HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2018-10-10
Ute för 1994 Resultatdatum: 1994-09-10
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
43.66  Granlund, Anton -82 P13 1994-05-26 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Orrskog, Martin -82
Andersson, Martin -82
Jacobsson, Johan -82
Skeppstedt, Martin -82
44.16  Granlund, Anton -82 P13 1994-05-26 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Orrskog, Martin -82
Andersson, Martin -82
Jacobsson, Johan -82
Skeppstedt, Martin -82
Manuell tidtagning
43.8m Torstensson, Johan -82 P13 1994-07-09 » 7/9 Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Andersson, Martin -82
Jacobsson, Johan -82
Isaksson, Johan -82
Skeppstedt, Martin -82
44.0m Torstensson, Johan -82 P13 1994-05-16 » Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Skeppstedt, Martin -82
Isaksson, Johan -82
Jacobsson, Johan -82
Andersson, Martin -82
46.5m Torstensson, Johan -82 P13 1994-09-10 » I-Cup Final 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Andersson, Martin -82
Isaksson, Johan -82
Jacobsson, Johan -82
Skeppstedt, Martin -82
47.1m Kjäll, Daniel -83 P13 1994-08-24 » 24/8 Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Kannerberg, Linus -84
Torstensson, Johan -82
Orrskog, Martin -82
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.62  Malm, Hugo -81 P15 1994-09-10 » I-Cup Final 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Flodell, Johan -81
Messing, Emil -80
Molinder, Roger -80
43.47  Messing, Emil -80 P15 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Ericsson, Markus -81
Hallgren, Jonathan -81
Karlsson, Martin -80
46.49  Klinteskog, Johan -81 P15 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Johansson, Andreas -80
Hillborg, Magnus -80
Johansson, Fredrik -81
Manuell tidtagning
41.7m Messing, Emil -80 P15 1994-05-16 » Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Flodell, Johan -81
Lindkvist, Andreas -81
Molinder, Roger -80
45.8m Kahn, Fredrik -81 MS 1994-08-24 » 24/8 Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Hillborg, Magnus -80
Hallgren, Jonathan -81
Ericsson, Markus -81
46.8m Klinteskog, Johan -81 MS 1994-05-16 » Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Sundén, Mikael -81
Rabe, Martin -81
Hillborg, Magnus -80
47.2m Borg, Martin -xx MS 1994-08-24 » 24/8 Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Johansson, Fredrik -81
Johansson, Andreas -80
Sundén, Mikael -81
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
45.91  [1] Uhlin, Michael -78 P17 1994-09-03 » Lag-USM, Västra Mark, Karlskrona
Söderström, Niclas -79
Ström, Michael -78
Islamzai, Ali -78
46.13  Mireku, Richard -76 MS 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Nedin, Johan -77
Sjöberg, Fredrik -77
Kleebinder, Niklas -77
46.21  Uhlin, Michael -78 P17 1994-06-19 » Stafett-SM, Rimnersvallen, Uddevalla
Söderström, Niclas -79
Ström, Michael -78
Islamzai, Ali -78
46.62  Opander, Niklas -78 P17 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Söderström, Niclas -79
Ström, Michael -78
Uhlin, Michael -78
46.62  Mireku, Richard -76 MS 1994-05-31 » ICAden-cup Final 16-18 år, Enskede IP, Enskede
Nedin, Johan -77
Sjöberg, Fredrik -77
Kleebinder, Niklas -77
46.85  Opander, Niklas -78 P17 1994-05-31 » ICAden-cup Final 16-18 år, Enskede IP, Enskede
Söderström, Niclas -79
Ström, Michael -78
Uhlin, Michael -78
47.02  Holubec, Andreas -74 MS 1994-05-23 » Kval match Lag-SM Herrar, Enskede IP, Enskede
» Attersand, Johan -74
Danielsson, Erik -71
Kleebinder, Niklas -77
47.25  Opander, Niklas -78 P17 1994-05-19 » Icaden cup 19/5, Enskede IP, Stockholm
Söderström, Niclas -79
Ström, Michael -78
Uhlin, Michael -78
47.25  Opander, Niklas -78 P17 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Söderström, Niclas -79
Ström, Michael -78
Uhlin, Michael -78
49.53  Nilsson, Magnus -79 MS 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
» Pell, Rickard -79
Söderlund, Daniel -78
Vedemo, Pierre -79
52.43  [2] Nilsson, Per -79 P15 1994-05-19 » Icaden cup 19/5, Enskede IP, Stockholm
Vedemo, Pierre -79
Wallgren, Jens -79
Nilsson, Magnus -79
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
3:38.84  Nedin, Johan -77 MS 1994-05-24 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Mireku, Richard -76
Kleebinder, Niklas -77
Sjöberg, Fredrik -77
3:42.06  [1] Enochsson, Magnus -74 M22 1994-05-26 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
» Gustafsson, Peter -74
Hersi, Awad -73
Edholm, Per -73
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för M22
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:25.53  Söderström, Niclas -79 MS 1994-06-18 » Stafett-SM, Rimnersvallen, Uddevalla
» Pell, Rickard -79
Ström, Michael -78
6:32.81  Ström, Michael -78 MS 1994-05-26 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Söderström, Niclas -79
» Pell, Rickard -79
6:44.33  Ström, Michael -78 MS 1994-06-18 » Stafett-SM, Rimnersvallen, Uddevalla
» Pell, Rickard -79
Söderström, Niclas -79
7:02.70  Islamzai, Ali -78 MS 1994-05-26 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Svensson, Mikael -xx
Nilsson, Magnus -79
7:46.35  Klinteskog, Johan -81 MS 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Johansson, Fredrik -81
Messing, Emil -80
8:08.24  [1] Skeppstedt, Martin -82 P13 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Andersson, Martin -82
Jacobsson, Johan -82
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:52.60  » Häggström, Niklas -71 MS 1994-05-26 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Forss, Michael -62
» Rappe, Martin -72
Rappe, Jonas -70
8:23.22  Crona, Magnus -75 M22 1994-05-24 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
» Gustafsson, Peter -74
Hersi, Awad -73
Lindberg, Mattias -72
               
 4 x 1 500 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
16:30.93  » Häggström, Niklas -71 MS 1994-05-24 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
» Rappe, Martin -72
Arkad, Martin -69
» Askdal, Kjell -67
17:18.90  Forss, Michael -62 MS 1994-05-24 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
» Liljebäck, Lars-Erik -58
Tholander, Jakob -71
» Tailoglou, Panagiotis -66
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
44.68  Larsson, Angelica -82 KS 1994-05-26 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Nordin, Jenny -xx
Wallner, Charlotte -83
Schmitz, Corinne -83
Askervall, Louise -83
45.64  Larsson, Angelica -82 KS 1994-05-26 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Nordin, Jenny -xx
Wallner, Charlotte -83
Schmitz, Corinne -83
Askervall, Louise -83
Manuell tidtagning
44.0m Larsson, Angelica -82 F13 1994-05-16 » Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Sonnerby, Maria -82
Ljungkvist, Jenny -83
Schmitz, Corinne -83
Mattila Palmgren, Maria -82
45.3m Larsson, Angelica -82 F13 1994-08-24 » 24/8 Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Ljungkvist, Jenny -83
Pahlén, Jenny -82
Sonnerby, Maria -82
Isaksson, Kristina -84
46.3m Askervall, Louise -83 F13 1994-05-16 » Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Ölander, Hanna -82
Svensson, Jenny -82
Malmkvist, Sofie -83
Söderling, Sofia -83
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
45.09  Ålund, Anna -80 F15 1994-09-10 » I-Cup Final 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Lannermo, Therese -80
Kleebinder, Aline -80
Wiberg, Olivia -80
45.10  Ålund, Anna -80 F15 1994-05-26 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Lannermo, Therese -80
Wiberg, Olivia -80
Tuvéne, Anna -80
Manuell tidtagning
44.4m Ålund, Anna -80 F15 1994-07-09 » 7/9 Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Lannermo, Therese -80
Kleebinder, Aline -80
Wiberg, Olivia -80
44.8m Björkman, Anna -81 F15 1994-08-24 » 24/8 Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Kleebinder, Aline -80
Aderö, Johanna -81
Lannermo, Therese -80
45.1m Ålund, Anna -80 KS 1994-05-16 » Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Lannermo, Therese -80
Wiberg, Olivia -80
Fridman, Jennifer -xx
46.7m Wikblad, Karin -81 F15 1994-05-16 » Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Czarnecki, Grete -80
Tuvéne, Anna -80
Rahm, Emma -81
47.7m Ålund, Anna -80 KS 1994-08-24 » 24/8 Icaden Cup 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Lögdqvist, Caroline -81
Stridh, Sofia -81
Hallin, Pernilla -81
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
50.24   {Hammarby IF} [1] K22 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
50.41  [2] Engqvist, Stina -74 K22 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Wickström, Tanja -73
Franzén, Cecilia -74
Nyström Tholander, Emma -76
51.34  Bergström, Frida -79 F15 1994-06-18 » Stafett-SM, Rimnersvallen, Uddevalla
Fredriksson, Eleonore -79
Thulin, Petra -79
Jyttner, Hannah -79
53.01  [3] Bergström, Frida -79 F15 1994-05-31 » ICAden-cup Final 16-18 år, Enskede IP, Enskede
Jyttner, Hannah -79
Berglund, Anna-Karin -79
Fredriksson, Eleonore -79
53.75  Bergström, Frida -79 KS 1994-05-19 » Icaden cup 19/5, Enskede IP, Stockholm
Richardsson, Åsa -78
Berglund, Anna-Karin -79
Fredriksson, Eleonore -79
53.96  [4] Bergström, Frida -79 F15 1994-09-03 » Lag-USM, Västra Mark, Karlskrona
Thulin, Petra -79
Hellstrand, Linn -79
Jyttner, Hannah -79
54.35  Säfström, Hanna -76 KS 1994-05-31 » ICAden-cup Final 16-18 år, Enskede IP, Enskede
Wikblad, Malin -77
Skeppstedt, Maria -77
Schmitz, Jenny -77
55.79  [5] Bergström, Frida -79 F15 1994-05-24 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Good, Sandra -79
Hellstrand, Linn -79
Keshavarz, Bahar -79
58.49  Bergström, Frida -79 F15 1994-05-24 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Good, Sandra -79
Hellstrand, Linn -79
Keshavarz, Bahar -79
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:24.33  Engqvist, Stina -74 K22 1994-05-21 » Regionserien Damer, omg 1, Kristinebergs IP, Stockholm
Franzén, Cecilia -74
Wickström, Tanja -73
Nyström Tholander, Emma -76
2:24.59  Wickström, Tanja -73 K22 1994-06-12 » Final Div 1 Svealand, Kristinebergs IP, Stockholm
Engqvist, Stina -74
Fredriksson, Eleonore -79
Wikblad, Malin -77
2:25.12  Engqvist, Stina -74 K22 1994-05-29 » Lagmatch Kvinnor Div 1A, Prästholmens IP, Mora
Säfström, Hanna -76
Wickström, Tanja -73
Wikblad, Malin -77
2:25.74  [1] Skeppstedt, Maria -77 F19 1994-05-24 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Säfström, Hanna -76
Nyström Tholander, Emma -76
Wikblad, Malin -77
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:21.80  [1] » Lundgren, Stina -76 F19 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Nyström Tholander, Emma -76
Wikblad, Malin -77
8:11.44  [2] Wiberg, Olivia -80 F15 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Wikblad, Karin -81
Tuvéne, Anna -80
8:15.45  Berglund, Anna-Karin -79 F15 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Wallgren, Lisa -79
Good, Sandra -79
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
               
 4 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
10:16.70  Alfredsson, Sonia -75 KS 1994-05-25 » Stafett-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
Johansson, Susanna -74
Schmitz, Jenny -77
Richardsson, Åsa -78
               
 Mix
 8 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
3:51.30  Larsson, Angelica -82 X15 1994-06-06 » Back on track, Enskede IP, Enskede
Jacobsson, Johan -82
Pahlén, Jenny -82
Skeppstedt, Martin -82
Kleebinder, Aline -80
Messing, Emil -80
Lannermo, Therese -80
Molinder, Roger -80
4:20.58  Ölander, Hanna -82 X15 1994-06-06 » Back on track, Enskede IP, Enskede
Orrskog, Martin -82
Wallner, Charlotte -83
Torstensson, Johan -82
Ålund, Anna -80
Karlsson, Martin -80
Aderö, Johanna -81
Lindqvist, Anders -85
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics