HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2018-11-15
Ute för 1988 Resultatdatum: 1988-10-09
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.32  [1] von Sydow, Erik -76 -0.4 P12 1988-09-03 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
9.58  [2] Asplund, Karl -77 +1.3 P11 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
9.90      Ahlbrecht, Martin -76 +1.3 P12 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
9.95  Albrecht, Martin -76 -1.0 P12 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
10.09  [3] Lindroth, Rickard -77 -0.9 P11 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
10.13  [4]   Kapell, Tony -77 -0.5 P11 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
10.14  Engel, Mikael -76 +1.3 P12 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
10.16  Gårdsäter, Anton -77 -0.7 P11 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
10.74      Nyström, Mikael -77 -0.7 P11 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
10.75  Andersson, Staffan -77 +1.5 P11 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
Vinduppgift saknas
10.59  Ljungholm, Jimmy -76 - P12 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
Manuell tidtagning
9.1m Edlund, Karl -76 - P12 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
9.5m Albrecht, Martin -76 - P12 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
9.7m     Gyllner, Simon -76 - P12 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.8m Engel, Mikael -76 - P12 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.9m Gårdsäter, Anton -77 - P11 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
10.0m     Wallentin, Peter -76 - P12 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
10.8m Beiyer, Adam -76 +1.5 P12 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.29  [1] » Engström, Fredrik -74 +0.6 P14 1988-09-04 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
10.47  [2] Enochsson, Magnus -74 0.0 P14 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
11.07  [3]   Lindroth, Ronnie -74 +1.2 P14 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
11.70  [4] Bergman, Magnus -74 -0.6 P14 1988-08-28 » Hellas Ungdomsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
11.97  Severin, Fredrik -74 +0.4 P14 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
Ej godkänd vind
10.29  Enochsson, Magnus -74 +2.3 P14 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
Manuell tidtagning
10.5m » Munkhammar, Viktor -74 - P14 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
11.2m Jansson, Marcus -74 - P14 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
11.3m   » Attersand, Johan -74 - P14 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
12.3m Avramovic, Tomas -74 - P14 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
12.8m Ekelund, Anders -74 - P14 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.75  [1] Wallén, Johan -67 -1.7 M22 1988-05-28 » Division 1 Svealand Grupp A, Kristinebergs IP, Stockholm
11.77  [2] Edman, Rickard -68 +1.4 M22 1988-09-17 » LEVER-spelen, Rosvalla IP, Nyköping
11.95  [3]   Stenberg, Marc -71 +0.9 P17 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
11.95  [3] Ekblom, Örjan -71 +0.9 P17 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
12.03  Hellberg, Mikael -65 -0.2 MS 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
12.20  [4]   Neuman, Johan -71 +1.3 P17 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
12.25  Andersson, Mikael -65 +0.2 MS 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
12.31  [5] Ottenfelt, Tobias -72 +1.5 P16 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
12.45  [6]   Burman, Markus -73 +0.1 P15 1988-08-24 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
12.51  [7] Ekman, Mikael -71 -0.8 P17 1988-08-28 » Hellas Ungdomsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
12.52  Näslund, Mikael -71 +1.5 P17 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
12.54      Petersson, Thomas -65 -0.2 MS 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
12.61  Burman, Tomas -71 +0.5 P17 1988-06-21 » DM, Stockholms Stadion, Stockholm
12.64  Haeberlien, Christoper -72 +0.5 P16 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
12.67  [8]   Wallén, Peter -69 +0.2 P19 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
12.69  [9] Enochsson, Magnus -74 +0.5 P14 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
12.97  Kollberg, Bo -43 +0.4 M45 1988-06-08 » Veteran-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
13.09  [10] » Engström, Fredrik -74 +1.1 P14 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
13.14  [11] » Munkhammar, Viktor -74 +1.1 P14 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
13.56  Lindroth, Ronnie -74 +0.9 P14 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
14.37  Bergman, Magnus -74 +1.1 P14 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
Ej godkänd vind
12.37  Petersson, Thomas -65 +4.0 MS 1988-09-10 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Vinduppgift saknas
11.87  Bivstedt, Johan -68 - M22 1988-06-24 » Keuruu, FIN
Manuell tidtagning
11.8m Ottenfelt, Tobias -72 - P16 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
12.2m Fredblad, Raof -73 - P15 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
12.7m     Silva, Miguel -72 - P16 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
12.8m Skerfving, Niklas -72 - P16 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
13.5m Åberg, Partik -72 - P16 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
14.2m   » Berg, Torbjörn -51 - M35 1988-10-01 » HSK Öppet KM 10-kamp, Hässelby IP, Stockholm
14.4m Nordemo, Joakim -72 - P16 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
14.6m Westling, Robert -72 - P16 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
14.7m Andersson, Denny -72 - P16 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[8] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[9] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[10] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
[11] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
23.56  [1] Edman, Rickard -68 +0.4 M22 1988-09-06 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
23.65  [2] Stenberg, Marc -71 +1.4 P17 1988-08-28 » Hellas Ungdomsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
23.76  [3]   Borg, Thomas -70 +0.3 P18 1988-09-06 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
23.77  Hellberg, Mikael -65 -2.7 MS 1988-06-13 » Scania-spelen, Idrottsparken, Södertälje
23.80  [4] Ekblom, Örjan -71 +0.9 P17 1988-08-14 » JSM, Malmö Stadion, Malmö
24.27  [5]   Neuman, Johan -71 +0.2 P17 1988-05-15 » Hässelby Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
24.51  Andersson, Mikael -65 +1.5 MS 1988-09-10 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
25.01  [6] Wallén, Mattias -72 +1.0 P16 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
25.08      Burman, Tomas -71 -0.1 P17 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
25.17  Haeberlien, Christoper -72 +0.7 P16 1988-09-07 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
25.19  Ottenfelt, Tobias -72 +0.5 P16 1988-09-07 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
25.21      Ekman, Mikael -71 +0.2 P17 1988-09-06 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
25.69  Näslund, Mikael -71 +0.2 P17 1988-09-06 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
26.39  Enochsson, Magnus -74 -0.2 P14 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
26.68      Kollberg, Bo -43 +1.5 M45 1988-06-01 » Veteran-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
26.78  » Engström, Fredrik -74 -0.2 P14 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
28.49  Lindroth, Ronnie -74 +0.4 P14 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
Vinduppgift saknas
22.37  Burman, Tomas -71 - P17 1988-08-24 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
22.87  Wikström, Johan -59 - MS 1988-09-21 » Studenternas Höstpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
24.83      Andersson, Michael -69 - P19 1988-05-26 » Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
25.09  » Engström, Fredrik -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
25.84  Petersson, Thomas -65 - MS 1988-05-26 » Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
25.87  Gereflod, Mats -69 - P19 1988-05-26 » Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
Manuell tidtagning
22.5m Wikström, Johan -59 - MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
23.0m Edman, Rickard -68 - M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
23.4m     Ekblom, Örjan -71 - P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
23.4m Stenberg, Marc -71 - P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
23.8m » Danelius, Johan -68 - M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
24.3m     Forss, Michael -62 - MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
24.9m Wallén, Peter -69 - P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
25.0m Enochsson, Magnus -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
25.1m     Kollberg, Jonas -69 - P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
25.2m Lindberg, Mikael -71 - P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
25.8m Wagner, Henrik -69 - P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
26.0m   » Munkhammar, Viktor -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
26.3m Elinder, Fredrik -66 - M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
27.0m Forsström, Pontus -72 - P16 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
27.0m     Bivstedt, Niklas -71 - P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
28.1m Kågegård, Andreas -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
30.3m Forsström, Carl -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
36.62  Hellberg, Mikael -65 MS 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
36.87  » Danelius, Johan -68 M22 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
37.49      Ekblom, Örjan -71   P17 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
37.69  Edman, Rickard -68 M22 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
38.01  Hollsten, Christian -68 M22 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
38.29  [1]   Stenberg, Marc -71   P17 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
38.67  Wallén, Peter -69 P19 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
38.69  Andersson, Mikael -65 MS 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
39.62  [2]   Burman, Tomas -71   P17 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
39.64  [3] Wallén, Mattias -72 P16 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
39.95  Wagner, Henrik -69 P19 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
40.34  [4] Ottenfelt, Tobias -72 P16 1988-08-28 » Hellas Ungdomsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Manuell tidtagning
38.2m Forss, Michael -62 MS 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
39.4m Wagner, Henrik -69 P19 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
39.7m     Enblom, Hans -61   MS 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
41.1m Lindberg, Mikael -71 P17 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
43.4m Bivstedt, Niklas -71 P17 1988-05-19 » Testtävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
51.20  [1] Bivstedt, Johan -68 M22 1988-06-20 » DM, Stockholms Stadion, Stockholm
51.43  [2] » Danelius, Johan -68 M22 1988-09-08 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
51.49      Forss, Michael -62   MS 1988-06-20 » DM, Stockholms Stadion, Stockholm
51.59  Hellberg, Mikael -65 MS 1988-06-18 » Serie Div 1 Svealand män, Kristineberg, Stockholm
52.08  [3] Edman, Rickard -68 M22 1988-09-17 » LEVER-spelen, Rosvalla IP, Nyköping
52.22  [4]   Ekblom, Örjan -71   P17 1988-08-12 » JSM, Malmö Stadion, Malmö
52.73  [5] Stenberg, Marc -71 P17 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
52.78  Jacobson, Per-Olof -62 MS 1988-05-26 » Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
53.21      Hollsten, Christian -68   M22 1988-09-08 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
53.44  Wallén, Johan -67 M22 1988-05-26 » Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
54.22  [6] Wallén, Peter -69 P19 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
54.24  [7]   Haeberlien, Christoper -72   P16 1988-07-31 » HAIS-spelen, Österås IP, Hässleholm
54.83  [8] Andersson, Michael -69 P19 1988-05-26 » Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
54.97  Andersson, Mikael -65 MS 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
55.31      Burman, Tomas -71   P17 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
55.69  Lindberg, Mikael -71 P17 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
55.91  Wagner, Henrik -69 P19 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
56.03      Neuman, Johan -71   P17 1988-05-23 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
56.21  Wallén, Mattias -72 P16 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
58.75  Kollberg, Bo -43 M45 1988-05-25 » Veteran-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
59.92      Forsström, Pontus -72   P16 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
60.48  Bivstedt, Niklas -71 P17 1988-08-28 » Hellas Ungdomsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Manuell tidtagning
70.2m » Berg, Torbjörn -51 M35 1988-10-01 » HSK Öppet KM 10-kamp, Hässelby IP, Stockholm
Stafettsträcka
51.36  [9] Hellberg, Mikael -65 MS 1988-06-01 » Stafett-DM, Stockholms Stadion, Stockholm
52.54  [10] Kollberg, Jonas -69 P19 1988-06-11 » Stafett-SM/JSM + reg.-final, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för P19
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
[8] - 10:e plats på 10-bästalista för P19
[9] - sträcka #3 i 4x400m
[10] - sträcka #4 i 4x400m
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:56.6m Albrecht, Martin -76 P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2:02.8m Wallenman, Erik -77 P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2:04.1m [1]   Gårdsäter, Anton -77   P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2:10.1m [2] Lindroth, Rickard -77 P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2:17.99  Engel, Mikael -76 P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2:19.8m     Stenö, Martin -76   P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2:22.9m Gyllner, Simon -76 P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2:24.3m [3] Kraft, Christer -77 P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2:25.7m [4]   Asplund, Karl -77   P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2:26.3m Beyer, Adam -76 P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2:26.5m [5] Andersson, Staffan -77 P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2:48.8m Ljungholm, Jimmy -76 P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:51.42  Jacobson, Per-Olof -62 MS 1988-06-26 » Lapinlahden Veto, Lapinlahti, FIN
1:51.55  [1] Forss, Michael -62 MS 1988-06-26 » Lapinlahden Veto, Lapinlahti, FIN
1:54.44  [2]   Bivstedt, Johan -68   M22 1988-06-19 » Stora International GP, Lugnets IP, Falun
1:55.96  Walther, Hugo -57 MS 1988-05-26 » Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
1:56.53  [3] » Danelius, Johan -68 M22 1988-08-28 » Hellas Ungdomsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2:00.14      Lycken, Erik -57   MS 1988-05-26 » Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
2:00.57  [4] » Wallin, Örjan -51 M35 1988-05-26 » Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
2:00.95  [5] Wagner, Henrik -69 P19 1988-05-26 » Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
2:01.05  [6]   Wallén, Peter -69   P19 1988-09-10 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.23  Edlund, Mats -62 MS 1988-05-22 » Vasabåtarna Cup, Baldershovs IP, Sundsvall
2:01.71  Gereflod, Mats -69 P19 1988-08-28 » Hellas Ungdomsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.89      Ekblom, Örjan -71   P17 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
2:02.88  Kingstedt, Anders -59 MS 1988-08-04 » Stockholm Games, Stockholms Stadion, Stockholm
2:03.50  » Lindelöw, Jan -59 MS 1988-05-26 » Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
2:03.57      Sjögren, Göran -69   P19 1988-08-28 » Hellas Ungdomsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2:04.15  [7] Haeberlien, Christoper -72 P16 1988-06-21 » DM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:04.42  Hollsten, Christian -68 M22 1988-08-01 » Augustiettan, Källbrinks IP, Huddinge
2:06.56      Elinder, Fredrik -66   M22 1988-09-10 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:06.79  Nylander, Anders -52 M35 1988-09-10 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:08.36  Wallén, Mattias -72 P16 1988-05-23 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2:09.10      Lawesson, Weine -68   M22 1988-05-26 » Löppropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
2:10.83  Haberlein, Christoph -72 P16 1988-05-15 » Hässelby Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2:11.24  Lindberg, Mikael -71 P17 1988-09-08 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
2:11.40      Burman, Tomas -71   P17 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
2:12.13  Johansson, Bengt -59 MS 1988-05-24 » Hellas Vårträff, Enskede Ip, Stockholm
2:12.39  Forsström, Pontus -72 P16 1988-06-11 » Turebergsspelen, Sollentunavallen, Sollentuna
2:14.37  [8] » Munkhammar, Viktor -74   P14 1988-08-27 » Ungdomstävling, Källbrinks IP, Huddinge
2:15.47  Gustavsson, Christian -59 MS 1988-06-16 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2:19.09  Stenberg, Marc -71 P17 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
2:19.89      Kollberg, Bo -43   M45 1988-06-08 » Veteran-DM, Kristinebergs IP, Stockholm
2:21.28  Andersson, Mikael -65 MS 1988-08-01 » Augustiettan, Källbrinks IP, Huddinge
2:24.03  [9] Avramovic, Tomas -74 P14 1988-08-27 » Ungdomstävling, Källbrinks IP, Huddinge
2:24.16  [10]   Severin, Fredrik -74   P14 1988-09-04 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
2:24.52  [11] Lindroth, Ronnie -74 P14 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2:39.0m [12] Ahlbrecht, Martin -76 P12 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:58.5m     Holmgren, Martin -74   P14 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3:04.7m Albrecht, Martin -76 P12 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3:05.4m Gyllner, Simon -76 P12 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:06.6m [13]   Asplund, Karl -77   P11 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:07.7m [14] Lindroth, Rickard -77 P11 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3:09.1m Wallentin, Peter -76 P12 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3:11.6m [15]   Gårdsäter, Anton -77   P11 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3:14.19  Andersson, Staffan -77 P11 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:18.5m Engel, Mikael -76 P12 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:20.1m     Beyer, Adam -76   P12 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:20.70  Beiyer, Adam -76 P12 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
3:23.5m Nilheim, Ludvig -80 P10 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
Stafettsträcka
1:54.20  [16] Bivstedt, Johan -68 M22 1988-06-11 » Stafett-SM/JSM + reg.-final, Sollentunavallen, Sollentuna
1:55.31  [17] Walther, Hugo -57 MS 1988-06-11 » Stafett-SM/JSM + reg.-final, Sollentunavallen, Sollentuna
1:59.07  [17] » Lindelöw, Jan -59   MS 1988-06-02 » Stafett-DM, Stockholms Stadion, Stockholm
1:59.47  [18] » Liljebäck, Lars-Erik -58 MS 1988-06-02 » Stafett-DM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.28  [16] Abrahmsén, Lars -57 MS 1988-06-02 » Stafett-DM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:06.12  [18] Enblom, Hans -61 MS 1988-06-02 » Stafett-DM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för M35
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för P19
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
[8] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[9] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
[10] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
[11] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
[12] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[13] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[14] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[15] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
[16] - sträcka #3 i 4x800m
[17] - sträcka #1 i 4x800m
[18] - sträcka #4 i 4x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:43.99  Elinder, Fredrik -66 M22 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
2:44.51  Johansson, Bengt -59 MS 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
2:45.72  [1]   Forsström, Pontus -72   P16 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2:45.88  Nylander, Anders -52 M35 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
2:48.26  [2] Haeberlien, Christoper -72 P16 1988-09-03 » Eskilstunaspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2:50.7m     Wallén, Peter -69   P19 1988-09-03 » Eskilstunaspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2:51.19  Lindberg, Mikael -71 P17 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2:53.45  [3] » Munkhammar, Viktor -74 P14 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
3:24.82      Severin, Fredrik -74   P14 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
3:26.79  Lindroth, Ronnie -74 P14 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
3:47.33  Albrecht, Martin -76 P12 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
3:52.69  Lindroth, Rickard -77 P11 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:44.41  [1] Jacobson, Per-Olof -62 MS 1988-07-05 » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
3:50.75  Forss, Michael -62 MS 1988-06-16 » Folksam GP, Västra Marks IP, Karlskrona
3:57.82      Edlund, Mats -62   MS 1988-06-24 » Keuruu, FIN
3:57.97  Walther, Hugo -57 MS 1988-08-04 » Stockholm Games, Stockholms Stadion, Stockholm
3:58.96  » Liljebäck, Lars-Erik -58 MS 1988-06-07 » Philipsspelen, Lidingövallen, Lidingö
3:59.32    » Skjutar, Arne -58   MS 1988-06-16 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
4:02.16  Abrahmsén, Lars -57 MS 1988-05-28 » Division 1 Svealand Grupp A, Kristinebergs IP, Stockholm
4:05.97  Kingstedt, Anders -59 MS 1988-06-16 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
4:10.54    » Lindelöw, Jan -59   MS 1988-06-04 » Personliga rekordens dag, Gavlestadion, Gävle
4:10.93  [2] Gereflod, Mats -69 P19 1988-05-23 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4:11.09  Andersson, Jan-Eric -55 MS 1988-06-07 » Philipsspelen, Lidingövallen, Lidingö
4:18.45      Johansson, Bengt -59   MS 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
4:19.35  [3] Sjögren, Göran -69 P19 1988-09-08 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
4:21.50  [4] Forsström, Pontus -72 P16 1988-09-17 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
4:22.57      Elinder, Fredrik -66   M22 1988-09-08 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
4:28.55  Holmgård, Lars -64 MS 1988-07-30 » Svealandsmästerskapen, GIH Örebro, Örebro
4:33.22  Haeberlien, Christoper -72 P16 1988-08-28 » Hellas Ungdomsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
4:36.1m     Lawesson, Weine -68   M22 1988-08-06 » Lidingö Ungdomsspel, Lidingövallen, Lidingö
4:36.2m Ekblom, Örjan -71 P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4:36.9m [5] Wallén, Peter -69 P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4:37.0m   » Munkhammar, Viktor -74   P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4:39.5m Wagner, Henrik -69 P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4:44.8m Wikström, Johan -59 MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4:47.39      Lindkvist, Jan -57   MS 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
4:48.5m » Danelius, Johan -68 M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4:54.0m Wallén, Mattias -72 P16 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4:56.9m     Lindberg, Mikael -71   P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5:00.1m Andersson, Mikael -65 MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5:03.5m Hellberg, Mikael -65 MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5:04.3m     Kollberg, Jonas -69   P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5:06.1m Edman, Rickard -68 M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5:06.8m Stenberg, Marc -71 P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5:17.6m     Bivstedt, Niklas -71   P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5:23.1m Enochsson, Magnus -74 P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5:37.6m Kågegård, Andreas -74 P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5:44.59      Forsström, Carl -74   P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
6:00.69  » Engström, Fredrik -74 P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
6:20.9m » Berg, Torbjörn -51 M35 1988-10-02 » HSK Öppet KM 10-kamp, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 1 eng. mil
resultat     namn   klass datum   tävling
4:18.89  » Skjutar, Arne -58 MS 1988-06-05 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:23.72  Ingard, Anders -61 MS 1988-06-05 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:35.65      Johansson, Bengt -59   MS 1988-06-05 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:52.20  Lawesson, Weine -68 M22 1988-06-05 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
5:30.16  » Skjutar, Arne -58 MS 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
5:37.67  Kingstedt, Anders -59 MS 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
5:49.00      Walther, Hugo -57   MS 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
5:57.13  Johansson, Bengt -59 MS 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
6:01.03  Sjögren, Göran -69 P19 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
6:13.97      Andersson, Michael -69   P19 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
6:33.76  Gereflod, Mats -69 P19 1988-07-26 » TEST SM, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
8:21.85  Edlund, Mats -62 MS 1988-06-14 » Contortaspelen GP, Gammliavallen, Umeå
8:25.44  Walther, Hugo -57 MS 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
8:28.59    » Skjutar, Arne -58   MS 1988-06-30 » VIK-spelen GP, Arosvallen, Västerås
8:34.37  » Liljebäck, Lars-Erik -58 MS 1988-08-14 » SM, Tunavallen, Eskilstuna
8:35.21  Kingstedt, Anders -59 MS 1988-08-01 » Augustiettan, Källbrinks IP, Huddinge
8:47.40  [1]   Andersson, Jan-Eric -55   MS 1988-08-13 » SM, Tunavallen, Eskilstuna
8:50.23  [1] Ingard, Anders -61 MS 1988-06-22 » DM, Stockholms Stadion, Stockholm
8:55.23  Hasselqvist, Nils-Göran -55 MS 1988-08-01 » Augustiettan, Källbrinks IP, Huddinge
9:12.51  [1]   Johansson, Bengt -59   MS 1988-06-21 » DM, Stockholms Stadion, Stockholm
9:20.04  [2] Gereflod, Mats -69 P19 1988-08-01 » Augustiettan, Källbrinks IP, Huddinge
9:32.60  [3] Sjögren, Göran -69 P19 1988-09-03 » Eskilstunaspelen, Tunavallen, Eskilstuna
9:33.50      Holmgård, Lars -64   MS 1988-08-01 » Augustiettan, Källbrinks IP, Huddinge
9:34.68  [4] Andersson, Tyrold -69 P19 1988-08-01 » Augustiettan, Källbrinks IP, Huddinge
9:49.7m Spethz, Stefan -58 MS 1988-09-03 » Eskilstunaspelen, Tunavallen, Eskilstuna
9:50.7m Lawesson, Weine -68 M22 1988-09-03 » Eskilstunaspelen, Tunavallen, Eskilstuna
Not
[1] - Mellantid
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
14:20.41  » Liljebäck, Lars-Erik -58 MS 1988-08-14 » SM, Tunavallen, Eskilstuna
14:20.76  [1] Edlund, Mats -62 MS 1988-08-14 » SM, Tunavallen, Eskilstuna
14:23.32  [2]   Walther, Hugo -57   MS 1988-07-06 » SAAB-ANA spelen, Rosvalla IP, Nyköping
14:32.29  [3] » Skjutar, Arne -58 MS 1988-07-06 » SAAB-ANA spelen, Rosvalla IP, Nyköping
14:37.35  Andersson, Jan-Eric -55 MS 1988-06-13 » Scania-spelen, Idrottsparken, Södertälje
14:44.45      Jacobson, Per-Olof -62   MS 1988-09-17 » LEVER-spelen, Rosvalla IP, Nyköping
14:47.24  Ingard, Anders -61 MS 1988-06-13 » Scania-spelen, Idrottsparken, Södertälje
14:55.30  Kingstedt, Anders -59 MS 1988-06-13 » Scania-spelen, Idrottsparken, Södertälje
15:26.13  [4]   Höjgård, Karsten -57   MS 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
15:45.13  Hasselqvist, Nils-Göran -55 MS 1988-06-22 » DM, Stockholms Stadion, Stockholm
15:52.28  Johansson, Bengt -59 MS 1988-06-22 » DM, Stockholms Stadion, Stockholm
15:54.88  [5]   Gereflod, Mats -69   P19 1988-08-25 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
17:01.16  [6] Elinder, Fredrik -66 M22 1988-08-25 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för MS
[4] - Mellantid
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 10 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
30:21.82  [1] » Skjutar, Arne -58 MS 1988-08-11 » SM, Tunavallen, Eskilstuna
31:18.36  Höjgård, Karsten -57 MS 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
31:34.79      Kingstedt, Anders -59   MS 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
31:54.93  Hasselqvist, Nils-Göran -55 MS 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
32:46.32  Walther, Hugo -57 MS 1988-09-24 » ALJ open, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
30.43  Edlund, Mats -62 MS 1988-07-02 » VT-milen, Västervik
31.55  Höjgård, Karsten -57 MS 1988-09-17 » LUGI-milen, Lund
32.16      Kingstedt, Anders -59   MS 1988-08-20 » Oxelöloppet, Oxelösund
33.44  Forss, Michael -62 MS 1988-07-02 » VT-milen, Västervik
34.33  Ahlgren, Lars Martin -45 M40 1988-05-12 » Oppebylöpet, Krikonbackens IP, Nyköping
35.04      Andersson, Mikael -65   MS 1988-04-10 » Ormingeloppet, Orminge, Värmdö
35.41  Holmgård, Lars -64 MS 1988-07-02 » Hudikmilen, Hudiksvall
37.01  Sjögren, Göran -69 P19 1988-04-10 » Ormingeloppet, Orminge, Värmdö
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:05.54  [1] » Skjutar, Arne -58 MS 1988-07-16 » SM halvmarathon, Östnor, Mora
1:07.13  [2] Walther, Hugo -57 MS 1988-07-16 » SM halvmarathon, Östnor, Mora
1:08.17  [3]   Ingard, Anders -61   MS 1988-07-16 » SM halvmarathon, Östnor, Mora
1:08.55  [4] Höjgård, Karsten -57 MS 1988-08-20 » Knalleloppet, Borås
1:09.26  [5] Kingstedt, Anders -59 MS 1988-07-16 » SM halvmarathon, Östnor, Mora
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
2:38.01  [1] Kingstedt, Anders -59 MS 1988-10-09 » Berlin Marathon, Berlin, Tyskland
2:41.07  [2] Hasselqvist, Nils-Göran -55 MS 1988-06-04 » Stockholm Marathon, Stockholm
2:55.01  Holmgård, Lars -64 MS 1988-10-09 » Berlin Marathon, Berlin, Tyskland
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 1 500 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
4:52.49  Forsström, Pontus -72 P16 1988-09-07 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
6:31.6m [1] Gereflod, Mats -69 P19 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
6:37.70  [2] Sjögren, Göran -69 P19 1988-09-07 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
6:42.15  [3] Forsström, Pontus -72 P16 1988-07-30 » HAIS-spelen, Österås IP, Hässleholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 3 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
9:24.17  [1] Kingstedt, Anders -59 MS 1988-06-21 » DM, Stockholms Stadion, Stockholm
9:51.64  Walther, Hugo -57 MS 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
9:58.32  Gereflod, Mats -69 P19 1988-08-31 » Höst-arena, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.38  [1] Ahlbrecht, Martin -76 -0.2 P12 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
13.82  [2] Engel, Mikael -76 -0.2 P12 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
14.09  [3] Gyllner, Simon -76 +0.5 P12 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
Manuell tidtagning
12.6m Albrecht, Martin -76 - P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
13.0m Lindroth, Rickard -77 - P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
13.1m     Gårdsäter, Anton -77 - P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
13.6m Stenö, Martin -76 - P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
13.8m Beyer, Adam -76 - P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
13.8m     Asplund, Karl -77 - P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
13.9m Ljungholm, Jimmy -76 - P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
14.0m Wallenman, Erik -77 - P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
14.2m     Kraft, Christer -77 - P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
16.6m Andersson, Staffan -77 - P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 80 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.64  Enochsson, Magnus -74 -1.6 P14 1988-09-11 » Riksicaden, Sportcentrum, Norrtälje
12.65  [1] » Munkhammar, Viktor -74 -0.1 P14 1988-08-28 » Ungdomstävling, Källbrinks IP, Huddinge
Manuell tidtagning
12.2m » Munkhammar, Viktor -74 +0.6 P14 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
14.0m » Attersand, Johan -74 - P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
15.5m     Bergman, Magnus -74 - P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
15.5m Jansson, Marcus -74 - P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
15.6m » Engström, Fredrik -74 - P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
15.8m     Severin, Fredrik -74 - P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
16.8m Söderqvist, Patrik -74 - P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
                 
 80 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.50  Enochsson, Magnus -74 +1.4 P14 1988-09-03 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
12.50  » Munkhammar, Viktor -74 +1.5 P14 1988-09-03 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
                 
 110 m häck (106,7 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
22.10  Enblom, Hans -61 -1.8 MS 1988-05-28 » Division 1 Svealand Grupp A, Kristinebergs IP, Stockholm
Manuell tidtagning
24.4m » Berg, Torbjörn -51 - M35 1988-10-02 » HSK Öppet KM 10-kamp, Hässelby IP, Stockholm
                 
 300 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
43.91  [1] Ekblom, Örjan -71 P17 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.66  [1] Wallén, Mattias -72 P16 1988-08-23 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
44.84  [2] Ottenfelt, Tobias -72 P16 1988-08-23 » JDM-UDM, Torvalla IP, Handen
Manuell tidtagning
44.5m Ottenfelt, Tobias -72 P16 1988-05-26 » Buster Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 400 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
59.34  Enblom, Hans -61 MS 1988-06-18 » Serie Div 1 Svealand män, Kristineberg, Stockholm
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.85  Holm, Tomas -62 MS 1988-06-18 » Serie Div 1 Svealand män, Kristineberg, Stockholm
1.75  Enblom, Hans -61 MS 1988-05-28 » Division 1 Svealand Grupp A, Kristinebergs IP, Stockholm
1.55  [1]   Westling, Robert -72   P16 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
1.55  [1] Andersson, Denny -72 P16 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
1.55  [2] » Attersand, Johan -74 P14 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
1.53    » Berg, Torbjörn -51   M35 1988-10-01 » HSK Öppet KM 10-kamp, Hässelby IP, Stockholm
1.45  Nordemo, Joakim -72 P16 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
1.35  Bergman, Magnus -74 P14 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
1.30      Jansson, Marcus -74   P14 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
1.30  [3] von Sydow, Erik -76 P12 1988-09-03 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
1.25  Lindroth, Ronnie -74 P14 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
1.25  [4]   Gårdsäter, Anton -77   P11 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
1.20  Albrecht, Martin -76 P12 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
1.20  Beiyer, Adam -76 P12 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
1.20      Beyer, Adam -76   P12 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.15  Ljungholm, Jimmy -76 P12 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
1.15  Ahlbrecht, Martin -76 P12 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
1.15      Gyllner, Simon -76   P12 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
1.05  [5] Asplund, Karl -77 P11 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
3.11  » Berg, Torbjörn -51 M35 1988-10-02 » HSK Öppet KM 10-kamp, Hässelby IP, Stockholm
3.10  [1] Ljungholm, Tommy -72 P16 1988-05-26 » Buster Cup, Enskede IP, Stockholm
2.80      Svärdling, Lars -61   MS 1988-06-18 » Serie Div 1 Svealand män, Kristineberg, Stockholm
2.60  [2] » Munkhammar, Viktor -74 P14 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2.60  [3] Forsström, Pontus -72 P16 1988-05-26 » Buster Cup, Enskede IP, Stockholm
2.50  [4]   Westling, Robert -72   P16 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2.50  [4] Nordemo, Joakim -72 P16 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
2.40  [5] Avramovic, Tomas -74 P14 1988-09-11 » Riksicaden, Sportcentrum, Norrtälje
2.10      Andersson, Denny -72   P16 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
1.70  [6] Enochsson, Magnus -74 P14 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
1.50  [7] » Engström, Fredrik -74 P14 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
1.31  [8]   Severin, Fredrik -74   P14 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
1.30  [9] Lindroth, Ronnie -74 P14 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
[9] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
6.41  [1] Qvist, Roland -68 +1.6 M22 1988-06-18 » Serie Div 1 Svealand män, Kristineberg, Stockholm
5.22  [2] Ottenfelt, Tobias -72 +0.5 P16 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
4.90  Walther, Hugo -57 +1.2 MS 1988-05-28 » Division 1 Svealand Grupp A, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
6.60  Qvist, Roland -68 +2.1 M22 1988-06-18 » Serie Div 1 Svealand män, Kristineberg, Stockholm
5.53  Stenberg, Marc -71 +4.2 P17 1988-05-29 » Sundbybergs Ungdomsspel, Spånga IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
6.32  Wikström, Johan -59 - MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
6.04  Edman, Rickard -68 - M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5.77      Hellberg, Mikael -65 - MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5.71  Kollberg, Jonas -69 - P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5.66  » Danelius, Johan -68 - M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5.63      Forss, Michael -62 - MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5.36  Stenberg, Marc -71 - P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5.32  Wagner, Henrik -69 - P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5.20      Ekblom, Örjan -71 - P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5.19  Elinder, Fredrik -66 - M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5.12  Wallén, Mattias -72 - P16 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5.07      Lindberg, Mikael -71 - P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5.00  Andersson, Mikael -65 - MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4.98  Bivstedt, Niklas -71 - P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4.91      Wallén, Peter -69 - P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4.82  Forsström, Pontus -72 - P16 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4.44  » Berg, Torbjörn -51 - M35 1988-10-01 » HSK Öppet KM 10-kamp, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.51  [1] Enochsson, Magnus -74 +0.7 P14 1988-09-11 » Riksicaden, Sportcentrum, Norrtälje
5.18  » Attersand, Johan -74 +1.9 P14 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
4.97    » Munkhammar, Viktor -74 +1.1 P14 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
4.95  » Engström, Fredrik -74 +0.3 P14 1988-08-28 » Hellas Ungdomsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
4.24  Severin, Fredrik -74 -0.8 P14 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
4.22      Bergman, Magnus -74 +1.2 P14 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
4.04  Lindroth, Ronnie -74 +0.7 P14 1988-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
3.76  Ahlbrecht, Martin -76 +0.2 P12 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
3.53      Engel, Mikael -76 -0.6 P12 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
3.25  Beiyer, Adam -76 +0.2 P12 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
3.21  Asplund, Karl -77 +0.4 P11 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
3.13      Nyström, Mikael -77 0.0 P11 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
3.09  Lindroth, Rickard -77 +0.5 P11 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
2.95  Kapell, Tony -77 0.0 P11 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
2.93  Andersson, Staffan -77 +0.2 P11 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
Vinduppgift saknas
5.74  Enochsson, Magnus -74 - P14 1988-09-03 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
5.20  » Engström, Fredrik -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
5.08    » Munkhammar, Viktor -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4.75  Forsström, Carl -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
4.66  Kågegård, Andreas -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
3.99      Albrecht, Martin -76 - P12 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3.95  Ahlbrecht, Martin -76 - P12 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3.67  von Sydow, Erik -76 - P12 1988-09-04 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
3.57      Lindroth, Rickard -77 - P11 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3.57  Engel, Mikael -76 - P12 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.48  Gårdsäter, Anton -77 - P11 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3.47      Asplund, Karl -77 - P11 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3.30  Kraft, Christer -77 - P11 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3.24  Gyllner, Simon -76 - P12 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
3.23      Andersson, Staffan -77 - P11 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3.20  Ljungholm, Jimmy -76 - P12 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
3.07  Beyer, Adam -76 - P12 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.05  Wallentin, Peter -76 - P12 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.80  Walther, Hugo -57 +1.7 MS 1988-05-28 » Division 1 Svealand Grupp A, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
12.11  Halila, Chokri -56 +2.8 MS 1988-06-18 » Serie Div 1 Svealand män, Kristineberg, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.94  Enochsson, Magnus -74 +1.9 P14 1988-09-04 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
10.73  [1] » Engström, Fredrik -74 +1.4 P14 1988-09-04 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
12.02  Enochsson, Magnus -74 +3.9 P14 1988-09-10 » Riksicaden, Sportcentrum, Norrtälje
Vinduppgift saknas
10.95  Svensson, Jacob -74 - P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
10.78  » Engström, Fredrik -74 - P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
10.48    » Attersand, Johan -74 - P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
10.00  Bergman, Magnus -74 - P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
9.66  Jansson, Marcus -74 - P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
8.40  [2]   Albrecht, Martin -76 - P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
8.20  Wallenman, Erik -77 - P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
7.65  [3] Gyllner, Simon -76 - P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
7.50  [4]   Lindroth, Rickard -77 - P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
7.50  [5] Ljungholm, Jimmy -76 - P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
7.20  [6] Gårdsäter, Anton -77 - P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Kula (12,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.06  » Berg, Torbjörn -51 M35 1988-08-20 » Veteran-SM, Strandvallen, Ljusdal
                 
 Kula (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.28  » Berg, Torbjörn -51 M35 1988-05-28 » Division 1 Svealand Grupp A, Kristinebergs IP, Stockholm
8.26  [1] Edman, Rickard -68 M22 1988-09-21 » Studenternas Höstpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Kula (5,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.45  [1] Haeberlien, Christoper -72 P16 1988-05-26 » Buster Cup, Enskede IP, Stockholm
7.37  [2] Ljungholm, Tommy -72 P16 1988-05-26 » Buster Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.09  [1] » Engström, Fredrik -74 P14 1988-09-04 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
7.05  Beyer, Adam -76 P12 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.93  Beiyer, Adam -76 P12 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
6.37      Engel, Mikael -76   P12 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.72  Ahlbrecht, Martin -76 P12 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
4.81  Asplund, Karl -77 P11 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
3.43  Andersson, Staffan -77 P11 1988-06-05 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
6.25  [1] Gårdsäter, Anton -77 P11 1988-09-10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.45  Lindroth, Rickard -77 P11 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Diskus (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.30  » Berg, Torbjörn -51 M35 1988-08-21 » Veteran-SM, Strandvallen, Ljusdal
34.27  Wikström, Johan -59 MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
25.05  [1]   Wagner, Henrik -69   P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
23.65  Forss, Michael -62 MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
22.10  [2] Wallén, Peter -69 P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
21.39      Hellberg, Mikael -65   MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
20.28  [3] Kollberg, Jonas -69 P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
19.11  [4] Edman, Rickard -68 M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
17.52  [5]   Elinder, Fredrik -66   M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
17.21  [6] » Danelius, Johan -68 M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
13.25  Andersson, Mikael -65 MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Diskus (1,75 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
25.04  [1] Ekblom, Örjan -71 P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
21.04  [2] Stenberg, Marc -71 P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
18.32  [3]   Bivstedt, Niklas -71   P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
16.30  Lindberg, Mikael -71 P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
18.72  [1] Wallén, Mattias -72 P16 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
17.44  [2] Forsström, Pontus -72 P16 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.24  » Engström, Fredrik -74 P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
29.64  [1] » Munkhammar, Viktor -74 P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
28.88  [2]   Enochsson, Magnus -74   P14 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
27.42  [3] » Attersand, Johan -74 P14 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
23.56  Bergman, Magnus -74 P14 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
21.74      Lindroth, Ronnie -74   P14 1988-08-13 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
20.30  Kågegård, Andreas -74 P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
16.94  Holmgren, Martin -74 P14 1988-09-03 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
16.00  Forsström, Carl -74 P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Slägga (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.92  [1] Johansson, Håkan -60 MS 1988-06-18 » Serie Div 1 Svealand män, Kristineberg, Stockholm
21.18  Wikström, Johan -59 MS 1988-05-28 » Division 1 Svealand Grupp A, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 Spjut (800 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
49.97  [1] » Berg, Torbjörn -51 M35 1988-10-02 » HSK Öppet KM 10-kamp, Hässelby IP, Stockholm
47.80  Wikström, Johan -59 MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
39.94  [2,3]   Edman, Rickard -68   M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
36.98  [4] Wagner, Henrik -69 P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
35.40  [5,6] Wallén, Peter -69 P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
32.60      Forss, Michael -62   MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
30.12  Bivstedt, Niklas -71 P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
27.12  [7] Kollberg, Jonas -69 P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
25.84  [8]   Elinder, Fredrik -66   M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
24.22  Hellberg, Mikael -65 MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
22.34  [9] » Danelius, Johan -68 M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
22.10  [10]   Ekblom, Örjan -71   P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
22.06  [11] Stenberg, Marc -71 P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
19.46  Andersson, Mikael -65 MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[7] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[8] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[9] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
[10] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[11] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Spjut (600 gr, f 1999)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.52  [1] Bergman, Magnus -74 P14 1988-09-03 » DF PF 12-14, Tibblevallen, Täby
31.28  [2] » Attersand, Johan -74 P14 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
30.92    » Munkhammar, Viktor -74   P14 1988-08-14 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
28.28  Forsström, Carl -74 P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
26.36  Forsström, Pontus -72 P16 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
25.98      Jansson, Marcus -74   P14 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
25.94  Enochsson, Magnus -74 P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
25.86  » Engström, Fredrik -74 P14 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
25.16      Avramovic, Tomas -74   P14 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
24.54  Wallén, Mattias -72 P16 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
22.90  Lindroth, Ronnie -74 P14 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
20.90      Andersson, Denny -72   P16 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
20.02  Söderqvist, Patrik -74 P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
19.06  Kågegård, Andreas -74 P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
18.66      Holmgren, Martin -74   P14 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
18.20  Svensson, Jacob -74 P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
17.90  Westling, Robert -72 P16 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
15.78  Severin, Fredrik -74 P14 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.46  [1] Albrecht, Martin -76 P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
21.54  [2] Ljungholm, Jimmy -76 P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
20.54  [3]   Beyer, Adam -76   P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
20.10  Lindroth, Rickard -77 P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
18.84  [4] Gårdsäter, Anton -77 P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
17.12      Gyllner, Simon -76   P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
16.94  [5] Wallenman, Erik -77 P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
15.00  Engel, Mikael -76 P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
13.44      Stenö, Martin -76   P12 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
12.48  [6] Andersson, Staffan -77 P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
12.34  [7] Asplund, Karl -77 P11 1988-09-19 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.06  Lindroth, Rickard -77 P11 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
29.30  [1] Gårdsäter, Anton -77 P11 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
28.64      Gyllner, Simon -76   P12 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
28.24  Albrecht, Martin -76 P12 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
27.34  Ahlbrecht, Martin -76 P12 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
25.90      Ljungholm, Jimmy -76   P12 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
25.32  Engel, Mikael -76 P12 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
23.70  [2] Kraft, Christer -77 P11 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
22.54      Wallentin, Peter -76   P12 1988-05-30 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
21.74  [3] Asplund, Karl -77 P11 1988-05-09 » ORAMA-tävling, Enskede IP, Stockholm
17.62  [4] Andersson, Staffan -77 P11 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
17.40  Nilheim, Ludvig -80 P10 1988-05-16 » Måndagstävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 10-kamp
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 602  [1] » Berg, Torbjörn -51 - M35 1988-10-02 » HSK Öppet KM 10-kamp, Hässelby IP, Stockholm
Resultat:          |  14.2m(-)  |  4.44(-)  |  12.02  |  1.53  |  70.2m  |  24.4m(-)  |  41.04  |  3.11  |  49.97  |  6:20.9m  |
Poäng:                |  253  |  280  |  608  |  411  |  131  |  76  |  686  |  384  |  588  |  185  |
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
                 
 5-kamp
  |  Längd  |  Spjut (800 gr)  |  200 m  |  Diskus (2,0 kg)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 222  [1] Wikström, Johan -59 - MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  6.32(-)  |  47.80  |  22.5m(-)  |  34.27  |  4:44.8m  |
Poäng:                |  657  |  556  |  810  |  549  |  650  |
2 653  [1] Forss, Michael -62 - MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.63(-)  |  32.60  |  24.3m(-)  |  23.65  |  4:18.3m  |
Poäng:                |  508  |  336  |  645  |  341  |  823  |
2 579  [1,2] Edman, Rickard -68 - M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  6.04(-)  |  39.94  |  23.0m(-)  |  19.11  |  5:06.1m  |
Poäng:                |  595  |  441  |  763  |  255  |  525  |
2 416  [1,3] Wagner, Henrik -69 - P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.32(-)  |  36.98  |  25.8m(-)  |  25.05  |  4:39.5m  |
Poäng:                |  445  |  399  |  521  |  368  |  683  |
2 347  [1,4] Wallén, Peter -69 - P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  4.91(-)  |  35.40  |  24.9m(-)  |  22.10  |  4:36.9m  |
Poäng:                |  365  |  376  |  594  |  312  |  700  |
2 275  [1,5] Hellberg, Mikael -65 - MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.77(-)  |  24.22  |  23.9m(-)  |  21.39  |  5:03.5m  |
Poäng:                |  537  |  219  |  681  |  298  |  540  |
2 244  [1,6,7] » Danelius, Johan -68 - M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.66(-)  |  22.34  |  23.8m(-)  |  17.21  |  4:48.5m  |
Poäng:                |  514  |  193  |  689  |  220  |  628  |
2 174  [1] Kollberg, Jonas -69 - P19 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.71(-)  |  27.12  |  25.1m(-)  |  20.28  |  5:04.3m  |
Poäng:                |  525  |  259  |  578  |  277  |  535  |
2 055  [1,8] Elinder, Fredrik -66 - M22 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.19(-)  |  25.84  |  26.3m(-)  |  17.52  |  4:38.9m  |
Poäng:                |  419  |  241  |  482  |  226  |  687  |
1 872  [1] Andersson, Mikael -65 - MS 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.00(-)  |  19.46  |  24.5m(-)  |  13.25  |  5:00.1m  |
Poäng:                |  382  |  154  |  628  |  149  |  559  |
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för MS
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[8] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 5-kamp
  |  Längd  |  Spjut (800 gr)  |  200 m  |  Diskus (1,75 kg)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 409  [1] Ekblom, Örjan -71 - P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.20(-)  |  22.10  |  23.4m(-)  |  25.04  |  4:36.2m  |
Poäng:                |  421  |  190  |  726  |  368  |  704  |
2 181  [1] Stenberg, Marc -71 - P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.36(-)  |  22.06  |  23.4m(-)  |  21.04  |  5:06.8m  |
Poäng:                |  453  |  189  |  726  |  292  |  521  |
1 813  [1] Bivstedt, Niklas -71 - P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  4.98(-)  |  30.12  |  27.0m(-)  |  18.32  |  5:17.6m  |
Poäng:                |  378  |  301  |  430  |  241  |  463  |
1 747  [1] Lindberg, Mikael -71 - P17 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.07(-)  |  ej res  |  25.2m(-)  |  16.30  |  4:56.9m  |
Poäng:                |  396  |  - 1  |  569  |  204  |  578  |
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
                 
 5-kamp
  |  Längd  |  Spjut (600 gr, f 1999)  |  200 m  |  Diskus (1,5 kg)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 065  [1] Wallén, Mattias -72 - P16 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.12(-)  |  24.54  |  24.9m(-)  |  18.72  |  4:54.0m  |
Poäng:                |  405  |  223  |  594  |  248  |  595  |
1 966  [1] Forsström, Pontus -72 - P16 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  4.82(-)  |  26.36  |  27.0m(-)  |  17.44  |  4:34.4m  |
Poäng:                |  348  |  248  |  430  |  224  |  716  |
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
                 
 5-kamp
  |  Längd (zon)  |  Diskus (1,0 kg)  |  200 m  |  Spjut (600 gr, f 1999)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 345  [1] » Munkhammar, Viktor -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.08(-)  |  29.64  |  26.0m(-)  |  29.04  |  4:37.0m  |
Poäng:                |  398  |  457  |  505  |  286  |  699  |
2 116  [1] Enochsson, Magnus -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.56(-)  |  24.56  |  25.0m(-)  |  25.94  |  5:23.1m  |
Poäng:                |  494  |  359  |  586  |  243  |  434  |
1 789  [1] » Engström, Fredrik -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.20(-)  |  32.24  |  25.09(-)  |  ej res  |  6:00.69  |
Poäng:                |  421  |  509  |  598  |  - 1  |  261  |
1 463  [1] Kågegård, Andreas -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  4.66(-)  |  20.30  |  28.1m(-)  |  19.06  |  5:37.6m  |
Poäng:                |  319  |  278  |  354  |  149  |  363  |
1 359  [1] Forsström, Carl -74 - P14 1988-09-24 » KM i femkamp, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  4.75(-)  |  16.00  |  30.3m(-)  |  28.28  |  5:44.59  |
Poäng:                |  335  |  198  |  221  |  275  |  330  |
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics