HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-10-02
Inne för 1988 Resultatdatum: 1988-03-13
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1988-03-12/13 (lö-sö)  | DF 12 - 14, Bosön, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Enochsson, Magnus -74 8.18    PB 3 Heat 1  
8.25  2 C-final
800 m P14   Avramovic, Tomas -74 2:30.59    PB 4 Heat C  
» Munkhammar, Viktor -74 2:19.92  PB 8 Heat A
Severin, Fredrik -74 2:36.94    PB 4 Heat D  
F12 Johnsson, Pia -76 2:42.60  PB 2 Heat B
60 m häck (84 cm) P14   Enochsson, Magnus -74 9.82    PB 1 Heat 1  
9.86  4 A-final
» Munkhammar, Viktor -74 10.13  2 Heat 3
10.21  2 B-final
Höjd P14   Halldelius, Mikael -74 1.51    PB 11    
F14 Berzelius, Nathalie -75 1.35  14
Stav P14 » Attersand, Johan -74 2.55    PB 4 Final  
Längd (zon) P14 » Attersand, Johan -74 4.87    PB 21    
Enochsson, Magnus -74 5.30  PB 5 Final
Halldelius, Mikael -74 5.06    PB 15    
F14 Berzelius, Nathalie -75 ej start 
 1988-02-13/14 (lö-sö)  | IJSM + IUSM, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Längd F18   Westerberg, Malin -71 5.13      20    
 1988-02-06/07 (lö-sö)  | IUDM, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
1 500 m P16   Forsström, Pontus -72 4:28.0m   PB 6 Heat A  
F18 Unge, Cecilia -71 5:14.12  [1] PB 4 Final
60 m häck (84 cm) F18   Hernvall, Anna-Lena -71 9.87    PB 3 Final  
Höjd F18   Hernvall, Anna-Lena -71 1.50      3 Final  
Längd F18   Westerberg, Malin -71 5.17      2 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1988-02-03 (on)  | IJDM, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m K22 » Kapell, Petra -67 8.39    PB 4 Final    
» Vrethammar, Li -66 7.97  1 Final
 1988-01-24 (sö)  | Klubbmatch Västerås, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Andersson, Mikael -65 7.81    PB 3 Heat 2    
Burman, Tomas -71 8.06  PB 4 Heat 2
Edman, Rickard -68 7.52    PB 3 Heat 1    
Hellberg, Mikael -65 7.69  PB 4 Heat 1
Hollsten, Christian -68 7.70  PB 1 Heat 2
Stenberg, Marc -71 7.73    PB 2 Heat 2    
P12 Andersson, Staffan -77 10.8m 4 Heat 2
Asplund, Karl -77 10.18  PB 2 Heat 2
Gyllner, Simon -76 10.48    PB 3 Heat 2    
Ljungholm, Jimmy -76 9.85  PB 3 Heat 1
Norbäck, Christoffer -77 10.08  PB 4 Heat 1
Åhlén, Jonas -76 9.97    PB 1 Heat 2    
KS Blomstedt, Maria -71 8.39  PB 2 Final
» Kapell, Petra -67 8.43  PB 3 Final
Lejdeborn, Lotta -71 8.49    PB 4 Final    
» Vrethammar, Li -66 7.95  SB 1 Final
F12 Ahlqvist, Linda -76 9.68  2 Heat 3
Bergwall, Therese -77 11.31    PB 4 Heat 1    
Hall, Elin -76 10.25  2 Heat 4
Helling, Anna -77 10.28  PB 3 Heat 4
Johansson, Karin -77 10.89    PB 3 Heat 3    
Polgren, Eva -78 10.93  PB 3 Heat 1
Svensson, Joanna -78 11.29  PB 3 Heat 2
Yung, Ching-Man -77 10.60  PB 2 Heat 2
200 m MS   Andersson, Mikael -65 25.06    PB 2 Heat 1    
Burman, Tomas -71 25.72  PB 3 Heat 1
Edman, Rickard -68 23.79    PB 2 Heat 3    
Ekblom, Örjan -71 24.29  PB 1 Heat 2
Hellberg, Mikael -65 23.98  PB 3 Heat 3
Hollsten, Christian -68 24.59    SB 2 Heat 2    
Kollberg, Jonas -69 24.98  PB 3 Heat 3
Stenberg, Marc -71 24.63  PB 1 Heat 1
P14 Enochsson, Magnus -74 27.04    PB 1 Heat 1    
Halldelius, Mikael -74 28.55  PB 1 Heat 2
Holmgren, Martin -74 33.43  PB 3 Heat 3
Lindkvist, Kenny -74 30.01    PB 3 Heat 2    
Severin, Fredrik -74 30.51  PB 3 Heat 1
Sjöberg, Fredrik -74 29.69  PB 1 Heat 3
KS Berglund, Catarina -66 29.41    PB 3 Heat 1    
Blomstedt, Maria -71 28.41  PB 2 Heat 1
Dowlut, Doreen -65 28.65  PB 2 Heat 2
Hernvall, Anna-Lena -71 27.71      1 Heat 2    
» Kapell, Petra -67 28.47  SB 3 Heat 3
Lejdeborn, Lotta -71 28.05  PB 1 Heat 1
Neamié, Therése -70 27.43  [1] PB 1 Heat 3    
Westerberg, Malin -71 27.91  PB 2 Heat 3
» Vrethammar, Li -66 26.20  SB 1 Heat 4
F14 Björk, Lisa -74 30.81    PB 2 Heat 1    
Gullbjörk, Kristin -74 30.25  PB 1 Heat 2
Hjort, Cecilia -75 31.23  [2] PB 1 Heat 3
800 m F14   Gullbjörk, Kristin -74 2:56.74    PB 4 Final    
Wiklund, Lisa -75 3:07.84  PB 6 Final
F12 Kollberg, Johanna -76 3:08.37  PB 7 Final
1 000 m MS » Lindelöw, Jan -59 2:37.19    SB 3 Final    
P16 Forsström, Pontus -72 2:56.76  PB 3 Final
Wallén, Mattias -72 2:55.00    PB 2 Final    
P14 Lindkvist, Kenny -74 3:42.62  PB 8 Final
» Munkhammar, Viktor -74 3:03.03  PB 4 Final
Severin, Fredrik -74 3:40.93      7 Final    
P12 Ahlbrecht, Martin -76 3:49.84  PB 2 Final
Åhlén, Jonas -76 4:02.90  SB 4 Final
60 m häck (84 cm) P14   Forsström, Carl -74 brutit        Final    
» Munkhammar, Viktor -74 9.80  PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) P12   Elinder, Hans -77 14.10      1 Heat 2    
Gyllner, Simon -76 14.19  PB 2 Heat 2
Gårdsäter, Anton -77 13.69    PB 4 Heat 1    
Ljungholm, Jimmy -76 13.09  PB 2 Heat 1
F14 Berzelius, Nathalie -75 10.67  PB 1 Final
F12 Ahlqvist, Linda -76 13.40      2 Heat 1    
Hall, Elin -76 13.20  1 Heat 2
Höjd P14   Enochsson, Magnus -74 1.57    PB 1 Final    
Forsström, Carl -74 1.35  6 Final
Halldelius, Mikael -74 1.45    PB 5 Final    
Sand, Daniel -74 1.51  PB 2 Final
P12 Gårdsäter, Anton -77 1.23  PB 3 Final
Norbäck, Christoffer -77 1.10  PB 4 Final
Stav P14   Sand, Daniel -74 2.70    PB 2 Final    
Sjöberg, Fredrik -74 2.00  PB 4 Final
Längd KS   Hernvall, Anna-Lena -71 4.86    PB 3 Final    
Neamié, Therése -70 4.67  PB 4 Final
Westerberg, Malin -71 5.26  SB 2 Final
Längd (zon) F14   Berzelius, Nathalie -75 4.60    PB 1 Final    
Björk, Lisa -74 4.19  PB 3 Final
F12 Helling, Anna -77 3.40    PB 7 Final    
Högberg, Lina -76 3.44  PB 6 Final
Johansson, Karin -77 2.99  PB 9
Polgren, Eva -78 2.79    PB 11      
Svensson, Joanna -78 2.79  PB 10
Kula (4,0 kg) KS   Boberg, Annika -70 8.04    PB 5 Final    
Hernvall, Anna-Lena -71 7.67  5 Final
Myhr, Ingrid -61 13.40    SB 2 Final    
Westerberg, Malin -71 8.51  [3] PB 4 Final
Kula (3,0 kg) P12   Ahlbrecht, Martin -76 4.86    PB 3 Final    
Asplund, Karl -77 3.84  PB 5 Final
Elinder, Hans -77 4.79    PB 4 Final    
F14 Joakimsson, Helena -75 5.06  PB 3 Final
Wiklund, Lisa -75 4.93  PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F12   Bergwall, Therese -77 4.80    PB 7 Final    
Kollberg, Johanna -76 5.23  PB 5 Final
Yung, Ching-Man -77 5.63  [4] PB 3 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[2] - Klubbrekord i klassen F13
[3] - Klubbrekord i klassen F17
[4] - Klubbrekord i klassen F11
 1988-01-14 (to)  | IDM, Bosön, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m P18   Burman, Tomas -71 25.76    PB        
KS Hernvall, Anna-Lena -71 27.69  [1] PB 2 Heat 1
1 500 m MS   Walther, Hugo -57 3:56.44    SB 2 A-final    
Kula (4,0 kg) K22   Hernvall, Anna-Lena -71 7.95      6 Final    
Westerberg, Malin -71 7.97  PB 5 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1988-01-09 (lö)  | IDM + IJDM + PROP., Bosön, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Andersson, Mikael -65 27.09  [1] SB        
Bivstedt, Johan -68 24.38  [1]
  24.34  [1] PB        
Edman, Rickard -68 24.71  [1] PB
Ekblom, Örjan -71 26.58  [1] PB
Hellberg, Mikael -65 26.18  [1]
  25.89  [1] PB        
Stenberg, Marc -71 25.67  [1] PB
Wagner, Henrik -69 27.04  [1] SB Heat 3
F16 Nordh Westerberg, Hanna -73 30.73  [1]
400 m MS   Andersson, Mikael -65 57.07    PB 2 Heat 9    
Bivstedt, Johan -68 51.42  1 Heat 4
  50.87      2 A-final    
Bivstedt, Niklas -71 diskad  Heat 5
Edman, Rickard -68 53.07  PB 1 Heat 2
Ekblom, Örjan -71 54.38  [2] PB 2 Heat 6    
Hellberg, Mikael -65 53.50  PB 1 Heat 1
53.80  3 B-final
Stenberg, Marc -71 54.78    PB 2 Heat 7    
Wagner, Henrik -69 55.24  PB 3 Heat 3
M22 Bivstedt, Johan -68 50.87  PB 2 Final
  51.42      2 Heat 4    
P16 Silva, Miguel -72 58.05  PB 3 Heat 3
Wallén, Mattias -72 58.11  PB 2 Heat 1
F16 Nordh Westerberg, Hanna -73 64.75  PB 1 Final
1 000 m P14   Avramovic, Tomas -74 3:15.80      2 Heat 1    
Enochsson, Magnus -74 3:15.32  PB 1 Heat 1
Lindgren, Karl -75 3:37.37  PB 6 Heat 1
3 000 m MS   Holmgård, Lars -64 9:24.50    PB 6 B-final    
» Skjutar, Arne -58 8:35.22  SB 7 A-final
Höjd KS   Westerberg, Malin -71 1.45    SB 5 Final    
K22 Hernvall, Anna-Lena -71 1.54  PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P14   Avramovic, Tomas -74 6.98    PB 4 Final    
Enochsson, Magnus -74 8.64  PB 3 Final
KS Hernvall, Anna-Lena -71 8.06    PB 5 Final    
Myhr, Ingrid -61 12.89  SB 1 Final
Westerberg, Malin -71 7.34  PB 6 Final
4 x 200 m MS   Stenberg, Marc -71 1:40.07      2 Heat 1    
Burman, Tomas -71
Ekblom, Örjan -71
Wallén, Mattias -72              
Edman, Rickard -68 1:40.35  2 Heat 2
Hellberg, Mikael -65
Ottenfelt, Tobias -72
Bivstedt, Niklas -71              
KS » Vrethammar, Li -66 1:48.29  2 Heat 1
Hernvall, Anna-Lena -71
Westerberg, Malin -71
» Kapell, Petra -67              
Blomstedt, Maria -71 1:53.42  3 Heat 1
Neamié, Therése -70
Lejdeborn, Lotta -71
Unge, Cecilia -71
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen P17
 1987-12-13 (sö)  | Luciaspelen, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m P15   Ljungholm, Tommy -72 2:15.25    SB        
 1987-11-29 (sö)  | Adventskampen, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14 » Attersand, Johan -74 8.71    PB 2 Heat 1    
Avramovic, Tomas -74 9.40  PB 4 Heat 4
Enochsson, Magnus -74 8.36    PB 1 Heat 4    
Holmgren, Martin -74 9.7m 4 Heat 3
Jansson, Marcus -74 9.09  PB 2 Heat 2
Lindkvist, Kenny -74 9.23    PB 3 Heat 3    
Lindroth, Ronnie -74 9.07  PB 2 Heat 4
Severin, Fredrik -74 9.23  PB 3 Heat 2
P12 Gårdsäter, Anton -77 10.27    PB 3 Final    
von Sydow, Erik -76 9.39  PB 1 Final
F14 Prece, Kicki -74 11.42  PB 4 Heat 1
Prejcic, Susanna -74 10.57    PB 4 Heat 2    
F12 Ahlqvist, Linda -76 9.57  PB 1 Heat 1
Björsell, Frida -76 10.65  PB 1 Heat 2
Engström, Ulrika -76 11.32    PB 2 Heat 2    
Hall, Elin -76 10.23  PB 3 Heat 1
200 m P16   Fredblad, Raof -73 25.46    PB 1 Heat 4    
Interstein, Jonas -73 26.96  PB 1 Heat 3
Lidström, Ove -73 27.93    PB 3 Heat 2    
Silva, Miguel -72 26.39  PB 1 Heat 1
F16 Engdahl, Lisa -73 28.59  PB 1 Heat 2
Nordh Westerberg, Hanna -73 27.72  [1] PB 1 Heat 1
800 m F14   Prejcic, Susanna -74 3:36.77    PB 5 Final    
F12 Bergwall, Therese -77 3:46.65  PB 3 Final
Yung, Ching-Man -77 3:45.6m PB 2 Final
1 000 m P14   Avramovic, Tomas -74 3:11.73    PB 2 Final    
Ekelund, Anders -74 3:51.51  SB 6 Final
Lindroth, Ronnie -74 3:27.28    PB 4 Final    
» Munkhammar, Viktor -74 3:03.20  PB 1 Final
Severin, Fredrik -74 3:38.05  SB 5 Final
P12 Lindroth, Rickard -77 4:02.27    PB 3 Final    
Norbäck, Christoffer -77 4:01.06  PB 2 Final
60 m häck (84 cm) P14 » Attersand, Johan -74 10.41    PB 3 Heat 1    
Lindgren, Karl -75 13.29  PB 1 Heat 2
» Munkhammar, Viktor -74 10.40  PB 2 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P12   Elinder, Hans -77 13.74    PB 2 Final    
Lindroth, Rickard -77 13.45  PB 1 Final
F16 Engdahl, Lisa -73 10.54    PB 3 Final    
Lindqvist, Britt -73 10.36  PB 2 Final
F14 Berzelius, Nathalie -75 10.70  PB 3 Heat 1
Lekander, Anna -75 13.63    PB 4 Heat 2    
F12 Ahlqvist, Linda -76 12.84  PB 3 Final
Hall, Elin -76 12.58  PB 1 Final
Höjd P14   Enochsson, Magnus -74 1.56    PB 1 Final    
Forsström, Carl -74 1.41  PB 4 Final
Lindgren, Karl -75 1.15    PB 6 Final    
F14 Berzelius, Nathalie -75 1.35  PB 3 Final
Längd P16   Fredblad, Raof -73 4.89    PB 6 Final    
Interstein, Jonas -73 4.72  PB 8 Final
Lidström, Ove -73 4.87    PB 7 Final    
Silva, Miguel -72 5.46  PB 1 Final
F16 Kennerfalk, Eva -73 3.72  PB 7 Final
Lejdeborn, Pia -73 3.96    PB 5 Final    
Lindqvist, Britt -73 4.53  PB 3 Final
Åhlén, Tina -73 3.66  PB 8 Final
Längd (zon) P12   Elinder, Hans -77 3.61    PB 5 Final    
Mehra, Mitva -76 3.62  PB 4 Final
Norbäck, Christoffer -77 3.77    PB 2 Final    
F12 Björsell, Frida -76 3.39  PB 2 Final
Primér, Anna-Karin -76 3.30  PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P14   Ekelund, Anders -74 6.77    PB 8 Final    
Forsström, Carl -74 7.12  PB 6 Final
Holmgren, Martin -74 5.68    PB 10      
Jansson, Marcus -74 8.69  PB 3 Final
Lindkvist, Kenny -74 8.29  PB 4 Final
Kula (3,0 kg) P12   Gårdsäter, Anton -77 5.72    PB 2 Final    
Mehra, Mitva -76 5.31  PB 3 Final
von Sydow, Erik -76 6.48    PB 1 Final    
F14 Adolfsson, Camilla -74 5.46  PB 7 Final
Hjort, Cecilia -75 5.81  PB 6 Final
Lekander, Anna -75 4.59  PB 9
Kula (2,0 kg) F12   Bergwall, Therese -77 4.59    PB 4 Final    
Engström, Ulrika -76 5.22  PB 2 Final
Primér, Anna-Karin -76 4.96    PB 3 Final    
Yung, Ching-Man -77 5.33  [2] PB 1 Final
12 x 200 m X17   Hall, Elin -76 6:05.26      1 Final    
von Sydow, Erik -76
Ahlqvist, Linda -76
Norbäck, Christoffer -77
Prejcic, Susanna -74
» Attersand, Johan -74
Berzelius, Nathalie -75
» Munkhammar, Viktor -74
Engdahl, Lisa -73
Silva, Miguel -72
Nordh Westerberg, Hanna -73
Fredblad, Raof -73
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Klubbrekord i klassen F11
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics