, Sara -84 3.11  PB 19 KvalPool2
Tresteg P15   Gillberg, Mikael -80 8.29    PB 16 1  
Johansson, Andreas -80 8.95  PB 15
Messing, Emil -80 10.79    PB 11    
Molinder, Roger -80 12.55  SB 2 Final
F16 Hellstrand, Linn -79 10.09  PB 2 Final
Lannermo, Therese -80 8.88    PB 12    
F15 Tuvéne, Anna -80 9.09  PB 9
Tresteg (zon) P14   Ericsson, Markus -81 10.02    PB 10    
Hallgren, Jonathan -81 10.43  SB 7 Final
Klinteskog, Johan -81 9.91    PB 12    
P13 Granlund, Anton -82 7.92  PB 13
Isaksson, Johan -82 8.59  PB 7 Final
Jacobsson, Johan -82 8.36    PB 8 Final  
Åström, Magnus -82 8.62  PB 6 Final
P11 » Attersand, Henrik -84 7.64  PB 8 Final
F14 Aderö, Johanna -81 9.03    PB 14    
Lögdqvist, Caroline -81 9.15  PB 12
F13 Günter, Ellen -82 8.06  PB 24
Larsson, Angelica -82 8.36    PB 22    
Lundström, Anna -82 7.39  PB 25
Pahlén, Jenny -82 8.96  PB 16
Ölander, Hanna -82 8.97  PB 15
Kula (6,25 kg) P18   Ström, Michael -78 11.06  [1] PB 5 Final  
Kula (5,5 kg) P16   Wallgren, Jens -79 9.95    PB 5 Final  
Kula (4,0 kg) P14   Ericsson, Markus -81 9.51    PB 7 Final  
Kahn, Fredrik -81 8.71  12
P13 Granlund, Anton -82 5.47  PB 15
Kula (3,0 kg) P12   Karpati, Mats -72 6.25    PB 11    
Kjäll, Daniel -83 6.80  PB 7 Final
Westholm, Christian -83 6.15    PB 14    
F13 Ölander, Hanna -82 5.95  22
Kula (2,0 kg) F12   Askervall, Louise -83 8.23    PB 4 Final  
F11 Kudrén, Sara -84 4.31  PB 21
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1994-11-27 (sö)  | Adventskampen, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Andersson, Martin -82 8.96    PB 2 Heat 2    
Isaksson, Johan -82 9.54  PB 4 Heat 2
Kahn, Fredrik -81 8.43    PB 3 Heat 1    
Skeppstedt, Martin -82 8.34  PB 2 Heat 1
Virtanen, Patrik -82 9.43  PB 3 Heat 2
P12 Ahlqvist, Daniel -83 9.34    PB 1 Heat 2    
» Attersand, Henrik -84 9.60  PB 3 Heat 5
Ericsson, Mattias -84 9.82  PB 1 Heat 3
Furu, Robin -84 10.91    PB 4 Heat 3    
Kannerberg, Linus -84 9.55  PB 2 Heat 5
Karlsson, Mikael -83 11.76  PB 4 Heat 1
Karpati, Mats -72 11.04    PB 4 Heat 2    
Strömdahl, Lars -84 9.98  PB 4 Heat 5
Thunberg, Johan -84 10.24  PB 4 Heat 4
Westholm, Christian -83 10.07    PB 1 Heat 1    
F14 Engström, Jenny -77 9.18  PB 3 Heat 3
Larsson, Angelica -82 8.59  PB 1 Heat 1
Liedberg, Catrin -82 10.16    PB 3 Heat 44    
Lundström, Anna -82 9.72  PB 3 Heat 1
Lögdqvist, Caroline -81 9.49  SB 1 Heat 2
Mattila Palmgren, Maria -82 8.88    PB 1 Heat 4    
Sonnerby, Maria -82 8.99  PB 2 Heat 3
F12 Isaksson, Kristina -84 9.44  PB 2 Heat 2
Ljungkvist, Jenny -83 9.25    PB 1 Heat 3    
Schmitz, Corinne -83 9.40  PB 1 Heat 2
Ålund, Carina -83 10.16  PB 1 Heat 1
200 m P16   Messing, Emil -80 25.33    PB 1 Heat 2    
Molinder, Roger -80 25.54  PB 3 Heat 1
F18 Richardsson, Åsa -78 29.00    SB 1 Heat 5    
F16 Jyttner, Hannah -79 29.54  SB 2 Heat 5
Kleebinder, Aline -80 30.02  PB 3 Heat 2
Lannermo, Therese -80 30.23    PB 3 Heat 1    
Thulin, Petra -79 28.82  PB 1 Heat 4
Wiberg, Olivia -80 29.15  PB 1 Heat 3
Ålund, Anna -80 30.33  PB 3 Heat 4
600 m P14   Klinteskog, Johan -81 1:50.75    SB 1 Final    
P12 Ahlqvist, Daniel -83 2:02.30  PB 2 Final
Johansson, Christian -84 2:16.4m   PB 8 Final    
Strömdahl, Lars -84 2:03.35  PB 4 Final
Åkesson, Jimmy -84 brutit 
F14 Aderö, Johanna -81 2:03.82    SB 3 Final    
Ghebrehiwet, Harnet -81 1:59.65  PB 2 Final
Günter, Ellen -82 2:15.71  SB 8 Final
Liedberg, Catrin -82 2:20.14    PB 9 Final    
Norman, Lisa -82 2:06.69  PB 5 Final
Sonnerby, Maria -82 2:08.65  PB 6 Final
F12 Kudrén, Sara -84 2:21.82  [1] PB 5 Final    
Malmkvist, Sofie -83 2:14.23  PB 2 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Molinder, Roger -80 9.93    PB 1 Final    
60 m häck (84 cm) P14   Isaksson, Johan -82 12.22    PB 3 Final    
Klinteskog, Johan -81 11.09  PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) P12   Karlsson, Mikael -83 17.81    PB 3 Heat 2    
Streberg, Tommy -83 14.17  PB 3 Heat 1
Åkesson, Jimmy -84 14.48    PB 2 Heat 2    
F16 Thulin, Petra -79 9.82  PB 1 Final
F14 Larsson, Angelica -82 11.50  PB 2 Heat 2
Lundström, Anna -82 12.87    PB 4 Heat 2    
Lögdqvist, Caroline -81 12.74  PB 3 Heat 2
Pahlén, Jenny -82 11.38  PB 2 Heat 1
F12 Askervall, Louise -83 12.31    PB 1 Final    
Ljungkvist, Jenny -83 13.40  PB 2 Final
Höjd F16   Ålund, Anna -80 1.25    SB 3 Final    
F14 Aderö, Johanna -81 1.25  PB 6 Final
Pahlén, Jenny -82 1.30    PB 1 Final    
Wikström, Linda -81 1.25  PB 6 Final
Ölander, Hanna -82 1.30  PB 2 Final
Stav P14   Ericsson, Markus -81 1.80    SB 2 Final    
Längd (zon) P12 » Attersand, Henrik -84 3.49    PB 6 Final    
Ericsson, Mattias -84 4.04  PB 1 Final
Furu, Robin -84 3.23    PB 13      
Johansson, Christian -84 2.99  PB 14
Kannerberg, Linus -84 3.42  PB 9
Streberg, Tommy -83 3.39    PB 10      
Thunberg, Johan -84 3.24  PB 12
F12 Isaksson, Kristina -84 3.88  PB 1 Final
Kudrén, Sara -84 2.83    PB 10      
Malmkvist, Sofie -83 3.82  PB 3 Final
Schmitz, Corinne -83 3.82  PB 2 Final
Ålund, Carina -83 3.30  PB 7 Final
Kula (4,0 kg) P14   Ericsson, Markus -81 8.76    PB 3 Final    
Kahn, Fredrik -81 8.97  PB 2 Final
Virtanen, Patrik -82 6.40  PB 4 Final
Kula (3,0 kg) P12   Karpati, Mats -72 6.24    PB 2 Final    
Kjäll, Daniel -83 6.43  PB 1 Final
Westholm, Christian -83 5.95    PB 3 Final    
F14 Mattila Palmgren, Maria -82 5.28  PB 6 Final
Wikström, Linda -81 5.62  PB 5 Final
Ölander, Hanna -82 6.34  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F12   Askervall, Louise -83 7.68    SB 1 Final    
Malmkvist, Helen -83 7.01  PB 2 Final
12 x 200 m X16   Schmitz, Corinne -83 5:52.85      1      
Ljungkvist, Jenny -83
Ahlqvist, Daniel -83
Ericsson, Mattias -84
Larsson, Angelica -82
Aderö, Johanna -81
Skeppstedt, Martin -82
Kahn, Fredrik -81
Thulin, Petra -79
Jyttner, Hannah -79
Molinder, Roger -80
Messing, Emil -80
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics