HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-10-25
Ute för 1988 Resultatdatum: 1988-11-05
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1988-11-05 (lö)  | Granbergsvarvet, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Lindkvist, Jan -57 50.36        13 13 km    
Spethz, Stefan -58 50.06  25 13 km
 1988-10-30 (sö)  | Obekräftade resultat
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton KS   Ek, Eva -58 4:32.30      PB   1    
 1988-10-23 (sö)  | Magelungen Runt, Farsta, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Andersson, Rickard -61 1:10.26        16 18,3 km    
Hvitfelt, P-O -23 1:20.44  40 18,3 km
 1988-10-18/22 (ti-lö)  | Kattävling, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 42.60        4 Final ti  
41.54  4 Final
 1988-10-16 (sö)  | Lilla Tullinge-Tumba loppet, Brantbrinks IP, Botkyrka
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Spethz, Stefan -58 15.21        11 4 km    
 1988-10-09 (sö)  | Berlin Marathon, Berlin, Tyskland
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS   Holmgård, Lars -64 2:55.01      PB        
Kingstedt, Anders -59 2:38.01  PB
KS Signahl, Monica -61 2:44.04  PB 1
 1988-10-04 (ti)  | Kasttävling, Sollentunavallen, Sollentua
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 42.58        5      
 1988-10-01/02 (lö-sö)  | HSK Öppet KM 10-kamp, Hässelby IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp MS » Berg, Torbjörn -51 3 602  [1] - SB 7    
100 m 14.2m[253] -
Längd 4.44 [280] -
Kula (7,26 kg) 12.02 [608]
Höjd 1.53 [411] [2] SB
400 m 70.2m[131]
110 m häck (106,7 cm) 24.4m[76] -
Diskus (2,0 kg) 41.04 [686]
Stav 3.11 [384] SB
Spjut (800 gr) 49.97 [588] [2] PB
1 500 m 6:20.9m[185] SB
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[2] - Klubbrekord i klassen M35
 1988-09-25 (sö)  | Borgenloppet, Tierp
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp M45   Hvitfelt, P-O -23 1:00.51        5      
 1988-09-24 (lö)  | ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Näslund, Mikael -71 12.52    +1.5 PB 5 Heat 6    
Ottenfelt, Tobias -72 12.31  +1.5 PB 4 Heat 6
KS Neamié, Therése -70 13.00  +1.1 1 Heat 2
12.91  +3.2 5 sista chansen
400 m MS   Andersson, Mikael -65 54.97      PB 2 Heat 4    
Haeberlien, Christoper -72 55.27  6 Heat 3
Stenberg, Marc -71 52.73      PB 4 Heat 2    
Wagner, Henrik -69 55.91  SB 3 Heat 4
Wallén, Mattias -72 56.21  PB 1 Heat 5
Wallén, Peter -69 54.22  SB 4 Heat 3
1 500 m MS   Forsström, Pontus -72 4:23.41        2 Heat 4    
Johansson, Bengt -59 4:18.45  SB 3 Heat 3
Lindkvist, Jan -57 4:47.39  PB 10 Heat 2
3 000 m KS   Leonard, Julie -59 10:29.10  [1]   SB        
5 000 m MS   Höjgård, Karsten -57 15:26.13  [1]   PB        
KS Leonard, Julie -59 17:37.36  PB 5 Final
10 000 m MS   Ahlgren, Lars Martin -45 brutit          Heat C    
Gyllenstein, Jan -57 brutit  Heat C
Hasselqvist, Nils-Göran -55 31:54.93      SB 5 Heat B    
Höjgård, Karsten -57 31:18.36  PB 1 Heat B
Kingstedt, Anders -59 31:34.79  SB 14 Heat A
Walther, Hugo -57 32:46.32  SB 17 Heat A
Not
[1] - Mellantid
 1988-09-24 (lö)  | Bollmoraloppet, Bollmora, Tyresö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp P19   Gereflod, Mats -69 58.28        1 Klass 8    
 1988-09-24 (lö)  | KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5-kamp MS   Andersson, Mikael -65 1 872  [1] - PB 10      
Längd 5.00 [382] -
Spjut (800 gr) 19.46 [154] PB
200 m 24.5m[628] -
Diskus (2,0 kg) 13.25 [149] PB
1 500 m 5:00.1m[559]     SB        
» Danelius, Johan -68 2 244  [1] - PB 7
Längd 5.66 [514] -
Spjut (800 gr) 22.34 [193] PB
200 m 23.8m[689] -
Diskus (2,0 kg) 17.21 [220] PB
1 500 m 4:48.5m[628]     SB        
Edman, Rickard -68 2 579  [1,2] - PB 3
Längd 6.04 [595] -
Spjut (800 gr) 39.94 [441] PB
200 m 23.0m[763] -
Diskus (2,0 kg) 19.11 [255] PB
1 500 m 5:06.1m[525]     PB        
Elinder, Fredrik -66 2 055  [1] - PB 9
Längd 5.19 [419] -
Spjut (800 gr) 25.84 [241] PB
200 m 26.3m[482] -
Diskus (2,0 kg) 17.52 [226] PB
1 500 m 4:38.9m[687]              
Forss, Michael -62 2 653  [1] - SB 2
Längd 5.63 [508] -
Spjut (800 gr) 32.60 [336] SB
200 m 24.3m[645] -
Diskus (2,0 kg) 23.65 [341] PB
1 500 m 4:18.3m[823]              
Hellberg, Mikael -65 2 275  [1] - PB 6
Längd 5.77 [537] -
Spjut (800 gr) 24.22 [219] PB
200 m 23.9m[681] -
Diskus (2,0 kg) 21.39 [298] PB
1 500 m 5:03.5m[540]     PB        
Kollberg, Jonas -69 2 174  [1] - PB 8
Längd 5.71 [525] -
Spjut (800 gr) 27.12 [259] PB
200 m 25.1m[578] -
Diskus (2,0 kg) 20.28 [277] PB
1 500 m 5:04.3m[535]     SB        
Wagner, Henrik -69 2 416  [1] - PB 4
Längd 5.32 [445] -
Spjut (800 gr) 36.98 [399] SB
200 m 25.8m[521] -
Diskus (2,0 kg) 25.05 [368] PB
1 500 m 4:39.5m[683]     SB        
Wallén, Peter -69 2 347  [1] - PB 5
Längd 4.91 [365] -
Spjut (800 gr) 35.40 [376] PB
200 m 24.9m[594] -
Diskus (2,0 kg) 22.10 [312] PB
1 500 m 4:36.9m[700]     SB        
Wikström, Johan -59 3 222  [1] - PB 1
Längd 6.32 [657] -
Spjut (800 gr) 47.80 [556] SB
200 m 22.5m[810] -
Diskus (2,0 kg) 34.27 [549] SB
1 500 m 4:44.8m[650] PB
5-kamp P18   Bivstedt, Niklas -71 1 813  [1] - PB 3      
Längd 4.98 [378] -
Spjut (800 gr) 30.12 [301] [3] PB
200 m 27.0m[430] -
Diskus (1,75 kg) 18.32 [241] PB
1 500 m 5:17.6m[463]     SB        
Ekblom, Örjan -71 2 409  [1] - PB 1
Längd 5.20 [421] -
Spjut (800 gr) 22.10 [190] PB
200 m 23.4m[726] -
Diskus (1,75 kg) 25.04 [368] PB
1 500 m 4:36.2m[704]     PB        
Lindberg, Mikael -71 1 747  [1] - PB 4
Längd 5.07 [396] -
Spjut (800 gr) ej res 
200 m 25.2m[569] -
Diskus (1,75 kg) 16.30 [204] PB
1 500 m 4:56.9m[578]     PB        
Stenberg, Marc -71 2 181  [1] - PB 2
Längd 5.36 [453] -
Spjut (800 gr) 22.06 [189] PB
200 m 23.4m[726] -
Diskus (1,75 kg) 21.04 [292] PB
1 500 m 5:06.8m[521] PB
5-kamp P16   Forsström, Pontus -72 1 966  [1] - PB 2      
Längd 4.82 [348] -
Spjut (600 gr, f 1999) 26.36 [248] PB
200 m 27.0m[430] -
Diskus (1,5 kg) 17.44 [224] PB
1 500 m 4:34.4m[716]              
Wallén, Mattias -72 2 065  [1] - PB 1
Längd 5.12 [405] -
Spjut (600 gr, f 1999) 24.54 [223] PB
200 m 24.9m[594] -
Diskus (1,5 kg) 18.72 [248] PB
1 500 m 4:54.0m[595] PB
5-kamp P14 » Engström, Fredrik -74 1 789  [1] - PB 3      
Längd (zon) 5.20 [421] -
Diskus (1,0 kg) 32.24 [509] PB
200 m 25.09 [598] -
Spjut (600 gr, f 1999) ej res 
1 500 m 6:00.69 [261]     PB        
Enochsson, Magnus -74 2 116  [1] - PB 2
Längd (zon) 5.56 [494] -
Diskus (1,0 kg) 24.56 [359]
200 m 25.0m[586] -
Spjut (600 gr, f 1999) 25.94 [243]
1 500 m 5:23.1m[434]     PB        
Forsström, Carl -74 1 359  [1] - PB 5
Längd (zon) 4.75 [335] -
Diskus (1,0 kg) 16.00 [198] PB
200 m 30.3m[221] -
Spjut (600 gr, f 1999) 28.28 [275] PB
1 500 m 5:44.59 [330]     PB        
Kågegård, Andreas -74 1 463  [1] - PB 4
Längd (zon) 4.66 [319] -
Diskus (1,0 kg) 20.30 [278] PB
200 m 28.1m[354] -
Spjut (600 gr, f 1999) 19.06 [149] PB
1 500 m 5:37.6m[363]     PB        
» Munkhammar, Viktor -74 2 345  [1] - PB 1
Längd (zon) 5.08 [398] -
Diskus (1,0 kg) 29.64 [457] PB
200 m 26.0m[505] -
Spjut (600 gr, f 1999) 29.04 [286]
1 500 m 4:37.0m[699] PB
5-kamp F18   Hernvall, Anna-Lena -71 1 591  [1] - PB        
Längd 4.86 [522] -
Spjut (600 gr, f 1999) 17.54 [243]
200 m 27.7m[636] -
Diskus (1,0 kg) 15.02 [190] SB
1 500 m brutit               
Neamié, Therése -70 2 153  [1] - PB 1
Längd 4.56 [443] -
Spjut (600 gr, f 1999) 19.52 [280] PB
200 m 26.1m[768] -
Diskus (1,0 kg) 21.96 [313] PB
1 500 m 6:26.4m[349] PB
5-kamp F12   Ahlqvist, Linda -76 1 502    - PB 1      
Längd (zon) 4.28 [374] -
Spjut (400 gr) 14.50 [187] PB
200 m 30.9m[405] -
Diskus (0,6 kg) 18.28 [247] PB
1 500 m 6:40.6m[289] PB
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[2] - Klubbrekord i klassen M22
[3] - Klubbrekord i klassen P17
 1988-09-21 (on)  | Studenternas Höstpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Andersson, Mikael -65 24.53    -   4 Heat 2    
Wikström, Johan -59 22.87  - 1 Heat 3
800 m MS   Hollsten, Christian -68 2:05.40        3 Heat 2    
Wallén, Peter -69 2:01.65  7 Heat 1
5 000 m MS   Johansson, Bengt -59 brutit               
Längd MS   Edman, Rickard -68 5.96    -   5 Final    
Kula (7,26 kg) MS   Edman, Rickard -68 8.26      PB 6 Final    
 1988-09-19 (må)  | Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m P12   Albrecht, Martin -76 1:56.6m     PB 1      
Andersson, Staffan -77 2:26.5m PB 12
Asplund, Karl -77 2:25.7m     PB 10      
Beyer, Adam -76 2:26.3m PB 11
Engel, Mikael -76 2:17.99  PB 5
Gyllner, Simon -76 2:22.9m     PB 7      
Gårdsäter, Anton -77 2:04.1m PB 3
Kraft, Christer -77 2:24.3m PB 8
Lindroth, Rickard -77 2:10.1m     PB 4      
Ljungholm, Jimmy -76 2:48.8m PB 13
Stenö, Martin -76 2:19.8m PB 6
Wallenman, Erik -77 2:02.8m [1] PB 2
  2:02.8m       2      
F12 Ahlqvist, Linda -76 2:10.5m PB 2
Carlselius, Linda -76 2:22.3m PB 6
Johnsson, Pia -76 2:03.9m     PB 1      
Lundgren, Linda -77 2:45.4m 7
Printz, Karin -76 2:12.5m PB 3
Sjöström, Hanna -76 2:14.6m PB 4
60 m häck (76,2 cm) P12   Albrecht, Martin -76 12.6m   -   1      
Andersson, Staffan -77 16.6m - 12
Asplund, Karl -77 13.8m   -   5      
Beyer, Adam -76 13.8m - 5
Engel, Mikael -76 13.89  - 5
Gyllner, Simon -76 14.1m   -   10      
Gårdsäter, Anton -77 13.1m - 3
Kraft, Christer -77 14.2m - 11
Lindroth, Rickard -77 13.0m   -   2      
Ljungholm, Jimmy -76 13.9m - 8
Stenö, Martin -76 13.6m - 4
Wallenman, Erik -77 14.0m   -   9      
F12 Ahlqvist, Linda -76 12.6m - 1
Carlselius, Linda -76 13.1m - 4
Di Francesco, Michaela -76 13.7m   -   6      
Hall, Elin -76 12.8m - 2
Högberg, Lina -76 13.7m - 6
Johnsson, Pia -76 12.8m   -   2      
Lundgren, Linda -77 15.2m - 10
Norberg, Johanna -77 13.8m - 9
Printz, Karin -76 13.1m   -   4      
Råhnlund, Sara -76 13.7m - 6
Sjöström, Hanna -76 15.5m - 11
80 m häck (84 cm) P14 » Attersand, Johan -74 14.0m   -   2      
Bergman, Magnus -74 15.5m - 4
» Engström, Fredrik -74 15.6m   -   6      
Enochsson, Magnus -74 14.4m - 3
Jansson, Marcus -74 15.5m - 4
» Munkhammar, Viktor -74 12.5m   -   1      
Severin, Fredrik -74 15.8m - 7
Söderqvist, Patrik -74 16.8m - 8
80 m häck (76,2 cm) F15   Lindqvist, Britt -73 14.2m   -          
F14 Abrahamsson, Linda -75 15.3m - 3
Ahlholm, Jessica -74 14.29    -   1      
Björk, Lisa -74 15.0m - 2
Fogelgren, Madelene -75 17.1m - 5
Gullbjörk, Kristin -74 15.3m - 3
Tresteg F15   Lindqvist, Britt -73 9.08    -          
Tresteg (zon) P14 » Attersand, Johan -74 10.48    -   4      
Bergman, Magnus -74 10.00  - 5
» Engström, Fredrik -74 10.78    -   3      
Enochsson, Magnus -74 11.80  - 1
Jansson, Marcus -74 9.66  - 6
Svensson, Jacob -74 10.95    -   2      
P12 Albrecht, Martin -76 8.40  - 1
Gyllner, Simon -76 7.65  - 2
Gårdsäter, Anton -77 7.20    -   6      
Lindroth, Rickard -77 7.50  - 3
Ljungholm, Jimmy -76 7.50  - 3
Wallenman, Erik -77 8.20  [1] -   2      
F14 Abrahamsson, Linda -75 8.78  [2] - 2
Ahlholm, Jessica -74 8.50  - 3
Björk, Lisa -74 9.08    -   1      
Fogelgren, Madelene -75 7.58  - 5
Gullbjörk, Kristin -74 8.30  - 4
F12 Ahlqvist, Linda -76 8.62    -   1      
Carlselius, Linda -76 8.08  - 4
Di Francesco, Michaela -76 7.25  - 7
Hall, Elin -76 6.96    -   9      
Högberg, Lina -76 8.28  - 2
Johnsson, Pia -76 8.21  - 2
Lundgren, Linda -77 6.55  [3] -   11      
Norberg, Johanna -77 6.39  - 13
Primér, Anna-Karin -76 6.41  - 12
Printz, Karin -76 8.00    -   5      
Råhnlund, Sara -76 6.85  - 10
Sjöström, Hanna -76 7.52  - 6
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Bergman, Magnus -74 33.62        1      
» Engström, Fredrik -74 25.52  4
Enochsson, Magnus -74 25.94      PB 3      
Jansson, Marcus -74 24.16  5
» Munkhammar, Viktor -74 30.88  2
Severin, Fredrik -74 15.78      PB 8      
Svensson, Jacob -74 18.20  PB 7
Söderqvist, Patrik -74 20.02  PB 6
Spjut (400 gr) P12   Albrecht, Martin -76 22.46      PB 1      
Andersson, Staffan -77 12.48  PB 10
Asplund, Karl -77 12.34      PB 11      
Beyer, Adam -76 20.54  PB 3
Engel, Mikael -76 15.00  PB 8
Gyllner, Simon -76 17.12      PB 6      
Gårdsäter, Anton -77 18.84  PB 5
Lindroth, Rickard -77 20.10  [1] PB 4
Ljungholm, Jimmy -76 21.54      PB 2      
Stenö, Martin -76 13.44  PB 9
Wallenman, Erik -77 16.94  PB 7
F14 Abrahamsson, Linda -75 17.38      PB 1      
Ahlholm, Jessica -74 15.88  PB 2
Björk, Lisa -74 12.44  4
Fogelgren, Madelene -75 10.12      PB 5      
Gullbjörk, Kristin -74 12.56  3
F12 Ahlqvist, Linda -76 14.40  PB 1
Di Francesco, Michaela -76 7.34      PB 9      
Engström, Ulrika -76 8.90  PB 7
Hall, Elin -76 9.90  PB 6
Johnsson, Pia -76 10.34      PB 5      
Lundgren, Linda -77 6.82  PB 11
Norberg, Johanna -77 6.94  PB 10
Primér, Anna-Karin -76 8.28      PB 8      
Printz, Karin -76 12.84  PB 2
Råhnlund, Sara -76 11.62  PB 3
Sjöström, Hanna -76 10.40  PB 4
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P11
[2] - Klubbrekord i klassen F13
[3] - Klubbrekord i klassen F11
 1988-09-18 (sö)  | Bellmansstafetten, Stora skuggan, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Lag Terräng MS    {Hammarby IF lag 1} [1] 1:00.09        1      
 {Hammarby IF lag 2} [1] 1:03.32        5      
KS  {Hammarby IF} [1] 1:14.06  1
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 1988-09-16/18 (fr-sö)  | Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F18   Neamié, Therése -70 13.36    -1.8   4 Heat 1  
13.22  +0.4 7 Semi 2
200 m F15   Nordh Westerberg, Hanna -73 27.68    -2.5   3 Heat 3 fr  
400 m P17   Ekblom, Örjan -71 53.87        5 Heat 2 fr  
800 m P19   Wallén, Peter -69 2:01.92        5 Heat 3  
P16 Haeberlien, Christoper -72 2:05.16  6 Heat 2 fr
F17 Unge, Cecilia -71 2:22.52  PB 6 Heat 2
1 500 m P16   Forsström, Pontus -72 4:21.50      PB 12 Final  
F17 Unge, Cecilia -71 4:58.32  PB 9 Final fr
300 m häck (76,2 cm) F17   Hernvall, Anna-Lena -71 49.59        4 Heat 1  
Längd F18   Neamié, Therése -70 4.91    +1.9   17    
 1988-09-17 (lö)  | LEVER-spelen, Rosvalla IP, Nyköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Edman, Rickard -68 11.77    +1.4 PB 6 Heat 2    
400 m MS   Edman, Rickard -68 52.08      PB 6 A-final    
5 000 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 14:44.45      PB 2 Final    
» Liljebäck, Lars-Erik -58 14:43.72  1 Final
Kula (4,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 13.07        1 Final    
Diskus (1,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 32.48        3 Final    
 1988-09-17 (lö)  | LUGI-milen, Lund
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Höjgård, Karsten -57 31.55      SB 1      
 1988-09-03/14 (lö-on)  | Kasttävlingar, Hässelby IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 41.84        2 Final  
40.74  3 Final on
 1988-09-11 (sö)  | Värmdöloppet, Värmdö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp M22   Andersson, Michael -69 42.22        2      
Sjögren, Göran -69 44.51  5
M65 Hvitfelt, P-O -23 1:21.19  7
 1988-09-10/11 (lö-sö)  | Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Petersson, Thomas -65 12.37    +4.0   5 Heat 3  
200 m MS   Andersson, Mikael -65 24.51    +1.5 SB 2 F.final  
Edman, Rickard -68 23.57  +0.4 7 A-final
400 m MS   Andersson, Mikael -65 55.53        6 C-final  
» Danelius, Johan -68 58.00  [1]
Wallén, Peter -69 54.60  4 C-final
800 m MS » Danelius, Johan -68 1:57.18        8 A-final  
Elinder, Fredrik -66 2:06.56  SB 1 D-final
Hollsten, Christian -68 2:07.33        11 B-final  
Lawesson, Weine -68 2:15.80  8 D-final
Nylander, Anders -52 2:06.79  SB 2 D-final
Wallén, Peter -69 2:01.05  SB 5 B-final
1 500 m MS   Johansson, Bengt -59 4:27.11      SB 3 B-final  
Walther, Hugo -57 4:08.96  5 A-final
KS Dieng, Sussi -58 4:38.33      SB 2 A-final  
Leonard, Julie -59 4:56.78  4 A-final
Not
[1] - Mellantid
 1988-09-10/11 (lö-sö)  | Riksicaden, Sportcentrum, Norrtälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P14 » Munkhammar, Viktor -74 2:17.37        5 Heat 2  
80 m häck (84 cm) P14   Enochsson, Magnus -74 12.64    -1.6 PB 5 Final  
12.64  -0.4 4 Heat 1
Höjd F14   Mattson, Maria -74 1.45        11    
Stav P14   Avramovic, Tomas -74 2.40      PB 7 Final  
Längd (zon) P14   Enochsson, Magnus -74 5.51    +0.7 PB 11    
Tresteg (zon) P14 » Engström, Fredrik -74 10.11    +0.7   16    
Enochsson, Magnus -74 12.02  +3.9 6 Final
11.75  +2.0
Kula (4,0 kg) P14 » Engström, Fredrik -74 10.15        18    
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Bergman, Magnus -74 33.72        18    
 1988-09-10 (lö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Ahlbrecht, Martin -76 9.8m   -   5 Heat 3    
Engel, Mikael -76 9.8m - 5 Heat 1
Gyllner, Simon -76 9.7m   -   3 Heat 2    
P11 Andersson, Staffan -77 10.6m - 7 Heat 2
Asplund, Karl -77 9.6m - 3 Heat 1
  9.4m   -   4 Final    
Gårdsäter, Anton -77 10.3m - 7 Heat 1
F12 Ahlqvist, Linda -76 9.6m - 4 Heat 2
Nyström Tholander, Emma -76 8.9m - 3 Heat 1
8.7m - 2 Final
80 m F13   Fogelgren, Madelene -75 12.6m   -   4 Final    
800 m P12   Ahlbrecht, Martin -76 2:39.0m     PB 4 Final    
Beyer, Adam -76 3:20.1m PB 12 Final
Engel, Mikael -76 3:18.5m     PB 11 Final    
Gyllner, Simon -76 3:05.4m PB 10 Final
P11 Andersson, Staffan -77 3:14.19  PB 8 Final
Asplund, Karl -77 3:06.6m     PB 7 Final    
F13 Fogelgren, Madelene -75 2:52.3m PB 2 Final
Höjd P12   Beyer, Adam -76 1.20      PB 8 Final    
Gyllner, Simon -76 1.15  1 Final
Längd (zon) P12   Ahlbrecht, Martin -76 3.90    -   7 Final    
Beyer, Adam -76 3.07  - 21
Engel, Mikael -76 3.57    -   15      
Gyllner, Simon -76 3.22  - 20
P11 Andersson, Staffan -77 3.10  - 15
Asplund, Karl -77 3.40    -   13      
Gårdsäter, Anton -77 3.42  - 11
F12 Ahlqvist, Linda -76 4.05  - 6 Final
Kula (3,0 kg) P12   Beyer, Adam -76 7.05      PB 5 Final    
Engel, Mikael -76 6.37  PB 8 Final
Kula (2,0 kg) P11   Gårdsäter, Anton -77 6.25      PB 6 Final    
F12 Ahlqvist, Linda -76 7.41  PB 6 Final
Nyström Tholander, Emma -76 7.93  PB 4 Final
 1988-09-10 (lö)  | Enhörnaloppet, Enhörna, Södertälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Kingstedt, Anders -59 48.44        8 Elit 15 km    
M40 Ahlgren, Lars Martin -45 54.29  5 M40 15 km
 1988-09-10 (lö)  | John Blundloppet, ??
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Edlund, Mats -62 18.17        6      
Jacobson, Per-Olof -62 17.45  4
» Liljebäck, Lars-Erik -58 17.39        3      
Lindkvist, Jan -57 20.39  36
» Skjutar, Arne -58 17.26  2
 1988-08-23/09-08 (ti-to)  | JDM-UDM, Torvalla IP, Handen - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M22   Edman, Rickard -68 11.89    +0.4   5 Heat 1 ti  
11.79  -0.1 PB 6 Final ti
P18 Ekblom, Örjan -71 12.24    +0.3   6 Heat 3 to  
Neuman, Johan -71 12.0m +0.3 6 Heat 1 to
Stenberg, Marc -71 12.15  +0.8 7 Heat 2 to
P16 Burman, Markus -73 12.45    +0.1 PB 5 Heat 3 on  
Ottenfelt, Tobias -72 12.41  +0.1 5 Heat 2 on
K22 » Kapell, Petra -67 13.42  +0.2 SB 7 Final ti
F19 Neamié, Therése -70 13.10  +0.2 PB 3 Final ti
F18 Neamié, Therése -70 13.17  +0.2 2 Heat 1 ti
  13.10    +0.2   3 Final ti  
F16 Engdahl, Lisa -73 14.18  +0.3 7 Heat 2 on
Lejdeborn, Pia -73 14.25  +0.2 7 Heat 3 on
200 m M22   Edman, Rickard -68 23.56    +0.4 PB 3 Heat 1 ti  
P18 Borg, Thomas -70 23.76  +0.3 SB 3 Heat 2 ti
  24.36    +0.3   5 B-final ti  
Burman, Tomas -71 22.37  - 5 Heat 2 on
Ekman, Mikael -71 25.21  +0.2 PB 5 Heat 3 ti
Neuman, Johan -71 24.68    +0.2   5 Heat 5 ti  
Näslund, Mikael -71 25.69  +0.2 PB 6 Heat 4 ti
Stenberg, Marc -71 24.06  -0.1 4 Heat 1 ti
  24.33    +0.2   4 C-final ti  
P16 Haeberlien, Christoper -72 25.17  +0.7 PB 3 Heat 4 on
Ottenfelt, Tobias -72 25.19  +0.5 PB 5 Heat 3 on
Wallén, Mattias -72 25.72    +0.7   5 Heat 2 on  
K22 » Kapell, Petra -67 27.73  +0.3 5 Final ti
F18 Hernvall, Anna-Lena -71 27.9m +0.4 4 Heat 2 ti
F16 Lejdeborn, Pia -73 28.84    +0.5 PB 3 Heat 2 to  
Nordh Westerberg, Hanna -73 26.87  +0.2 3 Heat 1 to
ej start  B-final to
400 m M22 » Danelius, Johan -68 51.43      SB 2 Final to  
51.93  1 Heat 1 to
Edman, Rickard -68 52.43  PB 3 Final to
  53.48        1 Heat 2 to  
Hollsten, Christian -68 53.21  SB 3 Heat 3 to
Wagner, Henrik -69 56.19  SB 5 Heat 3 to
Wallén, Peter -69 54.49      SB 4 Heat 1 to  
P18 Stenberg, Marc -71 53.17  PB 3 Heat 3 on
800 m M22 » Danelius, Johan -68 2:02.76      SB 4 Final ti  
Elinder, Fredrik -66 2:08.29  SB 12 Final ti
Gereflod, Mats -69 2:03.45        5 Final ti  
Wallén, Peter -69 2:04.18  SB 8 Final ti
P18 Lindberg, Mikael -71 2:11.24  PB 3 C-final to
P16 Forsström, Pontus -72 2:14.23        6 B-final on  
Haeberlien, Christoper -72 2:06.88  6 A-final to
F18 Unge, Cecilia -71 2:24.12  PB 1 Final ti
1 500 m M22   Elinder, Fredrik -66 4:22.57      SB 12 Final to  
Sjögren, Göran -69 4:19.35  PB 10 Final to
F18 Unge, Cecilia -71 5:03.36  1 Final ti
5 000 m M22   Elinder, Fredrik -66 17:01.16      PB 9 Final to  
Gereflod, Mats -69 15:54.88  PB 4 Final to
1 500 m h (91,4 cm) P16   Forsström, Pontus -72 4:52.49      PB 4 Final on  
2 000 m h (91,4 cm) M22   Sjögren, Göran -69 6:37.70      SB 4 Final on  
100 m häck (76,2 cm) F16   Lindqvist, Britt -73 brutit          Heat 2 on  
300 m häck (76,2 cm) P16   Ottenfelt, Tobias -72 44.84      PB 3 Heat 1 ti  
Wallén, Mattias -72 44.66  PB 5 Heat 2 ti
F18 Hernvall, Anna-Lena -71 48.99  3 Heat 1 ti
  49.0m       4 Final ti  
F16 Engdahl, Lisa -73 53.89  4 Heat 1 ti
400 m häck (76,2 cm) K22 » Kapell, Petra -67 65.55        1 Final to  
Höjd F18   Hernvall, Anna-Lena -71 1.45        6 Final on  
Längd F18   Hernvall, Anna-Lena -71 4.87    +0.3   2 Final on  
F16 Lejdeborn, Pia -73 4.16  +0.2 10 ti
Lindqvist, Britt -73 3.98  -0.7 12 ti
Diskus (1,0 kg) F16   Engdahl, Lisa -73 21.28      PB 4 Final on  
 1988-09-03/04 (lö-sö)  | DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   von Sydow, Erik -76 9.32    -0.4 PB 2 Heat 2  
9.65  -1.0 5 B-final
F12 Ahlqvist, Linda -76 9.62  -1.0 5 Heat 1
80 m P14 » Engström, Fredrik -74 10.29    +0.6 PB 2 Heat 3  
Enochsson, Magnus -74 10.72  -2.6 2 Heat 1
» Munkhammar, Viktor -74 10.8m   -1.9   4 Heat 6  
F14 Ahlholm, Jessica -74 12.25  -2.3 5 Heat 3
Björk, Lisa -74 12.03  -1.1 5 Heat 4
Mattson, Maria -74 11.61  -1.1 2 Heat 4
11.39  -2.4 2 B-final
800 m P14   Severin, Fredrik -74 2:24.16      PB 2 C-final  
F12 Johnsson, Pia -76 2:42.55  7 A-final
80 m häck (76,2 cm) P14   Enochsson, Magnus -74 12.69    -2.6   7 A-final  
12.50  +1.4 PB 2 Heat 1
» Munkhammar, Viktor -74 12.65  -2.6 6 A-final
  12.50    +1.5 PB 3 Heat 2  
F14 Ahlholm, Jessica -74 14.7m +4.2 6 Heat 3
14.76  +0.5 PB 6 B-final
Gullbjörk, Kristin -74 14.9m   +0.9   6 Heat 2  
Mattson, Maria -74 15.36  +0.7 PB 7 Heat 1
Höjd P12   Gårdsäter, Anton -77 1.25        16    
von Sydow, Erik -76 1.30  PB 12
F14 Gullbjörk, Kristin -74 1.38        11    
Mattson, Maria -74 1.44  6 Final
Stav P14   Avramovic, Tomas -74 2.30        6 Final  
Längd (zon) P14   Enochsson, Magnus -74 5.74    -   4 Final  
P12 von Sydow, Erik -76 3.67  - 18
F14 Björk, Lisa -74 4.16    -   21    
Mattson, Maria -74 4.43  - 15
F12 Ahlqvist, Linda -76 3.97  - 12
Johnsson, Pia -76 3.99  - 10
Tresteg (zon) P14 » Engström, Fredrik -74 10.73    +1.4 PB 10    
Enochsson, Magnus -74 11.94  +1.9 PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Engström, Fredrik -74 11.09      PB 4 Final  
Diskus (1,0 kg) P14   Holmgren, Martin -74 16.94      PB 19    
Diskus (0,6 kg) F14   Ahlholm, Jessica -74 18.38      PB 14    
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Bergman, Magnus -74 35.52      PB 13    
 1988-09-03 (lö)  | Eskilstunaspelen, Tunavallen, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Andersson, Mikael -65 24.77    +0.7 SB 5 B-final    
Wallén, Mattias -72 25.63  +0.7 6 B-final
KS Lejdeborn, Pia -73 29.26    -0.3   6 Final    
Nordh Westerberg, Hanna -73 27.26  -0.3 4 Final
1 000 m MS   Haeberlien, Christoper -72 2:48.26      PB 4 Final    
Wallén, Peter -69 2:50.7m SB 15 Final
3 000 m MS   Lawesson, Weine -68 9:50.7m     PB 17 B-final    
Sjögren, Göran -69 9:32.60  SB 9 B-final
» Skjutar, Arne -58 8:41.30        5 A-final    
Spethz, Stefan -58 9:49.7m PB 16 B-final
Walther, Hugo -57 8:42.34  7 A-final
 1988-08-31 (on)  | Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Andersson, Mikael -65 12.25    +0.2 PB 3 Heat 1    
Hellberg, Mikael -65 12.03  -0.2 PB 7 Heat 3
Neuman, Johan -71 12.22    +0.2   1 Heat 1    
Petersson, Thomas -65 12.54  -0.2 PB 8 Heat 3
Wallén, Peter -69 12.67  +0.2 PB 4 Heat 1
KS Hernvall, Anna-Lena -71 13.74    +1.4   5 Heat 1    
Neamié, Therése -70 13.00  +1.4 PB 1 Heat 1
300 m MS   Andersson, Mikael -65 38.69      PB 2 Heat 1    
Burman, Tomas -71 39.62  PB 3 Heat 1
Hellberg, Mikael -65 36.62      PB 3 Heat 4    
Stenberg, Marc -71 38.29  PB 5 Heat 3
Wagner, Henrik -69 39.95  SB 5 Heat 2
Wallén, Mattias -72 39.64      PB 4 Heat 2    
Wallén, Peter -69 38.67  PB 3 Heat 2
KS Hernvall, Anna-Lena -71 44.66  SB 3 Heat 1
» Kapell, Petra -67 43.34      SB 4 Heat 2    
Neamié, Therése -70 42.26  PB 1 Heat 1
Unge, Cecilia -71 45.46  PB 4 Heat 1
1 000 m MS   Elinder, Fredrik -66 2:43.99      PB 6 Heat 2    
Johansson, Bengt -59 2:44.51  PB 2 Heat 1
Nylander, Anders -52 2:45.88      PB 5 Heat 1    
KS Dieng, Sussi -58 3:01.58  SB 1 Final
Leonard, Julie -59 3:06.73  PB 2 Final
3 000 m h (91,4 cm) MS   Gereflod, Mats -69 9:58.32  [1]   PB 5 Final    
Kingstedt, Anders -59 9:26.92  1 Final
Walther, Hugo -57 9:51.64  PB 4 Final
400 m häck (76,2 cm) KS » Kapell, Petra -67 66.73        2 Final    
Höjd KS   Unge, Cecilia -71 ej res               
Spjut (800 gr) MS » Berg, Torbjörn -51 49.66  [2]   PB 6 Final    
Wagner, Henrik -69 31.70  SB 7 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Klubbrekord i klassen M35
 1988-08-30 (ti)  | Svenskt Grand Prix Final, Tingvalla IP, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 3:49.67        10 A-final    
 1988-08-28 (sö)  | Hellas Ungdomsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F12   Johnsson, Pia -76 9.42    -0.9 PB 2 Heat 3    
80 m P14   Bergman, Magnus -74 11.70    -0.6 PB 5 Heat 2    
» Engström, Fredrik -74 10.45  -0.6 2 Heat 2
10.44  +0.6 5 Final
100 m P18   Ekblom, Örjan -71 12.22    -0.8   4 Heat 2    
Ekman, Mikael -71 12.51  -0.8 PB 5 Heat 2
Näslund, Mikael -71 12.67  -0.8 PB 6 Heat 2
200 m M22   Stenberg, Marc -71 23.65    +1.4 PB 4 Heat 1    
K22 » Kapell, Petra -67 27.31  -0.1 SB 4 Final
F18 Neamié, Therése -70 26.91    -0.1 PB 3 Final    
F15 Lejdeborn, Pia -73 28.87  +1.0 PB 5 Heat 3
Nordh Westerberg, Hanna -73 26.32  +1.0 PB 1 Heat 3
300 m P16   Ottenfelt, Tobias -72 40.34      PB 3 Heat 2    
400 m P18   Bivstedt, Niklas -71 60.48      PB 5 Final    
K22 » Kapell, Petra -67 60.67  PB 3 Final
800 m M22 » Danelius, Johan -68 1:56.53      SB 7 Heat 1    
Elinder, Fredrik -66 2:08.28  SB 9 Heat 2
Gereflod, Mats -69 2:01.71      PB 2 Heat 2    
Lawesson, Weine -68 brutit  Heat 2
Sjögren, Göran -69 2:03.57  PB 4 Heat 2
Wallén, Peter -69 brutit          Heat 2    
P14 Severin, Fredrik -74 2:30.94  PB 5 Heat 1
F12 Johnsson, Pia -76 2:42.31  PB 3 Final
1 500 m P16   Haeberlien, Christoper -72 4:33.22      PB 6 Final    
Längd F18   Neamié, Therése -70 5.30    +0.2 PB 2 Final    
Längd (zon) P14 » Engström, Fredrik -74 4.95    +0.3 PB 7 Final    
F12 Johnsson, Pia -76 3.79  -0.7 9
Kula (4,0 kg) P14 » Engström, Fredrik -74 11.08      PB 1 Final    
 1988-08-27/28 (lö-sö)  | Ungdomstävling, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F14   Björk, Lisa -74 11.69    -0.8 PB 4 Final  
Mattson, Maria -74 11.55  -0.8 3 Final
800 m P14   Avramovic, Tomas -74 2:24.03      PB 5 Final  
» Munkhammar, Viktor -74 2:14.37  PB 1 Final
F14 Mattson, Maria -74 2:38.79  PB 2 Final
80 m häck (84 cm) P14   Enochsson, Magnus -74 12.77    -0.1 PB 3 Final  
» Munkhammar, Viktor -74 12.65  -0.1 PB 2 Final
 1988-08-25 (to)  | Wexio Games GP, Värendsvallen, Växjö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 3:49.10        10 A-final    
3 000 m KS   Signahl, Monica -61 9:36.73        6 Final    
3 000 m h (91,4 cm) MS   Kingstedt, Anders -59 9:32.84        11 Final    
 1988-08-19/21 (fr-sö)  | Veteran-SM, Strandvallen, Ljusdal - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Kula (12,0 kg) M35 » Berg, Torbjörn -51 12.06      SB 3 Final  
Diskus (2,0 kg) M35 » Berg, Torbjörn -51 44.30      SB 3 Final  
 1988-08-20 (lö)  | Lady Lufsen, Sandviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) KS   Leonard, Julie -59 38.24        1      
 1988-08-20 (lö)  | Oxelöloppet, Oxelösund
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Kingstedt, Anders -59 32.16      PB 9      
KS Signahl, Monica -61 35.10  2
 1988-08-20 (lö)  | Knalleloppet, Borås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Höjgård, Karsten -57 1:08.55      PB 8      
 1988-08-20 (lö)  | Kungsholmen Runt, Stockholm Kungsholmen, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton KS   Friström, Kajsa -65 1:31.01        1      
 1988-08-19 (fr)  | Resultatlista saknas, Enskede IP, Stockholm
  Det finns ingen resultatlista
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m F11   Lundgren, Linda -77 2:45.4m     PB        
 1988-08-13/14 (lö-sö)  | Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Albrecht, Martin -76 9.95    -1.0 PB 7 Heat 2  
P11 Gårdsäter, Anton -77 10.16  -0.7 PB 5 Heat 2
Kapell, Tony -77 10.13    -0.5 PB 6 Heat 3  
Lindroth, Rickard -77 10.09  -0.9 PB 5 Heat 1
Nyström, Mikael -77 10.74  -0.7 PB 6 Heat 2
F12 Johnsson, Pia -76 9.66  0.0 PB 4 Heat 3
80 m P14 » Engström, Fredrik -74 10.40    +0.4 PB 1 Heat 4  
10.49  0.0 7 Final
Enochsson, Magnus -74 10.29  +2.3 5 Heat 1
  10.47    0.0 PB 6 Final  
Lindroth, Ronnie -74 11.07  +1.2 PB 4 Heat 3
Severin, Fredrik -74 11.97  +0.4 PB 4 Heat 2
F14 Ahlholm, Jessica -74 11.95    0.0 PB 6 Heat 2  
Björk, Lisa -74 11.95  0.0 PB 5 Heat 1
Mattson, Maria -74 11.28  +1.6 PB 1 Heat 3
11.35  +0.6 7 Final
100 m P18   Ekblom, Örjan -71 11.95    +0.9 PB 5 Heat 1  
12.09  -1.1 5 Final
Neuman, Johan -71 12.42  -0.7 4 Heat 2
  12.24    -1.1   8 Final  
Stenberg, Marc -71 11.95  +0.9 PB 4 Heat 1
12.08  -1.1 4 Final
P16 Ottenfelt, Tobias -72 12.34    +1.5 PB 2 Heat 4  
F18 Blomstedt, Maria -71 13.61  -1.6 2 Final
Neamié, Therése -70 13.42  -1.6 1 Final
F16 Lejdeborn, Pia -73 14.23    +0.5 PB 4 Heat 1  
Nordh Westerberg, Hanna -73 13.10  +0.5 PB 1 Heat 2
13.10  +1.1 2 Final
400 m P18   Burman, Tomas -71 55.31      PB 5 Final  
Ekblom, Örjan -71 53.65  2 Final
Neuman, Johan -71 56.13        6 Final  
Stenberg, Marc -71 54.70  3 Final
P16 Forsström, Pontus -72 59.92  PB 6 Final
Haeberlien, Christoper -72 54.74        2 Final  
F18 Kollberg, Susanna -71 63.57  3 Final
Neamié, Therése -70 61.36  PB 1 Final
Unge, Cecilia -71 65.18      PB 4 Final  
F16 Nordh Westerberg, Hanna -73 60.86  [1,2] PB 1 Final
800 m P18   Burman, Tomas -71 2:11.40      SB 6 Final  
Ekblom, Örjan -71 2:01.89  PB 3 Final
Stenberg, Marc -71 2:19.09      PB 7 Final  
P16 Forsström, Pontus -72 2:13.01  8 Final
Haeberlien, Christoper -72 2:05.14  3 Final
F18 Kollberg, Susanna -71 2:26.43        5 Final  
Unge, Cecilia -71 2:24.62  4 Final
1 000 m P14   Lindroth, Ronnie -74 3:26.79      PB 10 Final  
» Munkhammar, Viktor -74 2:53.45  PB 5 Final
Severin, Fredrik -74 3:24.82      PB 9 Final  
P12 Albrecht, Martin -76 3:47.33  PB 5 Final
P11 Lindroth, Rickard -77 3:52.69  PB 10 Final
60 m häck (76,2 cm) P12   Gyllner, Simon -76 14.09    +0.5 PB 5 Final  
80 m häck (84 cm) P14   Enochsson, Magnus -74 12.6m   -   3 Final  
80 m häck (76,2 cm) F14   Ahlholm, Jessica -74 15.45    -   8    
Mattson, Maria -74 15.91  - 12
100 m häck (84 cm) F18   Hernvall, Anna-Lena -71 17.77    -   1 Final  
300 m häck (76,2 cm) P16   Ottenfelt, Tobias -72 45.12      PB 4 Final  
K22 » Kapell, Petra -67 46.27  PB 1 Final
F18 Hernvall, Anna-Lena -71 51.85  2 Final
Höjd P12   Gyllner, Simon -76 1.15      PB 9    
P11 Gårdsäter, Anton -77 1.25  PB 3 Final
F18 Hernvall, Anna-Lena -71 1.45        1 Final  
F14 Mattson, Maria -74 1.45  2 Final
Längd P16   Ottenfelt, Tobias -72 5.22    +0.5 PB 6 Final  
K22 » Kapell, Petra -67 4.93  +1.3 PB 2
F18 Neamié, Therése -70 4.96    +0.8 SB 1 Final  
F16 Lejdeborn, Pia -73 4.12  +0.5 9
Längd (zon) P14   Bergman, Magnus -74 4.19    0.0   12    
» Engström, Fredrik -74 4.86  -0.8 PB 6 Final
Enochsson, Magnus -74 5.43    -0.5 PB 1 Final  
Severin, Fredrik -74 4.24  -0.8 PB 11
P12 Gyllner, Simon -76 3.24  - 16
P11 Kapell, Tony -77 2.95    0.0 PB 16    
Lindroth, Rickard -77 3.09  +0.5 PB 15
Nyström, Mikael -77 3.13  0.0 PB 14
F14 Björk, Lisa -74 3.73    -   14    
Mattson, Maria -74 4.40  -0.8 PB 8 Final
F12 Ahlqvist, Linda -76 3.64  0.0 14
Johnsson, Pia -76 3.89  0.0 PB 9
Kula (4,0 kg) P14 » Engström, Fredrik -74 10.26      PB 5 Final  
Kula (3,0 kg) F14   Ahlholm, Jessica -74 6.36        11    
Kula (2,0 kg) P11   Gårdsäter, Anton -77 5.32      PB 14    
Lindroth, Rickard -77 5.45  PB 13
F12 Ahlqvist, Linda -76 7.12  PB 8 Final
Diskus (1,0 kg) P14 » Attersand, Johan -74 27.42      SB 7 Final  
Bergman, Magnus -74 23.56  SB 10
» Engström, Fredrik -74 21.92      PB 12    
Enochsson, Magnus -74 28.88  PB 5 Final
Lindroth, Ronnie -74 21.74  PB 13
» Munkhammar, Viktor -74 24.24  SB 9
Spjut (600 gr, f 1999) P14   Bergman, Magnus -74 32.76      PB 10    
Lindroth, Ronnie -74 18.64  13
» Munkhammar, Viktor -74 30.92      PB 11    
F18 Hernvall, Anna-Lena -71 20.94  PB 1 Final
Spjut (400 gr) F14   Björk, Lisa -74 16.82        13    
F12 Ahlqvist, Linda -76 12.50  PB 5 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F15. Ingick i grenprogrammet: 1962-1987
 1988-08-12/14 (fr-sö)  | JSM, Malmö Stadion, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m K22 » Vrethammar, Li -66 12.59    -0.3   2 Heat 2 fr  
12.53  -0.5 6 Final fr
200 m P18   Ekblom, Örjan -71 23.80    +0.9 PB 6 Heat 2  
K22 » Vrethammar, Li -66 25.52  -1.1 2 Heat 1
  brutit          Final  
F18 Neamié, Therése -70 27.23  +1.0 5 Heat 4
400 m M22   Bivstedt, Johan -68 51.77        4 Heat 4 fr  
» Danelius, Johan -68 51.51  SB 5 Heat 3 fr
P18 Ekblom, Örjan -71 52.22      PB 4 Heat 3 fr  
F18 Neamié, Therése -70 61.58  PB 6 Heat 1 fr
100 m häck (84 cm) F18   Hernvall, Anna-Lena -71 17.91    -0.6   4 Heat 2  
17.75  -1.6 7 Final
300 m häck (76,2 cm) F18   Hernvall, Anna-Lena -71 48.19      PB 7 Heat 1  
400 m häck (76,2 cm) K22 » Kapell, Petra -67 66.62        3 Heat 1  
64.17  PB 6 Final
 1988-08-11/14 (to-sö)  | SM, Tunavallen, Eskilstuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 1:54.68        4 Heat 2  
1 500 m MS   Forss, Michael -62 4:03.26        9 Heat 3 to  
Jacobson, Per-Olof -62 3:50.02  2 Heat 1 to
3:48.95  6 Final fr
3 000 m MS   Andersson, Jan-Eric -55 8:47.40  [1]   SB      
Edlund, Mats -62 8:46.15  [1]
  8:35.38             
» Liljebäck, Lars-Erik -58 8:46.39  [1] SB
8:34.37  SB
» Skjutar, Arne -58 8:55.30  [1]          
Walther, Hugo -57 8:55.69  [1]
KS Signahl, Monica -61 9:30.20  PB 4 Final to
5 000 m MS   Andersson, Jan-Eric -55 brutit          Heat 2  
Edlund, Mats -62 14:30.68  SB 5 Heat 3
  14:20.76      PB 8 Final  
» Liljebäck, Lars-Erik -58 14:34.21  6 Heat 3
14:20.41  SB 7 Final
» Skjutar, Arne -58 14:56.43        8 Heat 1  
Walther, Hugo -57 15:05.86  10 Heat 1
10 000 m MS   Kingstedt, Anders -59 brutit          Final to  
» Skjutar, Arne -58 30:21.82  PB 7 Final to
KS Signahl, Monica -61 brutit  Final
Kula (4,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 13.49        6 Final  
Not
[1] - Mellantid
 1988-08-13 (lö)  | Uddevallavarven, Uddevalla
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Höjgård, Karsten -57 1:09.38      PB 1      
 1988-08-05/07 (fr-sö)  | Gurksplen, Arosvallen/Apalby, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m F17   Kollberg, Susanna -71 5:14.44      SB 6 Final  
Unge, Cecilia -71 5:02.06  PB 4 Final
400 m häck (76,2 cm) K22 » Kapell, Petra -67 66.01        1 Final  
 1988-08-06 (lö)  | Lidingö Ungdomsspel, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P18   Ekblom, Örjan -71 12.08    -0.4   3 Final    
Neuman, Johan -71 12.24  -0.4 5 Final
F18 Lejdeborn, Lotta -71 13.23    -0.3   2 Final    
F16 Nordh Westerberg, Hanna -73 13.47  -0.8 1 Final
400 m P18   Burman, Tomas -71 55.50      PB 7 Final    
Ekblom, Örjan -71 54.96  4 Final
F18 Neamié, Therése -70 63.31      PB 1 Final    
Unge, Cecilia -71 65.60  2 Final
1 500 m M22   Lawesson, Weine -68 4:36.1m     SB 8 Final    
Sjögren, Göran -69 4:22.59  SB 5 Final
 1988-08-06 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Abrahmsén, Lars -57 31.11        32      
Andersson, Jan-Eric -55 29.23  8
Gereflod, Mats -69 32.39        62      
Kingstedt, Anders -59 30.21  14
» Liljebäck, Lars-Erik -58 28.58  2
» Skjutar, Arne -58 29.17        6      
KS Friström, Kajsa -65 37.56  22
Leonard, Julie -59 34.52  5
Rinaldo, Annica -54 36.02  9
 1988-08-04 (to)  | Stockholm Games, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Kingstedt, Anders -59 2:02.88      PB 10 D-final    
1 500 m MS   Forss, Michael -62 4:00.69        8 D-final    
Jacobson, Per-Olof -62 3:49.22  4 B-final
Walther, Hugo -57 3:57.97  SB 6 C-final
3 000 m KS   Dieng, Sussi -58 10:02.36      SB 9 Final    
Signahl, Monica -61 9:42.66  7 Final
 1988-08-02 (ti)  | GD-galan GP, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 1:53.12        3 Heat B    
 1988-08-01 (må)  | Augustiettan, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Edman, Rickard -68 12.15    -1.4   6 Heat 2    
Petersson, Thomas -65 12.77  -1.9 SB 6 Heat 3
KS Neamié, Therése -70 13.23  -0.5 PB 4 Heat 2
800 m MS   Andersson, Mikael -65 2:21.28      SB 9 Heat 4    
Hollsten, Christian -68 2:04.42  SB 7 Heat 3
Lawesson, Weine -68 2:09.22        4 Heat 4    
KS Leonard, Julie -59 2:19.63  SB 7 Heat 1
F17 Unge, Cecilia -71 2:24.51  PB 2 Heat 2
3 000 m MS   Andersson, Tyrold -69 9:34.68      SB 8 Heat 2    
Gereflod, Mats -69 9:20.04  SB 7 Heat 2
Hasselqvist, Nils-Göran -55 8:55.23      SB 1 Heat 2    
Holmgård, Lars -64 9:33.50  PB 6 Heat 3
Kingstedt, Anders -59 8:35.21  PB 9 Heat 1
» Skjutar, Arne -58 8:32.68  7 Heat 1
400 m häck (76,2 cm) K22 » Kapell, Petra -67 64.55      PB 1 Final    
 1988-07-30/31 (lö-sö)  | Svealandsmästerskapen, GIH Örebro, Örebro - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m MS   Edman, Rickard -68 23.85    +1.0 PB 5 Heat 3  
400 m MS   Andersson, Mikael -65 58.1m       6 Heat 2  
» Danelius, Johan -68 52.12  SB 4 Heat 4
KS » Kapell, Petra -67 61.76  SB 5 Heat 2
1 500 m MS   Holmgård, Lars -64 4:28.55      SB 7 C-final  
Kingstedt, Anders -59 4:10.29  5 B-final
KS Signahl, Monica -61 4:36.21  2 Final
5 000 m MS   Walther, Hugo -57 15:15.91        8 Final  
Kula (4,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 13.23        3 Final  
Diskus (1,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 ej res          Final  
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Myhr, Ingrid -61 36.44        5 Final  
 1988-07-30/31 (lö-sö)  | HAIS-spelen, Österås IP, Hässleholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18   Ekblom, Örjan -71 11.99    -0.1 PB 6 Heat 5  
Stenberg, Marc -71 11.98  -0.1 PB 5 Heat 5
F18 Blomstedt, Maria -71 13.57  +0.7 SB 6 Heat 3
400 m P18   Ekblom, Örjan -71 53.15        3 Heat 3  
52.55  PB 6 Final
Stenberg, Marc -71 53.33  PB 2 Heat 2
  54.81        9 Final  
P16 Haeberlien, Christoper -72 54.24  PB 3 Heat 1
54.77  5 Final
800 m P18   Lindberg, Mikael -71 2:14.75        7 Heat 4  
P16 Haeberlien, Christoper -72 2:07.09  2 Final
2 000 m h (91,4 cm) P16   Forsström, Pontus -72 6:42.15      PB 4 Final  
Längd F18   Westerberg, Malin -71 5.24    +0.2   2 Final  
 1988-07-26 (ti)  | TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Andersson, Mikael -65 12.38    +2.0 SB 7 Heat F    
Edman, Rickard -68 11.91  +1.0 PB 5 Heat E
Ekblom, Örjan -71 12.06    +2.0 SB 5 Heat F    
KS Hernvall, Anna-Lena -71 13.81  +1.3 6 Heat C
» Kapell, Petra -67 13.46  +1.3 SB 5 Heat C
Nordh Westerberg, Hanna -73 13.23  +0.7 PB 4 Heat B
300 m MS » Danelius, Johan -68 36.87      PB 3 Heat D    
Edman, Rickard -68 37.69  PB 3 Heat C
Ekblom, Örjan -71 37.49  [1]   PB 1 Heat E    
Hollsten, Christian -68 38.01  SB 5 Heat D
Stenberg, Marc -71 38.31  PB 3 Heat E
KS Dowlut, Doreen -65 45.06      SB 7 Heat a    
» Kapell, Petra -67 43.50  SB 6 Heat A
1 000 m MS   Forsström, Pontus -72 2:45.72      PB 5 Heat D    
Lindberg, Mikael -71 2:51.19  PB 6 Heat D
» Lindelöw, Jan -59 ej start          Heat B    
KS Kollberg, Susanna -71 ej start  Final
2 000 m MS   Andersson, Michael -69 6:13.97      PB 12 Heat B    
Gereflod, Mats -69 6:33.76  PB 14 Heat B
Johansson, Bengt -59 5:57.13      PB 10 Heat B    
Kingstedt, Anders -59 5:37.67  SB 5 Heat B
Sjögren, Göran -69 6:01.03  11 Heat B
  6:01.03      PB 11 Heat B    
» Skjutar, Arne -58 5:30.16  SB 8 Heat A
Walther, Hugo -57 5:49.00  PB 10 Heat A
Längd KS   Westerberg, Malin -71 5.07    +2.6   5 Final    
5.05  +0.8
Kula (4,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 13.18        1 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1988-07-23 (lö)  | Hornsjön Runt, Löttorp
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Wärngård, Gunnar -57 52.45        19      
 1988-07-23 (lö)  | Kraftprovet, Trollhättan
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Höjgård, Karsten -57 38.24      SB 15      
 1988-07-17 (sö)  | Lejonloppet, okänd
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Höjgård, Karsten -57 1:11.32      PB 4      
 1988-07-16 (lö)  | SM halvmarathon, Östnor, Mora - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Ingard, Anders -61 1:08.17      PB 27      
Kingstedt, Anders -59 1:09.26  PB 31
» Skjutar, Arne -58 1:05.54      PB 6      
Walther, Hugo -57 1:07.13  PB 19
KS Friström, Kajsa -65 1:26.53  PB 17
Signahl, Monica -61 1:14.55  PB 3
 1988-07-14 (to)  | Brunnsjöspelen, Vasaliden, Hedemora
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 43.24      SB 6 Final    
Spjut (800 gr) MS » Berg, Torbjörn -51 45.64      SB 3 Final    
 1988-07-12 (ti)  | Stadionterrängen, Lilljansskogen, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Gereflod, Mats -69 15.50        4 Klass 3    
Ingard, Anders -61 13.25  5 Klass 1
Johansson, Bengt -59 13.46        9 Klass 1    
Kingstedt, Anders -59 13.23  4 Klass 1
Lawesson, Weine -68 14.53  21 Klass 1
Sjögren, Göran -69 14.36        2 Klass 3    
Walther, Hugo -57 13.13  2 Klass 1
KS Signahl, Monica -61 15.00  1 Klass 2
 1988-07-09 (lö)  | Lag-SM kvinnor, Sollentunavallen, Sollentuna - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS » Vrethammar, Li -66 12.40    +0.9   2      
200 m KS » Vrethammar, Li -66 25.60    -0.6   1      
400 m KS   Lejdeborn, Lotta -71 59.57  [1]   PB 5      
800 m KS   Unge, Cecilia -71 2:29.94        6      
1 500 m KS   Signahl, Monica -61 4:33.40        3      
3 000 m KS   Dieng, Sussi -58 10:15.44      SB 1      
100 m häck (84 cm) KS   Hernvall, Anna-Lena -71 17.45    -0.2 SB 6      
400 m häck (76,2 cm) KS » Kapell, Petra -67 66.90      SB 4      
Höjd KS   Hernvall, Anna-Lena -71 1.45        5      
Längd KS   Westerberg, Malin -71 5.14    -1.6   4      
Kula (4,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 13.27        3      
Diskus (1,0 kg) KS   Angberg, Christina -61 31.74        6      
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Myhr, Ingrid -61 38.30        3      
4 x 100 m KS   Nordh Westerberg, Hanna -73 49.59        3      
Lejdeborn, Lotta -71
» Vrethammar, Li -66
Westerberg, Malin -71
Lag Arena KS   Lejdeborn, Lotta -71 0.46p        3 Final    
Hernvall, Anna-Lena -71
» Kapell, Petra -67
Westerberg, Malin -71
Myhr, Ingrid -61
Angberg, Christina -61
» Vrethammar, Li -66
Unge, Cecilia -71
Signahl, Monica -61
Dieng, Sussi -58
Nordh Westerberg, Hanna -73
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1988-07-06 (on)  | SAAB-ANA spelen, Rosvalla IP, Nyköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Forss, Michael -62 1:54.03        2 C-final    
Jacobson, Per-Olof -62 1:51.80  2 B-final
1 500 m KS   Signahl, Monica -61 4:30.93      SB 4 Final    
5 000 m MS   Kingstedt, Anders -59 15:01.25        18 Final    
» Skjutar, Arne -58 14:32.29  PB 13 Final
Walther, Hugo -57 14:23.32  PB 5 Final
Kula (4,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 13.48        4 Final    
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Myhr, Ingrid -61 36.74        6 Final    
 1988-07-05 (ti)  | DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS » Vrethammar, Li -66 12.39    +1.4   2 B-heta    
1 500 m MS   Forss, Michael -62 3:53.82        8 C-final    
Jacobson, Per-Olof -62 3:44.41  PB 3 B-final
» Lindelöw, Jan -59 brutit  C-final
 1988-07-02/03 (lö-sö)  | Bosparaspelen, Studenternas IP, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m K22 » Kapell, Petra -67 28.19    -1.9 SB 5 Heat 2  
» Vrethammar, Li -66 25.71  0.0 1 Heat 1
100 m häck (84 cm) F18   Hernvall, Anna-Lena -71 17.69    +0.8 SB 3 Final  
 1988-07-02 (lö)  | Hudikmilen, Hudiksvall
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Holmgård, Lars -64 35.41      PB 7      
 1988-07-02 (lö)  | VT-milen, Västervik
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Edlund, Mats -62 30.43      PB 1      
Forss, Michael -62 33.44  PB 15
 1988-06-30 (to)  | VIK-spelen GP, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m M22   Bivstedt, Johan -68 1:57.52        3 B-final    
1 500 m MS   Jacobson, Per-Olof -62 3:51.48        10 Final    
3 000 m MS   Edlund, Mats -62 8:30.28        3 B-final    
» Skjutar, Arne -58 8:28.59  PB 2 B-final
Walther, Hugo -57 8:46.06  7 B-final
Kula (4,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 12.43        7 Final    
 1988-06-26 (sö)  | Lapinlahden Veto, Lapinlahti, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Forss, Michael -62 1:51.55      PB 2 Heat 3    
Jacobson, Per-Olof -62 1:51.42  SB 1 Heat 3
M22 Bivstedt, Johan -68 1:55.41  3 Heat 4
 1988-06-25 (lö)  | Järvsöspelen, Strandvallen, Järvsö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 12.74        6 Final    
Diskus (1,0 kg) KS   Boberg, Annika -70 21.10        10      
 1988-06-25 (lö)  | Saarijärvi, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Bivstedt, Johan -68 1:54.5m       8 D-final    
Forss, Michael -62 1:54.3m 8 C-final
Jacobson, Per-Olof -62 1:52.1m SB 5 B-final
5 000 m MS   Walther, Hugo -57 14:30.5m     PB 2 B-final    
 1988-06-24 (fr)  | Keuruu, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Bivstedt, Johan -68 11.87    -   5 C-final    
1 500 m MS   Edlund, Mats -62 3:57.82      SB 2 B-final    
 1988-06-20/22 (må-on)  | DM, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
  Tidtagningen fallerade i KS 100 m final
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Burman, Tomas -71 12.61    +0.5 SB 7 Heat 1 ti  
Neuman, Johan -71 12.48  -2.3 7 Heat 6 ti
KS Lejdeborn, Lotta -71 13.11  -2.2 4 Heat 3 ti
13.02  -0.3 5 Semi 1 ti
  ej start          B-final ti  
Neamié, Therése -70 13.36  -1.3 PB 6 Heat 2 ti
» Vrethammar, Li -66 12.65  -2.2 2 Heat 1 ti
12.57  -1.7 3 Semi 2 ti
200 m MS   Andersson, Mikael -65 25.22    -1.2   5 Heat 6 on  
Burman, Tomas -71 25.20  -1.4 6 Heat 3 on
Edman, Rickard -68 23.94  -0.4 6 Heat 2 on
  ej start          Semi 3 on  
Ekblom, Örjan -71 23.97  -0.9 SB 4 Heat 4 on
24.00  -0.5 7 Semi 1 on
Neuman, Johan -71 24.90    -1.7   6 Heat 5 on  
Stenberg, Marc -71 24.21  -1.1 PB 5 Heat 1 on
KS Lejdeborn, Lotta -71 26.61  -0.9 3 Heat 3 on
26.50  -0.6 4 Semi 2 on
  26.51    -1.2   6 A-final on  
Neamié, Therése -70 27.15  -0.2 PB 6 Heat 1 on
F16 Lejdeborn, Lotta -71 26.50  -0.9 PB 3 Heat 3 on
400 m MS   Andersson, Mikael -65 55.42      SB 7 Heat 1  
Bivstedt, Johan -68 51.20  SB 3 Heat 2
51.76  5 Semi 1
  ej start          B-final ti  
Edman, Rickard -68 52.60  PB 4 Heat 1
ej start  Semi 2
Ekblom, Örjan -71 53.36        4 Heat 4  
Forss, Michael -62 51.49  PB 4 Heat 2
51.92  6 Semi 1
  ej start          B-final ti  
Hellberg, Mikael -65 52.85  4 Heat 3
Lindberg, Mikael -71 56.92  7 Heat 3
Stenberg, Marc -71 53.45  PB 5 Heat 4
800 m MS   Forss, Michael -62 1:54.02      SB 2 Heat 1 ti  
1:52.46  SB 4 Final on
Gustavsson, Christian -59 2:15.82        10 Heat 3 ti  
Haeberlien, Christoper -72 2:04.15  PB 9 Heat 5 ti
Jacobson, Per-Olof -62 1:53.60  SB 1 Heat 2 ti
  1:52.25      SB 3 Final on  
Lycken, Erik -57 ej start  Heat 4 ti
KS Unge, Cecilia -71 2:24.77  PB 9 Final ti
1 500 m MS   Edlund, Mats -62 4:00.04      SB 6 A-final  
Lawesson, Weine -68 brutit  C-final
KS Leonard, Julie -59 4:55.93      SB 8 Final  
Signahl, Monica -61 4:38.31  SB 1 Final
3 000 m MS   Andersson, Jan-Eric -55 8:50.56  [1]         on  
Hasselqvist, Nils-Göran -55 9:11.73  [1] SB on
Ingard, Anders -61 8:50.23  [1]   SB     on  
Johansson, Bengt -59 9:12.51  [1] SB ti
» Skjutar, Arne -58 8:50.69  [1] SB on
Walther, Hugo -57 8:50.95  [1]         on  
KS Signahl, Monica -61 9:52.16  1 Final on
5 000 m MS   Andersson, Jan-Eric -55 14:45.04        7 Final A on  
Hasselqvist, Nils-Göran -55 15:45.13  SB 7 Final B on
Ingard, Anders -61 14:56.86        9 Final A on  
Johansson, Bengt -59 15:52.28  PB 9 Final B on
» Skjutar, Arne -58 14:38.66  3 Final A on
Walther, Hugo -57 14:34.25  PB 1 Final A on
3 000 m h (91,4 cm) MS   Gereflod, Mats -69 10:13.92  [2]   PB 9 Final ti  
Kingstedt, Anders -59 9:24.17  PB 4 Final ti
400 m häck (91,4 cm) MS   Enblom, Hans -61 59.64        5 Heat 1 on  
ej start  B-final on
Längd KS   Hernvall, Anna-Lena -71 4.90    +0.6   12   on  
Westerberg, Malin -71 5.13  +0.6 8 Final on
Kula (4,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 12.74        4 Final ti  
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 42.06        11    
Diskus (1,0 kg) KS   Angberg, Christina -61 32.40        10    
Slägga (7,26 kg) MS   Johansson, Håkan -60 25.26        9   on  
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Angberg, Christina -61 35.90        6 Final  
35.90  6 Final ti
Myhr, Ingrid -61 36.32  5 Final on
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen P19
 1988-06-19/20 (sö-må)  | USM mångkamp m.m., Gutavallen, Visby - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F15   Engdahl, Lisa -73 13.72    +1.3 PB 17    
Lindqvist, Britt -73 14.11  +0.6 PB 10
200 m F15   Engdahl, Lisa -73 29.13    +2.2   17    
Nordh Westerberg, Hanna -73 26.54  +1.8 PB 1
300 m F15   Engdahl, Lisa -73 50.33      PB 17    
800 m F15   Nordh Westerberg, Hanna -73 2:23.81      PB 6    
3 000 m F15   Nordh Westerberg, Hanna -73 11:27.64      PB 6    
100 m häck (76,2 cm) F15   Engdahl, Lisa -73 17.39    +1.1 PB 17    
Höjd F15   Lindqvist, Britt -73 1.42      PB 10    
Längd F15   Lindqvist, Britt -73 4.77    +4.0   10    
4.45  +0.9
Tresteg F15   Lindqvist, Britt -73 8.75  [1] +1.9 PB 10    
3 x 800 m P16   Haeberlien, Christoper -72 6:28.25        4 Heat 1  
Forsström, Pontus -72
Wallén, Mattias -72                
Haeberlien, Christoper -72 6:21.88  5 Final
Forsström, Pontus -72
Wallén, Mattias -72
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
 1988-06-19 (sö)  | Stora International GP, Lugnets IP, Falun
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m M22   Bivstedt, Johan -68 1:54.44      SB 6 A-final    
1 500 m MS   Forss, Michael -62 brutit          B-final    
Jacobson, Per-Olof -62 3:46.87  PB 10 B-final
3 000 m KS   Signahl, Monica -61 9:42.51      SB 10 Final    
5 000 m MS   Edlund, Mats -62 14:38.28      SB 6 B-final    
» Liljebäck, Lars-Erik -58 14:30.40  SB 4 B-final
Kula (4,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 13.00        8 Final    
 1988-06-18 (lö)  | Serie Div 1 Svealand män, Kristineberg, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Edman, Rickard -68 11.80    +2.9   6      
400 m MS   Hellberg, Mikael -65 51.59      PB 2      
800 m MS   Bivstedt, Johan -68 1:59.69      SB 1      
1 500 m MS   Forss, Michael -62 4:06.43        1      
5 000 m MS   Walther, Hugo -57 15:02.70      SB 1      
110 m häck (106,7 cm) MS   Svärdling, Lars -61 brutit               
400 m häck (91,4 cm) MS   Enblom, Hans -61 59.34      SB 3      
Höjd MS   Holm, Tomas -62 1.85      SB 4      
Stav MS   Svärdling, Lars -61 2.80      PB 6      
Längd MS   Qvist, Roland -68 6.60    +2.1   3      
6.41  +1.6 PB
Tresteg MS   Halila, Chokri -56 12.11    +2.8   6      
Kula (7,26 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 12.25        5      
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 42.58      SB 5      
Slägga (7,26 kg) MS   Johansson, Håkan -60 28.92      PB 5      
Spjut (800 gr) MS   Wikström, Johan -59 47.48      SB 4      
4 x 100 m MS   Wallén, Johan -67 44.48        1      
Bivstedt, Johan -68
Edman, Rickard -68
Wikström, Johan -59
 1988-06-16 (to)  | Folksam GP, Västra Marks IP, Karlskrona
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Forss, Michael -62 3:50.75      SB 8 A-final    
Jacobson, Per-Olof -62 3:50.12  SB 7 A-final
 1988-06-16 (to)  | Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Hernvall, Anna-Lena -71 13.49    +0.6   5 Heat 2    
Westerberg, Malin -71 13.67  +0.6 7 Heat 2
400 m MS   Edman, Rickard -68 53.48      PB 5 Heat 2    
KS Westerberg, Malin -71 61.70  PB 5 Final
» Vrethammar, Li -66 57.53  PB 1 Final
800 m MS   Gustavsson, Christian -59 2:15.47      PB 8 Heat 1    
KS Signahl, Monica -61 2:17.62  SB 4 Final
1 500 m MS   Gereflod, Mats -69 4:13.14        2 Heat 3    
Kingstedt, Anders -59 4:05.97  SB 5 Heat 2
» Skjutar, Arne -58 3:59.32  SB 7 Heat 1
 1988-06-14 (ti)  | Contortaspelen GP, Gammliavallen, Umeå
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS » Vrethammar, Li -66 12.40    +1.4   5 Final    
12.46  +2.2 4 Heat 1
3 000 m MS   Edlund, Mats -62 8:21.85      PB 12 Final    
Kula (4,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 13.25        5 Final    
 1988-06-13 (må)  | Scania-spelen, Idrottsparken, Södertälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Edman, Rickard -68 24.13    -2.7   3 Heat 2    
Hellberg, Mikael -65 23.77  -2.7 PB 2 Heat 2
400 m MS   Hellberg, Mikael -65 51.91        5 Final    
5 000 m MS   Andersson, Jan-Eric -55 14:37.35      PB 3 B-final    
Ingard, Anders -61 14:47.24  SB 4 B-final
Kingstedt, Anders -59 14:55.30      PB 7 B-final    
» Skjutar, Arne -58 14:32.45  PB 2 B-final
 1988-06-11/12 (lö-sö)  | Turebergsspelen, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Andersson, Mikael -65 12.69    -0.3   4 B-final  
KS » Vrethammar, Li -66 12.51  -1.0 1 A-final
800 m MS   Forsström, Pontus -72 2:12.39      PB 4 B-final  
Wallén, Mattias -72 2:11.76  8 A-final
1 000 m MS   Wagner, Henrik -69 ej start          B-final  
 1988-06-11/12 (lö-sö)  | Stafett-SM/JSM + reg.-final, Sollentunavallen, Sollentuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m M22   Edman, Rickard -68 52.40  [1]       Final  
Kollberg, Jonas -69 52.54  [2] Final
800 m MS   Bivstedt, Johan -68 1:54.20  [3]       Final  
Forss, Michael -62 1:53.52  [4] Final
Jacobson, Per-Olof -62 1:57.15  [5]       Final  
Walther, Hugo -57 1:55.31  [6] Final
F18 Kollberg, Susanna -71 2:22.90  [7] Final
Lejdeborn, Lotta -71 2:22.39  [8]       Final  
Unge, Cecilia -71 2:22.82  [9] Final
4 x 80 m P14 » Munkhammar, Viktor -74 40.61        5 Final  
Enochsson, Magnus -74
» Engström, Fredrik -74
Lindroth, Ronnie -74                
F14 Björk, Lisa -74 43.94  5 Final
Mattson, Maria -74
Ahlholm, Jessica -74
Gullbjörk, Kristin -74
4 x 100 m F18   Nordh Westerberg, Hanna -73 49.69  [10]     3 Final  
Lejdeborn, Lotta -71
Hernvall, Anna-Lena -71
Westerberg, Malin -71
Stafett 1 000 m F18   Hernvall, Anna-Lena -71 2:20.24        1 Final  
Neamié, Therése -70
Westerberg, Malin -71
Lejdeborn, Lotta -71
4 x 400 m M22   Hollsten, Christian -68 3:31.37        7 Final  
Ekblom, Örjan -71
Edman, Rickard -68
Kollberg, Jonas -69
3 x 800 m P14   Lindroth, Ronnie -74 7:39.00        7 Final  
Avramovic, Tomas -74
Severin, Fredrik -74                
F18 Kollberg, Susanna -71 7:08.11  [10] 2 Final
Unge, Cecilia -71
Lejdeborn, Lotta -71
4 x 800 m MS   Walther, Hugo -57 7:40.18        6 Final  
Forss, Michael -62
Bivstedt, Johan -68
Jacobson, Per-Olof -62
4 x 1 500 m MS    {Hammarby IF} [11] 15:31.09        6 Final  
Not
[1] - sträcka #3 i 4x400m
[2] - sträcka #4 i 4x400m
[3] - sträcka #3 i 4x800m
[4] - sträcka #2 i 4x800m
[5] - sträcka #4 i 4x800m
[6] - sträcka #1 i 4x800m
[7] - sträcka #1 i 3x800m
[8] - sträcka #3 i 3x800m
[9] - sträcka #2 i 3x800m
[10] - Klubbrekord i klassen F17
[11] - Lagets deltagare är okända
 1988-06-08 (on)  | Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m K22 » Kapell, Petra -67 14.26    -3.4   4 Final    
400 m K22 » Kapell, Petra -67 63.31        1 Final    
800 m KS   Signahl, Monica -61 2:18.63      SB 1 Final    
Kula (4,0 kg) KS   Angberg, Christina -61 11.15      SB 4 Final    
Myhr, Ingrid -61 ej res 
F18 Boberg, Annika -70 ej res 
Diskus (1,0 kg) KS   Angberg, Christina -61 32.54        7 Final    
Myhr, Ingrid -61 32.74  SB 6 Final
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Angberg, Christina -61 35.24        3 Final    
Myhr, Ingrid -61 37.60  2 Final
F18 Boberg, Annika -70 15.68  4 Final
 1988-05-25/06-08 (on-on)  | Veteran-DM, Kristinebergs IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M45   Kollberg, Bo -43 12.97    +0.4 PB 2 Heat 4 on  
200 m M45   Kollberg, Bo -43 26.68    +1.5 PB 2 Heat 4 on  
400 m M45   Kollberg, Bo -43 58.75      PB 2 Heat 4 on  
800 m M45   Kollberg, Bo -43 2:19.89      SB 1 Heat 4 on  
 1988-06-07 (ti)  | Philipsspelen, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Hellberg, Mikael -65 52.04        4 A-final    
800 m MS   Forss, Michael -62 1:56.10        5 B-final    
Jacobson, Per-Olof -62 1:56.42  4 A-final
Walther, Hugo -57 1:59.22  7 B-final
1 500 m MS   Andersson, Jan-Eric -55 4:11.09      SB 8 C-final    
» Liljebäck, Lars-Erik -58 3:58.96  SB 3 B-final
 1988-06-03/06 (fr-må)  | Kasttävling, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Kula (7,26 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 11.59        5 Final  
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 40.06        4 Final  
 1988-06-05 (sö)  | Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Andersson, Mikael -65 12.41    -0.5 SB 5 Heat 4    
200 m M22   Edman, Rickard -68 23.90    +0.5 PB 6 Heat 1    
800 m M22   Gereflod, Mats -69 2:01.84      PB 2 Heat 2    
Wagner, Henrik -69 2:01.15  8 Heat 1
1 eng. mil MS   Ingard, Anders -61 4:23.72      SB 9 Final    
Johansson, Bengt -59 4:35.65  PB 10 Final
Lawesson, Weine -68 4:52.20      PB 13 Final    
» Skjutar, Arne -58 4:18.89  PB 5 Final
 1988-06-04/05 (lö-sö)  | Distriktsfinal mångkamp, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
6-kamp P14   Forsström, Carl -74 brutit             
80 m häck (84 cm) brutit 
Längd (zon) ej start 
 1988-06-04/05 (lö-sö)  | Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Ahlbrecht, Martin -76 9.90    +1.3 PB 6 Heat 1  
Andersson, Staffan -77 10.75  +1.5 PB 8 Heat 2
Asplund, Karl -77 9.58    +1.3 PB 5 Heat 1  
Beiyer, Adam -76 10.8m +1.5 7 Heat 2
Engel, Mikael -76 10.14  +1.3 PB 8 Heat 1
100 m P18   Neuman, Johan -71 12.20    +1.3 PB 3 Heat 2  
12.30  +1.6 6 Final
P16 Haeberlien, Christoper -72 12.64  +0.5 PB 4 Heat 2
  12.71    -0.3   8 Final  
P14 Bergman, Magnus -74 14.37  +1.1 PB 5 Heat 3
» Engström, Fredrik -74 13.09  +1.1 PB 1 Heat 3
  13.24    +0.5   6 Final  
Enochsson, Magnus -74 12.77  +1.4 3 Heat 1
12.69  +0.5 PB 3 Final
Lindroth, Ronnie -74 13.56    +0.9 PB 4 Heat 2  
» Munkhammar, Viktor -74 13.14  +1.1 PB 2 Heat 3
13.17  +0.5 5 Final
KS » Vrethammar, Li -66 12.42    +0.8   1 Final  
F18 Hernvall, Anna-Lena -71 13.54  +0.6 5 Final
F16 Engdahl, Lisa -73 14.12  +0.3 PB 5 Heat 2
Lejdeborn, Pia -73 14.59    +0.3 PB 6 Heat 2  
Nordh Westerberg, Hanna -73 13.27  +0.5 3 Heat 1
13.26  +0.6 PB 4 Final
F14 Ahlholm, Jessica -74 14.58  +0.5 PB 4 Heat 2
  14.63    +0.4   4 Final  
Björk, Lisa -74 14.70  +1.5 PB 4 Heat 1
Mattson, Maria -74 14.18  +1.5 1 Heat 1
14.09  +0.4 PB 2 Final
200 m P18   Burman, Tomas -71 25.08    -0.1 PB 2 Heat 2  
P16 Wallén, Mattias -72 25.01  +1.0 PB 3 Final
P14 » Engström, Fredrik -74 26.78    -0.2 PB 3 Heat 1  
Enochsson, Magnus -74 26.39  -0.2 PB 1 Heat 1
Lindroth, Ronnie -74 28.49  +0.4 PB 2 Heat 3
K22 » Kapell, Petra -67 28.34    +0.7 SB 4 Final  
» Vrethammar, Li -66 25.46  +0.7 1 Final
F18 Lejdeborn, Lotta -71 26.59  +0.5 PB 2 Heat 1
Neamié, Therése -70 27.29    -0.5 PB 1 Heat 2  
F16 Lejdeborn, Pia -73 28.88  +0.2 PB 3 Final
F14 Ahlholm, Jessica -74 30.65  +1.5 PB 3 Heat 3
Björk, Lisa -74 30.04    +0.5 PB 3 Heat 2  
Mattson, Maria -74 30.10  -0.1 PB 4 Heat 1
400 m P18   Ekblom, Örjan -71 52.95      PB 1 Heat 2  
Lindberg, Mikael -71 55.69  PB 3 Heat 3
KS Dowlut, Doreen -65 brutit          Final  
» Kapell, Petra -67 62.62  SB 4 Final
F18 Kollberg, Susanna -71 62.91  PB 2 Final
800 m P18   Lindberg, Mikael -71 2:13.41      PB 5 Heat 2  
P16 Forsström, Pontus -72 2:14.25  7 Heat 1
Haeberlien, Christoper -72 2:08.92      PB 5 Heat 1  
P14 Lindroth, Ronnie -74 2:24.52  PB 3 Heat 2
P12 Ahlbrecht, Martin -76 2:48.22  PB 5 Final
Andersson, Staffan -77 3:15.16      SB 11 Final  
Asplund, Karl -77 3:11.30  10 Final
Beiyer, Adam -76 3:20.70  PB 13 Final
Engel, Mikael -76 3:19.82      PB 12 Final  
F18 Kollberg, Susanna -71 2:24.81  SB 5 Final
Unge, Cecilia -71 2:25.21  PB 6 Final
F16 Nordh Westerberg, Hanna -73 2:24.29  PB 6 Final
3 000 m MS   Andersson, Jan-Eric -55 8:48.02      SB 9 Final  
Walther, Hugo -57 8:25.44  PB 1 Final
1 500 m h (91,4 cm) P16   Forsström, Pontus -72 4:54.18      PB 6 Final  
2 000 m h (91,4 cm) M22   Gereflod, Mats -69 6:31.6m     PB 2 Final  
60 m häck (76,2 cm) P12   Ahlbrecht, Martin -76 13.38    -0.2 PB 5 Final  
Engel, Mikael -76 13.82  -0.2 PB 7 Final
80 m häck (84 cm) P14   Enochsson, Magnus -74 12.7m   +0.6   3 Final  
» Munkhammar, Viktor -74 12.2m +0.6 1 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Mattson, Maria -74 16.08    +1.1 PB 3 Final  
300 m häck (91,4 cm) P18   Ekblom, Örjan -71 43.91      PB 2 Final  
300 m häck (76,2 cm) K22 » Kapell, Petra -67 47.50      PB 1 Final  
F18 Hernvall, Anna-Lena -71 49.02  SB 2 Final
F16 Engdahl, Lisa -73 50.60  PB 3 Final
Höjd P14 » Attersand, Johan -74 1.55      PB 3 Final  
Bergman, Magnus -74 1.35  8 Final
P12 Ahlbrecht, Martin -76 1.15      PB 7 Final  
Asplund, Karl -77 1.05  PB 11
Beiyer, Adam -76 1.20  PB 4 Final
F14 Mattson, Maria -74 1.45  PB 2 Final
Längd F18   Hernvall, Anna-Lena -71 4.91    +0.7 PB 3 Final  
F16 Lejdeborn, Pia -73 4.36  +0.2 PB 7 Final
Lindqvist, Britt -73 4.60  -0.6 PB 4 Final
Längd (zon) P14 » Attersand, Johan -74 5.18    +1.9 PB 4 Final  
Bergman, Magnus -74 4.22  +1.2 PB 16
» Engström, Fredrik -74 4.52    +1.9 PB 12    
Enochsson, Magnus -74 5.36  +2.9 2 Final
5.30  +0.2 PB
Lindroth, Ronnie -74 4.04    +0.7 PB 19    
» Munkhammar, Viktor -74 4.97  +1.1 PB 8 Final
P12 Ahlbrecht, Martin -76 3.76  +0.2 PB 9
Andersson, Staffan -77 2.93    +0.2 PB 18    
Asplund, Karl -77 3.21  +0.4 PB 16
Beiyer, Adam -76 3.25  +0.2 PB 15
Engel, Mikael -76 3.53    -0.6 PB 13    
F14 Björk, Lisa -74 4.12  - 10
Mattson, Maria -74 4.31  - 8 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Engström, Fredrik -74 9.93      PB 6 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Ahlbrecht, Martin -76 5.72      PB 15    
Andersson, Staffan -77 3.43  PB 18
Asplund, Karl -77 4.81      SB 17    
Beiyer, Adam -76 6.93  PB 8 Final
Engel, Mikael -76 5.12  PB 16
F14 Ahlholm, Jessica -74 6.68  PB 5 Final
Spjut (600 gr, f 1999) P14 » Attersand, Johan -74 27.18        9    
Bergman, Magnus -74 31.54  PB 5 Final
» Engström, Fredrik -74 22.56        12    
Enochsson, Magnus -74 20.34  SB 14
Lindroth, Ronnie -74 19.00  15
Spjut (400 gr) F14   Ahlholm, Jessica -74 13.28      PB 9    
Björk, Lisa -74 18.76  PB 7 Final
4 x 80 m P14 » Munkhammar, Viktor -74 41.32        1 Final  
Enochsson, Magnus -74
» Engström, Fredrik -74
» Attersand, Johan -74                
F14 Björk, Lisa -74 44.81  2 Final
Mattson, Maria -74
Ahlholm, Jessica -74
Berzelius, Nathalie -75
4 x 100 m F16   Lindqvist, Britt -73 53.14  [1]     1 Final  
Nordh Westerberg, Hanna -73
Engdahl, Lisa -73
Lejdeborn, Pia -73
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
 1988-06-04 (lö)  | Stockholm Marathon, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS   Hasselqvist, Nils-Göran -55 2:41.07      PB 172      
KS Friström, Kajsa -65 3:11.09  SB 39
 1988-06-04 (lö)  | Personliga rekordens dag, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Kingstedt, Anders -59 4:06.19      SB 5 Final    
» Lindelöw, Jan -59 4:10.54  SB 6 Final
KS Signahl, Monica -61 4:41.65  1 Finaö
Diskus (1,0 kg) KS   Angberg, Christina -61 34.46      SB 3 Final    
Boberg, Annika -70 21.46  PB 7 Final
Myhr, Ingrid -61 31.26  SB 5 Final
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Angberg, Christina -61 35.78        3 Final    
Boberg, Annika -70 21.36  PB 5 Final
Myhr, Ingrid -61 39.88  2 Final
 1988-05-31/06-02 (ti-to)  | Stafett-DM, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m MS   Hellberg, Mikael -65 51.36  [1]       Final on  
Wallén, Johan -67 53.65  [2] Final on
P18 Lindberg, Mikael -71 55.72  [1]       Final ti  
Neuman, Johan -71 58.53  [2] Final ti
KS Berglund, Catarina -66 66.2m [2] Final ti
» Kapell, Petra -67 62.3m [1] Final ti
800 m MS   Abrahmsén, Lars -57 2:01.28  [3]       Heat 2 to  
Bivstedt, Johan -68 1:55.87  [4] Heat 1 to
Enblom, Hans -61 2:06.12  [5]       Heat 2 to  
Forss, Michael -62 1:51.85  [6] Heat 1 to
» Liljebäck, Lars-Erik -58 1:59.47  [5] Heat 1 to
» Lindelöw, Jan -59 1:59.07  [4]       Heat 2 to  
Lycken, Erik -57 2:00.55  [6] Heat 2 to
Walther, Hugo -57 1:59.60  [3] Heat 1 to
5 x 60 m P12   Edlund, Karl -76 48.43        5 Final ti  
Ljungholm, Jimmy -76
Gårdsäter, Anton -77
Asplund, Karl -77
Kraft, Christer -77                
F12 Johnsson, Pia -76 45.21  3 Heat 1 on
Högberg, Lina -76
Nyström Tholander, Emma -76
Hall, Elin -76
Ahlqvist, Linda -76                
Johnsson, Pia -76 45.33  4 Final on
Högberg, Lina -76
Nyström Tholander, Emma -76
Hall, Elin -76
Ahlqvist, Linda -76
4 x 80 m P14 » Munkhammar, Viktor -74 40.01        4 Final to  
Enochsson, Magnus -74
» Engström, Fredrik -74
» Attersand, Johan -74                
» Munkhammar, Viktor -74 40.16  3 Heat 1 to
Enochsson, Magnus -74
» Engström, Fredrik -74
» Attersand, Johan -74                
F14 Björk, Lisa -74 44.51  4 Heat 2 to
Mattson, Maria -74
Ahlholm, Jessica -74
Gullbjörk, Kristin -74
4 x 100 m P18   Neuman, Johan -71 46.35        5 Final on  
Burman, Tomas -71
Ekblom, Örjan -71
Stenberg, Marc -71                
KS Hernvall, Anna-Lena -71 50.83  4 Final on
Lejdeborn, Lotta -71
» Vrethammar, Li -66
Westerberg, Malin -71                
F18 Blomstedt, Maria -71 51.43  [7] 3 Final to
Lejdeborn, Lotta -71
Hernvall, Anna-Lena -71
Westerberg, Malin -71                
F16 Lindqvist, Britt -73 53.33  [8] 5 Final to
Nordh Westerberg, Hanna -73
Engdahl, Lisa -73
Lejdeborn, Pia -73
Stafett 1 000 m F18   Blomstedt, Maria -71 2:22.85  [7]     2 Final ti  
Hernvall, Anna-Lena -71
Westerberg, Malin -71
Lejdeborn, Lotta -71
4 x 400 m MS   Edman, Rickard -68 3:27.25        6 Final on  
Bivstedt, Johan -68
Hellberg, Mikael -65
Wallén, Johan -67                
M22 Wallén, Johan -67 3:36.57  2 Final to
Sjögren, Göran -69
Edman, Rickard -68
Kollberg, Jonas -69                
P18 Stenberg, Marc -71 3:39.69  7 Final ti
Ekblom, Örjan -71
Lindberg, Mikael -71
Neuman, Johan -71                
KS Dowlut, Doreen -65 4:08.8m 4 Final ti
» Vrethammar, Li -66
» Kapell, Petra -67
Berglund, Catarina -66
3 x 800 m P16   Haeberlien, Christoper -72 6:18.00  [9]     3 Final to  
Forsström, Pontus -72
Wallén, Mattias -72                
P14 Enochsson, Magnus -74 6:59.67  [10] 4 Final on
Avramovic, Tomas -74
» Munkhammar, Viktor -74                
» Attersand, Johan -74 7:44.07  8 Final on
Lindroth, Ronnie -74
Severin, Fredrik -74                
P12 Albrecht, Martin -76 8:53.23  7 Final 2 on
Asplund, Karl -77
Lindroth, Rickard -77                
F18 Kollberg, Susanna -71 7:22.26  [7] 1 Final on
Unge, Cecilia -71
Lejdeborn, Lotta -71                
F12 Ahlqvist, Linda -76 8:46.22  6 Final on
Kollberg, Johanna -76
Johnsson, Pia -76
4 x 800 m MS   Bivstedt, Johan -68 7:46.79        6 Heat 1 to  
Forss, Michael -62
Walther, Hugo -57
» Liljebäck, Lars-Erik -58                
» Lindelöw, Jan -59 8:07.12  1 Heat 2 to
Lycken, Erik -57
Abrahmsén, Lars -57
Enblom, Hans -61                
M22 Wagner, Henrik -69 8:27.8m 2 ti
Gereflod, Mats -69
Sjögren, Göran -69
Elinder, Fredrik -66                
KS Rinaldo, Annica -54 9:33.72  3 Final to
Unge, Cecilia -71
Dieng, Sussi -58
Signahl, Monica -61
4 x 1 500 m MS   Walther, Hugo -57 15:59.4m       4 Final ti  
Forss, Michael -62
Abrahmsén, Lars -57
Jacobson, Per-Olof -62                
Edlund, Mats -62 16:12.7m 6 Final ti
» Liljebäck, Lars-Erik -58
» Skjutar, Arne -58
Lycken, Erik -57
Not
[1] - sträcka #3 i 4x400m
[2] - sträcka #4 i 4x400m
[3] - sträcka #3 i 4x800m
[4] - sträcka #1 i 4x800m
[5] - sträcka #4 i 4x800m
[6] - sträcka #2 i 4x800m
[7] - Klubbrekord i klassen F17
[8] - Klubbrekord i klassen F15
[9] - Klubbrekord i klassen P17
[10] - Klubbrekord i klassen P15
 1988-05-30 (må)  | Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P16   Andersson, Denny -72 14.7m   -   3      
Nordemo, Joakim -72 14.4m - 1
Westling, Robert -72 14.6m   -   2      
F16 Lejdeborn, Pia -73 14.1m - 1
F14 Gullbjörk, Kristin -74 15.0m - 1
800 m P12   Ahlbrecht, Martin -76 2:54.1m     PB 1      
Andersson, Staffan -77 3:20.7m SB 4
Asplund, Karl -77 3:10.3m     PB 3      
Wallentin, Peter -76 3:09.1m PB 2
F12 Ahlqvist, Linda -76 2:59.6m SB 1
Di Francesco, Michaela -76 3:10.9m     PB 2      
Hall, Elin -76 3:10.9m SB 2
Högberg, Lina -76 3:34.4m PB 5
Primér, Anna-Karin -76 3:45.4m     PB 6      
Viotti, Pernilla -77 3:27.0m PB 4
Höjd P16   Andersson, Denny -72 1.55      PB 1      
Nordemo, Joakim -72 1.45  PB 3
Westling, Robert -72 1.55      PB 1      
F14 Gullbjörk, Kristin -74 1.40  PB 1
Stav P16   Andersson, Denny -72 2.10      PB 3      
Nordemo, Joakim -72 2.50  PB 2
Westling, Robert -72 2.50      PB 1      
P14 Avramovic, Tomas -74 2.30  PB 1
» Engström, Fredrik -74 1.50  PB 3
Enochsson, Magnus -74 1.70      PB 2      
Severin, Fredrik -74 1.31  SB 4
Längd F16   Lejdeborn, Pia -73 4.31    -   1      
Längd (zon) P14 » Munkhammar, Viktor -74 5.07    -   1      
P12 Ahlbrecht, Martin -76 3.95  - 1
Andersson, Staffan -77 3.15    -   4      
Asplund, Karl -77 3.47  - 2
Wallentin, Peter -76 3.05  - 4
F12 Ahlqvist, Linda -76 4.00    -   1      
Di Francesco, Michaela -76 3.15  - 6
Hall, Elin -76 3.15  - 7
Högberg, Lina -76 3.69    -   2      
Primér, Anna-Karin -76 3.21  - 6
Svensson, Jennie -76 3.16  - 5
Viotti, Pernilla -77 3.33  - 3
Spjut (600 gr, f 1999) P16   Andersson, Denny -72 20.90      PB 1      
Westling, Robert -72 17.90  PB 2
P14 Avramovic, Tomas -74 25.16      PB 2      
» Engström, Fredrik -74 25.86  PB 1
Enochsson, Magnus -74 17.30  SB 3
Severin, Fredrik -74 14.00      PB 4      
F16 Lejdeborn, Pia -73 10.50  PB 1
Spjut (400 gr) F14   Gullbjörk, Kristin -74 13.10      PB 1      
Boll (300 gr) P12   Ahlbrecht, Martin -76 27.34      PB 1      
Andersson, Staffan -77 16.40  4
Asplund, Karl -77 21.60        3      
Wallentin, Peter -76 22.54  PB 2
F12 Ahlqvist, Linda -76 19.64  PB 1
Di Francesco, Michaela -76 18.94      PB 2      
Hall, Elin -76 15.54  5
Högberg, Lina -76 14.64  6
Primér, Anna-Karin -76 13.00        7      
Svensson, Jennie -76 17.70  3
Viotti, Pernilla -77 17.18  PB 3
 1988-05-29 (sö)  | Sundbybergs Ungdomsspel, Spånga IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P18   Burman, Tomas -71 12.85    -1.9 SB 8 Heat 3    
Neuman, Johan -71 12.61  -1.9 PB 6 Heat 3
Stenberg, Marc -71 12.55    -4.5 PB 7 Heat 2    
F18 Lejdeborn, Lotta -71 13.52  -1.9 2 Final
Neamié, Therése -70 13.75  -1.9 SB 3 Final
F16 Lejdeborn, Pia -73 14.72  -3.3 PB 5 Final
800 m M22   Gereflod, Mats -69 2:04.84      SB 2 Final    
Lawesson, Weine -68 2:10.76  4 Final
Wagner, Henrik -69 2:04.32        1 Final    
P18 Lindberg, Mikael -71 2:18.69  PB 8 Final
P16 Forsström, Pontus -72 2:15.08  6 Final
F18 Unge, Cecilia -71 2:27.93  PB 4 Final
Längd P18   Stenberg, Marc -71 5.53    +4.2   7 Final    
F18 Neamié, Therése -70 4.79  +3.9 3 Final
 1988-05-28 (lö)  | Tolvanloppet, Bromma, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Holmgård, Lars -64 41.06        18      
» Skjutar, Arne -58 35.32  1
KS Friström, Kajsa -65 46.23  1
 1988-05-28 (lö)  | Division 1 Svealand Grupp A, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Wallén, Johan -67 11.75    -1.7 SB 4      
200 m MS   Hellberg, Mikael -65 23.8m   -1.8   5      
400 m MS   Hellberg, Mikael -65 51.81      PB 3      
800 m MS   Forss, Michael -62 1:55.00      SB 1      
1 500 m MS   Abrahmsén, Lars -57 4:02.16      SB 2      
3 000 m h (91,4 cm) MS   Kingstedt, Anders -59 9:40.3m     SB 1      
110 m häck (106,7 cm) MS   Enblom, Hans -61 22.10    -1.8 SB 5      
Höjd MS   Enblom, Hans -61 1.75      PB 4      
Stav MS   Ljungholm, Tommy -72 3.00        5      
Längd MS   Walther, Hugo -57 4.90    +1.2 PB 6      
Tresteg MS   Walther, Hugo -57 10.80    +1.7 SB 6      
Kula (7,26 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 12.28      SB 6      
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 41.58      SB 5      
Slägga (7,26 kg) MS   Wikström, Johan -59 21.18      PB 6      
Spjut (800 gr) MS   Wikström, Johan -59 45.70      SB 4      
4 x 100 m MS   Petersson, Thomas -65 47.58        5      
Andersson, Michael -69
Hellberg, Mikael -65
Forss, Michael -62
 1988-05-28 (lö)  | Sv. Friifrottscupen kval kvinnor, Norrvalla IP, Skellefteå
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS » Vrethammar, Li -66 12.61    +1.3   1      
200 m KS » Vrethammar, Li -66 25.25    +1.1 SB 1      
400 m KS   Lejdeborn, Lotta -71 59.85  [1]   PB 4      
800 m KS   Nordh Westerberg, Hanna -73 2:25.29      PB 4      
1 500 m KS   Signahl, Monica -61 4:40.93      SB 2      
3 000 m KS   Unge, Cecilia -71 11:09.02      PB 4      
100 m häck (84 cm) KS   Hernvall, Anna-Lena -71 18.04    +0.9 SB 5      
400 m häck (76,2 cm) KS » Kapell, Petra -67 67.06      SB 4      
Höjd KS   Hernvall, Anna-Lena -71 1.50      PB 5      
Längd KS   Westerberg, Malin -71 5.30    +0.4 PB 1      
Kula (4,0 kg) KS   Myhr, Ingrid -61 13.53      SB 2      
Diskus (1,0 kg) KS   Angberg, Christina -61 33.56      SB 3      
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Myhr, Ingrid -61 40.72      SB 1      
4 x 100 m KS   Neamié, Therése -70 49.80        1      
Lejdeborn, Lotta -71
» Vrethammar, Li -66
Westerberg, Malin -71
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1988-05-26 (to)  | Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Andersson, Michael -69 24.83    -   2 Heat 1    
Gereflod, Mats -69 25.87  - 5 Heat 1
Hellberg, Mikael -65 24.09    -   5 Heat 3    
Neuman, Johan -71 24.96  - 3 Heat 1
Petersson, Thomas -65 25.84  - 4 Heat 1
Stenberg, Marc -71 24.30    -   1 Heat 1    
KS Lejdeborn, Lotta -71 27.11  - 1 Heat 1
Westerberg, Malin -71 28.03  - 3 Heat 1
» Vrethammar, Li -66 25.54  - 2 Heat 2
400 m MS   Andersson, Michael -69 54.83      PB 2 Heat 2    
Hellberg, Mikael -65 52.24  PB 4 Heat 4
Jacobson, Per-Olof -62 52.78      PB 2 Heat 3    
Lindberg, Mikael -71 55.77  PB 3 Heat 2
Wallén, Johan -67 53.44  SB 3 Heat 2
KS Dowlut, Doreen -65 64.34  SB 3 Final
800 m MS   Ekblom, Örjan -71 2:05.99      PB 3 Heat 2    
Forss, Michael -62 1:55.36  SB 2 Heat 4
Gustavsson, Christian -59 2:21.58      PB 9 Heat 2    
Jacobson, Per-Olof -62 1:54.96  SB 1 Heat 4
Lawesson, Weine -68 2:09.10  SB 8 Heat 2
» Lindelöw, Jan -59 2:03.50      SB 7 Heat 4    
Lycken, Erik -57 2:00.14  SB 4 Heat 3
Wagner, Henrik -69 2:00.95  PB 2 Heat 2
» Wallin, Örjan -51 2:00.57      SB 5 Heat 3    
Walther, Hugo -57 1:55.96  SB 3 Heat 4
400 m häck (76,2 cm) KS » Kapell, Petra -67 71.02      SB 3 Final    
 1988-05-26 (to)  | Buster Cup, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P16   Ottenfelt, Tobias -72 25.3m   -   2 Heat 2    
F16 Lejdeborn, Pia -73 29.7m - 3 Heat 3
Nordh Westerberg, Hanna -73 27.6m - 3 Heat 1
800 m P16   Forsström, Pontus -72 2:20.3m       8 Final    
Haeberlien, Christoper -72 2:13.6m 5 Final
F16 Lejdeborn, Pia -73 2:49.1m     PB 12 Final    
Nordh Westerberg, Hanna -73 2:31.7m PB 3 Final
300 m häck (76,2 cm) P16   Ottenfelt, Tobias -72 44.5m       2 Heat 2    
F16 Sipilä, Martina -72 55.5m 4 Heat 3
Höjd F16   Lindqvist, Britt -73 1.36        7 Final    
Stav P16   Forsström, Pontus -72 2.60      PB 5 Final    
Ljungholm, Tommy -72 3.10  PB 1 Final
Kula (5,5 kg) P16   Haeberlien, Christoper -72 8.45      PB 11      
Ljungholm, Tommy -72 7.37  SB 15
Kula (3,0 kg) F16   Kennerfalk, Eva -73 5.52      SB 13      
Diskus (1,0 kg) F16   Kennerfalk, Eva -73 12.32      PB 14      
Sipilä, Martina -72 17.64  PB 8 Final
4 x 100 m F16   Lejdeborn, Pia -73 diskad          Heat 2    
Lindqvist, Britt -73
Engdahl, Lisa -73
Nordh Westerberg, Hanna -73
 1988-05-24 (ti)  | Hellas Vårträff, Enskede Ip, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Andersson, Mikael -65 25.03    +0.5 SB 5 Heat 1    
800 m MS   Johansson, Bengt -59 2:12.13      SB 6 Heat 1    
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Angberg, Christina -61 36.88      SB 2 Final    
 1988-05-23 (må)  | Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m M22   Edman, Rickard -68 12.05    +1.2 PB 5 Heat 1    
P16 Ottenfelt, Tobias -72 12.39  +0.6 PB 4 Heat 2
K22 » Vrethammar, Li -66 12.25    +2.2   1 Final    
F18 Lejdeborn, Lotta -71 12.97  +0.5 PB 3 Heat 2
400 m P18   Bivstedt, Niklas -71 60.71      PB 4 Heat 3    
Ekblom, Örjan -71 53.29  PB 3 Heat 1
Lindberg, Mikael -71 57.10        4 Heat 2    
Neuman, Johan -71 56.03  PB 2 Heat 2
Stenberg, Marc -71 54.00  PB 5 Heat 1
800 m P16   Forsström, Pontus -72 2:15.40        6 Heat 2    
Haeberlien, Christoper -72 2:10.85  PB 5 Heat 2
Wallén, Mattias -72 2:08.36  PB 1 Heat 3
1 500 m M22   Gereflod, Mats -69 4:10.93      PB 4 Final    
Lawesson, Weine -68 4:36.33  SB 9 Final
F18 Unge, Cecilia -71 5:18.94  PB 2 Final
100 m häck (84 cm) F18   Hernvall, Anna-Lena -71 18.05    +0.6 SB 2 Final    
Höjd F18   Hernvall, Anna-Lena -71 1.45      SB 3 Final    
Längd P16   Ottenfelt, Tobias -72 4.93    -1.9 PB 10      
F18 Westerberg, Malin -71 5.12  +0.8 SB 2 Final
3-kamp F12   Ahlqvist, Linda -76 0  [1] +1.3 PB 11      
60 m 9.36 [0] +1.9 PB 3 Heat 1
Längd (zon) 3.82 [267] +0.7 PB 11
Kula (2,0 kg) 6.09 [277] PB 15
Not
[1] - Mångkampspoäng kan ej beräknas: form/tab saknas
 1988-05-21/22 (lö-sö)  | Vasabåtarna Cup, Baldershovs IP, Sundsvall
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS   Edlund, Mats -62 2:01.23      PB 8 Final  
 1988-05-21 (lö)  | Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymn. IP, Danderyd
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Hernvall, Anna-Lena -71 13.06    +1.0 PB 3      
» Kapell, Petra -67 13.79  +1.0 SB 6
Westerberg, Malin -71 13.29    +1.0 PB 5      
» Vrethammar, Li -66 12.32  +1.0 SB 1
200 m MS   Andersson, Mikael -65 24.75