HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-08-22
Ute för 1991 Resultatdatum: 1991-10-06
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1991-10-06 (sö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Höjgård, Karsten -57 1:54.04        124 30 km    
» Liljebäck, Lars-Erik -58 1:50.38  72 30 km
M22 Arkad, Martin -69 54.39        36 15 km    
Forsström, Pontus -72 52.33  12 15 km
» Häggström, Niklas -71 56.29  61 15 km
Tholander, Jakob -71 57.54  80 15 km
 1991-09-27/29 (fr-sö)  | Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P17   Morander, Andreas -74 11.28    -1.4   1 Heat 5  
11.01  +0.9 1 Semi 2
Morander, Andreas -74 10.94  +0.3 PB 1 Final
400 m F18   Lejdeborn, Pia -73 61.79      PB 6 Heat 2 fr  
1 500 m P18   Kollberg, Tobias -73 4:05.18        6 Heat 2 fr  
2 000 m h (91,4 cm) P18 » Bjurner, Pontus -74 6:36.91      PB 6 Heat 1  
Kollberg, Tobias -73 6:08.70  SB 6 Heat 2
» Munkhammar, Viktor -74 6:18.63  PB 3 Heat 1
 1991-09-22 (sö)  | Sommarös, Enskede, Stockholm
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Spjut (600 gr, f 1999) P17   Bergman, Magnus -74 44.00      SB        
 1991-09-19 (to)  | Septemberproppen, Enskede, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
300 m MS » Engström, Fredrik -74 36.28  [1]   PB 5 Heat 1    
Eriksson, Martin -75 38.63  PB 2 Heat 3
Högberg, David -73 36.49  [2]   PB 3 Heat 1    
Kolnhofer, Pter -74 42.04  PB 4 Heat 4
Ljungqvist, Johan -75 41.85  PB 6 Heat 3
Morander, Andreas -74 37.97  2 Final
  36.29      PB 2 Heat 1    
» Munkhammar, Viktor -74 39.28  PB 3 Heat 3
Nyström, Robert -73 39.07  3 Heat 2
  38.91      PB 4 Final    
Peyre, Alexander -76 41.49  PB 5 Heat 3
KS Ahlqvist, Linda -76 49.15  PB 4 Heat 2
» Lundgren, Stina -76 46.87  PB 3 Heat 2
1 000 m MS   Askdal, Håkan -72 2:52.6m     PB 9 Heat 2    
Avramovic, Tomas -74 2:51.28  PB 7 Heat 3
» Bjurner, Pontus -74 2:44.63      PB 3 Heat 3    
Johansson, Bengt -59 2:49.90  SB 6 Heat 3
Kollberg, Tobias -73 2:37.67  PB 1 Heat 2
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:48.41      PB 4 Heat 3    
Wallén, Mattias -72 2:33.37  PB 6 Heat 1
3 000 m h (91,4 cm) MS   Arkad, Martin -69 9:29.58      PB 2 Final    
Längd MS » Attersand, Johan -74 6.13    +1.0   2 Final    
Bergman, Magnus -74 5.59  +0.6 PB 3 Final
» Engström, Fredrik -74 5.40    +0.3 SB   Final    
Kolnhofer, Pter -74 4.58  +1.3 PB 5 Final
KS Ahlqvist, Linda -76 4.13  +0.5 SB 2 Final
Spjut (800 gr) MS » Attersand, Johan -74 42.92  [1]   PB 2 Final    
» Berg, Torbjörn -51 44.66  [3] SB 1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Klubbrekord i klassen P18
[3] - Klubbrekord i klassen M40
 1991-09-13/15 (fr-sö)  | JDM-UDM, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18 » Engström, Fredrik -74 12.12    +0.7   5 Heat 3  
Högberg, David -73 11.39  +1.3 2 Heat 2
  11.28    +2.6   4 Final  
Morander, Andreas -74 11.28  +0.7 2 Heat 3
11.03  +2.6 1 Final
F18 Björk, Lisa -74 13.75    +2.2   4 Heat 1  
F16 Nyström Tholander, Emma -76 13.01  +0.4 4 Heat 2
Nyström Tholander, Emma -76 12.85  [1] +0.2 PB 5 Final
200 m P18 » Engström, Fredrik -74 24.27    +1.0   5 Heat 1  
Högberg, David -73 23.52  +0.2 2 Heat 3
  22.52    +2.5   3 Final  
Morander, Andreas -74 23.02  +1.2 1 Heat 2
22.19  +2.5 1 Final
Nyström, Robert -73 25.60    +0.2   6 Heat 3  
F18 Björk, Lisa -74 27.88  +5.4 5 Final
Lejdeborn, Pia -73 26.96  +5.4 3 Final
F16 Nyström Tholander, Emma -76 26.48  +1.0 2 Heat 2
26.34  +1.4 PB 3 Final
400 m P18 » Engström, Fredrik -74 53.63        4 Heat 2 fr  
54.84  6 Final fr
Nyström, Robert -73 54.13  4 Heat 1 fr
  54.09      PB 4 Final fr  
F18 Lejdeborn, Pia -73 62.01  PB 1 Final fr
800 m M22   Lundmark, Dan -72 2:04.42      PB 7 Final  
Tholander, Jakob -71 2:11.34  9 Final
Wallén, Mattias -72 1:54.78        1 Final  
P18 » Munkhammar, Viktor -74 2:09.05  7 A-heat
Nyström, Robert -73 2:03.87  PB 4 B-heat
F16 » Lundgren, Stina -76 2:39.24  11 Final fr
1 500 m M22   Arkad, Martin -69 4:12.38        5 Final  
Askdal, Håkan -72 4:35.50  11 Final
Tholander, Jakob -71 4:15.96        7 Final  
Wallén, Mattias -72 4:04.14  PB 3 Final
P18 Avramovic, Tomas -74 4:30.5m PB 14 Final
» Bjurner, Pontus -74 4:28.44        12 Final  
Kollberg, Tobias -73 4:08.35  4 Final
3 000 m F16 » Lundgren, Stina -76 11:44.14      PB 3 Final  
5 000 m M22   Arkad, Martin -69 ej start             
2 000 m h (91,4 cm) M22   Arkad, Martin -69 6:00.31      PB 3 Final fr  
P18 Avramovic, Tomas -74 6:47.00  PB 9 Final fr
» Bjurner, Pontus -74 6:40.33        8 Final fr  
Kollberg, Tobias -73 6:08.75  SB 2 Final fr
» Munkhammar, Viktor -74 6:20.11  PB 3 Final fr
Höjd P18   Bergman, Magnus -74 1.72      PB 4 Final  
Hammarström, Erik -74 1.72  PB 5 Final
Stav P18   Bergman, Magnus -74 3.02        6 Final  
Längd P18 » Attersand, Johan -74 6.25    +0.7 PB 4 Final fr  
Hellsten, Peter -74 5.93  +0.4 SB 7 Final fr
Högberg, David -73 5.44  +0.3 16 fr
Tresteg P18 » Attersand, Johan -74 14.20  [2] +1.2 PB 1 Final  
Svensson, Jacob -74 12.77  +1.7 5 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Klubbrekord i klassen P17
 1991-09-12 (to)  | Sommaröset, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Kolnhofer, Pter -74 12.85    +0.7 PB 3 Heat 1    
Höjd MS   Hammarström, Erik -74 1.70      PB 5 Final    
Kula (7,26 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 12.09  [1]   SB 2 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M40
 1991-09-11 (on)  | Höstpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS » Engström, Fredrik -74 24.24    +1.9 SB 3 Heat 2    
Högberg, David -73 22.56  +2.9 2 Heat 1
Nyström, Robert -73 25.28    +1.9 PB 5 Heat 2    
KS Lejdeborn, Pia -73 27.39  +3.2 2 Final
800 m MS   Arkad, Martin -69 1:58.99        4 Heat 1    
» Bjurner, Pontus -74 2:10.99  9 Heat 3
» Munkhammar, Viktor -74 2:04.88        3 Heat 4    
Tholander, Jakob -71 2:07.44  9 Heat 1
Wallén, Mattias -72 1:57.62  4 Heat 2
2 000 m MS   Avramovic, Tomas -74 6:20.6m     SB 13 Final    
» Tailoglou, Panagiotis -66 6:16.6m PB 12 Final
Längd MS » Wikström, Peter -57 5.66    +2.8   3 Final    
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 40.34  [1]   SB 2 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M40
 1991-09-07/08 (lö-sö)  | DM 1991, Sollentunavallen, Sollentuna - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Morander, Andreas -74 11.41    -3.2   1 Heat 3  
11.43  -3.6 3 Final
» Wikström, Peter -57 12.43  -3.2 6 Heat 3
200 m MS   Högberg, David -73 23.37    -1.3   5 Heat 2  
400 m MS » Engström, Fredrik -74 54.22        8 Heat 2  
800 m MS   Forss, Michael -62 1:58.37        3 Heat 3  
1:57.92  2 Final
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:11.24        10 Heat 1  
Wallén, Mattias -72 1:56.57  2 Heat 2
2:00.58  6 Final
1 500 m MS   Forsström, Pontus -72 4:06.65        2 B-final  
Tholander, Jakob -71 ej start  C-final
5 000 m MS » Lindelöw, Jan -59 brutit          Final  
Walther, Hugo -57 15:57.03  SB 10 Final
Längd KS   Westerberg, Malin -71 4.84    -0.5 SB 8 Final  
Tresteg KS   Hirsch, Katarina -70 11.08    +1.5   3 Final  
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 40.08  [1]   SB 9    
Slägga (7,26 kg) MS   Johansson, Håkan -60 37.86      SB 10    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M40
 1991-09-07/08 (lö-sö)  | Riksikaden, Tingvalla, Karlstad - RM : gren
  Motvind i tresteg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P14   Holmberg, Björn -77 9.91    +3.3   2 Heat 1  
9.85  +2.7 5 Final
9.97  +1.9 PB 2 Semi 1
800 m P14   Holmberg, Björn -77 2:06.67      PB 1 Heat 3  
F14 Wikblad, Malin -77 2:26.33  4 Heat 3
2 000 m P14   Holmberg, Björn -77 6:07.38      PB 1 Heat 1  
F14 Wikblad, Malin -77 7:14.20  [1] PB 4 Final
Tresteg (zon) F14   Wikblad, Malin -77 10.01    0.0 PB 6 1  
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 1991 för F14
 1991-08-24/25 (lö-sö)  | DF 12-14, Björknäs IP, Värmdö - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F12   Bergström, Frida -79 9.01    -2.3   2 Heat 3  
9.11  +0.4 6 Final
Jyttner, Hannah -79 9.88  -2.2 5 Heat 4
80 m P14   Holmberg, Björn -77 10.2m   -1.5   2 Heat 4  
10.10  -0.1 PB 2 Final
Lisinski, Ivar -77 10.74    -0.3 PB 2 Heat 2  
F14 Björklund, Emilie -78 12.47  -0.6 6 Heat 3
Richardsson, Åsa -78 11.63  +0.2 4 Heat 1
Wikblad, Karin -81 11.72  -0.7 PB 4 Heat 2
800 m P14   Holmberg, Björn -77 2:08.07        1 Heat 3  
F14 Engström, Jenny -77 2:37.40  SB 6 Heat 2
Forsén, Malin -78 2:46.40      PB 7 Heat 1  
Wikblad, Karin -81 2:28.00  [1] PB 3 Heat 2
2 000 m P14   Holmberg, Björn -77 6:18.19        1 Heat 2  
F14 Wikblad, Karin -81 7:20.42  PB 4 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Wikblad, Karin -81 15.33    -2.1 PB 3 Heat 3  
Höjd F14   Richardsson, Åsa -78 ej res             
Längd (zon) P14   Holmberg, Björn -77 5.42    +0.4 PB 1 Final  
F14 Wikblad, Karin -81 4.46  [1] +1.7 PB 14
F12 Bergström, Frida -79 4.02    +1.0 PB 7 Final  
Jyttner, Hannah -79 3.63  +0.4 PB 15
Tresteg (zon) F14   Wikblad, Karin -81 9.75  [1] +0.6 PB 4 Final  
Kula (3,0 kg) F14   Björklund, Emilie -78 7.57        10    
Kula (2,0 kg) F12   Bergström, Frida -79 8.49        5 Final  
Boll (300 gr) F12   Bergström, Frida -79 21.72      PB 10    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F10
 1991-08-24/25 (lö-sö)  | Landskapsmatch, Furudals IP, Villstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18   Högberg, David -73 11.57    +0.8   4    
200 m P18   Högberg, David -73 23.02    +0.7   2    
2 000 m h (91,4 cm) P18 » Bjurner, Pontus -74 6:53.88        6    
 1991-08-24/25 (lö-sö)  | 1991 Utomhus, Björknäs, Värmdö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P14   Holmberg, Björn -77 2:08.07      PB      
2 000 m P14   Holmberg, Björn -77 6:18.19      PB      
F14 Wikblad, Malin -77 7:20.42 
Tresteg (zon) F14   Wikblad, Malin -77 9.75    -        
 1991-08-24 (lö)  | Stockholmsloppet, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Hasselqvist, Nils-Göran -55 1:14.03      PB 78      
Holmgård, Lars -64 1:14.20  PB 84
Höjgård, Karsten -57 1:15.30      SB 97      
Svensson, Tom -68 1:16.56  PB 125
KS Friström, Kajsa -65 1:33.49  SB 33
Leonard, Julie -59 1:20.42  SB 5
 1991-08-22 (to)  | Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Attersand, Johan -74 12.42    -0.2   6 Heat 2    
» Engström, Fredrik -74 12.33  -0.2 5 Heat 2
Högberg, David -73 11.54  -1.0 4 Heat 3
  11.50    -0.7   4 Final    
Lisinski, Ivar -77 13.54  +0.5 PB 5 Heat 1
Neuman, Johan -71 12.19  -0.2 3 Heat 2
» Wikström, Peter -57 12.20    -0.2 SB 4 Heat 2    
KS Ahlholm, Jessica -74 14.40  +0.5 6 Försök
Björk, Lisa -74 13.82  +0.5 4 Försök
Lejdeborn, Pia -73 13.39    +0.5 PB 3 Försök    
» Lundgren, Stina -76 14.88  +0.5 PB 7 Försök
Nyström Tholander, Emma -76 13.14  +0.5 2 Försök
400 m MS   Nyström, Robert -73 55.16      PB 3 Heat 2    
KS Hernvall, Anna-Lena -71 59.37  2 Final
Hölbl, Sylvia -65 64.91  3 Final
1 500 m MS   Askdal, Håkan -72 4:27.26      PB 7 Heat 2    
» Bjurner, Pontus -74 4:25.47  PB 3 Heat 2
Johansson, Bengt -59 4:25.68      SB 4 Heat 2    
» Tailoglou, Panagiotis -66 4:26.57  PB 6 Heat 2
Tholander, Jakob -71 4:15.16  PB 8 Heat 4
Walther, Hugo -57 4:05.37  SB 1 Heat 4
Stav MS » Berg, Torbjörn -51 2.81  [1]   SB 6 Final    
Bergman, Magnus -74 3.31  SB 3 Final
» Wikström, Peter -57 3.21  SB 4 Final
Slägga (7,26 kg) MS   Johansson, Håkan -60 37.30      SB 3 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M40
 1991-08-21 (on)  | Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
  Resuktatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F17   Ahlholm, Jessica -74 13.99    -          
800 m F12   Wallgren, Lisa -79 2:44.24      PB        
 1991-08-19 (må)  | Haningespelen, Torvalla IP, Handen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS » Tailoglou, Panagiotis -66 59.74      PB 4 Final    
 1991-08-16/18 (fr-sö)  | USM 1991, Finnvedsvallen, Värnamo
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F15   Nyström Tholander, Emma -76 13.24    +1.3   3 Heat 5 fr  
13.17  +0.3 5 Semi 3 fr
200 m F15   Nyström Tholander, Emma -76 27.25    -1.0 SB 3 Heat 2  
27.42  -0.8 4 Semi 1
 1991-08-16/18 (fr-sö)  | JSM 1991, Värendsvallen, Växjö - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18   Morander, Andreas -74 11.11    +1.5   1 Heat 2 fr  
Morander, Andreas -74 11.01  [1] +1.3 SB 2 Semi 1 fr
10.99  +2.5 6 Final fr
200 m P18   Högberg, David -73 23.19    -1.5   3 Heat 5  
22.90  -0.8 6 Semi 2
Morander, Andreas -74 22.78  -0.5 1 Heat 4
22.18  -0.8 1 Semi 2
Morander, Andreas -74 22.07  [1] +1.0 PB 3 Final  
K22 Hernvall, Anna-Lena -71 27.22  +3.0 6 Heat 2 fr
400 m P18   Högberg, David -73 51.50        4 Heat 4 fr  
K22 Hernvall, Anna-Lena -71 58.65  SB 3 Heat 2 fr
800 m M22   Wallén, Mattias -72 1:58.19        3 Heat 4  
P18 Kollberg, Tobias -73 2:02.50  PB 8 Heat 5
» Munkhammar, Viktor -74 2:08.02  9 Heat 4
5 000 m M22   Forsström, Pontus -72 14:56.19  [2]   PB 9 Final  
2 000 m h (91,4 cm) M22   Arkad, Martin -69 6:06.55      PB 11 Final fr  
P18 Kollberg, Tobias -73 6:17.50  SB 9 Finaö fr
Tresteg P18 » Attersand, Johan -74 14.09    +1.8 PB 8 Kval fr  
14.04  +0.2 7 Final
K22 Hernvall, Anna-Lena -71 11.37  +1.2 9 Kval fr
  10.97    +1.8   11 Final  
Hirsch, Katarina -70 11.31  +1.3 10 Kval fr
10.98  +3.1 10 Final
10.89  +1.8
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Klubbrekord i klassen P19
 1991-08-17 (lö)  | Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Ödman, Niklas -64 34.02      PB 21      
 1991-08-13 (ti)  | Stockholm Games, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Morander, Andreas -74 11.03  [1] +0.5 SB 2 B-final    
400 m MS   Högberg, David -73 50.85        4 B Heat 1    
KS Hernvall, Anna-Lena -71 59.05  4 Final
1 500 m MS   Forss, Michael -62 brutit          B-final    
Jacobson, Per-Olof -62 3:55.76  6 B-final
400 m häck (76,2 cm) KS   Westerberg, Malin -71 69.37      PB 4 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1991-08-09/11 (fr-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m P18   Enochsson, Magnus -74 23.46    +3.1   3 Heat 7  
Högberg, David -73 22.97  +0.9 1 Heat 6
  22.80    +4.3   4 B-final  
Morander, Andreas -74 22.74  [1] +0.6 SB 1 Heat 4
22.37  +2.7 4 A-final
F18 Lejdeborn, Pia -73 27.13  +2.0 PB 3 Heat 1
800 m M22   Forsström, Pontus -72 2:03.43        4 Heat C fr  
Tholander, Jakob -71 2:05.27  5 Heat D fr
Wallén, Mattias -72 2:00.55        5 Heat A fr  
P18 » Bjurner, Pontus -74 2:10.08  5 Heat D fr
Kollberg, Tobias -73 2:03.51  SB 1 Heat C fr
» Munkhammar, Viktor -74 2:03.32  5 Heat B fr
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1991-08-10 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Liljebäck, Lars-Erik -58 31.21      PB 9      
» Skjutar, Arne -58 32.54  PB 29
Svensson, Tom -68 35.28  PB 73
Stadslopp P14   Holmberg, Björn -77 12.11        1      
Kraft, Christer -77 15.40  23
F14 Forsén, Malin -78 16.20  10
 1991-08-09/10 (fr-lö)  | 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P14   Holmberg, Björn -77 10.31    -0.5 PB 2 Final fr  
200 m P18 » Engström, Fredrik -74 25.21    -4.6   4 Final fr  
24.33  +0.5 SB 3 Heat 1 fr
Morander, Andreas -74 23.50  -4.6 1 Final fr
Morander, Andreas -74 22.85  [1] -0.4 SB 1 Heat 2 fr  
F18 Björk, Lisa -74 28.54  +0.8 PB 3 Final fr
400 m MS   Högberg, David -73 50.80      PB 1 Final fr  
1 000 m P14   Holmberg, Björn -77 2:50.95      PB 1 Final fr  
300 m häck (91,4 cm) P18   Enochsson, Magnus -74 40.48        1 Final fr  
Höjd P18   Hammarström, Erik -74 1.63      PB 1 Final fr  
Tresteg P18 » Attersand, Johan -74 13.60    +0.2   1 Final fr  
Svensson, Jacob -74 12.63  +1.6 2 Final fr
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1991-08-07 (on)  | Augusti-1an, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Engström, Fredrik -74 11.98    +0.7   4 Heat 3    
Högberg, David -73 11.52  +1.6 4 Heat 2
KS Fogelgren, Madelene -75 14.51  +0.2 6 Heat 2
800 m MS   Askdal, Håkan -72 2:09.75      PB 5 Heat 4    
Forss, Michael -62 1:54.17  2 Heat 1
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:10.35  PB 6 Heat 4
Längd KS   Hirsch, Katarina -70 4.88    +0.6   2 Final    
 1991-08-05 (må)  | Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m h (91,4 cm) MS   Arkad, Martin -69 4:20.7m     PB 1 Final    
Forsström, Pontus -72 4:25.9m PB 2 Final
Kollberg, Tobias -73 4:27.6m PB 4 Final
 1991-08-03/04 (lö-sö)  | Lidingö Undgomsspel, Lidingövallen, Lidingö
  Deltagare utan placerin har tävlat i fel åldersklass
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F12   Hellstrand, Linn -79 9.60    -1.1   4 Heat 2  
Wallgren, Lisa -79 9.69  -1.5 PB 5 Heat 1
80 m P14   Andersson, Staffan -77 12.82    -0.9 PB 3 Heat 2  
Asplund, Karl -77 11.21  -1.9 PB 3 Heat 1
  11.24    +0.5   5 Final  
F14 Wikblad, Malin -77 11.87  -2.4 PB 4 Heat 1
100 m P18 » Attersand, Johan -74 12.51    +0.2   3 Heat 3  
» Engström, Fredrik -74 12.2m +0.6 3 Heat 2
Enochsson, Magnus -74 11.76  +0.3 PB 1 Heat 1
  11.76    -0.9   2 Final  
Högberg, David -73 11.68  +0.5 1 Heat 3
11.61  -0.9 1 Final
Svensson, Jacob -74 12.54    +0.2   4 Heat 4  
F18 Ahlholm, Jessica -74 14.27  +1.3 5 Heat 1
F17 Larsson, Liv -74 15.71  +0.5 SB Heat 1
F16 Fogelgren, Madelene -75 14.39  -2.0 PB 4 Heat 1
  14.8m   +0.5   6 Final  
Nyström Tholander, Emma -76 ej start  Heat 2
200 m P18 » Engström, Fredrik -74 24.52    -1.2 SB 3 Final  
Högberg, David -73 23.38  -1.2 1 Final
K22 Hernvall, Anna-Lena -71 26.5m   +1.2     Heat 1  
F18 Ahlholm, Jessica -74 29.3m -2.3 6 Final
400 m P18 » Engström, Fredrik -74 55.71        2 Heat 1  
56.15  5 Final
Högberg, David -73 52.44  1 Heat 2
  52.36        1 Final  
K22 Hernvall, Anna-Lena -71 58.67  SB 1 Final
Lejdeborn, Lotta -71 62.12  SB 2 Final
Westerberg, Malin -71 64.69      SB 3 Final  
F18 Lejdeborn, Pia -73 62.18  PB 2 Final
800 m P14   Holmberg, Björn -77 2:10.05        1 A-heat  
F14 Wikblad, Malin -77 2:27.63  1 Final
300 m häck (91,4 cm) P18   Enochsson, Magnus -74 40.57        1 Heat 2  
40.74  1 Final
300 m häck (76,2 cm) K22   Westerberg, Malin -71 49.01      PB   Final  
Höjd F12   Hellstrand, Linn -79 1.24      PB 6 Final  
Längd P18 » Attersand, Johan -74 5.78    +1.2 SB 5 Final  
Svensson, Jacob -74 5.55  +1.1 SB 8 Final
K22 Hirsch, Katarina -70 4.81  +1.3 1 Final
Längd (zon) P14   Andersson, Staffan -77 3.76    +1.5 PB 7 Final  
F14 Wikblad, Malin -77 4.56  +0.1 PB 3 Final
F12 Hellstrand, Linn -79 3.47    -1.8 PB 9    
Wallgren, Lisa -79 3.78  -1.0 7 Final
Tresteg P18 » Attersand, Johan -74 13.63    +0.3 SB 2 Final  
Svensson, Jacob -74 12.66  +0.2 3 Final
Diskus (1,0 kg) F16   Engström, Ulrika -76 14.90      PB 6 Final  
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Asplund, Karl -77 18.76      PB 3 Final  
 1991-07-31 (on)  | Propaganda, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Fogelgren, Madelene -75 14.93    -1.2 PB 4 Heat 2    
800 m MS   Askdal, Håkan -72 2:12.08        7 D-final    
» Munkhammar, Viktor -74 2:05.32  5 C-final
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:10.50      PB 3 E-final    
Tholander, Jakob -71 2:05.21  1 F-final
Wallén, Mattias -72 1:59.57  7 A-final
KS Hölbl, Sylvia -65 2:32.81  SB 6 Final
400 m häck (76,2 cm) KS   Westerberg, Malin -71 70.61        2 Final    
Längd MS » Attersand, Johan -74 5.65    +0.9 SB 9      
Enochsson, Magnus -74 6.01  +0.4 SB 6 Final
Högberg, David -73 6.13    +0.3 PB 4 Final    
KS Hernvall, Anna-Lena -71 5.22  - 2 Final
Hirsch, Katarina -70 5.09  - 3 Final
 1991-07-26/28 (fr-sö)  | SM 1991, Heden, Helsingborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS » Danelius, Johan -68 1:52.94        3 Heat 3 fr  
Forss, Michael -62 1:59.51  7 Heat 4 fr
Matz, Göran -67 brutit  Heat 5 fr
1 500 m MS   Forss, Michael -62 brutit          Heat 2  
Jacobson, Per-Olof -62 3:53.31  4 Heat 1
 1991-07-24 (on)  | Sommarös, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Ahlholm, Jessica -74 14.13    +1.2 SB 4 Heat B    
Hernvall, Anna-Lena -71 13.38  +1.2 3 Heat B
Lejdeborn, Lotta -71 12.94  -0.6 PB 4 Heat A
1 000 m MS   Forsström, Pontus -72 2:35.51      PB 6 Heat A    
Johansson, Bengt -59 2:52.99  SB 10 Heat B
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:50.31      PB 8 Heat B    
Tholander, Jakob -71 2:55.54  SB 12 Heat A
100 m häck (84 cm) KS   Larsson, Liv -74 15.55    -0.9   2 Final    
Höjd MS   Högberg, David -73 1.80      SB 10      
Tresteg KS   Hernvall, Anna-Lena -71 10.75    -1.3   2 Final    
Hirsch, Katarina -70 10.68  -1.0 4 Final
 1991-07-23 (ti)  | Karlskrona GP, Västra Marks IP, Karlskrona
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Danelius, Johan -68 1:51.28        4 B-final    
 1991-07-19/21 (fr-sö)  | Valbo AIF youth games, Gavlevallen, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS   Forss, Michael -62 brutit          A-final fr  
Jacobson, Per-Olof -62 1:57.14  5 A-final fr
KS Leonard, Julie -59 2:21.49  SB 9 Final
1 500 m M22   Forsström, Pontus -72 4:10.33        5 Final  
KS Leonard, Julie -59 4:37.48  4 Final fr
3 000 m MS   Hasselqvist, Nils-Göran -55 8:53.49  [1]   SB 11 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M35
 1991-07-10/13 (on-lö)  | Tallin, Estland
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m P18   Högberg, David -73 22.35    +1.7 PB 3 1  
P17 Morander, Andreas -74 22.18  - to
400 m häck (91,4 cm) P17   Enochsson, Magnus -74 59.58      PB 6   to  
Tresteg K22   Hernvall, Anna-Lena -71 11.52  [1] +1.3 PB 2 1  
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
 1991-07-11 (to)  | Sommarös, Torvalla IP, Handen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Axell, Jörgen -59 4:44.9m     PB 6 Final    
Johansson, Bengt -59 brutit  Final
» Tailoglou, Panagiotis -66 4:37.7m 5 Final
 1991-07-03 (on)  | DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 3:50.21      SB 1 C-final    
 1991-07-01 (må)  | Sommaröset, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Askdal, Håkan -72 4:39.75      SB 6 Heat 2    
Forsström, Pontus -72 4:04.41  PB 1 Heat 1
Gereflod, Mats -69 4:19.06      SB 5 Heat 1    
» Tailoglou, Panagiotis -66 4:31.94  PB 4 Heat 2
400 m häck (76,2 cm) KS   Hernvall, Anna-Lena -71 68.27      SB 1 Final    
Westerberg, Malin -71 69.95  PB 2 Final
 1991-06-30 (sö)  | Final div 1, Sportcentrum, Norrtälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Högberg, David -73 11.86    -   5      
200 m MS   Morander, Andreas -74 23.16    -   2      
400 m MS   Matz, Göran -67 51.68        3      
800 m MS » Danelius, Johan -68 1:55.69        1      
1 500 m MS   Forss, Michael -62 4:05.72      SB 1      
5 000 m MS » Liljebäck, Lars-Erik -58 15:03.21      SB 1      
3 000 m h (91,4 cm) MS   Hasselqvist, Nils-Göran -55 10:00.48  [1]   SB 1      
110 m häck (106,7 cm) MS   Malmborg, Petter -64 18.84    -   4      
400 m häck (91,4 cm) MS   Malmborg, Petter -64 59.11      SB 2      
Höjd MS   Högberg, David -73 1.75      SB 4      
Stav MS » Wikström, Peter -57 2.90      SB 6      
Längd MS   Enochsson, Magnus -74 6.10    -   5      
Tresteg MS   Enochsson, Magnus -74 12.61    -   4      
Kula (7,26 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 11.40  [2]   SB 6      
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 39.54        5      
Slägga (7,26 kg) MS   Wikström, Johan -59 23.02      PB 6      
Spjut (800 gr) MS   Wikström, Johan -59 43.80      SB 5      
4 x 100 m MS   Högberg, David -73 44.27        2      
Morander, Andreas -74
Enochsson, Magnus -74
» Danelius, Johan -68
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M35
[2] - Klubbrekord i klassen M40
 1991-06-29 (lö)  | Aros Grand Prix, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Forss, Michael -62 ej start          Heat 1    
Jacobson, Per-Olof -62 1:55.23  SB 7 Heat 1
M22 Wallén, Mattias -72 1:53.87  PB 2 Final
 1991-06-27 (to)  | Sommarös, Kristinebregs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Lejdeborn, Lotta -71 13.07    -0.5 SB 2 Heat 1    
Lejdeborn, Pia -73 13.48  -0.5 PB 1 Heat 2
800 m MS   Askdal, Håkan -72 2:12.88        6 Heat 1    
Forsström, Pontus -72 1:58.64  PB 1 Heat 2
Gereflod, Mats -69 2:03.53      SB 6 Heat 2    
Johansson, Bengt -59 2:12.93  SB 7 Heat 1
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:10.79  PB 5 Heat 1
Tholander, Jakob -71 2:13.57  10 Heat 2
 1991-06-18 (ti)  | Juni-proppen, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Bergman, Magnus -74 27.10    +0.4 PB 5 Heat 1    
» Engström, Fredrik -74 24.76  -2.4 SB 4 Heat 2
Enochsson, Magnus -74 23.87    -2.4 PB 3 Heat 2    
Gereflod, Mats -69 26.21  +0.4 PB 3 Heat 1
Hammarström, Erik -74 26.71  +0.4 4 Heat 1
Högberg, David -73 23.57    -2.4 SB 2 Heat 2    
Kolnhofer, Pter -74 26.13  +0.4 PB 2 Heat 1
KS Larsson, Liv -74 27.63  -1.2 PB 1 Heat 1
Lejdeborn, Pia -73 27.34  -0.5 PB 4 Heat 2
1 000 m MS   Askdal, Håkan -72 2:56.4m     PB 11 Final    
» Bjurner, Pontus -74 2:45.56  PB 8 Final
Kollberg, Tobias -73 2:41.24  PB 3 Final
 1991-06-15/16 (lö-sö)  | SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F12   Good, Sandra -79 9.53    -1.3 PB 5 Heat 3  
Hellstrand, Linn -79 9.24  +1.7 PB 4 Heat 2
Thulin, Petra -79 9.84  +1.3 SB 6 Heat 4
80 m F13   Björklund, Emilie -78 11.99    +2.0 PB 6 Heat 2  
Lindunger, Ulrika -78 ej start  Heat 2
100 m P18 » Engström, Fredrik -74 12.07    +2.7   4 Heat 3  
Svensson, Jacob -74 12.32  +0.8 SB 7 Heat 5
200 m P18   Hammarström, Erik -74 26.06    +1.9 PB 6 Heat 5  
F18 Björk, Lisa -74 28.88  +0.8 PB 7 Heat 1
400 m MS   Högberg, David -73 51.99      SB 5 A-final  
800 m MS » Tailoglou, Panagiotis -66 brutit          Final  
M22 Tholander, Jakob -71 ej start  Final
P18 » Bjurner, Pontus -74 2:07.60        4 B-final  
» Munkhammar, Viktor -74 2:01.68  PB 1 B-final
KS Hölbl, Sylvia -65 2:33.26  SB 5 Final
F14 Engström, Jenny -77 2:39.03      SB 10 Final  
Wikblad, Malin -77 2:25.93  4 Final
1 500 m M22   Tholander, Jakob -71 4:27.23      SB 10 Final  
2 000 m h (91,4 cm) M22   Arkad, Martin -69 6:31.15      PB 8 Final  
Gereflod, Mats -69 6:02.27  PB 3 Final
P18 » Bjurner, Pontus -74 6:39.59  PB 7 Final
Längd P18 » Engström, Fredrik -74 5.04    -1.8 SB 14    
Svensson, Jacob -74 4.10  -1.0 SB 15
K22 Hirsch, Katarina -70 5.05  -0.6 6 Final
Längd (zon) F14   Engström, Jenny -77 4.38    -   16    
Wikblad, Malin -77 4.71  -
F13 Björklund, Emilie -78 4.01    +2.2   13    
Lindunger, Ulrika -78 3.28  +1.9 PB 16
F12 Good, Sandra -79 3.84  - 18
Hellstrand, Linn -79 3.63    -   24    
Thulin, Petra -79 3.77  - 21
Kula (3,0 kg) F13   Björklund, Emilie -78 7.95      PB 7 Final  
Lindunger, Ulrika -78 6.67  PB 10
Kula (2,0 kg) F12   Hellstrand, Linn -79 7.36      PB 10    
Spjut (400 gr) F13   Lindunger, Ulrika -78 18.10      PB 7 Final  
 1991-06-13 (to)  | Nyköping Grand Prix, Rosvalla IP, Nyköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Danelius, Johan -68 1:52.93        4 B-final    
Forss, Michael -62 1:52.90  SB 3 B-final
Wallén, Mattias -72 1:55.98  3 C-final
 1991-06-12 (on)  | Hässelby Ungdomsspel, Kristineberg, Stockholm
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P18   Högberg, David -73 11.36    +0.1 PB        
400 m P17 » Engström, Fredrik -74 52.62      PB        
300 m häck (91,4 cm) P18   Enochsson, Magnus -74 40.26  [1]   PB        
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1991-06-11 (ti)  | Sommarös, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) K22   Westerberg, Malin -71 7.66      PB 2 Final    
 1991-05-28/06-11 (ti-ti)  | Veteran-DM, Hallunda IP, Botkyrka
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m M65   Weidenberg, Sven -24 88.7m       4 Heat 1 ti  
800 m M40   Czarnecki, Stefan -51 2:13.9m     SB 4 Heat 4 ti  
5 000 m M65   Weidenberg, Sven -24 22:33.0m     SB 12 Heat 1 ti  
 1991-06-09 (sö)  | Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m KS   Hölbl, Sylvia -65 2:38.38      SB 6 Final    
3 000 m MS » Tailoglou, Panagiotis -66 9:51.34      PB 6 Heat 2    
Längd P18   Hammarström, Erik -74 5.52    +2.6   4 Final    
2.57  +0.2
Hellsten, Peter -74 5.77  +1.8 SB 3 Final
Tresteg MS   Svensson, Jacob -74 12.84    +0.4 SB 5 Final    
 1991-06-08/09 (lö-sö)  | Stafett-SM + DF PF14, Sportcentrum, Norrtälje - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m P18 » Attersand, Johan -74 54.76  [1]       Heat 1  
53.55  [1] Final
» Engström, Fredrik -74 53.57  [2]       Heat 1  
Enochsson, Magnus -74 51.51  [3] Heat 1
Högberg, David -73 53.61  [4] Heat 1
50.01  [4] Final
800 m MS » Danelius, Johan -68 1:53.20  [5]       Final  
Forss, Michael -62 1:51.15  [6] Final
Jacobson, Per-Olof -62 1:53.60  [7]       Final  
Matz, Göran -67 1:49.65  [8] Final
M22 Arkad, Martin -69 1:59.19  [8] Final
» Häggström, Niklas -71 1:58.09  [6]       Final  
Tholander, Jakob -71 2:01.09  [7] Final
Wallén, Mattias -72 1:54.19  [5] Final
P18 Kollberg, Tobias -73 2:02.39  [9]       Final  
» Munkhammar, Viktor -74 2:02.89  [10] Final
Nyström, Robert -73 2:02.69  [11] Final
F14 Engström, Jenny -77 2:35.19  [11]       Final  
Richardsson, Åsa -78 2:48.09  [10] Final
Wikblad, Malin -77 2:27.79  [9] Final
1 500 m MS » Danelius, Johan -68 3:59.49  [12]       Final  
Forss, Michael -62 3:53.19  [13] Final
Jacobson, Per-Olof -62 4:04.69  [14]       Final  
Matz, Göran -67 3:56.59  [15] Final
4 x 100 m P18   Enochsson, Magnus -74 43.82        2 Heat 1  
Högberg, David -73
» Engström, Fredrik -74
Morander, Andreas -74                
Enochsson, Magnus -74 diskad  Final
Högberg, David -73
» Engström, Fredrik -74
Morander, Andreas -74                
F18 Nyström Tholander, Emma -76 49.36  3 Final
Nordh Westerberg, Hanna -73
Larsson, Liv -74
Lejdeborn, Pia -73
Stafett 1 000 m F18   Nyström Tholander, Emma -76 2:18.82        3 Final  
Lejdeborn, Pia -73
Larsson, Liv -74
Nordh Westerberg, Hanna -73
4 x 400 m P18 » Engström, Fredrik -74 3:33.45        3 Heat 1  
Enochsson, Magnus -74
» Attersand, Johan -74
Högberg, David -73                
» Engström, Fredrik -74 3:28.61  5 Final
Enochsson, Magnus -74
» Attersand, Johan -74
Högberg, David -73
3 x 800 m P18   Nyström, Robert -73 6:07.74        6 Final  
» Munkhammar, Viktor -74
Kollberg, Tobias -73                
F14 Engström, Jenny -77 7:50.79  4 Final
Richardsson, Åsa -78
Wikblad, Malin -77
4 x 800 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 7:27.60        3 Final  
» Danelius, Johan -68
Forss, Michael -62
Matz, Göran -67                
M22 Tholander, Jakob -71 7:52.21  3 Final
Wallén, Mattias -72
» Häggström, Niklas -71
Arkad, Martin -69
4 x 1 500 m MS   Matz, Göran -67 15:53.60        8 Final  
Forss, Michael -62
» Danelius, Johan -68
Jacobson, Per-Olof -62
Not
[1] - sträcka #3 i 4x400m
[2] - sträcka #1 i 4x400m
[3] - sträcka #2 i 4x400m
[4] - sträcka #4 i 4x400m
[5] - sträcka #2 i 4x800m
[6] - sträcka #3 i 4x800m
[7] - sträcka #1 i 4x800m
[8] - sträcka #4 i 4x800m
[9] - sträcka #3 i 3x800m
[10] - sträcka #2 i 3x800m
[11] - sträcka #1 i 3x800m
[12] - sträcka #3 i 4x1500m
[13] - sträcka #2 i 4x1500m
[14] - sträcka #4 i 4x1500m
[15] - sträcka #1 i 4x1500m
 1991-06-08 (lö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Nilsson, Per -79 9.49    +0.9 PB 2 Final    
F12 Bergström, Frida -79 9.00  +1.6 PB 1 Final
Finér, Julia -79 9.78  +1.6 PB 3 Final
400 m MS   Wagner, Henrik -69 54.58      SB 4 B-final    
800 m F12   Finér, Julia -79 3:07.90      PB 3 Final    
Längd (zon) P12   Nilsson, Per -79 3.71    -1.2 PB 2      
F12 Bergström, Frida -79 4.00  -0.1 PB 1 Final
Finér, Julia -79 3.60  -0.1 PB 3 Final
 1991-06-05 (on)  | Buster Cup PF 16 omg 2, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P16   Eriksson, Martin -75 12.27    -0.9 PB 3 Heat 1    
Peyre, Alexander -76 12.86  -0.9 PB 8 Heat 1
F16 Nyström Tholander, Emma -76 12.97  +1.1 PB 2 Heat 1
2 000 m P16 » Dahl, Elias -76 6:48.5m     PB 2      
F16 Fogelgren, Madelene -75 8:41.8m PB 8
» Lundgren, Stina -76 8:02.6m PB 3
300 m häck (76,2 cm) P16   Eriksson, Martin -75 43.95      PB 3 Heat 1    
Peyre, Alexander -76 46.43  PB 3 Heat 2
Höjd P16   Fryklund, Rasmus -75 1.64      SB 4      
Tresteg P16 » Dahl, Elias -76 10.81    -1.5 PB 5      
F16 Fogelgren, Madelene -75 8.33  -0.9 PB 7
Spjut (600 gr, f 1999) P16   Fryklund, Rasmus -75 37.84      PB 6      
F16 Nyström Tholander, Emma -76 15.80  PB 5
Säfström, Hanna -76 12.36  PB 9
4 x 100 m P16   Eriksson, Martin -75 49.0m       3      
Fryklund, Rasmus -75
» Dahl, Elias -76
Peyre, Alexander -76                
F16 Fogelgren, Madelene -75 55.66  2
Nyström Tholander, Emma -76
Säfström, Hanna -76
» Lundgren, Stina -76
 1991-06-04 (ti)  | IFK Lidingös Internationella, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS » Munkhammar, Viktor -74 54.31      PB 3 B-final    
800 m MS » Danelius, Johan -68 1:52.70        3 A-final    
Forss, Michael -62 1:55.13  8 A-final
» Häggström, Niklas -71 1:59.44        2 C.final    
Jacobson, Per-Olof -62 1:57.91  SB 1 C-final
1 500 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 brutit          Final    
 1991-06-01/02 (lö-sö)  | Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m MS   Svärdling, Lars -61 55.01      PB 3 C-heat  
M22 Tholander, Jakob -71 54.54  SB 2 B-heat
1 500 m M22 » Häggström, Niklas -71 4:05.18        1 Final  
2 000 m h (91,4 cm) P18 » Bjurner, Pontus -74 6:44.11      PB 3 Final  
 1991-06-01 (lö)  | Stockholm Marathon, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS » Lindelöw, Jan -59 2:35.30      SB 73      
KS Friström, Kajsa -65 3:08.09  SB 25
 1991-05-31 (fr)  | Scaniaspelen, Södertälje IP, Södertälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 4:00.07      PB 1 Final    
» Häggström, Niklas -71 4:02.91  PB 3 Final
Kollberg, Tobias -73 4:01.04  PB 1 Final
 1991-05-30 (to)  | Maj-proppen, Enskede, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Attersand, Johan -74 12.10    +0.3 PB 5 Heat 2    
Bergman, Magnus -74 12.92  +0.6 PB 6 Heat 1
» Bjurner, Pontus -74 12.78    +0.6 PB 5 Heat 1    
Högberg, David -73 11.56  -1.4 1 B-final
11.49  +0.3 PB 2 Heat 3
Kollberg, Tobias -73 13.06    +0.6 PB 7 Heat 1    
» Munkhammar, Viktor -74 12.57  +0.6 PB 4 Heat 1
Neuman, Johan -71 12.00  +0.3 SB 4 Heat 2
Stenberg, Marc -71 11.76  +0.3 PB 2 Heat 2
  12.01    -1.4   5 B-final    
Svensson, Jacob -74 12.35  +0.3 SB 8 Heat 2
Wallén, Mattias -72 12.01  +0.6 PB 1 Heat 1
Winberg, Johan -74 12.02    +0.6 PB 2 Heat 1    
KS Björk, Lisa -74 13.64  +1.6 PB 5 Heat 1
Hernvall, Anna-Lena -71 13.20  +1.4 SB 7 Heat 2
400 m KS   Fogelgren, Madelene -75 70.75      PB 5 Heat 1    
Hölbl, Sylvia -65 64.06  SB 3 Heat 1
800 m MS   Forss, Michael -62 1:54.21      SB 2 Heat 4    
Kollberg, Tobias -73 2:03.82  1 Heat 2
» Munkhammar, Viktor -74 2:09.09        7 Heat 2    
Rose, Peter -74 2:27.55  PB 9 Heat 2
» Tailoglou, Panagiotis -66 2:13.39  PB 10 Heat 1
Tholander, Jakob -71 2:01.60      PB 6 Heat 3    
Wallén, Mattias -72 1:58.46  9 Heat 4
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 39.58  [1]   SB 5 Final    
Stafett 1 000 m KS   Nyström Tholander, Emma -76 2:23.98        1      
Neamié, Therése -70
Lejdeborn, Pia -73
Hernvall, Anna-Lena -71
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M40
 1991-05-29 (on)  | Buster Cup PF 16 omg 1, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P16   Eriksson, Martin -75 25.64    -3.0 PB 1 Heat 2    
Fryklund, Rasmus -75 26.10  -2.0 PB 5 Heat 1
F16 Ahlqvist, Linda -76 31.29    -2.1 PB 3 Heat 3    
Jonesjö, Elin -76 32.40  -2.6 PB 3 Heat 2
Nyström Tholander, Emma -76 27.77  -2.5 SB 2 Heat 1
800 m P16   Ljungqvist, Johan -75 brutit          Heat 1    
F16 Fogelgren, Madelene -75 3:03.46  SB 5 Heat 1
Hellman, Anna -76 2:53.28  PB 2 Heat 2
100 m häck (76,2 cm) F16   Ahlqvist, Linda -76 18.58    -2.3 PB 2 Heat 2    
Berzelius, Nathalie -75 20.27  -4.2 SB 5 Heat 1
110 m häck (91,4 cm) P16   Eriksson, Martin -75 18.68    -1.8 PB 4 Heat 1    
Stav P16   Fryklund, Rasmus -75 2.80      PB 5      
Längd F16   Berzelius, Nathalie -75 4.46    +2.1   5      
Jonesjö, Elin -76 3.37  +2.9 11
Nyström Tholander, Emma -76 2.33  +5.6 12
Kula (5,5 kg) P16   Ljungqvist, Johan -75 7.62      PB 13      
Kula (3,0 kg) F16   Ahlqvist, Linda -76 7.22        7      
Fogelgren, Madelene -75 6.26  PB 14
Hellman, Anna -76 6.50      PB 11      
Pettersson, Karin -75 7.12  PB 8
Säfström, Hanna -76 6.41  PB 12
Diskus (1,0 kg) F16   Ahlqvist, Linda -76 19.46      PB 3      
Pettersson, Karin -75 13.02  PB 9
Säfström, Hanna -76 14.28  PB 7
4 x 100 m F16   Berzelius, Nathalie -75 54.85        2      
Nyström Tholander, Emma -76
Ahlqvist, Linda -76
Säfström, Hanna -76
 1991-05-28 (ti)  | Buster Cup PF 12-14, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Anrell, Niklas -79 9.6m   -   5      
Bustos, David -80 10.0m - 6
Lindberg, Björn -80 9.5m   -   3      
Martines, Antonio -79 11.0m - 8
Nilsson, Per -79 9.2m - 1
Wedel, Tomas -79 10.4m   -   7      
F12 Bergström, Frida -79 8.7m - 1
Blomstedt, Malin -79 9.8m - 10
Flodell, Annika -79 9.8m   -   10      
Good, Sandra -79 9.2m - 3
Hellstrand, Linn -79 9.3m - 4
Jyttner, Hannah -79 9.3m   -   4      
Kleebinder, Aline -80 9.5m - 6
Munkhammar, Sara -80 10.3m - 14
Thulin, Petra -79 9.7m   -   8      
Tuvéne, Anna -80 10.2m - 13
80 m P14   Holmberg, Björn -77 9.7m   -   1      
Khan, Hafeez -77 11.4m - 6
Kraft, Christer -77 11.0m   -   3      
Lisinski, Ivar -77 11.0m - 3
F14 Elmgren, Anna -78 12.39  - 6
Lindunger, Ulrika -78 12.3m   -   6      
Nilsson, Lina -78 12.2m - 5
Olsson, Caroline -78 13.2m - 8
Perkmar, Anna -78 13.3m   -   9      
Richardsson, Åsa -78 11.7m - 3
800 m P14   Andersson, Robban -78 2:59.6m     PB 7      
Holmberg, Björn -77 2:14.3m 1
Khan, Hafeez -77 2:34.3m     PB 4      
P12 Nilsson, Per -79 2:53.3m PB 4
Wallgren, Jens -79 2:43.2m PB 2
F14 Engström, Jenny -77 2:43.5m     SB 2      
Wikblad, Malin -77 2:31.3m 1
F12 Goliatz, Moa -80 3:16.5m PB 8
Gullberg, Erika -79 3:11.7m     PB 7      
Hård, Sofia -80 3:17.2m PB 9
Rajapakse, Ulrika -80 3:17.6m PB 10
Severin, Johanna -79 3:00.3m     PB 1      
Tugavene, Irené -79 3:10.3m PB 5
Wallgren, Lisa -79 3:02.5m 2
Westholm, Rebecca -79 3:11.2m     PB 6      
Wikblad, Karin -81 3:20.0m PB 11
Höjd P14   Kraft, Christer -77 1.45      SB 3      
Namini, Farshin -78 1.30  PB 5
F14 Lindunger, Ulrika -78 1.20      PB 3      
Perkmar, Anna -78 1.05  PB 5
Richardsson, Åsa -78 1.15  PB 4
Längd (zon) P12   Bustos, David -80 3.53    -   6      
Martines, Antonio -79 3.13  - 7
Wallgren, Jens -79 4.04    -   1      
F12 Andersson, Maria -80 3.20  - 13
Asplund, Kajsa -80 3.28  - 10
Blomstedt, Malin -79 4.02    -   2      
Finér, Julia -79 3.55  - 8
Flodell, Annika -79 3.49  - 9
Goliatz, Moa -80 3.25    -   11      
Good, Sandra -79 3.78  - 5
Gullberg, Erika -79 3.24  - 12
Hård, Sofia -80 2.86    -   15      
Jyttner, Hannah -79 3.61  - 7
Rajapakse, Ulrika -80 3.15  - 14
Skowanska, Patricia -79 2.82    -   16      
Thulin, Petra -79 3.61  - 6
Tresteg (zon) P14   Junesjö, Erik -78 8.78    -   3      
Lundgren, Jonas -78 7.83  - 5
Namini, Farshin -78 8.13    -   4      
F14 Björklund, Cecilia -78 7.10  - 8
Elmgren, Anna -78 8.22  - 6
Melin, Josefina -77 8.51    -   5      
Olsson, Caroline -78 7.81  - 7
van Evelingen, Maria -78 ej res 
Wikblad, Malin -77 9.73  - 1
Kula (3,0 kg) P12   Badillo, Michael -79 5.84      PB 4      
Lindberg, Björn -80 5.95  PB 3
Kula (2,0 kg) F12   Bergström, Frida -79 8.50      PB 1      
Hellstrand, Linn -79 7.17  PB 4
Severin, Johanna -79 7.12      PB 5      
Wallgren, Lisa -79 8.04  PB 2
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Asplund, Karl -77 17.18      PB 2      
Lundgren, Jonas -78 16.50  PB 3
Spjut (400 gr) F14   Björklund, Cecilia -78 7.62      PB 7      
Melin, Josefina -77 12.40  PB 5
Nilsson, Lina -78 9.96      PB 6      
Pettersson, Michaela -78 13.72  PB 3
van Evelingen, Maria -78 13.14  PB 4
Boll (300 gr) P12   Anrell, Niklas -79 27.40      PB 2      
Badillo, Michael -79 23.00  PB 5
Wedel, Tomas -79 26.98      PB 3      
F12 Andersson, Maria -80 14.80  PB 7
Asplund, Kajsa -80 17.44  PB 4
Finér, Julia -79 16.80      PB 6      
Skowanska, Patricia -79 14.30  PB 8
Tugavene, Irené -79 16.90  PB 5
Westholm, Rebecca -79 25.10      PB 1      
Wikblad, Karin -81 13.00  PB 9
5 x 60 m P12   Nilsson, Per -79 47.5m       2      
Anrell, Niklas -79
Wedel, Tomas -79
Bustos, David -80
Wallgren, Jens -79                
F12 Thulin, Petra -79 44.9m 1
Blomstedt, Malin -79
Good, Sandra -79
Hellstrand, Linn -79
Bergström, Frida -79                
Jyttner, Hannah -79 47.2m 3
Westholm, Rebecca -79
Finér, Julia -79
Flodell, Annika -79
Wallgren, Lisa -79
4 x 80 m P14   Holmberg, Björn -77 42.9m       2      
Khan, Hafeez -77
Junesjö, Erik -78
Lisinski, Ivar -77                
F14 Melin, Josefina -77 43.9m 1
Engström, Jenny -77
Wikblad, Malin -77
Richardsson, Åsa -78
 1991-05-26 (sö)  | Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Martines, Antonio -79 11.22    -1.5 PB 5 Heat 1    
F12 Jyttner, Hannah -79 9.65  -0.2 3 Heat 2
  9.34    +1.7 PB 5 Final    
Rajapakse, Ulrika -80 10.09  +0.5 PB 4 Heat 3
Westholm, Rebecca -79 10.13  +1.3 PB 3 Heat 1
100 m P18 » Engström, Fredrik -74 11.93    -0.6 PB 3 Heat 2    
12.00  -1.5 5 Final
Enochsson, Magnus -74 12.00  -0.1 SB 3 Heat 1
  ej start          Final    
Hammarström, Erik -74 12.86  -0.6 PB 7 Heat 2
K22 Hernvall, Anna-Lena -71 13.53  +1.6 SB 3 Final
F18 Larsson, Liv -74 13.70    +2.3   6 Final    
F16 Ahlqvist, Linda -76 14.74  -1.6 PB 8 Heat 2
Nyström Tholander, Emma -76 13.16  +1.2 1 Heat 1
13.31  -2.2 3 Final
800 m M22   Arkad, Martin -69 1:56.99      PB 2 Heat 1    
Askdal, Håkan -72 2:10.39  PB 7 Heat 2
» Häggström, Niklas -71 1:57.34      PB 3 Heat 1    
Tholander, Jakob -71 2:02.30  PB 9 Heat 1
Wagner, Henrik -69 2:02.15  SB 8 Heat 1
Wallén, Mattias -72 1:55.87      PB 1 Heat 1    
P18 » Bjurner, Pontus -74 2:07.32  PB 4 Heat 2
Kollberg, Tobias -73 2:03.74  SB 2 Heat 2
» Munkhammar, Viktor -74 2:03.08      PB 1 Heat 2    
F14 Wikblad, Malin -77 2:26.30  1 Final
F12 Kleebinder, Aline -80 3:03.2m PB 11 Final
100 m häck (84 cm) F18   Larsson, Liv -74 15.98    -1.0   3 Final    
Längd P18   Hammarström, Erik -74 5.33    +1.9 PB 2 Final    
Kula (3,0 kg) F16   Ahlqvist, Linda -76 8.45      PB 4 Final    
Kula (2,0 kg) F12   Jyttner, Hannah -79 6.32      PB 3 Final    
Kleebinder, Aline -80 5.53  PB 8 Final
Rajapakse, Ulrika -80 4.32      PB 12      
Westholm, Rebecca -79 6.75  PB 2 Final
4 x 100 m MS   Enochsson, Magnus -74 45.20        2 Final    
Högberg, David -73
» Engström, Fredrik -74
Winberg, Johan -74
 1991-05-25 (lö)  | Sommarös, Enskede ip, Stockholm
  Sverige-bästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Matz, Göran -67 50.17      SB        
 1991-05-21/23 (ti-to)  | Sommaröset, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Kula (4,0 kg) KS   Wisén, Lena -70 8.25      PB 2 Final ti  
 1991-05-21/23 (ti-to)  | Stafett-DM, Kristineberg, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m M22   Arkad, Martin -69 52.27  [1]       Final to  
Neuman, Johan -71 53.61  [2] Final to
Tholander, Jakob -71 53.64  [3]       Final to  
Wallén, Mattias -72 51.03  [4] Final to
600 m P12   Liljedahl, Jakob -79 3:02.09  [5]       Final on  
Nilsson, Per -79 2:49.05  [6] Final on
Wallgren, Jens -79 2:52.59  [7] Final on
800 m MS » Danelius, Johan -68 1:51.29  [8]       Final to  
Forss, Michael -62 1:55.16  [9] Final to
Malmborg, Petter -64 1:58.93  [10]       Final to  
Matz, Göran -67 1:52.91  [11] Final to
M22 Arkad, Martin -69 1:57.49  [8] Final ti
» Häggström, Niklas -71 2:00.89  [11]       Final ti  
Tholander, Jakob -71 2:01.79  [10] Final ti
Wallén, Mattias -72 1:56.49  [9] Final ti
P18 Kollberg, Tobias -73 2:05.79  [12]       Final on  
» Munkhammar, Viktor -74 2:04.56  [13] Final on
Nyström, Robert -73 2:03.59  [14] Final on
F14 Engström, Jenny -77 2:42.78  [14]       Final on  
Forsén, Malin -78 2:49.59  [14] Final on
Galtling, Irene -77 2:47.29  [13] Final on
Jägerlind, Cecilia -78 2:53.49  [12]       Final on  
Richardsson, Åsa -78 2:46.30  [12] Final on
Wikblad, Malin -77 2:26.76  [13] Final on
F12 Good, Sandra -79 2:55.65  [14]       Final on  
Severin, Johanna -79 3:00.10  [13] Final on
Wallgren, Lisa -79 2:59.30  [12] Final on
1 500 m MS » Danelius, Johan -68 3:52.99  [15]       Final ti  
Forss, Michael -62 4:02.59  [16] Final ti
Jacobson, Per-Olof -62 4:04.49  [17]       Final ti  
» Liljebäck, Lars-Erik -58 4:07.19  [18] Final ti
5 x 60 m F12   Thulin, Petra -79 45.16        2 Heat 1 ti  
Kleebinder, Aline -80
Good, Sandra -79
Hellstrand, Linn -79
Bergström, Frida -79                
Thulin, Petra -79 49.83  6 Final ti
Kleebinder, Aline -80
Good, Sandra -79
Hellstrand, Linn -79
Bergström, Frida -79
4 x 80 m P14   Ström, Michael -78 brutit          Heat 2 to  
Olsson, Magnus -78
Shiperov, Pavlic -78
Kahn, Haffez -78                
F14 Olsson, Caroline -78 50.65  5 Heat 1 to
Nilsson Sund, Linda -78
Björklund, Cecilia -78
Lindunger, Ulrika -78                
Elmgren, Anna -78 diskad  Heat 2 to
Wikblad, Malin -77
Engström, Jenny -77
Nilsson, Lina -78
4 x 100 m P18 » Attersand, Johan -74 45.19        2 Heat 2 to  
Högberg, David -73
» Engström, Fredrik -74
Enochsson, Magnus -74                
» Attersand, Johan -74 44.89  3 Final to
Högberg, David -73
» Engström, Fredrik -74
Enochsson, Magnus -74                
F18 Ahlholm, Jessica -74 51.25  2 Final to
Nordh Westerberg, Hanna -73
Larsson, Liv -74
Lejdeborn, Pia -73
Stafett 1 000 m F18   Ahlholm, Jessica -74 2:20.78        1 Final ti  
Lejdeborn, Pia -73
Larsson, Liv -74
Nordh Westerberg, Hanna -73
4 x 400 m MS   Wikström, Johan -59 3:25.36        5 Final on  
Stenberg, Marc -71
Matz, Göran -67
Malmborg, Petter -64                
M22 Neuman, Johan -71 3:30.55  2 Final to
Tholander, Jakob -71
Wallén, Mattias -72
Arkad, Martin -69                
P18 » Engström, Fredrik -74 3:38.98  3 Heat 1 ti
Enochsson, Magnus -74
» Munkhammar, Viktor -74
Högberg, David -73                
Nyström, Robert -73 3:45.83  4 Heat 2 ti
» Bjurner, Pontus -74
Lindroth, Ronnie -74
Severin, Fredrik -74                
» Engström, Fredrik -74 3:31.29  3 Final ti
Enochsson, Magnus -74
» Munkhammar, Viktor -74
Högberg, David -73                
KS Neamié, Therése -70 4:07.5m 4 Final ti
Hernvall, Anna-Lena -71
Westerberg, Malin -71
Hölbl, Sylvia -65
3 x 600 m P12   Nilsson, Per -79 8:43.60  [19]     8 Final on  
Liljedahl, Jakob -79
Wallgren, Jens -79
3 x 800 m P18   Nyström, Robert -73 6:13.94        3 Final on  
» Munkhammar, Viktor -74
Kollberg, Tobias -73                
P14 Shiperov, Pavlic -78 7:42.5m [19] 9 Final on
Olsson, Magnus -78
Kahn, Haffez -78                
F14 Engström, Jenny -77 7:55.84  3 Final on
Wikblad, Malin -77
Richardsson, Åsa -78                
Forsén, Malin -78 8:30.18  6 Final on
Galtling, Irene -77
Jägerlind, Cecilia -78                
F12 Good, Sandra -79 8:55.05  6 Final on
Severin, Johanna -79
Wallgren, Lisa -79
4 x 800 m MS   Malmborg, Petter -64 7:38.29        1 Final to  
» Danelius, Johan -68
Forss, Michael -62
Matz, Göran -67                
M22 Tholander, Jakob -71 7:56.25  1 Final ti
Arkad, Martin -69
Wallén, Mattias -72
» Häggström, Niklas -71                
Wagner, Henrik -69 ej start  ti
Wallén, Peter -69
Lindberg, Mikael -71
Gereflod, Mats -69
4 x 1 500 m MS » Liljebäck, Lars-Erik -58 16:06.85        3 Final ti  
» Danelius, Johan -68
Forss, Michael -62
Jacobson, Per-Olof -62
Not
[1] - sträcka #4 i 4x400m
[2] - sträcka #1 i 4x400m
[3] - sträcka #2 i 4x400m
[4] - sträcka #3 i 4x400m
[5] - sträcka #2 i 3x600m
[6] - sträcka #1 i 3x600m
[7] - sträcka #3 i 3x600m
[8] - sträcka #2 i 4x800m
[9] - sträcka #3 i 4x800m
[10] - sträcka #1 i 4x800m
[11] - sträcka #4 i 4x800m
[12] - sträcka #3 i 3x800m
[13] - sträcka #2 i 3x800m
[14] - sträcka #1 i 3x800m
[15] - sträcka #2 i 4x1500m
[16] - sträcka #3 i 4x1500m
[17] - sträcka #4 i 4x1500m
[18] - sträcka #1 i 4x1500m
[19] - Klubbrekord i klassen P13
 1991-05-09 (to)  | Sommarspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P14   Shiperov, Pavlic -78 10.70  [1] -1.7 PB 5 Final    
10.05  +3.5 1 Heat 2
F14 Forsén, Malin -78 11.80    +3.0   3 Heat 2    
Good, Sandra -79 11.70  -0.5 PB 3 Heat 3
Keshavarz, Bahar -79 12.16  -1.7 8 Final
  11.54    -1.8 PB 3 Heat 1    
Richardsson, Åsa -78 11.31  -1.7 PB 4 Final
11.38  -0.5 2 Heat 3
Wallgren, Lisa -79 12.00  -3.0 PB 4 Heat 2
100 m P18   Fryklund, Rasmus -75 12.40    -0.6 PB 5 Heat 1    
P16 Nedin, Johan -77 12.6m -0.5 6 Heat 2
Sauter, David -76 13.49    -1.0 PB 3 Heat 1    
F16 Nyström Tholander, Emma -76 13.00  -0.1 PB 2 Heat 1
800 m P16   Holmberg, Björn -77 2:08.19  [2]   PB 1 Heat 2    
F16 » Lundgren, Stina -76 2:27.21  PB 3 Final
Wikblad, Malin -77 2:22.39      PB 1 Final    
F14 Wallgren, Lisa -79 2:48.72  PB 7 Final
Längd P18   Fryklund, Rasmus -75 5.40    +1.3 PB 3 Final    
Längd (zon) P14   Shiperov, Pavlic -78 5.18    -2.2 PB 3 Final    
Ström, Michael -78 4.62  -1.8 PB 7 Final
Wallgren, Jens -79 4.00    -0.4 PB 13      
F14 Forsén, Malin -78 3.91  -1.1 PB 10
Good, Sandra -79 4.07  -0.3 PB 8 Final
Keshavarz, Bahar -79 3.60    -2.3 PB 12      
Wallgren, Lisa -79 4.16  -2.2 PB 6 Final
Kula (5,5 kg) P16   Sauter, David -76 9.40      PB 3 Final    
Kula (4,0 kg) P14   Shiperov, Pavlic -78 8.60      PB 7 Final    
Ström, Michael -78 9.17  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) F14   Björklund, Emilie -78 7.85      PB 7 Final    
Keshavarz, Bahar -79 6.19  PB 11
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
[2] - Klubbrekord i klassen P14
 1991-05-05 (sö)  | Rösjöloppet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m terräng P12   Wallgren, Jens -79 7.17        34 Klass 19    
F14 Engström, Jenny -77 7.07  17 Klass 37
Wikblad, Malin -77 6.37        4 Klass 37    
F13 Forsén, Malin -78 7.31  24 Klass 38
F12 Good, Sandra -79 8.03  26 Klass 39
Thulin, Petra -79 8.48        53 Klass 39    
Wallgren, Lisa -79 7.54  20 Klass 39
F10 Wikblad, Karin -81 8.36  39 Klass 41
4 000 m terräng P14   Andersson, Staffan -77 16.25        54 Klass 17    
Terränglopp MS   Svensson, Tom -68 1:04.43        17 17 km    
» Svidén, Lars -45 20.55  11 5,7 km
Walther, Hugo -57 19.04        5 5,7 km    
M22 Askdal, Håkan -72 21.06  39 5,7 km
Gereflod, Mats -69 21.01  37 5,7 km
» Häggström, Niklas -71 20.20        25 5,7 km    
Tholander, Jakob -71 19.28  14 5,7 km
P17 » Bjurner, Pontus -74 19.51  28 5,7 km
» Munkhammar, Viktor -74 18.55        16 5,7 km    
Severin, Fredrik -74 22.15  54 5,7 km
KS Friström, Kajsa -65 1:15.14  4 17 km
 1991-04-21 (sö)  | Bosöterrängen, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Skjutar, Arne -58 34.10        3 10,5 km    
 1991-04-13/14 (lö-sö)  | Terräng-DM, Ekerö - DM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 000 m terräng MS » Askdal, Kjell -67 13.21        18    
» Danelius, Johan -68 13.38  22
Jacobson, Per-Olof -62 13.00        13    
» Liljebäck, Lars-Erik -58 12.41  8
» Tailoglou, Panagiotis -66 14.53  40
Walther, Hugo -57 13.49        29    
P14 Andersson, Staffan -77 19.33  37
KS Leonard, Julie -59 15.01  2
6 000 m terräng P18 » Bjurner, Pontus -74 21.48        8    
» Munkhammar, Viktor -74 23.29  15
Severin, Fredrik -74 24.34  19
8 000 m terräng M22   Arkad, Martin -69 27.42        5    
Gereflod, Mats -69 30.00  21
» Häggström, Niklas -71 28.38        9    
Lundmark, Dan -72 28.53  11
Tholander, Jakob -71 28.57  13
Wagner, Henrik -69 29.26        17    
KS Leonard, Julie -59 30.34  2
12 000 m terräng MS   Ingard, Anders -61 42.51        24    
» Lindelöw, Jan -59 41.52  14
» Skjutar, Arne -58 38.58        2    
Ödman, Niklas -64 42.08  17
Lag Terräng MS » Askdal, Kjell -67 39.03        2 4 km  
Jacobson, Per-Olof -62
» Liljebäck, Lars-Erik -58                
» Danelius, Johan -68 52.21  9 4 km
Walther, Hugo -57
» Tailoglou, Panagiotis -66                
» Skjutar, Arne -58 2:03.00  3 12 km
» Lindelöw, Jan -59
Ödman, Niklas -64                
M22 Arkad, Martin -69 1:25.15  2 8 km
» Häggström, Niklas -71
Lundmark, Dan -72                
Tholander, Jakob -71 1:28.25  5 8 km
Wagner, Henrik -69
Gereflod, Mats -69                
P18 » Bjurner, Pontus -74 1:09.52  3 4 km
» Munkhammar, Viktor -74
Severin, Fredrik -74
 1991-03-17 (sö)  | Två Sjöar Runt, Sundbyberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Askdal, Kjell -67 37.44        48 10,8 km    
Hasselqvist, Nils-Göran -55 26.57  39 10,8 km
» Lindelöw, Jan -59 37.29        46 10,8 km    
» Skjutar, Arne -58 34.54  14 10,8 km
Svensson, Tom -68 40.00  69 10,8 km
M22 Askdal, Håkan -72 20.20        26 5,3 km    
» Häggström, Niklas -71 18.45  11 5,3 km
Lundmark, Dan -72 18.53  13 5,3 km
Tholander, Jakob -71 19.09        15 5,3 km    
P18 » Bjurner, Pontus -74 19.39  14 5,3 km
» Munkhammar, Viktor -74 18.49  7 5,3 km
Severin, Fredrik -74 21.03        30 5,3 km    
KS Leonard, Julie -59 19.24  2 5,3 km
 1991-xx-xx | 1991 Utomhus
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Danelius, Johan -68 1:51.28      PB   1    
1 500 m KS   Leonard, Julie -59 4:37.38      PB   1    
2 000 m F14   Wikblad, Malin -77 7:14.70  [1]   PB   1    
100 m häck (84 cm) KS   Larsson, Liv -74 15.55    0.0 PB   1    
Höjd K22   Hernvall, Anna-Lena -71 1.57      PB   1    
Längd K22   Hernvall, Anna-Lena -71 5.22    0.0 PB   1    
Hirsch, Katarina -70 5.23  0.0 PB 1
Tresteg K22   Hirsch, Katarina -70 11.31  [2] 0.0 PB   1    
4 x 100 m F18   Nyström Tholander, Emma -76 49.36  [3]       1    
Nordh Westerberg, Hanna -73
Larsson, Liv -74
Lejdeborn, Pia -73
Stafett 1 000 m F18   Nyström Tholander, Emma -76 2:18.82  [3]       1    
Lejdeborn, Pia -73
Larsson, Liv -74
Nordh Westerberg, Hanna -73
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 1991 för F14
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
[3] - Klubbrekord i klassen F19
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics