HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-11-11
Ute för 1992 Resultatdatum: 1992-10-30
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1992-10-30 (fr)  | 1992 Utomhus
  Resultaten kan ej spåras
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m KS   Lindqvist-B, Maria -52 21:44.92      PB   1    
Tresteg (zon) F14   Good, Sandra -79 9.32    0.0 PB   1    
 1992-09-26 (lö)  | ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
  Årsberättelsen Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Victorén, Michael -74 11.22    0.0 PB 1      
400 m P19   Högberg, David -73 50.36        1      
800 m M22   Wallén, Mattias -72 1:54.14      SB 3      
1 500 m MS   Kollberg, Tobias -73 4:00.05        2      
5 000 m KS   Rinaldo, Annica -54 18:52.45  [1]   PB 2      
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K35
 1992-09-18/20 (fr-sö)  | Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P19   Högberg, David -73 11.45    +0.6   3 Heat 5  
Högberg, David -73 11.21  +1.5 PB 5 Semi 3
F19 » Neill Vinnå, Susanna -74 13.21  +1.6 PB 7 Heat 1
200 m P15   Nedin, Johan -77 24.45    -0.2   4 Heat 3  
400 m P19 » Engström, Fredrik -74 53.76        6 Heat 1 fr  
Högberg, David -73 50.20  PB 2 Heat 3 fr
  50.55        4 Final  
F19 » Neill Vinnå, Susanna -74 61.18  4 Heat 2 fr
800 m P15   Holmberg, Björn -77 2:06.17        6 Final  
2:05.35  2 Heat 1
F16 » Lundgren, Stina -76 2:23.68        6 Final fr  
F15 Wikblad, Malin -77 2:20.57  5 Final fr
2:22.18  1 Heat 2 fr
1 500 m F16 » Lundgren, Stina -76 4:49.49      PB 6 Final  
3 000 m P15   Holmberg, Björn -77 9:15.86      PB 3 Final  
300 m häck (76,2 cm) F15   Wikblad, Malin -77 48.84        3 Heat 1 fr  
48.08  4 Final
Höjd P15   Kleebinder, Niklas -77 1.75        9   fr  
Längd P19 » Victorén, Michael -74 6.46    +0.4   15   fr  
 1992-09-15 (ti)  | September-proppen, Enskede Ip, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Attersand, Johan -74 12.02    -0.1   7 Heat 3    
Bergman, Magnus -74 12.95  -0.2 2 Heat 1
Enochsson, Magnus -74 11.99    -0.1 SB 5 Heat 3    
Holubec, Andreas -74 12.04  -0.4 1 Heat 2
Högberg, David -73 11.35  -0.1 2 Heat 3
Ljungqvist, Johan -75 12.78    -0.2 PB 1 Heat 1    
Nyström, Robert -73 12.49  -0.4 PB 5 Heat 2
12.54  -0.1 8 Heat 3
Sauter, David -76 13.26    -0.4   6 Heat 2    
» Victorén, Michael -74 11.30  -0.1 PB 1 Heat 3
» Wikström, Peter -57 12.24  [1] -0.4 SB 3 Heat 2
KS » Kapell, Petra -67 13.44    -0.4 SB 1 Final    
» Neill Vinnå, Susanna -74 13.56  -0.4 PB 2 Final
300 m MS   Högberg, David -73 36.31      PB 2 Heat 2    
Nyström, Robert -73 38.78  PB 5 Heat 2
KS » Kapell, Petra -67 43.07      SB 2 Final    
» Neill Vinnå, Susanna -74 42.83  PB 1 Final
1 000 m KS » Lundgren, Stina -76 3:19.78      PB 2 Final    
Wikblad, Malin -77 3:05.98  1 Final
Höjd MS » Attersand, Johan -74 1.70      SB 7 Final    
Bergman, Magnus -74 1.65  SB 8 Final
Enochsson, Magnus -74 1.75      SB 3 Final    
Kleebinder, Niklas -77 1.75  5 Final
» Victorén, Michael -74 1.75  PB 4 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M35
 1992-09-13 (sö)  | Oslo marathon, Oslo, NOR
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton KS   Björing, Cecilia -61 2:59.07               
 1992-09-11/13 (fr-sö)  | JDM-UDM 1992, Kristinebergs IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M22   Högberg, David -73 11.46    -0.7   3 Final  
11.56  -1.6 2 Heat 2
P18 » Attersand, Johan -74 12.03    -0.7   4 Heat 1  
» Engström, Fredrik -74 12.07  -1.6 4 Final
ingen tid  Heat 1
P16 Nedin, Johan -77 12.53    -1.8   5 Heat 2  
Sauter, David -76 13.45  -1.8 8 Heat 2
200 m M22   Högberg, David -73 22.58    +1.6 SB 4 Final  
23.10  +0.4 2 Heat 1
P18 » Engström, Fredrik -74 23.57    -1.6   4 Final  
» Victorén, Michael -74 22.73  +1.3 1 Heat 1
22.39  -1.6 PB 1 Final
P16 Kleebinder, Niklas -77 25.63    +0.7 PB 5 Heat 1  
Nedin, Johan -77 24.34  +1.2 PB 3 Heat 3
24.26  +1.0 PB 4 Final
Sauter, David -76 27.01    +0.7   6 Heat 2  
F18 » Neill Vinnå, Susanna -74 26.80  +1.2 PB 4 Final
400 m P18 » Engström, Fredrik -74 51.4m       2 Final fr  
52.51  2 Heat 3 fr
F18 » Neill Vinnå, Susanna -74 60.37  PB 3 Final fr
800 m M22 » Häggström, Niklas -71 1:57.81        4 Final  
1:56.94  PB 2 Heat 1
Jedemo, Mats -72 2:00.96        5 Heat 1  
Nyström, Robert -73 2:01.55  7 Final
1:59.93  PB 4 Heat 1
Tholander, Jakob -71 2:04.60      SB 6 Heat 2  
Wallén, Mattias -72 1:56.73  3 Final
1:56.05  1 Heat 1
P18 Crona, Magnus -75 2:08.66        6 Heat 2  
F16 » Lundgren, Stina -76 2:24.66  5 Final fr
2:26.01  3 Heat 1 fr
Wikblad, Malin -77 2:20.46  3 Final fr
2:23.63  1 Heat 2 fr
1 500 m M22   Tholander, Jakob -71 4:18.6m       11 Final  
Wallén, Mattias -72 4:02.46  4 Final
K22 Sripathed, Prapasri -70 5:22.8m PB 9 Final
2 000 m F16 » Lundgren, Stina -76 7:06.35        3 Final  
5 000 m M22 » Rappe, Martin -72 17:11.74        3 Final  
2 000 m h (91,4 cm) P18   Crona, Magnus -75 6:47.98      PB 4 Final fr  
300 m häck (76,2 cm) P16   Nedin, Johan -77 44.12      PB 5 Heat 1  
F16 Wikblad, Malin -77 47.97  3 Final
48.51  2 Heat 2
Höjd P16   Kleebinder, Niklas -77 1.75        6 Final fr  
Stav P18   Bergman, Magnus -74 3.60        4 Final  
Längd P18   Enochsson, Magnus -74 5.34    -0.6 SB 12   fr  
Tresteg P18 » Attersand, Johan -74 14.35    +1.7   1 Final  
F16 Johanson, Pernilla -77 10.22  [1] -0.5 PB 5 Final fr
Kula (6,25 kg) P18 » Engström, Fredrik -74 10.96      PB 7 Final fr  
Kula (5,5 kg) P16   Sauter, David -76 9.96        8 Final  
Diskus (1,5 kg) P16   Kleebinder, Niklas -77 29.36      PB 7 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
 1992-09-12 (lö)  | ICA-den cup, Enskede IP, Stockholm - DM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P14   Barbäck, Karl-Johan -78 10.98    -2.6 PB 6 Heat 2    
Vedemo, Pierre -79 10.79  -3.4 PB 6 Heat 1
F14 Jyttner, Hannah -79 11.49    -1.4 PB 2 Heat 2    
Richardsson, Åsa -78 11.50  -2.8 5 Heat 1
800 m P14   Barbäck, Karl-Johan -78 2:18.18      PB 2 Heat 1    
Salomonsson, Emil -78 2:30.17  PB 6 Heat 2
F14 Forsén, Malin -78 2:40.15      PB 2 Heat 2    
Richardsson, Åsa -78 2:39.39  3 Heat 1
80 m häck (84 cm) P14   Söderlund, Daniel -78 14.67    -3.0 PB 2 Heat 2    
Wallgren, Jens -79 15.68  -1.5 PB 8 Heat 1
80 m häck (76,2 cm) F14   Good, Sandra -79 15.57    -3.1 PB 5 Heat 1    
Wallgren, Lisa -79 16.08  -4.0 4 Heat 2
Höjd P14   Shiperov, Pavlic -78 1.54        8      
Ström, Michael -78 1.57  PB 5
F14 Jägerlind, Cecilia -78 1.38      PB 5      
Wallgren, Lisa -79 1.38  7
Längd (zon) P14   Shiperov, Pavlic -78 5.51    +0.2   1      
Vedemo, Pierre -79 5.00  -2.1 PB 6
F14 Hellstrand, Linn -79 4.39    +3.0   12      
Jyttner, Hannah -79 4.42  +1.8 PB 10
Kula (4,0 kg) P14   Anglehed, Billy -78 9.51      PB 6      
Ström, Michael -78 10.45  PB 4
Kula (3,0 kg) F14   Bergström, Frida -79 8.83  [1]   PB 5      
Björklund, Emilie -78 8.63  8
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Anglehed, Billy -78 33.84      PB 5      
Wallgren, Jens -79 29.72  PB 8
Spjut (400 gr) F14   Björklund, Emilie -78 23.14        7      
Forsén, Malin -78 20.22  10
4 x 80 m P14   Ström, Michael -78 41.09        4      
Shiperov, Pavlic -78
Barbäck, Karl-Johan -78
Vedemo, Pierre -79                
F14 Bergström, Frida -79 43.64  4
Jyttner, Hannah -79
Hellstrand, Linn -79
Richardsson, Åsa -78
Lag Arena X14    {Hammarby IF} [2] 294p        3      
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F13
[2] - Lagets deltagare är okända
 1992-09-09 (on)  | Höstpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS » Engström, Fredrik -74 24.13    -0.1   4 Heat 1    
Nedin, Johan -77 24.55  -0.1 5 Heat 1
» Wikström, Peter -57 24.87  [1] -0.4 SB 1 Heat 2    
KS » Kapell, Petra -67 27.37  -0.2 SB 2 Final
» Lundgren, Stina -76 29.11  -0.2 PB 4 Final
800 m MS   Askdal, Håkan -72 2:12.27        6 Heat 3    
Crona, Magnus -75 2:11.43  5 Heat 3
» Häggström, Niklas -71 1:57.72        4 Heat 1    
Nyström, Robert -73 2:02.57  PB 9 Heat 2
Sauter, David -76 2:29.2m 8 Heat 3
2 000 m MS » Tailoglou, Panagiotis -66 6:13.43      PB 6 Final    
3 000 m MS   Czarnecki, Stefan -51 9:53.3m [2]            
5 000 m MS   Czarnecki, Stefan -51 16:32.94  [3]   SB 7 Final    
200 m häck (76,2 cm/10) MS   Nedin, Johan -77 29.74    +0.9 PB 3 Final    
KS » Kapell, Petra -67 30.66  +0.7 PB 2 Final
Wikblad, Malin -77 32.42  +0.7 PB 4 Final
Längd MS   Sauter, David -76 4.95    +0.3   4 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M35
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen M40
 1992-09-05/06 (lö-sö)  | Riksicaden, Sportcentrum, Norrtälje - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P14   Shiperov, Pavlic -78 2:20.22        9 Heat 3  
80 m häck (76,2 cm) F13   Wallgren, Lisa -79 15.79    +0.6 PB 7 Heat 1  
Höjd P14   Shiperov, Pavlic -78 1.60        14    
F13 Wallgren, Lisa -79 1.42  PB 3 Final
Längd (zon) P14   Shiperov, Pavlic -78 5.60    0.0   5 Final  
F13 Hellstrand, Linn -79 4.24  +0.1 23
Tresteg (zon) F13   Hellstrand, Linn -79 9.26    -0.1   11    
Diskus (1,0 kg) P14   Anglehed, Billy -78 26.54        14    
Slägga (4,0 kg) P14   Anglehed, Billy -78 14.60      PB 10    
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Anglehed, Billy -78 27.76        16    
 1992-09-05/06 (lö-sö)  | Öppna DM, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Högberg, David -73 11.39    +2.6   3 Heat 1  
11.42  +0.4 7 Semi 1
200 m MS » Engström, Fredrik -74 24.50    -2.6   5 Heat 2  
Högberg, David -73 22.88  -0.7 3 Heat 1
22.92  -0.4 5 Final
400 m MS » Engström, Fredrik -74 51.96        3 Heat 1  
53.0m 4 Final
Wallén, Mattias -72 52.20        4 Heat 1  
KS » Neill Vinnå, Susanna -74 61.12  PB 5 Final
800 m MS » Häggström, Niklas -71 1:57.37      SB 4 Heat 1  
1:59.49  8 A-final
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:08.18  PB 9 Heat 2
4:30.61  9 B-final
1 500 m MS » Askdal, Kjell -67 4:04.08        10 Final  
» Häggström, Niklas -71 4:04.57  11 Final
Kollberg, Tobias -73 3:58.03        5 Final  
Wallén, Mattias -72 4:01.89  8 Final
400 m häck (76,2 cm) KS » Kapell, Petra -67 67.17        2 Final  
Längd MS » Victorén, Michael -74 6.59    +0.5   8 Final  
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.42    +1.3   3 Final  
 1992-09-05 (lö)  | Marathon, Malung
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Liljebäck, Lars-Erik -58 1:09.20      SB 1      
 1992-08-29/30 (lö-sö)  | Lidingö ungdomsspel, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P14   Shiperov, Pavlic -78 10.1m   +1.1   2 Heat 2  
10.1m - 3 Final
F14 Hellstrand, Linn -79 11.7m +0.2 1 Heat 2
100 m M22   Högberg, David -73 11.1m   +0.3   2 Final  
P16 Holmberg, Björn -77 12.2m +1.1 4 Heat 2
Nedin, Johan -77 12.0m +0.7 3 Heat 1
12.1m -0.1 4 Final
200 m P18 » Engström, Fredrik -74 23.7m   +0.2   1 A-final  
P16 Nedin, Johan -77 23.9m +0.1 2 A-heat
F18 » Neill Vinnå, Susanna -74 26.8m +0.5 2 Final
400 m P18 » Engström, Fredrik -74 52.6m       1 Final  
800 m P16   Holmberg, Björn -77 2:03.0m       1 A-final  
Kleebinder, Niklas -77 2:13.2m PB 1 B-final
Sauter, David -76 2:28.4m     PB 4 B-final  
P15 Wallgren, Jens -79 2:32.8m PB 5 Final
F16 Wikblad, Malin -77 2:19.3m 2 Final
1 500 m F16 » Lundgren, Stina -76 5:08.2m       1 Final  
2 000 m h (91,4 cm) P18   Crona, Magnus -75 7:02.3m     PB 3 Final  
80 m häck (76,2 cm) F14   Wallgren, Lisa -79 14.9m   +0.4   4 Final  
300 m häck (76,2 cm) P16   Nedin, Johan -77 45.09        2 Final  
Höjd P16   Kleebinder, Niklas -77 1.73        2 Final  
P14 Shiperov, Pavlic -78 1.62  4 Final
Ström, Michael -78 1.50        6 Final  
F14 Wallgren, Lisa -79 1.39  PB 4 Final
Längd P15   Wallgren, Jens -79 4.36    +0.3 PB 8 Final  
F16 Wikblad, Malin -77 4.48  +0.8 3 Final
Längd (zon) F14   Hellstrand, Linn -79 4.23    +0.8   10    
Tresteg P18 » Attersand, Johan -74 14.06    +0.5   1 Final  
Kula (4,0 kg) P14   Ström, Michael -78 10.16      PB 3 Final  
Kula (3,0 kg) F14   Björklund, Emilie -78 8.57        2 Final  
Richardsson, Åsa -78 6.93  PB 6 Final
Spjut (600 gr, f 1999) F16   Wikblad, Malin -77 15.78      PB 4 Final  
Spjut (400 gr) F14   Björklund, Emilie -78 20.68        5 Final  
Forsén, Malin -78 20.70  PB 4 Final
 1992-08-27 (to)  | Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Engström, Fredrik -74 11.93    -1.6   5 Heat 1    
Sauter, David -76 13.21  -0.7 5 Heat 2
400 m MS   Askdal, Håkan -72 59.64        6 Heat 4    
» Engström, Fredrik -74 52.27  4 Heat 1
» Häggström, Niklas -71 53.04      PB 2 Heat 3    
» Munkhammar, Viktor -74 55.54  SB 4 Heat 4
Tholander, Jakob -71 54.78  SB 2 Heat 4
KS » Kapell, Petra -67 61.26  SB 2 Final
1 500 m MS   Kollberg, Tobias -73 3:55.55      PB 6 Heat 1    
» Tailoglou, Panagiotis -66 4:25.32  PB 8 Heat 2
3 000 m MS » Rappe, Martin -72 9:37.9m [1]            
5 000 m MS » Rappe, Martin -72 16:13.27        3 Final    
Kula (5,5 kg) P16   Sauter, David -76 9.35        1      
Not
[1] - Mellantid
 1992-08-25 (ti)  | Augusti-proppen, Enskede, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS » Engström, Fredrik -74 23.71    -0.5   3 Heat 4    
Enochsson, Magnus -74 24.72  -0.5 SB 5 Heat 4
Eriksson, Martin -75 24.84    -0.4 PB 5 Heat 3    
Holmberg, Björn -77 24.72  -1.0 1 Heat 2
Holubec, Andreas -74 25.17  +0.8 PB 1 Heat 1
Högberg, David -73 23.07    +0.3   2 Heat 5    
Ljungqvist, Johan -75 26.18  +0.8 PB 3 Heat 1
Nedin, Johan -77 24.49  -0.4 3 Heat 3
Sauter, David -76 26.74    -1.0   5 Heat 2    
» Wikström, Peter -57 25.13  [1] -1.0 SB 3 Heat 2
KS Lejdeborn, Pia -73 27.57  -0.4 2 Heat 1
Nordh Westerberg, Hanna -73 27.00  -1.8 SB 4 Heat 2
800 m KS » Lundgren, Stina -76 2:22.94      PB 3 Final    
Wikblad, Malin -77 2:21.55  2 Final
1 500 m MS   Askdal, Håkan -72 4:38.97        10 Heat 2    
Crona, Magnus -75 4:30.38  8 Heat 2
» Häggström, Niklas -71 4:10.16        7 Heat 4    
Jedemo, Mats -72 4:13.24  1 Heat 2
Kollberg, Tobias -73 3:58.67  3 Heat 4
» Rappe, Martin -72 4:14.65        6 Heat 3    
Tholander, Jakob -71 4:19.74  2 Heat 1
Wallén, Mattias -72 3:59.24  PB 4 Heat 4
400 m häck (91,4 cm) MS » Munkhammar, Viktor -74 62.80      PB 3 Final    
400 m häck (76,2 cm) KS » Kapell, Petra -67 64.87      SB 1 Final    
Stav MS   Bergman, Magnus -74 3.60      PB 3 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 13.97    -0.4   1 Final    
Spjut (800 gr) MS   Danielsson, Erik -71 47.48      PB 4 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M35
 1992-08-22/23 (lö-sö)  | UDM 12-14 år, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Karlsson, Martin -80 9.15    -2.4 PB 2 Heat 2  
9.17  -2.5 5 Final
F12 Kleebinder, Aline -80 9.25  -2.9 2 Heat 2
9.13  +2.1 7 Final
80 m P14   Anglehed, Billy -78 11.37    0.0 PB 6 Heat 1  
Shiperov, Pavlic -78 10.73  0.0 3 Heat 3
F14 Bergström, Frida -79 12.23  -2.6 PB 7 Heat 3
800 m P14   Barbäck, Karl-Johan -78 2:22.06      PB 2 Heat 1  
Shiperov, Pavlic -78 2:17.03  PB 1 Heat 3
P12 Karlsson, Martin -80 2:51.29      PB 4 Heat 1  
F14 Forsén, Malin -78 2:44.30  5 Heat 1
2 000 m P14   Barbäck, Karl-Johan -78 7:22.4m     PB 13    
80 m häck (76,2 cm) F14   Wallgren, Lisa -79 15.93    -1.4 PB 3 Heat 1  
Höjd P14   Shiperov, Pavlic -78 1.62      PB 4 Final  
Ström, Michael -78 1.51  PB 10
P12 Ericsson, Markus -81 ej res             
Viale, Enrique -80 1.30  PB 12
F14 Wallgren, Lisa -79 1.37  PB 8 Final
F12 Kleebinder, Aline -80 1.28      PB 6 Final  
Tuvéne, Anna -80 1.10  9
Längd (zon) P14   Shiperov, Pavlic -78 5.67    +0.6 PB 2 Final  
P12 Karlsson, Martin -80 4.21  +4.0 12
  4.04    +1.3 PB      
F14 Bergström, Frida -79 4.23  -0.6 PB 17
Hellstrand, Linn -79 4.34  +0.8 15
F12 Kleebinder, Aline -80 4.35  +2.0 PB 7 Final
Tresteg (zon) P14   Anglehed, Billy -78 10.16    +1.1 PB 13    
F14 Björklund, Emilie -78 8.75  +1.1 12
Forsén, Malin -78 7.98    +3.5   13    
Hellstrand, Linn -79 9.44  +1.4 8 Final
Kula (3,0 kg) P12   Karlsson, Martin -80 6.74      PB 9    
F14 Björklund, Emilie -78 8.85  PB 7 Final
Diskus (1,0 kg) P14   Anglehed, Billy -78 28.80      PB 4 Fianl  
Diskus (0,6 kg) F14   Forsén, Malin -78 20.38      PB 7 Final  
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Anglehed, Billy -78 29.36      PB 8 Final  
Spjut (400 gr) F14   Björklund, Emilie -78 22.90        7 Final  
Boll (300 gr) P12   Karlsson, Martin -80 35.54      PB 12    
 1992-08-22 (lö)  | Stockholmsloppet, Stockholm
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton KS   Björing, Cecilia -61 1:24.55      PB        
Friström, Kajsa -65 1:25.00  PB
Rinaldo, Annica -54 1:26.11  [1] PB
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K35
 1992-08-19 (on)  | Augusti-1, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Högberg, David -73 11.72    -0.8   6 Heat 1    
11.72  -0.6 5 Extraheat
» Wikström, Peter -57 12.48  [1] -0.6 SB 8 Heat 2
800 m MS   Arkad, Martin -69 1:55.87      PB 1 Heat 2    
Askdal, Håkan -72 2:14.06  8 Heat 5
» Askdal, Kjell -67 1:58.49        7 Heat 2    
Forss, Michael -62 brutit  Heat 1
Holmberg, Björn -77 2:05.40  2 Heat 5
» Häggström, Niklas -71 1:58.70        6 Heat 3    
Jacobson, Per-Olof -62 1:55.06  SB 5 Heat 1
Johansson, Bengt -59 2:22.09  SB 6 Heat 6
Kollberg, Tobias -73 1:58.37        5 Heat 3    
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:08.83  5 Heat 5
Tholander, Jakob -71 2:04.65  SB 1 Heat 5
Wallén, Mattias -72 1:55.26  6 Heat 1
3 000 m MS » Rappe, Martin -72 9:10.06      PB 8 Heat 2    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M35
 1992-08-14/16 (fr-sö)  | SM 1992, Gammliavallen, Umeå - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS   Forss, Michael -62 1:58.62        6 Heat 1 fr  
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 3:51.50      PB 5 Heat 3  
3:57.79  12 Final
Jacobson, Per-Olof -62 4:02.34  6 Heat 4
10 000 m MS   Höjgård, Karsten -57 33:22.85      SB 18 Final fr  
 1992-08-15 (lö)  | Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) KS   Friström, Kajsa -65 39.39      PB 7      
Rinaldo, Annica -54 38.46  4
Sripathed, Prapasri -70 43.10  PB 22
 1992-08-11 (ti)  | Sommarös, Kristinebergs IP, Stockholm
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 000 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 2:29.52      SB 3      
 1992-08-11 (ti)  | SMP-games, Värendsvallen, Växjö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Forss, Michael -62 brutit          B-final    
Wallén, Mattias -72 1:56.65  3 C-final
1 500 m MS » Askdal, Kjell -67 4:08.16        12 B-final    
 1992-08-07/09 (fr-sö)  | USM 1992, Lugnets IP, Falun - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P15   Holmberg, Björn -77 12.30    -1.1   6 Heat 2 fr  
Nedin, Johan -77 12.59  -1.6 6 Heat 1 fr
200 m P15   Nedin, Johan -77 24.41    -0.6 PB 3 Heat 1  
24.55  +0.3 6 Final
800 m P15   Holmberg, Björn -77 2:02.21      PB 1 Heat 1  
2:04.14  5 Final
F16 » Lundgren, Stina -76 2:23.96  4 Heat 1 fr
  ej start          Final  
F15 Wikblad, Malin -77 2:19.19  PB 3 Heat 1 fr
2:20.01  5 Final
2 000 m F16 » Lundgren, Stina -76 7:08.9m       12 Final  
F15 Wikblad, Malin -77 7:00.45  PB 9 Final
Höjd P15   Kleebinder, Niklas -77 1.79        4 Final  
 1992-08-07/09 (fr-sö)  | JSM 1992, Prästholmens IP, Mora - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M22   Högberg, David -73 11.53    -0.3   6 Heat 3 fr  
200 m M22   Högberg, David -73 23.33    -2.0   4 Heat 8  
P18 » Engström, Fredrik -74 23.88  +1.7 5 Heat 8
400 m P18 » Engström, Fredrik -74 51.63      PB 4 Heat 3 fr  
800 m M22   Wallén, Mattias -72 1:55.09      SB 2 Heat 1  
2 000 m h (91,4 cm) M22   Kollberg, Tobias -73 5:55.15  [1]   PB 6 Final fr  
Längd P18 » Victorén, Michael -74 6.66    +1.0   6 Kval  
6.42  +0.5 8 Final
Tresteg P18 » Attersand, Johan -74 14.23    +0.9   6 Kval fr  
» Attersand, Johan -74 14.46  +1.2 PB 7 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
 1992-08-08 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) KS   Björing, Cecilia -61 39.28      PB 21      
Friström, Kajsa -65 39.54  PB 24
Jåfs, Maria -60 39.20      PB 18      
Leonard, Julie -59 37.19  SB 7
Rinaldo, Annica -54 37.53  PB 11
 1992-08-04 (ti)  | Stockholm Games, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Geywu, Henry -65 11.26    -1.4   2 Heat 3    
11.70  -0.4 8 Final
KS » Lundgren, Stina -76 14.0m -0.5 7 Heat 2
  14.19    -0.2 PB 6 Final B    
Nordh Westerberg, Hanna -73 13.34  -0.8 5 Heat 1
13.22  -0.2 2 Final B
Wikblad, Malin -77 13.8m -0.8 7 Heat 1
13.85  +1.0 5 Final B
200 m MS   Högberg, David -73 22.80    +0.2 SB 2 Heat B    
Nedin, Johan -77 24.59  +0.3 PB 2 Heat C
400 m MS » Engström, Fredrik -74 52.12      PB 3 Heat C    
Wallén, Mattias -72 54.28  4 Heat B
800 m MS   Forss, Michael -62 brutit          Heat B    
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 3:53.24      PB 2 Heat B    
» Askdal, Kjell -67 4:03.28  7 Heat B
» Häggström, Niklas -71 4:06.61        4 Heat C    
Jacobson, Per-Olof -62 4:04.8m 12 Heat A
Kollberg, Tobias -73 3:57.50  PB 5 Heat B
» Tailoglou, Panagiotis -66 4:32.72  SB 10 Heat C
Längd MS » Victorén, Michael -74 6.87    +0.4 PB 4 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.27  [1] +1.7 PB 2 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
 1992-07-31/08-02 (fr-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F12   Kleebinder, Aline -80 9.07    +0.6 PB 2 Heat 1  
9.14  +1.0 4 Semi 1
Tuvéne, Anna -80 9.90    +0.5 PB 5 Heat 2  
F11 Wikblad, Karin -81 10.08  +1.8 PB 6 Heat 2
80 m P14   Shiperov, Pavlic -78 10.46    -1.7   5 Heat 3  
10.33  -1.0 PB 4 Semi 2
F14 Forsén, Malin -78 12.21    +0.7   7 Heat 3  
F13 Hellstrand, Linn -79 11.82  +1.0 4 Heat 2
100 m M22   Högberg, David -73 11.50    -1.1   3 Heat 3  
11.65  -0.7 6 Semi 2
P18 » Engström, Fredrik -74 11.99  -0.9 3 Heat 1
  11.92    -1.7   6 Semi 1  
F16 » Lundgren, Stina -76 14.36  +2.2 7 Heat 2
F15 Wikblad, Malin -77 13.82  +0.9 5 Heat 3
200 m M22   Högberg, David -73 22.94    +1.8 SB 2 Heat 3  
23.03  +0.5 5 A-final
P18 » Engström, Fredrik -74 23.47  +1.8 PB 2 Heat 2
  23.61    -1.0   2 B-final  
P15 Holmberg, Björn -77 24.9m -1.9 2 Heat 1
Kleebinder, Niklas -77 26.03  -0.6 PB 5 Heat 2
F18 » Neill Vinnå, Susanna -74 27.47  +1.2 PB 3 Heat 4
400 m P18 » Engström, Fredrik -74 53.00        2 Heat 1  
P15 Holmberg, Björn -77 53.96  PB 1 Heat 2
Kleebinder, Niklas -77 57.15      PB 2 Heat 1  
F18 » Neill Vinnå, Susanna -74 62.26  PB 1 Heat 1
800 m P15   Holmberg, Björn -77 2:07.22        5 Heat 2 fr  
F16 » Lundgren, Stina -76 2:26.91  3 Final fr
F15 Wikblad, Malin -77 2:22.53        1 Final fr  
F14 Forsén, Malin -78 2:49.10  7 Heat 1 fr
Ritzén, Ulrika -78 3:05.64  PB 10 Heat 1 fr
F12 Tuvéne, Anna -80 2:58.25      PB 5 Heat 1  
F11 Wikblad, Karin -81 2:56.50  SB 4 Heat 1
1 500 m M22 » Häggström, Niklas -71 4:06.62        9 Heat 2  
Jedemo, Mats -72 4:12.62  10 Heat 1
Lindberg, Mattias -72 4:19.89      PB 12 Heat 1  
» Rappe, Martin -72 4:10.37  PB 8 Heat 1
P18 Crona, Magnus -75 4:27.23  PB 8 Heat 1
Förberg, Daniel -75 4:29.52  PB 9 Heat 1
2 000 m h (91,4 cm) M22   Jedemo, Mats -72 6:24.93      PB 6 Final fr  
Kollberg, Tobias -73 5:57.61  PB 2 Final fr
Lindberg, Mattias -72 6:33.98      PB 8 Final fr  
» Rappe, Martin -72 6:30.84  PB 7 Final fr
300 m häck (76,2 cm) F15   Wikblad, Malin -77 48.00        1 Heat 1  
Höjd P15   Kleebinder, Niklas -77 1.80      PB 2 Final fr  
P14 Shiperov, Pavlic -78 1.60  PB 6 Final
F13 Hellstrand, Linn -79 1.20        6 Final  
F12 Kleebinder, Aline -80 1.25  PB 4 Final
Tuvéne, Anna -80 1.20  PB 11
Stav P14   Anglehed, Billy -78 1.80      PB 9    
Längd F16 » Lundgren, Stina -76 4.08    -0.3 PB 8 Final  
Längd (zon) P14   Anglehed, Billy -78 4.66    -1.3 PB 18    
Shiperov, Pavlic -78 5.46  -0.4 PB 6 Final
F14 Björklund, Emilie -78 4.12    +0.8 PB 28    
Ritzén, Ulrika -78 3.55  +2.9 32
F13 Hellstrand, Linn -79 4.39  -0.6 15
F12 Kleebinder, Aline -80 4.03    +0.5 PB 17    
F11 Wikblad, Karin -81 3.88  +0.5 SB 10
Tresteg P18 » Attersand, Johan -74 14.12    +2.8   1 Final fr  
13.74  +0.8 fr
Tresteg (zon) F14   Björklund, Emilie -78 9.13    +1.0 PB 15    
F13 Hellstrand, Linn -79 9.55  -1.0 PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P14   Anglehed, Billy -78 8.49      PB 9    
Kula (3,0 kg) F14   Björklund, Emilie -78 8.78      PB 9    
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Anglehed, Billy -78 28.22      PB 15    
Shiperov, Pavlic -78 23.78  PB 15
Spjut (400 gr) F14   Björklund, Emilie -78 19.62        13    
Forsén, Malin -78 16.58  PB 15
Ritzén, Ulrika -78 14.96  PB 16
 1992-07-25 (lö)  | Sommarös, Stockholms Stadion, Stockholm
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 000 m KS   Jåfs, Maria -60 39:15.23      PB 1      
 1992-07-17/19 (fr-sö)  | Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Geywu, Henry -65 10.98    +0.2   1 A-final fr  
Wijk, Fredrik -72 11.47  +0.3 PB 2 B-final fr
M22 Högberg, David -73 11.44  +0.6 7 Final
Högberg, David -73 11.31  [1] +0.6 PB 2 Heat 3
  11.37    -0.7   3 Semi 2  
P18 » Attersand, Johan -74 11.91  0.0 4 Heat 4
11.75  +1.1 PB 5 Semi 2
» Engström, Fredrik -74 11.88  -0.6 PB 4 Heat 3
  11.90    +1.1   6 Semi 2  
» Victorén, Michael -74 11.32  -0.6 PB 1 Heat 3
11.33  +1.0 2 Semi 1
P16 Nedin, Johan -77 12.32    +1.2 PB 5 Heat 3  
K22 Nordh Westerberg, Hanna -73 13.08  +1.2 SB 4 Final
200 m M22   Högberg, David -73 23.51    -0.8   4 A-final  
Wijk, Fredrik -72 23.80  +1.0 PB 5 B-final
P18 » Engström, Fredrik -74 23.95    +0.6   2 B-final  
Värjö, Daniel -74 ej start  E-final
P16 Holmberg, Björn -77 24.99  +1.1 2 C-final
Nedin, Johan -77 24.80    +1.1   4 B-final  
K22 Lejdeborn, Pia -73 27.57  +0.8 SB 5 Final
F16 » Lundgren, Stina -76 29.25  +0.5 PB 4 C-final
Nyström Tholander, Emma -76 ej start  C-final
400 m MS » Tailoglou, Panagiotis -66 59.43      PB 5 B-final fr  
M22 Wallén, Mattias -72 51.55  PB 1 C-final
P18 » Engström, Fredrik -74 52.16      PB 1 B-final  
Hammarström, Erik -74 55.68  PB 4 D-final
Värjö, Daniel -74 ej start  C-final
K22 Nordh Westerberg, Hanna -73 61.21  4 Final
800 m MS » Askdal, Kjell -67 1:58.04      PB 4 A-final  
» Tailoglou, Panagiotis -66 brutit  B-final
M22 Askdal, Håkan -72 2:11.87        10 C-final  
» Häggström, Niklas -71 2:01.14  8 A-final
Jedemo, Mats -72 2:00.99  5 B-final
Kollberg, Tobias -73 1:58.12      PB 2 B-final  
Lindberg, Mattias -72 2:11.12  PB 7 B-final
Nyström, Robert -73 ej start  C-final
Rappe, Jonas -70 1:58.06      PB 6 A-final  
» Rappe, Martin -72 2:03.95  PB 6 C-final
Tholander, Jakob -71 2:08.20  SB 9 C-final
Wallén, Mattias -72 1:56.15        1 A-final  
P18 Crona, Magnus -75 2:07.85  PB 8 B-final
F16 Wikblad, Malin -77 2:20.61  2 Final
1 500 m MS » Askdal, Kjell -67 4:04.88        6 Final fr  
M22 Askdal, Håkan -72 4:33.71  7 B-final
» Häggström, Niklas -71 4:01.85      PB 2 A-final  
Jedemo, Mats -72 4:17.19  9 A-final
Kollberg, Tobias -73 4:00.87  PB 1 A-final
Lindberg, Mattias -72 ej start          A-final  
Nyström, Robert -73 ej start  A-final
Rappe, Jonas -70 4:05.62  PB 4 A-final
» Rappe, Martin -72 4:12.80      PB 3 B-final  
Tholander, Jakob -71 4:18.56  SB 4 B-final
P18 Avramovic, Tomas -74 4:31.04  7 Final
F16 » Lundgren, Stina -76 5:06.75  PB 3 Final
3 000 m MS » Liljebäck, Lars-Erik -58 8:33.63      SB 4 Final fr  
2 000 m h (91,4 cm) P18   Avramovic, Tomas -74 6:52.09      SB 3 Final fr  
100 m häck (76,2 cm) F16   Wikblad, Malin -77 16.99    +0.5 PB 3 B-final  
300 m häck (76,2 cm) P16   Nedin, Johan -77 44.79      PB 4 C-final  
F16 Wikblad, Malin -77 47.50  [2] PB 2 A-final
Höjd P18   Hammarström, Erik -74 ej start             
P16 Kleebinder, Niklas -77 1.60  16
Längd P18   Hammarström, Erik -74 5.30    -   8 Final  
» Victorén, Michael -74 6.45  - 1 Final
P16 Holmberg, Björn -77 5.39    +0.6 PB 7 Final  
Kleebinder, Niklas -77 5.39  +1.0 PB 8 Final
Tresteg P18 » Attersand, Johan -74 14.23    -0.8 PB 1 Final  
Kula (3,0 kg) F16   Nyström Tholander, Emma -76 ej start             
4 x 100 m M22 » Victorén, Michael -74 43.15        1 Final fr  
Värjö, Daniel -74
» Engström, Fredrik -74
Wijk, Fredrik -72                
K22  {Hammarby IF} [3] 51.20  1 Final fr
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Klubbrekord i klassen F15
[3] - Lagets deltagare är okända
 1992-07-15 (on)  | Sommaröset, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Holmberg, Björn -77 12.18    +1.8 PB 2 Heat 2    
Holubec, Andreas -74 12.04  +1.8 PB 1 Heat 2
Lundmark, Dan -72 12.94    +1.8 PB 6 Heat 2    
Nedin, Johan -77 12.41  +1.2 PB 1 Heat 3
Sauter, David -76 12.92  +1.2 PB 3 Heat 3
Tholander, Jakob -71 12.81  +1.8 PB 5 Heat 2
400 m MS » Engström, Fredrik -74 52.80        3 Heat 1    
Holmberg, Björn -77 55.14  PB 5 Heat 1
Lundmark, Dan -72 56.19        2 Heat 2    
Tholander, Jakob -71 56.21  SB 3 Heat 2
3 000 m MS   Czarnecki, Stefan -51 9:26.48  [1]   SB 4 Final    
Namazi, Jofur -55 10:53.26  13 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M40
 1992-07-13 (må)  | Sommaröset, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Holmberg, Björn -77 2:06.79        7 Heat 3    
Lawesson, Weine -68 2:12.62  SB 3 Heat 1
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:10.44  7 Heat 2
 1992-07-08 (on)  | Sommaröset, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS » Lundgren, Stina -76 14.23    -1.2 PB 6 Final    
Wikblad, Malin -77 13.47  -1.2 PB 4 Final
400 m MS   Askdal, Håkan -72 58.53      PB 6 Heat 2    
» Engström, Fredrik -74 52.45  PB 4 Heat 3
» Tailoglou, Panagiotis -66 59.97  SB 5 Heat 1
3 000 m MS   Czarnecki, Stefan -51 9:38.91  [1]   SB 11 Final    
Namazi, Jofur -55 10:34.36  PB 13 Final
KS De Paulis, Eva -67 11:24.9m     PB 5 Final    
Jåfs, Maria -60 10:48.72  3 Final
Längd KS   Wikblad, Malin -77 4.78    +1.5 PB 3 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M40
 1992-07-06 (må)  | Gefle Dagblad galan, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 3:56.58        13 B-final    
Forss, Michael -62 brutit  B-final
Jacobson, Per-Olof -62 3:51.45  SB 4 B-final
 1992-07-01/02 (on-to)  | DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Geywu, Henry -65 11.11    -0.1   5 B-final to  
800 m MS   Forss, Michael -62 1:54.77      SB 7 B-final 2 to  
Matz, Göran -67 1:55.01  SB 9 B-final 1 to
P18 Crona, Magnus -75 2:10.68        8 Final on  
F18 » Lundgren, Stina -76 2:26.02  4 Final on
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 3:57.98        8 B-final 2 to  
Jacobson, Per-Olof -62 brutit  B-final 2 to
6 x 200 m X16   Karlsson, Martin -80 2:48.70        2 Heat 2 on  
Kleebinder, Aline -80
Shiperov, Pavlic -78
Jyttner, Hannah -79
Nedin, Johan -77
Wikblad, Malin -77
 1992-06-28 (sö)  | Cupen final, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Nordh Westerberg, Hanna -73 12.98    +5.6   3      
200 m KS   Lejdeborn, Pia -73 26.77    +2.9   3      
400 m KS   Nordh Westerberg, Hanna -73 61.21        2      
800 m KS   Wikblad, Malin -77 2:19.68      PB 2      
1 500 m KS » Lundgren, Stina -76 5:15.48      PB 2      
3 000 m KS   Leonard, Julie -59 10:20.86      SB 1      
100 m häck (84 cm) KS   Wikblad, Malin -77 17.41    +3.7   4      
400 m häck (76,2 cm) KS » Kapell, Petra -67 66.91      SB 2      
Höjd KS   Lejdeborn, Pia -73 1.50  [1]   PB 5      
Längd KS   Neamié, Therése -70 5.07    +5.6   5      
4.80  +0.6
Kula (4,0 kg) KS   Hjelm-Lundin, Elisabeth -55 11.07  [2]   SB 4      
Diskus (1,0 kg) KS   Björk, Lisa -74 20.72        6      
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Hjelm-Lundin, Elisabeth -55 31.68  [2]   SB 4      
4 x 100 m KS   Ahlholm, Jessica -74 51.44        3      
Björk, Lisa -74
Nordh Westerberg, Hanna -73
Lejdeborn, Pia -73
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[2] - Klubbrekord i klassen K35
 1992-06-28 (sö)  | Toyotaspelen, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Geywu, Henry -65 11.39    -3.7   1 Heat 1    
11.43  -1.8 1 Final
 1992-06-25 (to)  | Dala international, Kvarnsvedens IP, Kvarnsveden
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Forss, Michael -62 1:55.04      SB 7 C-final    
Wallén, Mattias -72 1:56.55  4 D-final
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 3:55.10      PB 1 C-final    
Jacobson, Per-Olof -62 3:55.56  SB 8 B-final
 1992-06-24 (on)  | Gotland, Gutevallen, Visby
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Geywu, Henry -65 10.89    +1.0 PB   Heat 2    
 1992-06-23 (ti)  | Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Lundmark, Dan -72 55.37      PB 6 Heat 3    
Nyström, Robert -73 53.11  PB 3 Heat 3
KS Alfredsson, Sonia -75 65.99  PB 5 Final
1 000 m MS   Crona, Magnus -75 2:50.23      PB 12 Heat 2    
» Häggström, Niklas -71 2:35.29  PB 2 Heat 2
Jedemo, Mats -72 2:36.58      PB 4 Heat 2    
Lindberg, Mattias -72 2:47.74  PB 9 Heat 2
» Rappe, Martin -72 2:42.92  PB 6 Heat 2
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:50.01      SB 11 Heat 2    
Wallén, Mattias -72 2:34.44  SB 1 Heat 2
Ödman, Niklas -64 2:47.27  PB 8 Heat 2
3 000 m KS   Björing, Cecilia -61 11:13.02        8 Final    
Jåfs, Maria -60 10:34.15  PB 3 Final
 1992-06-19 (fr)  | Finland, Keuruu
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS » Askdal, Kjell -67 3:58.87      PB 8 B-final    
 1992-06-16 (ti)  | Löparnas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Hammarström, Erik -74 13.32    -3.0   7 Heat 2    
» Victorén, Michael -74 11.48  -1.8 3 Heat 1
  11.45    +0.4 PB 4 Final    
Wijk, Fredrik -72 11.77  -3.0 3 Heat 2
11.65  +0.4 6 Final
KS Lejdeborn, Pia -73 13.64  -1.4 2 Heat 2
  13.63    -1.2 SB 5 Final    
Neamié, Therése -70 13.99  -1.4 SB 4 Heat 1
400 m MS   Wallén, Mattias -72 51.85      PB 3 Heat 1    
KS » Neill Vinnå, Susanna -74 62.94  PB 3 Final
800 m MS   Arkad, Martin -69 1:57.76      SB 1 Heat 2    
» Askdal, Kjell -67 1:59.27  3 Heat 2
Forss, Michael -62 1:57.60        4 Heat 1    
Jacobson, Per-Olof -62 1:55.57  SB 1 Heat 1
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:12.19  5 Heat 3
KS Alfredsson, Sonia -75 2:30.60      PB 1 Heat 2    
Sripathed, Prapasri -70 2:40.55  PB 4 Heat 2
1 500 m MS   Askdal, Håkan -72 4:24.82      PB 9 Heat 2    
» Häggström, Niklas -71 4:07.21  5 Heat 1
Jedemo, Mats -72 4:11.07      PB 7 Heat 1    
Lundmark, Dan -72 ej start  Heat 1
Nyström, Robert -73 4:08.73  PB 6 Heat 1
3 000 m MS » Rappe, Martin -72 9:28.84  [1]   PB        
KS Björing, Cecilia -61 11:07.56  [1] PB
De Paulis, Eva -67 11:35.83  [1]   PB        
Jåfs, Maria -60 11:00.64  [1] PB
5 000 m MS » Rappe, Martin -72 15:51.54      PB 3 Heat 2    
KS Björing, Cecilia -61 18:47.66  PB 3 Final
De Paulis, Eva -67 19:55.28      PB 6 Final    
Jåfs, Maria -60 18:21.43  PB 2 Final
Not
[1] - Mellantid
 1992-06-02/16 (ti-ti)  | Veteran-DM, Kvarnängens IP, Nynäshamn - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m M65   Weidenberg, Sven -24 88.10      PB 5 Final ti  
800 m M65   Weidenberg, Sven -24 3:00.1m     PB 5 Final ti  
5 000 m M65   Weidenberg, Sven -24 21:01.02      PB 2 Final ti  
Kula (7,26 kg) M40 » Berg, Torbjörn -51 12.79      SB 2 Final ti  
Diskus (2,0 kg) M40 » Berg, Torbjörn -51 42.74        3 Final ti  
 1992-06-14 (sö)  | Botkyrkamilen, Botkyrka
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp P18   Crona, Magnus -75 17.54        2 5 km    
 1992-06-13/14 (lö-sö)  | Stafett-SM, Vägga IP, Karlshamn - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS » Danelius, Johan -68 1:59.89  [1]       Final  
Forss, Michael -62 1:51.92  [2] Final
Jacobson, Per-Olof -62 1:55.11  [3]       Final  
Wallén, Mattias -72 1:53.60  [4] Final
M22 » Häggström, Niklas -71 1:56.08  [2] Final
Kollberg, Tobias -73 1:58.58  [4]       Final  
Nyström, Robert -73 1:58.27  [3] Final
Wallén, Mattias -72 1:56.42  [1] Final
4 x 800 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 7:40.52        7 Final  
Forss, Michael -62
Wallén, Mattias -72
» Danelius, Johan -68                
M22 Nyström, Robert -73 7:49.35  7 Final
» Häggström, Niklas -71
Kollberg, Tobias -73
Wallén, Mattias -72
Not
[1] - sträcka #4 i 4x800m
[2] - sträcka #2 i 4x800m
[3] - sträcka #1 i 4x800m
[4] - sträcka #3 i 4x800m
 1992-06-13/14 (lö-sö)  | OK:s tävling, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P16   Sauter, David -76 13.05    +0.5 PB 10    
200 m P15   Nedin, Johan -77 24.38    +2.6   2    
F15 Wikblad, Malin -77 27.51  +1.7 PB 2
600 m P16   Sauter, David -76 1:41.75      PB 10    
P15 Nedin, Johan -77 1:34.51  PB 9
F15 Wikblad, Malin -77 1:38.60  PB 1
1 000 m P15   Nedin, Johan -77 3:02.60      PB 10    
F15 Wikblad, Malin -77 3:01.21  PB 2
2 000 m F16 » Lundgren, Stina -76 7:00.16      PB 1    
Längd P16   Sauter, David -76 4.95    +0.9 PB 10    
Kula (5,5 kg) P16   Sauter, David -76 10.02      PB 6    
Terränglopp F16 » Lundgren, Stina -76 18.14        1 4,6 km  
 1992-06-13 (lö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m P18   Crona, Magnus -75 2:09.42      PB 5 Final    
1 500 m MS » Rappe, Martin -72 4:18.25      PB 10 Final    
 1992-06-13 (lö)  | RM stafett, GIH:s IP, Örebro - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 x 80 m P14   Nilsson, Per -79 42.21        2 Heat 2    
Barbäck, Karl-Johan -78
Shiperov, Pavlic -78
Vedemo, Pierre -79                
Nilsson, Per -79 42.21  6 Final
Barbäck, Karl-Johan -78
Shiperov, Pavlic -78
Vedemo, Pierre -79                
F14 Good, Sandra -79 44.10  3 Heat 2
Forsén, Malin -78
Hellstrand, Linn -79
Richardsson, Åsa -78
3 x 800 m P14   Vedemo, Pierre -79 7:24.7m       6 Final    
Shiperov, Pavlic -78
Barbäck, Karl-Johan -78                
F14 Richardsson, Åsa -78 7:45.89  2 Final
Forsén, Malin -78
Cronholm, Frida -79
 1992-06-09 (ti)  | Hässelby ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd P18   Hammarström, Erik -74 1.75      PB 2 Final    
Kula (7,26 kg) MS   Johansson, Håkan -60 11.35      PB 1 Final    
 1992-06-08 (må)  | Kval serien omg 2, Fröåkersvallen, Östhammar
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m häck (84 cm) KS   Wikblad, Malin -77 18.4m   -          
400 m häck (76,2 cm) KS » Kapell, Petra -67 67.22      SB 2      
Diskus (1,0 kg) KS   Björk, Lisa -74 26.00      PB        
 1992-06-07/08 (sö-må)  | SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Elfors, Benni -80 9.55    +0.4 PB 7 Heat 4  
Karlsson, Martin -80 9.20  -3.2 PB 5 Heat 2
P11 Blomberg, Niklas -81 10.36    -2.0 PB 7 Heat 1  
Ericsson, Markus -81 10.47  -3.4 PB 5 Heat 3
Flodell, Johan -81 9.66  -0.4 PB 6 Heat 2
Kahn, Fredrik -81 10.66    -3.4 PB 6 Heat 3  
Liljekvist, Per -81 10.48  -2.0 PB 8 Heat 1
Littecke, Simon -81 9.65  -0.4 PB 4 Heat 2
  9.68    -0.6   8 Final  
Lundin, Daniel -81 9.69  -3.4 PB 2 Heat 3
Söderström, Kari -81 10.06  -2.0 PB 4 Heat 1
P10 Orrskog, Martin -82 10.40    -1.1 PB 4 Heat 2  
F12 Kleebinder, Aline -80 9.21  -0.7 PB 5 Heat 1
Rajapakse, Ulrika -80 9.24  -2.0 PB 4 Heat 2
Tuvéne, Anna -80 9.98    -1.0 PB 5 Heat 4  
F11 Thulin, Marie -81 10.48  -2.9 PB 6 Heat 2
80 m P14   Barbäck, Karl-Johan -78 11.27    -1.7 PB 6 Heat 1  
F14 Forsén, Malin -78 12.15  -1.4 PB 8 Heat 1
Lodin, Jennie -78 12.37    -1.2 PB 7 Heat 5  
Richardsson, Åsa -78 11.38  -1.2 SB 3 Heat 5
F13 Good, Sandra -79 11.76  +0.3 SB 5 Heat 1
Hellstrand, Linn -79 11.57    -1.6 PB 3 Heat 3  
Nilsson, Alexandra -79 12.43  -0.4 PB 7 Heat 4
Thulin, Petra -79 12.13  +0.3 PB 6 Heat 1
Wallgren, Lisa -79 12.38  -1.6 SB 7 Heat 3
100 m MS   Geywu, Henry -65 11.22    -2.3   1 Heat 1  
11.16  -1.2 PB 4 Final
M22 Högberg, David -73 11.61  +1.1 SB 3 Heat 1
  ej start          Final  
P18 » Engström, Fredrik -74 12.17  -1.3 SB 6 Heat 1
Fryklund, Rasmus -75 12.59  -1.8 SB 7 Heat 3
F16 » Lundgren, Stina -76 14.48    -1.1 PB 7 Heat 3  
F15 Wikblad, Malin -77 14.08  -1.1 PB 4 Heat 2
200 m M22   Högberg, David -73 22.98    +1.2 SB 2 Heat 3  
P18 Fryklund, Rasmus -75 24.98  +1.3 PB 7 HEAT 3
P15 Holmberg, Björn -77 24.7m +0.3 1 Heat 2
  24.68    +1.2 PB 2 Final  
F16 Wikblad, Malin -77 27.59  +0.3 PB 5 Heat 2
400 m MS » Tailoglou, Panagiotis -66 60.97      SB 7 B-final  
800 m MS » Askdal, Kjell -67 1:58.24      PB 4 B-final  
Forss, Michael -62 1:57.46  7 A-final
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:08.5m     PB 9 C-final  
M22 » Häggström, Niklas -71 1:58.66  SB 6 C-final
Jedemo, Mats -72 2:00.28  PB 6 D-final
Wallén, Mattias -72 1:55.67      SB 7 A-final  
P18 Crona, Magnus -75 2:15.49  PB 10 C-final
P14 Barbäck, Karl-Johan -78 2:28.7m 9 B-final
P12 Karlsson, Martin -80 2:52.10      PB 4 B-final  
P11 Blomberg, Niklas -81 2:59.51  PB 8 A-final
Kahn, Fredrik -81 3:18.73  PB 13 A-final
Littecke, Simon -81 2:41.80      PB 1 A-final  
Söderström, Kari -81 3:08.74  PB 12 A-final
P10 Freyhult, Olle -83 3:03.50  PB 6 B-final
Lundberg, Björn -82 3:04.58      PB 8 B-final  
Orrskog, Martin -82 3:03.68  PB 7 B-final
F16 » Lundgren, Stina -76 2:23.44  PB 1 Final
F14 Forsén, Malin -78 2:41.36      PB 6 B-final  
Richardsson, Åsa -78 2:35.42  PB 3 B-final
F13 Nilsson, Alexandra -79 3:08.42  PB 13 Final
Wallgren, Lisa -79 2:47.51      SB 9 Final  
F12 Rajapakse, Ulrika -80 2:58.65  PB 6 B-final
Tuvéne, Anna -80 2:59.36  PB 7 B-final
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 ej start          B-final  
» Askdal, Kjell -67 4:05.90  SB 1 B-final
M22 Askdal, Håkan -72 4:26.05      PB 11 B-final  
» Häggström, Niklas -71 4:06.22  SB 6 A-final
Kollberg, Tobias -73 4:02.32  SB 3 A-final
P15 Holmberg, Björn -77 4:16.23  PB 1 Final
2 000 m h (91,4 cm) M22 » Rappe, Martin -72 6:32.40      PB 15 Final  
Stav P18   Bergman, Magnus -74 3.46      PB 9    
Längd P18   Fryklund, Rasmus -75 5.79    +1.2 PB 11    
» Victorén, Michael -74 6.62  -0.4 3 Final
Längd (zon) P14   Barbäck, Karl-Johan -78 4.27    -2.3 PB 20    
P12 Elfors, Benni -80 3.60  - 28
Karlsson, Martin -80 3.99    -   18    
P11 Blomberg, Niklas -81 3.48  - 21
Ericsson, Markus -81 3.53  - 18
Flodell, Johan -81 3.53    -   17    
Iggfors, Fredrik -81 3.10  - 26
Kahn, Fredrik -81 3.23  - 24
Liljekvist, Per -81 3.11    -   25    
Littecke, Simon -81 3.77  - 11
Lundin, Daniel -81 3.79  - 10
Söderström, Kari -81 3.45    -   21    
P10 Orrskog, Martin -82 3.57  +2.1 8 Final
3.35  +0.3 PB
F14 Björklund, Emilie -78 4.05    -4.6 PB 15    
Forsén, Malin -78 3.82  -0.5 SB 22
F13 Good, Sandra -79 4.35  -1.6 PB 8 Final
Hellstrand, Linn -79 4.54    -0.8 PB 5 Final  
Nilsson, Alexandra -79 3.70  -1.3 PB 29
Thulin, Petra -79 3.75  -1.2 PB 27
Wallgren, Lisa -79 4.01    -1.8 SB 17    
F12 Kleebinder, Aline -80 3.93  -2.3 PB 19
Rajapakse, Ulrika -80 3.89  +0.6 PB 20
Tuvéne, Anna -80 3.50    -1.4 PB 28    
F11 Hedlund, Annika -81 2.65  +1.0 PB 24
Thulin, Marie -81 3.29  - 21
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 13.97    -0.3 SB 8 Final  
Kula (4,0 kg) P14   Anglehed, Billy -78 7.96      PB 11    
Kula (3,0 kg) F13   Nilsson, Alexandra -79 6.32      PB 13    
Kula (2,0 kg) P11   Blomberg, Niklas -81 5.86      PB 11    
Ericsson, Markus -81 7.15  PB 3 Final
Iggfors, Fredrik -81 5.37      PB 14    
Liljekvist, Per -81 5.69  PB 12
Lundin, Daniel -81 8.48  PB 8 Final
F12 Rajapakse, Ulrika -80 6.55      PB 12    
F11 Hedlund, Annika -81 5.29  PB 9
Diskus (1,0 kg) P14   Anglehed, Billy -78 20.14      PB 8 Final  
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Anglehed, Billy -78 24.50      PB 12    
Spjut (400 gr) F14   Björklund, Emilie -78 23.34      PB 6 Final  
 1992-06-02 (ti)  | Lidingö international, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Nyström, Robert -73 53.73      PB 3 B-heat    
KS Alfredsson, Sonia -75 66.20  PB 5 Final
Nordh Westerberg, Hanna -73 60.27  SB 3 Final
800 m MS   Arkad, Martin -69 1:59.17      SB 4 C-heat    
Askdal, Håkan -72 2:07.94  PB 8 E-heat
» Danelius, Johan -68 1:55.49      SB 6 A-heat    
Forss, Michael -62 brutit  A-heat
» Häggström, Niklas -71 2:09.64  SB 10 C-heat
Jacobson, Per-Olof -62 1:56.45      SB 8 A-heat    
Kollberg, Tobias -73 2:00.10  PB 5 D.heat
Nyström, Robert -73 ej start  E-heat
» Rappe, Martin -72 2:07.22  PB 7 E-heat
1 500 m MS   Avramovic, Tomas -74 4:22.7m     PB 13 Final    
 1992-05-31 (sö)  | Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P14   Barbäck, Karl-Johan -78 11.31    -0.5 PB 5 Heat 1    
F14 Hellstrand, Linn -79 11.75  +0.3 PB 6 Final
Keshavarz, Bahar -79 11.61  +0.3 SB 4 Final
100 m MS » Attersand, Johan -74 ej start          Heat 1    
Högberg, David -73 11.3m +2.2 3 Heat 2
Wijk, Fredrik -72 11.51  +1.1 PB 1 Heat 1
200 m P18 » Engström, Fredrik -74 23.84    +0.8 PB 6 Heat 1    
Fryklund, Rasmus -75 25.09  +1.4 PB 2 Heat 3
P16 Nedin, Johan -77 24.63    +1.3 PB 1 Heat 2    
Sauter, David -76 26.62  +1.3 PB 5 Heat 1
800 m P14   Barbäck, Karl-Johan -78 2:26.50      PB 3 Final    
F14 Keshavarz, Bahar -79 3:07.26  PB 3 Final
Höjd P14   Ström, Michael -78 1.40      PB 4 Final    
F14 Hellstrand, Linn -79 1.25  PB 4 Final
Längd P18   Bergman, Magnus -74 5.59    +0.6   4 Final    
Eriksson, Martin -75 5.49  +1.7 PB 7 Final
Hammarström, Erik -74 5.53    +0.2 PB 6 Final    
P16 Nedin, Johan -77 4.61  +1.1 PB 8 Final
Längd (zon) P14   Ström, Michael -78 4.49    +2.0 SB 8 Final    
Kula (4,0 kg) P14   Ström, Michael -78 9.43      PB 3 Final    
Kula (3,0 kg) F14   Björklund, Emilie -78 8.23      PB 3 Final    
Keshavarz, Bahar -79 6.23  PB 7 Final
Diskus (1,5 kg) P16   Sauter, David -76 20.88        3 Final    
 1992-05-30 (lö)  | Stockholm Marathon, Stockholm
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton KS   Björing, Cecilia -61 3:15.54      PB        
Friström, Kajsa -65 3:30.36  SB
Jåfs, Maria -60 3:35.46  PB
 1992-05-28 (to)  | Sommarös, Vallentuna IP, Vallentuna
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 eng. mil MS   Jacobson, Per-Olof -62 4:18.39      PB 3      
 1992-05-28 (to)  | Kval ICAden cup 16 år, Enskede IP, Stockholm
  Datum gissad Årsberättelsen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P16   Holmberg, Björn -77 25.27    -   2      
F16 Nyström Tholander, Emma -76 27.15  -1.0 SB 3
2 000 m P16   Holmberg, Björn -77 6:08.91      SB 2      
F16 » Lundgren, Stina -76 7:03.52  PB 3
300 m häck (76,2 cm) P16   Nedin, Johan -77 45.10      PB 5      
F16 Wikblad, Malin -77 49.37  PB 6
Höjd P16   Kleebinder, Niklas -77 1.66      PB 2      
Tresteg F16   Wikblad, Malin -77 10.13    -   5      
 1992-05-24 (sö)  | Sundbybergsspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m P15   Holmberg, Björn -77 2:02.24      PB 1 Final    
 1992-05-23 (lö)  | Kval serien, Enskede IP, Stockholm
  Sverigebästa och årsberättelsen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Geywu, Henry -65 11.30    -1.0   1      
800 m MS   Forss, Michael -62 1:55.61      SB 2      
5 000 m MS » Askdal, Kjell -67 16:09.82      PB 4      
3 000 m h (91,4 cm) MS   Arkad, Martin -69 9:18.91      PB 2      
400 m häck (91,4 cm) MS   Wallén, Johan -67 58.69      SB 6      
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.33    +2.1   3      
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 43.58  [1]   SB 2      
Slägga (7,26 kg) MS   Johansson, Håkan -60 41.08      PB 5      
4 x 100 m MS » Victorén, Michael -74 43.80        3      
Geywu, Henry -65
Värjö, Daniel -74
Wijk, Fredrik -72
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M40
 1992-05-19/21 (ti-to)  | Stafett-DM, Stadion/Kristineberg, Stockholm - DM : gren
  Dag 1o2 Stadion, dag 3 Krillan
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m MS   Forss, Michael -62 50.54  [1]       Final on  
50.80  [1] Heat 1 on
Jacobson, Per-Olof -62 53.10  [2] Final on
  52.75  [2]       Heat 1 on  
M22 Kollberg, Tobias -73 54.82  [2] Final to
Wallén, Mattias -72 51.43  [1] Final to
800 m MS » Askdal, Kjell -67 1:57.03  [3]       Final to  
» Danelius, Johan -68 1:53.80  [4] Final to
Forss, Michael -62 1:54.38  [5]       Final to  
» Häggström, Niklas -71 2:00.17  [6] Final to
Jacobson, Per-Olof -62 1:54.98  [6] Final to
Malmborg, Petter -64 1:57.03  [3]       Final to  
Nyström, Robert -73 2:05.36  [5] Final to
» Rappe, Martin -72 2:01.79  [4] Final to
M22 » Häggström, Niklas -71 2:00.17  [3]       Final ti  
Kollberg, Tobias -73 1:57.79  [5] Final ti
Lindberg, Mattias -72 2:13.91  [5] Final ti
Lundmark, Dan -72 2:05.21  [6]       Final ti  
Nyström, Robert -73 1:58.45  [6] Final ti
» Rappe, Martin -72 2:06.78  [4] Final ti
Tholander, Jakob -71 2:05.98  [3]       Final ti  
Wallén, Mattias -72 1:54.15  [4] Final ti
P18 Avramovic, Tomas -74 2:05.89  [7] Final to
Crona, Magnus -75 2:08.59  [8]       Final to  
Lindkvist, Andreas -81 2:10.39  [9] Final to
P16 Haglund, Axel -76 2:08.59  [8] Final to
Holmberg, Björn -77 2:02.89  [7]       Final to  
Nedin, Johan -77 2:08.69  [9] Final to
5 x 60 m P12   Josefsson, Martin -80 44.41        3 Final ti  
Grönwall, Fred -81
Flodell, Johan -81
Littecke, Simon -81
Karlsson, Martin -80
4 x 80 m P14   Anerberg, Dicken -78 42.81        5 Final to  
Ström, Michael -78
Barbäck, Karl-Johan -78
Nilsson, Per -79                
F14 Bergström, Frida -79 43.69  2 Heat 1 to
Forsén, Malin -78
Hellstrand, Linn -79
Richardsson, Åsa -78                
Bergström, Frida -79 43.99  5 Final to
Forsén, Malin -78
Hellstrand, Linn -79
Richardsson, Åsa -78                
Jägerlind, Cecilia -78 diskad  Haet 2 to
Björklund, Emilie -78
Callersjö, Helene -78
Finér, Julia -79                
Keshavarz, Bahar -79 44.54  3 Heat 3 to
Thulin, Petra -79
Bergman, Anna -78
Jyttner, Hannah -79
4 x 100 m P18 » Victorén, Michael -74 diskad          Final on  
» Attersand, Johan -74
Eriksson, Martin -75
Fryklund, Rasmus -75                
P16 Nedin, Johan -77 49.1m 3 Final on
Holmberg, Björn -77
Peyre, Alexander -76
Sauter, David -76                
F18 Ahlholm, Jessica -74 51.93  2 Final to
Björk, Lisa -74
Larsson, Liv -74
» Neill Vinnå, Susanna -74
4 x 400 m MS » Danelius, Johan -68 3:26.71        4 Final on  
Wallén, Johan -67
Forss, Michael -62
Jacobson, Per-Olof -62                
» Danelius, Johan -68 3:26.25  3 Heat 1 on
Wallén, Johan -67
Forss, Michael -62
Jacobson, Per-Olof -62                
M22 Neuman, Johan -71 3:33.46  5 Final to
Nyström, Robert -73
Wallén, Mattias -72
Kollberg, Tobias -73
3 x 600 m P12   Littecke, Simon -81 8:22.7m       6 Final on  
Grönwall, Fred -81
Karlsson, Martin -80                
Eriksson, Tobias -81 9:07.6m 11 Final on
Blomberg, Niklas -81
Viale, Enrique -80                
F12 Wikblad, Karin -81 9:28.10  [10] 6 Final ti
Tuvéne, Anna -80
Rajapakse, Ulrika -80
3 x 800 m P18   Crona, Magnus -75 6:24.63        8 Final to  
Avramovic, Tomas -74
Lindkvist, Andreas -81                
P16 Haglund, Axel -76 6:23.86  2 Final to
Holmberg, Björn -77
Nedin, Johan -77                
F16 Nyström Tholander, Emma -76 7:15.94  1 Final on
Wikblad, Malin -77
» Lundgren, Stina -76                
F14 Richardsson, Åsa -78 7:59.98  4 Final on
Forsén, Malin -78
Granholm, Frida -78                
Severin, Johanna -79 8:30.36  9 Final on
Finér, Julia -79
Jägerlind, Cecilia -78
4 x 800 m MS   Malmborg, Petter -64 7:40.17        3 Final to  
Jacobson, Per-Olof -62
Forss, Michael -62
» Danelius, Johan -68                
» Askdal, Kjell -67 8:07.12  6 Final to
» Häggström, Niklas -71
Nyström, Robert -73
» Rappe, Martin -72                
M22 » Häggström, Niklas -71 7:53.59  3 Final ti
Nyström, Robert -73
Kollberg, Tobias -73
Wallén, Mattias -72                
Tholander, Jakob -71 8:31.18  7 Final ti
Lundmark, Dan -72
Lindberg, Mattias -72
» Rappe, Martin -72
Not
[1] - sträcka #3 i 4x400m
[2] - sträcka #4 i 4x400m
[3] - sträcka #1 i 4x800m
[4] - sträcka #4 i 4x800m
[5] - sträcka #3 i 4x800m
[6] - sträcka #2 i 4x800m
[7] - sträcka #2 i 3x800m
[8] - sträcka #1 i 3x800m
[9] - sträcka #3 i 3x800m
[10] - Klubbrekord i klassen F13
 1992-05-19 (ti)  | Sommaröset, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd MS   Hammarström, Erik -74 1.65      SB 8 Final    
 1992-05-17 (sö)  | Dagbladsstafetten, Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Gatustafett MS   Malmborg, Petter -64 30.55        6 Klass 1    
» Danelius, Johan -68
Wallén, Johan -67
Forss, Michael -62
Wallén, Mattias -72
Neuman, Johan -71
Arkad, Martin -69
Ekblom, Örjan -71
Jacobson, Per-Olof -62
Nyström, Robert -73
» Häggström, Niklas -71
Värjö, Daniel -74
Abrahmsén, Lars -57
Kollberg, Tobias -73
» Askdal, Kjell -67                
Lundmark, Dan -72 33.34  5 Klass 2
Jedemo, Mats -72
Wijk, Fredrik -72
» Rappe, Martin -72
Enblom, Hans -61
Geywu, Henry -65
Ödman, Niklas -64
Ödman, Johan -62
» Lindelöw, Jan -59
Gereflod, Mats -69
Wallén, Peter -69
Bergman, Magnus -74
Askdal, Håkan -72
Haeberlien, Christoper -72
Tholander, Jakob -71                
P18 Holmberg, Björn -77 12.40  4 Klass 1
» Attersand, Johan -74
Värjö, Daniel -74
Lindkvist, Andreas -81
Crona, Magnus -75
Hammarström, Erik -74
Avramovic, Tomas -74
» Victorén, Michael -74                
P14 Shiperov, Pavlic -78 16.13  11
Ström, Michael -78
Nilsson, Per -79
Vedemo, Pierre -79
Karlsson, Martin -80
Stolpe, Per -79
Wallgren, Jens -79
Levengard, Henric -79                
M35 Walther, Hugo -57 12.45  1
» Wikström, Peter -57
Nylander, Anders -52
Engdahl, Torgny -55
Czarnecki, Stefan -51
Kollberg, Bo -43
» Wallin, Örjan -51
Brodén, Lasse -57                
KS Leonard, Julie -59 14.53  8 Klass 1
Neamié, Therése -70
Sripathed, Prapasri -70
Lejdeborn, Pia -73
Nordh Westerberg, Hanna -73
Blomstedt, Maria -71
Jåfs, Maria -60
Propper, Gabriella -74                
F18 Wikblad, Malin -77 14.44  2
Björk, Lisa -74
» Neill Vinnå, Susanna -74
Alfredsson, Sonia -75
Nyström Tholander, Emma -76
Ahlholm, Jessica -74
» Lundgren, Stina -76
Larsson, Liv -74                
F14 Richardsson, Åsa -78 16.30  6
Bergström, Frida -79
Thulin, Petra -79
Forsén, Malin -78
Good, Sandra -79
Hellstrand, Linn -79
Wallgren, Lisa -79
Keshavarz, Bahar -79
 1992-05-14 (to)  | Maj-proppen, Enskede, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Attersand, Johan -74 12.09    -1.1 PB 6 Heat 2    
Bergman, Magnus -74 12.87  -2.6 PB 2 Heat 1
Eriksson, Martin -75 12.08    -1.1 PB 4 Heat 2    
Fryklund, Rasmus -75 12.81  -1.1 SB 7 Heat 2
Geywu, Henry -65 11.28  -2.1 PB 1 Heat 3
Hammarström, Erik -74 13.24    -2.6 SB 3 Heat 1    
Högberg, David -73 11.63  -2.1 SB 3 Heat 3
Sauter, David -76 13.45  -2.6 PB 4 Heat 1
» Victorén, Michael -74 11.63    -2.1 PB 4 Heat 3    
Wijk, Fredrik -72 11.76  -1.1 PB 1 Heat 2
Värjö, Daniel -74 11.79  -1.1 PB 2 Heat 2
KS Ahlholm, Jessica -74 14.11    -2.5 SB 2 Heat 1    
Björk, Lisa -74 13.47  +1.7 PB 5 Heat 2
» Lundgren, Stina -76 14.65  -2.5 PB 3 Heat 1
300 m MS   Eriksson, Martin -75 38.56      PB 4 Final    
Fryklund, Rasmus -75 40.91  PB 6 Final
600 m MS   Arkad, Martin -69 1:26.75      PB 3 Heat 3    
Askdal, Håkan -72 1:29.98  PB 6 Heat 2
Avramovic, Tomas -74 1:31.93      PB 5 Heat 1    
» Danelius, Johan -68 1:23.28  PB 3 Heat 4
Forss, Michael -62 1:23.20  PB 2 Heat 4
Gereflod, Mats -69 1:29.83      PB 5 Heat 3    
» Häggström, Niklas -71 1:26.41  PB 1 Heat 2
Kollberg, Tobias -73 1:27.15  PB 2 Heat 2
Lundmark, Dan -72 1:28.51      PB 3 Heat 1    
Malmborg, Petter -64 1:23.53  PB 5 Heat 4
Nyström, Robert -73 1:27.59  PB 4 Heat 2
» Rappe, Martin -72 1:29.37      PB 5 Heat 2    
Tholander, Jakob -71 1:31.93  PB 7 Heat 2
Walther, Hugo -57 1:27.83  PB 4 Heat 3
KS Alfredsson, Sonia -75 1:49.2m     PB 5 Final    
Nyström Tholander, Emma -76 1:39.03  PB 2 Final
Wikblad, Malin -77 1:40.10  PB 3 Final
300 m häck (76,2 cm) KS   Ahlholm, Jessica -74 51.07      PB 5 Final    
Längd MS   Bergman, Magnus -74 5.86    +1.0 PB 3 Final    
Hammarström, Erik -74 5.48  -1.2 PB 5 Final
» Victorén, Michael -74 6.62    +1.1 PB 1 Final    
KS Neamié, Therése -70 4.86  +1.9 SB 2 Final
Diskus (1,5 kg) P16   Sauter, David -76 25.04      PB 3 Final    
4 x 100 m MS   Geywu, Henry -65 45.12        1      
Högberg, David -73
Wijk, Fredrik -72
Bergman, Magnus -74                
P18 » Victorén, Michael -74 46.34  3
Värjö, Daniel -74
Eriksson, Martin -75
Fryklund, Rasmus -75                
F18 Ahlholm, Jessica -74 53.52  4
Larsson, Liv -74
Björk, Lisa -74
» Neill Vinnå, Susanna -74
 1992-05-09 (lö)  | ESS-loppet, Sandviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp KS   Leonard, Julie -59 20.32        1 5,5 km    
 1992-05-02 (lö)  | Halvmaraton, Östnor, Mora
  Sverigebästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton KS   Jåfs, Maria -60 1:23.53      PB 1      
 1992-04-11/12 (lö-sö)  | Terräng-DM, Rudan, Haninge - DM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
2 000 m terräng P12   Söderström, Kari -81 9.33        32    
4 000 m terräng MS   Jacobson, Per-Olof -62 12.50        17    
» Liljebäck, Lars-Erik -58 12.24  9
Ödman, Niklas -64 13.53        33    
P16 Holmberg, Björn -77 13.43  1
KS Leonard, Julie -59 14.57  2
K22 Sripathed, Prapasri -70 brutit             
F16 Wikblad, Malin -77 16.22  3
F14 Jägerlind, Cecilia -78 20.07  16
8 000 m terräng M22   Lundmark, Dan -72 30.33        15    
KS Björing, Cecilia -61 33.49  8
Jåfs, Maria -60 32.33        4    
Leonard, Julie -59 31.37  3
Rinaldo, Annica -54 33.15  5
Lag Terräng MS   Jacobson, Per-Olof -62 39.07        5    
» Liljebäck, Lars-Erik -58
Ödman, Niklas -64                
KS Leonard, Julie -59 1:37.25  2
Jåfs, Maria -60
Rinaldo, Annica -54
 1992-03-28 (lö)  | Vällingby marathon, Vällingby, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) KS   Sripathed, Prapasri -70 44.47      PB 3      
 1992-01-11/12 (lö-sö)  | Öppna IDM, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej res             
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics