HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-10-02
Inne för 1990 Resultatdatum: 1990-12-16
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1990-12-15/16 (lö-sö)  | Luciaspelen, Bosöhallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Högberg, David -73 7.49    PB      
200 m P16 » Engström, Fredrik -74 24.24    PB      
Enochsson, Magnus -74 24.17  PB
F16 Larsson, Liv -74 28.22  PB
1 500 m P14 » Dahl, Elias -76 4:25.89    PB      
Höjd P16   Enochsson, Magnus -74 1.80    PB      
 1990-03-23 (fr)  | NCC-games, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m häck (91,4 cm) P16   Enochsson, Magnus -74 9.26    PB 1      
Tresteg P16   Enochsson, Magnus -74 13.27    PB 1      
 1990-03-09/11 (fr-sö)  | IDM mångkamp, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp P16   Bergman, Magnus -74 brutit           
60 m 8.43 [504] PB 5 Heat 2 fr
Stav 2.73 [515] 7 fr
Längd 5.00 [514] 11 fr
60 m häck (91,4 cm) ej start          fr  
Enochsson, Magnus -74 4 357  PB 5
60 m 7.82 [718] PB 1 Heat 1
Stav 2.13 [312] PB 13
Längd 5.96 [749] 4
60 m häck (91,4 cm) 9.53 [706] PB 2 Heat 2
Höjd 1.78 [797] PB 1
Kula (5,5 kg) 8.97 [517] PB 9
600 m 1:37.39 [558] PB 2 Heat 2
6-kamp F16   Berzelius, Nathalie -75 2 994    PB 10    
60 m häck (76,2 cm) 10.43 [661] PB 6 Heat 1
Längd 4.42 [519] PB 10
Kula (4,0 kg) 8.24 [443] PB 10
60 m 8.99 [595] 5 Heat 2
Höjd 1.44 [550] 7
600 m 2:11.44 [226]   PB 4 Heat 1  
Mattson, Maria -74 3 357  PB 7
60 m häck (76,2 cm) 10.17 [710] 5 Heat 2
Längd 4.53 [553] 9
Kula (4,0 kg) 9.65 [571] [1] PB 8
60 m 8.75 [668] 5 Heat 1
Höjd 1.44 [550] 7
600 m 2:05.88 [305] PB 3 Heat 1
Not
[1] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F16. Ingick i grenprogrammet: -1986
 1990-03-02 (fr)  | NCC games, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Morander, Andreas -74 7.33    PB 1 Final    
 1990-02-23/24 (fr-lö)  | Genrepet, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Hellsten, Peter -74 7.80    PB 4 Heat 4  
Lindroth, Ronnie -74 7.71  1 Heat 4
F12 Andersson, Maria -80 11.00      3 Heat 1  
Bergström, Frida -79 9.64  3 Heat 2
Nilsson Sund, Linda -78 10.27  2 Heat 1
Nilsson, Lina -78 9.93    PB 4 Heat 2  
Strandell, Ellinor -80 11.14  PB 4 Heat 1
800 m F14   Ahlqvist, Linda -76 2:44.43    PB 3 Heta 1  
Säfström, Hanna -76 2:48.94  PB 5 Heat 1
Wikblad, Malin -77 2:27.73  [1] PB 1 Heat 1
3 000 m MS   Edlund, Mats -62 8:29.16    PB 6 Heat 2 fr  
» Liljebäck, Lars-Erik -58 8:29.18  PB 7 Heat 2 fr
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F13
 1990-02-17/18 (lö-sö)  | IDF, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Asplund, Karl -77 9.23    PB 6 Heat 4  
» Dahl, Elias -76 8.40  3 Heat 3
Gyllner, Simon -76 8.72      4 Heat 4  
Peyre, Alexander -76 8.43  3 Heat 6
F14 Ahlqvist, Linda -76 9.19  PB 4 Heat 3
Bergman, Therese -77 8.98    PB 5 Heat 5  
Nyström Tholander, Emma -76 8.48  2 Heat 1
8.44  4 A-final
Säfström, Hanna -76 ej start        Heat 6  
F12 Forbes, Beatrice -78 9.26  PB 3 Heat 1
Good, Sandra -79 10.05  PB 5 Heat 4
800 m P14   Albrecht, Martin -76 2:25.53    PB 2 Heat 2  
» Dahl, Elias -76 2:22.4m PB 1 Heat 2
P12 Nilsson, Patrik -78 3:15.75    PB 4 Heat 3  
F14 Wikblad, Malin -77 2:30.78  [1] PB 4 Heat 1
F12 Good, Sandra -79 3:07.17  PB 7 Heat 2
60 m häck (76,2 cm) F14   Ahlqvist, Linda -76 11.46      3 Heat 1  
Höjd P14   Eriksson, Tomas -76 1.25    PB 17    
F14 Ahlqvist, Linda -76 1.30  8 Final
Längd (zon) P14   Gyllner, Simon -76 4.75      14    
F14 Ahlqvist, Linda -76 4.37  20
Johnsson, Pia -76 4.32    PB 22    
Nyström Tholander, Emma -76 4.50  PB 16
Wikblad, Malin -77 4.26  25
Kula (4,0 kg) P14 » Dahl, Elias -76 10.08    PB 4 Final  
Gyllner, Simon -76 7.89  PB 10
Peyre, Alexander -76 8.49  9
Kula (3,0 kg) F14   Nyström Tholander, Emma -76 7.94    PB 10    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F13
 1990-02-16/18 (fr-sö)  | ISM, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16 » Engström, Fredrik -74 7.73      5 Heat 3  
Lindroth, Ronnie -74 7.73  8 Heat 4
200 m P16   Lindroth, Ronnie -74 24.86    PB 3 Heat 4 fr  
3 000 m MS   Edlund, Mats -62 8:33.28    PB 12 A-final  
Längd P16 » Attersand, Johan -74 5.73      13    
Enochsson, Magnus -74 5.76  12
Svensson, Jacob -74 5.69  PB 15
Tresteg P16 » Attersand, Johan -74 12.75      5 Final fr  
Enochsson, Magnus -74 12.37  PB 10 fr
Svensson, Jacob -74 12.48  9 fr
 1990-02-13 (ti)  | NCC games, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Engström, Fredrik -74 7.74      4 Heat 3    
Hellsten, Peter -74 7.84  4 Heat 2
K22 Hernvall, Anna-Lena -71 8.24  4 Heat 1
8.17  PB 5 Final
 1990-02-11 (sö)  | Sista Chansen, Djurgårdshallen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd P14   Peyre, Alexander -76 1.25    PB 6 Final    
F14 Ahlqvist, Linda -76 1.30  3 Final
Längd (zon) P14   Gyllner, Simon -76 4.74      4 Final    
Lindroth, Rickard -77 3.89  PB 7 Final
Peyre, Alexander -76 4.58    PB 5 Final    
P12 Larsson, Stefan -79 4.10  PB 3 Final
F14 Ahlqvist, Linda -76 4.35  3 Final
Berggren, Lisa -77 4.01    PB 9      
Melin, Josefina -77 3.97  PB 10
Severman, Erika -77 3.59  PB 11
Wikblad, Malin -77 4.28      5 Final    
F12 Andersson, Maria -80 3.10  PB 2 Final
Asplund, Kajsa -80 2.91  PB 4 Final
Strandell, Ellinor -80 2.87    PB 5 Final    
Svensson, Hanna -80 3.08  PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P14   Lindroth, Rickard -77 7.00    PB 4 Final    
Peyre, Alexander -76 7.89  3 Final
Kula (3,0 kg) F14   Ahlqvist, Linda -76 6.84    PB 6 Final    
Berggren, Lisa -77 7.12  PB 5 Final
Severman, Erika -77 6.80  PB 7 Final
Kula (2,0 kg) F12   Asplund, Kajsa -80 4.45    PB 3 Final    
Svensson, Hanna -80 4.90  [1] PB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F10
 1990-02-10/11 (lö-sö)  | IJSM, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F18   Nordh Westerberg, Hanna -73 8.02      2 Heat 8  
1 500 m P18   Kollberg, Tobias -73 4:18.31      6 Heat 1  
Wallén, Mattias -72 4:21.97  PB 6 Heat 2
Tresteg K22   Hernvall, Anna-Lena -71 11.05  [1,2] PB 4 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 1990-02-06 (ti)  | För-SM, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Andersson, Mikael -65 25.34      3 Heat 7    
» Engström, Fredrik -74 24.78  SB 2 Heat 6
Hagelqvist, Jonas -71 24.45    PB 3 Heat 1    
Lindroth, Ronnie -74 24.99  PB 3 Heat 9
Stenberg, Marc -71 24.24  PB 2 Heat 10
KS Björk, Lisa -74 28.75    PB 3 Heat 4    
Hernvall, Anna-Lena -71 26.53  [1] PB 2 Heat 5
Lejdeborn, Lotta -71 26.62  PB 2 Heat 1
Mattson, Maria -74 28.20    PB 2 Heat 3    
Neamié, Therése -70 27.26  SB 2 Heat 2
400 m MS   Ekblom, Anders -73 ej start        C-final    
800 m MS   Avramovic, Tomas -74 2:19.23    PB 7 E-final    
» Danelius, Johan -68 2:06.25  2 B-final
Kollberg, Tobias -73 2:05.42    PB 2 D-final    
Tholander, Jakob -71 2:09.86  PB 1 E-final
Ödman, Niklas -64 2:06.89  PB 4 D-final
KS Pettersson, Karin -75 2:28.87  PB 6 B-final
1 500 m MS   Edlund, Mats -62 4:01.31    PB 7 A-final    
» Liljebäck, Lars-Erik -58 3:57.99  SB 3 A-final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
 1990-02-03 (lö)  | NCC games, Solnahallen, Solna
  Annan betyder ingen tid.
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22   Hagelqvist, Jonas -71 7.69    PB 5 Heat 3    
Stenberg, Marc -71 7.49  PB 6 Heat 1
P18 Ekblom, Anders -73 7.73    PB 4 Heat 3    
P14 » Dahl, Elias -76 8.29  PB 2 Heat 1
8.29  4 Final
Gyllner, Simon -76 8.57    PB 3 Heat 2    
Peyre, Alexander -76 8.41  2 Heat 3
8.23  PB 3 Final
F18 Nordh Westerberg, Hanna -73 ---  [1] Heat 2
  8.07      3 Final    
F16 Ahlholm, Jessica -74 8.82  PB 5 Heat 1
Berzelius, Nathalie -75 8.86  PB 3 Heat 2
Engroth, Malin -74 8.58    PB 2 Heat 3    
Fogelgren, Madelene -75 8.99  PB 4 Heat 2
Gullbjörk, Kristin -74 8.89  PB 4 Heat 3
F14 Berggren, Lisa -77 9.00    PB 4 Heat 2    
Melin, Josefina -77 9.17  PB 5 Heat 4
Nyström Tholander, Emma -76 8.38  1 Heat 3
  8.30      1 Final    
Säfström, Hanna -76 8.84  PB 3 Heat 2
800 m P14   Albrecht, Martin -76 2:27.85    PB 4 Heat 1    
Andersson, Staffan -77 2:54.89  PB 7 Heat 2
» Dahl, Elias -76 2:25.97    PB 1 Heat 1    
Kraft, Christer -77 2:34.42  [2] PB 4 Heat 2
Lindroth, Rickard -77 2:51.93  PB 6 Heat 2
F14 Johnsson, Pia -76 2:36.40    PB 2 Heat 2    
Wikblad, Malin -77 2:34.25  [3] PB 1 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) F14   Ahlqvist, Linda -76 10.94    PB 2 Heat 2    
11.15  3 Final
Wikblad, Malin -77 12.03  PB 3 Heat 1
Not
[1] - Orsak till saknat resultat ej registrerat
[2] - Klubbrekord i klassen P13
[3] - Klubbrekord i klassen F13
 1990-01-27/28 (lö-sö)  | IUDM, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16 » Engström, Fredrik -74 7.71      1 Heat 8  
7.66  PB 2 B-final
Fryklund, Rasmus -75 8.24    PB 6 Heat 3  
Hellsten, Peter -74 7.83  1 Heat 7
Lindroth, Ronnie -74 7.71  PB 2 Heat 2
  7.72      4 B-final  
F18 Nordh Westerberg, Hanna -73 7.97  [1] PB 1 A-Final
8.02  1 Heat 4
F16 Björk, Lisa -74 8.76    PB 5 Heat 3  
Engroth, Malin -74 8.59  PB 3 Heat 3
Gullbjörk, Kristin -74 9.03  6 Heat 2
Larsson, Liv -74 8.76      5 Heat 5  
Mattson, Maria -74 8.52  PB 4 Heat 1
200 m P16 » Engström, Fredrik -74 25.59      2 Heat 9  
Lindroth, Ronnie -74 25.32  1 Heat 7
400 m P18   Wallén, Mattias -72 53.62      1 Heat 9  
F18 Nordh Westerberg, Hanna -73 59.10  PB 1 Heat 4
1 500 m P18   Kollberg, Tobias -73 4:24.86      3 Heat 1  
F16 Eriksson, Jessica -74 5:48.71  7 Heat 1
Pettersson, Karin -75 5:26.18  PB 6 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) F16   Larsson, Liv -74 9.66      4 Heat 2  
Larsson, Liv -74 9.55  PB 3 B-final
Mattson, Maria -74 9.79  PB 3 Heat 1
9.85  4 B-final
Höjd P16 » Attersand, Johan -74 1.70      10    
F16 Gullbjörk, Kristin -74 1.40  10
Mattson, Maria -74 1.45  PB 9
Stav P16   Bergman, Magnus -74 2.75    PB 6 Final  
Längd P16 » Attersand, Johan -74 5.88    PB 7    
Bergman, Magnus -74 5.25  PB 23
Enochsson, Magnus -74 6.06    PB 4 Final  
Fryklund, Rasmus -75 5.34  PB 19
Hellsten, Peter -74 5.71  11
F16 Björk, Lisa -74 4.18    PB 32    
Engroth, Malin -74 4.31  28
Gullbjörk, Kristin -74 4.42  PB 26
Larsson, Liv -74 4.67    PB 20    
Mattson, Maria -74 5.02  PB 13
Tresteg P16 » Attersand, Johan -74 12.80    PB 1 Final  
Hellsten, Peter -74 11.67  7 Final
Svensson, Jacob -74 12.66  2 Final
Kula (5,5 kg) P16 » Engström, Fredrik -74 10.70    PB 10    
Fryklund, Rasmus -75 8.37  PB 18
Hellsten, Peter -74 9.99  PB 13
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1990-01-25 (to)  | NCC games, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m K22   Hernvall, Anna-Lena -71 8.37      2 Heat 1    
Lejdeborn, Lotta -71 8.12  3 Heat 2
8.14  6 A-final
Längd K22   Hernvall, Anna-Lena -71 5.12      3 Final    
 1990-01-24 (on)  | Öppna DM del 2, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Hagelqvist, Jonas -71 24.78    PB 3 Heat 3    
Lindberg, Mikael -71 25.28  PB 3 Heat 2
Lindroth, Ronnie -74 25.39      3 Heat 7    
Wallén, Mattias -72 25.12  PB 3 Heat 9
KS Hernvall, Anna-Lena -71 27.56  [1] PB
400 m KS   Hernvall, Anna-Lena -71 59.33    PB 1 B-final    
800 m MS   Tholander, Jakob -71 2:12.83    PB 3 D-final    
Wallén, Mattias -72 2:04.03  6 C-final
KS Leonard, Julie -59 2:24.39    SB 3 Final    
Unge, Cecilia -71 2:28.56  SB 4 Final
1 500 m MS   Askdal, Håkan -72 4:46.10    PB 6 D-final    
Avramovic, Tomas -74 4:50.77  PB 7 D-final
» Danelius, Johan -68 4:07.87    PB 7 A-final    
Grimheden, Peter -69 4:24.21  PB 1 D-final
Kollberg, Tobias -73 4:15.39  PB 4 C-final
KS Eriksson, Jessica -74 5:46.39    PB 7 B-final    
Pettersson, Karin -75 5:26.26  PB 5 B-final
Not
[1] - Mellantid
 1990-01-21 (sö)  | Triangelspelen, Järfällahallen, Järfälla
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Asplund, Karl -77 9.24    PB 3 Heat 2    
» Dahl, Elias -76 8.37  5 Heat 5
Gyllner, Simon -76 8.67    PB 1 Heat 3    
Peyre, Alexander -76 8.39  PB 2 Heat 4
F16 Berzelius, Nathalie -75 8.92  4 Heat 4
Björk, Lisa -74 8.7m     3 Heat 4    
Engroth, Malin -74 8.72  4 Heat 3
Gullbjörk, Kristin -74 8.92  PB 1 Heat 1
Larsson, Liv -74 8.72    PB 3 Heat 2    
Mattson, Maria -74 8.54  PB 2 Heat 2
F14 Nyström Tholander, Emma -76 8.43  1 Heat 6
Wikblad, Malin -77 9.20    PB 1 Heat 2    
F12 Bergström, Frida -79 9.47  [1] PB 1 Heat 2
Gullberg, Erika -79 11.63  4 Heat 1
Nilsson Sund, Linda -78 10.40      3 Heat 3    
Nilsson, Lina -78 10.18  PB 3 Heat 2
60 m häck (76,2 cm) F14   Ahlqvist, Linda -76 11.07      1 Heat 2    
Höjd F16   Berzelius, Nathalie -75 1.45    PB 5 Final    
Gullbjörk, Kristin -74 1.40  PB 7 Final
Mattson, Maria -74 1.40    PB 6 Final    
F14 Ahlqvist, Linda -76 1.30  PB 9
Längd F16   Björk, Lisa -74 3.67    PB 17      
Engroth, Malin -74 4.47  PB 8 Final
Larsson, Liv -74 4.52  PB 7 Final
Längd (zon) P14   Albrecht, Martin -76 4.21    PB 21      
Andersson, Staffan -77 3.46  30
Asplund, Karl -77 3.76      28      
Gyllner, Simon -76 4.89  PB 6 Final
Kraft, Christer -77 4.30  20
F14 Ahlqvist, Linda -76 4.39    PB 10      
Wikblad, Malin -77 4.37  PB 11
F12 Andersson, Maria -80 2.74  22
Bergström, Frida -79 3.57  PB 14
Kula (4,0 kg) P14   Lindroth, Rickard -77 6.81    PB 12      
Peyre, Alexander -76 8.49  8 Final
Kula (3,0 kg) F14   Nyström Tholander, Emma -76 7.29    PB 8 Final    
Kula (2,0 kg) F12   Andersson, Maria -80 3.48    PB 12      
Bergström, Frida -79 6.85  4 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
 1990-01-20/21 (lö-sö)  | IDM delvis, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22   Hagelqvist, Jonas -71 7.76    PB 4 Heat 3  
Lindberg, Mikael -71 7.89  PB 4 Heat 1
K22 Hernvall, Anna-Lena -71 8.34  PB 4 Heat 3
  8.37      3 Heat B  
Lejdeborn, Lotta -71 8.17  3 Heat 2
Lejdeborn, Lotta -71 8.11  [1] PB 1 Heat B
400 m MS   Andersson, Mikael -65 57.71    SB 2 Heat 2  
Ek, Johan -73 62.29  PB 3 Heat 2
M22 Tholander, Jakob -71 57.43    PB 1 Heat D  
Wagner, Henrik -69 57.17  SB 2 Heat C
800 m MS   Askdal, Håkan -72 2:21.19    PB 4 Heat 2  
Avramovic, Tomas -74 2:23.30  PB 5 Heat 2
Kollberg, Tobias -73 2:09.10    PB 3 Heat 2  
KS Eriksson, Jessica -74 2:38.08  PB 6 Heat 1
Pettersson, Karin -75 2:33.12  5 Heat 1
Längd K22   Hernvall, Anna-Lena -71 5.18    PB 6 Final  
Lejdeborn, Pia -73 4.49  PB 11
Neamié, Therése -70 5.22  PB 4 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 12.39    PB 3 Final  
Bergman, Magnus -74 10.79  PB 7 Final
Enochsson, Magnus -74 12.05    PB 4 Final  
Hellsten, Peter -74 11.70  PB 5 Final
Svensson, Jacob -74 12.72  PB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
 1990-01-18 (to)  | Öppna DM del 1, Bosön, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Andersson, Mikael -65 25.26    SB 3 Heat 2    
Ekblom, Anders -73 24.81  PB 2 Heat 1
» Engström, Fredrik -74 24.95    SB 1 Heat 3    
Enochsson, Magnus -74 25.23  PB 3 Heat 4
Hellsten, Peter -74 25.67  PB 2 Heat 6
Lindroth, Ronnie -74 25.14    PB 3 Heat 5    
KS Ahlholm, Jessica -74 30.09  SB 3 Heat 3
Berzelius, Nathalie -75 29.31  PB 2 Heat 5
Engdahl, Lisa -73 28.33  PB 3 Heat 1
  27.91  [1]     B-heat    
Hernvall, Anna-Lena -71 28.83  [2] SB
27.06  [3] B-heat
» Kapell, Petra -67 28.26  [4]     B-heat    
Larsson, Liv -74 28.36  PB 3 Heat 2
Lejdeborn, Lotta -71 26.87  [5] PB 2 Heat 4
26.45  [1] A-heat
  ej start        B-final    
Lejdeborn, Pia -73 27.92  [6] A-heat
Neamié, Therése -70 26.55  [4] A-heat
Nordh Westerberg, Hanna -73 26.05  [7] PB 1 Heat 6
26.21  1 A-final
  26.25  [3]     A-heat    
Westerberg, Malin -71 27.26  [6] B-heat
400 m MS   Wallén, Mattias -72 53.46    PB 3 Heat 4    
KS Hernvall, Anna-Lena -71 60.23  PB 3 Final
800 m MS » Danelius, Johan -68 1:55.92    PB 2 A-final    
Grimheden, Peter -69 2:08.49  PB 1 C-final
Jacobson, Per-Olof -62 1:56.99    SB 3 A-final    
Ödman, Niklas -64 2:07.22  PB 5 B-final
KS Eriksson, Jessica -74 2:43.45  PB 5 Final
Pettersson, Karin -75 2:34.34  4 Final
1 500 m MS   Edlund, Mats -62 4:11.72    PB 8 A-final    
» Liljebäck, Lars-Erik -58 3:58.18  SB 2 A-final
KS Leonard, Julie -59 4:53.77  PB 2 Final
4 x 200 m KS   Nordh Westerberg, Hanna -73 1:47.17      2 A-heat    
Lejdeborn, Lotta -71
Neamié, Therése -70
Lejdeborn, Pia -73              
Hernvall, Anna-Lena -71 1:50.49  3 B-heat
Engdahl, Lisa -73
» Kapell, Petra -67
Westerberg, Malin -71
Not
[1] - sträcka #2 i 4x200m
[2] - Mellantid
[3] - sträcka #1 i 4x200m
[4] - sträcka #3 i 4x200m
[5] - Klubbrekord i klassen F19
[6] - sträcka #4 i 4x200m
[7] - Klubbrekord i klassen F17
 1990-01-13/14 (lö-sö)  | Lilla Haninge open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16 » Engström, Fredrik -74 7.5m     2 Heat 1  
7.98  SB 4 Semi 1
Hellsten, Peter -74 7.82  PB 3 Heat 2
  7.83      5 Semi 2  
P14 Asplund, Karl -77 9.25  PB 5 Heat 2
» Dahl, Elias -76 8.40  3 Heat 3
  8.33      4 Semi 1  
Lindroth, Rickard -77 9.75  PB 6 Heat 1
F18 Engdahl, Lisa -73 8.47  2 Heat 1
  8.44    PB 4 Final  
F16 Ahlholm, Jessica -74 8.85  PB 4 Heat 2
Berzelius, Nathalie -75 8.88  PB 5 Heat 1
Björk, Lisa -74 8.88    PB 4 Heat 3  
Engroth, Malin -74 8.63  SB 3 Heat 1
F14 Ahlqvist, Linda -76 9.22  PB 5 Heat 3
Säfström, Hanna -76 8.91    PB 4 Heat 2  
Wikblad, Malin -77 9.30  PB 6 Heat 4
F12 Bergström, Frida -79 9.55  2 Heat 3
Bergström, Frida -79 9.51  [1] PB 5 Semi 2  
Gullberg, Erika -79 11.39  PB 5 Heat 2
Nilsson Sund, Linda -78 10.19  PB 3 Heat 1
F10 Andersson, Maria -80 10.89  4 Heat 2
  10.85    PB 6 Semi 2  
Asplund, Kajsa -80 10.5m 3 Heat 4
10.79  PB 6 Semi 1
Bergqvist, Johanna -80 11.5m     5 Heat 1  
Persson, Johanna -80 11.11  PB 4 Heat 3
60 m häck (91,4 cm) P16 » Engström, Fredrik -74 9.47    PB 3 Heat 1  
60 m häck (84 cm) P14   Gårdsäter, Anton -77 11.64    PB 3 Heat 1  
60 m häck (76,2 cm) F16   Berzelius, Nathalie -75 10.50    PB 4 Final  
Larsson, Liv -74 9.58  PB 3 Final
F14 Ahlqvist, Linda -76 11.19  2 Heat 1
11.20  5 Final
Längd (zon) P14   Andersson, Staffan -77 3.59    PB 23    
Asplund, Karl -77 4.10  PB 20
Kraft, Christer -77 4.37    PB 17    
F14 Lundgren, Linda -77 3.93  PB 19
Norberg, Johanna -77 4.16  PB 16
F12 Bergström, Frida -79 3.48    PB 14    
F10 Andersson, Maria -80 2.91  PB 10
Asplund, Kajsa -80 2.83  PB 12
Svensson, Hanna -80 3.00  PB 9
Kula (3,0 kg) F14   Norberg, Johanna -77 6.40    PB 10    
Kula (2,0 kg) F12   Bergström, Frida -79 6.85  [1] PB 5 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
 1989-12-31 (sö)  | The end, Djurgårdshallen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd F16   Engroth, Malin -74 4.36    PB 1      
Kula (3,0 kg) F16   Engroth, Malin -74 7.84    PB 1      
 1989-12-09/10 (lö-sö)  | Luciaspelen, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F14   Nyström Tholander, Emma -76 8.23    PB 1    
800 m P18   Wallén, Mattias -72 2:02.09    PB 4    
F16 Pettersson, Karin -75 2:32.23  PB 1
1 500 m P18   Kollberg, Tobias -73 4:15.4m   PB 3    
Höjd P16 » Attersand, Johan -74 1.75    PB      
Längd P16   Hellsten, Peter -74 5.77    PB      
 1989-11-12 (sö)  | Adventskampen, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14 » Dahl, Elias -76 8.32    PB 1      
F14 Nyström Tholander, Emma -76 8.44  PB 1
600 m F14   Johnsson, Pia -76 1:51.0m   PB 1      
60 m häck (84 cm) P14   Albrecht, Martin -76 11.75    PB 1      
60 m häck (76,2 cm) F14   Ahlqvist, Linda -76 10.99    PB 1      
Stav P14 » Dahl, Elias -76 2.30    PB 1      
Längd (zon) F14   Ahlqvist, Linda -76 4.32    PB 2      
Kula (4,0 kg) P14   Peyre, Alexander -76 8.65    PB 1      
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics