HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-11-11
Ute för 1993 Resultatdatum: 1993-10-31
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1993-10-31 (sö)  | Ej spårade resultat
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton KS   Sripathed, Prapasri -70 3:23.30      PB   1    
Tresteg F18   Wikblad, Malin -77 10.14    0.0 PB   1    
Tresteg (zon) F14   Hellstrand, Linn -79 9.83    0.0 PB   1    
Jyttner, Hannah -79 9.39  0.0 PB 1
Kula (4,0 kg) K22   Nyström Tholander, Emma -76 8.64      PB   1    
4 x 100 m M20 » Victorén, Michael -74 43.15          1    
Högberg, David -73
» Engström, Fredrik -74
Wijk, Fredrik -72
 1993-10-16/22 (lö-fr)  | Kasttävling, Täby galopp, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 45.10  [1]   SB 2    
Bredeby, Göran -62 32.80  SB 4 fr
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M40
 1993-10-01 (fr)  | KM 5-kamp, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5-kamp MS   Enblom, Hans -61 2 724  [1] - PB 1      
Längd 5.87 [559] -
Spjut (800 gr) 39.96 [442] PB
200 m 25.1m[578] -
Diskus (2,0 kg) 27.86 [423] PB
1 500 m 4:33.5m[722]     SB        
Rappe, Jonas -70 2 340  [1] - PB 2
Längd 5.50 [481] -
Spjut (800 gr) 27.90 [270] PB
200 m 25.5m[545] -
Diskus (2,0 kg) 18.66 [247] PB
1 500 m 4:22.1m[797]     SB        
» Tailoglou, Panagiotis -66 1 606  [1] - PB 3
Längd 4.60 [308] -
Spjut (800 gr) 24.56 [223] PB
200 m 28.5m[328] -
Diskus (2,0 kg) 14.70 [175] PB
1 500 m 4:57.9m[572]     SB        
M22 » Attersand, Johan -74 2 647  [1] - PB 1
Längd 6.00 [587] -
Spjut (800 gr) 49.38 [579] [2] PB
200 m 25.8m[521] -
Diskus (2,0 kg) 29.48 [454] PB
1 500 m 5:09.5m[506]     PB        
Bergman, Magnus -74 brutit 
Längd 5.51 [483] -
Spjut (800 gr) 46.98 [544] PB
200 m ej start 
Diskus (2,0 kg) brutit 
1 500 m brutit               
» Bjurner, Pontus -74 1 968  [1] - PB 6
Längd 4.80 [345] -
Spjut (800 gr) 33.14 [344] PB
200 m 25.9m[513] -
Diskus (2,0 kg) 14.22 [166] PB
1 500 m 4:53.1m[600]     SB        
Enochsson, Magnus -74 brutit 
Längd ej start               
Högberg, David -73 2 620  [1] - PB 2
Längd 5.87 [559] -
Spjut (800 gr) 32.70 [337] PB
200 m 22.9m[772] -
Diskus (2,0 kg) 22.06 [311] PB
1 500 m 4:46.3m[641]     PB        
» Munkhammar, Viktor -74 2 210  [1] - PB 4
Längd 5.39 [459] -
Spjut (800 gr) 30.86 [311] PB
200 m 25.8m[521] -
Diskus (2,0 kg) 22.35 [316] PB
1 500 m 4:52.6m[603]     SB        
Wallén, Mattias -72 2 262  [1] - PB 3
Längd 4.61 [310] -
Spjut (800 gr) 26.84 [255] PB
200 m 25.0m[586] -
Diskus (2,0 kg) 22.22 [314] PB
1 500 m 4:22.1m[797]
5-kamp P18   Crona, Magnus -75 1 966  [1] - PB 2      
Längd 4.95 [373] -
Spjut (800 gr) 29.26 [289] PB
200 m 27.1m[423] -
Diskus (1,75 kg) 16.94 [215] PB
1 500 m 4:42.3m[666]              
Ljungqvist, Johan -75 1 331  [1] - PB 3
Längd 4.58 [304] -
Spjut (800 gr) 27.30 [261] PB
200 m 26.5m[467] -
Diskus (1,75 kg) 20.98 [290] PB
1 500 m 7:40.1m[9]     PB        
Sillén, Martin -75 2 067  [1] - PB 1
Längd 5.09 [400] -
Spjut (800 gr) 31.60 [322] PB
200 m 25.9m[513] -
Diskus (1,75 kg) 20.96 [290] PB
1 500 m 5:03.1m[542] PB
5-kamp P16   Holmberg, Björn -77 2 939  [1] - PB 2      
Längd 5.24 [573] -
Spjut (600 gr, f 1999) 31.26 [428] PB
200 m 25.1m[689] -
Diskus (1,5 kg) 28.00 [559] PB
1 500 m 4:30.2m[690]              
Kleebinder, Niklas -77 3 317  [1] - PB 1
Längd 6.06 [774] -
Spjut (600 gr, f 1999) 47.38 [703] PB
200 m 25.0m[699] -
Diskus (1,5 kg) 33.88 [683]
1 500 m 4:56.6m[458]     PB        
Nedin, Johan -77 2 287  [1] - PB 4
Längd 5.05 [527] -
Spjut (600 gr, f 1999) 25.04 [303] PB
200 m 24.5m[749] -
Diskus (1,5 kg) 16.12 [241] PB
1 500 m 4:55.4m[467]     PB        
Sjöberg, Fredrik -77 2 731  [1] - PB 3
Längd 6.33 [840] -
Spjut (600 gr, f 1999) 37.94 [549] PB
200 m 24.8m[719] -
Diskus (1,5 kg) 30.94 [623]
1 500 m 7:39.59 [0] PB
5-kamp P14   Eriksson, Daniel -80 1 605    - PB 3      
Längd (zon) 4.01 [348] -
Diskus (1,0 kg) 35.78 [715] [3] PB
200 m 33.0m[204] -
Spjut (600 gr, f 1999) 23.48 [332]
1 500 m 6:32.3m[6]     PB        
Karlsson, Martin -80 1 459  - PB 4
Längd (zon) 4.46 [484] -
Diskus (1,0 kg) 15.48 [201] PB
200 m 29.8m[422] -
Spjut (600 gr, f 1999) 18.30 [202] PB
1 500 m 5:44.6m[150]     PB        
Söderström, Niclas -79 2 964  [1] - PB 1
Längd (zon) 5.23 [709] -
Diskus (1,0 kg) 25.72 [479] PB
200 m 25.0m[893] -
Spjut (600 gr, f 1999) 30.32 [486] PB
1 500 m 5:04.4m[397]     PB        
Wallgren, Jens -79 2 643  [1] - PB 2
Längd (zon) 5.02 [649] -
Diskus (1,0 kg) 32.52 [641] PB
200 m 28.7m[513] -
Spjut (600 gr, f 1999) 30.02 [480]
1 500 m 5:09.5m[360] PB
5-kamp KS » Kapell, Petra -67 2 016  [1] - PB        
Längd 4.68 [474] -
Spjut (600 gr, f 1999) 16.64 [227] SB
200 m 28.7m[559] -
Diskus (1,0 kg) 19.78 [274] PB
1 500 m 5:58.5m[482]     PB        
F18 Alfredsson, Sonia -75 1 783  [1] - PB 1
Längd 4.10 [331] -
Spjut (600 gr, f 1999) 20.14 [291] PB
200 m 29.8m[479] -
Diskus (1,0 kg) 12.10 [139] PB
1 500 m 5:47.1m[543]     PB        
F16 Jägerlind, Cecilia -78 2 071  [1] - PB 1
Längd 4.21 [453] -
Spjut (600 gr, f 1999) 18.14 [353] PB
200 m 29.4m[593] -
Diskus (1,0 kg) 16.66 [337] PB
1 500 m 5:58.8m[335]     PB        
Schmitz, Jenny -77 1 848  [1] - PB 2
Längd 3.97 [380] -
Spjut (600 gr, f 1999) 11.92 [136] PB
200 m 29.3m[600] -
Diskus (1,0 kg) 13.84 [251] PB
1 500 m 5:35.1m[481]
5-kamp F14   Bergström, Frida -79 0  [1,4] - PB 1      
Längd (zon) 4.69 [712] -
Spjut (400 gr) 21.50 [413]
200 m 29.3m[640] -
Diskus (0,6 kg) 30.24 [688]
1 500 m 6:37.5m[0]     PB        
Wallgren, Lisa -79 0  [1,4] - PB 2
Längd (zon) 4.44 [627] -
Spjut (400 gr) 15.74 [248] PB
200 m 32.4m[376] -
Diskus (0,6 kg) 22.58 [476]
1 500 m 5:35.2m[0] PB
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[2] - Klubbrekord i klassen P19
[3] - Klubbrekord i klassen P13
[4] - Mångkampspoäng kan ej beräknas: form/tab saknas
 1993-09-25 (lö)  | ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Danielsson, Erik -71 12.26    +0.7   3 C-final    
Franzén, Kjell -72 11.44  +0.3 2 A-final
  11.56    -1.0   2 Allra sista cha    
Holubec, Andreas -74 12.03  +0.3 6 A-final
11.84  +1.0 1 Sista chansen
Islamzai, Ali -78 12.49  -0.8 1 D-final
12.59  -0.5 5 Sista chansen
400 m MS   Högberg, David -73 50.43      SB 2 A-final    
Kleebinder, Niklas -77 55.07  2 C-final
Nedin, Johan -77 53.84      PB 2 B-final    
Sauter, David -76 57.45  PB 3 D-final
Sillén, Martin -75 56.71  2 D-final
800 m MS » Tailoglou, Panagiotis -66 2:14.50      SB 5 B-final    
KS Jägerlind, Cecilia -78 2:43.54  PB 5 Final
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 4:01.90        5 Final    
Rappe, Jonas -70 40:42.25  SB 6 Final
Wallén, Mattias -72 3:55.25  PB 2 Final
Höjd MS   Kleebinder, Niklas -77 1.75        7 Final    
Längd MS   Islamzai, Ali -78 5.10    +2.2   11      
4.74  +1.8 PB
Ström, Michael -78 5.46  +2.1 8 Final
  5.38    +0.7 PB        
KS Jägerlind, Cecilia -78 4.25  -0.6 7 Final
Kula (7,26 kg) MS   Bredeby, Göran -62 9.57        10      
Johansson, Håkan -60 10.81  6 Final
Spjut (800 gr) MS   Danielsson, Erik -71 48.94        11      
 1993-09-23 (to)  | Säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Coutant, Alexis -82 10.31    +1.1 PB 5 Feat 4    
Dosthe, Petter -81 9.93  +1.3 PB 6 Heat 3
Flodell, Johan -81 9.42    +1.8 PB 2 Heat 1    
Isaksson, Johan -82 9.89  +1.9 PB 5 Heat 2
Jacobsson, Johan -82 9.55  +1.3 5 Heat 3
Kahn, Fredrik -81 9.29    +1.9 PB 1 Heat 2    
Lindkvist, Andreas -81 8.98  +1.3 PB 3 Heat 3
Skeppstedt, Martin -82 8.74  +1.1 1 Heat 4
Torstensson, Johan -82 9.77    +1.1 PB 4 Heat 4    
Vitanen, Patrik -82 10.49  +1.1 PB 6 Heat 4
F12 Engström, Jenny -77 9.63  +1.4 PB 3 Heat 3
Jedeskog, Karin -81 10.62    +1.4 PB 6 Heat 4    
Lögdqvist, Caroline -81 9.46  +1.4 PB 2 Heat 1
Stridh, Sofia -81 9.99  +2.7 5 Heat 2
800 m P14   Edberg, Stefan -80 2:29.0m     PB 11 Heat 1    
Karlsson, Martin -80 2:53.6m 9 Heat 2
Levengard, Henric -79 2:29.96        8 Heat 1    
Lindtorp, Björn -79 2:30.4m 9 Heat 1
Molinder, Roger -80 2:33.42  6 Heat 2
» Pell, Rickard -79 2:11.85        1 Heat 1    
F16 Schmitz, Jenny -77 2:27.68  2 Final
F14 Tuvéne, Anna -80 2:48.55  PB 8 Final
Wallgren, Lisa -79 2:40.66  6 Final
Stav P14   Wallgren, Jens -79 2.50        1 Final    
Längd (zon) P12   Coutant, Alexis -82 3.32    -0.1 PB 23      
Dosthe, Petter -81 3.78  +0.2 PB 10
Flodell, Johan -81 3.89    +0.2 PB 8 Final    
Isaksson, Johan -82 3.36  -0.2 PB 22
Jacobsson, Johan -82 3.40  +0.2 PB 20
Kahn, Fredrik -81 4.14    +0.4 PB 4 Final    
Lindkvist, Andreas -81 3.85  -0.3 PB 9
Skeppstedt, Martin -82 4.42  [1] -0.1 PB 2 Final
Torstensson, Johan -82 3.62    -0.1 PB 12      
Vitanen, Patrik -82 2.50  -0.1 PB 25
F12 Engström, Jenny -77 3.16  -0.3 PB 20
Jedeskog, Karin -81 2.94    -0.5 PB 24      
Lögdqvist, Caroline -81 3.82  -0.5 PB 6 Final
Stridh, Sofia -81 2.80  -0.1 PB 25
Tresteg (zon) P15   Ström, Michael -78 11.40    +0.2 PB 2 Final    
P14 Berglind, Kalle -79 10.51  +1.3 PB 8 Final
Nilsson, Per -79 10.03    +2.3   11      
Söderström, Niclas -79 10.69  +0.9 PB 7 Final
Wallgren, Jens -79 10.73  +0.6 PB 6 Final
F16 Wikblad, Malin -77 9.84    -0.3 SB 3      
F14 Berglund, Anna-Karin -79 8.59  +0.3 PB 14
Good, Sandra -79 9.26  +0.3 SB 8 Final
Hellstrand, Linn -79 9.32    +0.9 SB 6 Final    
Thulin, Petra -79 7.89  +0.3 15
Wallgren, Lisa -79 9.18  +0.4 PB 9
Spjut (600 gr, f 1999) P16   Ström, Michael -78 34.12      PB 2 Final    
P14 Eriksson, Daniel -80 33.66  PB 3 Final
Wallgren, Jens -79 36.08  PB 1 Final
Spjut (400 gr) F15   Jägerlind, Cecilia -78 18.80      PB 1 Final    
F14 Bergström, Frida -79 20.02  5 Final
Boll (300 gr) P12   Coutant, Alexis -82 30.30      PB 13      
Dosthe, Petter -81 41.84  PB 1 Final
  41.84        1 Final    
Flodell, Johan -81 32.30  PB 8 Final
Isaksson, Johan -82 19.63  PB 25
Jacobsson, Johan -82 25.97      PB 19      
Kahn, Fredrik -81 37.42  PB 2 Final
Lindkvist, Andreas -81 27.43  PB 17
Skeppstedt, Martin -82 26.86      PB 18      
Torstensson, Johan -82 29.22  PB 14
Vitanen, Patrik -82 21.60  PB 23
F12 Engström, Jenny -77 23.67      PB 8 Final    
Jedeskog, Karin -81 14.85  PB 21
Lögdqvist, Caroline -81 19.06  PB 16
Stridh, Sofia -81 14.08  PB 23
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P11
 1993-09-18/19 (lö-sö)  | Castorama + 10-kamp, Hässelby IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp MS » Berg, Torbjörn -51 3 537/3 340  [1,2] - SB 8    
100 m 14.5m[239/215] -
Längd 4.19 [259/237] -
Kula (7,26 kg) 11.54 [604/579]
Höjd 1.49 [404/381] [3] SB
400 m 70.6m[175/123]
110 m häck (106,7 cm) 25.1m[60/52] -
Diskus (2,0 kg) 43.14 [741/729]
Stav 3.21 [421/408] [3] PB
Spjut (800 gr) 41.90 [477/470]
1 500 m 6:32.8m[157/146] SB
Castorama MS   Bredeby, Göran -62 2 014      PB 3    
Kula (7,26 kg) 10.20 [475]
Spjut (800 gr) 30.18 [333]
Diskus (2,0 kg) 27.90 [425]
Slägga (7,26 kg) 48.42 [781] PB
Not
[1] - Mångkampspoäng justerad mha WMAs åldersfaktorer (åldersjusterad poäng/normal poäng)
[2] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[3] - Klubbrekord i klassen M40
 1993-09-17/19 (fr-sö)  | Skol-SM, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m P16   Nedin, Johan -77 54.78      PB 2 Heat 2  
800 m F19 » Lundgren, Stina -76 2:30.16        9 Heat 2  
1 500 m P16   Holmberg, Björn -77 4:21.34        8 Heat 2  
F19 » Lundgren, Stina -76 4:53.5m [1] SB 7 Final fr
3 000 m P16   Holmberg, Björn -77 9:01.53      PB 3 Final fr  
Höjd P16   Kleebinder, Niklas -77 1.80        8 Final fr  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1993-09-15 (on)  | Kastös, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) MS   Bredeby, Göran -62 10.20        1 Final    
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 42.08        1 Final    
Bredeby, Göran -62 26.78  2 Final
 1993-09-14 (ti)  | September-proppen, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Arkad, Martin -69 14.5m   -2.9   6 Heat 1    
Danielsson, Erik -71 12.56  -3.7 5 Heat 3
Franzén, Kjell -72 11.76    -3.7   1 Heat 3    
Geywu, Henry -65 11.77  -3.7 2 Heat 3
Holubec, Andreas -74 12.21  -3.7 4 Heat 3
Mireku, Richard -76 12.57    -3.7   6 Heat 3    
» Munkhammar, Viktor -74 13.20  -2.9 SB 2 Heat 1
Rappe, Jonas -70 13.44  -2.9 PB 3 Heat 1
» Rappe, Martin -72 13.59    -2.9 PB 4 Heat 1    
Tholander, Jakob -71 13.74  -2.9 SB 5 Heat 1
Wallén, Mattias -72 12.70  -2.9 SB 1 Heat 1
300 m MS   Högberg, David -73 35.20      PB 2 Heat 2    
Ljungqvist, Johan -75 42.97  SB 4 Heat 1
Mireku, Richard -76 38.97      PB 2 Heat 1    
Nedin, Johan -77 38.02  PB 1 Heat 1
Sillén, Martin -75 39.51  PB 3 Heat 1
KS » Lundgren, Stina -76 46.84      PB 5 Final    
Nyström Tholander, Emma -76 41.77  PB 1 Final
Schmitz, Jenny -77 45.66  PB 4 Final
Wikblad, Malin -77 44.57  PB 3 Final
1 000 m MS   Crona, Magnus -75 2:54.01      SB 4 Final    
3 000 m MS   Arkad, Martin -69 brutit          Final    
Rappe, Jonas -70 9:17.1m PB 10 Final
» Rappe, Martin -72 8:54.57      PB 3 Final    
Tholander, Jakob -71 9:10.63  PB 9 Final
Wallén, Mattias -72 8:54.01  PB 2 Final
200 m häck (68,6 cm/10) KS   Wikblad, Malin -77 33.01    -2.1 PB 1 Final    
33.01  -2.1 1 Final
Höjd MS   Kleebinder, Niklas -77 ej start               
Sjöberg, Fredrik -77 1.75  PB 4 Final
Kula (7,26 kg) MS » Attersand, Johan -74 9.66      PB 7 Final    
» Berg, Torbjörn -51 11.83  3 Final
Bredeby, Göran -62 10.27        6 Final    
Enblom, Hans -61 9.38  PB 9
Johansson, Håkan -60 11.03  SB 4 Final
 1993-09-12 (sö)  | ICA-den cup distriktsfinal 12 o 14, Enskede, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Skeppstedt, Martin -82 8.74    -          
80 m F14   Jyttner, Hannah -79 11.08    -   3      
800 m P14 » Pell, Rickard -79 2:10.33        1      
P12 Klinteskog, Johan -81 2:26.23  PB 1
Höjd P12   Hallgren, Jonathan -81 1.45      PB        
F12 Wikblad, Karin -81 1.20  PB
Längd (zon) P14   Molinder, Roger -80 5.43  [1] -   2      
Kula (3,0 kg) F14   Bergström, Frida -79 9.50        3      
Boll (300 gr) P12   Ericsson, Markus -81 41.42      PB   1    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
 1993-09-10/12 (fr-sö)  | JDM/UDM, Sollentunavallen, Sollentuna - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M22   Danielsson, Erik -71 12.24    +0.3   7 Heat 2 fr  
Franzén, Kjell -72 11.48  +0.3 3 Heat 2 fr
  11.40    -1.7   4 Final fr  
Holubec, Andreas -74 11.81  +0.3 4 Heat 1 fr
P19 Holubec, Andreas -74 11.77  -0.5 Final fr
P18 Mireku, Richard -76 12.00    -1.3 PB 6 Heat 2 fr  
P16 Nedin, Johan -77 12.46  -1.4 3 Heat 1
12.29  +0.5 6 Final
Sjöberg, Fredrik -77 12.58    -1.1 PB 5 Heat 2  
K22 Engqvist, Stina -74 13.69  +0.2 3 Final fr
F18 Nyström Tholander, Emma -76 12.93  -0.3 2 Heat 2 fr
  12.84    +0.2   4 Final fr  
F16 Skeppstedt, Maria -77 14.00  - 5 Heat 2
200 m M22   Franzén, Kjell -72 25.62    -1.1   3 Heat 1  
23.78  -0.9 5 Final
Holubec, Andreas -74 25.12  -0.5 4 Heat 2
  24.51    -0.9   7 Final  
Högberg, David -73 24.06  -0.5 3 Heat 2
23.33  -0.9 3 Final
P18 Mireku, Richard -76 25.09  +0.5 6 Final
  25.11    -3.3   3 Heat 1  
P16 Nedin, Johan -77 24.32  +1.7 SB 2 Final
K22 Engqvist, Stina -74 28.73  +0.9 4 Final
F18 Nyström Tholander, Emma -76 26.75  +1.5 3 Final
  27.13    -0.9   3 Heat 2  
F16 Schmitz, Jenny -77 29.08  +1.6 PB 7 Final
Wikblad, Malin -77 27.85  +1.6 5 Final
400 m M22   Högberg, David -73 51.03        3 Final  
P18 Crona, Magnus -75 59.66  7 Heat 2
  60.71        3 B-final  
F18 Nyström Tholander, Emma -76 59.53  2 Final
800 m M22   Wallén, Mattias -72 1:58.23        1 Final  
F18 Alfredsson, Sonia -75 2:41.93  SB 6 Final fr
» Lundgren, Stina -76 2:25.24        5 Final fr  
F16 Schmitz, Jenny -77 2:26.27  PB 4 Final
1 500 m M22   Wallén, Mattias -72 4:04.67        1 Final  
F18 » Lundgren, Stina -76 5:09.42  2 Final
3 000 m P16   Holmberg, Björn -77 9:18.81        1 Final  
1 500 m h (91,4 cm) P16   Holmberg, Björn -77 4:50.94      PB 4 Final fr  
2 000 m h (91,4 cm) M22 » Rappe, Martin -72 6:19.52        2 Final fr  
P18 Crona, Magnus -75 6:53.32  5 Final fr
300 m häck (76,2 cm) P16   Nedin, Johan -77 41.81      PB 1 Final fr  
F16 Wikblad, Malin -77 48.10  3 Final
Höjd P16   Kleebinder, Niklas -77 1.90        1 Final  
Längd M22   Danielsson, Erik -71 5.62    +0.4   10    
Högberg, David -73 5.57  +0.9 SB 11
P16 Kleebinder, Niklas -77 5.59    -0.7   4 Final  
Sjöberg, Fredrik -77 5.98  +3.1 2 Final
5.84  -1.6
Kula (5,5 kg) P16   Sjöberg, Fredrik -77 10.74        3 Final  
Diskus (1,5 kg) P16   Sjöberg, Fredrik -77 32.92      PB 2 Final  
Spjut (800 gr) M22   Danielsson, Erik -71 48.98        6 Final  
Spjut (700 gr) P16   Sjölin, Martin -77 57.60      PB 1 Final  
 1993-09-08 (on)  | Castorama och sommarös, Hässelby IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) MS   Bredeby, Göran -62 9.28        5      
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 40.24        4      
Bredeby, Göran -62 27.34  6
Castorama MS » Berg, Torbjörn -51 2 075      PB 5      
Kula (7,26 kg) 11.88 [591]
Spjut (800 gr) 39.46 [483]
Diskus (2,0 kg) 38.94 [664]
Slägga (7,26 kg) 22.16 [337]     PB        
Bredeby, Göran -62 1 570  PB
Kula (7,26 kg) 9.29 [407]
Spjut (800 gr) 30.74 [343]
Diskus (2,0 kg) 27.34 [412]
Slägga (7,26 kg) 25.68 [408] SB
 1993-09-07 (ti)  | Höstpropaganda, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Franzén, Kjell -72 22.60    +0.8   3 A-final    
Högberg, David -73 23.12  +0.8 5 A-final
Söderlund, Daniel -78 27.89    +1.3 PB 2 C-final    
KS Engqvist, Stina -74 28.11  +1.7 4 Final
Jägerlind, Cecilia -78 29.56  +1.7 5 Final
Wikblad, Malin -77 27.08  +1.7 PB 3 Final
800 m MS   Söderlund, Daniel -78 2:36.11      PB 6 B-heat    
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:15.29  SB 5 B-heat
400 m häck (91,4 cm) MS   Enblom, Hans -61 60.35      SB 2 B-heat    
Forss, Michael -62 60.85  3 B-heat
» Rappe, Martin -72 59.60  1 B-het
Längd MS   Ström, Michael -78 5.36    +1.8 PB 2 Final    
KS Jägerlind, Cecilia -78 4.21  +1.1 2 Final
Kula (7,26 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 11.62        2 Final    
Ström, Michael -78 7.69  PB 6 Final
 1993-09-04/05 (lö-sö)  | Sommaröset, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Franzén, Kjell -72 11.63    -0.7   6 Heat 2  
Holubec, Andreas -74 11.97  -0.1 5 Heat 1
1 eng. mil MS   Crona, Magnus -75 4:51.99        4 Final  
 1993-09-04/05 (lö-sö)  | Distriktsmatch P/F 17-18, Björknäs IP, Värmdö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m F17 » Lundgren, Stina -76 2:31.17        6    
 1993-09-04/05 (lö-sö)  | Svealandsfinalen 13 - 14, Sportcentrum, Norrtälje - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P14   Söderström, Niclas -79 10.17    +0.6   3 Heat 3  
10.09  +4.7 6 Final
Söderström, Niclas -79 9.94    +0.9 PB 3 Semi 1  
F14 Fredriksson, Eleonore -79 11.17  +0.7 6 Heat 2
800 m P14 » Pell, Rickard -79 2:08.87        2 Heat 3  
2 000 m P14 » Pell, Rickard -79 6:14.62      PB 1 Heat 2  
80 m häck (84 cm) P14   Söderström, Niclas -79 ej start          Heat 1  
Höjd F14   Fredriksson, Eleonore -79 1.40        7 Final  
Stav P14   Wallgren, Jens -79 2.60        5 Final  
Längd (zon) P13   Molinder, Roger -80 5.14    -0.2 PB 7 Final  
Tresteg (zon) P14   Söderström, Niclas -79 ej start             
Diskus (1,0 kg) P14   Wallgren, Jens -79 28.94      PB 7 Final  
Diskus (0,6 kg) F14   Bergström, Frida -79 31.86        3 Final  
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Wallgren, Jens -79 30.22      PB 16    
Spjut (400 gr) F14   Bergström, Frida -79 21.10        10    
 1993-09-04 (lö)  | Lag-USM, Tingvalla, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m F16   Schmitz, Jenny -77 5:11.66        8      
3 000 m P16   Holmberg, Björn -77 9:19.59        1      
300 m häck (76,2 cm) P16   Nedin, Johan -77 42.19      PB 6      
F16 Wikblad, Malin -77 47.27  PB 9
Höjd P16   Kleebinder, Niklas -77 1.90      PB 3      
Tresteg P16   Sjöberg, Fredrik -77 11.88    -   10      
Diskus (1,5 kg) P16   Kleebinder, Niklas -77 34.80      PB 3      
Spjut (700 gr) P16   Sjölin, Martin -77 54.38      PB 1      
 1993-09-02 (to)  | ICA-den cup match 3, Enskede, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m häck (84 cm) P14   Vedemo, Pierre -79 13.0m   -          
80 m häck (76,2 cm) F14   Wallgren, Lisa -79 13.8m   -          
Diskus (0,6 kg) F14   Bergström, Frida -79 32.92      PB   1    
Wallgren, Lisa -79 30.34  PB
 1993-08-31 (ti)  | Personliga rekordens kväll, Gamliavallen, Umeå
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Höjgård, Karsten -57 4:27.7m     PB 10 Heat 1    
 1993-08-28/29 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11   Orrskog, Martin -82 9.7m   -   4 Heat 2  
Skeppstedt, Martin -82 8.69  +0.6 PB 1 Final
  8.7m   -   1 Heat 2  
F12 Lögdqvist, Caroline -81 9.5m - 4 Heat 3
80 m P14   Berglind, Kalle -79 11.47    +0.4 PB 5 Heat 2  
» Pell, Rickard -79 10.69  +0.5 PB 6 Heat 1
Söderström, Niclas -79 10.13  +0.5 1 Heat 1
  10.23    -1.9   2 Final  
Vedemo, Pierre -79 10.64  +0.5 5 Heat 1
10.65  -1.9 7 Final
P13 Karlsson, Martin -80 11.78    -1.8   4 Heat 1  
Molinder, Roger -80 10.77  -1.9 2 Final
Molinder, Roger -80 10.62  -1.2 PB 2 Heat 2
F14 Fredriksson, Eleonore -79 11.13  -0.5 3 Heat 1
  11.06    -0.2   5 Final  
Jyttner, Hannah -79 11.35  -1.1 1 Heat 3
11.21  -0.2 7 Final
100 m MS   Sauter, David -76 12.98    +1.2 SB 6 Heat 4  
F19 Engqvist, Stina -74 13.63  +1.6 4 Heat 2
» Neill Vinnå, Susanna -74 13.06    +1.8   4 Heat 1  
F17 Nyström Tholander, Emma -76 12.78  +1.8 PB 2 Heat 1
800 m MS   Crona, Magnus -75 2:10.83        7 Heat 2  
Sillén, Martin -75 2:14.7m 9 Heat 2
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:15.7m     SB 10 Heat 2  
P14 Lindtorp, Björn -79 2:27.49  PB 5 Heat 2
» Pell, Rickard -79 2:09.18  1 Heat 1
F14 Thulin, Petra -79 2:39.08      PB 4 Final  
Wallgren, Lisa -79 2:42.02  5 Final
F12 Wikblad, Karin -81 2:53.84  7 Final
Höjd P14   Wallgren, Jens -79 1.50      PB 4 Final  
P13 Molinder, Roger -80 1.40  PB 5 Final
F14 Berglund, Anna-Karin -79 1.38        6 Final  
Fredriksson, Eleonore -79 1.47  PB 2 Final
Wallgren, Lisa -79 1.38  SB 4 Final
F12 Wikblad, Karin -81 1.10  PB 12
Längd (zon) P14   Berglind, Kalle -79 4.57    -   15    
» Pell, Rickard -79 5.04  - 8 Final
Wallgren, Jens -79 4.77    -   12    
Vedemo, Pierre -79 5.12  - 7 Final
P13 Karlsson, Martin -80 4.27  - 11 Pool 1
Molinder, Roger -80 5.03    -   2 Pool 1  
P11 Orrskog, Martin -82 3.39  - 18
Skeppstedt, Martin -82 4.30  - 3 Final
F14 Berglund, Anna-Karin -79 3.90    -   18    
Fredriksson, Eleonore -79 4.77  - 7 Final
Jyttner, Hannah -79 4.40  - 13
Thulin, Petra -79 4.80    -   5 Final  
Wallgren, Lisa -79 4.33  - 15
F12 Lögdqvist, Caroline -81 4.05  - 19
Kula (4,0 kg) P14   Wallgren, Jens -79 8.91      PB 11    
Vedemo, Pierre -79 9.80  8 Final
Kula (3,0 kg) F14   Bergström, Frida -79 9.89      PB 1 Final  
Fredriksson, Eleonore -79 8.24  6 Final
Jyttner, Hannah -79 8.04      PB 9    
Wallgren, Lisa -79 8.20  PB 7 Final
4 x 200 m MS    {Hammarby IF} [1] 1:42.34        3 Final  
KS Engqvist, Stina -74 1:45.1m 2 Final
Nyström Tholander, Emma -76
» Neill Vinnå, Susanna -74
Wikblad, Malin -77
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 1993-08-28 (lö)  | 7ème Meeting International, Parc de la Dodaine, Nivelles, BEL
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Franzén, Kjell -72 50.22        4 B-final    
1 500 m MS » Häggström, Niklas -71 3:58.12        3 A-final    
Wallén, Mattias -72 3:57.35  PB 2 A-final
 1993-08-26 (to)  | Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Crona, Magnus -75 26.27    +0.5 PB 3 Heat 2    
Danielsson, Erik -71 25.28  +0.6 PB 6 Heat 4
Franzén, Kjell -72 22.49    +0.8 PB 2 Heat 6    
Holmberg, Björn -77 24.35  +0.3 PB 2 Heat 3
Holubec, Andreas -74 24.10  +0.7 PB 4 Heat 5
Högberg, David -73 22.90    +0.8   5 Heat 6    
Islamzai, Ali -78 25.98  -0.2 PB 3 Heat 1
Kleebinder, Niklas -77 25.14  +0.6 PB 5 Heat 4
Ljungqvist, Johan -75 26.42    +0.5 SB 4 Heat 2    
Mireku, Richard -76 24.21  +0.3 PB 1 Heat 3
Sauter, David -76 25.93  +0.5 PB 2 Heat 2
Sillén, Martin -75 25.29    +0.3 PB 5 Heat 3    
Sjöberg, Fredrik -77 24.84  +0.3 PB 4 Heat 3
Wallén, Mattias -72 23.60  +0.6 PB 2 Heat 4
KS Björklund, Emilie -78 31.3m   -0.1   3 Heat 1    
» Lundgren, Stina -76 29.0m -0.1 2 Heat 1
» Neill Vinnå, Susanna -74 26.0m +0.3 2 Heat 2
Nyström Tholander, Emma -76 25.7m   +0.3   1 Heat 2    
Schmitz, Jenny -77 28.8m -0.1 1 Heat 1
800 m KS   Zierath, Juleen -61 2:26.81        2 Final    
1 500 m MS   Jedemo, Mats -72 brutit          Heat 2    
400 m häck (91,4 cm) MS   Enblom, Hans -61 60.78      SB 3 Heat 2    
Forss, Michael -62 59.87  PB 2 Heat 2
» Munkhammar, Viktor -74 61.31      PB 4 Heat 2    
» Rappe, Martin -72 59.20  PB 1 Heat 2
Höjd KS   Jägerlind, Cecilia -78 1.36      SB 1 Final    
Stav MS » Berg, Torbjörn -51 3.05  [1]   SB 2 Final    
Diskus (1,0 kg) KS   Björklund, Emilie -78 15.06        5 Final    
Forsén, Malin -78 18.32  PB 3 Final
Jägerlind, Cecilia -78 15.96      PB 4 Final    
Richardsson, Åsa -78 11.70  PB 6 Final
Ritzén, Ulrika -78 18.66  PB 2 Final
Slägga (7,26 kg) MS   Johansson, Håkan -60 40.18      SB 2 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M40
 1993-08-24 (ti)  | Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Danielsson, Erik -71 12.18    +1.8   6 Heat 2    
Franzén, Kjell -72 11.36  +1.6 PB 5 Heat 3
Holmberg, Björn -77 12.14    +1.8 PB 5 Heat 2    
Högberg, David -73 11.50  +1.6 SB 6 Heat 3
Islamzai, Ali -78 12.49  +1.1 PB 3 Heat 1
Ljungqvist, Johan -75 12.83    +1.1 SB 5 Heat 1    
Nedin, Johan -77 12.21  +1.1 PB 2 Heat 1
KS Engqvist, Stina -74 ej start  Heat 1
» Neill Vinnå, Susanna -74 12.81    +1.4   4 Heat 2    
Nyström Tholander, Emma -76 12.80  [1] +1.4 PB 3 Heat 2
Rosing, Cecilia -78 13.70  +1.9 2 Heat 1
Wikblad, Malin -77 13.72  +1.9 SB 3 Heat 1
400 m MS   Crona, Magnus -75 58.53        5 Heat 2    
Sauter, David -76 58.36  PB 4 Heat 1
Sillén, Martin -75 56.56        4 Heat 2    
» Tailoglou, Panagiotis -66 60.90  SB 6 Heat 2
Wallén, Mattias -72 50.93  PB 1 Heat 4
KS Richardsson, Åsa -78 66.34      PB 3 Heat 1    
Schmitz, Jenny -77 64.62  PB 1 Heat 1
Wikblad, Malin -77 62.02  PB 4 Heat 2
Zierath, Juleen -61 65.06  2 Heat 1
1 500 m MS » Häggström, Niklas -71 4:02.99        2 Final    
Längd MS   Danielsson, Erik -71 5.68    +2.2   6 Final    
Ström, Michael -78 4.89  +0.8 PB 7 Final
KS Rosing, Cecilia -78 4.71  +1.2 2 Final
Kula (7,26 kg) MS   Bredeby, Göran -62 9.56        4 Final    
Kula (4,0 kg) KS   Richardsson, Åsa -78 7.00      PB 3 Final    
Kula (3,0 kg) F15   Björklund, Emilie -78 8.97      PB 1 Final    
Ritzén, Ulrika -78 7.41  PB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1993-08-21/22 (lö-sö)  | DF 12-14, Enskede IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Flodell, Johan -81 ej start          Heat 3  
Jacobsson, Johan -82 9.37  +0.3 4 Heat 2
  9.37    +0.6   4 Final B  
Kahn, Fredrik -81 9.64  +0.5 6 Heat 4
Rabe, Martin -81 10.27  +1.7 PB 7 Heat 1
Skeppstedt, Martin -82 8.76  [1] -1.2 PB 1 Final A
  8.89    +0.7   2 Heat 3  
Söderström, Kari -81 ej start  Heat 2
F12 Larsson, Angelica -82 9.23  -1.8 2 Heat 1
  9.14    +0.8 PB 6 Final A  
Lögdqvist, Caroline -81 9.68  -0.6 6 Heat 4
Mattila Palmgren, Maria -82 9.47  -1.8 3 Heat 1
  9.44    +0.6 PB 4 Final B  
Pahlén, Jenny -82 9.48  +0.8 PB 4 Heat 2
ej start  Final B
Wikblad, Karin -81 9.77  +0.8 PB 8 Heat 2
80 m P14 » Pell, Rickard -79 10.75    -0.7 PB 7    
Söderström, Niclas -79 10.20  +0.6 3 Heat 2
  10.05    +1.1 PB 4 Final  
Vedemo, Pierre -79 10.49  +0.6 PB 7 Heat 2
P11 Andersson, Martin -82 170.33  - 8 Heat B
F14 Bergström, Frida -79 11.34  -1.3 3 Heat 2
  11.32    +1.0 PB 7 Final  
Fredriksson, Eleonore -79 11.25  -1.9 2 Heat 3
11.09  +1.0 5 Final
Jyttner, Hannah -79 11.37    -1.9   3 Heat 3  
Thulin, Petra -79 11.48  -1.3 PB 4 Heat 2
F13 Gelin, Sofia -80 12.19  -1.4 PB 7 Heat 3
800 m P14   Levengard, Henric -79 2:29.44      PB 5 Heat B  
Lindtorp, Björn -79 2:29.49  PB 6 Heat B
» Pell, Rickard -79 2:05.56      PB 1 Heat A  
P13 Karlsson, Martin -80 2:53.72  5 Heat B
Molinder, Roger -80 2:32.84  PB 1 Heat B
P12 Andersson, Martin -82 2:50.33      PB 8 Heat B  
Granlund, Anton -82 3:13.1m PB 11 Heat C
Johansson, Fredrik -81 2:52.74  PB 6 Heat C
Klinteskog, Johan -81 2:38.05      PB 1 Heat B  
F14 Alenklev, Zandra -79 2:50.36  PB 7 Final
Thulin, Petra -79 2:43.92  6 Final
F12 Wikblad, Karin -81 2:50.55  SB 2 Heat B
2 000 m P14   Levengard, Henric -79 6:58.55      PB 14 Final  
» Pell, Rickard -79 6:16.96  PB 1 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Thulin, Petra -79 13.50    -   4 Final  
Wallgren, Lisa -79 14.28  - 8 Final
Höjd P14 » Pell, Rickard -79 1.40        11    
P12 Ericsson, Markus -81 1.33  PB 7 Final
Hallgren, Jonathan -81 ej start             
Johansson, Fredrik -81 1.25  PB 13
F14 Berglund, Anna-Karin -79 1.42  4 Final
Fredriksson, Eleonore -79 1.42      PB 2 Final  
Wallgren, Lisa -79 1.36  5 Final
Stav P14   Wallgren, Jens -79 2.60      PB 3 Final  
Längd (zon) P14   Vedemo, Pierre -79 5.22    -   8    
P13 Molinder, Roger -80 5.25  - 3 Final
P12 Bergsmark, Martin -82 3.39    +1.0 PB 24    
Ericsson, Markus -81 3.78  +1.0 PB 19
F14 Alenklev, Zandra -79 4.27  - 17
Berglund, Anna-Karin -79 4.08    -   18    
Fredriksson, Eleonore -79 4.68  - 10
Jyttner, Hannah -79 4.45  - 13
Thulin, Petra -79 4.78    -   8 Final  
Wallgren, Lisa -79 4.49  - 12
F12 Lögdqvist, Caroline -81 3.93  - 13
Pahlén, Jenny -82 3.86    -   16    
Thulin, Marie -81 3.59  - 19
Tresteg (zon) P14   Wallgren, Jens -79 10.23    -   9    
F14 Thulin, Petra -79 9.80  +2.0 PB 8 Final
Kula (4,0 kg) P14   Vedemo, Pierre -79 9.92      PB 7 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Opsal, Adrian -82 6.33      PB 12    
F14 Bergström, Frida -79 9.52  PB 2 Final
Fredriksson, Eleonore -79 8.30  PB 7 Final
Diskus (1,0 kg) P14   Wallgren, Jens -79 28.66      PB 3 Final  
Diskus (0,6 kg) F14   Bergström, Frida -79 30.22      PB 1 Final  
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Wallgren, Jens -79 29.32        6 Final  
Spjut (400 gr) F14   Bergström, Frida -79 21.14        6 Final  
Boll (300 gr) P12   Ericsson, Markus -81 40.54      PB 3 Final  
Flodell, Johan -81 30.26  PB 13
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P11
 1993-08-18 (on)  | Augusti 1-an, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Holubec, Andreas -74 12.04    -1.1   3 Heat 2    
800 m MS » Häggström, Niklas -71 1:57.90        5 Heat 1    
Sillén, Martin -75 2:15.87  4 Heat 3
Wallén, Mattias -72 1:54.97        2 Heat 1    
KS Schmitz, Jenny -77 2:27.41  PB 6 Final
Zierath, Juleen -61 2:24.21  5 Final
Höjd MS   Kleebinder, Niklas -77 1.86        5 Final    
 1993-08-18 (on)  | Folksam Junior GP, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m h (91,4 cm) M22 » Rappe, Martin -72 6:23.06        7 Final    
 1993-08-15 (sö)  | Lidingö ungdomsspel, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P18   Mireku, Richard -76 24.81    -   3 Final    
Sillén, Martin -75 25.38  - 4 Final
1 500 m P18   Crona, Magnus -75 4:34.15        2 Final    
Sillén, Martin -75 5:03.27  PB 4 Final
 1993-08-13/15 (fr-sö)  | USM - JSM mångkamp, Tunavallen, Eskilstuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
7-kamp F16   Wikblad, Malin -77 3 921    +1.6 PB 10    
100 m häck (76,2 cm) 17.31 [637] +2.1
Höjd 1.32 [389] PB
Kula (3,0 kg) 8.15 [434] PB
200 m 28.07 [715] +1.3 SB
Längd 4.75 [623] +1.5 SB
Spjut (600 gr, f 1999) 20.94 [429] PB
800 m 2:28.50 [694]            
F15 Jägerlind, Cecilia -78 brutit 
100 m häck (76,2 cm) 17.99 [563] +3.1 fr
Höjd 1.32 [389] SB fr
Kula (3,0 kg) 6.52 [279] PB fr
200 m 29.38 [612] +2.0 PB fr
Längd ej start 
 1993-08-12 (to)  | Sommar-öset, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Franzén, Kjell -72 11.53    -0.4   4 Heat 1    
KS Jägerlind, Cecilia -78 14.84  -1.5 PB 2 Final
200 m KS   Björklund, Emilie -78 32.28    -1.4   4 Final    
800 m MS » Häggström, Niklas -71 1:57.47        1 Heat B    
Wallén, Mattias -72 1:56.34  3 Heat A
KS Schmitz, Jenny -77 2:31.26  2 Final
Diskus (2,0 kg) MS   Bredeby, Göran -62 28.08        11      
Diskus (1,0 kg) KS   Björklund, Emilie -78 16.96      PB 5 Final    
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Jägerlind, Cecilia -78 16.92      PB 4 Final    
Spjut (400 gr) KS   Björklund, Emilie -78 23.80      PB        
 1993-08-10 (ti)  | Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F18   Nyström Tholander, Emma -76 12.88    +1.0   2 Heat 2    
400 m F18 » Lundgren, Stina -76 63.62      PB 4 Final    
300 m häck (76,2 cm) F16   Wikblad, Malin -77 48.32        3 Final    
Höjd F16   Jägerlind, Cecilia -78 1.29        4 Final    
 1993-08-06/08 (fr-sö)  | USM, Borgsmo IP, Norrköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m P16   Nedin, Johan -77 24.38    -   4 Heat 5  
800 m P16   Holmberg, Björn -77 2:01.36        1 Heat 1  
2:02.85  7 Final
2 000 m F16   Schmitz, Jenny -77 7:38.26      PB 14 Final  
3 000 m P16   Holmberg, Björn -77 9:03.94      PB 4 A-final fr  
300 m häck (76,2 cm) F16   Wikblad, Malin -77 48.10        3 Heat 3  
Höjd P16   Kleebinder, Niklas -77 1.80        7 Final fr  
Sjöberg, Fredrik -77 1.71  PB 13 fr
Längd P16   Sjöberg, Fredrik -77 5.51    +1.4   19    
Spjut (600 gr, f 1999) P16   Sjölin, Martin -77 ej res             
 1993-08-06/08 (fr-sö)  | JSM, Marks, Karlskrona - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m M22   Franzén, Kjell -72 22.59    +2.6   3 Heat 4  
Högberg, David -73 23.16  +1.3 4 Heat 3
» Victorén, Michael -74 ej start          Heat 5  
K22 » Neill Vinnå, Susanna -74 25.99  +0.7 3 Heat 3
F18 Nyström Tholander, Emma -76 25.78  +2.4 3 Heat 4
25.92  +2.7 6 Semi 2
400 m M22   Franzén, Kjell -72 50.01        4 Heat 3 fr  
Högberg, David -73 50.93  4 Heat 6 fr
K22 » Neill Vinnå, Susanna -74 58.71  PB 3 Försök 2 fr
  60.02        6 Final  
F18 Nyström Tholander, Emma -76 59.00  3 Heat 1 fr
800 m M22   Wallén, Mattias -72 1:54.54        3 Heat 3  
1:52.45  PB 7 Final
1 500 m M22 » Häggström, Niklas -71 3:57.62      PB 4 Heat 1 fr  
3:57.64  8 Final
F18 » Lundgren, Stina -76 4:55.26  [1] SB 8 Final fr
5 000 m M22 » Rappe, Martin -72 16:19.63      SB 20 Final fr  
Längd M22 » Victorén, Michael -74 6.60    +0.7   18   fr  
Tresteg M22 » Attersand, Johan -74 14.79    +2.7   4 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1993-08-04 (on)  | Sommaröset, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) MS   Bredeby, Göran -62 10.74      SB 3 Final    
Diskus (2,0 kg) MS   Bredeby, Göran -62 28.32        6 Final    
 1993-08-03 (ti)  | Stockholm Games, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Franzén, Kjell -72 50.85        5 B-final    
Högberg, David -73 50.82  1 C-final
800 m MS » Häggström, Niklas -71 1:57.40        8 C-final    
 1993-07-30/08-01 (fr-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P14 » Pell, Rickard -79 10.63    +2.3   5 Heat 3  
Söderström, Niclas -79 10.20  +1.2 4 Final
  10.02    +2.6   3 Heat 2  
F14 Bergström, Frida -79 11.2m +1.5 4 Heat 1
Thulin, Petra -79 11.4m +1.4 6 Heat 4
Wallgren, Lisa -79 12.4m +0.6 5 Heat 6
100 m M22 » Attersand, Johan -74 ej start             
» Victorén, Michael -74 ej start 
P16 Sjöberg, Fredrik -77 11.95  +3.3 3 Heat 2
  12.07    +3.4   8 Final  
K22 Engqvist, Stina -74 13.44  +1.4 8 Final
» Neill Vinnå, Susanna -74 12.89  +1.4 6 Final
200 m M22   Franzén, Kjell -72 23.17    -0.6   2 Heat 3  
23.33  -1.5 3 B-final
Högberg, David -73 23.25  -0.9 1 Heat 5
  23.32    -1.5   2 B-final  
P16 Nedin, Johan -77 24.36  -0.8 SB 1 Heat 1
24.57  -0.4 4 Final
Sjölin, Martin -77 25.33    -2.1   4 Heat 3  
K22 Engqvist, Stina -74 28.40  -2.0 4 Heat 3
» Lundgren, Stina -76 29.43  -0.8 SB 4 Heat 5
» Neill Vinnå, Susanna -74 26.48    -1.7   2 Heat 4  
F18 Nyström Tholander, Emma -76 26.47  -1.6 3 Heat 1
F15 Björklund, Emilie -78 31.35  -1.4 6 Heat 3
Jägerlind, Cecilia -78 30.05  -0.8 PB 5 Heat 1
400 m M22   Franzén, Kjell -72 ej start             
Högberg, David -73 50.45  SB 3 Heat 4
Wallén, Mattias -72 51.81        1 Heat 2  
P18 Sillén, Martin -75 55.70  PB 2 Heat 1
P16 Holmberg, Björn -77 53.90  3 Heat 3
Kleebinder, Niklas -77 54.41      PB 1 Heat 2  
Nedin, Johan -77 56.00  PB 5 Heat 3
K22 » Lundgren, Stina -76 65.32  4 Heat 2
» Neill Vinnå, Susanna -74 59.02        1 Heat 2  
F18 Nyström Tholander, Emma -76 59.08  6 Heat 3
F16 Schmitz, Jenny -77 66.88  PB 3 Heat 2
800 m M22   Jedemo, Mats -72 1:59.96        6 Heat 3 fr  
Wallén, Mattias -72 1:52.95  2 Heat 4 fr
P18 Sillén, Martin -75 2:15.56        9 Heat 1 fr  
P16 Holmberg, Björn -77 2:02.55  4 Heat 3 fr
P14 » Pell, Rickard -79 2:10.40  PB 2 Heat 3
K22 » Lundgren, Stina -76 2:25.04      SB 1 Heat 1 fr  
F16 Schmitz, Jenny -77 2:33.45  7 Heat 2 fr
Wikblad, Malin -77 2:27.17  4 Heat 2 fr
F14 Thulin, Petra -79 2:47.19        6 Heat 1  
Wallgren, Lisa -79 2:43.04  8 Heat 2
1 500 m MS » Rappe, Martin -72 4:12.02      SB 6 Final fr  
M22 » Häggström, Niklas -71 4:00.18  3 Heat 2
P18 Crona, Magnus -75 4:28.53  10 Heat 1
3 000 m P15   Holmberg, Claes -78 9:58.32        4 Final  
2 000 m h (91,4 cm) P18   Crona, Magnus -75 6:39.83        5 Final fr  
80 m häck (76,2 cm) F14   Thulin, Petra -79 14.61    +0.2 PB 7 Heat 2  
Wallgren, Lisa -79 14.79  -0.4 PB 7 Heat 1
300 m häck (76,2 cm) F16   Wikblad, Malin -77 47.97        4 Final  
Höjd P16   Kleebinder, Niklas -77 1.85        1 Final fr  
Sjöberg, Fredrik -77 1.70  PB 5 Final fr
P14 » Pell, Rickard -79 1.50      PB 11   fr  
F15 Jägerlind, Cecilia -78 1.30  SB 7 Final
Stav P14   Wallgren, Jens -79 2.40      PB 2 Final  
Längd M22 » Attersand, Johan -74 6.29    -0.1 PB 6    
» Victorén, Michael -74 6.74  -0.1 SB 4 Final
P16 Kleebinder, Niklas -77 5.85    +0.1   5 Final  
Sjöberg, Fredrik -77 6.07  +0.1 3 Final
F16 Wikblad, Malin -77 4.20  +3.0 10
  4.07    +1.6 SB      
F15 Jägerlind, Cecilia -78 4.25  -1.0 PB 8 Final
Längd (zon) P14   Söderström, Niclas -79 4.83    +0.1 PB 15    
F14 Bergström, Frida -79 4.49  -1.0 PB 17
Thulin, Petra -79 4.51  -1.0 16
Tresteg M22 » Attersand, Johan -74 14.65    +0.7 PB 2 Final fr  
Tresteg (zon) P14   Wallgren, Jens -79 10.12    -1.0 PB 10    
F14 Thulin, Petra -79 9.41  -0.1 PB 12
Wallgren, Lisa -79 9.03  -0.1 PB 18
Kula (5,5 kg) P16   Kleebinder, Niklas -77 10.29      PB 8 Final  
Sjöberg, Fredrik -77 11.00  PB 7 Final
Kula (4,0 kg) P14   Wallgren, Jens -79 8.67      PB 9    
Kula (3,0 kg) F15   Björklund, Emilie -78 8.05      SB 14    
F14 Bergström, Frida -79 8.65  9
Diskus (1,5 kg) P16   Sjöberg, Fredrik -77 ej res            fr  
Spjut (600 gr, f 1999) P16   Sjölin, Martin -77 48.84      PB 6 Final  
P14 Wallgren, Jens -79 29.46  SB 13
F16 Wikblad, Malin -77 15.76      SB 10    
F15 Björklund, Emilie -78 21.54  PB 15
Spjut (400 gr) F14   Bergström, Frida -79 17.18        15    
 1993-07-27 (ti)  | Sommaröset, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Franzén, Kjell -72 11.34    -   2 Final    
11.43  - 2 Heat 3
Holubec, Andreas -74 11.74    -   3 Heat 2    
Högberg, David -73 11.35  - 3 Final
11.51  - 2 Heat 2
KS » Neill Vinnå, Susanna -74 12.75  - 1 Final
12.85  - 2 Försök
400 m MS   Franzén, Kjell -72 51.21        1 A-final    
Högberg, David -73 50.90  SB 1 B-final
KS » Lundgren, Stina -76 64.69      PB 3 Final    
» Neill Vinnå, Susanna -74 62.87  2 Final
Nyström Tholander, Emma -76 60.40  1 Final
800 m MS   Crona, Magnus -75 2:09.89        3 B-final    
Kula (7,26 kg) MS   Bredeby, Göran -62 10.41        3 Final    
 1993-07-25 (sö)  | Arenatävling, Kvarnsveden
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m KS   Leonard, Julie -59 17:52.0m     SB 9      
 1993-07-23/25 (fr-sö)  | SM, Kvarnsvedens IP, Borlänge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS   Wallén, Mattias -72 1:52.52      PB 3 Heat 3 fr  
10 000 m KS   Leonard, Julie -59 36:38.18      PB 7 Final  
 1993-07-21 (on)  | Sommaröset, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Sauter, David -76 13.04    -0.8   7 B-final    
KS Nyström Tholander, Emma -76 13.13  -0.6 4 Final
200 m MS   Franzén, Kjell -72 23.37    -0.2   5 A-final    
Högberg, David -73 23.49  +1.0 6 A-final
Sauter, David -76 26.56    -1.0 PB 6 B-final    
KS Nyström Tholander, Emma -76 26.76  +0.3 4 Final
1 000 m KS » Lundgren, Stina -76 3:10.51        3 Final    
 1993-07-16/18 (fr-sö)  | Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M22   Danielsson, Erik -71 12.17    -0.5   6 Heat 3  
Wijk, Fredrik -72 ej start  Heat 2
K22 Engqvist, Stina -74 13.31  +2.5 3 Heat 2
  13.41    +1.2 PB 7 A-final  
» Neill Vinnå, Susanna -74 12.95  +1.2 4 A-final
» Neill Vinnå, Susanna -74 12.78  [1] +1.6 PB 4 Heat 1
F18 Nyström Tholander, Emma -76 ej start  Heat 2
200 m M22   Franzén, Kjell -72 23.00    +0.3   6 B-final  
Högberg, David -73 23.46  -0.2 4 C-final
Värjö, Daniel -74 23.73    -0.2   6 C-final  
K22 Engqvist, Stina -74 27.64  -0.3 PB 5 B-final
» Neill Vinnå, Susanna -74 26.22  +1.2 5 A-final
F18 Nyström Tholander, Emma -76 26.36    +1.1   1 B-final  
F16 Schmitz, Jenny -77 ej start  F-final
400 m M22   Franzén, Kjell -72 49.54      PB 1 B-final  
Högberg, David -73 51.71  4 B-final
Värjö, Daniel -74 52.21      PB 1 D-final  
F18 Nyström Tholander, Emma -76 58.65  3 A-final
1 500 m M22 » Häggström, Niklas -71 3:59.81      PB 5 A-final  
P16 Holmberg, Björn -77 ej start  C-final
KS Leonard, Julie -59 4:48.46      SB 6 A-final fr  
F16 Schmitz, Jenny -77 5:09.74  PB 8 A-final
3 000 m P16   Holmberg, Björn -77 9:19.81      SB 3 A-final  
Holmberg, Claes -78 9:45.46  PB 7 A-final
2 000 m h (91,4 cm) M22 » Rappe, Martin -72 6:16.69        5 A-final fr  
Längd M22   Danielsson, Erik -71 5.74    -0.8   7 Final  
Tresteg M22 » Attersand, Johan -74 12.08    +0.3   2 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
 1993-07-15 (to)  | Sommaröset, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m KS » Lundgren, Stina -76 4:58.48      SB 2 Final    
 1993-07-13 (ti)  | Sommar-öset, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Franzén, Kjell -72 11.53    +0.5   4 Heat 3    
Mireku, Richard -76 12.21  -0.7 8 Heat 2
Sauter, David -76 13.01    +0.3 SB 5 Heat 1    
Värjö, Daniel -74 12.07  -0.7 7 Heat 2
KS Nyström Tholander, Emma -76 13.30  -0.3 1 Final
200 m MS   Franzén, Kjell -72 23.27    -0.1   3 Heat 3    
Mireku, Richard -76 25.40  -1.9 PB 4 Heat 2
Sauter, David -76 26.76    -1.1   3 Heat 1    
KS Engqvist, Stina -74 28.60  -1.0 4 Final
Nyström Tholander, Emma -76 27.16  -1.0 2 Final
800 m MS   Holmberg, Claes -78 2:15.74      PB 5 Heat 1    
 1993-07-05 (må)  | DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 eng. mil MS   Jacobson, Per-Olof -62 4:24.24      SB 14 B-final    
 1993-07-04 (sö)  | Toyotaspelen, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Geywu, Henry -65 11.78    -4.5   1 Final    
 1993-07-02/04 (fr-sö)  | Nordiska Veteranmästerskapen, Källbrinks IP, Huddinge - NM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Kula (7,26 kg) M40 » Berg, Torbjörn -51 12.45        4 Final  
Diskus (2,0 kg) M40 » Berg, Torbjörn -51 44.26        1 Final  
Spjut (800 gr) M40 » Berg, Torbjörn -51 45.76      SB 2 Final  
 1993-07-01 (to)  | Sommaröstet, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Franzén, Kjell -72 11.56    +1.6   1 Heat 1    
11.46  +1.2 PB 3 Extralopp
Kula (7,26 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 12.37        5 Final    
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 41.88        3 Final    
 1993-06-30 (on)  | Tallin, EST
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m K22 » Neill Vinnå, Susanna -74 25.66    -   2      
1 500 m P16   Holmberg, Björn -77 4:14.91      PB        
 1993-06-30 (on)  | Seriefinal div 1, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Geywu, Henry -65 11.15    +2.1   2      
200 m MS   Wijk, Fredrik -72 23.2m   +0.5   4      
400 m MS   Franzén, Kjell -72 50.82        1      
800 m MS   Forss, Michael -62 2:00.13        2      
1 500 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 4:19.55        2      
3 000 m MS » Liljebäck, Lars-Erik -58 9:06.39  [1]   SB        
5 000 m MS » Liljebäck, Lars-Erik -58 15:08.45  [2]   SB 2      
3 000 m h (91,4 cm) MS   Rappe, Jonas -70 10:12.76      PB 3      
110 m häck (106,7 cm) MS   Danielsson, Erik -71 20.64    +2.6   6      
400 m häck (91,4 cm) MS   Kleebinder, Niklas -77 62.12      PB 5      
Höjd MS » Victorén, Michael -74 1.89        3      
Stav MS   Bergman, Magnus -74 3.12      SB 6      
Längd MS » Victorén, Michael -74 6.50    -0.1 SB 3      
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.50    +1.4 PB 2      
Kula (7,26 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 12.31        4      
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 44.16        2      
Slägga (7,26 kg) MS   Johansson, Håkan -60 39.28      SB 3      
Spjut (800 gr) MS   Danielsson, Erik -71 49.24  [3]   PB 6      
Stafett 1 000 m MS   Holubec, Andreas -74 2:01.56        2      
Wijk, Fredrik -72
Franzén, Kjell -72
Forss, Michael -62
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen M35
[3] - Klubbrekord i klassen M22
 1993-06-23 (on)  | Sommaröset, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 12.70      SB 2 Final    
Bredeby, Göran -62 10.45  SB 4 Final
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 43.80        2 Final    
Bredeby, Göran -62 27.88  5 Final
Slägga (7,26 kg) MS   Bredeby, Göran -62 24.50      SB 1 Final    
 1993-06-20 (sö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS » Rappe, Martin -72 4:13.50      SB 3 Final    
 1993-06-19/20 (lö-sö)  | Stafett-SM, Studenternas IP, Uppsala - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m M22 » Häggström, Niklas -71 1:56.23  [1]       Final  
Jedemo, Mats -72 1:58.68  [2] Final
Tholander, Jakob -71 2:00.23  [3]       Final  
Wallén, Mattias -72 1:52.52  [4] Final
P16 Holmberg, Björn -77 2:02.07  [5] Final
  2:04.39  [6]       Heat 1  
Kleebinder, Niklas -77 2:06.41  [6] Final
2:08.58  [7] Heat 1
Nedin, Johan -77 2:12.35  [7] Final
  2:14.36  [5]       Heat 1  
P14 Berglind, Kalle -79 2:27.69  [7] Final
Söderström, Niclas -79 2:18.88  [6] Final
Wallgren, Jens -79 2:31.60  [5] Final
4 x 80 m P14   Molinder, Roger -80 40.94        3 Final  
Wallgren, Jens -79
Berglind, Kalle -79
Söderström, Niclas -79                
F14 Bergström, Frida -79 42.98  2 Heat 2
Jyttner, Hannah -79
Hellstrand, Linn -79
Kleebinder, Aline -80                
Bergström, Frida -79 42.54  3 Final
Jyttner, Hannah -79
Hellstrand, Linn -79
Kleebinder, Aline -80
4 x 100 m M22   Wijk, Fredrik -72 42.53  [8]     3 Heat 1  
Högberg, David -73
Franzén, Kjell -72
» Victorén, Michael -74
 {Hammarby IF} ej start          Final  
P16 Sjölin, Martin -77 46.32  2 Heat 3
Holmberg, Björn -77
Sjöberg, Fredrik -77
Nedin, Johan -77                
Sjölin, Martin -77 46.28  6 Final
Holmberg, Björn -77
Sjöberg, Fredrik -77
Nedin, Johan -77
3 x 800 m P16   Nedin, Johan -77 6:20.83        3 Final  
Kleebinder, Niklas -77
Holmberg, Björn -77                
Kleebinder, Niklas -77 6:27.33  2 Heat 1
Holmberg, Björn -77
Nedin, Johan -77                
P14 Berglind, Kalle -79 7:18.17  4 Final
Söderström, Niclas -79
Wallgren, Jens -79
4 x 800 m M22   Tholander, Jakob -71 7:47.66        7 Final  
» Häggström, Niklas -71
Jedemo, Mats -72
Wallén, Mattias -72
Not
[1] - sträcka #2 i 4x800m
[2] - sträcka #3 i 4x800m
[3] - sträcka #1 i 4x800m
[4] - sträcka #4 i 4x800m
[5] - sträcka #3 i 3x800m
[6] - sträcka #2 i 3x800m
[7] - sträcka #1 i 3x800m
[8] - Även klubbrekord i klassen MS
 1993-06-19 (lö)  | Nora halvmaraton, Nora
  Sverigbästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton KS   Leonard, Julie -59 1:21.56      SB 1      
 1993-06-17 (to)  | Juni-proppen, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Enochsson, Magnus -74 23.78    +2.3   2 Heat 2    
Franzén, Kjell -72 22.60  +1.7 PB 3 Heat 4
Holmberg, Björn -77 24.37    +2.3   4 Heat 2    
Holubec, Andreas -74 23.77  +2.3 1 Heat 2
Högberg, David -73 22.61  +1.7 SB 4 Heat 4
Islamzai, Ali -78 25.93    +2.1   4 Heat 1    
Mireku, Richard -76 24.46  +2.1 1 Heat 1
Sjölin, Martin -77 24.96  +2.1 2 Heat 1
Wallén, Mattias -72 23.85    +1.5 PB 5 Heat 3    
Wijk, Fredrik -72 23.08  +1.5 1 Heat 3
Värjö, Daniel -74 23.73  +1.5 PB 4 Heat 3
KS » Neill Vinnå, Susanna -74 25.87  +2.0 1 Final
1 000 m MS   Forss, Michael -62 2:34.38      SB 1 Final    
Holmberg, Claes -78 2:58.0m PB 11 Final
Rappe, Jonas -70 2:43.92      PB 7 Final    
» Rappe, Martin -72 2:35.02  PB 3 Final
Walther, Hugo -57 2:44.59  SB 8 Final
KS » Lundgren, Stina -76 3:09.07  PB 5 Final
2 000 m h (91,4 cm) P18   Crona, Magnus -75 6:34.50      PB 2 Final    
100 m häck (84 cm) KS » Kapell, Petra -67 16.10    +1.4 PB 4 Final    
Tresteg MS   Danielsson, Erik -71 11.96    +2.9   4 Final    
11.83  +1.4 PB
KS » Kapell, Petra -67 10.07  +2.8 3 Final
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 41.78        2 Final    
Bredeby, Göran -62 28.34  SB 4 Final
Spjut (800 gr) MS   Anglehed, Billy -78 33.88      PB 8 Final    
» Berg, Torbjörn -51 44.08  SB 6 Final
Bredeby, Göran -62 32.94      PB 9      
Danielsson, Erik -71 46.24  4 Final
 1993-06-15 (ti)  | Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Mireku, Richard -76 12.08    +1.5 PB 5 Final    
KS » Neill Vinnå, Susanna -74 13.01  +1.1 PB 3 Heat 2
13.11  -0.7 4 Final
400 m MS   Crona, Magnus -75 56.86      PB 5 B-heat    
Holmberg, Björn -77 53.73  PB 5 A-heat
Sillén, Martin -75 56.82      PB 4 B-heat    
Wijk, Fredrik -72 55.82  PB 3 B-heat
Värjö, Daniel -74 55.67  PB 2 B-heat
 1993-05-25/06-15 (ti-ti)  | Veteran-DM, Brunna IP, Botkyrka - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Kula (7,26 kg) M40 » Berg, Torbjörn -51 12.36      SB 2 Final ti  
Diskus (2,0 kg) M40 » Berg, Torbjörn -51 43.30        1 Final  
 1993-06-12/13 (lö-sö)  | SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Dahlgren, Mattias -81 10.05    -0.4 PB 5 Heat 2  
Hallgren, Jonathan -81 9.78  +0.2 PB 3 Heat 4
Iggfors, Fredrik -81 10.19    +0.2 PB 4 Heat 4  
Kahn, Fredrik -81 9.73  +0.2 2 Heat 4
Rabe, Martin -81 10.38  -0.9 PB 4 Heat 3
P11 Isaksson, Johan -82 9.99    -1.1 PB 6 Heat 3  
Jacobsson, Johan -82 9.30  -1.2 3 Heat 1
9.27  -1.1 PB 5 Final
Orrskog, Martin -82 10.01    -1.3 PB 6 Heat 2  
F12 Henriksson, Maria -81 11.09  -0.8 PB 8 Heat 1
Thulin, Marie -81 10.16  +0.6 PB 7 Heat 2
F11 Karlsson, Greta -82 10.80    -1.3   6 Heat 3  
Ölander, Hanna -82 10.38  -1.3 5 Heat 3
80 m P14   Söderström, Niclas -79 10.20    -1.6   3 Heat 3  
10.28  -0.4 6 Final
P13 Karlsson, Martin -80 11.74    -1.0   4 Heat 3  
Messing, Emil -80 11.97  +0.7 PB 5 Heat 1
Molinder, Roger -80 11.15  -1.2 2 Heat 2
  10.88    -0.4 PB 3 Final  
F14 Bergström, Frida -79 11.41  -1.3 PB 4 Heat 4
Hellstrand, Linn -79 11.86  -0.4 SB 7 Heat 1
Thulin, Petra -79 11.68  -1.3 6 Heat 4
100 m M22   Holubec, Andreas -74 11.78    -1.0   5 Heat 1  
KS » Kapell, Petra -67 13.38  -0.9 SB 6 Heat 1
F18 » Lundgren, Stina -76 14.77  +0.4 SB 8 Heat 2
200 m M22   Enochsson, Magnus -74 23.85    +1.0 PB 6 Heat 5  
Franzén, Kjell -72 23.43  +1.0 6 Heat 4
Holubec, Andreas -74 24.11    +1.0 PB 7 Heat 4  
P18 Mireku, Richard -76 25.43  +1.0 PB Heat 4
Sauter, David -76 26.86  -0.6 6 Heat 2
K22 Engqvist, Stina -74 28.00    +0.5   5 Heat 2  
F16 Schmitz, Jenny -77 29.96  -0.4 PB 6 Heat 2
F15 Björklund, Emilie -78 29.93  +0.8 PB 6 Heat 3
400 m M22   Franzén, Kjell -72 50.03        2 A-final  
Wallén, Mattias -72 51.34  PB 3 B-final
KS » Neill Vinnå, Susanna -74 60.23  4 B-final
800 m MS   Forss, Michael -62 1:56.60        9 A-final  
Jacobson, Per-Olof -62 1:56.72  SB 6 B-final
M22 Jedemo, Mats -72 1:57.63        6 B-final  
P18 Sillén, Martin -75 2:12.31  PB 13 C-final
P16 Holmberg, Björn -77 1:59.35  PB 2 A-final
P13 Karlsson, Martin -80 2:47.24      PB 9 Final  
Molinder, Roger -80 2:48.24  PB 10 Final
P12 Kahn, Fredrik -81 2:54.09  PB 8 B-final
P11 Jacobsson, Johan -82 2:36.36      PB 3 Final  
F18 » Lundgren, Stina -76 2:26.24  SB 5 B-final
F14 Thulin, Petra -79 2:42.14  4 B-final
Wallgren, Lisa -79 2:36.36      PB 3 B-final  
F12 Henriksson, Maria -81 3:08.59  PB 9 B-final
1 500 m M22 » Häggström, Niklas -71 4:00.15      PB 1 B-final  
Jedemo, Mats -72 4:07.24  PB 5 B-final
P16 Holmberg, Björn -77 4:18.02  SB 3 Final
2 000 m h (91,4 cm) M22 » Rappe, Martin -72 6:12.89      PB 4 Final  
P18 Crona, Magnus -75 6:51.28  SB 10 Final
300 m häck (76,2 cm) F18   Wikblad, Malin -77 47.79  [1]   SB 1 B-final  
400 m häck (76,2 cm) KS » Kapell, Petra -67 64.72      SB 2 Final  
Höjd P16   Kleebinder, Niklas -77 1.80        3 Final  
F14 Wallgren, Lisa -79 1.36  SB 8 Final
Längd MS » Attersand, Johan -74 6.02    +0.3 SB 7 Final  
P16 Kleebinder, Niklas -77 5.71  -0.8 8 Final
Sjöberg, Fredrik -77 6.14    +0.2 PB 4 Final  
KS » Kapell, Petra -67 4.73  +1.2 SB 3 Final
F15 Ritzén, Ulrika -78 4.11  -0.3 PB 13
Längd (zon) P13   Karlsson, Martin -80 4.24    +1.0 PB 9    
Lindström, Magnus -80 3.46  +1.0 PB 19
Messing, Emil -80 4.04    +1.0 PB 15    
Molinder, Roger -80 4.96  +1.0 PB 3 Final
P12 Dahlgren, Mattias -81 3.35  - 27
Ericsson, Markus -81 3.84    -   18    
Hallgren, Jonathan -81 3.94  - 17
Iggfors, Fredrik -81 3.68  - 20
Kahn, Fredrik -81 3.66    -   21    
Rabe, Martin -81 3.41  - 26
P11 Isaksson, Johan -82 3.17  -2.0 PB 19
Orrskog, Martin -82 3.55    -0.9 PB 14    
F14 Hellstrand, Linn -79 4.46  +0.4 19
Thulin, Petra -79 4.56  +1.0 PB 14
Wallgren, Lisa -79 4.49    +0.7 PB 17    
F12 Thulin, Marie -81 3.38  -0.1 PB 21
F11 Ölander, Hanna -82 3.31  -0.1 18
Tresteg M22 » Attersand, Johan -74 14.14    +1.4   7 Final  
Kula (5,5 kg) P16   Sjöberg, Fredrik -77 10.72        6 Final  
Kula (4,0 kg) P14   Wallgren, Jens -79 8.41        6 Final  
P13 Molinder, Roger -80 6.73  PB 7 Final
Kula (3,0 kg) P12   Ericsson, Markus -81 8.20      PB 9    
Kahn, Fredrik -81 6.50  15
F14 Bergström, Frida -79 9.01  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) P11   Isaksson, Johan -82 4.37      PB 9    
Opsal, Adrian -82 6.14  PB 6 Final
F11 Karlsson, Greta -82 6.38      PB 7 Final  
Ölander, Hanna -82 5.65  11
Diskus (1,0 kg) P14   Wallgren, Jens -79 26.94      PB 3 Final  
Spjut (600 gr, f 1999) P16   Sjölin, Martin -77 43.82      PB 4 Final  
P14 Wallgren, Jens -79 28.40  SB 6 Final
Spjut (400 gr) F14   Wallgren, Lisa -79 14.04      PB 11    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
 1993-06-08/10 (ti-to)  | Öppna DM, Kristinebergs IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Franzén, Kjell -72 11.68    -1.1   5 Heat 5 ti  
Holubec, Andreas -74 12.10  -2.5 6 Heat 1 ti
Högberg, David -73 11.71    -2.0   4 Heat 2 ti  
KS Engqvist, Stina -74 13.77  -1.1 PB 7 Heat 3 ti
» Neill Vinnå, Susanna -74 13.25  -1.5 SB 5 Heat 1 ti
200 m MS   Franzén, Kjell -72 23.27    -1.4 PB 2 Heat 2 on  
23.04  -0.6 PB 1 B-final to
Holubec, Andreas -74 24.67    -1.2 PB 4 Heat 1 on  
Ljungqvist, Johan -75 26.91  -1.2 SB 5 Heat 1 on
KS Engqvist, Stina -74 28.20  -0.8 5 Heat 1 on
» Neill Vinnå, Susanna -74 26.27  -0.8 3 Heat 1 on
26.42  -1.8 3 Final to
400 m MS » Engström, Fredrik -74 50.83        1 Heat 5 on  
51.68  2 B-final on
Enochsson, Magnus -74 54.08      PB 4 Heat 2 on  
Forss, Michael -62 52.98  SB 4 Heat 5 on
Sauter, David -76 59.94  PB 5 Heat 5 on
Wallén, Mattias -72 51.40  PB 2 Heat 1 on
  51.66        1 B-final on  
KS » Kapell, Petra -67 60.16  PB 3 Heat 2 on
» Lundgren, Stina -76 65.94  PB 5 Heat 3 on
» Neill Vinnå, Susanna -74 58.95  PB 2 Final on
  59.10        2 Heat 1 on  
Nyström Tholander, Emma -76 59.41  3 Final on
59.03  2 Heat 3 on
Wikblad, Karin -81 62.77      PB 4 Heat 2 on  
Zierath, Juleen -61 64.37  PB 5 Heat 2 on
800 m MS   Forss, Michael -62 1:56.04      SB 3 Heat 1 on  
» Häggström, Niklas -71 1:56.01  PB 5 Heat 3 on
  1:58.31        2 B-final to  
Jacobson, Per-Olof -62 1:57.03  SB 4 Heat 4 on
Jedemo, Mats -72 1:57.03  PB 6 Heat 1 on
Tholander, Jakob -71 1:58.07      PB 8 Heat 2 on  
Wallén, Mattias -72 1:54.90  3 Heat 2 on
1:58.01  1 B-final to
KS Zierath, Juleen -61 2:22.40  PB 4 Final on
3 000 m h (91,4 cm) MS » Lindelöw, Jan -59 10:04.21      SB 6 Final on  
100 m häck (84 cm) KS » Kapell, Petra -67 15.9m   +0.5   6 Heat 1 on  
400 m häck (76,2 cm) KS » Kapell, Petra -67 65.63      SB 2 Final on  
65.63  3 Final to
Kula (7,26 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 11.76        8 Final on  
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 40.90        10   ti  
 1993-06-08 (ti)  | ICA-den cup match 2, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd (zon) P14   Vedemo, Pierre -79 5.24    -   1      
F14 Thulin, Petra -79 4.79  - 1
Spjut (400 gr) F14   Bergström, Frida -79 24.12      PB 1      
 1993-06-06 (sö)  | Serie div 1 omg 2 mänoch kvinnor, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Högberg, David -73 11.09    +3.7   2      
200 m KS » Neill Vinnå, Susanna -74 25.82    -   2      
400 m MS   Franzén, Kjell -72 49.99      PB 1      
KS Nyström Tholander, Emma -76 58.19  [1] PB 2
800 m MS   Wallén, Mattias -72 1:58.92        1      
1 500 m MS   Forss, Michael -62 4:07.60      SB 1      
KS Leonard, Julie -59 4:52.13  SB 2
5 000 m MS » Lindelöw, Jan -59 16:19.96      SB 3      
100 m häck (84 cm) KS » Kapell, Petra -67 15.56    +2.1   3      
110 m häck (106,7 cm) MS   Högberg, David -73 18.25    +1.2 PB 6      
400 m häck (91,4 cm) MS   Wallén, Johan -67 59.20      SB 3      
400 m häck (76,2 cm) KS » Kapell, Petra -67 66.68      SB 2      
Höjd MS » Victorén, Michael -74 1.95        4      
KS Johansson, Pernilla -72 1.60  PB
Stav MS » Wikström, Peter -57 3.00        5      
Längd MS » Victorén, Michael -74 6.43    +2.1   5      
4.42  +0.8 SB
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.27    +3.8   3      
14.10  +0.5
Kula (7,26 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 11.99        3      
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 44.28        2      
Slägga (7,26 kg) MS   Johansson, Håkan -60 34.48      SB 5      
Spjut (800 gr) MS » Wikström, Peter -57 47.32      SB 6      
Stafett 1 000 m MS   Holubec, Andreas -74 1:57.85        2      
Franzén, Kjell -72
Högberg, David -73
» Engström, Fredrik -74                
KS Engqvist, Stina -74 2:21.54  2
Nyström Tholander, Emma -76
» Kapell, Petra -67
» Neill Vinnå, Susanna -74
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1993-06-05/06 (lö-sö)  | Sävedalsspelen, Vallhamra IP, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
2 000 m h (91,4 cm) M22 » Rappe, Martin -72 6:22.76      PB 5 Final  
Tresteg M22 » Attersand, Johan -74 14.04    +1.7   4 Final  
» Victorén, Michael -74 13.66  +1.9 PB 5 Final
 1993-06-05 (lö)  | Stockholm Marathon, Stockholm - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton KS   Friström, Kajsa -65 3:22.02      SB 49      
Sripathed, Prapasri -70 3:23.51  PB 52
 1993-06-03 (to)  | ICA-den cup match 1, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P14   Söderström, Niclas -79 10.14    -   1      
800 m P14   Söderström, Niclas -79 2:13.28      PB 2      
F14 Thulin, Petra -79 2:41.06  PB 1
Höjd F14   Berglund, Anna-Karin -79 1.44      PB        
 1993-06-01 (ti)  | Back on track, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Geywu, Henry -65 11.65    -1.1   4 Heat 1    
Wijk, Fredrik -72 11.45  +1.6 5 Heat 2
200 m MS   Högberg, David -73 22.90    +1.2 SB 4 B-heat    
300 m MS » Engström, Fredrik -74 36.5m       1 C-heat    
400 m MS » Engström, Fredrik -74 51.07        1 C-heat    
Franzén, Kjell -72 50.11  PB 3 B-heat
KS » Neill Vinnå, Susanna -74 59.64  3 B-heat
800 m MS » Häggström, Niklas -71 1:57.37      SB 2 C-heat    
Jedemo, Mats -72 1:57.89  PB 3 C-heat
Tholander, Jakob -71 2:01.97      SB 7 C-heat    
Wallén, Mattias -72 1:52.89  PB 2 B-heat
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.44    +0.4 SB 7 Final    
 1993-05-31 (må)  | Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F12   Lögdqvist, Caroline -81 9.50    +0.8 PB 2 Heat 1    
9.52  +1.0 7 Final
100 m MS » Attersand, Johan -74 11.84    +1.4 SB 6 Heat 4    
» Engström, Fredrik -74 11.41  +1.4 PB 1 Heat 4
Geywu, Henry -65 11.19    +1.6 SB 7 Heat 1    
Holubec, Andreas -74 11.68  +1.4 PB 2 Heat 4
Wijk, Fredrik -72 11.25  +1.0 PB 2 Heat 2
Värjö, Daniel -74 11.76  +1.4 PB 5 Heat 4
200 m P18   Sauter, David -76 26.59    +1.3 PB 8 Heat 2    
P16 Sjölin, Martin -77 24.94  +1.4 PB 3 Heat 2
KS Engqvist, Stina -74 27.90    +1.6 PB 3 Heat 3    
» Kapell, Petra -67 26.64  +1.6 PB 2 Heat 3
» Neill Vinnå, Susanna -74 25.78  [1] +1.5 PB 2 Heat 2
Nyström Tholander, Emma -76 26.10    +1.6 PB 1 Heat 3    
F16 Björklund, Emilie -78 30.31  +0.9 PB 6 Heat 2
800 m P12   Crona, Mikael -81 2:51.97      PB 6 Final    
KS Zierath, Juleen -61 2:23.63  PB 4 Final
F16 Wikblad, Malin -77 2:25.35  SB 1 Final
1 eng. mil MS   Crona, Magnus -75 4:44.18      PB 7 Final    
» Rappe, Martin -72 4:37.21  5 Final
100 m häck (76,2 cm) F16   Björklund, Emilie -78 ej start          Heat 2    
Richardsson, Åsa -78 18.07  +1.5 PB 4 Heat 1
Höjd P16   Kleebinder, Niklas -77 1.80        1 Final    
Längd F16   Rosing, Cecilia -78 4.71    +1.3   4 Final    
Längd (zon) F12   Lögdqvist, Caroline -81 3.55    -0.1 PB 5 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 13.12    -0.7   4 Final    
4 x 100 m MS » Engström, Fredrik -74 43.90        1 Final    
Högberg, David -73
Franzén, Kjell -72
Geywu, Henry -65                
KS Engqvist, Stina -74 49.35  1 Final
» Kapell, Petra -67
» Neill Vinnå, Susanna -74
Nyström Tholander, Emma -76
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
 1993-05-25/27 (ti-to)  | Sommaröset, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Kula (7,26 kg) MS   Bredeby, Göran -62 10.21      SB 6 Final on  
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 41.52        3 Final ti  
Bredeby, Göran -62 26.64  SB 8 Final ti
 1993-05-25/27 (ti-to)  | Stafett-DM, Kristineberg, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m M22 » Engström, Fredrik -74 50.82  [1]       Final to  
Franzén, Kjell -72 50.13  [2] Final to
Högberg, David -73 49.87  [3]       Final to  
Nyström, Robert -73 53.86  [3] Final to
» Rappe, Martin -72 54.29  [2] Final to
Värjö, Daniel -74 53.02  [4]       Final to  
KS Engqvist, Stina -74 65.19  [1] Final ti
» Neill Vinnå, Susanna -74 61.01  [2] Final ti
Nyström Tholander, Emma -76 59.49  [4]       Final ti  
Zierath, Juleen -61 65.06  [3] Final ti
800 m MS   Forss, Michael -62 1:57.10  [5]       Final to  
» Häggström, Niklas -71 1:58.19  [6] Final to
Jacobson, Per-Olof -62 1:56.92  [7]       Final to  
Wallén, Mattias -72 1:56.66  [8] Final to
M22 » Häggström, Niklas -71 1:58.59  [7] Final ti
Jedemo, Mats -72 1:59.79  [5]       Final ti  
Lindberg, Mattias -72 2:12.29  [8] Final ti
Lundmark, Dan -72 2:03.79  [5] Final ti
» Munkhammar, Viktor -74 2:08.99  [6]       Final ti  
Nyström, Robert -73 2:11.49  [7] Final ti
Tholander, Jakob -71 2:01.99  [6] Final ti
Wallén, Mattias -72 1:54.59  [8]       Final ti  
P18 Crona, Magnus -75 2:07.79  [9] Final to
Sauter, David -76 2:25.69  [10] Final to
Sillén, Martin -75 2:14.69  [11]       Final to  
P16 Holmberg, Björn -77 2:03.19  [10] Final to
Kleebinder, Niklas -77 2:10.29  [11] Final to
Nedin, Johan -77 2:10.49  [9]       Final to  
P14 Karlsson, Martin -80 2:47.3m [9] Final on
Levengard, Henric -79 2:33.0m [10] Final on
Lindtorp, Björn -79 2:32.6m [11]       Final on  
P12 Dahlgren, Mattias -81 2:51.49  [9] Final on
Orrskog, Martin -82 2:49.99  [11] Final on
Rabe, Martin -81 3:02.99  [10]       Final on  
F18 Alfredsson, Sonia -75 2:35.29  [10] Final on
» Lundgren, Stina -76 2:28.09  [9] Final on
Nyström Tholander, Emma -76 2:22.49  [11]       Final on  
F16 Forsén, Malin -78 2:35.89  [10] Final on
Schmitz, Jenny -77 2:37.29  [11] Final on
Wikblad, Malin -77 2:27.89  [9]       Final on  
F14 Alenklev, Zandra -79 2:41.19  [11] Final on
Keshavarz, Bahar -79 2:55.89  [10] Final on
Thulin, Petra -79 2:48.09  [9]       Final on  
F12 Mattila Palmgren, Maria -82 3:16.39  [9] Final on
Pahlén, Jenny -82 3:05.29  [10] Final on
Wikblad, Karin -81 2:53.49  [11] Final on
1 500 m MS   Forss, Michael -62 4:06.19  [12]       Final ti  
Jacobson, Per-Olof -62 4:03.09  [13] Final ti
» Liljebäck, Lars-Erik -58 4:07.06  [14]       Final ti  
» Rappe, Martin -72 4:16.79  [15] Final ti
5 x 60 m P12   Hallgren, Jonathan -81 44.87        2 Heat 1 ti  
Lindkvist, Andreas -81
Flodell, Johan -81
Jacobsson, Johan -82
Skeppstedt, Martin -82                
Söderström, Kari -81 45.93  1 Heat 2 ti
Johansson, Fredrik -81
Dahlgren, Mattias -81
Rabe, Martin -81
Ericsson, Markus -81                
Hallgren, Jonathan -81 44.02  1 Final ti
Lindkvist, Andreas -81
Flodell, Johan -81
Jacobsson, Johan -82
Skeppstedt, Martin -82                
Söderström, Kari -81 46.43  6 Final ti
Johansson, Fredrik -81
Dahlgren, Mattias -81
Rabe, Martin -81
Ericsson, Markus -81                
F12 Pahlén, Jenny -82 49.72  5 Final ti
Nyström, Hanna -81
Lögdqvist, Caroline -81
Wikblad, Karin -81
Mattila Palmgren, Maria -82                
Pahlén, Jenny -82 45.87  2 Heat 2 ti
Nyström, Hanna -81
Lögdqvist, Caroline -81
Wikblad, Karin -81
Mattila Palmgren, Maria -82
4 x 80 m P14   Nilsson, Per -79 45.46        4 Heat 1 to  
Lindtorp, Björn -79
Levengard, Henric -79
Karlsson, Martin -80
 {Hammarby IF} ej start          omlöp to  
F14 Keshavarz, Bahar -79 43.8m 1 Heat 1 to
Thulin, Petra -79
Hellstrand, Linn -79
Alenklev, Zandra -79                
Westholm, Rebecca -79 45.32  4 Heat 2 to
Finér, Julia -79
Good, Sandra -79
Forneman, Linda -79                
Keshavarz, Bahar -79 43.75  5 Final to
Thulin, Petra -79
Hellstrand, Linn -79
Alenklev, Zandra -79
4 x 100 m MS   Wijk, Fredrik -72 42.84        4 Final to  
Högberg, David -73
Franzén, Kjell -72
Geywu, Henry -65                
M22 Wijk, Fredrik -72 43.08  2 Final ti
Högberg, David -73
Franzén, Kjell -72
» Victorén, Michael -74                
Holubec, Andreas -74 45.29  3 Final ti
» Engström, Fredrik -74
Danielsson, Erik -71
Värjö, Daniel -74                
P18 Mireku, Richard -76 48.30  3 Final on
Sauter, David -76
Ljungqvist, Johan -75
Sjölin, Martin -77                
P16 Holmberg, Björn -77 46.08  1 Heat 1 on
Nedin, Johan -77
Sjöberg, Fredrik -77
Kleebinder, Niklas -77                
Holmberg, Björn -77 45.76  2 Final on
Nedin, Johan -77
Sjöberg, Fredrik -77
Kleebinder, Niklas -77                
KS Engqvist, Stina -74 50.02  4 Heat 2 on
Nyström Tholander, Emma -76
» Neill Vinnå, Susanna -74
Wikblad, Malin -77                
Engqvist, Stina -74 50.40  4 Final on
Nyström Tholander, Emma -76
» Neill Vinnå, Susanna -74
Wikblad, Malin -77                
F16 Rosing, Cecilia -78 54.65  4 Heat 2 to
Wikblad, Malin -77
Richardsson, Åsa -78
Björklund, Emilie -78
4 x 400 m M22 » Engström, Fredrik -74 3:23.84        1 Final to  
Värjö, Daniel -74
Högberg, David -73
Franzén, Kjell -72                
Jedemo, Mats -72 3:35.35  7 Final to
Tholander, Jakob -71
Nyström, Robert -73
» Rappe, Martin -72                
KS Engqvist, Stina -74 4:10.55  [16] 4 Final ti
Nyström Tholander, Emma -76
Zierath, Juleen -61
» Neill Vinnå, Susanna -74
3 x 800 m P18   Sillén, Martin -75 6:47.93  [17]     3 Final to  
Crona, Magnus -75
Sauter, David -76                
P16 Kleebinder, Niklas -77 6:23.67  [17] 1 Final to
Nedin, Johan -77
Holmberg, Björn -77                
P14 Lindtorp, Björn -79 7:52.9m [17] 11 Final on
Karlsson, Martin -80
Levengard, Henric -79                
P12 Orrskog, Martin -82 8:44.19  [17] 10 Final on
Dahlgren, Mattias -81
Rabe, Martin -81                
F18 Nyström Tholander, Emma -76 7:25.57  [17] 2 Final on
» Lundgren, Stina -76
Alfredsson, Sonia -75                
F16 Schmitz, Jenny -77 7:40.79  [17] 3 Final on
Wikblad, Malin -77
Forsén, Malin -78                
F14 Alenklev, Zandra -79 8:24.90  [17] 6 Final on
Thulin, Petra -79
Keshavarz, Bahar -79                
F12 Wikblad, Karin -81 9:14.84  [17] 9 Final on
Mattila Palmgren, Maria -82
Pahlén, Jenny -82
4 x 800 m MS » Häggström, Niklas -71 7:48.87        4 Final to  
Jacobson, Per-Olof -62
Forss, Michael -62
Wallén, Mattias -72                
M22 Tholander, Jakob -71 7:54.53  [17] 1 Final ti
» Häggström, Niklas -71
Jedemo, Mats -72
Wallén, Mattias -72                
» Munkhammar, Viktor -74 8:36.18  [17] 5 Final ti
Nyström, Robert -73
Lundmark, Dan -72
Lindberg, Mattias -72
4 x 1 500 m MS   Forss, Michael -62 16:33.34  [18]     4 Final ti  
Jacobson, Per-Olof -62
» Liljebäck, Lars-Erik -58
» Rappe, Martin -72
Not
[1] - sträcka #1 i 4x400m
[2] - sträcka #4 i 4x400m
[3] - sträcka #3 i 4x400m
[4] - sträcka #2 i 4x400m
[5] - sträcka #3 i 4x800m
[6] - sträcka #1 i 4x800m
[7] - sträcka #2 i 4x800m
[8] - sträcka #4 i 4x800m
[9] - sträcka #2 i 3x800m
[10] - sträcka #3 i 3x800m
[11] - sträcka #1 i 3x800m
[12] - sträcka #1 i 4x1500m
[13] - sträcka #2 i 4x1500m
[14] - sträcka #3 i 4x1500m
[15] - sträcka #4 i 4x1500m
[16] - De 2 första manuella tider
[17] - Manuella tider
[18] - manuella tider
 1993-05-23 (sö)  | Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Söderström, Kari -81 9.72    -0.4 PB 4 Final    
F12 Thulin, Marie -81 10.18  -0.4 PB 8 Final
80 m P14   Söderström, Niclas -79 10.12    -0.5   1 Heat 2    
10.07  -0.1 PB 1 Final
100 m P18   Sauter, David -76 13.11    +1.8 SB 7 Final    
P16 Sjölin, Martin -77 12.20  +1.9 PB 3 Heat 2
  12.42    -1.1   5 Final    
F16 Richardsson, Åsa -78 13.86  -1.4 PB 4 Heat 2
13.96  -1.4 6 Final
Rosing, Cecilia -78 13.57  +0.9 1 Heat 1
13.56  -1.4 PB 2 Final
800 m P18   Crona, Magnus -75 2:07.14      PB 5 Heat 2    
Sillén, Martin -75 2:34.3m PB 7 Heat 2
P16 Holmberg, Björn -77 2:04.20      SB 1 Heat 1    
Holmberg, Claes -78 2:17.71  PB 4 Heat 2
Kleebinder, Niklas -77 2:09.70  PB 2 Heat 2
Nedin, Johan -77 2:13.19      PB 5 Heat 1    
F16 Schmitz, Jenny -77 2:31.10  PB 2 Final
F14 Wallgren, Lisa -79 2:41.97  6 Heat 2
F12 Thulin, Marie -81 3:07.23  PB 7 Final
Höjd P16   Kleebinder, Niklas -77 1.86      PB 1 Final    
F14 Wallgren, Lisa -79 1.35  SB 4 Final
Längd P16   Kleebinder, Niklas -77 5.93    +1.7 PB 3 Final    
F16 Rosing, Cecilia -78 4.95  -0.3 PB 1 Final
 1993-05-23 (sö)  | Serie div 1 omg 1 män och kvinnor, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Geywu, Henry -65 11.20    -0.7 SB 2      
KS Nyström Tholander, Emma -76 13.17  -0.1 2
200 m MS   Wijk, Fredrik -72 23.08    -0.4 PB 2      
400 m MS » Engström, Fredrik -74 50.60      PB 2      
KS » Neill Vinnå, Susanna -74 59.34  PB 2
800 m MS   Wallén, Mattias -72 1:57.50      SB 1      
1 500 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 4:03.64      SB 1      
3 000 m KS   Leonard, Julie -59 10:15.77      SB 1      
3 000 m h (91,4 cm) MS » Lindelöw, Jan -59 10:21.12      SB 1      
100 m häck (84 cm) KS » Kapell, Petra -67 16.87    -3.1 PB 3      
110 m häck (106,7 cm) MS » Wikström, Peter -57 19.2m   +1.0   6      
Höjd MS » Victorén, Michael -74 2.00  [1]   PB 3      
Stav MS » Wikström, Peter -57 3.15  [2]   SB 6      
Längd MS » Victorén, Michael -74 6.39    +2.2   4      
KS » Kapell, Petra -67 5.16  - 3
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 13.98    +1.3 SB 3      
Kula (7,26 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 12.06      SB 3      
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 44.48  [3]   SB 2      
Diskus (1,0 kg) KS   Wikblad, Malin -77 22.60      PB 3      
Slägga (7,26 kg) MS   Enochsson, Magnus -74 20.76      PB 6      
Spjut (800 gr) MS   Danielsson, Erik -74 47.32  [1]   PB 5      
Danielsson, Erik -71 47.32  SB 5
Stafett 1 000 m MS   Wijk, Fredrik -72 1:58.72        1      
» Victorén, Michael -74
Högberg, David -73
Franzén, Kjell -72                
KS Engqvist, Stina -74 2:20.67  1
» Neill Vinnå, Susanna -74
» Kapell, Petra -67
Nyström Tholander, Emma -76
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Klubbrekord i klassen M35
[3] - Klubbrekord i klassen M40
 1993-05-20 (to)  | Reinholdspokalen, Vallentuna Ip, Vallentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Högberg, David -73 51.18      SB 1 Final    
Jedemo, Mats -72 53.38  PB 4 Final
1 eng. mil MS » Rappe, Martin -72 4:33.12      PB 6 Final    
 1993-05-17 (må)  | Sommaröset, Hässelby IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 41.80      SB 5 Final    
 1993-05-13 (to)  | Linnéaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P14   Söderström, Niclas -79 10.31    -2.0 PB 1 Heat 2    
F14 Alenklev, Zandra -79 12.06  -0.5 PB 7 Heat 1
Fredriksson, Eleonore -79 10.86    -0.4 PB 1 Heat 2    
Hellstrand, Linn -79 11.91  -1.3 SB 6 Heat 3
Jyttner, Hannah -79 11.00  -0.5 PB 1 Heat 1
Keshavarz, Bahar -79 11.42    -1.3 PB 4 Heat 3    
Lindberg, Jennie -79 12.06  -0.4 PB 4 Heat 2
Thulin, Petra -79 11.60  -0.5 4 Heat 1
100 m P16   Sjöberg, Fredrik -77 12.61    -0.6 PB 3 Heat 1    
Sjölin, Martin -77 12.50  -1.4 PB 6 Heat 2
F16 Richardsson, Åsa -78 14.3m - 2 Final
300 m P18   Sauter, David -76 42.81      PB 4 Heat 2    
800 m F16   Schmitz, Jenny -77 2:34.48      PB 5 Final    
F14 Alenklev, Zandra -79 2:52.56  6 Heat 1
Fredriksson, Eleonore -79 2:46.9m     PB 3 Heat 1    
Thulin, Petra -79 2:46.68  PB 2 Heat 1
Längd (zon) F14   Alenklev, Zandra -79 4.12    +1.6   14      
Fredriksson, Eleonore -79 4.20  +1.5 PB 13
Good, Sandra -79 4.68    -0.7 PB 6 Final    
Hellstrand, Linn -79 4.69  +2.0 PB 5 Final
Lindberg, Jennie -79 4.05  +1.9 PB 15
Thulin, Petra -79 4.33    +1.3   12      
Westholm, Rebecca -79 ej res 
Kula (5,5 kg) P16   Sjöberg, Fredrik -77 10.94      PB 4 Final    
Sjölin, Martin -77 9.91  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) F14   Alenklev, Zandra -79 6.03        16      
Fredriksson, Eleonore -79 8.23  PB 6 Final
Jyttner, Hannah -79 7.93      PB 8 Final    
Thulin, Petra -79 6.44  PB 14
Westholm, Rebecca -79 6.76  PB 13
 1993-05-11 (ti)  | Santiago de, Santiago, ESP
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 3:51.65      SB 7      
 1993-05-11 (ti)  | Maj-proppen, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Attersand, Johan -74 12.11    -1.4 SB 7 Heat 3    
Danielsson, Erik -71 12.05  -1.4 PB 4 Heat 3
» Engström, Fredrik -74 11.84    -1.1 PB 6 Heat 4    
Franzén, Kjell -72 11.61  -1.1 PB 4 Heat 4
Geywu, Henry -65 12.52  -1.1 SB 8 Heat 4
Holmberg, Björn -77 12.33    -1.1 SB 2 Heat 2    
Holubec, Andreas -74 11.71  -1.4 PB 1 Heat 3
Högberg, David -73 11.58  -1.1 SB 3 Heat 4
Kleebinder, Niklas -77 12.44    -1.1 PB 3 Heat 2    
Ljungqvist, Johan -75 13.11  -1.3 SB 5 Heat 1
Nedin, Johan -77 12.55  -1.1 SB 4 Heat 2
Sauter, David -76 13.24    -1.3 SB 6 Heat 1    
Sjöberg, Fredrik -77 ej start  Heat 2
Sjölin, Martin -77 12.60  -1.1 PB 5 Heat 2
Wijk, Fredrik -72 11.39    -1.1 PB 2 Heat 4    
Värjö, Daniel -74 12.03  -1.1 SB 7 Heat 4
KS Nyström Tholander, Emma -76 12.82  [1] +0.3 PB 3 Heat 2
600 m MS » Engström, Fredrik -74 1:23.75      PB 1 Heat 4    
Forss, Michael -62 1:23.1m PB 4 Heat 5
Holmberg, Claes -78 1:38.28      PB 6 Heat 1    
» Häggström, Niklas -71 1:25.47  PB 5 Heat 4
Jacobson, Per-Olof -62 1:24.5m PB 5 Heat 5
Jedemo, Mats -72 1:25.34      PB 2 Heat 2    
» Munkhammar, Viktor -74 1:30.35  PB 6 Heat 2
Nyström, Robert -73 1:28.24  SB 4 Heat 3
Rappe, Jonas -70 1:26.28      PB 1 Heat 3    
» Rappe, Martin -72 1:26.88  PB 4 Heat 2
Sillén, Martin -75 1:34.06  PB 4 Heat 1
» Tailoglou, Panagiotis -66 1:36.19      PB 5 Heat 1    
Tholander, Jakob -71 1:25.46  PB 3 Heat 2
Walther, Hugo -57 1:27.71  PB 5 Heat 2
KS Schmitz, Jenny -77 1:47.75      PB 5 Final    
Zierath, Juleen -61 1:45.40  PB 4 Final
1 500 m MS   Crona, Magnus -75 4:21.87      PB 5 Final    
300 m häck (76,2 cm) KS » Kapell, Petra -67 45.8m       2 Final    
Längd MS   Danielsson, Erik -71 5.95    +0.2 PB 5 Final    
Sjöberg, Fredrik -77 5.90  +1.5 PB 6
Diskus (1,5 kg) P16   Anglehed, Billy -78 22.72      PB 1 Final    
4 x 100 m MS   Wijk, Fredrik -72 42.90  [2,3]     2 Final    
Högberg, David -73
Franzén, Kjell -72
» Victorén, Michael -74                
M22 Holubec, Andreas -74 46.07  3 Final
Värjö, Daniel -74
Danielsson, Erik -74
» Attersand, Johan -74                
P16 Holmberg, Björn -77 diskad  Final
Nedin, Johan -77
Sjöberg, Fredrik -77
Kleebinder, Niklas -77
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
[2] - Klubbrekord i klassen M22
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
 1993-05-08 (lö)  | Södertälje halvmaraton, Södertälje
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton KS   Björing, Cecilia -61 1:29.31      SB 13      
 1993-05-08 (lö)  | Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Axelsson, Johnny -82 10.20    +0.7 PB 8 Heat 1    
Kahn, Fredrik -81 9.57  +1.4 PB 3 Heat 3
Orrskog, Martin -82 9.9m   +1.2   3 Heat 2    
F12 Karlsson, Greta -82 10.57  +0.7 PB 7 Heat 4
Ölander, Hanna -82 10.25  +0.7 PB 5 Heat 4
80 m P14   Karlsson, Martin -80 11.66    +1.0 PB 6 Heat 2    
Wallgren, Jens -79 11.34  +1.0 PB 6 Heat 1
F14 Alenklev, Zandra -79 12.19    +1.7 PB 7 Heat 5    
Thulin, Petra -79 11.57  +1.1 PB 5 Heat 3
Wallgren, Lisa -79 12.02  +1.5 SB 6 Heat 1
800 m P14   Wallgren, Jens -79 2:29.83      PB 3 Heat 2    
F14 Alenklev, Zandra -79 2:51.64  PB 8 Heat 2
Thulin, Petra -79 2:55.38      PB 9 Heat 2    
Wallgren, Lisa -79 2:40.79  PB 2 Heat 2
Längd (zon) P14   Karlsson, Martin -80 4.15    +4.0   16      
3.99  +1.0 SB
Wallgren, Jens -79 4.88    +1.3 PB 6 Final    
P12 Axelsson, Johnny -82 3.38  +0.9 PB 12
Haggren, Mattias -82 3.32  +1.4 PB 14
Orrskog, Martin -82 3.36    +1.0 PB 13      
F14 Alenklev, Zandra -79 4.24  +0.5 PB 15
Thulin, Petra -79 4.43  +1.4 PB 6 Final
Wallgren, Lisa -79 4.28    +1.6 PB 13      
F12 Karlsson, Greta -82 3.25  +0.5 PB 17
Ölander, Hanna -82 3.45  +1.3 PB 13
Kula (4,0 kg) P14   Wallgren, Jens -79 8.42      PB 6 Final    
Kula (3,0 kg) P12   Haggren, Mattias -82 4.84      PB 15      
Kahn, Fredrik -81 7.74  PB 3 Final
Opsal, Adrian -82 6.02      PB 10      
F14 Alenklev, Zandra -79 6.16  PB 14
Thulin, Petra -79 6.08  PB 15
Wallgren, Lisa -79 8.11  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F12   Karlsson, Greta -82 5.27      PB 19      
Ölander, Hanna -82 5.81  PB 11
Spjut (600 gr, f 1999) P16   Anglehed, Billy -78 36.80      PB 3 Final    
Stafett 1 000 m KS   Engqvist, Stina -74 2:20.23        1 Final    
» Neill Vinnå, Susanna -74
» Kapell, Petra -67
Nyström Tholander, Emma -76
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics