HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2019-03-18
Ute för 1980 Resultatdatum: 1980-11-08
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1980-11-08 (lö)  | KM i terräng, Kärrtorp, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 000 m terräng P12   Bivstedt, Johan -68 15.27        2      
KS Lindoff, Ellinor -71 19.16  1
Lindoff, Karin -62 23.44        3      
Lindoff, Rigmor -39 20.15  2
8 000 m terräng M20   Forss, Michael -62 29.17        3      
Gullberg, Pontus -63 brutit 
Karlsson, Per -60 27.38        1      
Rosén, Håkan -63 28.24  2
12 000 m terräng MS   Abrahmsén, Lars -57 39.22        1      
Brodén, Lasse -57 49.00  8
Dickman, Ola -55 46.35        6      
Ekberg, Karl Erik -48 45.41  5
Hedenström, Lars -56 44.26  4
Lindoff, Bengt Åke -38 52.40        9      
Nylander, Anders -52 47.39  7
Pettersson, Kenth -58 43.28  3
» Skjutar, Arne -58 42.26        2      
Törnell, Jonas -57 brutit 
 1980-10-26 (sö)  | Magelungen runt, Farsta IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp M20   Andersson, Rickard -61 1:20.53        4      
 1980-10-18 (lö)  | Albyloppet, Tyresö, Tyreö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   von Zweigbergk, Gunno -50 1:00.54        1 16,5 km    
P16 Ekström, Jan -64 1:09.59  6 16,5 km
 1980-10-01 (on)  | Propaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m KS   Lindoff, Ellinor -71 3:09.0m       2 Final    
5 000 m MS   Lindoff, Håkan -64 16:20.8m     PB 10 Final    
» Skjutar, Arne -58 15:24.1m SB 2 Final
 1980-09-27 (lö)  | Distriktsfinal Buster Cup, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd F17   Helge, Anette -63 1.61        2 Final    
Stafett 1 000 m F16   Kiili, Eerika -64 2:24.9m [1]     2 Final    
Stoby, Helena -64
Söderbäck, Katarina -65
Karlsson, Lena -66
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1980-09-27 (lö)  | ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 000 m MS   Abrahmsén, Lars -57 29:37.41      PB 3 Heat 1    
» Wallin, Örjan -51 29:47.06  6 Heat 1
» Wärngård, Gunnar -57 30:32.43  SB 9 Heat 1
Höjd MS   Engblom, Lars -59 1.93      SB 7 Grupp 2    
Längd MS   Engblom, Lars -59 5.93    +0.2 PB 10 Grupp 1    
 1980-09-23 (ti)  | Stockholmspropagandan, Brunna, Botkyrka
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (7,26 kg) M22   Karlsson, Per -60 25.64      PB 2 Final    
 1980-09-19/21 (fr-sö)  | Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
300 m häck (76,2 cm) F18   Helge, Anette -63 44.45      PB     fr  
 1980-09-20 (lö)  | Duvboloppet, Duvbo, Sundbyberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Ekberg, Karl Erik -48 36.55      PB 17      
Kristensen, Per -61 37.37  PB 20
 1980-09-13 (lö)  | Kalle Anka final, Tingvalla, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F14   Hansson, Boel -68 13.16    +0.8 PB 3 Heat 3    
F12 Hansson, Boel -68 13.62  +1.4 1 Heat 5
Kula (4,0 kg) P14   Bertilsson, Rickard -66 13.99      PB 5 Final    
 1980-09-12 (fr)  | Propagandatävling, Kristineberg, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P12   Nordgren, Joakim -68 28.8m   -   4 Heat 4    
3 000 m MS » Skjutar, Arne -58 8:55.2m     PB 4 Heat 1    
 1980-09-11/12 (to-fr)  | KM mångkamp, Årsta, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp MS   Karlsson, Per -60 5 637  [1] - PB 2   fr  
100 m 12.4m[501] - to
Längd 5.60 [514] - to
Kula (7,26 kg) 9.78 [444] PB to
Höjd 1.74 [625] PB to
400 m 52.0m[719] to
110 m häck (106,7 cm) 17.1m[652] - fr
Diskus (2,0 kg) 28.35 [436] PB fr
Stav 3.05 [543] PB fr
Spjut (800 gr, f 1986) 40.35 [496] PB fr
1 500 m 4:13.6m[707]           fr  
» Wikström, Peter -57 5 697  [1] - SB 1 fr
100 m 11.7m[643] - to
Längd 6.13 [633] - to
Kula (7,26 kg) 11.87 [590] to
Höjd 1.65 [540] SB to
400 m 53.6m[655] to
110 m häck (106,7 cm) 17.8m[597] - fr
Diskus (2,0 kg) 32.04 [520] SB fr
Stav 2.84 [479] fr
Spjut (800 gr, f 1986) 42.79 [532] SB fr
1 500 m 4:42.7m[508] SB fr
7-kamp KS   Kiili, Eerika -64 2 762  [1,2] - PB 1   fr  
100 m häck (84 cm) 20.5m[309] - to
Kula (4,0 kg) 7.22 [385] to
Höjd 1.25 [422] to
200 m 30.9m[431] - to
Längd 4.25 [489] - fr
Spjut (600 gr, f 1999) 18.01 [355] fr
800 m 3:03.5m[371] fr
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[2] - Klubbrekord i klassen F16
 1980-09-02/10 (ti-on)  | UDM, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
  Slägga på Stora Mossen
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F18   Helge, Anette -63 13.22    +3.2   3 Final ti  
400 m P16   Perswalld, Anders -64 53.18      PB 1 Semi 1 ti  
53.28  2 Final ti
F18 Helge, Anette -63 60.56  PB 2 Heat 2 ti
60.69  2 Final ti
800 m P16   Litzén, Bo -64 2:03.99        1 Final on  
1 500 m P16   Lindoff, Håkan -64 4:20.75      PB 4 Final ti  
Litzén, Bo -64 4:11.26  1 Final on
100 m häck (84 cm) F18 » Karlsson, Lena -62 15.56    +1.3   2 Final on  
100 m häck (76,2 cm) F18   Helge, Anette -63 14.82    +1.3 PB 1 Final on  
300 m häck (76,2 cm) F18   Helge, Anette -63 44.82      PB 1 Final on  
Längd F18   Helge, Anette -63 5.44    +1.9   1 Final on  
Kula (6,25 kg) P18   Bredeby, Göran -62 12.67      PB 2 Final ti  
Diskus (1,75 kg) P18   Bredeby, Göran -62 39.14      PB 3 Final on  
P17 Sjöberg, Mikael -63 37.82  PB 4 Final ti
Diskus (1,0 kg) F18   Lindoff, Karin -62 22.52        3 Final on  
Slägga (6,25 kg) P18   Bredeby, Göran -62 33.38  [1]     1   on  
Spjut (600 gr, f 1999) F18   Lindoff, Karin -62 29.10        2 Final ti  
Not
[1] - ensam tävlande
 1980-09-07 (sö)  | Personliga rekordens kväll, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Lundman, Anna -66 13.18    +1.0   5 Heat 1    
400 m KS   Lundman, Anna -66 63.13      PB 1 Heat 4    
Söderberg, Katarina -65 63.14  [1] PB 2 Heat 3
3 000 m h (91,4 cm) MS   Abrahmsén, Lars -57 8:56.9m     PB 1 Final    
» Wärngård, Gunnar -57 9:12.7m SB 2 Final
100 m häck (84 cm) KS   Helge, Anette -63 15.03  [2,3] +1.5 PB 1 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Klubbrekord i klassen F17
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
 1980-09-06 (lö)  | Stens ICA-spel, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P16   Perswalld, Anders -64 23.97  [1] +0.8 PB 5 Heat 2    
F16 Helge, Anette -63 26.77  +1.3 PB 2 Heat 2
F14 Lundman, Anna -66 27.19  +1.1 PB 2 Heat 3
800 m M22   Karlsson, Per -60 1:53.15      PB 1 Heat 1    
1 eng. mil MS   Abrahmsén, Lars -57 4:10.81      PB 2 Final    
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 1980 för P16
 1980-09-04 (to)  | Köpenhamn, Österbro Stadion, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 000 m MS   Höjgård, Karsten -57 2:35.0m     PB        
 1980-09-02 (ti)  | Ringsted, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Höjgård, Karsten -57 4:04.0m     PB        
 1980-09-02 (ti)  | Seriematch Buster Cup, Årsta, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m häck (76,2 cm) P13   Wallén, Johan -67 19.2m   -   2 Final    
Längd (zon) P13   Wallén, Johan -67 4.67    -   3 Final    
F10 Kapell, Marie -70 3.41  - 4 Final
 1980-09-01 (må)  | Kalle Anka Distriktsfinal, Kristineberg, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav P13 » Karlsson, Pontus -67 2.10      PB 8 Final    
 1980-08-30/31 (lö-sö)  | Finnkamp, Olympiastadion, Helsingfors, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
5 000 m MS » Wallin, Örjan -51 15:04.75        6 Final  
300 m häck (76,2 cm) F18 » Karlsson, Lena -62 44.32        4    
 1980-08-30 (lö)  | Eskilstuna-spelen, Tunavallen, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F12   Hansson, Boel -68 13.67    -   1 Final    
1 000 m MS   Karlsson, Per -60 2:29.94      PB 1 B-final    
P16 Litzén, Bo -64 2:39.54  [1] PB 2 A-final
Längd (zon) P14   Wennberg, Stefan -67 4.70  [2] -   9 Final    
Not
[1] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P16. Ingick i grenprogrammet: 1963-1967
[2] - Klubbrekord i klassen P13
 1980-08-27 (on)  | Buster Cup, Trollbäcken, Tyresö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m häck (76,2 cm) F13   Karlsson, Lena -66 16.8m   -   5 Final    
100 m häck (76,2 cm) P13 » Karlsson, Pontus -67 19.8m   -   2 Final    
Wallén, Johan -67 19.8m - 3 Final
Kula (4,0 kg) P14   Bertilsson, Rickard -66 13.61      PB 2 Final    
 1980-08-26 (ti)  | Hvidorve, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 eng. mil MS   Höjgård, Karsten -57 4:20.9m     PB        
 1980-08-05/26 (ti-ti)  | Stafett-DM, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 x 200 m KS   Purvin, Eva -57 1:45.48        2 Final ti  
Winter, Anna -59
Pettersson, Marie -59
» Karlsson, Lena -62
Stafett 1 000 m P16   Lundgren, Ulph -64 2:09.99        1 Heat 1 ti  
Lindgren, Per -65
Johansson, Tommy -64
Perswalld, Anders -64                
F16 Hansson, Boel -68 2:30.90  3 Heat 2 ti
Brohn, Katarina -66
Lundman, Anna -66
Söderbäck, Katarina -65                
Hansson, Boel -68 2:27.23  2 Final ti
Söderbäck, Katarina -65
Lundman, Anna -66
Brohn, Katarina -66
4 x 400 m MS    {Hammarby IF} [1] 3:24.88        2 Heat 1 ti  
M20 Sjöberg, Hans -62 3:26.52  2 Final ti
Enblom, Hans -61
Karlsson, Per -60
Svärdling, Lars -61                
KS Purvin, Eva -57 3:57.03  2 Final ti
Winter, Anna -59
Helge, Anette -63
» Karlsson, Lena -62
4 x 800 m MS   Fagerlund, Mikael -55 7:44.16        2 Final ti  
Abrahmsén, Lars -57
» Wallin, Örjan -51
» Wärngård, Gunnar -57                
M20 Litzén, Bo -64 7:57.50  1 Final ti
Enblom, Hans -61
Svärdling, Lars -61
Karlsson, Per -60
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 1980-08-25 (må)  | Buster Cup, Spånga IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m häck (76,2 cm) F17   Helge, Anette -63 15.0m   -   1 Final    
 1980-08-24 (sö)  | Hellas Ungdomsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P13   Lagerqvist, Kent -67 13.35    -   5 Semi 2    
13.3m - 3 Heat 2
800 m F14   Brohn, Katarina -66 2:29.77      PB 2 Heat 2    
1 000 m P13   Matz, Göran -67 3:04.45      PB 6 Heat 3    
Längd (zon) P13   Lagerqvist, Kent -67 4.68    -   10 Final    
Kula (4,0 kg) P14   Bertilsson, Rickard -66 13.59      PB 2 Final    
 1980-08-21 (to)  | Spiralen Games, Borgsmo IP, Norrköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Wärngård, Gunnar -57 1:54.89        7 Final    
KS Dieng, Sussi -58 2:17.7m [1] PB 10 Final
Purvin, Eva -57 2:16.76  8 Final
1 eng. mil MS   Abrahmsén, Lars -57 4:12.60      PB 3 Final    
» Wallin, Örjan -51 4:11.08  SB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
 1980-08-16/17 (lö-sö)  | USM, Kvarnvallen, Piteå - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m häck (84 cm) F18 » Karlsson, Lena -62 15.24    -   4 Final  
F17 Helge, Anette -63 15.14  - 3 Final
300 m häck (76,2 cm) F18 » Karlsson, Lena -62 43.29      PB 1 Final  
F17 Helge, Anette -63 45.46  PB 5 Final
 1980-08-15/17 (fr-sö)  | SM, Stockholms Stadion, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m MS   Abrahmsén, Lars -57 3:57.88        8 Final  
KS Dieng, Sussi -58 4:32.81  [1,2] PB 1 Heat 1 fr
4:37.57  10 Final
5 000 m MS » Wallin, Örjan -51 14:06.73        1 Final  
3 000 m h (91,4 cm) MS   Lundgren, Bengt -53 8:47.53        5 Final  
Tresteg MS   Halila, Chokri -56 14.21    -   8 Final fr  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 1980-08-14 (to)  | Umeå, Gamliavallen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m MS   Höjgård, Karsten -57 15:09.8m     PB        
 1980-08-08/10 (fr-sö)  | JSM, Tingvalla, Karlstad - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m K20 » Karlsson, Lena -62 26.58    -   4 Heat 4  
400 m M20   Sjöberg, Hans -62 51.42        3 Heat 6  
51.34  SB 4 Semi 1
800 m M20   Karlsson, Per -60 1:54.86      SB 4 Heat 3 fr  
1 500 m M20   Karlsson, Per -60 3:59.92        4 Heat 2  
3:57.92  SB 6 Final
2 000 m h (91,4 cm) M20   Enblom, Hans -61 6:05.27        3 Heat 2 fr  
Enblom, Hans -61 5:56.42  [1] PB 7 Final
100 m häck (84 cm) K20 » Karlsson, Lena -62 15.76    +0.6   5 Heat 3  
400 m häck (76,2 cm) K20 » Karlsson, Lena -62 63.41        1 Heat 1 fr  
62.40  2 Final fr
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
 1980-08-08 (fr)  | Kalle Anka, Trollbäcken, Tyresö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Spjut (600 gr, f 1999) P13 » Karlsson, Pontus -67 35.96      PB 5 Final    
 1980-08-03 (sö)  | SISU-spelen, Skogsvallen, Nässjö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Spjut (600 gr, f 1999) P13 » Karlsson, Pontus -67 30.38      PB 8 Final    
 1980-08-01/03 (fr-sö)  | Svealandsmästerskapen, Kvarnsvedens IP, Kvarnsveden - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m M20   Sjöberg, Hans -62 51.91        3 Heat 1  
800 m M20   Karlsson, Per -60 1:55.55      SB 1 Final  
1 500 m MS   Persson, Lars-Erik -58 3:58.43      PB 4 Heat 3 fr  
M20 Karlsson, Per -60 3:58.32  SB 1 Final
3 000 m h (91,4 cm) MS   Lundgren, Bengt -53 8:58.37        1 Final fr  
 1980-07-24 (to)  | Köpenhamn, Österbro Stadion, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
3 000 m MS   Höjgård, Karsten -57 8:42.5m     PB        
 1980-07-19/20 (lö-sö)  | DM mångkamp, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp MS   Andersson, Lars Y -48 5 439    -0.6 SB 6    
100 m 12.51 [463] -0.8 SB
Längd 6.06 [617] -0.9 SB
Kula (7,26 kg) 10.12 [469]
Höjd 1.75 [634] SB
400 m 55.00 [602] SB
110 m häck (106,7 cm) 16.87 [671] 0.0 SB
Diskus (2,0 kg) 29.36 [459]
Stav 3.10 [558] SB
Spjut (800 gr, f 1986) 46.72 [588] SB
1 500 m 5:05.51 [378]
 1980-07-12/13 (lö-sö)  | Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F12   Hansson, Boel -68 13.68    -0.4 PB 2 Final  
13.1m -0.6 1 Heat 10
400 m P16   Perswalld, Anders -64 53.60      PB 3 Heat 2  
Längd (zon) F12   Hansson, Boel -68 4.89    0.0 PB 1 Final  
Kula (3,0 kg) F12   Hansson, Boel -68 7.87      PB 4 Final  
 1980-07-08 (ti)  | DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS » Wallin, Örjan -51 3:45.04      SB 1 B-final    
 1980-07-05 (lö)  | Svealandsserien final, Stockholms Stadion, Stockholm
  Slägga på Sollentunavallen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Lundman, Anna -66 13.06    -0.6 PB 2 Final    
5 000 m MS   Persson, Lars-Erik -58 14:44.3m     PB 3 Final    
Höjd F18   Helge, Anette -63 1.63  [1]   PB 1 Final    
Stav MS » Wikström, Peter -57 3.50        7 Final    
Längd KS   Helge, Anette -63 5.20    -2.4   1 Final    
Tresteg MS   Halila, Chokri -56 14.53    +0.6   2 Final    
Kula (4,0 kg) F19   Samuelsson, Gunilla -61 10.19      PB 3 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1980-07-04/05 (fr-lö)  | Lindenspelen, Spånga IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P13   Wennberg, Stefan -67 13.3m   -   3 Heat 1  
800 m P16   Litzén, Bo -64 2:03.2m       1 Final fr  
F10 Lindoff, Ellinor -71 3:04.7m 4 Final
1 000 m P12 » Danelius, Johan -68 3:08.3m     PB 1 Heat 1 fr  
 1980-07-03 (to)  | Distriktstävling, Enskede, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) F19   Samuelsson, Gunilla -61 9.73      PB 1 Final    
 1980-06-24/07-02 (ti-on)  | DM, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m KS » Karlsson, Lena -62 25.97    -   3 Semi 2 on  
400 m MS   Fagerlund, Mikael -55 51.47      PB 6 Semi 2 ti  
Sjöberg, Hans -62 51.49  4 Semi 1 ti
800 m MS » Wärngård, Gunnar -57 1:53.08      PB 3 Final on  
1 500 m MS » Wallin, Örjan -51 3:49.27      SB 1 Heat 1 on  
3:49.71  2 Final ti
» Wärngård, Gunnar -57 3:51.51  SB 4 Final ti
3 000 m MS   Abrahmsén, Lars -57 8:44.13  [1]   PB     ti  
Lundgren, Bengt -53 8:44.51  [1] PB ti
5 000 m MS   Abrahmsén, Lars -57 14:34.72      PB 3 Final ti  
Lundgren, Bengt -53 14:40.43  SB 4 Final ti
3 000 m h (91,4 cm) MS   Lundgren, Bengt -53 8:54.97        2 Final on  
100 m häck (84 cm) KS   Helge, Anette -63 15.09    -0.4   1 Heat 3 ti  
15.28  +0.1 2 Final ti
» Karlsson, Lena -62 15.52  +0.1 3 Final ti
400 m häck (91,4 cm) MS   Karlsson, Per -60 57.98  [2]   SB 3 Heat 3 ti  
400 m häck (76,2 cm) KS » Karlsson, Lena -62 61.77        2 Final ti  
Plüss, Caroline -59 61.49  1 Final ti
Längd KS   Helge, Anette -63 5.44    +0.1 PB 1 Final ti  
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen M22
 1980-06-29 (sö)  | Turebergs Ungdomsspel, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m P16   Litzén, Bo -64 2:01.29      PB 1 Final    
300 m häck (76,2 cm) F18 » Karlsson, Lena -62 43.7m       1 Final    
Längd (zon) P12   Qvist, Roland -68 4.86    0.0 PB 2 Final    
 1980-06-27 (fr)  | DM 5-kamp, Spånga IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5-kamp MS   Andersson, Lars Y -48 2 718    +1.3 SB 3      
Längd 6.37 [686] +3.4
Spjut (800 gr, f 1986) 44.04 [550]
200 m 25.0m[557] -0.8
Diskus (2,0 kg) 32.32 [526] PB
1 500 m 5:01.7m[399] SB
 1980-06-21/22 (lö-sö)  | 3-landskamp, Thonon-les-Bains, FRA
  Oklart tävlingsdatum
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
5 000 m MS » Wallin, Örjan -51 14:18.21        3 Final  
 1980-06-18 (on)  | Propagandatävling, Spånga IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Perswalld, Anders -64 23.7m   -   3 Heat 2    
KS Plüss, Caroline -59 25.9m - 1 Final
800 m KS   Dieng, Sussi -58 2:22.3m     SB 1 Final    
 1980-06-11/18 (on-on)  | JDM, Spånga IP, Stockholm - DM : gren
  Kasttävlingen på Stora Mossen den 12 juni
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m M20   Sjöberg, Hans -62 23.96    -1.8 PB 5 Semi 2 to  
K20 » Karlsson, Lena -62 26.32  0.0 4 Final on
400 m M20   Sjöberg, Hans -62 51.98      SB 3 Semi 1 ti  
51.43  SB 3 Final on
K20 » Karlsson, Lena -62 58.95  PB 4 Final on
1 500 m M20   Litzén, Bo -64 4:07.96  [1]   PB 3 Heat 3 ti  
2 000 m h (91,4 cm) M20   Enblom, Hans -61 6:05.23      PB 2 Final to  
100 m häck (84 cm) K20   Helge, Anette -63 15.07  [2] +0.2 PB 2 Final ti  
» Karlsson, Lena -62 15.51  +0.2 3 Final ti
400 m häck (91,4 cm) M20   Svärdling, Lars -61 59.8m       3 Final on  
400 m häck (76,2 cm) K20   Helge, Anette -63 64.0m       2 Final on  
» Karlsson, Lena -62 63.5m 1 Final on
Längd K20   Helge, Anette -63 5.22    -0.8 PB 2 Final ti  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P16
[2] - Klubbrekord i klassen F17
 1980-06-16 (må)  | Lunkiaden, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Abrahmsén, Lars -57 3:50.59      PB 9 A-final    
» Wärngård, Gunnar -57 3:54.77  SB 2 B-final
5 000 m MS » Wallin, Örjan -51 13:55.69      SB 5 Final    
3 000 m h (91,4 cm) MS   Lundgren, Bengt -53 8:45.35      PB 6 Final    
 1980-06-15 (sö)  | UP-tävling, Norra IP, Sandviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m P13   Wallén, Johan -67 63.0m              
800 m P12 » Danelius, Johan -68 2:28.5m     PB        
 1980-06-14/15 (lö-sö)  | UDM mångkamp, Spånga IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
7-kamp F18   Helge, Anette -63 4 446  [1] +1.2 PB      
100 m häck (84 cm) 15.7m[675] -1.8
Kula (4,0 kg) 7.47 [405]
Höjd 1.60 [834] [1] PB
200 m 27.2m[669] +2.1
Längd 5.34 [757] +3.3
Spjut (600 gr, f 1999) 18.40 [364]
800 m 2:23.9m[742]
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 1980-06-13 (fr)  | Propagandatävling, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m F10   Lindoff, Ellinor -71 2:53.86      PB        
 1980-06-07/08 (lö-sö)  | Högbospelen, Norra IP, Sandviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P13   Wennberg, Stefan -67 13.5m   -   6 Försök  
Stav P13 » Karlsson, Pontus -67 1.80      PB 2 Final  
Längd (zon) F12   Sjöblom, Kerstin -69 3.67  [1] -   5 Final  
3 x 1 000 m P14 » Danelius, Johan -68 10:08.0m       2 Final  
Wallén, Johan -67
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
 1980-06-07/08 (lö-sö)  | Stafett-SM, Tunavallen, Eskilstuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 x 200 m KS   Plüss, Caroline -59 1:44.52        2 Heat 2  
Helge, Anette -63
Purvin, Eva -57
» Karlsson, Lena -62
Stafett 1 000 m P16   Häggberg, Lars -65 2:09.10  [1]     3 Heat 2  
Lundgren, Ulph -64
Perswalld, Anders -64
4 x 400 m KS   Purvin, Eva -57 3:51.11        4 Final  
» Karlsson, Lena -62
Helge, Anette -63
Plüss, Caroline -59
3 x 1 000 m P17   Johansson, Jan -64 8:00.39             
Lindoff, Håkan -64
Litzén, Bo -64
4 x 800 m M20   Svärdling, Lars -61 8:02.22  [2]     5 Final  
Enblom, Hans -61
Johansson, Håkan -60
Karlsson, Per -60
4 x 1 500 m MS   Lundgren, Bengt -53 15:36.99        6 Final  
» Wärngård, Gunnar -57
Abrahmsén, Lars -57
» Wallin, Örjan -51
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Klubbrekord i klassen M22
 1980-06-04 (on)  | Stafett-DM dag 2, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
3 x 800 m KS   Purvin, Eva -57 6:56.82        3 Final    
Dieng, Sussi -58
Plüss, Caroline -59
3 x 1 000 m P16   Johansson, Jan -64 8:13.01  [1]     1 Final    
Litzén, Bo -64
Lindoff, Håkan -64
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1980-06-03 (ti)  | Stafett-DM dag 1, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 x 100 m KS   Plüss, Caroline -59 49.20        3 Final    
Helge, Anette -63
Purvin, Eva -57
» Karlsson, Lena -62
4 x 1 500 m MS   Lundgren, Bengt -53 15:23.57        1 Final    
» Wärngård, Gunnar -57
Abrahmsén, Lars -57
» Wallin, Örjan -51
 1980-06-01 (sö)  | Järfällaspelen, Bolindervallen, Järfälla
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P16   Häggberg, Lars -65 13.3m   -   2 Heat 1    
13.5m - 2 Final
Perswalld, Anders -64 13.1m - 1 Heat 1
  13.2m   -   1 Final    
Wadino, Robert -65 14.2m - 2 Heat 2
14.1m - 5 Final
Wallén, Johan -67 14.8m - 4 Heat 2
Kula (6,25 kg) P18   Sjöberg, Mikael -63 11.59      PB 2 Final    
Diskus (1,75 kg) P18   Sjöberg, Mikael -63 33.66      PB 3 Final    
 1980-06-01 (sö)  | BIF spelen, Kungsängens IP, Upplands-Bro
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P18   Sjöberg, Hans -62 12.4m   -   2 Final    
 1980-05-31 (lö)  | Sundbybergs Ungdomsspel, Spånga IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P14   Bergnäs, Fredrik -67 14.6m   -   4 Heat 2    
Elinder, Fredrik -66 15.0m - 6 Heat 3
Matz, Göran -67 14.7m   -   4 Heat 1    
Olsson, Christer -66 14.0m - 3 Heat 1
13.9m - 7 Final
P12 Danielsson, Torkel -69 15.8m   -   6 Heat 2    
Holm, Cyril -68 14.8m - 2 Heat 1
14.6m - 4 Final
Qvist, Roland -68 14.2m - 1 Heat 3
  14.0m   -   1 Final    
Wallén, Peter -69 15.9m - 6 Heat 3
F16 Kiili, Eerika -64 13.8m - 4 Heat 2
Lundman, Anna -66 13.3m - 1 Heat 2
  13.1m   -   1 Final    
Söderbäck, Katarina -65 14.1m - 1 Heat 3
13.7m - 6 Final
Södergren, Janina -64 14.5m - 3 Heat 3
800 m F14   Brohn, Katarina -66 2:34.69      PB 2 Final    
Eriksson, Anette -66 2:44.69  PB 7 Final
1 000 m P14   Elinder, Fredrik -66 3:19.0m       13 Final    
Litzén, Peter -67 3:26.5m PB 15 Final
Olsson, Christer -66 3:17.0m     PB 11 Final    
Wallén, Johan -67 3:13.4m PB 9 Final
P12 Holm, Cyril -68 3:20.0m PB 4 Final
Wallén, Peter -69 3:26.9m PB 8 Final
1 500 m M20   Johansson, Håkan -60 4:22.2m     PB 3 Final    
P18 Forss, Michael -62 45:33.3m SB 18 Final
Johansson, Roger -63 4:40.3m     PB 19 Final    
Lindoff, Håkan -64 4:21.5m PB 12 Final
Litzén, Bo -64 4:12.6m PB 5 Final
K20 Heintze, Cathrine -61 5:43.2m 1 Final
3 000 m P16   Ekström, Jan -64 10:28.0m     PB 9 Final    
110 m häck (91,4 cm) P16   Lundgren, Ulph -64 17.0m   -   1 Final    
Höjd P14   Bergnäs, Fredrik -67 1.35      PB 7 Final    
Holm, Thomas -67 1.45  [1] PB 5 Final
Matz, Göran -67 1.35  PB 8 Final
Längd (zon) P12   Qvist, Roland -68 4.64    -   1      
Wallén, Peter -69 3.56  - 16
Kula (4,0 kg) K20   Lindoff, Karin -62 8.85        4 Final    
Kula (3,0 kg) P12   Danielsson, Torkel -69 5.95        7 Final    
Diskus (1,0 kg) F18   Lindoff, Karin -62 20.10        1 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
 1980-05-31 (lö)  | Mjölkkannan, Stockholms Stadion, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 000 m MS   Lundgren, Bengt -53 30:34.57      PB 12 Heat A    
400 m häck (76,2 cm) KS   Helge, Anette -63 63.80      PB 3 Heat 3    
» Karlsson, Lena -62 63.37  4 Heat 2
  64.30        7 Final    
Plüss, Caroline -59 61.41  [1,2] PB 3 Final
62.07  2 Heat 1
Purvin, Eva -57 66.87  SB 5 Heat 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 1980-05-29 (to)  | Buster Cup, Årsta IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P14   Nordström, Joakim -66 15.3m   -   5      
Olsson, Christer -66 14.1m - 3
Sunavi, Arto -67 15.6m   -   6      
Wallén, Johan -67 14.2m - 4
P12 Holm, Cyril -68 14.7m - 2
Källström, Jimmy -71 16.8m   -   6      
Qvist, Roland -68 14.5m - 1
Wallén, Peter -69 16.3m - 5
F14 Blomgren, Åsa -66 14.5m   -   3      
Broberg, Camilla -67 14.8m - 6
Karlsson, Lena -66 15.3m - 7
Lundman, Anna -66 13.8m   -   1      
F12 Andrén, Pernilla -71 20.1m - 4
Björklund, Linda -68 15.5m - 1
800 m F14   Brohn, Katarina -66 2:38.0m     PB 2      
» Kapell, Petra -67 2:56.8m PB 5
F12 Hinnsell, Marita -71 brutit               
Lindoff, Ellinor -71 brutit 
1 000 m P14   Bredberg, Mikael -67 3:23.3m     PB 5      
» Karlsson, Pontus -67 3:20.9m 3
Nordström, Joakim -66 3:21.2m     PB 4      
Saavas, Mikael -67 3:43.0m PB 6
P12 Bivstedt, Johan -68 3:23.2m PB 2
Bivstedt, Niklas -71 4:05.4m     PB 5      
» Danelius, Johan -68 3:19.6m 1
Wallén, Peter -69 3:27.2m PB 4
80 m häck (76,2 cm) F14   Brohn, Katarina -66 17.5m   -   4      
Lundman, Anna -66 15.9m - 3
100 m häck (84 cm) P14   Elinder, Fredrik -66 20.9m   -   3      
Holm, Thomas -67 21.9m - 5
» Karlsson, Pontus -67 20.9m - 4
Längd (zon) P14   Bergnäs, Fredrik -67 4.22    -   4      
Wallén, Johan -67 4.56  - 3
P12 » Danelius, Johan -68 4.24    -   2      
Holm, Cyril -68 3.87  - 3
Källström, Jimmy -71 3.47  - 6
Qvist, Roland -68 4.54    -   1      
F14 Brandstetter, Annika -67 3.59  - 5
Broberg, Camilla -67 3.98  - 4
Linden, Maria -67 3.54    -   6      
F12 Björklund, Linda -68 3.40  - 4
Häggberg, Annika -68 3.23  - 5
Lindoff, Ellinor -71 2.95  - 6
Kula (4,0 kg) P14   Holm, Thomas -67 7.47      PB 5      
Olsson, Christer -66 8.71  PB 3
Kula (3,0 kg) P12   Bivstedt, Johan -68 6.90      PB 3      
Bivstedt, Niklas -71 4.50  [1] PB 6
Danielsson, Torkel -69 5.99      PB 5      
F14 Ahlgren, Alexandra -67 6.04  PB 5
» Kapell, Petra -67 6.23  PB 4
Kula (2,0 kg) F12   Hinnsell, Marita -71 3.02      PB 5      
Häggberg, Annika -68 3.74  PB 4
4 x 100 m P14   Brandstetter, Annika -67 56.8m       2      
» Karlsson, Pontus -67
Wallén, Johan -67
Olsson, Christer -66                
P12 Holm, Cyril -68 59.0m 1
Qvist, Roland -68
» Danelius, Johan -68
Bivstedt, Johan -68                
F14 Karlsson, Lena -66 55.6m 1
Blomgren, Åsa -66
Brohn, Katarina -66
Lundman, Anna -66                
F12 Lindoff, Ellinor -71 70.6m 2
Hinnsell, Marita -71
Häggberg, Annika -68
Björklund, Linda -68
Lag Arena P14   Bergnäs, Fredrik -67 18p        2      
Bredberg, Mikael -67
Elinder, Fredrik -66
Holm, Thomas -67
» Karlsson, Pontus -67
Nordström, Joakim -66
Olsson, Christer -66
Saavas, Mikael -67
Sunavi, Arto -67
Wallén, Johan -67                
P12 Bivstedt, Johan -68 31.5p  1
Bivstedt, Niklas -71
» Danelius, Johan -68
Danielsson, Torkel -69
Holm, Cyril -68
Källström, Jimmy -71
Qvist, Roland -68
Wallén, Peter -69                
F14 Ahlgren, Alexandra -67 14p  2
Blomgren, Åsa -66
Brandstetter, Annika -67
Broberg, Camilla -67
Brohn, Katarina -66
» Kapell, Petra -67
Karlsson, Lena -66
Linden, Maria -67
Lundman, Anna -66                
F12 Andrén, Pernilla -71 14p  2
Björklund, Linda -68
Hinnsell, Marita -71
Häggberg, Annika -68
Lindoff, Ellinor -71
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P10
 1980-05-29 (to)  | Buster Cup match, Spånga IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P16   Häggberg, Lars -65 12.5m   -   4      
Perswalld, Anders -64 12.0m - 2
F18 Helge, Anette -63 13.0m   -   1      
Kiili, Eerika -64 13.5m - 4
Söderbäck, Katarina -65 13.6m - 5
1 500 m F18   Fredriksén, Ann -64 5:56.9m     PB 3      
Lindoff, Karin -62 6:28.4m PB 5
3 000 m P16   Johansson, Jan -64 10:02.6m     PB 2      
Litzén, Bo -64 10:02.0m SB 1
100 m häck (84 cm) F18 » Karlsson, Lena -62 15.9m   -   1      
Kinder, Anna -65 17.8m - 5
300 m häck (76,2 cm) P16   Lundgren, Ulph -64 42.6m       4      
Höjd P16   Johansson, Jan -64 1.50      PB 6      
Lindgren, Per -65 1.50  4
F18 Helge, Anette -63 1.58      PB 1      
Södergren, Janina -64 1.30  PB 6
Spjut (600 gr, f 1999) P16   Lindgren, Per -65 32.22      SB 6      
Lindoff, Håkan -64 41.57  4
F18 Fredriksén, Ann -64 26.97      PB 3      
Kiili, Eerika -64 22.05  PB 6
Lindoff, Karin -62 29.85  PB 1
Stafett 1 000 m P16    {Hammarby IF} [1] 2:12.6m       1      
F18  {Hammarby IF} [1] 2:32.09  2
Lag Arena P16   Häggberg, Lars -65 123p        1      
Johansson, Jan -64
Lindgren, Per -65
Lindoff, Håkan -64
Litzén, Bo -64
Lundgren, Ulph -64
Perswalld, Anders -64                
F18 Fredriksén, Ann -64 131p  2
Helge, Anette -63
» Karlsson, Lena -62
Kiili, Eerika -64
Kinder, Anna -65
Lindoff, Karin -62
Söderbäck, Katarina -65
Södergren, Janina -64
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 1980-05-28 (on)  | Veteran DM, Sundbybergs IP, Sundbyberg - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m M35 » Örbrink, Lars -42 54.1m       1 Final    
1 500 m M35 » Örbrink, Lars -42 4:29.0m     PB 3 Final    
 1980-05-28 (on)  | Hammarbys Arenastafett, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Abrahmsén, Lars -57 1:55.90      PB 1 Final    
Bergvall, Georg -55 2:02.29  PB 3 Final
Björkman, Thomas -55 2:04.82      PB 5 Final    
Dickman, Ola -55 2:02.89  PB 4 Final
Eneroth, Stefan -55 2:08.91  PB 7 Final
Törnell, Jonas -57 2:04.99      PB 6 Final    
» Wärngård, Gunnar -57 1:56.62  2 Final
4 x 100 m P14    {Hammarby IF} [1] diskad          Heat 9    
P12 Holm, Cyril -68 56.21  2 Heat 11
Qvist, Roland -68
» Danelius, Johan -68
Bivstedt, Johan -68                
KS Plüss, Caroline -59 49.34  1 Heat 1
Helge, Anette -63
Purvin, Eva -57
» Karlsson, Lena -62
Stafett 1 000 m MS   Törnell, Jonas -57 2:08.91        6 Heat 20    
Karlsson, Per -60
Eneroth, Stefan -55
Björkman, Thomas -55                
P13 Wallén, Johan -67 2:40.06  2 Heat 18
Bergnäs, Fredrik -67
Litzén, Peter -67
Rotermund, Tomas -67                
KS Helge, Anette -63 2:18.03  1 Heat 16
Purvin, Eva -57
» Karlsson, Lena -62
Plüss, Caroline -59
3 x 1 000 m P18   Rosén, Håkan -63 8:28.54        6 Heat 14    
Björemyr, Ola -63
Forss, Michael -62                
P16 Johansson, Jan -64 8:16.01  [2] 4 Heat 14
Litzén, Bo -64
Lindoff, Håkan -64
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
[2] - Klubbrekord i klassen P17
 1980-05-27 (ti)  | Kunststofstävnet, Brundby Stadion, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
3 000 m MS   Höjgård, Karsten -57 9:02.1m     PB 1 Heat 2    
 1980-05-27 (ti)  | Sibirienspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m M20   Svärdling, Lars -61 24.44    +1.7 PB 4 Heat 1    
 1980-05-25/26 (sö-må)  | Bläckfisken Cup, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m häck (84 cm) KS   Hjelm-Lundin, Elisabeth -55 16.48    -0.6 SB 2    
10-kamp MS   Andersson, Lars Y -48 4 370    -0.3 SB      
100 m 12.73 [198] -0.9 SB
Längd 5.99 [588] 0.0 SB
Kula (7,26 kg) 10.23 [477] SB
Höjd 1.70 [588] SB
400 m 56.47 [0] SB
110 m häck (106,7 cm) 17.25 [626] 0.0 SB
Diskus (2,0 kg) 30.78 [492]
Stav 3.00 [528] SB
Spjut (800 gr, f 1986) 44.92 [563]
1 500 m 5:12.25 [310] SB
7-kamp KS   Hjelm-Lundin, Elisabeth -55 brutit             
100 m häck (84 cm) brutit 
Kula (4,0 kg) 10.40 [616] SB
Höjd ej res 
200 m 47.75 [0] -
Längd ej start 
Spjut (600 gr, f 1999) 36.60 [712] SB
800 m ej start 
 1980-05-24/25 (lö-sö)  | Spångaspelen, Spånga IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M20   Svärdling, Lars -61 12.0m   -   4 Final  
P14 Bergnäs, Fredrik -67 14.6m - 7 Heat 3
Bredberg, Mikael -67 14.9m   -   8 Heat 2  
Elinder, Fredrik -66 14.8m - 7 Heat 2
Olsson, Christer -66 13.7m - 5 Heat 1
Saavas, Mikael -67 14.3m   -   6 Heat 1  
Wallén, Johan -67 13.6m - 5 Heat 3
P12 » Danelius, Johan -68 14.3m - 3 Heat 3
  14.7m   -   8 Final  
Wallén, Peter -69 15.3m - 4 Heat 1
F14 » Kapell, Petra -67 14.2m - 3 Heat 3
200 m K20   Heintze, Cathrine -61 31.5m   -   6 Final  
» Karlsson, Lena -62 26.3m - 1 Final
Kiili, Eerika -64 28.0m - 5 Final
400 m M20   Enblom, Hans -61 54.7m       5 Final  
Johansson, Håkan -60 54.2m 4 Final
Svärdling, Lars -61 53.5m 2 Final
800 m P18   Björemyr, Ola -63 2:06.7m     PB 6 Final  
P16 Johansson, Jan -64 2:06.6m PB 2 Final
Lindoff, Håkan -64 2:09.9m     PB 7 Final  
Litzén, Bo -64 2:05.0m SB 1 Final
F18 Dieng, Anette -64 2:30.5m [1] PB 2 Final
1 000 m P14   Elinder, Fredrik -66 3:16.7m     PB 16 Final  
» Karlsson, Pontus -67 3:15.7m SB 14 Final
Litzén, Peter -67 3:28.0m     PB 17 Final  
P12 » Danelius, Johan -68 3:11.1m PB 2 Final
Danielsson, Torkel -69 3:41.1m PB 10 Final
Hamberg, Kenneth -69 4:02.6m     PB 11 Final  
Wallén, Peter -69 3:33.1m PB 9 Final
2 000 m h (91,4 cm) P18   Andrén, Thomas -62 6:33.2m     PB 3 Final  
Längd F18 » Karlsson, Lena -62 4.42    -   4 Final  
Längd (zon) P14   Bergnäs, Fredrik -67 4.49    -   11    
Olsson, Christer -66 4.45  - 13
Wallén, Johan -67 4.43    -   14    
P12 Danielsson, Torkel -69 3.34  +1.0 PB 12
F14 » Kapell, Petra -67 4.10  - 4 Final
Spjut (600 gr, f 1999) P16   Lindoff, Håkan -64 43.30      PB 4 Final  
F18 Lindoff, Karin -62 26.72  1 Final
F16 Kiili, Eerika -64 20.06  PB 3 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
 1980-05-24 (lö)  | Serien div 1, Rosvalla, Nyköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Brodén, Lasse -57 12.0m   +0.2   4      
200 m MS   Wikström, Johan -59 22.6m   +2.6   1      
400 m MS » Svedmyr, Åke -48 50.8m       2      
800 m MS » Wärngård, Gunnar -57 1:55.9m     SB 1      
1 500 m MS » Wallin, Örjan -51 4:04.4m     SB 1      
5 000 m MS   Abrahmsén, Lars -57 15:08.6m     SB 1      
3 000 m h (91,4 cm) MS   Lundgren, Bengt -53 9:00.2m     PB 1      
110 m häck (106,7 cm) MS   Andersson, Lars Y -48 16.8m   +0.5   4      
400 m häck (91,4 cm) MS   Karlsson, Per -60 58.1m       4      
Höjd MS   Myrberg, Richard -60 1.75      PB 4      
Stav MS   Engblom, Lars -59 3.45  [1]   PB 1      
Längd MS   Fagerlund, Mikael -55 5.26    +0.7 PB 4      
Halila, Chokri -56 6.13  +1.3 PB
Myrberg, Richard -60 5.37  +0.9 PB
Tresteg MS   Halila, Chokri -56 13.48    +0.7   3      
» Wikström, Peter -57 12.00  -
Kula (7,26 kg) MS » Wikström, Peter -57 12.55      SB 4      
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 44.01      PB 3      
Slägga (7,26 kg) MS   Bredeby, Göran -62 28.46      PB 4      
Spjut (800 gr, f 1986) MS   Andersson, Lars Y -48 46.32      SB        
Enblom, Hans -61 40.40  PB 4
4 x 100 m MS   Brodén, Lasse -57 44.6m       3      
Wikström, Johan -59
Björkman, Thomas -55
» Svedmyr, Åke -48
Lag Arena MS   Abrahmsén, Lars -57 59p        2      
Andersson, Lars Y -48
» Berg, Torbjörn -51
Björkman, Thomas -55
Bredeby, Göran -62
Brodén, Lasse -57
Enblom, Hans -61
Engblom, Lars -59
Fagerlund, Mikael -55
Halila, Chokri -56
Karlsson, Per -60
Lundgren, Bengt -53
Myrberg, Richard -60
» Svedmyr, Åke -48
» Wallin, Örjan -51
Wikström, Johan -59
» Wikström, Peter -57
» Wärngård, Gunnar -57
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
 1980-05-24 (lö)  | Ungdomstävling, Kristineberg, Stockholm
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m P12   Wallén, Peter -69 70.9m              
 1980-05-24 (lö)  | Serien div 2, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS » Karlsson, Lena -62 13.3m   -   4      
400 m KS   Plüss, Caroline -59 58.0m       2      
800 m KS   Pettersson, Marie -59 2:17.9m     SB 2      
3 000 m KS   Hagberg, Susanne -60 11:23.0m     PB 1      
Heintze, Cathrine -61 12:34.6m PB
100 m häck (84 cm) KS » Karlsson, Lena -62 16.2m   -   2      
Höjd KS   Helge, Anette -63 1.55      PB 2      
Längd KS   Helge, Anette -63 5.21    +0.5 PB 1      
Kula (4,0 kg) KS   Wiklund, Ann-Marie -60 8.89      SB 4      
Diskus (1,0 kg) KS   Fredriksén, Ann -64 19.49      PB 5      
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Lindoff, Karin -62 25.54        4      
4 x 100 m KS    {Hammarby IF} [1] 50.3m       2      
Lag Arena KS    {Hammarby IF} [1] 48p        2      
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 1980-05-22 (to)  | Kalle Anka-tävling, Årsta IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd P12   Andrén, Mathias -71 0.85      PB 1 Final    
Källström, Jimmy -71 0.85  PB 1 Final
F12 Andrén, Pernilla -71 0.85      PB 2 Final    
Lindoff, Ellinor -71 0.95  PB 1 Final
 1980-05-21 (on)  | Veteran-DM, Björknäs IP, Värmdö - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m M35 » Örbrink, Lars -42 2:04.7m       1 Final    
3 000 m K40   Lindoff, Rigmor -39 13:02.6m     PB 3 Final    
 1980-05-21 (on)  | 4-landskamp, Crystal Palace, London, GBR
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Wikström, Johan -59 48.70      SB 5 Final    
3 000 m MS » Wallin, Örjan -51 8:09.20      SB 6 Final    
4 x 400 m MS   Wikström, Johan -59 diskad  [1,2]            
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[2] - Reserv
 1980-05-19 (må)  | Björknässpelen, Björknäs, Värmdö
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m F10   Lindoff, Ellinor -71 2:54.0m     PB        
60 m häck (76,2 cm) F13   Lindeberg, Lena -68 13.6m   -          
 1980-05-18 (sö)  | Dagbladsstafetten, Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Gatustafett MS » Wärngård, Gunnar -57 44.11        3 Klass 1    
Wikström, Johan -59
Abrahmsén, Lars -57
Fagerlund, Mikael -55
Karlsson, Per -60
Björkman, Thomas -55
Mattisson, Johan -56
Cederlöf, Bo -56
» Liljebäck, Lars-Erik -58
Enblom, Hans -61
Bengtsson, Per-Ola -57
» Wallin, Örjan -51
» Örbrink, Lars -42
» Svedmyr, Åke -48
Högström, Bjarne -57
Pettersson, Kenth -58
Eneroth, Stefan -55
Lundgren, Bengt -53
Dickman, Ola -55
Brodén, Lasse -57                
» Skjutar, Arne -58 47.27  3 Klass 2
Hedenström, Lars -56
Höjgård, Karsten -57
» Lindelöw, Jan -59
Schyter, Peter -51
Andersson, Lars Y -48
Hilborn, Jöns -56
Halila, Chokri -56
Berggren, Willy -48
Johansson, Håkan -60
Pontén, Lars -55
von Zweigbergk, Gunno -50
Fernström, Christer -46
Nylander, Anders -52
Fröderberg, Roland -47
Elnerud, Per Erik -48
Pihlblad, Bernt -55
Nylander, Magnus -56
Ekberg, Karl Erik -48
Rytter, Lars -56                
P18 Björemyr, Ola -63 14.13  6 Klass 1
Litzén, Bo -64
Johansson, Jan -64
Sjöberg, Mikael -63
Andrén, Thomas -62
Lindoff, Håkan -64
Perswalld, Anders -64
Häggberg, Lars -65                
Johansson, Roger -63 15.51  20 Klass 2
Rosén, Håkan -63
Ekström, Jan -64
Henriksson, Hans E -63
Forss, Michael -62
Södergren, Örjan -63
Pihlblad, Jan -64
Qvist, Roland -68                
P14 Wallén, Johan -67 16.51  18
» Karlsson, Pontus -67
Matz, Göran -67
Nordström, Joakim -66
Bivstedt, Johan -68
» Danelius, Johan -68
Wennberg, Stefan -67
Qvist, Roland -68                
Holm, Cyril -68 18.28  37
Elinder, Fredrik -66
Bergnäs, Fredrik -67
Sunavi, Arto -67
Wallén, Peter -69
Olsson, Christer -66
Danielsson, Torkel -69
Bivstedt, Niklas -71                
KS Plüss, Caroline -59 16.00  3 Klass 1
Pettersson, Marie -59
Helge, Anette -63
Winter, Anna -59
Dieng, Sussi -58
Dieng, Anette -64
» Karlsson, Lena -62
Söderbäck, Katarina -65                
Hagberg, Susanne -60 18.12  24 Klass 2
Heintze, Cathrine -61
Rytter, Elisabeth -60
Lundman, Anna -66
Lindoff, Rigmor -39
Brohn, Katarina -66
Kiili, Eerika -64
Stoby, Helena -64
 1980-05-16 (fr)  | Propagandatävling, Storängsvallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) KS   Fredriksén, Ann -64 7.61      PB 5 Final    
Lindoff, Karin -62 7.86  3 Final
Spjut (800 gr, f 1986) MS   Enblom, Hans -61 36.64      PB 8 Final    
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Fredriksén, Ann -64 26.14        3 Final    
Lindoff, Karin -62 27.58  [1] PB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
 1980-05-15 (to)  | Ena-spelen, Enavallen, Enköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F16   Kiili, Eerika -64 13.6m   +1.7   2 Heat 2    
13.7m +0.7 4 Semi 1
Stoby, Helena -64 13.8m   +2.1   5 Heat 4    
Söderbäck, Katarina -65 13.5m +1.3 4 Heat 3
Södergren, Janina -64 13.9m +0.9 4 Heat 1
F14 Brohn, Katarina -66 14.1m   +2.2   4 Heat 1    
Lundman, Anna -66 13.2m +2.0 1 Heat 5
13.4m +0.4 2 Semi 3
13.41  +0.5 PB 4 Final
400 m MS   Wikström, Johan -59 49.0m       1 Final    
M20 Enblom, Hans -61 54.9m 2 Heat 4
Johansson, Håkan -60 54.7m       3 Heat 3    
P16 Lindgren, Per -65 55.1m 1 Heat 5
Perswalld, Anders -64 53.8m 1 Heat 1
Wodne, Robert -65 59.1m       3 Heat 5    
F16 Kiili, Eerika -64 67.2m 5 Heat 2
800 m F14   Brohn, Katarina -66 2:38.4m     PB 2 Heat 2    
3 000 m MS   Andersson, Rickard -61 9:00.7m [1,2]   PB 9 Heat 2    
100 m häck (84 cm) P16   Lundgren, Ulph -64 17.39    -0.2 PB 2 Heat 3    
P15 Häggberg, Lars -65 19.32  +0.5 SB 6 Heat 2
300 m häck (76,2 cm) F18   Helge, Anette -63 45.58      PB 3 Final    
» Karlsson, Lena -62 45.34  SB 2 Final
Höjd P16   Lindgren, Per -65 1.60      SB 10      
Längd F18   Helge, Anette -63 5.05    +1.5 PB 1 Final    
Tresteg MS » Wikström, Peter -57 12.62    +2.8   7 Final    
12.57  +1.9 PB
Spjut (600 gr, f 1999) F18   Lindoff, Karin -62 23.16      PB 4 Final    
F16 Fredriksén, Ann -64 26.48  PB 5 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P19. Ingick i grenprogrammet: -1965
 1980-05-15 (to)  | Granndistriktstävling, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m häck (91,4 cm) MS » Svedmyr, Åke -48 55.9m       1 Final    
400 m häck (76,2 cm) KS   Plüss, Caroline -59 62.9m       1 Final    
Purvin, Eva -57 68.8m 4 Final
 1980-05-14 (on)  | Propagandatävling, Storängsvallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS   Andersson, Lars Y -48 31.40      PB 5 Final    
 1980-05-14 (on)  | Arenatävling, Spånga IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Lundgren, Bengt -53 1:58.8m     PB 1 Heat 1    
» Wärngård, Gunnar -57 1:59.0m SB 2 Heat 1
» Örbrink, Lars -42 1:59.9m [1] PB 4 Heat 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M35
 1980-05-14 (on)  | UP-tävling, Norra, Sandviken
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m P12 » Danelius, Johan -68 5:03.8m     PB 3 Final    
 1980-05-11 (sö)  | Stadsloppet, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Gatustafett MS » Liljebäck, Lars-Erik -58 55.08        4 Klass 1    
Abrahmsén, Lars -57
» Wärngård, Gunnar -57
Lundgren, Bengt -53
» Örbrink, Lars -42
» Wallin, Örjan -51                
Enblom, Hans -61 58.19  2 Klass 2
von Zweigbergk, Gunno -50
» Skjutar, Arne -58
Dickman, Ola -55
Karlsson, Per -60
Andersson, Rickard -61                
Bergvall, Georg -55 1:00.55  3 Klass 3
Pettersson, Kenth -58
Berggren, Willy -48
Lindoff, Håkan -64
Hedenström, Lars -56
» Lindelöw, Jan -59
 1980-05-10 (lö)  | Trollbäcksrundan, Trollbäckens IP, Tyresö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Gatustafett P18    {Hammarby IF lag 1} [1] 10.39        5      
 {Hammarby IF lag 2} [1] 11.10        10      
P12 » Danelius, Johan -68 6.23  1
Danielsson, Torkel -69
Holm, Cyril -68
Bivstedt, Johan -68
Wallén, Peter -69
Qvist, Roland -68                
F18 » Karlsson, Lena -62 4.26  1
Lundman, Anna -66
Brohn, Katarina -66
Kiili, Eerika -64
Helge, Anette -63
 {Hammarby IF lag 2} [1] 5.08        16      
 {Hammarby IF lag 3} [1] 5.17  17
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 1980-05-07 (on)  | Arenatävling, Spånga IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m KS   Heintze, Cathrine -61 5:41.0m     PB 2 Final    
Längd MS   Andersson, Lars Y -48 6.02    -   3 Final    
Myrberg, Richard -60 5.75  - 4 Final
Kula (7,26 kg) MS   Andersson, Lars Y -48 10.15      SB 8 Final    
 1980-05-07 (on)  | Älvsjö runt, Älvsjö, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Gatustafett MS    {Hammarby IF lag 1} [1] 15.30        2 Klass 1    
 {Hammarby IF lag 2} [1] 16.14        1 Klass 3    
 {Hammarby IF lag 3} [1] 16.39  3 Klass 3
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 1980-05-06 (ti)  | Köpenhamn, Österbro Stadion, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Höjgård, Karsten -57 4:15.9m     PB        
 1980-05-04 (sö)  | Rösjöloppet, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Andersson, Rickard -61 1:03.07        21 18 km    
Bergvall, Georg -55 1:06.07  34 18 km
Ekberg, Karl Erik -48 1:06.55        38 18 km    
Johansson, Jan -49 25.50  68 6 km
Lundvall, Peter -50 1:22.56  61 18 km
Schyter, Peter -51 20.33        3 6 km    
P16 Ekström, Jan -64 22.50  31 6 km
P12 Bivstedt, Johan -68 18.02  4 4 km
P11 Hamberg, Kenneth -69 22.14        124 4 km    
F13 » Kapell, Petra -67 24.53  52 4 km
F9 Lindoff, Ellinor -71 11.15  58 2 km
 1980-04-27 (sö)  | Järvaloppet, Järfälla
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Andersson, Rickard -61 33.36        16 Klass 1    
 1980-04-26/27 (lö-sö)  | Terräng-SM, Örebro - SM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 000 m terräng MS   Abrahmsén, Lars -57 11.59        8    
Lundgren, Bengt -53 12.17  15
Persson, Lars-Erik -58 12.39        35    
» Wallin, Örjan -51 11.46  3
» Wärngård, Gunnar -57 12.04  11
Lag Terräng MS » Wallin, Örjan -51 35:50.19        1    
Abrahmsén, Lars -57
» Wärngård, Gunnar -57
 1980-04-23 (on)  | Veteran-DM terräng, Ågesta, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 000 m terräng K40   Lindoff, Rigmor -39 17.07        3      
 1980-04-19 (lö)  | Hässelbystafetten, Hässelby, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Gatustafett MS » Wärngård, Gunnar -57 29.09        1 Klass 1    
Lundgren, Bengt -53
Brodén, Lasse -57
» Örbrink, Lars -42
» Wallin, Örjan -51
» Liljebäck, Lars-Erik -58
Abrahmsén, Lars -57
Svärdling, Lars -61                
Enblom, Hans -61 31.09  4 Klass 2
» Skjutar, Arne -58
Björkman, Thomas -55
Johansson, Håkan -60
Andersson, Rickard -61
Dickman, Ola -55
Hedenström, Lars -56
Sjöström, Peter -57                
von Zweigbergk, Gunno -50 31.52  8 Klass 2
Berggren, Willy -48
Hilborn, Jöns -56
Nylander, Anders -52
Höjgård, Karsten -57
Pettersson, Kenth -58
Näsström, Max -48                
P18 Andrén, Thomas -62 39.35  7 Klass 4 a
Björemyr, Ola -63
Perswalld, Anders -64
Johansson, Roger -63
Litzén, Bo -64
Lindoff, Håkan -64
Lindgren, Per -65                
Wallén, Johan -67 43.45  12 Klass 4 a
Bivstedt, Johan -68
Wennberg, Stefan -67
Matz, Göran -67
Elinder, Fredrik -66
» Danelius, Johan -68
Nordström, Joakim -66                
Litzén, Peter -67 52.50  18 Klass 4 a
Bergnäs, Fredrik -67
Qvist, Roland -68
Wallén, Peter -69
Hamberg, Kenneth -69
Perswalld, Anders -64                
KS Pettersson, Marie -59 33.18  3 Klass 6 a
Hagberg, Susanne -60
» Karlsson, Lena -62
Dieng, Anette -64
Eriksson, Anette -66
Helge, Anette -63                
Rytter, Elisabeth -60 39.34  13 Klass 6 a
Brohn, Katarina -66
Lundman, Anna -66
Heintze, Cathrine -61
Lindoff, Rigmor -39
Purvin, Ylva -60                
Sandström, Marie -66 45.14  17 Klass 6 a
Carlsson, Lena -67
Wallin, Carola -66
Nilsson, Monica -66
Hurtig, Susanne -66
Sundin, Annica -66
 1980-04-13 (sö)  | Terräng-DM, Kärrtorp, Stockholm - DM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m terräng P12   Bivstedt, Johan -68 7.50        3      
Wallén, Peter -69 8.48  25
4 000 m terräng MS   Abrahmsén, Lars -57 12.40        6      
Hedenström, Lars -56 14.18  41
von Zweigbergk, Gunno -50 13.25        18      
» Wärngård, Gunnar -57 12.36  4
» Örbrink, Lars -42 13.42  25
P14 Litzén, Peter -67 18.00        40      
Nordström, Joakim -66 22.57  44
Wallén, Johan -67 16.19  17
KS Dieng, Anette -64 17.29        12      
Heintze, Cathrine -61 19.35  15
Lindoff, Rigmor -39 19.44  16
F14 Eriksson, Anette -66 19.20  11
6 000 m terräng P16   Hultman, Stefan -65 25.35        39      
Lindoff, Håkan -64 brutit 
8 000 m terräng M20   Andersson, Rickard -61 28.04        6      
Enblom, Hans -61 28.35  8
Johansson, Håkan -60 30.38        12      
P18 Björemyr, Ola -63 31.44  30
Forss, Michael -62 brutit 
Johansson, Roger -63 brutit               
Rosén, Håkan -63 30.03  17
12 000 m terräng MS   Höjgård, Karsten -57 41.17        12      
» Lindelöw, Jan -59 43.24  23
Lundgren, Bengt -53 39.24        5      
» Skjutar, Arne -58 42.29  18
» Wallin, Örjan -51 38.03  2
Lag Terräng MS   Höjgård, Karsten -57 1:18.44        1 12 km    
Lundgren, Bengt -53
» Wallin, Örjan -51                
Abrahmsén, Lars -57 38.41  3 4 km
von Zweigbergk, Gunno -50
» Wärngård, Gunnar -57                
M20 Andersson, Rickard -61 1:27.17  2 8 km
Enblom, Hans -61
Johansson, Håkan -60                
KS Dieng, Anette -64 56.48  4 4 km
Heintze, Cathrine -61
Lindoff, Rigmor -39
 1980-04-06 (sö)  | Påsksmällen, Enhörna, Södertälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Johansson, Jan -64 36.51      PB 44 Klass 5    
 1980-03-30 (sö)  | Söndermarks löb, Köpenhamn, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Höjgård, Karsten -57 23.33        14 7 km    
 1980-03-29 (lö)  | Kistaloppet, Kista centrum, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Ekberg, Karl Erik -48 59.38        26 Klass 1    
Johansson, Jan -64 46.25  107 Klass 15
 1980-03-23 (sö)  | Vällingby Marathom, Vällingby, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS   Näsström, Max -48 2:44.47      PB 12      
Stadslopp MS   Näsström, Max -48 1:53.00  [1]       30 km    
Not
[1] - Mellantid
 1980-03-16 (sö)  | Två sjöar runt, Sundbyberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Skjutar, Arne -58 37.35        21 11 km    
M20 Andersson, Rickard -61 18.26  10 5,6 km
Johansson, Håkan -60 20.13        23 5,6 km    
P18 Andrén, Thomas -62 20.58  50 5,6 km
Rosén, Håkan -63 19.56  36 5,6 km
P16 Lindoff, Håkan -64 19.48        14 5,6 km    
Litzén, Bo -64 19.17  7 5,6 km
P14 Elinder, Fredrik -66 23.05  61 5,6 km
Litzén, Peter -67 25.13        115 5,6 km    
Nordström, Joakim -66 23.04  61 5,6 km
Wallén, Johan -67 21.48  34 5,6 km
P12 Bivstedt, Johan -68 23.44        34 5,6 km    
» Danelius, Johan -68 23.08  23 5,6 km
Danielsson, Torkel -69 28.50  81 5,6 km
Wallén, Peter -69 23.52        36 5,6 km    
K20 Heintze, Cathrine -61 26.10  31 5,6 km
F14 Jederlöf, Gabrielle -67 47.36  39 5,6 km
» Kapell, Petra -67 28.17        35 5,6 km    
Karlsson, Lena -66 47.36  38 5,6 km
Norén, Marie -67 37.28  37 5,6 km
F12 Lindoff, Ellinor -71 10.07  20 2 km
 1980-xx-xx | 1980 Utomhus
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Lundman, Anna -66 12.7m   0.0     1    
200 m KS » Karlsson, Lena -62 25.97  [1] 0.0 PB   1    
400 m KS   Purvin, Eva -57 58.53      PB   1    
800 m KS   Purvin, Eva -57 2:16.76      PB   1    
1 000 m M20   Karlsson, Per -60 2:29.96      PB   1    
3 000 m MS   Bergvall, Georg -55 8:24.6m     PB   1    
10 000 m MS » Wallin, Örjan -51 29:47.06      PB   1    
100 m häck (84 cm) KS » Karlsson, Lena -62 15.24    0.0 PB   1    
400 m häck (76,2 cm) KS » Karlsson, Lena -62 61.77      PB   1    
Stav MS » Wikström, Peter -57 3.50      PB   1    
Tresteg MS   Halila, Chokri -56 14.53    0.0 PB   1    
Kula (4,0 kg) KS   Lindoff, Karin -62 8.85      PB   1    
Diskus (1,0 kg) KS   Lindoff, Karin -62 26.30  [1]   PB   1    
Mintén, Ann -61 30.58  [2] PB 1
Slägga (6,25 kg) P18   Bredeby, Göran -62 33.38      PB   1    
7-kamp KS   Kiili, Eerika -64 2 762  [3] -          
100 m häck (84 cm) 20.5m[309] -
Kula (4,0 kg) 7.22 [385] PB
Höjd 1.25 [422] PB
200 m 30.9m[431] -
Längd 4.25 [489] -
Spjut (600 gr, f 1999) 18.01 [355] PB
800 m 3:03.5m[371]     PB        
F18 Helge, Anette -63 4 183  [3,4,5] - PB
Kula (4,0 kg) 7.47 [405] PB
200 m 27.2m[669] -
Längd 5.34 [757] -
Spjut (600 gr, f 1999) 18.40 [364] PB
800 m 2:23.9m[742] PB
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[2] - Klubbrekord i klassen F19
[3] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[4] - Klubbrekord i klassen F17
[5] - Mångkampspoäng kan ej beräknas: grenres saknas
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics