HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-09-09
Inne för 1994 Resultatdatum: 1994-03-19
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1994-03-19 (lö)  | IRF P/F 14, Solnahallen, Solna - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Molinder, Roger -80 7.84    PB 3 A-final    
7.90  1 Heat 2
60 m häck (84 cm) P14   Molinder, Roger -80 9.96      2 Heat B    
 1994-03-16 (on)  | Inne-ös nr 5, Solnahallen, Solna
  Ingen resultatlista
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P12   Ahlqvist, Daniel -83 9.66    PB 2 Heat 1    
9.72  3 Final
Björling, Sebastian -83 10.67    PB 3 Heat 1    
Fuentes, Manuel -83 10.09  3 Heat 2
9.98  PB 5 Final
Von Gegerfelt, Tobias -83 9.83  2 Heat 2
  9.77    PB 4 Final    
P11 Larsson, Jacob -83 10.24  PB 4 Heat 2
10.37  6 Final
F12 Bierbier, Paula -85 11.08    PB 4 Heat 1    
Endén, Mia -83 10.95  3 Heat 1
10.91  PB 6 Final
Ljungkvist, Jenny -83 9.51  3 Heat 2
  9.46    PB 4 Final    
Schmitz, Corinne -83 9.66  2 Heat 1
9.53  PB 5 Final
Thourste, Josephine -83 12.14  PB 4 Heat 2
60 m häck (76,2 cm) P12   Orrskog, Martin -82 12.37      1 Final    
Von Gegerfelt, Tobias -83 12.82  PB 3 Final
F12 Pahlén, Jenny -82 12.51  PB 1 Final
Höjd P12   Ahlqvist, Daniel -83 1.07    PB 5 Final    
Björling, Sebastian -83 1.01  PB 7 Final
Fuentes, Manuel -83 1.13    PB 2 Final    
Orrskog, Martin -82 1.22  1 Final
P11 Larsson, Jacob -83 1.01  PB 6 Final
Längd (zon) F12   Pahlén, Jenny -82 4.12    SB 3 Final    
 1994-03-13 (sö)  | IDF 4-kamp, Djurgårdshallen, Stockholm
  2x40 m häck finns ej. Varför övriga resultat redovisas som individuella
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd P14   Molinder, Roger -80 1.43    PB        
P13 Ericsson, Markus -81 1.43  PB
Flodell, Johan -81 1.23    PB        
Kahn, Fredrik -81 1.35  PB
Lindkvist, Andreas -81 1.23  PB
Längd (zon) P14   Molinder, Roger -80 5.62             
P13 Ericsson, Markus -81 4.00 
Flodell, Johan -81 4.10             
Kahn, Fredrik -81 4.20 
Lindkvist, Andreas -81 4.40  PB
Kula (4,0 kg) P14   Molinder, Roger -80 7.95    PB        
P13 Ericsson, Markus -81 7.46  PB
Flodell, Johan -81 6.96    PB        
Kahn, Fredrik -81 7.94  PB
Lindkvist, Andreas -81 5.76  PB
 1994-03-11 (fr)  | Inne-ös, Solnahallen, Solna
  Ingen resultatlista
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd (zon) F12   Askervall, Louise -83 4.52  [1] PB        
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
 1994-03-08 (ti)  | DN-games, Globen, Stockholm
  Stafett är ej 4x200 m
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Geywu, Henry -65 7.08      2 B-final    
K22 Wickström, Tanja -73 7.80  PB 6 Heat 2
400 m MS   Högberg, David -73 52.33      1 B-final    
800 m MS   Arkad, Martin -69 1:56.66    PB 1 B-final    
 1994-02-25/27 (fr-sö)  | ISM 1994, Tipshallen, Växjö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P15   Söderström, Niclas -79 8.02      7 Heat 1  
F15 Fredriksson, Eleonore -79 8.36  PB 6 Heat 5
200 m P16   Islamzai, Ali -78 brutit        Heat 5 fr  
P15 Söderström, Niclas -79 24.48  PB 1 Heat 2 fr
24.63  2 Semi 2 fr
  24.94      4 Final  
F15 Fredriksson, Eleonore -79 27.05  PB 3 Heat 2 fr
27.25  3 Semi 3 fr
1 500 m P15 » Pell, Rickard -79 4:19.08    PB 1 Heat 1  
» Pell, Rickard -79 4:18.12  PB 3 Final
Höjd P16   Ström, Michael -78 1.72      15    
Stav P15   Wallgren, Jens -79 3.28      6 Final fr  
Längd P16   Ström, Michael -78 5.85      21    
Tresteg M22 » Attersand, Johan -74 15.41  [1] PB 5 Final  
P16 Ström, Michael -78 12.68  PB 11 fr
P15 Wallgren, Jens -79 10.82  13
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 1994-02-19/20 (lö-sö)  | IDF 12-14 år, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Messing, Emil -80 8.09      2 Heat 2  
8.12  5 A-final
Molinder, Roger -80 8.08  1 Heat 4
  7.96      3 A-final  
P13 Lindkvist, Andreas -81 8.64  PB 2 Heat 3
8.68  4 Final
P12 Skeppstedt, Martin -82 8.75  1 Heat 4
  8.61      1 A-final  
F14 Wiberg, Olivia -80 8.80  PB 5 Heat 3
F13 Aderö, Johanna -81 9.00  2 Heat 4
  8.96    PB 6 A-final  
F12 Askervall, Louise -83 9.65  PB 5 Heat 3
Larsson, Angelica -82 8.85  1 Heat 2
Larsson, Angelica -82 8.79    PB 1 A-final  
Mattila Palmgren, Maria -82 9.30  PB 4 Heat 5
ej start  B-final
Pahlén, Jenny -82 9.15  PB 1 Heat 4
9.18  6 A-final
800 m P13   Johansson, Fredrik -81 2:43.49    PB 1 Heat 3  
Klinteskog, Johan -81 2:24.31  4 Heat 1
P12 Andersson, Martin -82 2:39.91    PB 3 Heat 2  
Jacobsson, Johan -82 2:33.81  2 Heat 1
60 m häck (84 cm) P14   Karlsson, Martin -80 11.09    PB 3 Heat 2  
11.09  5 Final
P13 Flodell, Johan -81 11.57  2 Heat 2
11.54  4 Final
Höjd P13   Ericsson, Marcus -71 1.32    PB 6 Final  
Hallgren, Jonathan -81 1.52  PB 1 Final
Rabe, Martin -81 1.27      9    
P12 Orrskog, Martin -82 ej res 
Rabe, Julius -82 1.27  PB 8 Final
F14 Tuvéne, Anna -80 1.32    PB 7 Final  
F12 Pahlén, Jenny -82 1.22  PB 4 Final
Stav P13   Ericsson, Marcus -71 2.10    PB 1 Final  
Hallgren, Jonathan -81 2.05  3 Final
Längd (zon) P14   Messing, Emil -80 4.91      11    
Molinder, Roger -80 5.51  4 Final
P13 Flodell, Johan -81 4.36    PB 7 Final  
Lindkvist, Andreas -81 4.35  8 Final
P12 Ahlqvist, Daniel -83 3.58  21
Skeppstedt, Martin -82 4.05      11    
F12 Malmkvist, Sofie -83 3.36  23
Pahlén, Jenny -82 4.10  SB 7 Final
Tresteg (zon) P14   Messing, Emil -80 10.45      6 Final  
Molinder, Roger -80 10.74  PB 3 Final
F14 Tuvéne, Anna -80 8.16    PB 10    
F13 Lögdqvist, Caroline -81 8.50  PB 7 Final
Kula (4,0 kg) P13   Ericsson, Marcus -71 7.56    SB 8 Final  
Kahn, Fredrik -81 7.67  PB 7 Final
Kula (3,0 kg) F14   Wahlström, Ana -80 8.42      4 Final  
Kula (2,0 kg) F12   Askervall, Louise -83 7.68  [1] PB 3 Final  
Malmkvist, Helen -83 6.23  PB 15
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
 1994-02-19/20 (lö-sö)  | IJSM 1994, Athleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22 » Victorén, Michael -74 7.40      6 Heat 2  
K22 Wickström, Tanja -73 7.90  4 Heat 1
Wickström, Tanja -73 7.81  PB 6 Final
400 m M22   Högberg, David -73 diskad        Heat 6  
1 500 m M22 » Rappe, Martin -72 3:58.45    PB 5 Heat 1  
4:05.80  8 Final
Längd M22 » Victorén, Michael -74 6.89    SB 9    
Tresteg M22 » Attersand, Johan -74 15.38  [1] PB 2 Final  
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 1994-02-19 (lö)  | Inne-ös, Solnahallen, Solna
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m P14   Klinteskog, Johan -81 2:18.94             
 1994-02-18 (fr)  | Inne-ös, Solnahallen, Solna
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd (zon) F12   Askervall, Louise -83 4.41  [1] PB        
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
 1994-02-16 (on)  | För-SM, Bosöhallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Danielsson, Erik -71 7.40    PB 3 Heat 4    
Geywu, Henry -65 7.16  4 Heat 1
Holubec, Andreas -74 7.30      1 Heat 2    
Islamzai, Ali -78 7.64  3 Heat 2
KS Wickström, Tanja -73 7.93  3 Heat 3
200 m MS   Franzén, Kjell -72 23.26    PB 2 Heat 8    
Holubec, Andreas -74 23.39  [1]
Högberg, David -73 23.20  SB 1 Heat 6
22.19  [2]
  ej start        B-final    
Islamzai, Ali -78 24.36  PB 3 Heat 5
Sillén, Martin -75 25.10  PB 2 Heat 1
Söderström, Niclas -79 diskad        Heat 6    
» Victorén, Michael -74 23.39  [3]
KS Engqvist, Stina -74 25.69  [1]
Fredriksson, Eleonore -79 27.82      2 Heat 2    
Nyström Tholander, Emma -76 26.29  [2]
Wickström, Tanja -73 26.89  [3]
Wikblad, Malin -77 27.79  [4]
400 m MS   Nedin, Johan -77 54.86      3 Heat 5    
Sauter, David -76 60.87  SB 2 Heat 3
800 m MS   Arkad, Martin -69 1:57.24    PB 1 Heat 2    
» Pell, Rickard -79 2:06.98  [5] PB 3 Heat 2
» Rappe, Martin -72 1:59.09  PB 1 Heat 1
Höjd MS » Victorén, Michael -74 1.96    PB 4 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.36  [6,7] PB 1 Final    
4 x 200 m MS » Victorén, Michael -74 brutit             
Högberg, David -73
Holubec, Andreas -74
Islamzai, Ali -78              
KS Wickström, Tanja -73 1:47.17  2
Nyström Tholander, Emma -76
Engqvist, Stina -74
Wikblad, Malin -77
Not
[1] - sträcka #3 i 4x200m
[2] - sträcka #2 i 4x200m
[3] - sträcka #1 i 4x200m
[4] - sträcka #4 i 4x200m
[5] - Klubbrekord i klassen P15
[6] - Klubbrekord i klassen M22
[7] - Även klubbrekord i klassen MS
 1994-02-13 (sö)  | Sista Chansen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Johansson, Andreas -80 9.38      5 Heat 2    
Lindkvist, Andreas -81 8.78  3 Heat 1
Messing, Emil -80 8.16  1 Heat 2
  8.16      4 Final    
Molinder, Roger -80 8.14  1 Heat 1
8.00  1 Final
P12 Jacobsson, Johan -82 9.20    PB 2 Heat 5    
Skeppstedt, Martin -82 8.80  1 Heat 2
8.58  1 Final
Virtanen, Patrik -82 10.07      4 Heat 2    
F14 Aderö, Johanna -81 9.00  PB 5 Heat 1
F12 Askervall, Louise -83 9.71  PB 2 Heat 2
Larsson, Angelica -82 8.91  1 Heat 5
  8.90    PB 1 Final    
Ljungkvist, Jenny -83 9.72  PB 3 Heat 4
Norman, Lisa -82 9.36  PB 2 Heat 3
  9.39      6 Final    
Svensson, Jenny -82 9.99  PB 4 Heat 1
Wallner, Charlotte -83 9.89  PB 3 Heat 1
800 m P14   Klinteskog, Johan -81 2:29.89      2 Heat B    
Molinder, Roger -80 2:37.03  PB 3 Heat D
P12 Andersson, Martin -82 2:42.09    PB 6 Heat A    
Jacobsson, Johan -82 2:35.55  2 Heat A
F12 Günter, Ellen -82 ej start  Heat A
60 m häck (84 cm) P14   Molinder, Roger -80 9.90    PB 1 Heat B    
60 m häck (76,2 cm) P12   Orrskog, Martin -82 12.46      1 Final    
F12 Nyberg, Jessica -82 13.49  PB 2 Heat B
Pahlén, Jenny -82 12.64    PB 2 Heat A    
Pettaii, Karin -82 15.00  PB 4 Heat B
Svensson, Jenny -82 13.51  PB 4 Heat A
Söderling, Sofia -83 15.72    PB 4 Heat C    
Ölander, Hanna -82 12.93  3 Heat A
Längd (zon) P12   Ahlqvist, Daniel -83 3.93    PB 8 Final    
Skeppstedt, Martin -82 4.50  PB 1 Final
F14 Aderö, Johanna -81 4.00    PB 22      
F12 Askervall, Louise -83 3.60  PB 12
Malmkvist, Sofie -83 3.37  17
Nyberg, Jessica -82 3.20      19      
Pahlén, Jenny -82 4.03  SB 5 Final
Pettaii, Karin -82 2.98  PB 22
Söderling, Sofia -83 3.08      20      
Ölander, Hanna -82 3.61  PB 11
Kula (3,0 kg) P12   Ahlqvist, Daniel -83 5.72    PB 7 Final    
Westerlund, Markus -83 6.05  PB 6 Final
Virtanen, Patrik -82 6.42      3 Final    
F14 Lögdqvist, Caroline -81 4.26  16
Wahlström, Ana -80 9.12  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F12   Askervall, Louise -83 7.50  [1] PB 3 Final    
Malmkvist, Helen -83 5.75  PB 10
Malmkvist, Sofie -83 5.08      12      
Söderling, Sofia -83 4.35  14
Wallner, Charlotte -83 4.80  PB 13
Ölander, Hanna -82 6.65  5 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
 1994-02-12 (lö)  | Inne-ös, Solnahallen, Solna
  Ingen resultatlista
gren klass   namn resultat  plac omg
Tresteg (zon) P14   Hallgren, Jonathan -81 11.12  [1] PB        
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
 1994-02-09 (on)  | Inne-ös nr 4, Solnahallen, Solna
  Ingen resultatlista
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22   Franzén, Kjell -72 7.64      4 Heat 2    
P16 Islamzai, Ali -78 7.70  2 Heat 1
  7.57    PB 2 Final    
Söderström, Niclas -79 7.94  4 Heat 2
7.88  5 Final
Vulalas, Dimitris -79 8.02      4 Heat 1    
KS Hjärtner, Lotta -70 9.25  PB 5 Heat 1
Wickström, Tanja -73 7.91  2 Heat 2
  7.89    PB 3 Final    
F16 Bergström, Frida -79 8.81  3 Försök
Fredriksson, Eleonore -79 8.41  [1] PB 2 Försök
60 m häck (76,2 cm) P12   Orrskog, Martin -82 12.28    PB 1 Final    
Längd F16   Alenklev, Zandra -79 4.14    PB 7 Final    
Hellstrand, Linn -79 4.59  PB 5 Final
Keshavarz, Bahar -79 4.02  PB 8 Final
Längd (zon) P14   Ahlqvist, Daniel -83 3.62    PB 6 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
 1994-02-08 (ti)  | Raka Spåret, Bosöhallen, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Danielsson, Erik -71 24.39    PB 2 Heat 4    
Franzén, Kjell -72 23.34  SB 1 Heat 5
Islamzai, Ali -78 24.55    PB 1 Heat 2    
Mireku, Richard -76 24.55  PB 1 Heat 3
Sauter, David -76 26.65  PB 2 Heat 1
Söderström, Niclas -79 24.69    PB 2 Heat 2    
KS Fredriksson, Eleonore -79 27.74  2 Heat 2
Wickström, Tanja -73 26.57  PB 3 Heat 5
400 m MS   Högberg, David -73 51.22    SB 2 Heat 8    
Nedin, Johan -77 54.74  PB 3 Heat 5
KS » Kapell, Petra -67 61.03  SB 3 Heat 1
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 3:58.62    PB 4 Heat 2    
» Pell, Rickard -79 4:29.48  6 Heat 1
Rappe, Jonas -70 4:16.94    PB 10 Heat 2    
» Rappe, Martin -72 4:01.65  PB 5 Heat 2
Stav MS   Wallgren, Jens -79 3.20      10      
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.85  [1,2] PB 1 Final    
Ström, Michael -78 11.97  5 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
 1994-02-05/06 (lö-sö)  | IDF 15-18 år, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Kleebinder, Niklas -77 7.79      6 Heat 3  
Mireku, Richard -76 7.57  4 Heat 3
Nedin, Johan -77 7.76      5 Heat 2  
Sauter, David -76 8.29  6 Heat 1
Sjölin, Martin -77 7.44  3 Heat 1
  7.45      5 Final  
P16 Islamzai, Ali -78 7.72  2 Heat 3
7.73  6 Final
Shiperov, Pavlic -78 7.93      6 Heat 2  
P15 Söderström, Niclas -79 7.90  2 Heat 3
F18 Skeppstedt, Maria -77 8.61  3 Heat 2
F15 Bergström, Frida -79 8.90      5 Heat 3  
Fredriksson, Eleonore -79 8.49  2 Heat 3
Fredriksson, Eleonore -79 8.43  SB 4 Final
Hellstrand, Linn -79 9.01      4 Heat 1  
Jyttner, Hannah -79 8.54  PB 3 Heat 3
Lagerlund, Linda -79 9.15  5 Heat 1
Thulin, Petra -79 8.78  PB 4 Heat 2
200 m P16   Islamzai, Ali -78 25.31      2 Heat 2  
Shiperov, Pavlic -78 26.07  PB 1 Heat 1
P15 Söderström, Niclas -79 25.10      2 Heat 3  
F15 Bergström, Frida -79 29.77  2 Heat 2
Fredriksson, Eleonore -79 27.80  3 Heat 5
Jyttner, Hannah -79 29.91  3 Heat 4
400 m P18   Mireku, Richard -76 58.42    PB 2 Heat 2  
Nedin, Johan -77 ej start  Heat 1
1 500 m P15 » Pell, Rickard -79 4:24.04    PB 1 Final  
F15 Lagerlund, Linda -79 5:31.12  PB 4 Final
60 m häck (76,2 cm) F15   Thulin, Petra -79 10.27    PB 4 Heat 2  
Wallgren, Lisa -79 10.22  3 Heat 2
Längd M22   Sjöberg, Fredrik -74 5.99      5 Final  
P16 Islamzai, Ali -78 5.22  8 Final
Shiperov, Pavlic -78 5.48      5 Final  
Ström, Michael -78 5.16  9
F15 Hellstrand, Linn -79 4.42  9
Jyttner, Hannah -79 4.60    PB 8 Final  
Thulin, Petra -79 4.62  PB 6 Final
Tresteg P16   Ström, Michael -78 12.15      2 Final  
P15 Wallgren, Jens -79 10.84  PB 3 Final
F15 Hellstrand, Linn -79 9.80      7 Final  
Thulin, Petra -79 10.16  PB 4 Final
Kula (3,0 kg) F15   Bergström, Frida -79 9.41      3 Final  
 1994-02-04 (fr)  | Inne-ös, Hallonbergen, Sundbyberg
  Finns ingen resultatlista
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P13   Kahn, Fredrik -81 8.1m            
Lindkvist, Andreas -81 8.1m
 1994-02-03 (to)  | Solna Friidrottsspel, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22 » Attersand, Johan -74 7.34      2 Heat 4    
7.33  PB 5 Final
Franzén, Kjell -72 7.42      3 Heat 2    
Holubec, Andreas -74 7.25  2 Heat 1
7.28  4 Final
Högberg, David -73 7.66      4 Heat 4    
» Victorén, Michael -74 7.28  1 Heat 3
P18 Mireku, Richard -76 7.45  2 Heat 1
  7.44    PB 4 Final    
Sjölin, Martin -77 7.47  2 Heat 2
KS Hjärtner, Lotta -70 9.33  PB 5 Heat 3
» Kapell, Petra -67 8.34      4 Heat 1    
K22 Wickström, Tanja -73 7.99  PB 1 Heat 1
8.02  2 Final
Längd M22 » Victorén, Michael -74 6.73    SB 1 Final    
 1994-02-02 (on)  | Inne-ös nr 3, Solnahallen, Solna
  Finns ingen resultatlista
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Islamzai, Ali -78 7.76      1 Heat 2    
7.72  1 Final
Söderström, Niclas -79 7.84  1 Heat 1
  7.84      2 Final    
P14 Hillborg, Magnus -80 9.60  4 Heat 1
Johansson, Andreas -80 9.39  3 Heat 2
  9.39      5 Final    
Messing, Emil -80 8.40  1 Heat 2
8.30  2 Final
P12 Granlund, Anton -82 10.57  6 Försök
  10.83      6 Fina    
Jacobsson, Johan -82 9.30  2 Försök
9.40  2 Final
Skeppstedt, Martin -82 8.70  1 Försök
  8.97      1 Final    
Åström, Magnus -82 10.26  5 Försök
10.46  5 Final
F16 Berglund, Anna-Karin -79 9.19  2 Försök
  9.12    PB 2 Final    
F14 Wiberg, Olivia -80 8.91  PB 3 Heat 1
800 m P16 » Pell, Rickard -79 2:21.4m [1]          
P14 Jacobsson, Johan -82 2:48.9m [1]
F15 Lagerlund, Linda -79 2:49.5m [1]
1 000 m P16 » Pell, Rickard -79 2:57.0m   PB 1 Final    
P14 Jacobsson, Johan -82 3:30.6m PB 6 Final
F15 Lagerlund, Linda -79 3:32.1m PB 5 Final
60 m häck (84 cm) P14   Skeppstedt, Martin -82 12.60    PB 2 Final    
60 m häck (76,2 cm) P12   Orrskog, Martin -82 12.39    PB 1 Final    
F15 Wallgren, Lisa -79 10.09  PB 1 Final
F14 Wiberg, Olivia -80 12.10    PB 2 Final    
F12 Ölander, Hanna -82 12.76  PB 1 Final
Stav P16   Wallgren, Jens -79 3.10      8 Final    
Tresteg P16   Ström, Michael -78 12.38    PB 1 Final    
Wallgren, Jens -79 10.59  PB 2 Final
F15 Hellstrand, Linn -79 9.84    PB 2 Final    
Wallgren, Lisa -79 10.24  PB 1 Final
Tresteg (zon) P14   Messing, Emil -80 10.55    PB 1 Final    
Rabe, Julius -82 8.13  PB 8 Final
Skeppstedt, Martin -82 8.62    PB 6 Final    
P13 Ericsson, Markus -81 9.08  PB 3 Final
Rabe, Martin -81 8.87  PB 4 Final
Not
[1] - Mellantid
 1994-01-29/30 (lö-sö)  | Haninge Open, Torrvalla Idrottshall, Handen
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22   Franzén, Kjell -72 7.56      3 Heat 1  
P18 Sauter, David -76 8.28  4 Heat 2
P16 Islamzai, Ali -78 7.66  5 Final
  7.62      3 Heat 2  
P15 Söderström, Niclas -79 7.84  4 Final
7.91  3 Heat 1
Vulalas, Dimitris -79 8.10      4 Heat 3  
P14 Johansson, Andreas -80 9.29  PB 5 Heat 2
P13 Kahn, Fredrik -81 8.86  PB 2 Final
Lindkvist, Andreas -81 8.65    PB 1 Final  
P12 Skeppstedt, Martin -82 8.71  1 Heat 2
Virtanen, Patrik -82 10.26  5 Heat 1
P11 Olsson, Johan -83 10.61  PB 4 Heat 1
  ej start        Final  
K22 Wickström, Tanja -73 8.03  2 Final
F18 Skeppstedt, Maria -77 8.67  5 Heat 1
F15 Hansson, Jenny -79 8.85    PB 6 Heat 2  
Hellstrand, Linn -79 8.81  PB 5 Heat 3
F14 Wiberg, Olivia -80 9.10  5 Heat 1
F13 Aderö, Johanna -81 9.04  PB 4 Final
9.08  3 Heat 2
60 m häck (76,2 cm) F15   Thulin, Petra -79 10.61      4 Final  
Wallgren, Lisa -79 14.08  5 Final
Höjd P18   Kleebinder, Niklas -77 ej start           
P16 Shiperov, Pavlic -78 1.60  SB 7 Final
Ström, Michael -78 1.74      4 Final  
P13 Ericsson, Markus -81 1.35  PB 1 Final
Rabe, Martin -81 1.30  PB 3 Final
P12 Orrskog, Martin -82 1.27    PB 4 Final  
F15 Wallgren, Lisa -79 1.45  3 Final
F14 Tuvéne, Anna -80 1.30  6 Final
F11 Söderling, Sofia -83 1.00  PB 4 Final
Stav P15   Wallgren, Jens -79 3.25      3 Final  
Längd F15   Hellstrand, Linn -79 4.50    PB 5 Final  
Thulin, Petra -79 4.34  PB 7 Final
Wallgren, Lisa -79 3.71  8 Final
Längd (zon) M22 » Victorén, Michael -74 6.81    PB 1 Final  
P16 Shiperov, Pavlic -78 5.56  PB 4 Final
Ström, Michael -78 5.78    PB 3 Final  
P14 Johansson, Andreas -80 4.32  PB 12
P13 Ericsson, Markus -81 4.16  PB 4 Final
Kahn, Fredrik -81 4.26    PB 3 Final  
Lindkvist, Andreas -81 4.37  PB 2 Final
Rabe, Martin -81 3.87  PB 6 Final
P12 Orrskog, Martin -82 3.71      12    
Skeppstedt, Martin -82 4.31  4 Final
P11 Kjäll, Daniel -83 3.05  PB 7 Final
Westholm, Christian -83 2.93    PB 8 Final  
F14 Kleebinder, Aline -80 4.49  PB 7 Final
F11 Malmkvist, Sofie -83 3.44  3 Final
Söderling, Sofia -83 3.26  PB 5 Final
Kula (4,0 kg) P13   Ericsson, Markus -81 7.36    PB 1 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Granlund, Anton -82 5.11      9    
Virtanen, Patrik -82 6.89  PB 7 Final
P11 Kjäll, Daniel -83 6.29    PB 3 Final  
Westholm, Christian -83 5.13  7 Final
Kula (2,0 kg) F11   Malmkvist, Sofie -83 5.71    PB 3 Final  
Söderling, Sofia -83 4.95  PB 4 Final
 1994-01-26 (on)  | Inne-öset nr 2, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22   Högberg, David -73 7.34      1 Heat 2    
7.33  SB 1 Final
P18 Sauter, David -76 8.15    PB 6 Heat 1    
P16 Islamzai, Ali -78 7.65  1 Heat 1
7.62  2 Final
Shiperov, Pavlic -78 7.86  PB 3 Heat 2
  ej start        Final    
Ström, Michael -78 8.03  PB 3 Heat 1
Söderström, Niclas -79 7.83  2 Heat 2
  7.84      5 Final    
Vulalas, Dimitris -79 7.92  PB 4 Heat 2
7.97  6 Final
K22 Wickström, Tanja -73 8.02  PB 1 Heat 1
  8.08      1 Final    
F16 Jyttner, Hannah -79 8.59  SB 2 Försök
8.66  3 Final
Keshavarz, Bahar -79 10.50  SB 5 Försök
  ej start        Final    
Lagerlund, Linda -79 9.16  4 Försök
9.17  5 Final
Thulin, Petra -79 8.94  PB 3 Försök
8.98  4 Final
800 m F16   Lagerlund, Linda -79 2:54.4m [1]          
1 000 m F16   Lagerlund, Linda -79 3:34.5m [2] PB 3 Final    
60 m häck (76,2 cm) F16   Thulin, Petra -79 10.56    PB 3 Final    
Wallgren, Lisa -79 10.32  2 Final
Höjd F16   Berglund, Anna-Karin -79 1.42      3 Final    
Wallgren, Lisa -79 1.42  3 Final
Längd P16   Islamzai, Ali -78 5.29      6 Final    
Shiperov, Pavlic -78 5.79  PB 4 Final
Ström, Michael -78 5.58  5 Final
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen F15
 1994-01-22/23 (lö-sö)  | Ungdomspropaganda, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22   Mireku, Richard -76 7.54      3 Heat 3  
7.50  PB 3 Final
Sjöberg, Fredrik -74 7.81    PB 4 Heat 2  
Sjölin, Martin -77 7.54  2 Heat 3
7.43  PB 1 Final
P18 Kleebinder, Niklas -77 7.79    PB 3 Heat 1  
Nedin, Johan -77 7.76  SB 3 Heat 2
P16 Islamzai, Ali -78 7.85  1 Heat 3
  7.63      1 B-final  
Söderström, Niclas -79 8.01  5 Heat 4
F18 Nyström Tholander, Emma -76 8.29  SB 1 Heat 2
  ej start        Final  
Skeppstedt, Maria -77 8.72  5 Heat 1
Wikblad, Malin -77 8.71  PB 4 Heat 1
F16 Bergström, Frida -79 8.77      3 Heat 2  
Fredriksson, Eleonore -79 8.45  SB 2 Heat 1
Jyttner, Hannah -79 8.64  SB 5 Heat 2
Lagerlund, Linda -79 9.08  PB 5 Heat 1
200 m P16   Islamzai, Ali -78 25.95      1 Heat 2  
Söderström, Niclas -79 25.48  3 Heat 3
F16 Bergström, Frida -79 29.67    PB 3 Heat 4  
Fredriksson, Eleonore -79 27.67  [1] PB 2 Heat 2
Lagerlund, Linda -79 31.03  PB 3 Heat 3
400 m P18   Sauter, David -76 diskad        Heat 2  
1 500 m P16 » Pell, Rickard -79 4:28.34  [2] PB 1 Final  
F16 Lagerlund, Linda -79 5:40.35  PB 7 Final
60 m häck (76,2 cm) F16   Wallgren, Lisa -79 13.55      3 Final  
Höjd P18   Kleebinder, Niklas -77 1.87      5 Final  
P16 Ström, Michael -78 1.75  5 Final
F16 Berglund, Anna-Karin -79 1.45      6 Final  
Fredriksson, Eleonore -79 1.37  9
Wallgren, Lisa -79 1.41  7 Final
Längd M22   Sjöberg, Fredrik -74 6.02    PB 7 Final  
P16 Islamzai, Ali -78 5.45  PB 11
Ström, Michael -78 5.95    PB 4 Final  
F16 Alenklev, Zandra -79 3.96  PB 25
Hellstrand, Linn -79 4.35  PB 22
Jyttner, Hannah -79 4.41    PB 21    
Ritzén, Ulrika -78 4.28  PB 23
Tresteg F16   Wallgren, Lisa -79 9.63    PB 6 Final  
Kula (3,0 kg) F16   Bergström, Frida -79 9.02      11    
Fredriksson, Eleonore -79 8.37  13
Hellstrand, Linn -79 7.55      15    
Ritzén, Ulrika -78 7.36  SB 16
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Klubbrekord i klassen P15
 1994-01-20 (to)  | Solna Friidrottsspelen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Danielsson, Erik -71 7.44    PB 5 Heat 3    
Geywu, Henry -65 7.24  2 Heat 4
M22 Franzén, Kjell -72 7.41    SB 2 Heat 2    
Holubec, Andreas -74 7.31  1 Heat 1
7.24  PB 2 Final
Högberg, David -73 7.40  1 Heat 2
  7.34    SB 4 Final    
» Victorén, Michael -74 7.17  1 Heat 3
7.16  SB 1 Final
P18 Sauter, David -76 8.29    SB 5 Heat 1    
Sjölin, Martin -77 7.51  PB 2 Heat 2
7.55  4 Final
P16 Islamzai, Ali -78 7.74  1 Heat 2
  7.65      2 Final    
» Pell, Rickard -79 8.36  PB 5 Heat 1
Shiperov, Pavlic -78 7.88  PB 3 Heat 3
  7.91      6 Final    
Söderström, Niclas -79 7.80  1 Heat 1
7.74  PB 3 Final
Vulalas, Dimitris -79 7.95    PB 3 Heat 1    
K22 Engqvist, Stina -74 8.50  SB 3 Heat 2
Wickström, Tanja -73 8.09  2 Heat 1
  8.04    PB 2 Final    
F18 Skeppstedt, Maria -77 8.63  3 Heat 3
F16 Berglund, Anna-Karin -79 9.14  PB 3 Heat 1
Bergström, Frida -79 8.85      3 Heat 3    
Lagerlund, Linda -79 9.20  PB 4 Heat 2
Wallgren, Lisa -79 9.51  SB 4 Heat 1
800 m P16 » Pell, Rickard -79 2:09.8m     1 Final    
F16 Lagerlund, Linda -79 2:43.8m PB 5 Final
Ritzén, Ulrika -78 3:01.1m SB 8 Final
60 m häck (76,2 cm) F16   Wallgren, Lisa -79 10.61      5 Final    
Tresteg M22 » Attersand, Johan -74 14.71  [1] PB 1 Final    
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 1994-01-16 (sö)  | Inne-ös, Bosöhallen, Lidingö
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  plac omg
4 x 200 m KS   Wickström, Tanja -73 1:47.17      2      
Nyström Tholander, Emma -76
Engqvist, Stina -74
Wikblad, Malin -77
 1994-01-15/16 (lö-sö)  | Vinterpropaganda, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Geywu, Henry -65 7.03      2 Heat 19  
7.04  2 A-final
Holubec, Andreas -74 7.34  PB 3 Heat 7
  7.37      5 B-final  
Sjölin, Martin -77 7.55  PB 4 Heat 5
KS » Kapell, Petra -67 8.30  SB 2 Heat 2
  8.33      5 B-final  
Wickström, Tanja -73 8.16  2 Heat 3
8.07  PB 2 B-final
Wikblad, Malin -77 8.85  SB 3 Heat 1
400 m MS   Sauter, David -76 61.18    SB 3 Heat 1  
Höjd MS   Kleebinder, Niklas -77 1.87    PB 12    
Längd MS   Danielsson, Erik -71 5.89    SB 11    
 1994-01-08 (lö)  | 1994 Inomhus, Solnahallen, Solna
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Geywu, Henry -65 6.95    PB   1    
 1994-xx-xx | 1994 Inomhus
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P12   Skeppstedt, Martin -82 8.52    PB   1    
800 m P14   Klinteskog, Johan -81 2:18.85  [1] PB   1    
P12 Jacobsson, Johan -82 2:33.50  PB 1
Längd (zon) P14   Molinder, Roger -80 5.63    PB   1    
Kula (3,0 kg) F16   Bergström, Frida -79 10.14  [2] PB   1    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
[2] - Klubbrekord i klassen F15
 1993-12-31 (fr)  | The END, Djurgårdshallen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd F16   Bergström, Frida -79 3.92    PB 8      
Wallgren, Lisa -79 3.97  7
Kula (3,0 kg) F16   Bergström, Frida -79 9.11    SB 4      
Hellstrand, Linn -79 7.65  7
Wallgren, Lisa -79 8.41  PB 6
 1993-12-15 (on)  | Inne-öset nr 1, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Berglind, Kalle -79 8.88    PB 5 Försök    
9.08  4 Final
Islamzai, Ali -78 7.60  PB 1 Försök
7.66  2 Final
60 m häck (76,2 cm) F16   Wallgren, Lisa -79 10.18    PB 3 Final    
Höjd P16   Shiperov, Pavlic -78 1.58    SB 4 Final    
Ström, Michael -78 1.78  PB 1 Final
Längd F16   Wallgren, Lisa -79 4.45    PB 2 Final    
 1993-12-11/12 (lö-sö)  | Luciaspelen, Bosöhallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22   Holubec, Andreas -74 7.38    PB 1 Heat 4  
7.41  4 Final
P18 Islamzai, Ali -78 7.75    PB 3 Heat 3  
P16 Söderström, Niclas -79 7.96  SB 3 Heat 7
P14 Flodell, Johan -81 9.52  3 Heat 7
Hallgren, Jonathan -81 9.25    SB 3 Heat 4  
Hillborg, Magnus -80 9.38  PB 4 Heat 8
Molinder, Roger -80 9.04  4 Heat 2
Molinder, Roger -80 7.86    PB 2 A-final  
Söderström, Kari -81 9.39  PB 4 Heat 9
P12 Haggren, Mattias -82 9.89  PB 3 Heat 5
Isaksson, Johan -82 10.17    PB 4 Heat 3  
Jacobsson, Johan -82 9.27  2 Heat 5
Orrskog, Martin -82 9.84  PB 3 Heat 3
Skeppstedt, Martin -82 8.84  1 Heat 6
  8.62    PB 1 A-final  
Virtanen, Patrik -82 9.95  PB 2 Heat 2
Åström, Magnus -82 10.32  4 Heat 8
F18 Skeppstedt, Maria -77 8.57    PB 3 Heat 5  
F16 Bergström, Frida -79 8.76  SB 3 Heat 8
Hansson, Jenny -79 9.12  PB 4 Heat 6
F14 Aderö, Johanna -81 9.20    PB 2 Heat 1  
Lannermo, Therese -80 9.35  PB 3 Heat 4
Lögdqvist, Caroline -81 9.44  PB 3 Heat 13
Stridh, Sofia -81 ej start        Heat 8  
Wiberg, Olivia -80 9.04  PB 1 Heat 3
200 m P16   Islamzai, Ali -78 24.82    PB 1 Heat 5  
Söderström, Niclas -79 24.70  PB 2 Heat 8
F18 Skeppstedt, Maria -77 29.22    PB 2 Heat 5  
F16 Hansson, Jenny -79 30.72  PB 3 Heat 4
Wallgren, Lisa -79 30.52  PB 2 Heat 4
600 m P12   Jacobsson, Johan -82 1:54.70    PB 1 Heat 2  
Åström, Magnus -82 2:11.96  PB 7 Heat 2
800 m P16 » Pell, Rickard -79 2:07.65  [1] PB 2 Heat 2  
1 500 m P16 » Pell, Rickard -79 4:32.50  [1] PB 1 Final  
60 m häck (76,2 cm) F16   Wallgren, Lisa -79 10.64    PB 4 Heat 2  
Höjd P14   Ericsson, Markus -81 1.32    PB 21    
Hallgren, Jonathan -81 1.44  SB 11
P12 Haggren, Mattias -82 1.22    PB 3 Final  
Orrskog, Martin -82 1.22  PB 2 Final
F16 Berglund, Anna-Karin -79 1.42  7 Final
Längd P16   Berglind, Kalle -79 4.59    PB 16    
Islamzai, Ali -78 5.22  PB 7 Final
Längd (zon) P14   Hallgren, Jonathan -81 4.37    PB 19    
Hillborg, Magnus -80 4.07  PB 23
Karlsson, Martin -80 4.49    PB 14    
Messing, Emil -80 5.06  PB 5 Final
Molinder, Roger -80 5.52  PB 1 Final
P12 Haggren, Mattias -82 3.91      15    
Isaksson, Johan -82 3.52  PB 23
Jacobsson, Johan -82 3.74  PB 17
Orrskog, Martin -82 3.62      18    
Skeppstedt, Martin -82 4.48  PB 1 Final
Åström, Magnus -82 3.45  25
F14 Lannermo, Therese -80 3.87    PB 35    
Lögdqvist, Caroline -81 4.09  PB 31
Wiberg, Olivia -80 4.02  PB 33
Tresteg P16   Berglind, Kalle -79 10.20    PB 9    
F16 Good, Sandra -79 9.86  [2] PB 6 Final
Wallgren, Lisa -79 9.50  PB 8 Final
Kula (5,5 kg) P16   Islamzai, Ali -78 8.58      7 Final  
Kula (4,0 kg) P14   Ericsson, Markus -81 7.29    PB 11    
Flodell, Johan -81 6.44  PB 17
Söderström, Kari -81 6.51  PB 16
Kula (3,0 kg) P12   Virtanen, Patrik -82 6.36    PB 5 Kval  
Åström, Magnus -82 6.29  PB 6 Kval
F16 Bergström, Frida -79 ej start           
Fredriksson, Eleonore -79 7.97  9
Hellstrand, Linn -79 7.95  PB 10
Kula (2,0 kg) F12   Karlsson, Greta -82 6.72    PB 7 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P15
[2] - Klubbrekord i klassen F15
 1993-12-10/11 (fr-lö)  | Innetävling, Friidrottens Hus, Göteborg
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  plac omg dag
1 500 m F16   Wallgren, Lisa -79 5:02.05    PB      
Stav P16   Wallgren, Jens -79 3.65  [1] PB     fr  
Tresteg P16   Molinder, Roger -80 12.55    PB     fr  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P15
 1993-12-07 (ti)  | Inne-ös, Solnahallen, Solna
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd P14   Molinder, Roger -80 6.00  [1] PB        
Not
[1] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P14. Ingick i grenprogrammet: -1977
 1993-11-28 (sö)  | Adventskampen, Bosöhallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Flodell, Johan -81 9.41    PB 2 Heat 2    
Hillborg, Magnus -80 9.50  PB 2 Heat 4
Johansson, Fredrik -81 9.50    PB 4 Heat 1    
Messing, Emil -80 8.05  PB 1 Heat 3
Molinder, Roger -80 8.09  PB 2 Heat 1
P12 Ahlqvist, Daniel -83 9.90    PB 2 Heat 3    
Granlund, Anton -82 10.55  PB 4 Heat 2
Gritzun, Krister -83 10.40  PB 3 Heat 3
Jacobsson, Johan -82 9.25    PB 1 Heat 3    
Karlsson, Mikael -83 12.16  PB 4 Heat 3
Skeppstedt, Martin -82 8.79  PB 1 Heat 1
Torstensson, Johan -82 9.80    PB 2 Heat 1    
Åström, Magnus -82 10.16  PB 2 Heat 2
F14 Aderö, Johanna -81 9.30  PB 2 Heat 2
Jedeskog, Karin -81 10.71    PB 4 Heat 3    
Lindskog, Karin -80 9.68  PB 3 Heat 4
Lögdqvist, Caroline -81 9.67  PB 2 Heat 1
Stridh, Sofia -81 10.18    PB 3 Heat 3    
Ålund, Anna -80 9.50  PB 2 Heat 4
F12 Askervall, Louise -83 9.92  PB 1 Heat 3
Malmkvist, Sofie -83 10.31    PB 2 Heat 2    
Nyberg, Jessica -82 10.33  PB 1 Heat 1
Pahlén, Jenny -82 9.47  SB 1 Heat 2
200 m P16   Berglind, Kalle -79 28.40    PB 3 Heat 1    
Islamzai, Ali -78 25.26  PB 1 Heat 4
Nilsson, Per -79 28.45    PB 3 Heat 4    
» Pell, Rickard -79 26.50  PB 2 Heat 2
Ström, Michael -78 26.39  PB 1 Heat 5
Söderlund, Daniel -78 26.80    PB 2 Heat 5    
Söderström, Niclas -79 24.98  PB 1 Heat 3
Wallgren, Jens -79 28.1m 3 Heat 3
F16 Berglund, Anna-Karin -79 30.37    PB 3 Heat 1    
Bergström, Frida -79 30.20  PB 2 Heat 3
Fredriksson, Eleonore -79 27.81  SB 1 Heat 4
Hellstrand, Linn -79 31.59    PB 3 Heat 4    
Jyttner, Hannah -79 29.43  PB 3 Heat 2
Keshavarz, Bahar -79 31.59  PB 2 Heat 4
600 m P16   Nilsson, Per -79 1:56.39    PB 8      
» Pell, Rickard -79 1:34.89  [1] PB 2
Söderlund, Daniel -78 1:47.32    PB 6      
Wallgren, Jens -79 1:45.58  PB 5
P14 Crona, Mikael -81 1:58.02  PB 5
Johansson, Fredrik -81 1:57.03    PB 4      
Klinteskog, Johan -81 1:45.48  [2] PB 2
P12 Ahlqvist, Daniel -83 2:08.09  PB 3
Jacobsson, Johan -82 1:58.38    PB 1      
Skeberg, Tommy -83 2:27.79  PB 7
F16 Wallgren, Lisa -79 1:54.29  PB 2
F14 Aderö, Johanna -81 2:03.48    PB 8      
Lindskog, Karin -80 2:06.85  PB 9
Stridh, Sofia -81 2:13.04  PB 10
Wiberg, Olivia -80 1:58.48    PB 4      
F12 Günter, Ellen -82 2:09.27  PB 2
Norman, Lisa -82 2:09.83  PB 1
60 m häck (91,4 cm) P16   Ström, Michael -78 9.91    PB 2 Heat 1    
Söderlund, Daniel -78 10.53  PB 3 Heat 1
60 m häck (84 cm) P14   Crona, Mikael -81 12.72    PB 4 Heat 2    
Flodell, Johan -81 11.47  PB 1 Heat 2
Hallgren, Jonathan -81 11.70    PB 4 Heat 1    
Molinder, Roger -80 10.27  PB 1 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P12   Haggren, Mattias -82 13.42    PB 3 Heat 2    
Lazar, Thomas -83 13.52  PB 4 Heat 2
Orrskog, Martin -82 12.45    PB 1 Heat 1    
Skeberg, Tommy -83 14.31  PB 4 Heat 1
F16 Bergström, Frida -79 15.51  PB 3 Heat 2
Keshavarz, Bahar -79 12.00    SB 4 Heat 1    
Wallgren, Lisa -79 10.71  SB 2 Heat 1
F14 Kleebinder, Aline -80 11.86  PB 1 Heat 2
Tuvéne, Anna -80 12.22    PB 2 Heat 1    
F12 Norman, Lisa -82 12.78  PB 2 Heat 2
Ölander, Hanna -82 12.2m 1 Heat 1
Höjd F16   Berglund, Anna-Karin -79 1.50    PB 2      
Fredriksson, Eleonore -79 1.47  PB 3
Wallgren, Lisa -79 1.47    PB 4      
F14 Tuvéne, Anna -80 1.30  PB 3
Ålund, Anna -80 1.30  PB 4
Stav P16   Berglind, Kalle -79 2.10    PB 8      
Ström, Michael -78 2.20  PB 6
Wallgren, Jens -79 2.70    SB 1      
P14 Ericsson, Markus -81 1.90  PB 2
Hallgren, Jonathan -81 2.10  PB 1
Klinteskog, Johan -81 1.80  PB 4
Längd (zon) P12   Bergsmark, Martin -82 3.66    PB 5      
Gritzun, Krister -83 3.61  PB 7
Haggren, Mattias -82 3.91    PB 2      
Lazar, Thomas -83 3.34  PB 11
Orrskog, Martin -82 3.74  PB 4
Skeppstedt, Martin -82 4.40    PB 1      
Torstensson, Johan -82 3.55  PB 8
Westholm, Christian -83 2.89  PB 13
Åström, Magnus -82 3.53    PB 9      
F12 Askervall, Louise -83 2.96  PB 8
Malmkvist, Sofie -83 3.47  PB 3
Nyberg, Jessica -82 3.46    PB 2      
Pahlén, Jenny -82 3.89  SB 1
Kula (5,5 kg) P16   Islamzai, Ali -78 9.17    PB 3      
» Pell, Rickard -79 6.31  PB 9
Ström, Michael -78 10.11    PB 1      
Söderström, Niclas -79 8.25  PB 5
Wallgren, Jens -79 7.64  PB 7
Kula (4,0 kg) P14   Ericsson, Markus -81 7.12    PB 6      
Hillborg, Magnus -80 5.13  PB 12
Messing, Emil -80 7.40  PB 5
Kula (3,0 kg) P12   Bergsmark, Martin -82 4.51    PB 7      
Granlund, Anton -82 5.88  PB 2
Karlsson, Mikael -83 3.88    PB 8      
Westholm, Christian -83 5.58  PB 4
F16 Berglund, Anna-Karin -79 6.87  PB 11
Bergström, Frida -79 8.31    SB 5      
Fredriksson, Eleonore -79 8.73  PB 4
Hellstrand, Linn -79 7.34  SB 9
Jyttner, Hannah -79 7.59    PB 8      
Keshavarz, Bahar -79 7.34  PB 10
Wallgren, Lisa -79 8.31  PB 6
F14 Jedeskog, Karin -81 4.38    PB 8      
Kleebinder, Aline -80 7.48  PB 2
Lögdqvist, Caroline -81 5.51  PB 5
Wiberg, Olivia -80 6.18  PB 4
Kula (2,0 kg) F12   Günter, Ellen -82 4.87    PB 5      
Ölander, Hanna -82 7.12  PB 1
12 x 200 m X16   Nyberg, Jessica -82 5:54.62      2      
Skeppstedt, Martin -82
Ölander, Hanna -82
Jacobsson, Johan -82
Aderö, Johanna -81
Molinder, Roger -80
Lögdqvist, Caroline -81
Messing, Emil -80
Jyttner, Hannah -79
Söderström, Niclas -79
Bergström, Frida -79
Islamzai, Ali -78
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P15
[2] - Klubbrekord i klassen P13
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics